Reklama

.

.

neděle 12. března 2017

ČSSD vymírá a umírá. Plachý chlapec z Moravy se náhodou dostal k moci a neví, co s ní. Zdrcující shrnutí letošního sjezdu od analytičky - pamětniceIrena Ryšánková
12. 3. 2017   ParlamentníListy

Analytička Irena Ryšánková, jak sama píše, zná ČSSD jako své boty. Při rozebírání současného sjezdu ale prý nestačila zírat. Vůbec totiž nepřipomínal sjezd politické strany, kde by se diskutovalo, bojovalo a strana „žila“, ale spíše totálně nudnou konferenci suchopárných úředníků. 
 
Jakékoliv pokusy o dynamiku a akci, v čele s nesmyslnými grimasami předsedy Sobotky, prý působily spíše směšně. Ve svém zamyšlení Ryšánková prorokuje umrtvené straně rychlý konec.
 
Pamatuji mnoho sjezdů ČSSD, možná víc, než bych si sama přála. Jen v Brně byl už třetí.

Žádný ale nebyl tak tichý. V zákulisí a na chodbách se vždycky diskutovalo a probíhaly líté boje o posty. Až do poslední chvíle. Až do minulého sjezdu.
...
...
...

Projev, v němž nezaznělo nic než to, „o co se budeme snažit a jaké budeme mít priority“. Jako by sociální demokraté nebyli už čtyři roky u moci. Ale on nám to vlastně kazí ten Babiš, že jo. Ještě že jej máme. Pokus o razantní rétoriku (patrně ti američtí poradci), náhle se vynořující úsměv na nejrůznějších nesouvisejících místech (když si zrovna vzpomenu, že se mám, kruci, usmívat). A tiskovka, na níž se Sobotka poněkud úsměvně pochlubil, že „spoluzakládal ČSSD“. Na to, že tu stranu zakládal v roce 1878, vypadá dost dobře, takový Pecka už je dávno mrtvý. 
 
...
...
....

Také chce stranu konsolidovat. Dát jí strukturu a spoustu dalších věcí. Ale… Vždyť je předsedou již počtvrté! Třikrát se to nepovedlo?

A pak mu do předsednictva navolili, koho chtěl. Včetně Milana Chovance, který chce být s přáteli na barikádě (asi si doma nějakou staví na dvorku). Moravu z vedení strany vykostili kompletně. Ale jak říká jedno podnikatelské úsloví, nikdy nepodnikej s přáteli. 
...
...
...

Diskusní panel na sjezdu obstarali Václav Bělohradský, Jan Keller a Josef Středula:

***
***
***
 
Delegátka, jejíž jméno jsem nepostřehla, neb zaniklo v hluku volby, si stěžovala, jak zanikají místní organizace a do strany nepřicházejí mladí. „Kdybych věděla jak, roztrhala bych se, abych je získala. Ale řekněte mi, jak.“ A to byla otázka, na kterou nikdo neuměl odpovědět.

...
...
...

Sobotka není burcující levice. Není to ani levice práce. Ale i bez těchto atributů by býval byl mohl být dobrý předseda. Chápu, že každý není rozený charismatický řečník. Ale prozíravý předseda by si kolem sebe udělal tým lidí, táborového řečníka, ideologa, piáristu. Sobotka se jich ale bojí. V podstatě je to pořád plachý chlapec z Moravy, který se náhodou dostal nahoru a neví, co je to moc, protože se to nikdy nenaučil.
 
 
...
...
...

Bylo smutné vidět sjezd strany, která rezignovala. Na sebe, na budoucnost, na všechno. Strany, která umírá v tichu sjezdových chodeb brněnského výstaviště.
 
(Celý text ZDE)

95 komentářů :

 1. Já jenom připomenu to Chovancovo vyzbrojení občanů.
  Musel vědět,že je to proti přání EU a také musel vědět,že mu to v parlamentu neprojde,ale dělat chytráka to mu jde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prahou jezdí neviditelné auto s odposlechy....
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pod-babisem-vznika-tajna-policie-plukovnika-slachty-sledovani-odposlechy-a-nova-hrozba-pro-politiky-28445?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

   Vymazat
  2. Marine Le Pen - vlastenecký projev
   http://czechfreepress.cz/uvadime-videa/marine-le-pen-vlastenecky-projev.html

   Vymazat
  3. Anonymní12. března 2017 16:16 dobrý projev u nás jedině okamura

   Vymazat
  4. "Pamatuji mnoho sjezdů ČSSD, možná víc, než bych si sama přála." --- Irena Z Blistů už má dost sjezdů ČSSD a vůbec se socany skoncovat nejvyšší je čas! "Dyť voni se na sjezdu už ani nepohádaj´ a ten plachý chlapec z Moravy, který se náhodou dostal nahoru, ani neví, co je to moc." Běž Ireno za Babišem, zvedni mu náladu! Zeptej se na dluhopisy, jestli chceš mít vzrůšo! (na nápěv Ona se vám zazelená, já ji trhat budu). Zatím je v tom plachý chlapec z čelných politiků sám, kdo se ptá. Mezi presstituty boj cti s kusem žvance, čest jako vždy, zachraňují výjimky. sck

   Vymazat
 2. Spíš bych řekl, že "plachý chlapec" neví co je to dobro a řeší pouze svůj prospěch. V současném boji proti zlu je spíše neutrální, "kam vítr tam plášť", protože se přikloní k tomu kdo bude vítězit. A teď přichází vlna "dobra", protože zlo vede do záhuby a zákulisní vedení řídí svět na hranici božího dopuštění, kdy ty největší svině protlačuje do čela společnosti, ale když se vymknou kontrole, tak začne podporovat celek k odstranění těchto zvrhlých sviní. Pak dosadí "bojácné svině", které po čase, když vidí že jim vše projde se stávají "agresivními sviněmi" a tak pořád dokola v nám známe historii.

