Reklama

.

.

úterý 14. března 2017

Hnutí Návrat České televize českému národu: Projekt veřejnoprávní televize selhal

14. 3. 2017
Projekt veřejnoprávní televize obsahuje třístupňový systém řízení ČT. V parlamentních volbách jsou zvoleni poslanci, kteří zvolí Stálou komisi pro sdělovací prostředky, Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a Radu ČT, která vybírá generálního ředitele. Legitimita, která je dána vůlí občanů a posluchačů, kteří si ČT financují svými poplatky je tímto způsobem třikrát ředěna. Poslanec, Rada, ředitel. Tyto tři přehrady dokonale odfiltrují zájmy a vůli občanů a diváků, tedy majitelů ČT a nahradí je zájmy, které se mixují v mafiánské rodině televizního managamentu a členů rady. Ve společnosti, která je tak zkorumpovaná jako česká, je tragickým řešením poskytnout skupince několika jedinců právo trvale rozhodovat o ČT a jejím řediteli. 


 Možnost, že by alespoň potřebná část členů rady nebyla zkorumpována je velmi malá. Do rozhodovacího prostoru vstupují různé lobbistické a marketingové zájmy, vlivy oligarchů, politické tlaky z domácí politické scény, na internetu se objevila informace jednoho z radních, že pokyny k vysílání dostává ČT také z Bruselu.

Trvale a dlouhodobě se ozývají hlasy o nebezpečí privatizace České televize. Někteří publicisté tvrdí, že managament ČT záměrně snižuje kvalitu vysílání s cílem diskreditovat veřejnoprávní projekt ČT a posílit argumentaci k privatizaci ČT.

Ve skutečnosti reálně k privatizaci ČT dochází a to ve dvou rovinách, privatizace politická a privatizace ekonomická. Vlastnictví médií můžeme vnímat nominální a reálné. Funkcí a potenciálem médií je prosazování vlivu a zájmů. To může být naplňováno bez reálného vlastnictví média prostřednictvím jiných mechanizmů, včetně propojení vnitřních struktur média s vnějšími strukturami se zájmem o mediální prezentaci, na principech mafie. Jedná se o propojení nabídky (struktury ČT) a poptávky.

Privatizace politická znamená získání nadstandardní pozice při prosazování politického vlivu politickými stranami, zájmovými (neziskovými) skupinami, osobami či ideologiemi a vytěsnění z vysílání ČT jiných skupin. Viditelným projevem politické privatizace je neustálé zvaní stejných hostů na nízké odborné a publicistické úrovni a současně vytváření černých listin lidí, kteří nesmějí na obrazovku. Podle podílu času Miroslava Kalouska ve vysílání ČT ve srovnání s prostorem v médiích vlastněných Andrejem Babišem je Miroslav Kalousek více vlastníkem ČT než Andrej Babiš svých médií.

Ekonomická privatizace České televize má specifický charakter, tzv. privatizace per partes. Privatizace po částech, kdy každý pracovník si zprivatizuje svůj záhumenek úměrně svému postavení, vlivu a schopnostem. Desítkami kanálů tečou peníze k privátním firmám příbuzných, kamarádů, partnerů. Kdo by chtěl tyto penězovody narušit, přivodil by televizní krizi a televizní stávku. Aktuální snaha o novelu zákona, která by posílila pozici zájmových skupin „tvůrců“ v Radě ČT je vlastně legalizací privatizace per partes, domluvené rozparcelování finančního toku peněz od koncesionářů. Zatímco co doposud se liška kradla do kurníku potajmu v noci, nyní chce od kurníku klíč a přístup za bílého dne hlavním vchodem.

Hodnocení ČT

ČT opustila funkci média přinášejícího o politice informace a chce politiku sama dělat. Dílčím příkladem je chování ČT k prezidentovi. Cenzurování prezidenta, pravidelné „technické problémy“ při rozhovorech s ním, podpora vulgárních aktivit vůči němu, pořady zaměřené na jeho dehonestaci, permanentní propaganda zaměřená vůči němu, stejné verbální útoky, na které má připravenou ve frontě řadu lidí, kteří jen opakují fráze a verbální útoky bez informační hodnoty.

