Reklama

.

.

středa 1. března 2017

Co všechno Rusko testuje v reálném boji? V Sýrii byl zpozorován bojový robot Uran-9 (VIDEO)

Geo
1.3. 2017 Eurasia24

Rusko v Sýrii pravděpodobně testuje bojový robot Uran-9. Nasazení tohoto supermoderního systému s významnou palebnou silou může znamenat malou revoluci ve vedení bojových operací.


Informaci o testování robotického prostředku Uran-9 v Sýrii publikovala v úterý 28. února syrská média včetně GIFu s krátkou videosekvencí:


Nasazení komplexu Uran-9 umožňuje značně snížit ztráty na životech vojáků – robot je určen nejen pro průzkum, ale i pro palebnou podporu. Je řízen dálkově až na vzdálenost tří kilometrů.

Základní výzbroj robotického prostředku zahrnuje 30milimetrový kanon 2А72, spřažený s kulometem ráže 7,62 milimetrů. Bojový modul pak může nést například čtyři protitankové řízené střely Ataka nebo vícenásobné odpalovací zařízení pro protiletadlové rakety Igla.

Uran-9 je rovněž vybaven systémem detekce ozáření laserovým paprskem, zařízením pro detekci, identifikaci a sledování cílů a také kamerovým systémem, umožňujícím činnost ve dne i v noci. Robot může působit i v městském prostředí.

Sestavu komplexu tvoří dva bojové roboty, tahač Kamaz pro jejich transport a mobilní řídící pracoviště.60 komentářů :

 1. vše nejlepší pro RF a její občany

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli bude odteď běžné používat v boji i pozemní drony, bude to pro RF spíše nejhorší, protože Západ je v jejich vývoji nesrovnatelně dál. Když použije tuto zbraň RF, nemůže se divit, že ji proti němu použije i nepřítel.

   Vymazat
  2. 14,16 Když použije tuto zbraň RF, nemůže se divit, že ji proti němu použije i nepřítel. .... zatímco kdyby ji RF naměla, tak by ji nepřítel asi nepoužil viď blbečku

   Vymazat
  3. Jo, bylo by to totiž "nefér",běžně. ... Pokud RF použije jaderné zbraně,Západ taky,asi.

   Vymazat
  4. Západ, milý blbínku 16:09, nic nepoužije, protože bude na prach a my bohužel s ním.

   Vymazat
 2. Myslím,že dělat jakékoliv bubububu na Rusa není zrovna ideálním řešením....A z dronů USA sráčů si molodci na prdel rozhodně nesednou:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono asi nejde jen o ty drony a myslím tím tu techniku, ono jde především o schopnost jimi bojovat. Nu štóóó Ty? Ty štóóó? Nu štóóó, ja ničevóóó. Nemyslím si,že by Rusové mysleli intenzivněji než obyvatelé Západu,totiž.

   Vymazat
  2. 15,24 Nemyslím si,že by Rusové mysleli intenzivněji než obyvatelé Západu,totiž.... no jasně, a proto měli prvního kosmonauta, viď blbečku...

   Vymazat
  3. První želvu, první kočku, prvního psa a prvního shořelého člověka (Gagarin byl až ten druhý) ve vesmíru. Nakonec to vyšlo i bez myšlení.

   Vymazat
  4. 16:11 Jenom jednoho? A proč ne rovnou třeba 5 nebo 100? Když už lžete, tak na nějakých číslech nezáleží.

   Vymazat
  5. Vím o více psech,nejznámější je Lajka, asi i více koček.

   Vymazat
  6. 16:55-Lžete,kočky nepoužívali.Kočky jsou
   hloupé a umí jen to,co mají od přírody.
   Proto používali psy.
   Petr Majevský

   Vymazat
  7. Šetřete s tím slovem lžete, Majevský.

   Vymazat
  8. Pan Majevský použil slovo 'lež' na toho nedovtipného žáka základny příhodně. Když lže, proč to neříct naplno?! Leo

   Vymazat
  9. Zda se ,ze rusove ponekud predbihaji s vyvojem a muzeme rict i po vsech strankach zapad a ze se to stale nejak zrychluje , nebo ze zapad couva s pokrikem za kterym je slyset strach...