  Není to až zas tak "plachý chlapec", lépe ho vystihuje pojem "zbabělý prospěchář" nebude riskovat a prosazovat něco vlastního, ale bude šikovně čekat a využívat nabízejících se možnosti bez nějakého vlastního plánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:22 souhlas k tomu člověku nemá cenu nic psát

   Vymazat
  2. Neviděl bych to tak černě jako pisatelka. Sobotka je úspěšný předseda vlády a doplácí spíše na nejednotu své strany a také na masivní mediální kampaň proti němu. Není ale za něho zatím náhrada a socdem je poslední zábranou aby se vlády na ČR zmocnil slovenský bezohledný oligarcha s temnou minulostí.

   Vymazat
  3. 11:48 - V čem je ty patolízale úspěšný? Jaká nejednota strany nebo masivní kampaň? Co to tu blábolíš?
   Revize restitucí církevních, podpora ukrajinského fašismu a imigrace, anti-rusismus. Trapná strana bez zásad, jako i její předseda.Však i ty příští volby budou jen dalším vysvědčením.

   Vymazat
  4. Souhlasím s paní Ryšánkovou a to šklebení uprostřed jeho projevů, jakoby smích, všímám si už dávno, vypovídá o jeho psychice. Myslím, že jeho konec v ČSSD se ještě letos blíží a s ním i konec Marxové, ten její ječák se fakt poslouchat nedá.

   Vymazat
 3. A jak se hrnou lidi do jiných stran ? Je to do všech stejné.

  OdpovědětVymazat
 4. Není tak důležité, je-li člověk straník čehokoliv, jako spíše to, koho bude volit. A na nějaké sliby už málokdo naletí. Prostě nikdo vám nemůže dát tolik, kolik toho Sobotka naslibuje, ale pouze naslibuje. Jako s těmi církevními restitucemi.

  OdpovědětVymazat
 5. Už ani nevím, koho jsem volil v posledních parlamentních volbách, před tím jsem volil socany a když se říkalo před šestisedmi lety, když začala upadat ODS, že to socany čeká taky, tak jsem si říkal, to nikdy, je to jediná levičácká strana, která má šanci něco změnit, pravičáckých je víc, tak socani určitě vydrží. A ono ne. Stejně jako vymizeli v Polsku, tak nás to čeká taky. Sobotka už je jenom takový správce konkurzní podstaty. Na to se hodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:42 Jo rozkrást ten zbytek jako u OKD s nechat dluhy např. zaplacení dlužné částky v kauze Altner.

   Vymazat
 6. Proč se svého času do ČSSD hrnul Miloš Zeman? Protože do ODS už to nestihl!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je naprostá blbost. Zeman má spoustu chyb, ale nikdy nepopíral sociální cítění. Před ČSSD chvíli působil v jakési unii se zemědělskou stranou. Ta ve volbách propadla, protože tenkrát se všichni hrnuli do vysněného kapitalismu.
   On ani vzestup ČSSD není čistě Zemanovo zásluhou. Socani dokázali vytěžit z minima maximum až tehdy, když lidi začínali poznávat, že onen kapitalismus má dvě strany, z nichž vcelku logicky na většinu společnosti zbude ta horší.

   Vymazat
  2. Pojem sociální cítění Zeman nezná a nikdy jsem tato slova od něj neslyšel. Už jenom nápad trestat ty, kteří nepřijmou jakoukoliv práci. Zeman se shlídnul v kapitalistech, které vyznamenává. Ostatní čile korumpuje, na techniky a vynálezce si nevzpomene.

   Vymazat
  3. V roce 1989 jsem si neuvědomoval, že sociální cítění měli komunisté. Čím dál je zřejmější, že ti, co si tehdy přáli změnu a vyhnání komunistů od moci, komunisty za sociální cítěni nenáviděli. Lid dostal, co si přál.

   Vymazat
  4. 11.16. Tak vezmete práci jaká je a budete hledat (po práci!) jinou, lepší a lépe placenou. Nebrat dáfky za povalovánie more!

   Vymazat
  5. Prezident Miloš Zeman, je jediným politikem, který nikdy nekradl !!!!!!!!!!!!!!!!!! a ze zištných důvodů do politiky nevstupoval, naopak přispívá ze svého nejen do fondu jim zřízeným, ale i jako anoným na různou pomoc pro lidi. Vím o čem mluvím / píšu.

   Vymazat
  6. 11,31
   Proto také změny probíhaly pomalu a postupně, salámovou metodou. Kdyby se rok po listopadu lidem ze dne na den naservírovaly současné poměry, jsem bytostně přesvědčený, že ti samí, kteří na Letenské pláni komunistům nemohli přijít na jméno, by je na ramenou nesli zpátky do jejich úřadů.

   11,16
   Ono to je trochu jinak s našimi nezaměstnanými. Nejdřív dostanete podporu po dobu pěti měsíců. V této době nemá drtivá většina těch, kteří opravdu pracovat chtějí, si najít práci podle svého gusta. A ti, co to nestihnou, si jí můžou hledat při zaměstnání. Nepleťte si sociální cítění s vychcaností. I Karel IV. nedal lidem do ruky peníze jenom za to, že žijí. Dal jim práci, i když to byla forma umělé zaměstnanosti. A tu já schvaluji už jenom proto, aby se z lidí nevytrácely pracovní návyky.