ČT ať již záměrně či v důsledku neprofesionality svých redaktorů, editorů a manažerů není schopna rozlišit zpravodajskou informaci od názorového komentáře redaktora

ČT poklesla k aktivismu nejhorší úrovně.

Investigativnost zaměnila za brutální nátlak na pozvané hosty, kterým chce hosty dotlačit, aby vyjadřovali názory redaktora a ČT namísto svých. Toto je však až krajní možnost, protože:

ČT provádí selekci pozvaných hostů se „správnými názory. Nejkvalitnější politologové a analytici, s výjimkou Jana Schneidera, mají přístup do televize uzavřen. Lidé s vlastními názory se ocitají ve vysílání okrajově, z alibistických důvodů. Domovské právo v ČT mají „bělogvardějci“ Mitrofanov a Romancov, kariérní politologové z vysokých škol, nyní i hazardní hráč a kandidát na prezidenta.

ČT je dle definice BIS extrémistickou organizaci. Extrémismus charakterizuje aktivita v rozporu či proti ústavě a výsledkům procesů daných ústavou. ČT se stala organizátorkou mediální štvanice, která překročila rámec médií vůči radní Jihočeského kraje, která v demokratických volbách legitimně dle ústavy byla ve volbách zvolena. Politik KDÚ – ČSL a Česká televize vytvořili atmosféru, která připomínala počátky nacismu v Německu.

ČT má rozporný postoj k nacizmu a neonacizmu. Zatímco vůči organizaci, která se nehlasí k nacizmu a naopak popírá tuto orientaci, ČT radikálně dehonestuje, tak naopak organizace a osoby, které se veřejně k nacizmu hlásí, systematicky ve vysílání podporuje.

ČT všechny své nedostatky a neduhy v míře více než vrchovaté manifestovala při volební kampani a volební noci amerického prezidenta. Neprofesionalita a aktivismus dosáhl takové míry, že musela kriticky reagovat i Rada ČT. Absence reflexe a sebereflexe televizních pracovníků se odkryla v nepochopení vztahu mezi ČT a Radou ČT, kdy televizní pracovníci hodnotili vyjádření Rady.

Druhá věc je, zda by Rada reagovala i v případě porážky Donalda Trumpa.

Struktura:

Hnutí je připravováno v součinnosti s Asociací nezávislých médií.

Uvítáme zapojení dalších neziskových organizací a občanských hnutí, s výjimkou neziskových organizací financovaných Georgem Sorosen a jeho nadacemi.

Nástroje hnutí: spuštění webu

Metoda: Systematické a analytické hodnocení kvality vysílání a jednotlivých pořadů.

Permanentní hodnocení kvality jednotlivých redaktorů

Poskytování argumentů narůstající nespokojenosti diváků s vysíláním ČT.

Vytvářet platformu pro komunitu odborníků alternativního televizního vysílání mimo jiné na bázi Platformy pro akademické dialogy (hnutí Návrat České televize českému národy)

Připravovat veřejnost na akci občanské neposlušnosti masového neplacení televizních poplatků.

Vytvářet tlak na:

Stálou komisi pro sdělovací prostředky,

Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, Radu ČT a vedení ČT:

- organizováním masových kritických dopisů s požadavky koncesionářů

- permanentním kritickým odborným recenzováním televizního vysílání s adresným určováním odpovědnosti

Požadavky:

- zveřejnění platů a odměn manažerů, editorů a redaktorů ČT

- vzhledem k významu ČT a jejího ředitele vybírat ředitele ČT v referendu

- u vrcholového managamentu vyžadovat oborové vzdělání a 15 let praxe v médiích, z toho 10 let v televizi. Praxe v soukromé televizi je nepřípustná.

- u středního managamentu vyžadovat oborové vzdělání a 10 let praxe v médiích, z toho 5 let v televizi. Praxe v soukromé televizi je nepřípustná.

- vzhledem k tomu, že projekt veřejno-právní televize selhal, protože nenaplňuje požadavky veřejnoprávnosti, požadavků občanů a nikdo za daný stav nenese odpovědnost a hrozí nebezpečí její privatizace, převést ČT do režimu státní televize.

