Reklama

pátek 31. března 2017

Fero Fenič v Říši středu


Lubomír Man
31. 3. 2017
Je čtvrtek večer 30. března. Pro nás vzácný den, protože jsme po dlouhé době všichni pohromadě. Já s manželkou a oběma dětmi – synem a dcerou. Už jsme slavnostně povečeřeli a poohlížíme se po něčem, co by drahocené okamžiky znovu nalezené rodinné pospolitosti dál umocnily. „Pojďme se dívat na televizi“ navrhne dcera, třímající v rukách Magazín TV. „Čína – ˇˇRíše středu na dvojce ČT. To by mohlo být dobré, ne? Co říkáte?“


Všichni jsme pro. Ano, sesedneme se kolem televizoru a bude to jako kdysi. Společně si zavzdycháme, společně se možná i zasmějeme, buď tomu na obrazovce, či tomu, co dá k dobru a k pořadu kdokoli z nás. Bude to prostě stará dobrá pohoda.


Zhasínáme a zapínáme televizor. Pořad už zřejmě několik minut běží, ale brzy se do něj vpravíme a hledíme na jednotlivé obrazy, jak se na monitoru střídají, doprovázené střídavě ženským a mužským hlasem. Avšak očekávaný společně prožívaný požitek ze sledovaného se jaksi odmítá dostavit. Lze to pozorovat i z toho, jak se občas některý z nás zvedne, z místnosti odejde, pak se zas vrátí a jakoby neochotně znovu zasedne, ale ještě přesvěčivější důkaz o tom, že se cosi z plánovaného zadrhlo, je skutečnost, že sedíme, civíme na obrazovku – a mlčíme všichni čtyři jako zařezaní.

A mlčíme z jednoduchého důvodu. Ještě stále si totiž v zájmu udržet si předchozí pohodu, odmítáme přiznat, že tenhle nápad sledovat Čínu – Říši středu se absolutně nepovedl. Ale nikdo z nás nechce zřejmě být škarohlídem, který to řekne jako první. A tak sedíme dál, hledíme na monitor, občas některý z nás, i když potlačovaně, ale přece jen hlasitě vzdechne, minuty běží, pořad je už asi ve třech čtvrtinách, když se syn náhle zvedne z křesla a rozhodným hlasem pronese: „Prokristapána, proč na to čumíme, vždyť to není nic jiného než politika“.

Jako by nám z ramen spadla tíha, která nás až dosud držela na místech, bouřlivě se synovým názorem souhlasíme, osvobozeně se zvedáme se ze svých míst a jdeme si tak zvaně po svých. Jen dcera, věrna svému nápadu, ještě u televizoru zůstává a po několika minutách, když už pořad končí, nám hlasitě od televizoru oznamuje: „Jo, víte, kdo to natočil? Febio Fest, čili Fero Fenič. Ten, co prosadil to letiště Václava Havla.“

Takže tomu pánovi moc děkujeme. Jak za to letiště, tak za ten náš čtvrteční rozpačitě zakončený večer. Jen tak dál a houšť a ještě tvrději, pane Feniči.

28 komentářů :

 1. Kdyby ta samice od prašivého psa nedělala, to co dělá, nikdy by se do ČT a platbě z koncesionářských poplatků, nedostala. Naštěstí se dá sledovat spousta programů od Discovery, Nat Geo, Spektrum, Viasaty, History, dokonce i Prima ZOOM, na kterých se sraček od toho "poplatného" parchanta, nedočkáte. Na ČT je i naše vlastní historie pokřivená, dokonce i zvaní 30letí historici, jsou pokřivení. Ještě, že v tomto směru si můžu vybrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem si vybral. Z přístroje se stala dekorace, lapač prachu. Už mě štvou jen zbytečně povinně vyhozené peníze. Uměl bych je užít účelněji, už by za ně byl zájezd do Číny.
   Mik

   Smazat
  2. též jsem si vybral na tv program se nedívám na propagandu a reklamy dobré seriály a filmy mám na dvd bez reklam na co jse dá dívat prima zoom a rebel takže mám 2 programy jak za socialismu

   Smazat
  3. Zrovna dnes, v sobotu, jsou na national geographic programy, jako odhalená Čína, Čínská terakotová armáda a podobně. Zajímavé, bez politiky a bez Feničových, tendenčních sraček. V poslední době se dívám většinou jen na náučné a dokumentární programy.

   Smazat
 2. Teplý Fero je především jeden z těch, co jsou vší silou přicucnuti na bradavky, z kterých tečou tučné koncesionářské poplatky nebo různé ministerské granty. Takových "soukromých podnikatelů" je zejména v kultuře "neurekom". Musí tedy produkovat to, co ta galerka, která o těch penězích rozhoduje, vyžaduje.