   Vymazat
 7. ČSSD je živým příkladem toho, že pokud se strana, nebo instituce dostane za určitý bod, není schopná vlastní nápravy. Bude pokračovat v sebedestrukci až do svého hořkého konce. A stejně to vidím i s EU. Dokonce bych řekl, že jak socani, tak unie toho mají společného víc, než by se mnohým zdálo. Vidím tam naprosto shodný postup, kdy se do vedení dostali neschopní nýmandi, jejichž jedinou kvalifikací jsou intriky. Těmi se upevnili v dobytých pozicích, obklopující se postupně servilními loutkami, které doufají, že na ně jednou přijde řada a budou moci vystřídat ve funkcích své současné pány. prezentace jakéhokoliv odlišného názoru je bráno jako projev nepřátelství se kterým se nediskutuje, ale který se bez milosti trestá.
  Jak ČSSD, tak EU, budou muset zaniknout, aby byly časem nahrazeny něčím novým s jinými lidmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ,,Jak ČSSD, tak EU, budou muset zaniknout, aby byly časem nahrazeny něčím novým s jinými lidmi."
   Nahrazeno ještě horším a zvrácenějším. Lidé jsou bohužel nepoučitelní.

   Vymazat
 8. Na připojeném videu stojí za pozornost vystoupení Jana Kellera -
  https://www.youtube.com/watch?v=94bxw7HtHMY

  (od 23:56)
  o koalici pravice a levice v Evropském parlamentu, nedůvěře k politice, populismu, oligarchii, prekérní práci

  a (od 42:58)
  dobrá poznámka o Evropské unii a národních státech

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě je tam třetí Kellerův vstup (od 56:20)
   o nedůvěře k profesím, o liberální levici a jejím zpochybňování autority a veřejného sektoru ("levice to zpochybňuje a pravice to privatizuje")

   Vymazat
  2. 10:22
   Zajímavá je i Bělohradského důležitá poznámka k Brexitu (-Británie, která 200 let žila z toho, že vyráběla v koloniích - nemá právo si stěžovat na levnou pracovní sílu z východní Evropy-) (1:01:45)

   Vymazat
  3. "...vystoupení Jana Kellera" --- též Josef Středula byl vynikající. Akorát ten Zloprcek, moderátor Zaorálek, to tam voral svým hulákáním. A silně ho podezírám z úmyslu odvádět pozornost od (asi pro něj) nepříjemných témat, jež prvně jmenovaní nastolovali.

   Vymazat
  4. Všechno jsou jen prosté žávásty. Dnes už se ani neví co je levice. Každý chuj nazývá levicí takové krily jako je Schulz, Junker, Merklová a pod. Ti s původním programem socialní demokracie a komunismu mají společné to samé jako kráva a lev ( obojí jsou savci). Pravice a levice to dnes nikdo pořádně nedefinuje. Na vojně (kdy na povinnou službu museli všichni i blbečkové se při nácviku pochudu levá pravá používalo pomůcky seno sláma. Dnes by toto mohlo být zavedeno i v politice.

   Vymazat
 9. Stejně už bude někdy na podzim další převrat - a všichni to vědí. Proto drží hubu. Nechtějí si to rozlejt s těmi, kteří budou potom u koryt, a zatím se to tak úplně přesně neví. Proto je potřeba šmajchlovat se ke všem a se všemi. Hnus - jako to bylo v letech 1987 a 1988 - všechny hlasité žvásty najednou utichaly a dělníkům a zaměstnancům se začaly přidávat peníze - zvyšovat prémie apod. Řídící papaláši podnikových ředitelství a podniků začali jezdit po provozovnách a dělat tam příznivý dojem na lidi, které v řadě případů viděli v životě poprvé. Taky se předtím nikdy nestarali o zaměstnance podniků které řídili, každý se spíše dral na pozice kádrových rezerv na ministerstva. Je to úplně stejná šupárna jako byla tenkrát, v letech, kdy už si papaláši připravovali převrat, a lustrovali, kdo půjde do důchodu a kdo půjde někam jinam, jak si rozeberou podniky, a hlavně - šolichy pro svoje většinou už dospělé děti. A tak to dopadlo přesně jak chtěli - renovace bordelu se podařila, všechno co sloužilo dobře,a co bylo zavedené a funkční celá léta, se zničilo, aby se ve společnosti vytvořil zmatek a strach, bordel se víc načančal, aby vypadal jako ten západní, ale kurvy zůstaly stejné. A každý ví, že se starýma kurvama se novej bordel nikdy neudělá. Ale protože se báli odezvy odíraných a zbídačovaných lidí, potřebovali nějakou oporu - přiklonili se k "západu" a nechali zničit, nebo prodali úplně všechno, o co si západ řekl - výměnou za dobrá, a navždy plná koryta. Tak tady máme západní bordel, kde ve všech vedoucích pozicích - nejen v politických - jsou staré socialistické kurvy a jejich potomstvo. A prapotomstvo. A teď to padne zas. Socialistické prapotomstvo, které mají úplně všichni, přes Sobotku, Chovance, a všechny ty druhé kurvy, už si připravuje půdu.Televize už se neodvažuje vysílat nic. Jakákoliv - ani komerční. Samý žvanivý hnus - není vůbec na co se dívat. A ten sjezd? Normál. Ticho před bouří. Držky si nechce spálit nikdo - snad jen ti, kteří jsou rádi, že se z politického bordelu dostanou navždy pryč, a takových je tam ale zatraceně málo - kromě těch, kteří půjdou do důchodu - za bratru tak padesát tisíc měsíčně - tak vo co by jim mělo jít? Nakradeno mají, důchod bude vysokej. Všichni polezou do předčasňáku. A občané ať se třeba poserou - ti jim byli, a jsou fuk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Skvělé zhodnocení několika posledních desetiletí. L.S.

   Vymazat
  2. 10:32 oni žádní komunisté nebyli odnikud vyházeni, oni žádní komunisté nepřevlékli kabát, oni žádní komunisté nezůstali komunisty nebo alespoň na levici? Kecálisto.

