Reklama

úterý 7. března 2017

Co dělat?

Paul Craig Roberts
7.3.2017    Zvědavec

Otázka v názvu je otázkou, kterou položil V. I. Lenin. Jeho odpovědí bylo vytvoření revolučního „předvoje“, který šířil revoluční myšlenky mezi dělníky, ekonomickou třídou, o níž Karl Marx prohlásil, že je třídou, která se zhostí nadvlády politické moci. A konečně by se tak demokracie, kterou ve svých dřívějších projevech zhatily zájmy horní třídy, stala realitou. Vládli by dělníci.


Vzhledem k přítomnosti zla a lidského selhání to tímto způsobem nevyšlo. Ale Leninova otázka zůstává v platnosti. Američané, jejichž ekonomickou situaci a vyhlídky pro jejich děti zničilo přemístění americké výroby a pracovních míst, zahrnujících obchodovatelné profesní dovednosti (jako je softwarové inženýrství), do zahraničí, odpověděli na tuto otázku tím, že volili Donalda Trumpa.

Američané, které korporace, umístěné v zahraničí, zbavily majetku, volili Trumpa, protože Trump byl jediný Američan, ucházející se o vládní úřad, který upozornil na tento problém a prohlásil, že se postará o nápravu.

Tím, že se Trump postavil za Američany, si znepřátelil globální korporace, jejich manažery a akcionáře, zkrátka všechny ty, kteří mají prospěch z okrádání Američanů (jejich ekonomického života) a výroby v zahraničí, kde práce a regulační náklady jsou nižší. Neoliberální, podřadní ekonomové popisují tuto arbitráž práce, která snižuje reálné příjmy americké pracovní síly, jako prospěšné fungování volného obchodu.

Nejen, že tyto offshoringové (tj. umístěné v zahraničí) firmy zničily ekonomické vyhlídky pro miliony Američanů, ale také zničily základ daně z objemu mezd na sociální zabezpečení a nemocenské pojištění a daňový základ pro místní a státní správu. Následkem toho jsou četné důchodové systémy na pokraji úpadku. Newyorský penzijní fond místní organizace silničních dopravců 707 ​​právě nedávno zkrachoval. Tento krach, jak předpovídají experti, je jen začátek „tsunami“, které se rozšíří i do obecních a státních důchodových systémů.

Když sečtete externí náklady na offshoringová pracovní místa, která jsou vnucována Američanům, výdaje jsou daleko vyšší, než je hodnota ze zisku, který se pohybuje k jednomu procentu. Samozřejmě, že je to neúnosná situace.

Oloupení Američané povstali. Ignorovali presstitutní média nebo je snad projevy nepřátelství v médiích dohnaly k tomu, aby podporovali Trumpa. Trump byl zvolen oloupenou Amerikou, dělnickou třídou.

Dělnická třída padla v nemilost elitní liberální/progresivní/levici, která odmítá dělnickou třídu jako rasistickou, homofobní, misogynní, zapálenou do zbraní, a která je proti zavedení toalet pro transsexuály. A tak dělnická třída a jí zvolený zástupce Donald Trump jsou plně pod palbou presstitutních médií. Jejich sloganem je: „Trump musí odejít“.

A také by se to mohlo stát. Trump v záchvatu hlouposti propustil svého poradce pro národní bezpečnost generála Flynna, protože Flynn udělal, co měl udělat, a mluvil s ruským velvyslancem, aby se vyhnul ruské reakci na Obamovy provokace ohledně vyhoštění ruských diplomatů v době vánočních svátků.

Rusové byli démonizováni a byly jim připsány démonické síly. Jestliže budete mluvit s ruským občanem, upadnete v podezření a stanete se zrádcem své země. Toto je příběh podle vzoru CIA, Demokratické strany, vojensko-bezpečnostního komplexu a presstitutních médií.

Jakmile Trump předhodil Flynna jako oběť, nastavil situaci tak, aby došlo k obětování dalších, jím jmenovaných osob, včetně jeho samého. V současné době je poskvrnění „kontaktem s Rusy“ hrozbou pro Trumpova generálního prokurátora Jeffa Sessionse. Pokud padne Sessions, Trump bude další na řadě.

