Reklama

.

.

úterý 21. března 2017

Cenzor v akci

Jaromír Habr
21. 3. 2017
Dokument „USA versus John Lennon (The U.S. vs. John Lennon)“: „Naši společnost řídí šílení lidé, šílené cíle.“
Náhodou jsem na ČT art shlédnul dokument o Johnu Lennonovi. A i když patřím k lidem, kteří usilují o osobní globálně - politickou orientaci mnoho let, překvapilo mě, jak je přínosné, pro posuzování a srovnávání různých společenských systémů se občas vracet i k padesát let staré historii. Pozoruhodné přitom je, že na stránkách ČT si dokument v archívu nepustíte: zdeZřejmě se ČT už poučila z dob, kdy v archívu nabízela např. velmi poučný třídílný dokument „CIA - američtí skrytí bojovníci“ a poté, pravděpodobně na příkaz svých ideových zadavatelů, dokument z archívu stáhla: zde

Rovněž pozoruhodné je, co všechno udělá globální cenzura, aby znesnadnila přístup k dokumentu o Johnu Lennonovi. Když jsem totiž užitím Google začal hledat možnost jeho přehrání či stažení a kliknul na jeden z nabídnutých odkazů, zobrazilo se:

(příloha 1)

Nenechal jsem se však odradit tímto varováním ani neexistencí tlačítka, jež by uživateli umožnilo jednoduše pokračovat na žádanou stránku, a pokusil se stránku otevřít přímým vložením adresy do adresního řádku. Dostalo se mi dalšího varování:

(příloha 2)


Chtěl jsem se informovat, proč byla tato stránka zablokována a stisknul tlačítko, zde za tím účelem nabízené - otevřela se anglická stránka podpory firmy Mozilla, ale s nabídkou zcela obecnou „Choose a product or ask the Community“ (vyberte produkt nebo se zeptejte komunity), nikoli s tlačítkem prezentovaným vysvětlením. Nenechal jsem se odradit ani nyní a klikem na tlačítko „Ignorovat toto upozornění“ na původní stránce s druhým varováním jsem se konečně dočkal otevření žádané stránky: zde

Současně jsem se ale dočkal i třetího varování:

(příloha 3)

 Nedalo mi to a kliknul jsem na tlačítko „Toto není útočná stránka“ a zobrazila se stránka s v pořadí již čtvrtým (!) varováním:

(příloha 4)

A konečně bylo patrné, odkud vane vítr: „Firefox uses Google's blacklist to warn you about "Reported attack sites.“ (Firefox k vašemu varování o nahlášených útočných stránkách užívá blacklist od Google). Neumím posoudit, zda firma Mozilla coby tvůrce prohlížeče Firefox jen nemá odborníky, kteří by blacklist Google před jeho převzetím a použitím prověřili či zda už také byla zaháčkována CIA /NSA a na tomto se podílí vědomě. Jisté však je, že, navzdory tomu, že užívám již nepodporovaný operační systém Windows XP a mám aktuálně deaktivovaný antivirový program, žádné změny jsem ve svém počítači nezaznamenal. Takže logickým závěrem je, že stránka je nebezpečná nikoli nám, nýbrž lidem s podobně děravým či absentujícím charakterem jako ti, které kritizoval Lennon tehdy a kteří usilují o světovládu i dnes.

Vám, kteří ignoraci onoho varování pokládáte za riskantní (jednak IP i MAC adresa počítače, ze kterého byla stránka otevřena, budou velmi pravděpodobně zaznamenány, a dále si umím představit, že i když jsem na svém PC dosud nic nerozpoznal, stránka skutečně může obsahovat škodlivý kód, a pokud ne dnes, pak kdykoli v budoucnu, protože když nás od otevírání nežádoucích stránek neodradí varování, co zabrání dotyčným nechat na ně škodlivý kód skutečně umístit?) tedy nabídnu alespoň ukázku v podobě stručného výtahu z textu na ní (text je velmi obsáhlý a napsaný tak malým písmem, až to vypadá, že je volným přepisem celého filmu):

„Tento film není pouhou sondou do života známého „brouka“, neukazuje Lennona jenom jako skladatele, kytaristu a zpěváka. John Lennon spolu se svou ženou Yoko Ono v autentických záběrech je doprovázen vzpomínkami těch, co byli při tom. Dokument se věnuje boji Lennona za mír, odporu válce ve Vietnamu. Mírotvůrce Lennon se postupně stává jednou z klíčových postav boje proti vládě USA. Jeho levicové názory, jednoznačný antimilitantní postoj i kontroverzní podpora drog z Lennona záhy udělaly jednoho z úhlavních nepřátel režimu. FBI vedená J.E. Hooverem si v ničem nezadá s nekritizovanějšími světovými tajnými policiemi. Špehování, obsáhlé složky i vraždy na objednávku patřily k běžným praktikám FBI.“