   Vymazat
  3. Asi neumíš číst šášulo. Ano, odnikud nebyli vyházeni komunisté. Ani jeden. Jedni šli do důchodu, druzí vytvořili novou elitu. Pokud vím, tak Kapek se oběsil - asi jediný. "Komunisté" pak zůstali jen ti, kteří vytvořili KSČM - ti, kterým se všichni pošklebovali a pošklebujou, ti, kteří "se nesmějí" podílet na vládě. Ti ostatní - všechny kormidelní špičky "socializmu" nalezli do nově vytvořených stran - nejvíc ODS - dále ČSSD - a dalších a rozparcelovali si republiku - postup byl přesně stejnej jak popisuju ve svém příspěvku, ano - ani jeden komouš neskončil na dlažbě, na rozdíl od statisíců bezpartijních( kteří neměli nikde protekci) - proto to vlažné jednání, proto ten nezájem politiků na sjezdu - každý už má zajištěnou trafiku jinde. A opět - ani jeden sajrajt z korytářů, vytvořených z těch socialistických, nepůjde na dlažbu, ani nikdo z jejich potomků ani prapotomků - přesně jako to bylo.Všechno je stejný - jen to vydrancování rozkradení, vyprodání a zničení země je jiné - jinak je všechno téměř do detailu stejné. Nauč se číst a porozumět čtenému - než začneš žvatlat to svoje, podle stále stejného modelu.

   Vymazat
 10. Pustil jsem si video s panelovou diskuzi. Začali diskutovat o důvěře. Žvaní Zadolárek, co si ušpinil ruce krví poskakováním na Majdanu. Důvěru v kapitalismus pomáhá obnovit nomenklaturní kádr ze střední školy Keller. Jiní museli před vstupem do strany něco dokázat, on nemusel nic. Bělohradský dokáže řečnit u Babiše, hájit Klause. Je to takový prodejný typ, který ani ve svobodné Itálii nic moc nedokázal. Zjistěte si na internetu, jaké dílo za ním je. Středula už může hlásat co chce. Důvěra v odbory zmizela. Každý ví, že si musí pomoci především sám a nespoléhat na odbory. Sehnalová se chytá toho, co už každý ví. Proboha ať dá ruce pryč od všeho, protože všechno jako socanka zkazí.

  Sestava v křeslech na panelu už nemá co lidu sdělit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:34
   1) Jan Keller toho dokázal málo? Četl jste od něj někdy něco?
   2) Vy jste toho dokázal víc?

   Vymazat
  2. 10:34,
   Ad 1) mezi grafomanem a analytikem je nejasná hranice. Vše závisí na tom, jak svoje nápady/ideje/přesvědčení převádí autor do praxe.
   Ad 2) A co vy, jak jste užitečný ostatním lidem?

   Vymazat
  3. 11:06

   ad 1) Průměrně inteligentní člověk tu hranici dokáže najít bez potíží. A jestliže např. profesor vyučuje, není to taky převádění do praxe? A když na tom, jak říkáte, záleží - jaké ideje třebas převádíte do praxe Vy?

   ad 2) Odpracoval jsem 43 let. Ne vždycky mě to bavilo, ale nějaký společenský prospěch z toho zpravidla byl. Dnes jsem důchodce. Ale Vy jste z nějakého důvodu na stejnou otázku NEODPOVĚDĚL...

   Vymazat
  4. 11:06
   /dodatek k 11:16/ Není to samozřejmě míněno osobně a pochopitelně nemusíte o sobě nic psát.

   Jen by mě opravdu zajímalo, proč zrovna o Kellerovi, který je opravdu vynikající sociolog a k pochopení světa ve kterém žijeme, přispívá podstatně víc než druzí, máte špatné mínění?
   Že by Vám vadilo, že je vzdělaný nebo to, že t.č. má vysoký plat - to Vám podsouvat nechci.
   Co to tedy je? Člověk by měl být schopen srozumitelně vysvětlit, proč na někoho osobně zaútočí.

   Vymazat
  5. 11:16
   ad 1) Máte pravdu, ovšem pro fanatika to neplatí. Cit k rozeznání toho, zda konám něco pozitivního pro všechny včetně těch, kteří se nedokážou o sebe postarat sami, nezávisí od počtu titulů před a za jménem. Přeběhnutím k sociálním demokratům lze smazat všechno, co se zdálo užitečné.

   ad 2) Já jsem odpracoval 47 let a ještě jsem pravděpodobně neskončil. Mám se čím vykázat soudného dne.

   Vymazat
  6. 11:35
   Keller mohl být mluvčím všech, kteří věří v sociální spravedlnost. Evidentně to vzdal a zodpovídá nyní za tristní stav společnosti, kterého jsme se značným přispěním sociální demokracie dosáhli. Žertem bych dodal, že vypadá jako hloupá manželka, která chce převychovat manžela alkoholika.

   Vymazat
  7. 11:41
   Takže se pravděpodobně shodneme; ovšem až na to, že skutečné výsledky práce (které, zdá se, u Kellera neuznáváte) příklon k nějakému politickému uskupení těžko smaže.
   Nerozumím, co míníte fanatismem.

   Vymazat
  8. 11:49
   Nemá valný smysl rozebírat něčí zklamané naděje. Podle mého nic nevzdal, to mu podsouvají ti, kdo touží po spasitelích.

   Nikdo a nic Vám koneckonců nebrání oslovit Kellera přímo. Jak ho znám, odpoví.

