Reklama

středa 15. března 2017

Evropská unie je už dávno parazitní „nadevropskou“ strukturouVladimír Lepechin

15. 3. 2017    zdroj  (kráceno)

V pátek 10. 3. 2017  polská premiérka Beata Szydlová odmítla podepsat výsledný dokument summitu EU v Bruselu na protest proti zvolení Donalda Tuska předsedou Evropské rady. Tuskovo zvolení přes nesouhlasnou pozici Polska nazvala nebezpečným precedentem. Zdá se, že i polská vláda přijala tvrzení uznávané mnohými evropskými politiky, že totiž samotná Evropská unie se pro své členské země stala jedním velkým precendentem.

Do roku 2009 pozici předsedy Evropské rady automaticky zaujímal na půl roku představitel státu nebo vlády země, která Radě předsedala. Ale v roce 2009 začala Rada svého předsedu prakticky jako prezidenta státu kvalifikovaným počtem hlasů volit na dva a půl roku a s možností opětovné volby na další období. Prvním předsedou Evropské rady se stal Belgičan Hermann van Rompuy. Donald Tusk byl zvolen hlavou Evropské rady v říjnu 2014.

„Velký precedens“ EU spočívá v tom, že od okamžiku, kdy byl Tusk zvolen předsedou Evropské rady proti vůli Polska, stalo se zcela očividným, že EU je soběstačná struktura a kterýkoliv funkcionář jejích vedoucích orgánů zastupuje v první řadě zájmy konkrétní struktury a ne státu, jehož je formálně zástupcem.

Evropská unie se úplně přeměnila v nadstavbu nad zeměmi – členy EU. Žije z peněz zemí platících příspěvky, které jsou členy této mezinárodní organizace, ale nemusí se jim nijak zodpovídat. Dnes se EU nezodpovídá ani národním vládám členských zemí. Unie se stala korporací kontrolující Evropu, která potlačuje jakoukoliv národní vůli, což se v pravém smyslu slova stalo příčinou jejího gradujícího úpadku.

O narůstajících ekonomických problémech EU se můžeme bavit jak chceme, ale hlavní problém, stále více vnímaný jak elitami evropských zemí tak řadovými daňovými poplatníky, je ztráta suverenity národních států, která byla zpočátku dobrovolně a později „dobrovolně z přinucení“ předávána vládami členských států Unie ve prospěch „všeevropské“ byrokracie.
Došlo to tak daleko, že si tato byrokracie vykládá evropskou ústavu (Listinu základních práv EU, pozn. překl.) ve svůj prospěch.

Podle mínění Beaty Szydlové, odsoudivší poslední summit EU kvůli ignorování pozice Polska ve vztahu k Donaldu Tuskovi, „podle pravidel EU, pokud některý z účastníků jednání nepřijme jeho závěrečný dokument, jednání je považováno za neplatné.“  Polsko přitom, jak můžeme vidět, nepodepsalo výstupní dokument a nic se nestalo – účastníci pokračovali ve své práci. A samotná Beáta Szydlová neopustila jednání a uvedla, že „posuzovaná témata jsou důležitá pro budoucnost Evropské unie,“ čímž také podpořila porušení evropské ústavy.

Vypadá to tak, že každý člen EU hraje hru, jejíž pravidla se neodvozují od oficiálních unijních pravidel, nýbrž od politické účelovosti. Otázka spočívá pouze v tom, kdo rozhoduje, co je a co není účelné v daném okamžiku.

Vzhledem k tomu, že národní vlády dnes fakticky nemají možnost ovlivňovat rozhodování Evropské rady a dalších struktur EU (s výjimkou Německa a částečně Francie), stává se očividným, že je řídí nadnárodní globalistická struktura, jednající v zájmu vedoucích transnacionálních zájmových skupin. Tato struktura, přes stanoviska některých evropských vlád, podpořila bombardování Bělehradu v roce 1999 a anexi Kosova albánskými bojovníky a jednotkami NATO a také majdan v Kyjevu a poslední eskalaci nacismu a násilí na Ukrajině.

