Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Dělnické ráje a jejich zprostředkovatelé

Erik Best
22. 03. 2017     EB
Nyní už ví skoro každý, co je to daňový ráj, ale ne všichni jsou v obraze, co se týče zprostředkovatelských daňových rájů. Existují jurisdikce jako třeba Lucembursko a Nizozemsko, které slouží coby přestupní stanice pro konverzi příjmů, snižování srážkových daní nebo správu intelektuálního vlastnictví. Dokonce i Andrej Babiš, jenž se pošklebuje českým byznysmenům, kteří sídlí na Kypru, vlastnil holandskou holdingovou společnostPodobně se Ukrajina, Vietnam a Mongolsko staly ráji levné pracovní síly, které českým firmám dovolují vyhnout se - nebo dokonce uniknout - rostoucím se platům doma. Oblíbeným zprostředkovatelem je v tomto ohledu Polsko, jež umožňuje Ukrajince převést na legální přeshraniční zaměstnance. Nebo možná nelegální, podle toho, jak se cizinecká policie rozhodne nahlížet na danou společnost. Podobně jako u daňových úniků závisí totiž únik nákladů na pracovní sílu na úhlu pohledu. Když se teď ČSSD rozhodla, že si pořádně došlápne na zahraniční práci načerno, budeme moci sledovat, jak konzistentní bude při vymáhání pravidel.

8 komentářů :

 1. Domnívám se, že bychom měli mít jen takovou výrobu a služby, na které máme dost vlastních zaměstnanců. To naříkání jak by mohli to či ono rozšířit, získat nové zakázky a investory ale že na to nejsou lidi by tím skončilo. Dovozy pracovníků z jiných zemí, dokonce z Asie či odkud jen přináší daleko větší problémy. Po zkušenostech západoevropských zemí bychom měli zabránit vytváření menšin cizinců ve státě, jejich tlaku na snižování mezd českých zaměstnanců, či dokonce kriminality, např.vietnamské.

  OdpovědětVymazat
 2. Naši politici sem přivedou s velkou slávou „investory“. Ti dostanou od státu daňové prázdniny a případně ještě příspěvek na mzdy. Po skončení prázdnin firmu zruší, nebo často jenom přejmenují, vyinkasují další dotace a jedou dál. Pro další snížení nákladů, si nechají přivézt zahraniční agenturní zaměstnance.
  Zisk vyvezou ze země a nám zůstane „rostoucí DPH“, se kterým se poté Mládek ohání v TV, jako s velkým úspěchem jeho hospodářské politiky. Kdo zastaví to kamuflované ožebračování země? P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 17:20
   Naprosto souhlasím.
   Mám takovou firmu v okolí,co se jen přejmenovala a jede dál.Právě zaměstnávání cizích příslušníků se vyplatí podnikatelům,nemusí za ně odvádět státu daně,ale i zaměstnanci neplatí daně a jak potom dostanou důchod,to také nikoho nezaujímá.
   U těch agenturních zaměstnanců,to je také pěkná všivárna.Také se dá tak optimalizovat daňové přiznání,když si tu agenturu provozuje přímo ten podnik,přes nastrčené figury.Co vím,podnik platí agentuře za zaměstnance,podle profese i 500kč,ale zaměstnanec dostane 60-120kč na hodinu.

   Vymazat
 3. Je to důsledek neuváženého cinkání.Sice si hezky
  popláčeme,ale zodpovědnost za situaci z cinkačů
  nikdo nesejme.Můžeme jim vyjádřit vřelý dík.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Majevský, ty seš vůl.

   Vymazat
  2. majevsky prestan s tim cinkanim vymysli neco jineho,ty jsi vedel jak to dopadne? a prestan cekat na smrt a jdi si zahrat marias

   Vymazat
 4. jo ty češi nechtěj hákovat za 13000 hrubého což není ani na přežití to je ale divný

  OdpovědětVymazat
 5. Pracoval som v Plzenskej Skodovke,cez slovensku agenturu,ktoru tvorili 2 bratia,dohadzujuci zamestnancov po Ceskych firmach.Moj plat bol 3600 sk,min.mzda,vtedy a dostaval dom akoze diety 14 tisic slov.korun.....
  Skoda chcela,ci by som nemohol pracovat naviac,vysvetlil som,ake su moje platove pomery.
  Skodovka ma vzala do kmenoveho stavu,ja som odrazu zacal poberat 28 tis.CZK,s 2 smenami naviac a agenturu v Skode zrusili.

  OdpovědětVymazat