Reklama

čtvrtek 16. března 2017

Chceme další protektorát? Dokud jsme v NATO, máme na rukou krev. Lenka Procházková a Josef Skála rozbouřili při výročí okupace Klárov

REPORTÁŽ
16. 3. 2017   ParlamentíListy a občanská iniciativa Ne základnám

Místo, aby média sčítala lidi zavražděné kvůli záchraně petrodolaru, mluví o omylech, vedlejších ztrátách nebo dokonce o uhynulých, jako by to byl morový virus, který kosí ty, co si nemyjí ruce!“„Místo, aby média sčítala lidi zavražděné kvůli záchraně petrodolaru, mluví o omylech, vedlejších ztrátách nebo dokonce o uhynulých, jako by to byl morový virus, který kosí ty, co si nemyjí ruce!“ pronesla emotivně spisovatelka a aktivistka Lenka Procházková s apelem, že dokud je naše země v NATO, máme na rukou krev. Místopředseda KSČM Josef Skála pak běsnil, že takovou hanbu naše země ještě nenesla. Takové a další výroky zazněly ve středu na demonstraci proti opakování historie z roku 1939 a proti NATO.

Tóny písně Karavana mraků v podání Karla Kryla mohli z reproduktorů slyšet kolemjdoucí, kteří ve středu v podvečer procházeli pražským Klárovem. Před malým improvizovaným pódiem pak uviděli desítky klidně stojících lidí. Při pozornějším pohledu poznali, že někteří z nich nesměle drží v rukou české vlaječky. Až teprve pokud svůj zrak zaměřili na pódium, poznali, co se tu děje. „Zas necháme sebou orat, chceme další protektorát?“ hlásal nápis pod ním. V den 78. výročí německé okupace Iniciativa Ne základnám ve spolupráci s dalšími sdruženími svolala demonstraci proti opakování historie z roku 1939 od heslem „Ne cizím vojskům, ne cizím základnám“.

To, co demonstrující přimělo přijít, je údajná snaha ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a poslankyně Jany Černochové (ODS) co nejrychleji prosadit změnu 43. článku Ústavy České republiky. Ten určuje, že vláda může rozhodnout o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky a o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území ČR na maximální dobu 60 dní. Stropnický a Černochová prý chtějí toto omezení zrušit a v případě vysílání českých vojáků do zahraničních misí chtějí zrušit podmínku, že mise musí být mírová podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a se souhlasem přijímajícího státu.

„Sešli jsme se tu dnes v den výročí okupace Československa německou armádou,“ zahájila po skončení písně Karla Kryla demonstraci mluvčí Iniciativy Ne základnám Eva Novotná.
„Byla to forma nelegální anexe. Ale z pohledu Německa šlo o legální a mírové obsazení na základě společného prohlášení české a německé vlády ze dne 15. 3. 1939.“ 
Tato slova podle Novotné sice patří minulosti, ale při poslechu dnešních mainstreamových médií z nich prý mrazí. 
„Když sečteme, kolik mrtvých tato okupace stála, kolik bylo zavražděno lidí v německých koncentračních táborech, podle směrnice o zvláštním zacházení, tedy bez soudu, je třeba si tyto dny připomínat.“ 
Novotná pak vyjádřila obavu, že se naše armáda stane nástrojem agrese v zájmu cizích mocností.

Spisovatelka Lenka Procházková na tribuně na pražském Klárově (15.3.2017)

Střední Evropa nepatří ani na Západ, ani Východ

S exkurzem do dějin vystoupila historička Marie Neudorflová a přítomným připomněla historické kontexty mnichovské zrady, německé okupace a poválečného vývoje. Litovala toho, že země střední Evropy nevyužily příležitost k důstojnější existenci, kterou dostaly v roce 1989. „Vývoj mohl jít jinou cestou, kdyby země více spoléhaly na svůj zdravý rozum, na svoji důstojnost, pozitivní tradice, své možnosti a síly a hlavně vzájemnou spolupráci.“ Podle Neudorflové musí střední Evropa pochopit, že nepatří ani na Západ, ani na Východ. 