Eurobyrokracie potlačila nepokoje řeckých socialistů v roce 2015 a pak otevřela dveře do Evropy miliónům běženců ze zemí Asie a Afriky. Aktivně se vložila do rusofobních her a vyhlásila ekonomické sankce Rusku. Tato byrokracie nejen kvůli vlastním zájmovým skupinám, ale také z důvodu požadavku velkých amerických ropných a plynárenských společností blokovala ruský projekt Jižní proud, čímž ponechala řadu balkánských zemí bez naděje na ekonomický rozvoj.

Dnes tato megabyrokracie dusí ruský projekt Severní proud a snaží se bránit Trumpovým novotám, usiluje o udržení projektu NATO v Evropě, lituje odmítnutí podpory dohody TTIP ze strany státního departementu USA a hledá po celé Evropě stopy „ruských hackerů.“

Intrika této situace spočívá v tom, že na rozdíl od Velké Británie, která v sobě našla sílu a schopnost realizovat brexit, „limitrofní“ státy budou podle všeho posledními, kdo bude opouštět potápějící se letadlovou loď (pozn. překl.: limitrofními státy jsou zvány v ruské historiografii státy, které vznikly po rozpadu carského impéria v roce 1917, konkrétně šlo o Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Polsko a Finsko, původně jde však o zvláštní pohraniční území

už v římské říši).

To je možná příčinou, proč problémy Polska a pobaltských zemí nezískávají žádný zájem Evropy ani Eurasie – bezpodmínečnou podporou evropské byrokracie a funkcionářů NATO se vedení těchto zemí neustále samo podsekává.

V jednom ze svých předcházejících článků autor tohoto textu uvedl, že svého času
„v kuloárech rozhovorů s Ruskem evropští úředníci poukazovali na USA, které jim nedovolují učinit ústupky Rusku v otázkách Ukrajiny, projektů plynovodů a tak dále. Dnes se ukazuje, že americká zahraniční politika se mění a nic už nebrání evropským politikům minimálně v tom, aby snížili míru rusofobie, nicméně oni nechystají přehodnotit své vztahy k východnímu sousedovi.“

Jedním slovem, Evropská unie se už dnes neschovává za záda amerického ministerstva zahraničí a ve značné míře pokračuje ve své rusofobii. Proč? Odpověď je očividná: za účelem udržení kontroly na zeměmi EU pod záminkou nezbytnosti jejich ochrany před údajnou evropské hodnoty ohrožující ruskou agresivitou.

Vychází z toho, že nastavit vztahy Ruska s jeho hlavním geopolitickým konkurentem Spojenými státy americkými bude jednodušší, než nastolit dobré sousedské vztahy s některými evropskými sousedy.  Klíčová příčina tohoto paradoxu spočívá v tom, že v rozvoji vztahů Ruska dokonce i se slovanskými zeměmi brání prostředník – Evropská unie, která není zodpovědná za nastolení míru v Evropě, ale má veškerou moc eskalovat  v ní válku.

Pozn. překladatele: Tento text je výběrovým překladem části většího Lepechinova článku, odkaz na celý původní článek (Vrátit se k dialogu s USA je snazší, než s Evropskou unií) je uveden ve zdroji.

Překlad: Croix

22 komentářů :

 1. Děkujeme tomuto dezinformačnímu webu za překlad ruské propagandy.

  OdpovědětSmazat
 2. ještěže máte v rusku přátele, pane davide, kteří vám napíší, co si máte myslet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 14.35 Karle,vyser se na ty negramoty a nech Davida Davidem,jaky bylo vcera mejdlo....mels ho tam?Uz se tesim na Prague Pride....Tam si dame,jenom si pekne promazej prdel aby to nedrelo jako posledne,Cau

   Smazat
  2. blbost má tu zázračnou vlastnost, že potvrzuje pravdivost

   Smazat
  3. 14:34 14:35 mazejte přeblafnout jandu a pak skočte makrele do trenek

   Smazat
  4. 18:38 ����������

   Smazat
  5. a pak přišel čas na explozi ticha

   Smazat
  6. 18:38 nejlepší příspěvek diskuze

   Smazat
 3. Zase idiot ublil kus své idiocie.

