Reklama

čtvrtek 30. března 2017

Drahoš for President?!

Radim Valenčík
30. 3. 2017  radimvalencik.pise 

Akademika jako prezidenta bych uvítal. Skutečného akademika. Člověka kritického myšlení. Člověka, který dokáže využít autoritu vědy k reflexi toho, o co jde. I v poznání společnosti jde o vědu. Předseda AV ČR má na starosti i autoritu vědy vůči společnosti. Splnil si Drahoš tuto povnnost?

Jde hlavně o to, aby prezident nebyl "slouhou slouhů globální moci", viz: ZDE

Obávám se, že selhal. Akademie věd ČR v drahošovské době moc pozornosti tomu, o co dnes jde, nevěnovala. Ale o velké peníze vždy škemrat dokázala. Lidé v naší zemi si zaslouží, aby měli ve vědě oporu (jsou dost inteligentní, aby dali oporu vědě). Nechápu, jak ten, kdo nedokázal z pozice AV ČR využít autoritu vědy proti lumpárním, chce kandidovat proti tomu, kdo to dokázal z pozice prezidenta?!

Chcete volit "slouhu slohu globální moci" do pozice fíkového listu krytí lumpáren?
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4403-drahos-for-president.html

51 komentářů :

 1. ..stejná struktura demagogie jako u katolické církve*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu s tou demagogií u "vědecké" víry. je to úplně stejný případ.

   Smazat
  2. V Rakousku také zvolili prezidentem univerzitního profesora a ne politika. Zatahovat Akademii věd do politických sporů je nežádoucí a je dobře, že za Drahoše k tomu nedošlo, výsledky za ty omezené prostředky jsou slušné. Až bude víc známo o vědeckých úspěších Drahoše a jeho životě a názorech na současné problémy, tak to bude proti Zemanovi silný protikandidát. Proto na Hradě hned zavládla taková nervozita.

   Smazat
  3. Rakouský prezident má na internetu ,neřku-li na lžipedii docela slušný životopis.Můžete mi tedy říct co pan Drahoš?kromě toho,že je úplně mimo neřkuli Havlista?

   Smazat
  4. 16:31-Píšete,že zatahovat AV do nějakých
   politických sporů je nežádoucí.Souhlasím
   s Vámi.Musíte mi však vysvětlit,proč se
   podpis Drahoše bjevil na společném listě
   českých akademiků.To byl jasný zásah toho
   typu,který odsuzujete.Akademici jsou ve
   své většině pro normální život nevhodní.
   Proto se o nich říká,že jsou roztržití.A
   to jsou skutečně špočkou ve svém oboru.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. s tím lze souhlasit opět hledají kdo bude prosazovat zájmy těch kteří tady již mnohé rozkradli a vyždímali stát

   Smazat
 2. Prezidentský úřad je dosud jediným postem, který mafie dosud neovládla. Proto bude snaha vyšachovat Miloše Zemana ze hry a nasadit svého pinčla na Hrad,
  jistě enormní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne ne!!, už ho tam dvakrát po sobě měla!
   Leč ztratila, a proto ta nebývalá hořkost.
   Dodnes ji nerozchodili ...

   Smazat
 3. další představitel havlismu nebrat

  OdpovědětSmazat
 4. Já naopak bych moc "akademika" na postu prezidenta nevítal. Pokud to nebyli političtí akademici, pak jejich zaujetí vědou je odtrhlo od obecného života. Takto generovaní prezidenti - to jsou prezidenti současného německého střihu, prezidenti, co podepíší, co se jim položí na stůl, prezidenti, kteří se budou na povel smát i mračit, ale nadále budou žít myšlenkami ve své vědě. Žádný titul, ani Dr., ani Von nemohou nahradit člověka, který žije s občany, zná jejich problémy, potřeby. Pokud je navíc vzdělán ve vědách hospodářských, právních a rozumí státní správě a občanské samosprávě, je to jen ku prospěchu. Ale vědce, kteří rozumí molekulám a atomům? Z nich se sice i skládají lidé, ale není to totéž: rozumět molekule neznamená rozumět lidem - i kdyby byl vědec korunován hned několika "nobelovkami". To pak by mohla být lepším prezidentem i Dášenka bratří Čapků - ta si s lidmi hodně rozuměla.