„Bylo by dobré si uvědomit myšlenku, která se po skončení války objevila v Německu: Cíle Hitlera ano, ale bez Hitlera. Ekonomicky,“ dodala varovně.
...,
....
....

Procházková: Mimozemšťani, letadla i ptáci

S posledním projevem pak přišla spisovatelka a aktivistka Lenka Procházková (text projevu Lenky Procházkové ZDE). Své literární nadání nezapřela a do svého vystoupení nazvaného „Varování před lhostejností“ vnesla prvky sci-fi. „Z pohledu mimozemské vesmírné lodi se naše planeta může jevit jako ráj,“ překvapila přítomné změnou žánru dosavadních vystoupení. Planeta Země prý nabízí vše potřebné pro existenci inteligentního života a pozemšťanům tak nabízí útulný a bezpečný domov. Z mimozemské vesmírné lodi pak přestoupila na pozemská letadla: „Na letecký přelet Evropy stačí odpoledne.“ Nehodlala ale zůstat u techniky a nakonec ji uchvátila sama příroda: „Ptáci tu štreku překonávají mnohem déle, zato mohou ze své perspektivy zaznamenat každý strom, dokonce i brázdu na poli.“ A kladla si otázku, zda ptáci dokážou přemýšlet o lidech a o jejich užitku pro společně užívanou planetu. „Neberme v potaz pštrosy, kteří se k problémům otáčejí zadkem. Mysleme na méně exotické ptáky, třeba na labutě. Ty se prý v ojedinělých případech dožívají až sta let,“ pokračovala v přírodopisu a pokládala si otázku, zda labutě dokážou vyvodit něco z obou světových válek, které stoleté labutě prožily. „Asi ne,“ odpověděla si. 
„Vždyť i lidé, jejichž mozky jsou daleko větší než ty ptačí, se dosud z tragických konfliktů předchozích generací nepoučili víc než směšní pštrosové.“

Zdůraznila, že nemluví o lidech obecných, ale o těch, kteří se pasovali na bohy.
....
....
....
....

(celý text reportáže ZDE)

21 komentářů :

 1. Nepatříme ani na Západ ani na Východ... Kdysi jsem četl rozhovor...,kdyby jste mne mučili ,nevzpomenu si s kým byl. Pamatuji si jen jednu myšlenku. Na dotaz redaktora jestli měl nebo má nějaký životní vzor, tahle osobnost odpověděla: ,,Ne...nikdy ani jako dítě jsem nechtěl být Vinetou ani Pavlík Morozov. Jako originál jsem se narodil, jako originál chci zemřít." Myslím, že s námi, tedy Čechy je to stejné. (Prosím...už podle příjmení, mám maďarské předky, taky rakouské a moravské)Ale považuji se bez jakéhokoliv nacionalismu za Čecha. Uvedu teď názorný příklad. V padesátých letech jsme zavrhli českého Ježíška a snažili se přiblížit našemu ,,vzoru" Sovětskému svazu implantací dědy Mráze. Nepovedlo se. Naštěstí. Po listopadu se nám pokoušeli a pokoušejí podsunovat Santa Klause. Naštěstí ten Ježíšek opět vyhrává. Byli a jsou ubožáci, kteří mají problémy se svou národní identitou a tak se jedni snažili najít svůj vzor v Sovětském svazu, jako se dnes jiní ubožáci snaží najít svůj vzor v USA. Je mi jich líto. Protože MY jsme originál. Tak zůstaňme sami sebou. Ano, nepatříme ani Tam ani Onam. Patříme Sem. Buďme sami sebou. Neznamená to, abychom se uzavřeli. Jen si zachovejme svoji národní hrdost a nenechme sebou zametat nikým z Bruselu nebo Moskvy.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo.
   Idealismus, no co, sam tak trochu jsem, no realita je realita.