   Vymazat
  10. Amerika je vpředu, už si opět koupila místenky v Ruských raketách. Rusové nejen více přemýšlí,ale navíc nekradou,proto jsou mnohem levnější,a mnohem dál.Nepotřebují herce na dobývání vesmíru.

   Vymazat
 3. SKANDÁL !
  RUSKÉ PONORKY VE VÝSOSTNÝCH VODÁCH ČESKÉ REPUBLIKY !!
  JAK TO, ŽE STROPNICKÝ A GEN. PAVEL NEKONAJÍ !!!?
  VÍME VŠE !!!
  Již předminulý rok, zpozorovali občané Děčína, Ústí nad Labem, Mělníka a Prahy na Labi a Vltavě periskopy ruských ponorek.
  Minulý rok Již ruské ponorky přímo zahltily naše výsostné vody.
  Objevily se u soutoku Vltavy a Sázavy, na přehradě Kamýk, na Slapské přehradě, na přehradě Orlík a na Lipně.
  Další ponorky byly spatřeny na rybníku Rožmberk, na Záblatském rybníku, na Horusickém rybníku, a na rybníku Velký Tisý.
  A vůbec nejhorší je, že na ostrově, který se nachází v Ponědražském rybníce stavějí Rusáci ponorkovou základnu a letiště.
  JAK JE TOTO MOŽNÉ, PTÁME SE !!!
  Kde jsou naši spojenci z NATO ?
  Kde je hrdinná a nikdy neporažená US armáda ?
  Kde je hrdinná a nikdy neporažená US marína ?
  TO NÁS ZANECHÁ USA A NATO NA POSPAS AGRESIVNÍMU
  PUTINOVI ???
  PRVNÍ VÁLEČNÝ AKT RUSKA PROTI NATO !!!!!!
  Včera večer torpedovala ruská ponorka u Palackého mostu parník
  „VYŠEHRAD“.
  Hubert.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašné. Teď se v pravém (i levém( světle vybarvují Putlerovi agenti-krtci. Stropnický, Pavel, Sobotka, Schwarzenberg - celá tahle proruská 5.kolona mlčí a nedělá nic! Kdo nás ubrání? Kupujte cukr, mouku, konzervy, mýdlo ... dnes proběhla generální zkouška sirén. Aspoň něco!

   Vymazat
 4. V Americe nelze utajit nic. Rusové i Čiňané mají vždy přístup do jejich vědy.
  Mnoho, ne-li většina vědců jsou Čiňané, Indové, Rusové atd. Rusové i Číňané proto vždy začínají svůj vývoj tím nejlepším co Američané mají - o licenci samozřejmě nemusí žádat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bylo jako říct "včera jsem jedl zbytky od dnešní večeře".

   Vymazat
  2. 15:08 jistě, ale řekl bych, že sud kulatý rystupije, tu je kára tentoryje.

   Vymazat
  3. Aha, nepochopil. Myslel jsem tím tu skutečnost,že když třeba Čína začíná tam,kde jsou zrovna už USA,tak USA zatím stále pokračují.

   Vymazat
  4. 16:13 no dobře ale když vezmeš v úvahu enyky beniky kliky bé, tak ti nutně musí vyjít abr fábr domine, nebo co si o tom myslíš?

   Vymazat
  5. 16:13 Pokud se budeme bavit věcně, tak ju každého nového vývoje stavíte na dosaženém stupni poznání. Vyhnete se tak slepým cestám, které nevedly k žádoucímu výsledku. Další směry vývoje mohou být odlišné, ale dopředu nikdy nevíte, který se ukáže jako lepší.

   Vymazat
  6. Jen věřím a chci věřit, že jaderné mocnosti budou mít dosti rozumu na to, aby v praxi vyzkoušeli kdo z koho, amen.