  OdpovědětSmazat
 5. To by byla dvojka - Drahoš a Dluhoš. Že je draho a samé dluhy, to víme i bez těch dvou kašparů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je to ten Dluhoš,Kalousek?

   Smazat
  2. To 15:30 Kalousek je Kraďousek. Dluhoš je Sobotka.

   Smazat
 6. Ono to s tou akademíí věd není nic moc.Kolik je tam grantů pro vývoj a vědu, které spolykaly spoustu peněz a nic nepřinesly. Kolik je tam nových profesorů, kteří po roce 89 přeskočili záda skutečným vědcům. O vědeckotechnickém rozvoji tlachá kdejaký politik, ale ve skutečnosti co ta věda přinesla od roku 89?

  OdpovědětSmazat
 7. Když kavárna neuspěla s vekslákem a Sázkařem (krycí jméno u STB), zkouší to na nás s nějakým otitulovaným. Dalmácie jako decimálka, vozáb nebo vomrz. Stále stejní kašpaři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaky ma asi kryci jmeno Drahos, no asi zase Drahos

   Smazat
 8. Prezidentování je řemeslo, jako každé jiné. Pokud se nemá jednat jen o líbivou kulisu, pod kterou probíhají pro národ mnohdy kruté hrátky velkých domů, které ovlivňují dramaticky budoucí směr země, musí tam sedět zemitá pronárodně orientovaná neúplatná skromná osoba.Nevím, zda panu Drahošovi stačí kyselá okurka a chleba se sádlem....
  Funke vyžaduje znalosti a dovednosti z oborů, které se na technických školách nevyučijí.
  Myslím, že co do znalostí by byl konkurentem pan Ransdorf, ale s tím bylo naloženo tak, aby v té EU nepřečníval.
  Předpokládám, že pravý problém nastane až po šesti letech.
  Snad se někdo do té doby vyprofiluje.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo je to Jura Drahoš? Nic o něm nikdo neví! Kde se schovával po drahná léta a před kým? Občas horlil po nedostatku peněz? Co se pod jeho jménem a příjmením skrývá, to ví snad jenom on sám! Kde se ta odvaha ale bere, to je meritum věci!

  OdpovědětSmazat
 10. Nás teda pan Drahoš ( novodobý Havel ) stoprocentně přesvědčil. Na hrad jedině Zeman, jiná možnost neexistuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že je prý z Jablunkova. Je to Polák, je věřící. A Už je jasné, že ho podporují Starostové (pouze pár) a KDU ČSL. Nemá šanci jako Horáček!

   Smazat
  2. Neusnout na vavrinech. Kdyz se do vlady prodrala takova svoloc jako Havel, Klaus, Sobotka, Kalousek, Kocab a jinej hnuj tak tam muze prolezt i Drahos (ten nebude mit prezdivku, uz jeho smesne jmeno zni jako predzivka)

   Smazat
 11. https://topconspiracy.wordpress.com/2011/11/07/rimsky-klub-a-cesi/ ....člen akademie Římského řádu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak. Můžou ho volit jenom ti, kdo jsou pro hnus NWO:
   http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/568-novy-svetovy-rad-a-jeho-cesti-protagoniste-iv-rimsky-klub-po-cesku.aspx

   Smazat
 12. Pán_bu nás chraň před touto myšlenkově beztvarou personou.
  Tento je jen pouhým duchovním a politickým klonem slovenského Kisky - miliardáře alias obchodníka s chudobou - či litevské Grybauskaitė, co toho o politice (natožpak o národních zájmech) sice nevědí mnoho, ale to, ze které strany pro ně vítr vane, tak to ví naprosto neomylně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahos (to je snad umelecka prezdivka) je tvary jen v nenavisti proti Cechum
   Jako vsichni antixenofobove. Xenofobie je jen tajny slovo pro anticechismus.