  OdpovědětSmazat
 4. 14:34, 14:35 ještě že vás máme (dvoujedinný). Nebýt vás, zdaleka nebudu tak utvrzen v názoru, že článek je platnou analýzou současného stavu EU a její politiky. Že je to ale makačka, takhle vartovat nad NR, nebo už to ministerstvo pravdy zajistilo programově? Z našich daní?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to by se nedoplatilo

   Smazat
  2. 16:14-myslíte jejich plat 1 Euro za jednotku jejich blbosti? Momentálně nevím kurzy mezi "Laudátem, Langšádlovou, Bursíkem" a podobných "měn".

   Smazat
 5. Ke článku.
  Je to tedy už podstatně horší, než před čím varoval De Gaulle.
  Viz video trvající jen 3 minuty! K podstatě věci:
  https://www.youtube.com/watch?v=id0MBWiSyuc

  "Chci zvláště vyjádřit protest k Evropské integraci. Jsme konfrontováni s následujícím odůvodněním její prospěšnosti: ...... " Nutno vidět a slyšet.

  V krajních případech jsou politici buď čestní a moudří, nebo ........... - a na to ani bohatá čeština už nestačí. Děda.

  OdpovědětSmazat
 6. ...o, to jsou novinky...pod taktovkou Vatikánu !*

  OdpovědětSmazat
 7. Celá "hlava" Západu úplně ztratila orientaci.
  V SSA stále honí v počítačích Rusy, ačkoliv se už ví, že nenajdou důkaz (Wikileaks). Vědí, že odposlech Trampa mohl být bezdrátový od CIA ale hledají tradiční odposlechové dráty. V EU zapomněli, že účastnické státy musí být spokojeny. Další důkazy jsou nepotřebné.

  OdpovědětSmazat
 8. Čest a moudrost se mezi politiky dneska nenosí.
  Všichni se hrnou do politiky pomoci národu.Co
  národu neřejkou,že mu jdou pomoci od něho samého.
  Hlavně to musí sypat!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. Za ovládnutím Evropy jako vždy v historii, je Německo. Po boji se říká, že každý je generál, ale strategická chyba Gorbačova bylo, politicky bezúplatné vyklizení Německých základen. Měl tam alespoň část armády nechat a odcházet recipročně spolu s Američany.

  OdpovědětSmazat
 10. EU je vykonavatelem příkazů nejvyššího parazita. Je pro tento účel vybavena všemi možnými zákony, které jí našeptal její řídící orgán. I Gorbačov byl přes Rajsu řízen tímto uskupením.

  OdpovědětSmazat
 11. Já pomalu začínám věřit, že ti bolševici to mysleli dobře. Bez té revoluční a válečné zkušenosti (Komsomolec Gorbačov)to začali vidět naivně romanticky, což anglosasové se svou predátorskou historií v krvi, pohotově využilli. Teď tam mají Putina, který to chápe. I když tahá za sakra kratší konec, prohrát to nemusí. Ne že by byl nějak lepší. Ale i tak, slabšímu Čech, se svou historickou zkušeností, většinou držíval palec. Proč ho Puťkovi nedržet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sasové, potažmo Prusové. Anglosasové only nepřímo.

   Smazat
 12. Neznám strukturování EU, myslel jsem, že její perzonální vedení navrhují členské státy, každý ovšem za sebe. Jak je zřejmé, "vládní" orgány EU se reprodukují hermafroditním způsobem a nikoho mimo Brusel k tomu nepotřebují. Jen se divím, že zatím vystoupila z EU jediná V. Britanie. To bude asi tím, že i vládní orgány států EU ke svému vládnutí potřebují sami sebe a voliče jen jako stafáž.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.