   Vymazat
  9. Všichni oponenti
   Keller ve svém období před politickým kotrmelcem mi byl sympatický, v besedách prezentoval i moje názory a to dost nahlas. Byl jsem ochoten odpustit i omyly. Zdálo se mi, že je více kritický k socanům než ke komunistům. Přestup ke straně, která se podílela na devastaci Česka, odpustit nedokážu. Byl jsem komunistou jako on. Mne vzali do strany, až jsem toho vykonal ve své profesi více než průměr a nikdo mne tam netlačil. Se sociální demokracií jsem se vyrovnával krok za krokem. Nejprve jsem je považoval za naději pro nás, kteří se živíme vlastní prací. Nabídli mi i členství, které jsem odložil, což bylo velmi moudré rozhodnutí. Užíral bych se teď studem. Trvalo léta, než jsem pochopil, že jejich cílem je zavést nelidský kapitalismus. Socani jsou antikomunistická strana. Kdyby to bylo možné, tak by se chovali jako nacisté. Mnoho lidí s komunistickou minulostí jim to nedovolí a to je dobře. Svou nenávist ke komunistům vyštěkl v zastoupení na Babiše před nějakým týdnem nebo týdny i Sobotka, což může udělat jen idiot. Proboha co Keller v takové straně pohledává, to nechápu.
   Keller bude přesvědčen o tom, že koná správně. Má dost oddaných stoupenců. Znám je, ale na rozvědku bych s nimi šel jen v krajní nouzi.

   Vymazat
  10. Poslouchám Fica. Žvaní tak, že by v tom kůl nestal. Oceňuje Sobotkův slib zvýšit platy o 10%. Je to urážka všech těch, kteří vědí, že bereme třetinové mzdy a platy ve srovnání se zeměmi, kde lezeme politikům do zadku.

   Vymazat
  11. 13:47
   Možná to není podstatné, ale Keller NENÍ členem ČSSD.

   Vymazat
  12. 13:54
   Pravda, podstatné to není. Určitě ho nedali na kandidátku, aby si dělal, co chtěl. Podrážet sponzory se nemá. Ať se to někomu třeba nelíbí, stal se tak důvěryhodný jako sociální demokracie a převzal na sebe odpovědnost za její činy. Do europarlamentu se dostali i horší, například černé prdele. Na Ransdorfa rozhledem a jazykově nestačil.

   Vymazat
 11. ČSSD to jsou pouze sliby a dluhy, levicového na nich není vůbec nic. Teď zkouší nalákat nejpitomější voliče na nenávist k úspěšným lidem, ale ti k volbám nepůjdou, protože nemají bydliště a peníze na občanský průkaz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:40
   Hezky jste se ty fráze Václava Klause a jeho patolízalů naučil. Běžte je říkat lidem na ulici, uvidíte s jakou se potážete.

   Vymazat
  2. 10:47 Ty vole, to jsou fráze VK? Dík, to jsem dobrej :)) S přátelským pozdravem "zdroje jsou", přeji hezký den.
   PS: Nevíte, kdo dostane Lihový dům?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 12. Sobotkova touha po moci za každou cenu volá již po vyšetření. Tento člověk je vážně nemocný! Nejhorší na tom je,že si to neuvědomují straníci,kteří ho podporují v této šílenosti. ČSSD si proto zaslouží ve volbách do PS co nejméně hlasů,aby došlo konečně ke změně! Ideálním trestem pro tuto stranu,která neumí hospodařit je exekuce! Nyní před volbami bude ČSSD vysílat nesmyslné balonky,kterými bude chtět nalákat hloupé voliče. Budou se chovat ještě hůře jak hadi lidovci,kteří též stále touží po moci!

  OdpovědětVymazat
 13. Ano - všichni nadáváte, ale pořád má ta mediální a politická špína své vděčné publikum. A dokud to budou lidi sledovat, a dokud k tomu budou žvanit na těch příšerných diskuzích, na kterých už jsou stovky lidí závislé, dotud je to dobrý. Mediální průmysl úžasně dobře vydělává, stovky novinářských parazitů a parazitečků, všechna ta protekční žoužel se má díky svému žvatlání zatraceně dobře. I kdyby psali - jakože píšou - jen samé sračky na zadání, lži, a blbosti - jim je úplně jedno co napíšou, když se to po nich chce. Například petadvacetiletý blbeček klidně napíše že bylo zjištěno, že Božena Němcová ve skutečnosti byla Američanka -proč ne? Blbečkovi je to jedno, a tisíce blbců kteří to čtou, to vyhodí ze sedla, a budou tomu i věřit!!! A o tom to je. Že byl sjezd ČSSD nemastný - neslaný? No a proč ne? Je před volbami, a všichni tuší, že přijde nějaká pohroma. Přece tady ( u jiných článků) denně píšete, že se připravuje útok, válka, islamizace, a různé další sračky - tak proč by měl mít sjezd kterékoliv strany do těchto poměrů jakoukoliv motivaci? Řada politických poprdů má k politice i jiné šolichy, tak přelezou tem a budou rejžovat dál - zatím všichni! Sedmadvacet let se vystřídala u vesel všelijaká břečka - a skončil někdo z nich na ulici, nebo jako bezdomovec? Nikdo!!! Naopak!!! Jeden jako druhej mají pořád plné žlaby a vystaráno do smrti o sebe i o své potomstvo. O co by jim mělo jít? To jen my blbci a tupci píšeme do diskuzí pořád stejné hovadiny a zkracujeme si tím plodný život, nebo snad denní dřepění u počítačů nebo TV, sledování těch manipulačních sraček, a psaní diskuzních blábolů je plodný a smysluplný život? I uklízení ulic od psích hoven po odporných a nevychovaných lidských šmejdech,(psíkaři) které se staly z lidí, zatímco se šmejdi u koryt hádají, by bylo smysluplnější a plodnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se mi líbí ta sebekritika "my blbci" a ne "vy blbci".
   Přesto si myslím, že tyto diskuze mají svůj význam ať už poučný (spousta linků na zajímavé články..videa a názory na okolní realitu) a pak minimálně lidé o sobě vědí, že je spojuje stejný názor, stejná myšlenka, stejný cíl..a že jich není málo až přijde vhodný čas. Toho se právě jelita bojí, jednoty milionů je straší i ve snu.

