Reklama

úterý 7. března 2017

Další rána: Doněcká lidová republika zahájila televizní a rozhlasové vysílání na Ukrajinu

Viktorija Frolova
7. 3. 2017 Eurasia24
 
Dnem 3. března zahájila Doněcká lidová republika televizní a rádiové vysílání na území kontrolované režimem Petra Porošenka. Na tiskové konferenci v Doněcku to oznámil lídr DLR Alexandr Zacharčenko.


Jak uvedl, „odborníci ministerstva spojů zajistili stabilní a kvalitní signál na dočasně okupovaném území Doněcké lidové republiky a současně i na území Novoruska ležícím v Charkovské, Chersonské, Záporožské a Dněpropetrovské oblasti“.

Přímo před novináři vydal Zacharčenko pokyn, aby bylo vysílání spuštěno. „Přátelé novináři“, obrátil se pak k účastníkům konference, „můžeme si navzájem pogratulovat. Ode dneška bude kvalitní signál nejen na jihu naší oblasti a v Novoazovském okresu, ale bude ho možno přijímat také v Dněpropetrovské, Charkovské, Záporožské a částečně i Chersonské oblasti,“ řekl Zacharčenko.

„Pracovali jsme na tom v tichosti a nevytrubovali jsme to do světa tak, jako Porošenko vytruboval, že staví vysílač na hoře Karačun (u toho se nakonec, po zahájení činnosti, ukázalo, že jeho dosah je cca 65 km a není tedy schopen pokrýt území DLR; pozn. překl.). Podle mých informací utratila Ukrajina na této stavbě kolem 165 milionů hřiven. Realizaci našeho projektu jsme zvládli za 33 milionů rublů,“ pokračoval doněcký lídr. 

„Ode dneška budou naše televizní a rozhlasové programy vysílány na území Chersonu, Dněpropetrovska, Charkova a Zaporoží. To napomůže v realizaci našeho programu podpory krajanů, pomůže to našim bratrům na dočasně okupovaných územích vidět a slyšet, jak žijeme a jak mohou získat nějakou naši pomoc,“ uvedl.

Zacharčenko tak znovu upozornil na to, že Luhanská a Doněcká lidová republika budou pomáhat obyvatelstvu všech měst Donbasu, a to i těch, která jsou obsazena ukrajinskou armádou.

„Ministrovi informací bylo uloženo, aby zajistil dostupnost našich programů tak, aby se naši krajané dozvěděli, jak se u nás jejich děti mohou učit a studovat nebo jak jim bude poskytnuta potřebná zdravotní péče. Úkolem ministra spojů je potom průběžná kontrola vysílání a zajištění bezpečnosti vybudovaných vysílacích stanic,“ zdůraznil Zacharčenko. 


Viktorija Frolova
Zdroj: politnavigator.net
Překlad: mbi, Eurasia24.cz

11 komentářů :

 1. Poslech zahraničního rozhlasu se trestá smrtí, demokratickou smrtí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je zahraniční rozhlas? Jakého státu?

   Smazat
 2. 21:10 - budoucího Ruska! Až padne Putler - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

  OdpovědětSmazat
 3. Po invetuře, kde se napočítalo více jak 10 000 mrtvých je naprosto nemyslitelné, že Donbas bude patřit současné Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
 4. 21:39-Jsem rád,že zde přispívá věštec budoucnosti.
  Patří Vám za to dík.
  K věci.Nejedná se o vysílání ze zahraničí,protože
  Ukrajina Donbas považuje za své území.Takže nemá
  ani možnost vysílání rušit.Rušili by sami sebe.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina a RF nejsou legitimní. Páč abdikace Nikolaje II. je neplatná, jak prokázala krymská prokurátorka a nyní poslankyně ruské Dumu Natálie Poklonská - 1 minuta 33 sekund ZDE - https://www.youtube.com/watch?v=qotjIZnwHn0

   takže veškeré akty po puči v březnu 1917 jsou právně neplatné a po obnovení Impéria budu zrušeny

   Smazat
  2. 22:42 Mluvíte o tom, že svržení Nikolaje II byl puč. To potvrzuje i Poklonská. Puč je nelegitimní, stejně jako puč v roce 2014 na Ukrajině. Při puči nedochází ke změně systému, jen se vymění vládnoucí elita. Ale zapomínáte, že v listopadu 1917 proběhla VŘSR, to jest revoluce, která je spojená se změnou systému. Revoluce už legitimní je, jako byla revoluce ve Francii, vyhlášení USA, ČSR, a všechna svržení monarchií. Proto vaše úvahy o obnovení Impéria jsou nesmyslné a už s tím prosím neotravujte.

   Smazat
 5. NO, VIDA,...A JÁ SI POŘÁD ŘÍKAL,...PROČ TEN DONĚCKÝ KONZULÁT V OSTRAVĚ,....UŽ,..ABY TO VYSÍLÁNÍ,...FRČELO I ZE SATELITU,....RUSŮM,...NA VÝCHODĚ UKRAJINY,....DRŽÍM PALCE,....ABY BYLI SVOBODNÍ,.....JAK RUSOVÉ,...NA KRYMU,...

  OdpovědětSmazat
 6. Alexander Zacharčenko, jste pašák! Gratuluji.MK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějaké takové televizní vysílání kde by se publikovala jen pravda by bodlo i u nás.

   Smazat
 7. Je to tak okupantem je tu Kyjev, chovají se jako divoká smečka vandalů dobývajících nové území. Obyvatelé, kteří tu žijí od nepaměti je vůbec nezajímají.Zajímá je jenom území a z lidí, jen ti kteří se jim podrobí a proto doufám, že i toto vysílání jim snad pomůže k tomu, aby si to alespoň uvědomili ti, kterým to dosud nedošlo.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.