30 komentářů :

 1. pokud to takhle zůstane tak budou cenzurovat zavírat šmírovat blokovat to je ta jejich demokracie pryč z eu

  OdpovědětVymazat
 2. Asi je snadné, uvažuji, pronést někam a nyní se omlouvám ale nelze to neříct, třeba biologickou zbraň, chemickou atd., prostě nějakou zbraň hromadného ničení. Proč se to ještě nestalo? Asi ne protože třeba fanatičtí muslimové Islámského státu nemají tu možnost, ani protože jsou třeba tak mírumilovní, citliví a odpovědní a milují křižáky USA a EU. Prostě nemohou. Tak to je v celé lidské historii a vy to považujete za prostý fakt, ke kterému ale nemáte vysvětlení a jediné, co vás napadne je to, že si to asi někdo jako Bůh nepřeje. Tak plynou lidské dějiny a stále jste takto chráněni a bráněni. Lidé si nemohou dělat co chtějí, má to své někým určené hranice.

  OdpovědětVymazat
 3. Dokument The U.S. versus John Lennon, lze nalézt na youtube i s titulky, jak proběhl na ČT art.

  OdpovědětVymazat
 4. Aneb konspirační paranoidní pošuk v praxi.
  Trubko Habre, pojem "vysílací práva" ti nic neříkají? Většina zahraničních pořadů má zákaz jít do internetového vysílání nebo mají jen omezenou dobu možného přehrání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice děkuji za obsáhlé vysvětlení všech problémů kolem této neojedinělé problematiky.
   Vaše fundované vysvětlení zajisté poslouží jiným lidem k sebezdokonalování.
   S nepozdravem taky annonym ty rouro!

   Vymazat
  2. 7:32
   Postačí když si vytáhnete hlavu z konspirační prdele.

   Vymazat
  3. 7:32 - nediv se - chovancovi soudruzi dostali z našich daní přiděleno 214 milionů Kč na provoz tak se snažej aby byly prémie
   Vaska

   Vymazat
  4. 8:29 - píšu mimo téma, ale nejsi Pepek? Esi ne tak nic, totiž chodil sem kokůtek nablblej co furt kvákal jednu píčovinu! Že totiž NATO má v Pobaltí jen 4 tisíéce vojáčků oproti 40 tisícům ruských!! A na jasnou námitku že ž vaní jak ponocnej, že těch vojsk tam jsou statisíce a že Rusové takovou převahu nemaj, pokud vůbec, žvátlal píčoviny že prej armády pobaltských zemí jsou někde na misích (sic!) či co - no prostě pepkovský žávsty. No a vida! dnes oficiálně na mainstramu vyšlo srovnání, kde sice tvrdí cosi o ruské převaze, ale jen mírné! Žádný 10 x tolik a jiný pepkoviny! - http://zpravy.idnes.cz/rusko-versus-nato-v-pobalti-dpx-/zpr_nato.aspx?c=A170321_114845_zpr_nato_inc

   Vymazat
  5. 8:56 - tak podívej soudruhu od soudruha chovance - je to velice jednoduché - většina lidí jsou jen oVce a není schopná ani ochotná si něco dohledávat a jen baští co ji naservírujou presstituti no a na tom je celá tahle demagogie založená - občas pustěj něco co pro ně není uplně košer aby se neřeklo - jinak ti mohu důvěrně sdělit že takové lži co nám předváděj soudruzi z masmédií si nedovolili ani komančové (upozorňuju že jsem pamětník)
   Vaska

   Vymazat
 5. Nevadi znova se nasadi, vas expert na pocitacove systemy Hovnocuc velitel ozbrojenych slozek papuancu v Amazonii

  OdpovědětVymazat
 6. Taky jsem se s podobnou stránkou setkal, ale už je to dlouho a detaily si nevybavuji. Virus nebyl.

  OdpovědětVymazat
 7. USA versus John Lennon, je ke stažení na Uložto.cz

  OdpovědětVymazat
 8. A mohl by mi ten idiot Habr vysvětlit, proč teda ČT ten pořad vůbec koupila, zařadila do programu a vysílala když ho hned potom tak zuřivě cenzuruje? Nebylo by jednodušší ho prostě nekupovat a nevysílat? Není to pro Habrův konspirační mozeček moc odvážná myšlenka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to staré 10 let, takže asi čekali, až to bude za hubičku, kdyby to bylo něco proti Putinovi, tak to koupí ještěš tentýž týden. Oni vyvažují, takže občas něco musejí pustit, aby lidi neřvali.

