Reklama

čtvrtek 9. března 2017

Ivan David pro PL: Bohuslav Sobotka je silný v disciplínách, které ho udržují na čele strany, ale slabý v disciplínách, které mohou na čele udržet stranu


9. 3. 2017   ParlamentníListy
Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nebude mít na sjezdu žádného protikandidáta. Může ho přesto potkat nějaké nepříjemné překvapení a v jaké atmosféře budou delegáti jednat?
Překvapení je vyloučeno, už i delegáti jsou velice pečlivě vybraní, místních organizací, jimž nebyl z okresu dodán správný předseda, velmi ubylo, a pokud existují, nemají většinu v okrese, takže z jimi vedených organizací se nikdo na sjezd nedostane. To ale neznamená, že by ve straně vládla spokojenost, a nevylučuje to, že na sjezdu někdo promluví jinak, než se současnému vedení líbí. Ale bude to naposledy, protože ČSSD je demokratická.

Dotaz na atmosféru souvisí s výrokem vlivného právníka Miroslava Jansty, který je považován za významného zákulisního hybatele sociální demokracie, že jakákoli diskuse je v ČSSD naprosto umrtvená a že strana kvůli svému předsedovi umírá, protože zabetonoval jakoukoli diskusi. Co je pravdy na tomto tvrzení a na hlasech, že jakkoli je Sobotka, řekněme, slabý, mnohé dokáže šikovným způsobem, jak uváděl časopis Týden, zařídit jeho pravá ruka Radek Pokorný?

Jansta řekl to, co je všeobecně známo. Sobotka je silný, a to v disciplínách, které ho udržují na čele strany. Je ovšem slabý v disciplínách, které mohou na čele udržet stranu.

Jak od Miroslava Jansty, tak od šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla zaznělo, že kandidátem na předsedu ČSSD by měl být Lubomír Zaorálek, protože je to klasický levicový intelektuál, který umí rozproudit diskusi. Co si o jejich doporučení myslíte?

O Lubomíru Zaorálkovi jsem se nedozvěděl nic, za to jsem se dozvěděl, jak si Plesl a Jansta představují levicového intelektuála. Nebo možná, jak chtějí, abychom si ho představovali my.

Post v čele strany by měl Bohuslav Sobotka obhájit, ale těžší to může mít Milan Chovanec, jehož vyzyvatelem v souboji o křeslo místopředsedy bude Jeroným Tejc. Co by případná větší podpora pro protikandidáta, i kdyby neskončila Tejcovým vítězstvím, mohla přinést? A jaký průběh lze očekávat u volby řadových místopředsedů?

Volby jsou opravdu přísně tajné, ale známé jsou postoje delegátů. Na základě těchto postojů se totiž stali delegáty. Jakákoli podpora, která neskončí vítězstvím, přinese více potíží Jeronýmu Tejcovi. Při volbě řadových místopředsedů to dopadne jako na minulém sjezdu, kde jsem ještě byl jako delegát. Nyní už nejsem členem a nebyl bych delegátem, ani kdybych nevystoupil. Totiž rozdíl v počtu hlasů pro zvolené a nezvolené bude značný. Delegáti jsou znovu na sjezdu svými formálními nebo neformálními šéfy seznamováni s přáním vedení, aby na ně nezapomněli. Mohou si ho vzít za plentu jako tahák.

Bohuslav Sobotka se snaží ČSSD s pomocí Vladimíra Špidly, Tomáše Prouzy a mladých sociálních demokratů směřovat k tomu, čemu se říká liberální levicová linka, častokrát i zelená, možná snad i proimigrační či proněmecká. Jak s tím uspěl a jakou má v tom podporu? Máte poznatky o tom, jak probíhá diskuse mezi liberálně levicovými lidmi, kterými se obklopuje Sobotka, a zbývající částí strany?

Nemám informaci o tom, že by probíhala diskuse, ta neprobíhá již léta. „Zbývající část strany“ je umlčena a podléhá emigraci.

Miloš Zeman se nemýlil, když řekl, že se v politice jezdí buď vlevo, nebo vpravo. Středem se jenom předjíždí. Tentokrát se středem předjíždět nebude. Ostatně je stále nejasnější, co je „levice“ a co je „pravice“. Údajné extrémy získávají popularitu právě proto, že „etablované“ strany nejsou schopny řešit ani problémy, které samy způsobily, a také nemají nejen „plán B“, ale ani „plán A“.

