Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Charles de Gaulle o evropské integraci

22. 3. 2016   (české titulky)
Charles de Gaulle a jeho zamyšlení nad tím, jak asi budou občané národních států snášet přijímání zákonů, které jim nevyhovují, od nadnárodní autority?

6 komentářů :

 1. má naprostou pravdu každý vlastenec volí SPD

  OdpovědětVymazat
 2. 10:06-A zůstane i s Okamurou v NATO.Myslet je
  důležitější než bezhlavě jednat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud se video někomu zamlouvalo, tohle je ještě lepší. Moc doporučuji. Děda.

  - kpt. PhDr. Stanislav BALÍK: CHARLES DE GAULLE

  https://www.youtube.com/watch?v=_o50z_9aNO8

  OdpovědětVymazat
 4. Petr Majevský hlavní je aby nám zůstal náš český stát SPD má referendum o vystoupení z eu a potom nás v nato nenechají už o superstátě hlasovaly v eu takže neni čas na žabomyší války jestli nás tam včlení tak konec

  OdpovědětVymazat
 5. Asi dnes málokdo ví, že za de Gaulla vystoupila Francie z NATO a po dlouhá léta byla ,,pouze" přidruženým členem. Tento prezident byl velký Francouz, i když se mu samozřejmě něco občas nepovedlo. Když ho srovnám s tím beztvarým, řídkým a zbabělým těstem, které tam dnes prezidentuje, který pouze zcvakává kufry a poslouchá co mu vrchnost nařídí...de Gaulle se musí obracet v hrobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (12:13):
   Drobnost - Francie vystoupila z vojenských struktur NATO, zůstala však v jeho vojensko-politických. Její státní (vrchní) velení tedy podléhalo francouzským orgánům, nikoliv aliančním. To však neznamenalo, že by se na společných operacích nepodílela. Jen si vyhradila svou národní svrchovanost. Zřejmě jako reakci na tlaky ze strany USA a jejich lokajů.
   Proto také Francie dobově přeformulovala a vyhlásila svou obrannou doktrínu jako doktrínu "všech azimutů" a proto bylo ústředí té aliance NATO přeneseno z Paříže do Bruselu.
   Aby se FRA o něco později (ovšem bez Ch. DeGaulla) opět zařadila do zástupu ...

   Vymazat