Reklama

.

.

neděle 19. března 2017

Cenzurní úřad pro internet - německá praxe: Německo Facebooku vyhrožuje až 50 milionovými pokutami, pokud nebude mazat alternativní zprávy


19. 3. 2017  AC24

Německo uvalí na Facebook až 50 milionové pokuty, pokud nebude ze své platformy odstraňovat obsah alternativních zpráv. Nově koncipovaný zákon zatíží firmy sociálních médií těžkými pokutami, pokud jim potrvá déle než sedm dní, než odstraní obsah, který německé úřady považují za „ilegální“ včetně tzv. falešných zpráv.


Německý ministr spravedlnosti Heiko Mass říká, že giganti sociálních médií, jako Facebook se moc nesnaží bojovat s obsahem, který vláda považuje za ‚podvratný‘.

BBC News hlásí:

Tento návrh vyžaduje, aby stránky provozovaly 24 hodinovou helpline a do sedmi dnů mazaly ocejchovaný obsah.

 

Naprosto nemožné


Sociální média jako Twitter a Facebook by si měla vést při boji s ilegálním obsahem lépe, řekl pan Maas, ale obojí toho musí udělat ještě hodně, aby to bylo lepší.

Pan Maas citoval výzkum, který poukázal, že Twitter maže jen 1% nenávistné mluvy pronesené uživateli a Facebook 39%.

„To zdaleka nestačí,“ řekl pan Maas.

Rasismus a nenávistná mluva údajně německá sociální média zaplavily více po příchodu ohromného počtu uprchlíků do Německa.

Jakýkoliv obsah, který je „jasně zločinný“ bude muset být podle podmínek stanovených v konceptu zákona odstraněn do 24 hodin. Pokud bude obsah shledán zločinným až po vyšetřování, tak bude muset být odstraněn do sedmi dnů. Také lidé, kteří tento ilegální obsah vystavili, budou muset být o jeho vymazání uvědoměni.

Tento navržený zákon bude vyžadovat, aby každá síť provozovala plně personálně obsazený nahlašovací systém a po 24 hodin denně a aby jmenovala osobu odpovědnou za vyřizování stížností. Tato osoba by mohla být osobně pokutovatelná pěti miliony euro, pokud společnost poruší zákony řídící to, co se může publikovat.

Pan Maas řekl, že tento zákon by se mohl vztahovat i na články falešných zpráv, pokud se ukáže, že byly pomlouvačné, očerňující nebo nactiutrhačné.

Facebook tento návrh přímo nekomentoval, ale řekl, že jím provedené testy ukázaly, že maže daleko větší rozsah ilegálního obsahu, než tvrdí pan Maas. Tato sociální síť řekla, že plánuje do konce roku 2017 v Berlíně zaměstnat 700 lidí, aby dohlíželi na snahy o revize ocejchovaného obsahu.

Německá asociace digitálního obchodu Bitkom tento navržený zákon kritizovala. Financial Times sdělila, že požadavek odstranit materiál do 24 hodin ze stránek, které zpracovávají více než miliardu příspěvků za den je „naprosto nemožné z operačního hlediska realizovat.“

- - -

24 komentářů :

 1. Už s. Jakeš poslal do Bundes Bundu ocenění k zaujetí takovéhoto principiálního stanoviska?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruh Jakes byl demokrat v porovnani s nemeckem a bruselem
   Hloupi cesi, do svestek jdete na jatka
   A na obranu sama sebe se neovazite ani zabucet

   Vymazat
 2. A cekal naky hlupak neco jineho od nemecka a ceska v krecich?

  OdpovědětVymazat
 3. Nejlíp tu bylo za Husáka !

  OdpovědětVymazat
 4. Němci - první kofři, kteří odstraní ze života obyčejných lidí publicistickou bulvární sprostotu, žvásty, kidy, účelové manipulace, strašení lidí, rozpoutávání nenávisti - protože nic jiného internetová "publicistika" není. Bulvární žvásty - a hnusné bulvární žvásty. Úmyslné provokování emocí a nasrávací články. Sprosté lži - a vůbec- účelová sprostota. Jako by bylo krmení skotu něčím chemickým, po čem by jednotlivé kusy dobytka na pastvě po sobě trkaly a kopaly. Internetová publicistika, bulvár, a další mediální útoky, změnily občany na útočný dobytek. Na diskuzích je vidět, jak se původně slušní lidi změnili na zlé a urážející sprosťáky, útočící na sebe navzájem.Něco takového tady nikdy nebylo, moji rodiče nic takového neznají. Aby byli lidi na sebe jako psi - vrčí, a vystrkujou tesáky. To všechno udělala z lidí media. Účelově. A už se to moc rozlezlo, ted je třeba to zastavit. Nejvyšší čas. A Němci to dělají správně. I my budeme muset. A vysoké pokuty - jinak to nepůjde. Diskuzní fajnšmekři, kteří již potřebují každodenní porce emocí, vřeštění a nadávek k životu, budou samozřejmě nasraní, ale jinak to nejde. Život se musí vrátit do normálu - a to je ono. Ano, spousta lidí by chtěla život vrátit do normálního stavu, vrátit slušnost, vkus, pořádek, řád, ale na bulvár a diskuze si nechtějí nechat sáhnout. Mnohokrát jsem přemýšlel - to vážně nám chybělo zrovna to? Bulvár, porno, žvásty, kidy, nasrávačky, emoce, hrozby, diskuze? Je to hodně ubohý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych zase mazal ty tvoje imbecilní kydy, zbytečně tady sasírají diskuzi.

