Reklama

středa 8. března 2017

Čeká Ukrajinu vojenský převrat?

Pavel Tajkov
8.3.2017  Svobodnaja Pressa, překlad Zvědavec

Proč armáda obránců Baťkivščiny trpí masivním dezertérstvím? Rozložená a demotivovaná armáda má sklon ke vzpouře.


Sevastopol oslavil 23. února dvojitý svátek: Den obránců vlasti a třetí výročí demonstrace lidové vůle, jíž započal návrat Krymu do Ruska. Pravda, toto datum by mohla slavit celá zem jako datum sjednocení Ukrajiny a Ruska.

Osvobození Krymu proběhlo bez prolité krve. Oddíly ukrajinských nacistů, které tak snadno zastrašily Janukovyčovu vládu, raději zůstaly sedět „na chatách“. Zalekl se i opovrženíhodný Dmytro Korčinskij, který ještě v roce 1993 veřejně slíbil, že Krym bude „buď ukrajinský, nebo pustý.“

Ozbrojené síly Ukrajiny a zpravodajské služby se ukázaly stejně bezmocné. Ukrajinský generální vojenský prokurátor Anatolij Matios nedávno zveřejnil fascinující statistiku přechodu příslušníků donucovacích orgánů Ukrajiny na ruskou stranu. V období 26. – 27. února 2014 bylo na Krymu 20.315 ukrajinských vojáků v činné službě dislokovaných v různých ozbrojených skupinách, z nich se po obsazení poloostrova na pevninskou část Ukrajiny vrátilo 6.010 vojáků.

Takže, do konce května 2014 přešlo z Krymu na stranu Ruské federace:

- z Armádního sboru Ukrajiny 70,4% příslušníků;
- z Národní gardy (vnitřních vojsk MVD) - 54,3%;
- ze Státní pohraniční služby - 72,3%;
- ze Státní kosmické agentury - 77,8%;
- z SBU (důstojnický sbor) - 85%;
- z vedení Státní ochranky - 96,3%!

Na stranu Ruska přešly prověřené a zkušené kádry. SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny), to jsou profesionální vlastenci. Státní ochranka, ochrana úředních osob a zařízení státní moci, je analogií ruské FSO (Federální služba ochrany RF - rusky FSB). Generálové a admirálové složili dokonce ruskou přísahu. Na území kontinentální Ukrajiny by čísla byla samozřejmě jiná. V případě ruské invaze očekávané „majdanisty“ by na levém břehu Donu bylo procento armádních přeběhlíků 55-65% (ne-li více), a na pravém břehu ne méně než 35-45% (číslo postupně klesá ve směru Haliče).

Zastánci myšlenky smíření s nacisty panujícími v Kyjevě mohou jistě namítnout, že v případě vstupu „zdvořilých lidí“ do Charkova, Dněpropetrovsku a Oděsy by „celý ukrajinský národ povstal jako jeden muž proti ruským řezníkům". Ne, nikdo by nepovstal. Dokonce i po třech letech nepřetržité fašisticko-banderovské propagandy jsou mezi příslušníky silových orgánů velké problémy s přísahou věrnosti Ukrajině. Ukrajinskou armádu by bylo lépe přejmenovat na „národní běžecký tým na útěku z bojiště.“ Jak prohlásil 17. února 2017 zástupce velitele DLR Eduard Basurin, pouze ze 72. armádní brigády za týden zběhlo více než 20 vojáků.

Naše rozvědka nadále odhaluje fakta o rozkladu ukrajinské armády. Zejména jsme obdrželi potvrzení o úplné demoralizaci vojáků 72. brigády, která utrpěla těžké ztráty v bojích pod Andrejevkou. O situaci vypovídá nadměrná konzumace alkoholu u celého vojenského sboru, včetně důstojníků, stejně jako vlna dezercí," sdělil.

Údaje opolčenců z Donbasu potvrzuje oficiální ukrajinská statistika. Již v roce 2015 hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios napočítal v zemi 16 tisíc (tři divize) vojenských zběhů, z nichž se v době zveřejnění jeho odhalení podařilo zatknout jen 344 osob. Nyní se pochopitelně armáda dezertérů výrazně zvýšila. A ti, kdo zůstali, se nikterak neženou do boje. Z bojiště utíkají nejen etničtí Rusové „zaseknutí“ na západní Ukrajině po „euromajdanu“. Nohy na ramena berou i výteční nacionalisté „divokého západu“ „nezávislé otčiny“. Pozoruhodným příkladem je příběh 128. samostatné zakarpatské horské pěchotní brigády z Mukačeva. Během války v Donbasu brigáda ztratila 129 padlých vojáků a důstojníků a 109 lidí (!) zběhlo.