   Stropnicky jiz Wermachtu (no jo no) daroval pulku armady. Odpoved, kdyby kdy nejakou mel, by byla asi zastupni demokracie.
   Ja si ale nepamatuji, ze by pred volbami dostal mandat k temto krokum. Dulezite veci se deji vzdy po volbach, pricemz je jedno, kdo vyhraje.

   Chapete JAK v praxi funguje vubec zastupni demokracie? Ano, presne tak.
   Mate snad prijmout vladu diktatora? Pokud ano, jaky je mezi nimi rozdil?

   Smazat
  2. A že vám nevadilo,

   když se ČR 12.03.1999 stala členem tohoto agresivního spolku militaristů a válečných štváčů ?!
   Nebo to tenkrát byl pocit hrdosti, že už patříte na Západ ?!
   A najednou chcete vystoupit, nejste trochu naivní ?!
   Vojensko - průmyslový komplex se ovládá odjinud
   a ČR je moc malá zemička,
   aby o něčem rozhodovala, tak nefantazírujte.

   Smazat
  3. 17.26
   Úloha osobnosti v dějinách
   je možné přeformátovat výchovou a prostředím
   i toho,kdo se narodí s povahou na straně dobra? že by šlechta takové nepovedené odnášela do chudobinců,nebo skutečná matka své dítě ochrání.

   Smazat
 2. Tož ten protektorát popravdě řečeno již máme, ale jen tomu říkáme jinak. Brusel a jeho rozhodnutí jsou svatá, česká vláda je loutková (slušně řečeno) a parlament je skutečně bohapustou žvanírnou pro ty, kteří se štítí práce: ten akorát musí odkývat(vznešeně "implementovat"), co si dohodli zase jen další, co se štítí nejen práce, ale i lidí - mimo ty, kteří přicházejí jako kolonisté vypomoci při stlačování mezd diktátory kapitalu. Ale nemyslím, že by to Čížka moc zajímalo, či bolelo, své pivo a buřta má, prolhanou televizi také, občas i porno a bordely - chléb a hry jsou tady. České elity a modrá krev stojí na nebesích, odkud vystrkují svá podzádí a s úlevou defekují na ten podřadný plebs. Když by se objevil nešťastnou náhodou někdo osvícený, tak ti největší zloději řvou chyťte ho. Nevadí nám, že si na nás ukazují prstem ti, kterým jsme rozvrátili jejich domov a povraždili polovinu příbuzných a říkají svým dětem, to jsou ti Hitlerovi pohrobci, kteří nás rdousí a vraždí. Nevadí nám, že naši prezidenti, premiéři a prezidenti a premiéři dalších zemí NATO jsou v podstatě váleční zločinci a masoví vrazi. A to nejen pro dnešek, ale mnohde historicky - třeba tam kde zmizely desítky milionů občanů indiánských národů či kde veledemokraté lovili po afrických "luzích a hájích" černé otroky a přitom jich na místě nebo za dopravy na místo prodeje pár milionů povraždili. Dnes je český národ, který si prožil běsnění Temna i Velkoněmecké říše vcelku zajedno s těmi, kteří "humanitárně" bombardují a masově vraždí. Jak dovedou lidé otrnout! A pak se divíme pobíhajícím šílencům po naší vlasti, že tu, či onde poučení světem a po vzoru svých nejvyšších bodnou také. Jenže oni končí místo v blázinci ve vězení a ti skuteční, když už není zbytí, třeba na Floridě, Havaji a v nejhorším v Monte Carlu. Jo, když dva dělají totéž, není to totéž. Zabít jednoho, to by sved snad každý s potřebným mozkem a žaludkem, ale vraždit po tisících, na to musí být šarže a elita.