   Vymazat
  2. Hloupost - obyčejné miliony se nesjednotí nikdy. Naopak - jsou zkorumpovatelní, nechají se najmout k čemukoliv - viz jaké zhovadilosti jsou schopni předvádět v televizi ( reality šou) jak jsou schopni se navzájem, i sami sebe shazovat, za pár šupů. Nikdy se nesjednotí - že by se navzájem postříleli, tomu bych i věřil, ale v žádné sjednocení!

   Vymazat
 14. Je úplně jedno,která strana zvítězí,když každá strana i včetně ANO,jeden žid vedle druhého.Chvíli to trvá,než voliči na to přijdou,že jsou to jen zlodějské strany a přestanou je volit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téměř souhlasím, ale při představě, že vyhraje Babiš a Kalousek propadně šílenství a apatii, je Andrej moje volba:)

   Vymazat
  2. Anonymní 11:32
   Kalousek s Babišem se jen kočkují,divadlo pro občany,rozdíl je v tom,každý pracuje pro jinou partu.

   Vymazat
  3. 11:46 Mýlíte se, Kalousek s Babišem pracují pro stejnou partu, i když možná o tom nevědí, příp. nechtějí vědět. L.S.

   Vymazat
  4. Vyloženě už mně unavuje rozdělování politického myšlení na židy komunisty, věřící a pod. Základem je chování lidí a dle toto posuzovaní (čestnost,vlastenectví, neúpalatnost pracovitost) to ostatní jsou jen hloupé nálepky, které dávají ti kteří nemají argumenty.

   Vymazat
  5. 14.43. Zkuste to namluvit odpůrcům církevních "restitucí"... Pro hlasovali věřící, členové tzv. náboženských obcí (vyvolení)... a koupení nevlastenci - vykořenění egoisté schopní prodat i vlastní matku a sestry do bordelu...

   Vymazat
  6. 16:19 Jsem odpůrcem církevních restitucí. A vím, že mnoho věřících je taktéž odpůrci. Nelze házet všechny do jednoho pytle. Věřící nemusí souhlasit s každou blbostí. Věří v Boha, Mesiáše nevím koho všeho , ale rozumní nevěří že ti kteří si rozdělují prebendy jsou zástupci jejich bohů.

   Vymazat
  7. 19.03. Hlasovali ti v Parlamentě... A o těch byla řeč. Znal jsem dost komunistů jezdících do jiného města na mše, i dost cynických homosexuálů, kteří po sametu v sobě "objevili víru" a přesídlili do dormitářů...

   Vymazat
 15. Já delegátům konference rozumím. Jsou paralyzováni představou, že se budou muset živit vlastní prací a čekají na zázrak. Schopné lidi vyštvali a ústav pro výzkum totality všechny nepojme, nehledě na to, že už je obsazený členy ODS a kdo dostane koryto v dozorčí radě státních akciovek, ten může mluvit o velkém štěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně jste až takový naiva ( naivka) 11.28? Proč by měli být paralyzováni? Už dávno si souběžně vydělávají na dalších pozicích - při jejich mentalitě museli být od začátku připraveni na "copa dyby" - proto neví co žvanit - všechno už bylo odžvaněno. Celých šestadvacet let se u koryt tam nahoře vystřídalo nějaké odporné nenažrané parazitické žoužele! A víte o někom - byť jednom jediném! - že by z politiky odešel na ulici? Na pracák? Do pozice bezdomovce? Ano, pár jich šlo ukázkově do vězení, každý režim musí mít nějaké exemplární mouly, na nichž demonstruje davu jak je přísný a nesmlouvavý, a tak pár moulů dřepí v lochu, zatímco stovky lumpů kradou a přihrávají si trafiky. Ti mají už předem vystaráno nejen o další trafiku, ale mají postaráno i o svoje děti a vnuky - těm je všechno jedno. Musel by přijít opravdu tvrdý převrat, který by jim všechno sebral a vyslal je do montoven, nebo "kotelen" na "uran" nebo by pro ně vytvořil státní "JZD" - ano, potom by mohli být v TV ukazováni v montérkách, a tvořit zábavné programy ve všech těch odporných reality šou, kde se "začíná znovu" a posloužit jako postava k nějakému nespravedlivému drasťáku jimiž se televizní "zábava" hemží. Ale takhle? Vždyť je to směšné. Ať za socializmu, ať za současného prasopsa řízeného těmi bývalými, politické elity a špičky NIKDY nepracovaly a NIKDY pracovat nebudou. To by bylo science fiction.

   Vymazat
  2. 11:54- máte pravdu, je to tzv. "technika moci" elitních rodin. Radikální změnu dokáže udělat jen "znepřátelená" jiná rodina nebo "vymknuvší se diktátor, armáda. Tak už běží staletí beze změny. Podobný pokus čekám u nás příští rok pod magickou osmičkou.

   Vymazat
  3. Opomenul jsem dodat, že se toho dobrovolně a rád zúčastním.

   Vymazat
  4. Zajímavá a signifikantní je rezignace hliněného Prouzy!! Útěk z Titanicu?

   Vymazat
  5. 18:24-může být, sám budu zvědav na jeho další kariéru! Spíše se domnívám, "uražená ješitnost".