Harmonogram - postup: 

- Zveřejnění Manifestu Návrat České televize českému národu na . alternativních webech
- Spuštění webu
- Zahájení permanentního recenzování televizního vysílání odborníky

Zaslání Manifestu Návrat České televize českému národu:

Stálé komisi pro sdělovací prostředky,
Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a
Radě ČT a vedení ČT

Sdělení zaslal redakci NR doc.PhDr. Petr Sak, CSc. na konferenci "Česká televize - továrna na fake news" 13.3. 2017 oznámil vznik hnutí Návrat České televize českému národu

35 komentářů :

 1. Když každý, kdo odebírá el. proud je povinen platit rozhlasový a televizní poplatek, navrhuji aby všichni kdo umí číst platil minimálně jeden celostátní deník, protože ho má možnost přečíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo. Platíme za ČT i když ji nesledujeme. Platíme daň z nemovitosti i když nám na ni stát nepřispěl ani korunou. Platíme poplatky za psy i když nám běhají jen po dvoře a hovna po nich si uklízíme sami. Platíme darovací daň i když státu může být prd po tom co komu daruji. Platíme dědickou daň i když stát se na tom co vytvořili naši rodiče nepodílel ani korunou...
   Napadá Vás ještě něco?

   Vymazat
  2. 22:02 Nestěžujte si, jsme na tom ještě dobře. Nejsme zavíráni za znásilnění, i když k tomu máme vybavení.

   Vymazat
  3. Sice výborně, bohužel ale jak kdo.

   Vymazat
  4. Tak proč jí kurva tu ČT platíte a neodhlásíte ,není nic jednodušího.Napsat prohlášení že jí nemáte,ikdyž to není pravda.Vždyť ta zasraná čt nám lže pernamentné,tak proč bychom nemohli jednou my.Na kontrolu vám nikdo domů nepříjde memůže je to opět lhaní ze strany čt.já a moji známí jsme to už udělali dávno a bez problémů.Veškeré dopisy létaly do koše.Tak se prosím lidi proberte a jednejte.....důchodce

   Vymazat
 2. Žvatlání pičusů ČT již delší dobu nesleduji,nejraději bych je redaktory a jejich pány v ČT střílel jako divoká prasata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na posádku ČT a na divoké svině bych vyhlásil volný odstřel, abychom je mohli likvidovat. A byl by klid.

   Vymazat
  2. Doporučuji sledovat denní výběr nekonformních zpráv na
   http://obrazkovysvet.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600655&id=2369
   Upozorni přátele na tuto neznámou stránku.

   Vymazat
 3. Nevím proč musíme platit tuto židoamerickou protektorátní ČT, když za německého protektorátu se poplatky za fašistickou propagandu neplatily !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nácku Heroute, uklidni se a běž už si lehnout. Dnes už toho na tebe bylo moc.

   Vymazat
 4. Asi tak nějak...no a mimo soutěž jedna věc k zamyšlení. Velká vlastenecká válka, Heydrich konečné řešení, Poslední tajemství třetí říše II,...kolik pořadů tohoto druhu během jednoho jediného dne, a to je den za dnem, mezitím prokládáno sama doma, chalupa je hra, zahrada je hra,...a těmito pořady naprosto debilními pro kretény jen proto, že si z toho někdo udělal za naše peníze živnost. Tahle televize je jeden obrovský skandál megamamutích rozměrů. A není síla, která s nimi udělá pořádek. O zpravodajství taktně mlčím, to je nesprostší třešínka na dortě z nejsprostších. A není síla, která by s nimi udělala pořádek. Oni si tihle sobotkové a spol dost dobře neuvědomují, že to budou oni, kdo v tom zařvou.