Je zřejmé, že v případě rozhoření masových bojů, jaké nelze srovnávat s karatelskými výpady z území takzvaného „ATO“, by taková armáda okamžitě skončila „masovým úprkem“. Zato pro své vlastní velitele představuje velmi reálnou hrozbu. Rozložená a demotivovaná armáda má sklon ke vzpouře. Soudím, že pro další scénář rusko-ukrajinských vztahů je více než pravděpodobný vojenský převrat v Kyjevě.

V případě vojenského puče se k moci dostanou generálové a admirálové, kteří prokázali, že mohou a jsou schopni se tiše a bez jediného výstřelu vzdát rozsáhlého území. Proto bude budoucí vojenský diktátor Ukrajiny moci snadno vysvětlit svým soukmenovcům nutnost „narovnání frontové linie“ a nouzového stažení vojsk z celého historického Novoruska.

- - -


Украину ждет военный переворот? vyšel 24. února 2017 na spressa.ru.

Překlad Radim Lhoták - děkuji.

25 komentářů :

 1. Tak dopadnou všechny státečky kolem RF až přijdou na to, že je vyžírá NATO a že je ohlupují Havlové a jiní neřádi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:07 článek psán pro občany RF k posílení vlastanectví a ospravedlnění ruské agrese.Jinak jen přání otcem myšlenky.Převrat spíš se dá čekat v RF,jenž je sama vřící kotlík,než v "příhraničí" Ukrajině.Proč? Protože v měsici březnu se vždy v Rusku stala velká událost světového významu např.revoluce v roce 1917,nebo v r.'53 zemřel Stalin a nastoupil Chruščov,Černěnko zemřel v roce.'85 a přišel Gorby.Nejčko,březen,volby presidentské a je otázkou,kdo po sto letech bude konečně dělat v Rusku pořádek.

   Vymazat
  2. 14:40 - bože bože, vy jste ale hlupák. Nepodložené vlhké sny vás nutí psát podobné stupidity. Dejte si konečně už pokoj a běžte raději ven na procházku. Učiníte sobě i druhým to nejlepší, co můžete. A tu křišťálovou kouli si vemte s sebou. Taurus

   Vymazat
  3. Podle holoubka 14:40 bude v Rusku dělat pořádek Černá sotňa. Hehehe, to nám to sem chodí ale jelita.

   Vymazat
  4. 14:40
   To je neskutečný jak může být někdo takovej dutoleb!!!

   Vymazat
  5. 14:40 Tak by mě opravdu zajímalo, zda si člověče neděláte srandu? Nebo ,že by jste byl opravdu tak blbej? Víte ten článek se může jevit jako ruská propaganda, nicméně slůvko "jevit" zde opravdu neplatí. Ten kdo sleduje dění na Ukrajině ví své. Hospodářství v hajzlu a vyhlídky žádné. Mrtvých přibývá a v kapse ani hřivna. Ukrajina chcípá a tak dříve nebo později se opravdu něco stane. Jakou to bude mít formu nevím , ale co vím jistě, budeš šmudlo velice zklamán a ti tvoji kámoši v okrajině z toho nebudou mít jen husí kůži, tam už půjde doopravdy o kejhák.

   Vymazat
  6. 14:40 Březen je také měsíc, kdy některým straší ve věži obzvlášť silně. Běžte se provětrat, už je docela teplo, třeba vás ten fantas pustí.

   Vymazat
  7. 14:40 si bohužel nedělá srandu, je to totální idiot, jandův milenec a troll, jeho idiotské psaní čárek ho usvědčuje.

   Vymazat
  8. Myslíte, že 14:40 je kuřbuřt? Jandovo sedinka? Ale fuj, proč se leze až z Okrajiny? Vždyť mají svoje weby -iBoys apod. Ten musím mít ale touhy, co?! Chudáček nevybouřenej.

   Vymazat
 2. Já bych řekl,co bylo schopno v armádě tak zdrhlo,tak ani ten převrat nemá kdo udělat.
  Také víme,že nejen v armádě v policii,ve státní správě,došlo ke kádrovému zemětřesení.