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych s paní Marií Neudorflovou souhlasil. Nepatříme na Západ ani na Východ, ale máme nakročeno být tam, kde jsme. Jak říkal Tomáš Baťa: "Neříkej,že to nechceš, nebo neumíš. Jenom chtít se musí."

  Něco z Wikipedií:

  Aliance státu V4 je inspirována setkáním tří králů v maďarském městě Visegrád v roce 1335. Uherský král Karel I. Robert, český král Jan Lucemburský a polský král Kazimír III. Veliký se zde dohodli na těsné spolupráci v politických či obchodních otázkách a na věčném přátelství. Tímto krokem inspirovali o 656 let později k založení další úspěšné středoevropské iniciativy.
  Novodobá Visegrádská trojka vznikla 15. února 1991 (deset dní před zánikem Varšavské smlouvy) na setkání maďarského premiéra Józsefa Antalla, prezidenta ČSFR Václava Havla a polského prezidenta Lecha Wałęsy ve Visegrádu. Na tomto setkání politikové podepsali deklaraci blízké spolupráce tří středoevropských zemí na jejich cestě k evropské integraci. Po zhroucení komunistického režimu byla kooperace mezi zeměmi důležitá pro jejich přechod od totalitárního systému ke svobodné, pluralitní a demokratické společnosti. Společně země Visegrádu usilovaly o zánik RVHP a Varšavské smlouvy.
  Po roce 1992 spolupráce v rámci Visegrádské skupiny ustala,obnovena byla v říjnu 1998.
  Po rozdělení ČSFR se označení aliance změnilo na Visegrádská čtyřka (V4),jelikož členství se převedlo na oba nástupnické státy Česko i Slovensko.
  Po přijetí všech čtyř zemí do Evropské unie dne 1. května 2004 ještě více vzrostly zahraničně-politické aktivity tohoto spolku a skupina se zaměřila na prosazování spolupráce a stability v širším regionu Střední Evropy. Spolupráce s Rakouskem a Slovinskem probíhá v rámci takzvaného Regionálního partnerství, s dalšími zeměmi střední a východní Evropy skupina spolupracuje v rámci takzvaného programu V4.

  OdpovědětSmazat
 4. Jednou prdeli na dvou konich sedet nemuzete.

  Jak vychod, tak zapad to dal jasne najevo Ukrajine, nyni na podobne uvahy zapomina Belorusko.

  To nejak nelze a nefunguje. Vzdy zradi bud jednoho kone, nebo druheho (v zavislosti kdo co na koho ma, kolik zaplati, metody jsou vseobecne zname...).
  Rakousko je neutralni (no, uprimne, vime jak), pouze proto, ze je mu to dovoleno.
  Svycarsko a jine bankovni domy maji sve take z urcitych duvodu.

  OdpovědětSmazat
 5. Celá věc má malinký háček.Nebo spíše lodní kotvu.
  Tím jsou velmocenské ambice Polska a s tím jejich
  orientace na USA.Takže s Polskem se nedá počítat.
  Podobná situace je s Rakouskem,které se nezbavilo
  svých mocenských zájmů z R-U.Nakonec i rakouský
  kancléř(předseda vlády)navrhuje pokuty pro státy,
  které nechtějí přijímat ekonomické migranty.Těch
  je teď 100%.Italové a Řekové si je sami dovážejí
  a Španělé nic nedělají ani při násilných vstupech
  na svoje území.Fico také zmírnil svou rétoriku
  po slovenském předsednictví EU.Češi jsou v análním
  předklonu před Bruselí a Berlínem a tak zůstal
  sám Orbán.Jediný z Evrpopy,který má dost rozumu.
  A celá V4 je víte kde.Nic si nenamlouvejte.To,co
  může pomoci,je odchod z EU a i z NATO.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský ano dobře napsané naprostý souhlas

   Smazat
 6. Ale viď sme protektorát,už v nem žijeme od roku 1989 když sme se vzdali suverenity a vstupem do Eu a NATO,tak nepotřebujeme protektorát když úúúš sme oběma nohami vněm a i vhrobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co tenkrát šmejdi říkali o vstupu do NATO? Co slibovali?