   Vymazat
 9. Pokud vím, Čt tento dokument v nedávné době odvysílala už podruhé, takže tady asi nejde o cenzuru. Ale nedivme se, že jim lidé už nevěří. Důvěra se ztratí jenom jednou, nezíská třeba už nikdy. Že jiné věci bezostyšně cenzurují, víme moc dobře.
  Jinak dokument je to velice zdařilý a poučný, vřele doporučuji. Člověk si uvědomí, že je to pořád stejné. A je zajímavé, že zatím co v Americe se v tu dobu bojovalo za mír, u nás za svobodu. Ale když srovnáte počty mrtvých, byli jsme na tom nesrovnatelně lépe. Nevím, jak jsme si kdy mohli myslet, že agresoři typu USA a Západu budou někdy naši přátelé. Byli jsme neuvěřitelně naivní, bohužel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to má být jako omluva pro blábolení a lži? Že "jim lidé nevěří"?
   Člověk který se už tedy rozhodne publikovat by měl mít svoje názory solidně podloženy a ne blábolit jakési svoje dojmy z cesty. Speciálně když na někoho hází špínu.
   Potom se totiž karty obrací a lidé nebudou věřit takovým autorům. Tedy až na pitomce kteří rádi věří všemu co zapadá do jejich ubohého virtuálního vesmíru.

   Vymazat
  2. 9:13, ano, také jsem v poslední době shlédla několik dokumentů, i zde uváděný, a byla jsem překvapena, že v roce 1968 to vřelo všude a praktiky měly obě strany stejné, jen Západ na tom byl s financováním o mnoho lepší.

   Vymazat
 10. Cenzor v akci? :-D Předevčírem mi byl na měsíc zablokován přístup k diskusi na Novinkách. Moje provinění? Reagoval jsem na jakýsi článek o imigrantech. Zdůraznil jsem, že NEJSEM a nemůžu být xenofób či rasista, protože při stáži u USArmy jsem měl a mám přátele černochy. Byť normální, mám přátele i mezi gayi. Hlasoval jsem do našeho zastupitelstva pro Roma, nebo chcete-li Cikána. Děti Vietnamských obchodníků ve vsi mi říkají strejdo. Takže jaký jsem já rasista. Mé provinění spočívalo v tom že jsem odkázal na video zveřejněné americkými vojáky a pořízeno na dálku infrakamerou v noci v Afghanistánu, kdy si to tři muslimští hoši rozdávali s kozou. Tohle ovšem nelze zveřejňovat, asi podle Novinek, protože to nabourává představu o imigrantech lékařích a inženýrech a jaderných vědcích, kteří se hrnou do Evropy obohatit náš genofond.
  Myslím, že ten měsíční ,,distanc" přežiji. Fakt je ten, že zoofilie je zoofile. Na tom nikdo nic nezmění. Kdybych před listopadem řekl v hospodě, že Husák je vůl, možná by mne nějaký agilní PSVB nahlásil. (Pro mladší... Pomocník veřejné bezpečnosti). Ovšem aby mne někdo dnes cenzoroval za prokazatelný a viditelný fakt, to už je hodně za hranou.

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
 11. Censor vola cenzura

  OdpovědětVymazat
 12. Viděl jsem to a jen jsem zíral a znovu se přesvědčoval, zda to je opravdu ČT. Byl to zřejmě nějaký úlet, či úlitba bohům, spíš ale taková skoro neškodná, rádoby ukázka "vyrovnavosti" v pořadech DW (čt).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyrovnanosti s čím? ČT předtím vysílala nějaký dokument oslavující válku ve Vietnamu?

   Jinak, takových "vyrovnávacích pořadů" na ČT jsou mraky. Například mnohadílný dokument "Americké století" od Stonea
   http://www.ceskatelevize.cz/porady/10488437622-americke-stoleti-ocima-olivera-stonea/dily/
   Ale to byste si musel vytáhnout hlavu z prdele.

   Vymazat
  2. Důležité je také říci, že ČT takové ideologicky podivné pořady jako "Americké století" vysílá v pozdních nočních hodinách, kdy se moc lidí asi nekouká, že. The U.S. versus John Lennon jsem našel na ČT art 2x vždy v 1 hod ráno, nebo se pletu? Takže 10:32, takových "vyrovnávacích pořadů" na ČT nejsou mraky, a navíc je úmyslně vysílají mimo sledovatelné časy. TES