   Smazat
 13. Ten nadpis článku má špatný slovosled
  a interpunkci. Správně mělo být: ,,Fór ? Drahoš prezident." Ale asi to psal pan Valenčík v rychlosti.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
 14. O jak se mame
  Mame Dluhose
  Mame Drahose
  Budeme mit Blbose

  Komedie
  Rikitan

  OdpovědětSmazat
 15. Jen hodně kandidátů,ať na vítězství Zemana v prvém kole,nebude potřeba 40% hlasů.Každopádně,Klaus rozšíří řady kandidátů a je možné,že se některý vzdá ve prospěch Klause.Stejně se ukazuje,že to budou zase kandidáti židovské víry,žádného Čecha nepustí mezi sebe.Drahoš není výjimka,navíc,aby se dostat na tak vysoký post AV,musel být dobře zapsaný u STB.

  OdpovědětSmazat
 16. Je to vítač a západní zadkolezoun , lidmi pohrdá !

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Drahoš vykonával funkci předsedy AV. Zda dobře, nebo špatně, těžko soudit. Je to otázka priorit, jak jeho, tak zakladatele, které musí respektovat. Je inteligentní, nevypadá špatně, i na známkách by se vyjímal.
  Ale pro mě jsou v tomto případě důležité jeho politické postoje. Zde je na straně sluníčkářů, tedy těch, kteří prosazují poddání se vnucované migraci a likvidaci identity evropských národů. To už je pro mě nepřijatelné. P.K.

  OdpovědětSmazat
 18. LAUDITE AMICI, COMEDIA BOHEMICANUS EST

  OdpovědětSmazat
 19. Jiří Jírovec30. března 2017 15:25

  Problém české vědy je v tom, že po roce 1989 nastoupila garnitura, která zlikvidovala původní strukturu terciálního školství, dovolila ustavit nepotřebné až podřadné university a rozbourala Československou akademii věd, která v podstatě fungovala jako ministerstvo.

  Byla zřízena Česká učená společnost, která nikoho nezajímá, byly okleštěny ústavy akademie a věda se dostala do rukou politiků, kteří se k vědcům chovají jako bafuňáři ke sportovcům: když nám přinesete medaile, tak vám dáme pár grošů.

  Napsal jsem o tom pohádku:

  http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2017/157-4-2017-25-ledna-2017/1594-pohadka-o-panovnicich-vede-a-drabech

  Vědcům jsme pomocí grantů ubrali existenční jistotu. Když Drahoš odstupoval, velmi se pochválil za to, že Akademii ČR stabilizoval. Opravdu? A co dělali jeho předchůdci? Zahradník, Ilnerová a Pačes?

  Málokdo si uvědomuje, že byl zaveden grantový systém, který připravuje vědce možná o třetinu času, který by jinak mohli věnovat na vědu. V Praze na to upozornil nositel Nobelovy ceny Eric Betzig. Jenže každému to je jedno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Grantový systém je zabijákem české vědy. Snad by fungoval, kdyby na vědu bylo více peněz. Vědecké granty uděluje například Grantová agentura České republiky. Úspěšných žadatelů je méně než 20%. Neúspěšní žadatelé jsou z univerzit, nikde jinde by pracovat a čekat na grant nemohli. Nedostanou grant, nemohou mít kontakty a z rozpočtu kateder si skoro nic nekoupí. Se služebním PC mnoho objevných článků nevycucají z prstu. Na některých univerzitách se tvrdí, že granty z GAČR pro ně nejsou. Při mizivém množství peněz granty dostávají jen ti, kteří se vzájemně znají. Skoro všichni jsou z Prahy. Bydlení v Praze zřejmě multiplikuje schopnost vědecky bádat, což by byl objev na Nobelovou cenu. Prakticky by bylo možné využít ke sestěhování všech blázinců ČR do Prahy. Vědecká rada GAČR má 12 členů, z nichž 11 je z Prahy a jeden, aby se neřeklo, je z Pardubic. Rozhodnutí o udělení grantu se alibisticky odevzdává cizincům, kteří o potřebách ČR hospodářství vědí prd.