  OdpovědětSmazat
 3. Babičce volali příbuzní z USA, že za ní přiletí do Ruzyně na návštěvu. Babička celá natěšená sedne do taxíku a přijede na letiště. Vtom se ale rozzlobená oboří na taxikáře - chlape, kam jste mě to zavezl ? Já chtěla do Ruzyně a tady vidím nápis Letiště Václava Havla. Taxikář se jen usměje a říká: Babičko, vy jste se přece za svobodna taky jmenovala jinak !

  OdpovědětSmazat
 4. Už to, že se tahle povedená bolševická rodinka po dlouhé době sejde, sedí okolo stolu a nemají si vůbec co říci tak jsou čumět na bednu, vypovídá o téhle rodince víc než dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku.

   Smazat


  2. Pro Anonymní31. března 2017 14:45

   Už to, že se tahle povedená bolševická rodinka po dlouhé době sejde, sedí okolo stolu a nemají si vůbec co říci tak jsou čumět na bednu, vypovídá o téhle rodince víc než dost.
   mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
   Blbečku, je mi tě líto.
   H.

   Smazat
 5. Synku, o tobě hovoří nejlépe tvoje čeština.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 6. Co můžete chtít od Teplouše a šišlavého Chazara !

  OdpovědětSmazat
 7. Bože proč náš čechy trestáš tím, že nám sem posíláš ty nejskurvenější slováky. Když jsme byli čechosláváci tak jsem to ta nějak bral, ale dnes ať si ty hovada nechají doma a nezasírají nam stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no - bratranče - my vám ich neposielame, idú k vám preto, že sa medzi vami cítia dobre, svoj k svojmu ... že ????

   Smazat
  2. Slovenský bratranče, řekl jsi to opravdu hezky, Dávám ti za jedna podtrženou. V.J.Horák

   Smazat
  3. ČT je tak světová, že jsou schopni v dnešní době, odvysílat tomu kokotovi i paskvil 4:3 v mizerném rozlišení. Asi proto, že toho ulhaného spratka, už nechtějí, do pomluvených zemí, pouštět, tak tahá ze svého archívu to, co natočil ještě za socialismu, jen to znovu ozvučí.

   Smazat
  4. 20:56 - ved podla statistík sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
 8. Má to opačný efekt, než jaký televize zamýšlí. Češi umí číst mezi řádky a poslouchat to co ani nezaznělo. I v USA se to už lidi naučili a důkazem je to, že Clintonovou vynášeli do nebes a hanili všemožně Trumpa, ale výsledek byl přesně opačný. To co dává ČT je hnus, lidé to vidí a každý už ví že to není pravda.

  OdpovědětSmazat
 9. Zprávy ČT může sledovat pouze hodně pokročilý primitiv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. he,he, he.... kam na to chodíte? :-)
   Dobrý, moc dobrý... :-)
   A ovšem naprostý souhlas!

   Smazat
  2. Lháři z ČT jsou natolik provaření, že kdyby hlásili, náhodou, něco seriozního, nikdo by jim stejně nevěřil. Představte si, takovou tvarůžku, že říká pravdu. Nemožné. No a takoví jsou tam všichni.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. lžou jak chovancovi etebaci když v dnešni době tvrdi že čete a čro nejde vypnout když si vovčan usmysli to je jakoby vovčan musel chodit do jednoho obchodu nakupovat a pokažde by semusel poblit z toho žradla co si musi povinně koupit a ještě navrch ta svoloč co dojity poplatky to je fakt nabliti i bez toho žradla a pak že prej kapitalismus sralbotka by měl vystoupit před narod a řici mu pro koho plati kapitalismus a pro koho komunismus gdyby ten vykleštěnec měl nějake koule jakože je nema

  OdpovědětSmazat
 12. Tuto slovenskou svini(Fero Feniče) ze Slovenska
  hnali svinským krokem a tak šel škodit do Čech.
  Byl první vlaštovka,tou druhou je Vašáryová,která
  pomáhá Horáčkovi a další,neméně významný ministr
  financí Babiš,který také musel ze Slovenska utéct.
  Tam neměli pochopení pro jeho podnikání,tady ano.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 13. Co to je, to Fenič?
  Odkud se to vylíhlo?

  OdpovědětSmazat
 14. Čechy....chazarský ráj....Gál,Fenič,Gabal........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtělo by to, kouknout na zmrdy dalekohledem.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.