   Vymazat
 16. Z ČSSD se stala stranou jen pro jednu skupinu a tou jsou státní úředníci. Na všechny ostatní prdí a podle toho dopadnou. O levici mluví pouze před volbami a celé minulé 4 leté období si na levici ani nevzpomněli. Jednou jedinkrát jsem slovo levice z jejich prolhaných úst neslyšel - až teď před volbami. Věřit jim a jejím slibům může dnes už opravdu jenom blázen. Na to už jim dnes opravdu nikdo neskočí. Přichází doba a čas tyto strany, které nás rozkradli nahradit jinými. Jako nejlepší varianta se v současné chvíli jeví strana pana Okamury, ikdyž i k ní mám připomínky. A nebo volit z gruntu nové strany a ty staré poslat nenávratně tam, kam už dávno patří. Je neuvěřitelné, že čechům trvalo 27 let, než všechno prokoukli. Bohužel je část z nás a značná část společnosti bohužel věří dál. My všichni co jsme již dávno prozřeli šiřme informace mezi ty neinformované a udělejme vše pro to, aby jsme tu polistopadovou sebranku z parlamentu definitivně vymetli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdeme na to ... L.S.

   Vymazat
  2. Raději toho nechte, a nechte to koňovi - tu hloupou agitaci! Vy - starší generace - už jste toho stihli posrat dost vaším zvoněním! Taky jste agitovali tenkrát za cestování, za non stop otevřené obří obchoďáky, za svobodu a značkové hadry, proti SANOPSU a kdesi cosi - a co jste vyzvonili? Totální zničení všeho! Ale všeho! Co nebylo zničeno? Nic mě nenapadá. A zas nedáte pokoj, zas agitujete! I to vítězství modrých ptáků tenkrát máte na triku zrovna vy, díky vašim agitacím. Stáli jste u zrodu konce normálního života v téhle zemi, a drželi jste stráž u nástupu teroru, jaký je dnes, a ještě jste k tomu nadšeně hýkali. Takže klídek. Vy žádnou sebranku nevymetete, naopak nametli byste ke korytům ještě horší sebranku - potomky téhle sebranky. Naopak - protekce musí být tvrdě zničena. Nikde žádný protekční parchant aby se neobjevil ( ani ten váš ne).

   Vymazat
  3. Aneb, naivní pitoma který si myslí že je vyvolený a že ho na rozdíl od 90% Čechů osvítilo a prozřel.
   Pitoma který si myslí, že stačí hodit lístek do urny tomu, potom tamtomu a nakonec onomu, všechny jeho problémy se rázem vyřeší a pečení holuby mu začnou lítat přímo do huby.

   Vymazat
  4. Pořád lepší nějaká naděje, než žádná ! Jakou máte naději s těmi, kteří tady vládnou od sametu ? Žádnou. Ale vy jako ten pan chytrý budete volit stále stejné svině a čekat na zázrak, který nám po revoluci slibovali. Tak čekejte další 30 let a určitě se dočkáte.

   Vymazat
  5. 12:01- Jak si to zničení "protekčních parchantů" představujete? Rád se přidám!

   Vymazat
 17. Aktuální varování:
  "Se socany do perdele"!
  "Se Spojenými státy do věčných lovišť!"

  OdpovědětVymazat
 18. No, soudruzi, věc se má reálně tak, že buď bude po volbách vládnout koalice ANO+ČSSD a nebo ANO+ODS. Jiná možnost je zcela nerealistická.
  Vaším zatracováním ČSSD si tedy reálně jen serete do vlastního hnízda. Což není při vaší (ne)inteligenci a analytických (ne)schopnostech žádným překvapením.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ODS ? Chachaha - vtip dne.

   Vymazat
  2. 12:34 Tu koalici s ODS nelze vyloučit, realističtější je menšinová vláda ANO s tichou podporou KSČM.

   Vymazat
  3. 13:25 Obávám se, že koalice ANO s ODS je nejpravděpodobnější. ČSSD stále více přechází na neúspěšnou strategii TOP09 a ODS "antibabiš", kterou ODS naopak zvolna opouští. ODS má ale velké dilema s EET. Ve snaze získat hlasy těch, kteří okrádají stát na daních musí proti Babišovi vystupovat a přitom si ho nesmí moc pohněvat. Takže očekávám, že místo zrušení EET bude spíše bojovat za co nejvíce vyjímek. Na to by mohl Babiš slyšet. A ČSSD bude z toho zase zmatená jak čmelák v zimě. Nebude vědět, kam se vrtnout.

   Vymazat
 19. Boguš je držen u moci jen jako beztvará slizká
  hmota bez vlastního názorů, která svým nábojem není schopna ohrozit mocenské ambice šíbrů v pozadí. Uniklé maily jasně vypověděly kdo je v pozadí a kdo řídí jeho kroky. Dnešní ČSSD nemá s tématy vyplývajícími z jejího názvu nic společného. Lidé v pozadí jsou však také v područí, ovšem za tučný bakšiš. A za ten nás také zaprodají tomu kdo dá víc. Strana chcípne na nenažranost načálstva stejně jako ostatní velké strany před ní.

  OdpovědětVymazat
 20. Bogušovi dejte jeden hlas jen jediný , ČSSD ani procento. Lepší vystavují celé vládě stopku!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Babišovi bude stačit jít do voleb s heslem "zrušíme senát". ČSSD jako vždy slíbí přidat peníze učitelům, zdravotním sestrám a zdanit bohaté, ale to už asi nezabere.

  OdpovědětVymazat
 22. Objevila Ameriku. Ve straně jsou jen příživníci, co se dostali k žrádlu po roce 1989. Teď jen pohnutě čekají, co vlastně přijde a nechtějí se moc angažovat. Historie je poučila.