   Smazat
 20. Drahos chce byt kralem ci alespon kralikem

  OdpovědětSmazat
 21. Schvalne jak dlouho bude sasek pocmaranej Drahos kandidovat, davam mu tak mesic

  OdpovědětSmazat
 22. Dle jeho vyjádření k panu Ovčáčkovi jede o normáního sebestředného ideologického blba, který ukončení svého postu hledá doživotní rentu. Jeho koníček sborový zpěv je dokonalá průprava k presidentnské funkci. Státnické vyjádření že sborových zpěváků je více než hasičů mne velmi poděšilo. Při požáru a živelných pohromách nám může zpříjemnit čekání na pomoc sborovým zpěvem.
  Díky.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 23. Drahoš, Vexlák, Putna, to kavárně chutná, jak Halíka kutna.
  K tomu Pornojanda, ať je ňáká sranda !

  OdpovědětSmazat
 24. Drahoš je kandidát pražské teplokavárny, podespal petici "proti xenofobii" spolu s Putnou, Romancovem a podobnými rusofoby a teplomily. Nevím, kdo toho nasazeného kašpara může volit.

  OdpovědětSmazat
 25. Do plejády šašku zapadá dokonale.Slouhů je nad rámec, ale aby ho občané volili na to vzorec jako akademik navymyslí.To musí být v srdci a né v peněžence.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak paní lada.
   Když se podíváme na celou akademickou obec,hlavně rektoři VŠ,jeden ňouma vedle druhého,proč asi Zemana nenávidí.

   Smazat
  2. Jako kdysi se ti, co se považovali za elitu a výkvět národa chlubili svatováclavskou orlicí a později řády Klementa Gottwalda za zásluhy o výstavbu, nyní se tato akademická teplokavárna těší na vyznamenání za vzorné plnění NWO a Kalergiho plánu.

   Smazat
 26. Koho pan Drahoš hodlá zastupovat a čí zájmy by vlastně hájil, snad pochopil i ten největší idiot. To, jak se " vkusně " vyjadřil o panu Ovčáčkovi, mluví samo za sebe. Jenom za dnešek je poněkud předrahošováno, to bude zase do voleb debilní masáž.

  OdpovědětSmazat
 27. Hledali, hledali až našli. Pan Drahoš je členem Římského klubu a to by mělo stačit..................to by bylo jako Kiska, stejná sorta. Dnes se jej nemohou Slováci zbavit.

  OdpovědětSmazat
 28. Už by se měla nějaká politická síla pochlapit a stoupnout si za Procházkovou. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20.15 Souhlasím,jsem pro paní Lenku Procházkovou

   Smazat
  2. oprava pro 0.31

   Smazat
 29. Drahoš je drahej i zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 30. Takže se panu prof. zachtělo? Být prezidentem všech - všech molekul a slepým poskokem vlády kapitálu. Tak je to správné, kapitál maže prachy, tak pojede. Občánku, kam se hrabeš, dej mi hlas a pak spral tě ďas. Co s tebou. Budu kopírovat ale Zemana v tom, že budu objíždět před volbami se svojí "kontaktní propagandou", musím jemu ukrást hlasy - to je mi - fyzikovi - jasné. Kde jinde brát? Horáčkovi voliči, to je jiná káva s rumem a jiné karty s esem v rukávu. Hurá na Zemana, hurána voliče! Nebudu prezidentem horních deseti tisíc ani dolních deseti milionů, budu prezidentem hrstky pomýlených. Věda, tou budu řídit stát! Ne jak chce Babiš - zavést do státní byrokracie podnikovou formu řízení! Kdo to kdy slyšel! A také ne jak Zeman - naslouchat občanům, bavit se s nimi o jejich problémech. Na to se musí vědecky: molekula k molekule až je z toho v mozku pěkná koule!

  OdpovědětSmazat
 31. Trochu jiný úhel pohledu na Jiřího Drahoše - Zdeněk ZBOŘIL:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-Pohreb-Very-Spinarove-byl-protestem-proti-soucasnemu-svetu-Ty-reci-o-demokracii-uz-se-lidem-prejedly-482111

  OdpovědětSmazat
 32. Pan Zd.Zbořil jako vždy nezklamal.Mám moc ráda jeho
  komentáře.Proč jen někteří politologové jsou schopni objektivního pohledu na současnou politiku?
  Lidé-většina- by si jich vážili a možná by si oni
  začali vážit sami sebe!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.