  OdpovědětVymazat
 5. "Projekt veřejnoprávní televize" neselhal, selhalo obsazovaní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Rady pro Český rozhlas, Rady pro Českou televizi a Rady pro Českou tiskovou kancelář Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.
  Poslanci PSP ČR z těchto Rad udělali, někteří úmyslně a někteří z hlouposti, poslušné lobbystické skupinky pro potřeby své a svých "chlebodárců".
  Tento stav není dlouhodobě životaschopný a lze jej např. řešit přijetím nového zákona o přímé volbě členů Rady pro veřejnoprávní sdělovací prostředky všemi občany ČR.
  Veřejnoprávním médiím tak bude navrácen statut veřejnoprávních sdělovacích prostředků, které reprezentují zájmy svých koncesionářů (občanů ČR), které mají plné právo je přímo řídit a kontrolovat.
  K tomu ale musí být potřebná vůle jak ze strany poslanců a senátorů Parlamentu ČR, tak, a to zejména, ze strany občanů ČR.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:35 Máte naprostou pravdu. Problém není v mechanismu, ale v jeho použití. Jenže je tu jeden háček, a to určitá samosvornost. To znamená, že jednou zvolená politická reprezentace navolí takové orgány, které v ČT prosazují její vidění světa. A to potom nutně projeví na názorech nepřemýšlivých diváků, kteří je ve volbách znovu zvolí. Pokud má být tento začarovaný kruh rozetnut, mělo by se začít právě u sdělovadel. Kdyby přestaly manipulovat veřejností a začaly mluvit pravdu, velmi rychle by se změnilo i složení našich "elit". Ale jak to udělat, opravdu nevím. Na protesty veřejnosti nic nedají ani média, ani politici.

   Vymazat
  2. 23:01 Veřejnoprávní sdělovací prostředky může k "pravdomluvnosti" přinutit pouze jediná síla - občané ČR !
   L.S.

   Vymazat
  3. 22:35 A tou "potřebnou vůlí poslanců" je to dokonale zabité. Jako vždy a se vším.
   Takže - nelze řešit.
   Anebo - vyměnit většinu poslanců.
   Děda.

   Vymazat
  4. 0:40 Vyměnit poslance - v tom je ta síla občanů ...

   Vymazat
 6. Recept na nápravu je jednoduchý.
  Nevolit už ani jednu zavedenou stranu, včetně ANO.
  Náprava pak nastane rychle a hladce.
  Jiné řešení zdá se mi neexistuje.
  Televizi jsem už dávno odhlásil a vyhodil a nepomohlo to.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že jsem ta smělý, Dědo, co ten Dvouhlavý zlatý orel? Kdy už ho konečně Putin vypustí a srazí jím dolar na kolena? vypadá to že se vám někam už přes 2 roky někam zatoulal.

   Vymazat
  2. 0:46- nebuďte netrpělivý, Vy se toho jistě dočkáte!

   Vymazat
  3. Ale dědo, vznikne takový mazanec, že nakonec bude hůř než dnes a vezme to do ruky kdo asi? Kým asi lze věrchušku tlačit doleva a jak ukázat, že současný systém je nemravný a dodělává? Na to mysleme.

   Vymazat
  4. Dědo souhlasím je nás více měly bychom táhnout za jeden provaz

   Vymazat
  5. Ten zhulený ctitel PornoJandy v 0:46 si plete dvouhlavého orla se Svatováclavskou orlicí, kterou má schovanou na půdě ještě po dědovi. Doufá, že se mu ještě někdy bude hodit až půjde vítat Adolfinu.

   Vymazat
 7. Z diskuze mi nijak nevyplynulo, zda myšlenka a záměr prezentovaný v diskutovaném článku má nebo nemá podporu a když, tak proč. Já osobně tomu záměru fandím, nic lepšího mě nenapadá a budu vděčen všem těm, kteří tomu věnují čas, odbornost a nastaví i soji občanskou, ne-li i člověčí kůži. Tak jak, vy ostatní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste nečetl příspěvek z 22:35, ve kterém je i navrženo možné řešení.

   Vymazat
 8. 0:46
  Ty už jsi zase zhulený, Jandovo trapná, nechutná filcko? Co to má co společného s obsahem článku? Už ti totálně jebe?