   Vymazat
 5. 14:16 nejen že ve vývoji je Západ dál,ale mà i lidi co"to" dovedou řídit.Uran-9 hmmm,ale kde vzít lidí na obsluhu,když Šojgu běduje,že je nedostatek i vojáků k jednoduché obsluze zbraně kalašnikov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A myslí tak pomalu a omezeně, že jim říkáme Bohatýři Slimáci.

   Vymazat
  2. To jste slyšel kde ??

   Vymazat
  3. Kdo,kde,co,jak,vyberte si z nás.

   Vymazat
  4. A to ti nakukali u vás v Evropských hodnotách, Jando?

   Vymazat
  5. Ale kdo? Musíš si napřed zvolit někoho,koho se ptáš.

   Vymazat
  6. ---- tak tihle chtějí pilotovat drony .....

   Vymazat
  7. 15:21 ti ze západu jsou již tak daleko, že ani nevědí jak daleko jsou a možná jsou ještě dál už asi po vyhrané třetí světový.

   Vymazat
  8. Jasně, a určitě už myslí na čtvrtou.

   Vymazat
  9. Západ není vepředu, protože do jejich armád chodí jen dobrodruzi a socky. V Rusku byla a je stále armáda protěžovaná, dává uplatnění kvalitním profesionálům, stejně tak jejich zbrojní průmysl. Podle těch, co psali ty plky nade mnou, si zřejmě s Ruskem spletli Ukrajinu.Leo

   Vymazat
  10. Bylo to o dronech, Leo.

   Vymazat
  11. Bylo to také o obsluze dronů, anonyme. Leo

   Vymazat
 6. Ta videosmyčka uprostřed článku vypadá vážně hodně důvěryhodně, to se musí nechat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyvolává dojem, že pořád jede.

   Vymazat
  2. Je to celý podezřelý i ten prach za tím, mám pocit, že Rusko chce tím vozítkem napadnout západ.

   Vymazat
  3. A je vidět,že i opakovaně. To je změna oproti druhé světové,kdy platilo při obraně Moskvy heslo "Ani krok zpět" a potom "Vpřed". Nyní je to "Stále útočte,znovu a znovu",asi.

   Vymazat
  4. Asi bude nejlepší naházet na Sýrii několik tisíc humanitárních bomb, protože kdoví kde se to zákeřné vozítko nachází.

   Vymazat
 7. To je ale krásná, vzrušující ruská zbraň. Po dlouhé době mi zase ztvrdl. Děkuji vám redakce NR!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto ji ukazují.

   Vymazat
  2. Ztvrdl mozek? No jen se divím, že jsi to poznal.

   Vymazat
  3. Tak znáš to, na tomto serveru se musí každý týden objevit aspoň jedna nová úžasná zbraň RF, ze které si zbytek světa má sednout na zadek, protože nikdo na světě neměl tušení, že se něco tak skvělého v Rusku vyvíjí.

   Vymazat
  4. 16:13 Opravdu? No to je hrůza. Průser bude až se Rusko s USA dohodnou co pak bude s válečnými havloidy? DO REZERVACE S NIMI!!!

   Vymazat
  5. No ale drony a pozemní. Kdo by to čekal. USA už dlouho provozují i podmořské bojové "bezpilotní" ponorky-drony, rychlé kulometné námořní čluny-drony, drony-bojová letadla jim už běžně samy přistávají na letadlových lodích,dokonce mají i vesmírný dron-miniraketoplán X-37B,který tráví ve vesmíru sám opakovaně i roky a s těmi pozemními drony začínaly. Ale že už i Rusko začalo? Fakt šok.

   Vymazat
  6. 16:53 Všechna ta technika Ruská, Čínská i USA bude bude použita na přepravu válečných havloidních štváčů do rezervací, kde budou mít možnost se řezat mezi sebou.

   Vymazat
  7. 16:53 To je úžasné. A můžete nám prosím prozradit, která země se chystá přeplout oceán a napadnout a obsadit USA, když toto všechno USA vyrábějí jistě jen pro svou obranu? USA přece nejsou agresivní, nebo snad tyto zbraně svědčí o tom, že jsou?