   Vymazat
  2. Proč -sere tě to? Ty bys bez toho denního žvatlání pošel nudou? Diskuze by nemusely být žádné . jsou k hovnu. Nasírají lidi - třeba tebe. Nasral jsem tě - ne? Vřešťoune praštěnej. Podělej se se svejma sračkama.

   Vymazat
  3. Jak mě může nasrat někdo, komu už v mladí někdo skočil nahou prdelí do ksichtu a dodnes ještě tu hlavu z tý prdele nevytáhl? Když tě lidi tady čtou, si musej klepat na čelo, co je to tady za úchylný ťululum.

   Vymazat
 5. 16:54-Nevytahujte se tady,že jste přemýšlel.
  Vaše rétorika vypovídá o Vás víc,než se umíte
  představit.Podle Vašich slov to vypadá,že jste
  se dal na politiku.Je to nějaká zavedená partaj,
  nebo jste založil nové hnutí?Babiše nemůžete
  překonat.Slovák je natolik chytrý,že raději než
  sliby rozdá pár koblih a má voliče zajištěné.
  Na něj nemáte!Ať hnutí nebo partaj!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste přímo hystericky posedlý antibabišizmem, s vámi nemá vůbec smysl vést debaty. Vy vůbec neznáte objektivitu - máte řadu subjektivních názorů, naprosto zatvrzelých, jako řada sedmdesátníků. Proč je tolik starých lidí pokažených socializmem natolik, že jsou přímo zfanatizovaní? Fanaticky posedlí nenávistí, nebo naopak - přízní? Ze všeho, co jsem napsal, jste si vybral jediné jméno "Babiš" a jste z toho podělanej! Přitom můj příspěvek má k Babišovi hodně daleko - je o nutnosti zavést cenzuru mediálních sraček, mediálního štvaní a strašení lidí - a tvrdé pokuty. A byl bych absolutně pro zákaz všech diskuzí. Co byste dělal zrovna vy? Vy nevynecháte jediný článek, abyste k němu něco nenablabotil.

   Vymazat
  2. Tak běž jako příkladem a přestaň sem psát ty kokotiny, když chceš zrušit diskuze. Místo toho bych bejt tebou vyhledal odbornou pomoc co se týče harašení v kebuli.

   Vymazat
  3. Kokot jsi ty - s vymaštěnou kebulí. Posranej hrůzou a zděšenej, že by tady v ČR zakázali psaní diskuzních sraček ty směšnej závislej šašku. Nepřežil bys to - léčit se jdi ty, ty magore. Máš taky jinou aktivitu, než je čtení a psaní těch sraček? Věděl jsem, že se do mně dá diskuzní chátra, proto jsem to taky psal. Důkaz - pouští se do mně chátra staříků, kteří bez bulváru a diskuzních sraček nemůžou žít.

   Vymazat
  4. Ale, ale, nějak ti tečou nervy, to ti šéf neřekl jak se máš chovat na diskuzích? Už začínáš ujíždět, nebudou prémie :-)

   Vymazat
 6. Německo je dnes opět diktatura. Tento národ se není schopen poučit ze své historie. To proto, že si myslí že jsou nejdůležitější a mají pravdu. Dnes jsou plní humanity a šiřitelé lásky. Mají zafixované, že jsou všem nadřazení. Není v nich žádná pokora, nikdy. Předtím jediní dokonalí, teď jediní ouplně spravedliví. Přitom se chovají jako nemyslící stádo, které má svého vůdce, a který jim vysvětlí že jsou dobří. Nevím, je to divný národ. Dnes je z nich celá Evropa opět na rozpacích a jejich počínání začíná opět budit strach. Kde se zastaví v ohrožování sebe a svého okolí. Když již mají sebevražedné úmysly, nemuseli by ohrožovat tak své okolí. Mohli by na své okolí brát ohled. Ten nikdy nebrali, protože my jsme pro ně méněcenní. Budou vždy hledat toho vyššího, okolí nakopou do prdele, to totiž nepotvrdí jejich výjimečnost. Nikdy své sousedy neměli v úctě, buď je zneužívali nebo se s nimi rvali. Povýšení nebo nenávist, to je jejich konstanta, a to platí i dnes. Tihle přátelští být neumí, protože jsou na to příliš povýšení a na sousedch jim vůbec nezáleží. Přátelské vztahy nechtějí, chtějí jen dominovat, bez pokory a vzhlížet zvrchu. To je dnes znovu realita. CHorobná nadřazenost maskovaná humanitou, ale humánní k sousedovi nejsou. Libuše Kroková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co je ve vašem blábolu o cenzuře a pokutování zavádějících mediálních sraček na internetu? Blábolíte o nadřazenosti Němců - no abychom si to nemysleli, když vidíme chorobnou podlézavost Čechů? Přizdisráčství, leštění klik, samý panský slouha! Evropa určitě není na rozpacích z Němců - to je blábol. Brát ohled - a my umíme brát ohledy? Raději si jděte zamíchat omáčku, nebo si čtěte ženské romány. Tohle nezvládáte.