   Smazat
 7. V čem je problém? ČSSD a komunisti s KDU ANO přehlasují. Že je nepřehlasují? Tak je nevolte! Otázka je, jak budou hlasovat lidi, co je tam vytáhnul Okamura.

  OdpovědětSmazat
 8. Tech 17 komunistickych dedecku co tam prisli to soudruzi nevytrhne. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takto vypadá antikristův sluha lísající se ke svému zámořskému páníčkovi - dnes již odsouzenému válečnému zločinci Georgi Bushovi ml. Stejně úlisný a odporný bude i knížecí pohuněk 21:32 http://jdem.cz/c4er34

   Smazat
  2. 21:32
   A tebe tam ty závistivej nesvéprávnej alkoholiku bez mozku nikdo nepustil....a Poserplína tě místo toho nechal vynášet svoje genitální moudra v nočníku!!!!!!:-)))

   Smazat
  3. Jandovo otrok a chovanec je majdanutý banderovec nebo fanatický nacista?

   Smazat
 9. Jenom mě trochu udivuje nadpis článku - "Chceme další protektorát? Dokud jsme v NATO, máme na rukou krev. Lenka Procházková a Josef Skála rozbouřili při výročí okupace Klárov". Přičemž v samotném článku jsou citovány části projevů dalších lidí, ale o Skálovi ani slovo. Tak byl tam, nebo nebyl? A jesliže autor napsal do nadmpisu, jak "rozbouřil Klárov", tak je mi divné, že v samotném článku není o tom ani slovo. Že by proto, že jde o komunistu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 21:42 - Lenka Procházková s apelem, že dokud je naše země v NATO, máme na rukou krev. Místopředseda KSČM Josef Skála pak běsnil, že takovou hanbu naše země ještě nenesla.

   Smazat
  2. Ano, byl tam, mluvil krátce, bez papíru a dobře, jako vždy.

   Smazat
 10. Jak jsem byl bláhový, když jsem před několika lety hlasoval PRO vstup do Evropské unie a pro její myšlenku skoro horoval! Dnes jsem pro OKAMŽITÉ vystoupení z polozrádné Německé unie (EU, ona se stejně rozpadne), a to hlavně z těchto důvodů: 1) K referendu o vystoupení z Německé unie (EU) nás pokrytci nechtějí pustit, což je úskok. 2) Každá ze 27 zemí Německé unie (EU) PRÝ má právo veta. Polsko onehdy právo veta využilo, když odmítlo znovuzvolení svého (velice nesympatického) Tuska. Politbyro Německé unie se právu veta Polské republiky vysmálo! To je nastolení diktatury? 3)Jakým právem ta (nesmyslná) Němkyně Merklice dneska jednala u pana prezidenta Trumpa jménem celé Německé (EU) unie? Můj mandát k tomu určitě NEmá. Nemá sebemenší právo kdekoli jednat jménem ČR. Čeští a slovenští hrdinové, kteří obětovali své životy v odporu vůči německé rozpínavosti a agresivitě, se v hrobě obracejí! A ještě 4) Proslýchá se, že mírně strupatý (nikdo není dokonalý!) komediant Stropn je nejspíš obyčejný vlastizrádce? - Pokud se v něčem mýlím, tak mě opravte. - A ještě 5) Není pochyb o tom, že NATO je vlastně spolek útočný, viz též opakovaná vyjádření pana podplukovníka Marka Obrtela. - Tak přeji nám Čechům hodně síly.

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Dvořáku, kam se potratily některé příspěvky, dokonce beze stopy, např. ten ze 17.03.17, 1:00? Ostatně, žádný bych nemazal, nebo to tu už promazává Chovancovo Sonderkommando?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.