  OdpovědětVymazat
 23. 15:53-Ve všech politických partajích jsou jenom
  příživníci a paraziti.Proč by měli být socani
  výjimkou?Český politik se nikdy nepoučí historií
  a tím pádem nutí národ,prožít si ji znova.Jenomže
  opakování v tomto případě není matka moudrosti,
  ale hlouposti,na níž mají největší podíl voliči.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 24. U mně skončili s restitucemi, migranty, odevzdáním suverenity do rukou cizí moci v bruselu, merkelovou před volbama a podobné provokace...výčet je dlouhý - stručně je to drzá a totálně nedůvěryhodná strana. Děkuji, nikdy více, nikdy, děkuji stačilo. Jsou věci, které se neodpouštějí a nejsou promlčitelné. Jim je to asi jedno, tak mně dvojnásob. Čtyři roky nám srali na hlavu společně s Babišem. Ať si dělají co chtějí, mně již nezajímají, i kdydy měli na hlavě, ehmm, natentováno a rozmazáno. Jediné co se ode mne dočkají je ignorace a nulová tolerance. Není třeba se rozčilovat.

  OdpovědětVymazat
 25. Jestli na našeho premiéra přece jen něco v ... nemají. Naznačuje to zmínka o zbytečně agilním protlačování dohody CETA v naší vládě viz:https://www.youtube.com/watch?v=NWI-LTlTBMc Mimochodem z rozhovoru je jasné proč nemají nenasytní pravičáci rádi komunisty. Ti mají totiž pravdu a na jejich nutnou opozici zbývá už jen lež a mlžení (často jen i nadávky). Viz výše K.Konečná:Zahradník. K.O.faktů blábolům.

  OdpovědětVymazat
 26. Až na nějaké emoce by to ušlo.Pane premiére a co Vám říkají "Církevní restituce"?Nějak jste na ně pozapomněl a na sjezdu jste se vůbec o nich nezmínil.Myslíte,že lidé na Váš slib zapomněli?NEZAPOMNĚLI a na to můžete vzít jed.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na sjezdu zaznělo, že příští volební program bude mít u jednotlivých bodů barevné puntíky. Černé budou u těch bodů, které se nebudou plnit, oranžové tam, kde se bod volebního programu plnit bude. Je to prý vstřícný krok ČSSD pro lidi s nižším IQ (pro blbé).

   Vymazat
 27. To je mimochodem dobrý nápad. Protože žádná práce není potupná. A ani intelektuál by jí pohrdat neměl. Pokud kdokoli jakoukoli prací pohrdá, je to projev snobicmu, Už proto, aby si člověk zachoval pracovní návyky, je třeba denně pracovat. To už dávno věděli naši předci. Ne tak Romové, a jestli je chceme následovat, tak si slušně žijme na dávkách, dny můžeme trávit žvaněním v hospodě a vyspávat třeba do samého poledne. To je "užitečně a smysluplně" prožitý život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:00
   Máte pravdu, pokud jde o pohrdání "obyčejnou" prací; metař nebo řidič autobusu je navíc jistě užitečnější než většina bankovních úředníků.
   Jenže dnešní realita je taková, že pracovní místa budou dál ubývat. Čili nechuť některých k práci dnes není - a ani v budoucnu určitě nebude - tím hlavním problémem, který společnost musí řešit.
   Chci tím jen upozornit, že svou správnou připomínkou o potřebě pracovních návyků hrajete do karet někomu jinému, než byste si možná přál.

   Vymazat
 28. Bělohradský pronesl, že největším úspěchem- přínosem, soc.dem. za 150 let existence bylo, že obnovila DŮVĚRU V KAPITALISMUS!!!! a že tím zachránila demokracii!!! - ano, tím naprosto odhalil tvář této strany od 20.let 20.stol., ovšem v 19. století se její členové hrdinně bili za práva zaměstnanců a mnozí zavíráni i zabíjeni,ti určitě NEMĚLI důvěru v kapitalismus, oni určitě ne, styď se , Bělohradský, hanba ti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:14
   Není to ale spíš hanba sociální demokracie než Václava Bělohradského, který jen konstatuje, jak se věci mají?

   Vymazat
 29. A Keller poulil oči samým strachem, že kritizuje /tak trošku/ Brusel!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:15

   Keller kritizuje instituce a politiku EU trvale. Jeho oči s tím nemají nic společného, vtipálku.

   Vymazat
 30. Keller už nemá courage. Ani nepípl v EP o událostech v Oděse, ani o banderismu v Kyjevě, ani o vraždění na Donbase. Vždy dá k lepšímu ironickou, vtipnou poznámku...ale sedí v EP a má bojovat. Pokud nebojuje, tak je tam k ničemu, aspoň pro nás tedy.Opatrnost a ironie, hmm, aby si to nerozlil. Lavíruje. To i ta Konečná je statečnější než on.

  OdpovědětVymazat
 31. Nechci tady nikomu lest do svědomí kdo koho bude volit ale tady mate výsledky důvěry politiku k voliči .Mě to přijde, ty mě zvol a dostaneš za vyučenou nebo jak muže zradit člověk člověka ,stačí ti kůrka a napij se z kaluže. Už uběhlo hodně vody od sametové revoluce ,každý si mysli ,že bude líp ale opak je skutečnost. Za první republiky jsme byli v 10 nej. na světě, teď jsme rozvojový stát. Podnikatel kdysi a dnes ,tu otázku si položte sami ,ale neházejme je do jednoho pytle ale je tu otázka do kterého ? Ano podnikatel ale i zaměstnanec by měl vydělávat a žít. Bez práce nejsou koláče a to by měla mít vláda na zřeteli. ČSSD sliby chyby a neplatí své dluhy,oligarcha Babiš nebere plát ale profituje jeho AGROFERT .o Ostatních netřeba už ani psát, všichni patří do zapomnění. Teď už je na vás koho budete volit, ale neseďte doma a volte menši zlo . A nezapomeňte ,přichází velké zlo ,a bude na vás jak se k tomu postavíte! Tyká se to každého z nás.

  OdpovědětVymazat