   Vymazat
  2. No hodně Čechů možná "leští kliky", ale ty si asi už leštíš jen vocas, seš takovej ublíženej asi ti (i přesto že jseš mladej) žádná nedala. To bude asi příčina toho negativizmu, když víš, že už se to nezlepší :-)

   Vymazat
  3. Jsi obyčejná sprostá sračka - tady je to normální. Novinková chátra se na nic jiného, než jsou sprosté sračky, nezmůže. Zejména jí nasere, když jim někdo napíše pravdu a šlápne jim do drdolu. Když někdo kritizuje ty denní hovadiny, v nichž se rochní. Prase sprostý - ty ani žádnej vocas nemáš, magore vymaštěnej. To ty nešoustáš jak je rok dlouhej a doma kopeš vzteky do psa hajzle zasranej - magore sprostej.

   Vymazat
  4. Víš, nemám rád (i když jsem sám mladej), když někdo uráží starý lidi. Těhle zmrdů je tady v Čechách bohužel mezi mladejma hodně, ty patříš k nim. Takže se prosím tě nerozplač, když se do takovejch sráčů, jako jsi ty trochu naveze. Nechceš pofoukat bebínko?

   Vymazat
  5. Problém je přesně opačný! A to totiž ten, žže
   Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se, Němci získali na pár let více než Frantíci za padesát! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli páni a místním lidožroutům předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci!

   Vymazat
  6. 18:44 - jsi dobrý důkazem toho, že asi tou největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí. Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ???
   Nabízí se ale řešení! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  7. Anonymní20. března 2017 7:36 nenadávej na Čechy zbal se a odstěhuj se k makrele anglosaský evropane

   tady je kam jdou prachy:
   http://svobodnenoviny.eu/nemecko-utratilo-v-roce-2016-vice-nez-20000000000-eur-na-migranty/

   Vymazat
  8. Pro 20. března 2017 7:36, jo máš pravdu, že jsme do toho buzerantsko-liberálního spolku neměli vůbec lézt. Možná by si pak museli ty sračky čím nás zásobují vyžrat Němci, Frantíci a ostatní sami. Byli bychom soběstační v potravinách a navíc zdravých. Patřily by nám naše banky, naše voda, naše zem. Místo babiškytky by znovu rostla na polích cukrová řepa, jedli bychom svá prasata, sladili si svým cukrem a nestali by se z nás akorát otroci v montovnách za čtvrtinové platy a na konec muslimský bordelstát s právem šária s vyhlídkou skončit pod mostem, s podříznutým krkem a nebo ještě lépe jako kononenfutr na východní frontě. Za ten bordel si mohou Čecháčci sami, to máš pravdu, ale ne, že by to souviselo nějak s Putinem, či s Ruskem, ale že už dávno nerozvěsili těch pár zkurvenců, co to tady začali rozjebávat na kandelábry a mohli jsme klidně za pár let té deklarované úrovně Rakouska dosáhnout. Tak asi tak nějak. A jestli ti Češi nevoní, tak táhni do prdele, nikdo tě sem mezi vlastence nezval.

   Vymazat
 7. To 17:35
  Synku, synku, na začátku tady píšeš něco o slušných rodičích a jejich pohledu na současnost (patrně to jsou staří komunisti) o slušnosti, nenapadání aby jsi následně zklouznul do téhož. Patrně jseš jeden z těch novodobých svazáků co doslova blahem onanují u všech diskuzí v alternativních médiích a napadají každého kdo nemá názor jako ty. Myslím, že je škoda času se věnovat takové špíně. A tobě radím, zanech toho zavčasu jinak se z toho začneš v noci posr..at a lidé tě poznají nejen podle slov ale i po čuchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní19. března 2017 18:21 jo to je novodobý euhujerský svazák

   Vymazat