  OdpovědětVymazat
 3. A co naši hrdinové, rusofobové a tvrdí komunistobijci? Myslím, že v případě komfliktu s Ruskem by byli první kdo by převlíkli kabátek a vyvěsili ruskou vlajčičku a dělali, že nikdy, ale nikdy přeci nepodporovali ty padouch z NATO. Navíc už vidím nadšení naší pidiarmády v pochodu na Moskvu. To by bylo slávy a radosti. Rozhodně by nechybělo i nadšení povolanců a hlavně ženských do armády k pochodu na zlého Rusa. Myslím, že by se nesešlo ani tolik odvedenců co na prezentaci napoleónské bitvy různých příznivců z militari klubů. To by bylo překvapení pro všechny ty Sralbotky, Babiše, Štětiny, Kalousky, Brčály, Stropnické, Zadolárky, Bělobrádky, Fialy a spol. Navíc si myslím, že většina hrdinů by při první ostré bitce s Rusem buď vzala do zaječích nebo prostě přešla na stranu zlého Rusa i kdyby se amiboys a němečtí grupenführerové třeba posrali vzteky. Těch pár vygumovanců co by jako chtělo s Rusem vážně bojovat by bylo rychle po smrti spolu s US instruktory a poradci. Možná by se našlo dost hovad v Polsku, ale u nás nebo na Slovensku pánové, velmi silně pochybuji. Za co by jako měli naši lidé bojovat? Za rozkradenou vlast, kde přeci má být multikulty ráj nebo EU, která nás jen sekýruje, ponižuje a doslova likviduje? Za ty naše prolhané oligarchy a ještě prolhanější politické loupežníky? Za protektorát? Nobo snad za Němce, Francouze, Angličany nebo za USA, kteří se tak mnohokrát jako spojenci osvědčili a nezištně nám pomohli? Už vidím naše mamánky jak by se jim chtělo mrznou v blátě o hladu a žízni bez internetu a ještě pod palbou. Vůbec se ukroušům nedivím, že na hrdinské žvásty jejich zmetka Poroše a jeho sebranky také kašlou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. března 2017 12:33 není co dodat

   Vymazat
  2. docela dobře vystiženo - ukrajinci nejsou zbabělci - jenom nemaj za co bojovat a umírat
   Vaska

   Vymazat
 4. Oni taky nemají zadání na Rusa jít přímo- poslouží jako užiteční propagandističtí idioti.A pak podle situace- my nic.Všechny ty rozumu odporující kroky kyjevské bandy mají jediný cíl, a to vyprovokovat Rusko k otevřené akci, nejlépe vojenské.A budou mít své Gliwice, ty přesuny techniky do pobaltí a na balkán měly být právě pro účel zadržení takového typu agrese- rusy by tím znemožnili v očích světové veřejnosti, a válka o všechno by mohla začít.

  OdpovědětVymazat
 5. Čeká Ukrajinu vojenský převrat ? Včera bylo pozdě a Prasečenko měl už dávno viset za něco v průvanu.

  OdpovědětVymazat
 6. Kyjevská banderovská banda dobrovolně od válu nepůjde.

  OdpovědětVymazat
 7. Vždyť Rusko už v podstatě plánuje vymazat Ukrajinu z mapy: http://otevreneoci.wz.cz/zemeplocha/ukrajina-jeminulodti.php

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:10 - Nezkoušej naši trpělivost! Blbiny si piš někam jinam. Třeba doma na svůj dětský bryndák.

   Vymazat
 8. Nyní vám položím naprosto zásadní otázku. Kolik procent Čechů -Slováků by šlo bojovat pod vlajkou NATO proti Rusům? Já tedy rozhodně ne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jen ti, pro peníze ,ne!!!!

   Vymazat
  2. Za ty prolhaný kurvy? Nikdy!!!!!!!!!!!
   Až něco bouchne a rozdají zbraně, to budou čumět, co se bude dít.

   Vymazat
 9. Vojenský převrat na Ukrajině asi nepřichází v úvahu ,protože se tam nenajde generál ani vojáci kteří by byli schopní ho uskutečnit

  OdpovědětVymazat
 10. 17:47-Na Vaši otázku odpověď neznám.Já bych se ale
  dobrovolně přihlásil,protože by mne nechtěli pro
  vysoký věk.Ale těžko říct,Hitler také poslal starce
  a děti,aby ho chránili.Mohl bych se konečně Němcům
  pomstít za druhou světovou.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. Dokud budou mít ukrajinští vojáci na východní frontě dostatek chlastu, tak Porošenkovi vůbec nic nehrozí. Chlast ale už bohužel začíná docházet, proto má Porošenko připraven svůj poslední let (úlet) do Španělska již na 19. dubna (dva dny po našich velikonocích). Jistota je jistota, štěstí přeje připraveným!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.