   Vymazat
  8. pro 16:12 Bezpilotní raketoplán měli Rusové už v r.1988. Jestli bude X37 B stejně "úspěšný" jako pilotovaný Space shutle, tak pabůh chraň usa :)

   Vymazat
  9. USA těchto zbraní mají málo ale mají je a mohou dovyrobit. To dělá každý stát,respektive snaží se o to. Podobně jako s bitevním supervrtulníkem nejvyšší generace RAH-66 Comanche (kompletní obdoba F-22 Raptor,samozřejmě i se STEALTHem),jehož projekt "byl zrušen". Čína se asi chystá přeplout do USA,samozřejmě, jinak by neměla šanci, lidí má dost.

   Vymazat
  10. 16:53 no nazdar, to je teda ohromná síla a ty jsi jejich kámoš, to jseš teda machr, co všechno máš k dispozici, měli by se tě všichni bát. A kolik ti je roků? 13???

   Vymazat
  11. Já nesouhlasím s ignorací platného mezinárodního práva Ruskem, nesouhlasím s jeho anexemi území jiných suverénních států a ani s jeho zahraniční politikou například v Sýrii,kde se přímo válečně postavilo proti lidu Sýrie,který povstal proti diktátoru Asadovi,který byl už do dvou až tří týdnů před svou definitivní porážkou. "To je k vzteku",co Rusko dělá a já to považuji za zločiny. Takže, kolego, nechte si to, jó, směji se.

   Vymazat
  12. 17:24 je to stejně v čudu, Rusko ovládlo volby v USA a tím pádem je všechna ta strašidelná vojenská mašinerie v rukou Putina, havloidé modlete se.

   Vymazat
  13. Krym odjakživa patřil pod USA.

   Vymazat
  14. A Sevestopol je známá americká stalíca. Koukejte ho vy Putlerovci rychle vrátit do civilizovaného světa! Nebo nedostanete sýry z Madety a pivo z japonského Asahi-Prazdroje!!!

   Vymazat
  15. Tak to byla opravdu plnohodnotná debata. Opravdu jste obohatili čtenáře NR svými znalostmi.

   Vymazat
 8. To jsou ale kydy! Rusové neválčí tak často jako Američané, tak že Sýrie je jednou z mála příležitostí si vyzkoušet zbraně naostro. A jestli jsou lepší, nebo horší? Nechci to poznat. A nejenom Američanům bych poradil to samé. Cena za poznání by mohla být tak vysoká, že by nemuselo být v našich silách jí zaplatit.

  OdpovědětVymazat
 9. Bohužel,největšími agresory, jsou USA.Mají po světě na 700 základen.Vám asi některým nedochází,že právě oni jsou největšími manipulátory na světě.Tam se kují plány na ovládnutí a zlikvidování lidstva na planetě.Odtud pocházejí všechna zvěrstva proti lidstvu.Jste někteří opravdu takoví blbci,že si nedokážete vše dát dohromady,v čase kdy je dostatek informací.Právě v tento čas se rozhoduje o našem otroctví a nebo svobodě.Pro začátek si přečtěte vy všichni,kteří si myslíte,že USA jsou lidumilové,kteří by neublížili ani myšce,200let terorismu USA 1a2 část.Pak zjistíte,co všechno vyváděli a že vlastně nedělají nic jiného,než se někam cpou,a kde lidé umírají.A Rusko,budte rádi že existuje.Jinak bychom byli již dávno někteří mrtví,jiní očipovaní,nahnaní do ohrazených oblastí a když byste otevřeli hubu,vypnul by se čip.Nač myslíte,že se stavěly tábory FEMA,A NEDALEKO NICH TISÍCE RAKVÍ,DO KTERÝCH BY SE VEŠLA 4 TĚLA.Začněte používat svůj mozek,pokud ho máte.Hledejte i jiné informace,které vám více otvřou oči,abyste začali vidět i spoustu dalších věcí,které se dějí.Aže se toho děje.--LM

  OdpovědětVymazat