Reklama

úterý 28. března 2017

Irácký prezident oznámil pozastavení operace v západním Mosulu

28. 3. 2017    zdroj
Operace v západním Mosulu byla pozastavena, aby byly nalezeny "přijatelnější postupy". V rozhovoru pro agenturu RIA Novosti to řekl irácký prezident Fuád Masúm. Prezident rovněž uvedl, že je třeba vyšetřit chyby USA, k nimž došlo během útoků v Iráku, včetně Mosulu.

Masúm dodal, že to nebude mít vliv na spolupráci mezi Bagdádem a Washingtonem. "Vztahy mezi oběma zeměmi jsou strategické a že zaútočili na tu budovu, ještě neznamená, že to bylo způsobeno za účelem agrese", konstatoval irácký vůdce.

Operace v západní části Mosulu trvá za účasti letectva mezinárodní koalice, vedené Spojenými státy, od února. Avšak vzhledem ke zvýšenému počtu obětí z řad civilistů se irácké silové struktury rozhodly dočasně útoky pozastavit. Uvádí se, že irácké velení chce "zvážit nové útočné plány a taktiky", aby se na teroristy útočilo bez civilních obětí.

Irácká média uvedla, že v důsledku bombardování Mosulu 17. března bylo zabito asi 200 civilistů. Lze předpokládat, že letecké údery na pozice teroristů mezinárodní teroristické organizace DAEŠ zasazovaly Spojené státy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Legrační jak se někdy na 5 minut pověsí nějaký článek a hned ho potom stáhnou. Naposledy o vernisáži karikatur Zemana.
  Proč asi? Že by telefonát z vyšších míst?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vernisáž karikatur hlav státu je pro zrizovatele hodně žumpní a nízké.Neslyšel jsem o tom,ale kdo jiný než Holešovický kanál.A víte,že je to trestné?Jen tak dál vy Havloidní žumpo.Vždyď jste za to placeni

   Smazat
 2. Taky se divim
  I diskuze na clanku o karikaturach byla zajimava a slusna
  Nevim proc to stahli, ze strachu?

  OdpovědětSmazat
 3. v podstatě jde o ozbrojený vnitroislámský spor jestli řezat krky, jak stojí v koránu, nebo ne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi zfetovanej blbec - nebo už tak senilní s těma tvejma uřezanejma krkama?

   Smazat
 4. V podstatě jde o to, že US se se svoji geniální technikou a geniálními vojáky nějak často pletou a bombardují něco úplně jiného než mají. Tak nevím je to úmysl nebo neschopnost.

  OdpovědětSmazat
 5. perte se a bombardujte se

  OdpovědětSmazat
 6. Za to muze preci Russia jak jsem se dozvedel na CNN a jinych pravdomluvnych mediichh
  Zde Havloidstein ze zahrobi

  OdpovědětSmazat
 7. A zase kvóty. Ty kobylky si prostě do hnízda nasadit musíte!
  27.3.17

  Evropská unie:
  Evropská komise trvá na tom, že dohodnuté přerozdělování je třeba zrychlit. „Chci, aby to bylo úplně jasné. Už žádné výmluvy. Tohle je chvíle, aby státy do září splnily, co mají,” řekl eurokomisař Avramopulos. O urychlování se však mluvilo už loni v říjnu, s tím, že měsíčně bude relokováno z Itálie na pět set lidí měsíčně.
  Údaje samotné komise uvádějí, že k 22. březnu bylo z Itálie do jiných zemí EU přemístěno 4435 a z Řecka 10 324 lidí. Česká republika dosud ze své kvóty 2679 převzala 12 osob z Řecka. Státy samy ostatně zatím oznámily připravenost přijmout celkem jen 26 700 žadatelů o azyl.
  _______
  Můžeme ještě chvíli švejkovat, ale bláto Sobotka nakonec nezklame. Své europány v Bruselu.
  Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433355-zeme-eu-chte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:11 To si snad děláte prdel!Pokud žijete v Praze☺ ,tak snad nejste padlej na hlavu a vidíte ty zástupy černých obyvatel,plno malých dětí a těhotných ženských!Samé zlato a jak se nesou!Kdo jim pronajímá nebo prodává byty,je hezký zmrd!A Sobotka lže a lže a lže,až se tím lhaním prolhal do zadku Merklový!

   Smazat
  2. No - černých snad ne - jen hnědých. S tím se dá souhlasit. Tady je jich taky plno, mají spoustu fakanů a to zlato taky souhlasí. Živíme je už šestadvacet let, a přezdívá se jim Romové. Byty jim přiděluje stát - nebo ubytovny, a na nájmech placených státem nějakej politickej zmrd ( pardon soukromý podnikatel) dobře vydělává.

   Smazat
 8. Jenom mi chybí rozhořčené komentáře v čt. Když Rusové drtili daeš v Allepu, mohli se české prestitutky doslova strhat.

  OdpovědětSmazat
 9. Vyšetřit chyby USA ? To přece nemůže myslet vážně. V zelené zóně v Bagdádu je přece americká ambasáda s osazenstvem 17.000 kvalitních zaměstnanců, specialistů, lampasáků všeho druhu. Takže pokud něco při vojenské operaci selže, tak je to promyšleno do detailu, naplánováno a uskutečněno do puntíku podle plánu. Takže žádné chyby, to je jenom to americké heslo "rozděl a panuj" uskutečňované v Iráku, či kdekoliv jinde na světě.

  OdpovědětSmazat
 10. Ať se k tomu laskavě vyjádří zarudlý,leč přechytralý Fendrych...Bez jeho vejblitků to nebude ono!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Není mi známo,nakolik je Fendrych zarudlý,ale je
  mi známo,že bez skrupulí ve svých článcích lže!
  Upozornil jsem na to pana Fendrycha při výrobě
  jeho článků o Kosovu.Výslovně jsem ho upozornil,
  že nepíše pravdu,protože já jsem v Kosovu osobně
  byl a vím,že situace je jiná,než píše.K jeho cti
  nutno připomenout,6e sice své lži neodvolal,ale
  poděkoval za zaslaný mail.Jeden z mála.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 12. "...že zaútočili na tu budovu, ještě neznamená, že to bylo způsobeno za účelem agrese."
  Pokud to není vinou překladu do ruštiny, pronesl pan president svéráznou větu hodnou současného politika.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.