Udělejme si v tom jasno. Jako člen senátního výboru pro ozbrojené složky se Sessions setkal s ruským velvyslancem, stejně jako se sešel s řadou velvyslanců z jiných zemí. Na tom není nic neobvyklého ani překvapujícího, že se americký senátor setkává se zahraničními diplomatickými zástupci.

Ti, kteří obviňují Sessionse z toho, že lhal, zkreslují fakta. Sessions se setkával s velvyslanci na základě své funkce amerického senátora, nikoli ve své funkci jako zástupce Trumpovy kampaně. Jako bývalý zaměstnanec amerického Senátu mohu potvrdit, že je naprosto normální, když se američtí senátoři setkávají s diplomaty. John McCain a Lindsey Graham dokonce létají na Střední východ, aby se tam setkávali s teroristy.

Navzdory všem faktům Washington Post, New York Times, CNN a všechen ten zbytek mediálních děvek CIA vědomě a úmyslně zkreslují fakta. Američané nepotřebují žádné další důkazy o tom, že americká média zcela postrádají morální zásadovost a úctu k pravdě. Americká média jsou jen sbírkou prodejných děvek, které lžou kvůli živobytí. Presstituti jsou jen odpornou lůzou.

Skutečnou otázkou je, jak je možné, že lze za kontakt s ruskými vládními úředníky kriminalizovat; vždyť to se stalo důvodem pro odvolání poradce pro národní bezpečnost, generálního prokurátora, a také obvinění samotného prezidenta. President John F. Kennedy měl trvalý kontakt s Chruščovem, který byl v čele sovětské vlády, s cílem vyřešit Kubánskou krizi bez jaderné války. Prezident Nixon měl trvalý kontakt s Rusy v zájmu prosazení smluv SALT I a ABM. (Smlouva ABM byla dohodou o omezeních systémů antibalistických raket, smlouva SALT I omezovala strategické útočné zbraně, pozn. překl.) Prezident Carter měl trvalý kontakt s Rusy v rámci rozhovorů o dosažení smlouvy SALT II. Prezident Reagan spolupracoval s ruským vůdcem s cílem ukončit studenou válku. Vím to. Byl jsem tam.

Ale pokud chce prezident Trump zmírnit extrémně nebezpečné napětí, které vyvolaly bezohledné režimy Clintona, George W. Bushe a Obamy pomocí silného termonukleárního státu, který chce mír pouze s USA, tak potom jsou Trump a jím zvolené osoby, kteří hovořili s nějakým Rusem, nevhodní pro tento úřad! Toto šílenství je postojem idiotské liberální/progresivní/levice, CIA, Demokratické strany, pravicových blbců z Republikánské strany, jako jsou Lindsey Graham a John McCain, a prachsprostých děvek, které tvoří západní média.

Vážení čtenáři, zeptejte se sami sebe, jak se mohla komunikace s Rusy v zájmu míru a snížení napětí stát trestným činem? Už prošlo zákonem, že je americkým činitelům zakázáno hovořit s ruskými představiteli? Jste opravdu tak hloupí, že vás mohou presstitutní média, která vám nikdy za celý váš život nesdělila nic, co by bylo pravdivé, přesvědčit, že ti, kteří se snaží vyhnout konfliktu mezi termonukleárními mocnostmi, jsou „ruští agenti“?

Nepochybuji o tom, že si s tím drtivá většina západní populace nedělá starosti. Ale pokud nikde v populaci nezbude žádné porozumění ani uvědomění, a s největší pravděpodobností nejsou tyto kvality ani v západních vládách, západních médiích ani v politické totožnosti s liberální/progresivní/levicí, pak neočekávejte, že ještě dlouho zůstanete naživu.

Svět se dostal zcela na hranu své existence kvůli aroganci, hlouposti a nadřazenosti neokonzervativní, americké světové hegemonie. Neokonzervativní ideologie je ideálním krytím pro hmotné zájmy armády/obrany „deep state“, který žene svět do zkázy.


What Is To Be Done? vyšel 3. března 2017 na ICH. Překlad v ceně 430 Kč Zvědavec.

10 komentářů :

 1. Tento rozhořčený, idealistický pohled lze nahradit i jiným pohledem. Trump je tváří země, politika je nástrojem majitelů peněz. Podobně zklamal očekávání Obama, nyní to bude Trump.
  Ale rád bych věřil, že se zde nějaký boj odehrává, ačkoliv nemám ponětí, jaké armády jsou do toho zapojeny a kdo jsou vládci těch vojáků a důstojníků. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netušíte pane, kdo je majitel majitelů peněz a pro koho peníze mnoho neznamenají asi jako pro rybáře žížaly. Bez této znalosti se není možné zorientovat a jakékoliv pokusy a snahy budou pouze podporovat neodhalitelnost majitele majitelů peněz. Než to prohlédnete, pokud Vám záleží na dobru všech, pak raději mlčte.