  OdpovědětVymazat
 9. Tzv.veřejnoprávní sdělovací prostředky může k "pravdomluvnosti" přinutit pouze jediná síla a to je strach o život.Pokud by byl fyzicky zlikvidován dostatečný počet těchto lhářů kdekoliv v médiích to by si pak ostatní možná rozmyslili pokračovat v prasárnách typu tzv.zpravodajství čt a čro.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. strach o život a hlavně o prachy je sila co je tahne dopředu když jejich heslo každe vteřiny vysilani je HLAVNě NENASRAT HITLERUV HLAVNI STAN V BRUSELI

   Vymazat
 10. Česká televize
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/03/sledování-televizních-zpráv.jpg

  OdpovědětVymazat
 11. Budu dělat víc a lépe,a jak to povědelo prase pištík napoleon má pravdu".Kůň Boxer.

  OdpovědětVymazat
 12. Česká televize
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Česká_televize

  OdpovědětVymazat
 13. Že by se snižováním kvality programů dala pak ČT snadněji privatizovat? Prosím vás, kdy jste viděli v ČT kvalitní program? Snad pár amerických veseloher, ale to musíte stát buď pořád u obrazovky a utírat stékající krev a nebo zvracíte do kbelíku z radosti nad snůškou sadismu, perverze,
  ztřeštěnosti a mánie. A že je kdysi v Holywoodu natočit uměli! Také "kdysi", před 60 roky jsme pohrdali sovětskými veselohrami, ale to byly tehdy majstrštyky proti těm dnešním USA kouskům, které nám televize dávají k lepšímu trávení a spaní.
  Nevím, jak se dá zařídit, aby televize byla česká, aby měla aspoň stopy civilizace a kultury! Ani nevím, jak lze zastavit povinnost českého občana živit tak něco zbytečného a protistátního. Ovzduší by již ozdravilo, kdyby se televize zrušila a přesto by za to nic nedělání její správci a aktéři pobírali peníze - i to by bylo pro národ terno. A soukromé televize? Snad jen ty placené mají občas něco pro normálního Čížka ke sledování - a většinou jsou to pak cestopisy (ale i ty jsou často tendenční) a přírodopisné filmy (pokud nám neprojektují přechody přes dálnici pro žáby, vlky, medvědy a mamuty). A vůbec nejlepší je koukat na zhasnutou obrazovku, za 130 Kč měsíčně se to přece vyplatí, nezblbnout.

  OdpovědětVymazat
 14. RRTV se vymlouvá na to, že televize musí vysílat to, co je tzv. meinstream, což prý vyplývá z jejího financování z veřejných peněz, jak tvrdé EK, případně EU..
  Skutečnost je taková, že rozhlas i televize v ČR, jsou placeny ze soukromých peněz občanů republiky, ne ze žádných veřejných peněz,plynoucích kupříkladu z daní. Daně, to je něco jiného, platby z peněženek také.
  Takže konec výmluv a šlapat podle občan. Poroučí, kdo platí a žádná RRTV, EU, ani EK do toho nemá, co strkat rypák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapínám denně ČT24 19:00 na prvních 20-30 minut (abych věděl kam až zajdou). Včera tam pohovořil pan Vostal, který považuje náčelníka gen. štábu za vrchního velitele "armády" ČR tak,že mluvě o ručním sčítaní hlasů v Nizozemí, aby nebyl riskován zásah hackerů přidal: "Například ruských". Jednak sokromý názor, který do zpravodajské relace nepatří, jednak v době, kdy se všeobecně ví, ja CIA umí zanechávat a jistě zanechává hackerské stopy na jiný účet, vztyčuje cizí vlajku nad vlastním svinstvem. Případ pro RRTV! Vostal z hrušky dolů!

   Vymazat
 15. Konecne tu stoku nepravd, polopravd a manipulaci nekdo zevrubne analyzoval. Dekuji

  OdpovědětVymazat
 16. Ač se to tak na možná na první pohled nezdá, boj za návrat České televize české veřejnosti je bojem za demokracii. Na tom, jak se k této spiklenecké organizaci postaví nově zvolený parlament, na tom se pozná jak vážně myslí svoje předvolební sliby.

  OdpovědětVymazat