Reklama

neděle 26. března 2017

Gavrilov vysvětlil cíle útoku na Rosgvardiju v Čečensku


26. 3. 2017    zdroj
Ve čtvrtek byl proveden vyzývavý útok na vojenskou jednotku Rosgvardii, při němž bylo šest vojáků zabito a tři byli zraněni. Všichni útočníci byli zničeni, prokuratura provádí šetření okolností incidentu. Novináři se také snaží zorientovat, jak se taková událost mohla v dnešním Rusku stát a jaké signály by si měla společnost uvědomit. Je terorismus zase blízko?


Tuto otázku korespondent televizního kanálu Cargrad adresoval předsedovi výboru Státní dumy pro občanská sdružení a náboženské organizace Sergeji Gavrilovi.

Chtěli zjistit účinnost Rosgvardii

"Útok na Rosgvardiju v Čečensku je velmi znepokojující, podle mého názoru to je událost, která vyžaduje pečlivou analýzu a systémovou odpověď. Ne nutně okamžitou, ale systémovou, řekl Gavrilov. Vidím jej v jedné rovině s útoky na Dagestán, na Nalčik, protože to není pokus o výbuch ve vládní budově, není to pokus o odpálení kontrolního stanoviště, jedná se o pokus zaútočit na pravidelnou jednotku, na ruský stát".

"Nezáleží na tom, zda se jedná o útok s cílem získat zbraně, střelivo a tak dále, je to pokus o rozpoutání kampaně zastrašování", zdůraznil poslanec.

"V každém případě chápeme, že to vyžaduje velmi pečlivé vyšetření. Je zřejmé, že teroristé se střetli s připravenou jednotkou. Je možné, že chtěli zjistit, jak efektivní je nový institut RF - Rosgvardija", soudí poslanec.

Podle Gavrilova byla reakce účinná, adekvátní, odpověď byla okamžitá a prokázala vysokou úroveň bojové přípravenosti našich vojáků.

Snaží se pomstít za Sýrii

Sergej Gavrilov se domnívá, že tento útok je nutno posuzovat v "šokovém" kontextu: "Samozřejmě, teroristé usilovali o dosažení maximálního efektu. Zejména v případě úspěchu svého pokusu. Domnívám se, že to je odpověď na úspěchy Ruska v Sýrii".

Připomněl, že při nedávném setkání s prezidentem Asadem, vedením státu a hlavami různých, včetně silových, rezortů v Sýrii se ruští poslanci dozvěděli, že po úspěších ruské koalice při osvobození Aleppa a Palmýry se teroristé rozhodli pomstít se podle svého.

"V rámci přípravy útoku na Deir ez-Zor se teroristé, ne bez pomoci mezinárodní internacionály a jejích spojenců na Blízkém východě, zejména v zemích Perského zálivu, možná i za oceánem, budou snažit přenést akce zastrašování do Ruska. Ale s největší pravděpodobností nikoli proti civilnímu obyvatelstvu, to je obvykle druhý cíl, ale vůči silovým strukturám", řekl Gavrilov Cargradu.

Protože na silových strukturách jako je Rosgvardija spočívá základ vnitřní bezpečnost naší země, vysvětlil.

"Samozřejmě, je to zcela zřetelná odpověď na úspěchy Ruska, je to odpověď na krizi DAEŠ na Blízkém východě a je to nevyhnutelný důsledek toho, co nám bylo řečeno našimi syrskými kolegy. Po vnějším potlačení DAEŠ v Iráku a Sýrii budou teroristé odcházet do lesů, budou odcházet do ilegality, do spících buněk a chtějí přenést svou činnost na území Ruska a Číny", poznamenal Gavrilov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

10 komentářů :

 1. Terorismus není spontánní jev. Je to řízené tajnými službami. Pokud se Trumpovi podaří nějak zastavit doma již zcela vykolejené nemravné státní elity, které si zvykli na pax-amerika (rozpoutávat všude teror válku a revoluce) a žít ze zisku vojenskoprůmyslového komplexu, pak bude klid. Začíná být čím dál tím jasnější, že zločinci se nevzdají a nebudou ve své pýše ochotni spolupracovat a jsou schopni čehokoliv. Trump i když má mocnou podporu, tak není jasné jak to dopadne. Zločinci již nemohou vyhrát, protože vše se začíná hroutit (lidstvo spotřebovává zdroje dvakrát rychleji než se obnovují), ale jak těžká bude změna pro celé lidstvo záleží na tom jestli dolar spadne rychle nebo dostane polštář, ale ten dostane pouze pokud bude zpacifikována zvrhlá část elit USA, když se to nepodaří nechá se to ruchnout, což nebude vůbec pěkné pro nikoho.

  OdpovědětSmazat
 2. Terorismus je průvodním znakem lidí s maličkou
  inteligencí,kteří se dají snadno ovládat.Zvlášť
  k násilí vůči někomu.Ten někdo je vinen a musí
  být potrestán.Hlupáci jdou a nechají se zabít a
  vůbec nepřemýšlí,co dělají.Stačí Alláh stejně,
  jako křesťanům a zvlášť katolíkům slovo boží
  ve středověku.Islám je 500 let za křesťanstvím.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teroristé a jiní zločinci se nenechají ovládat.Oni vládnou světu a mají zájem všechny jim nepohodlné zničit.Ostatně poslední příklad toho byl poklidný průjezd kolony americké verbeže přes náš stát.Jak je to vůbec možné?Kde byli ti všichni lidé,kteří každoročně mají natažené hnáty pro zvýšení svých apanáží?Tj.Učitelé,úředníci,státní zaměstnanci a další?Bude se musetpřidávat na válku a hodně.Tak by těmto lehkoživkům mělo ubrat.

   Smazat
  2. Rudobolševický zoufalci se furt domnívaj, že v případě referenda o členství v NATO by se měli důvod smát ... neměli! Náš lid by jednozznačně a halasitě těmto blbounům u volebních uren řekl "Táhněte už do prdele!"

   Smazat
  3. Mě stačil pohřeb Vlka, co se tam našlo tupých oveček. Vatikán semeniště zla, zlodějiny, podvodů a sex. úchylek. A tomu ti pitomci věří. A to je křesťanství starší. Takže logicky musulmani dospějí do dnešního našeho stádia cca za 600 let.

   Smazat
  4. 7:29 v případě referenda potáhnou konečně do prdele dementi mdlého rozumu jako jsi ty notorický idiote.

   Smazat
  5. Podpora NATO a EU u nás dlouhodobě klesá, EU už teď má jen asi 1/3 příznivců a NATO raději nezkoumají, aby se neukázal ta velká propast mezi idioty, vlastizrádci a vládnou na jedné straně a slušnými lidmi, kteří nechtějí válku na straně druhé. Taurus

   Smazat
  6. 7:29 Vaše prognóza je skoro přesná. Náš lid by opravdu jednoznačně a halasitě těmto blbounům z NATO u volebních uren řekl "Táhněte už do prdele!"

   Smazat
 3. 7:29
  Tyhle blosti ti do kedlubny hustí JandoPutna nebo čteš paměti to teplýho baleťáka Howera?!!!!!
  Každopádně seš vypatlanej a nesvéprávnej mamlas z udavačovo lejnolahvárenský žumpy!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. anonym 7.29 - ty máš ten mozek úplně vyprcanej...Že by od gay bratra Jandy??To je taky zhruba stejnej myslitel jako ty.Jbat chlapečky - to jsou Jandovy evropské hodnoty,a ty k nim máš,ty vylízaná palice velice blízko...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.