   Smazat
  2. Anonymní7. března 2017 20:48
   Chápu Vaše rozhořčení, ale situace je složitější. Trump je příznivcem vlasti těch rybářů, dokonce je má i ve své rodině. Na druhou stranu jiní rybáři, jako Soroš, zase podporují jeho nepřátele v demokratické straně. Podle mého názoru, je pro běžného člověka situace hodně nepřehledná. P.K.

   Smazat
 2. zhouba světa usa strašný idioti pro jejich blbost zdechnem
  Už prošlo zákonem, že je americkým činitelům zakázáno hovořit s ruskými představiteli

  OdpovědětSmazat
 3. Co delat , rekl Lenin a utekl do Finska. Priprava revoluce pak zbyla na Trockeho , ktery se nebal a Proz.vlada Tr. poslala do vezeni. neco organizoval odtud , ale jedinej kdo zbyl byl Stalin..Ostani byli zbabelci a meli strach a hruzu a proti revoluci.
  Lenin se vratil az po vypuknuti revoluce..
  Udajne mel ridit pripravy z chajde ve Finsku...
  Lenin byl i zbabelej vuci Stalinovi a posilal varovne dopisy za jeho zady..
  Typicky pro vsechny takovy , vy delejte a ja vas povedu aby se mi nic nestalo..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:49
   Prepáčte pane ale o danej veci viete absolútne nič. Zabudnite rozprávky o veľkej ......
   Filmári pri natáčaní dobývania Zimného paláca narobili viacej škôd ako sám útok na Zimní Palác. Všetko to je kapánek inak. Bohužiaľ musím priznať antisemitizmus, ale bez toho sa skutočných udalostí nedopátrate.
   Tak ako to bolo z Petrom 1 tak to bolo aj z revolúciou. Tak ako Peter 1 musel poraziť Moskoviu (Tartariu) z pomocou Napoleóna, Poliakov, Švédov a európskych žoldákov v roku 1812. Prečo Francúzi oslavujú Napoleóna ako výťaza Ruského ťaženia. Preto lebo naozaj porazili Moskoviu (Moskvu) ako hlavné mesto štátu. Skutočné dejiny sú o niečom inom, o tvrdej porážke slovanov na ideologickej rovine. Mamon vyhral nad božstvom prírody.

   Smazat
  2. U vás obou je legrační, jak věříte tomu, co "jedna paní povídala".

   Smazat
  3. bOHUZEL PRO VAS bylo daleko vice skody nadelano , kdyz revolucionari objevili v Zimnim Palaci rozsahle sklepy s alkoholem....V Petrohrade vsichni slavili, jeste nejmin 14 po revoluci..

   Smazat
 4. Sazim 2000 ze Trump neprezije 6 mesicu jako president. Probiha proti nemu zbesila kampan a bude zazrak jestli to ustoji.

  OdpovědětSmazat
 5. AMERIKA CHUDNE TÍM, ŽE NA JEJÍ OLIGARCHY PRACUJÍ DĚLNÍCI V ZEMÍCH S NÍZKÝMI PLATY. OVŠEM TYTO ZEMĚ, VČETNĚ ČESKA, TAKÉ CHUDNOU, PROTOŽE ZISKY PLYNOU ZASE ZA JEJICH HRANICE DO USA - NE ALE TAMNÍM OBČRANŮM, ALE JEN OLIGARCHŮM.
  Dá se to nějak změnit? Trump chce, aby kapitál byl tvořen v USA a profitovali z něj Američané. Totéž ovšem chtějí občané zemí, z nichž jsou zisky vyváženy - tedy i Česko, kde to dělá ročně asi půl bilionu Kč. Kolik to je na každého občana v ČR - včetně dětí a starců - 50 TICÍC KČ, O KTERÉ BY SI KAŽDÝ ROČNĚ POLEŠIL. TAK TO JE ÚKOL PRO BABIŠE, TEN TOTIŽ V TOM NEJEDE.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.