   Vymazat
 13. Nemyslím, že by praxe FBI či CIA se moc podstatně lišila od praxe naší domácí špionážní agentury a ostatních tajňáků i netajňáků - ostatně pár zabitých při "pacifikaci" neposlušných sem, pár tam. Ty dobré časy laskavé STB jsou pryč, ostatně ve světě se přiostřilo a ta lidská pakáž začíná jen překážet slibné revoluci kapitálu.
  Kde jsou ty časy, kdy se mohlo bojovat a i trucovat za uchování míru. Kapitál se poučil a dnes ví, koho musí korumpovat, aby neměl mírotvorné roupy. Kdo to kdy slyšel, aby kapitalismus mohl žít bez válek, masového vraždění lidí, vykrádání druhých států a otročení těch, kteří implementaci diktatury kapitálu přežili. Vystrkuješ růžky - však my ti pošleme pár muslimů, kterým jsme zbořili domovy, povraždily rodiny, aby se k tobě nastěhovali a ukázali ti, zač je kapitalismu loket. Pak ty člověčí hnido nebudeš kousat kapitalistické bohy.
  Pryč s mírem hurá do válek - proto si kapitál pro sebe a ne tvou ochranu tu ubohý človíčku koupil armádu, policii, bezpečnostní agentury, proto vše korumpuje nadstandardní péčí i o ty, kteří odešli za lepším džobem, říká se tom u renta (na kterou jsou peníze, ale na důchody ne - to je jen obratnost přerozdělení, blbče) Občánku, jsi druhá kategorie, pokud ovšem makáš pro kapitál, jinak jsi už mrtvý. Jo, takový je ten náš radostný svět diktatury kapitálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo diktatura kapitálu, kam se na ní hrabe diktatura proletariátu, jestli tady kdy vůbec nějaká byla.

   Vymazat
  2. Prej maj jidne cenzůru! He! Tu maj nejvíc právě tady na tzv. NR, což není nic jinýho než spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Vymazat
 14. Pane Habr, nikdo to necenzuruje.

  1. Tento film ČT uvedla již několikrát. Jde o několikátou reprízu.
  2. Film neni dokumentární, ale hraný. Jako pro všechny hrané filmy i tady platí autorská práva. V rámci nich není možné tento film mít uložený v tv archívu, tak jako spoustu dalších.
  3. Web dokumentarni.tv porušuje autorská práva nepovoleným sdílením mnoha autorsky chráněných děl, což je trestný čin, proto je na google blacklistu stejně jako spousta jiných. S politikou to nemá nic společného. Na blacklistu jsou weby z mnoha různých důvodů. To ale neznamená, že je na ně zakázán přístup, blacklist se používá k upozorňování těch, kteří o toto upozorňování stojí, jako třeba vy. Já ne, proto se mne to netýká a žádná podobná hlášení tudíž nemám.
  4. Tím se dostáváme k dalšímu. Za to, že VY máte ve svém prohlížeči aktivováno blokování podezřelých webů, za to nemůže cenzura, ale vy sám. Když vám to vadí, tak proč si to nevypnete? Aha, vy to neumíte...
  5.Na dokumentarni.tv film nefunguje, protože tam už asi není. Byl tam dlouho a majitel webu taky asi nemá neomezený prostor.
  6. Tento film běžel i na několika dalších českých tv stanicích.
  7. Obávám se, že CIA/NSA je tento film úplně u prdele. :-)

  Naučte se používat PC, browser, google, pochopit, jak funguje internet, ... evidentně s tím máte těžký problém.
  Dále zkuste některé věci veřejně komentovat teprve až se s problematikou alespoň trochu seznámíte. Jinak budete pokaždé vypadat jako blbec v očích lidí, kteří o tom něco ví. V očích neználků ale možná jako neohrožený bojovník.
  To, že vy si myslíte, že něčemu rozumíte, ještě neznamená, že tomu opravdu rozumíte. Přemýšlel jste někdy o tom?

  Dále bych doporučil redakci, aby si trošku vybírala své články, takových "přehmatů" už tady bylo dost. Je to škoda, bývaly v počátcích doby, kdy šlo o důvěryhodný web.

  To je neštěstí mnoha "levicových" lidí a "levicové" politiky vůbec - nedostatek inteligentních a důvěryhodných lidí. V tomhle aspektu to má pravice jednoduché.

  Tím nechci říct, že ČT občas něco nezcenzuruje, ale tohle není ten případ. Takže pan Habr zde hraje svým "objevem" pro pravici roli užitečného idiota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od nepříjemných filmů se nekupují práva na sdílení po internetu. U některých to zase jde lehce, páč propagují "evropské hovnoty". Mnoho textu jste milý 7:24 nasmolil pro obhajobu neobhajitelného. Zdravím.

   Vymazat
  2. 8:19 Když něčemu nerozumíte, tak se k tomu nevyjadřujte. K 99% filmů se práva nekupují, protože jsou drahá. Práva jsou jen pro tv seriály a to jen na omezenou dobu několika dní. Dále jsou práva pro české filmy, které ČT spolufinancovala a i tam někdy jen na čas.
   Dále pro ty, kterým autorská práva vypršela.
   Na rozdíl od vás se o film a dění kolem něj zabývám sice amatérsky, ale 40 let.

   Můžete mi dát příklad zahraničního hraného filmu, který propaguje "evropské hovnoty" a je trvale v archívu ČT?. Jako důkaz, že máte pravdu.

   Vymazat