Jaké jsou reálné vztahy mezi předsedou ČSSD a regiony? Existují vážné výhrady k Sobotkově práci v čele strany a lidé se jen bojí o nich mluvit, nebo případné problémy nejsou až tak podstatné?

Předseda potřebuje ovládnout většinu regionů, říká se tomu „získat podporu“. Většinou se spojí Morava s nějakým lidnatým krajem v Čechách a rozdělí si prebendy. Jihočeský nebo Karlovarský kraj jsou většinou irelevantní. Proto máme ve stranách nejvyšší funkcionáře z Moravy, a přesto Moraváci nadávají na Prahu.

Vážné výhrady k Sobotkově práci existují. Copak by se vám líbil šéf firmy, která vás živí, jestliže svým vedením společnosti ohrožuje vaši budoucnost? Ale v naději na aspoň krátkou budoucnost budete asi mlčet. Nebo včas odejdete. Nikomu se nechce vylézt ze zákopu.

Říkal se takový vtip: Jaký je rozdíl mezi ODS a ČSSD? Půl roku!

Průzkumy už delší dobu nepřisuzují sociální demokracii nijak hvězdný výsledek. Lze od delegátů sjezdu čekat spíše to, že budou hlasovat tak, aby udrželi své současné pozice, nebo u nich může převládnout strach, že o ně přijdou, pokud v ČSSD nedojde k nějaké změně, která by mohla přivodit růst volebních preferencí?
Odpověděl jsem částečně v předchozí otázce. Jestliže si Sobotka přivlastnil veškerou moc, pak má také veškerou odpovědnost a patolízalové a nohsledi mu nepomohou. Lidé s touto mentalitou jsou málokdy tvůrčí. Proto si ostatně vytvořili tuto životní strategii.

Jaká je nálada v sociální demokracii ohledně podpory Miloše Zemana jako oficiálního kandidáta ČSSD? Čím by mohli jeho příznivci ve straně projevit na sjezdu svůj potenciál, nebo budou mlčet a projeví se až po podzimních – nejspíš prohraných – volbách?

Je to takové téma, že se o něm, myslím, pokud možno nebude příliš mluvit. Bude-li se mluvit, bude to kontraproduktivní. Příznivci Miloše Zemana, kteří jsou dosud v řadách této strany, projeví svoji preferenci ve volbách.

Sociální demokracie zveřejnila nedávno návrh progresivního zdanění, což by měla být vlajková loď jejího volebního programu. Od levicové strany to překvapivé není, ale přece jen ČSSD je u moci už více než tři roky a přichází s tím teprve s výhledem na nové volby. Prosadila vůbec za dobu vládnutí nějaké opravdu zásadní levicové věci?

Je to zoufalý pokus zaujmout. Bude to jako s „bojem proti církevním restitucím“. Navíc na to podruhé nikdo neskočí. Nevěříme nikomu, kdo nedrží slovo, nebo dokonce ani slabiku.

Jak má reagovat běžný sociální demokrat, když za ním přicházejí lidé s dotazy: Proč nejste dost levicoví, proč nepodporujete Zemana, proč neočistíte stranu od korupce a klientelismu, co migrační krize? Nejsou právě tohle důvody, proč ČSSD od minulých voleb tolik ztratila?

Řadový člen strany je v té straně proto, aby mohl manifestovat svůj postoj. Jakmile se musí stydět a chodit vedlejšími ulicemi, ztrácí pro něj členství smysl. Strana zdegeneruje do strany nositelů prebend. A to je konec.

Za levici se dnes vydávají „sluníčkáři“. Rozhodně jí nejsou. Jsou na cestě slepou ulicí. Miloš Zeman není nijak zvlášť levicový. Je liberál. Příliš autenticky levicový ani být nemůže. Na podporu by to nestačilo a téma pravice – levice dočasně ztratilo na významu. Dnes jde o holé přežití.

Stranu od korupce a klientelismu, což je také korupce, vyčistit nelze a ideálů pro uplatnění idealismu se jaksi nedostává. Prohrává strana, která nedokáže vystihnout, co si lidé přejí. To se ČSSD daří stále méně. Tak se priorita mění na „každý den dobrý“, a tím se vyhlídky ještě zhoršují.

46 komentářů :

 1. Anketa: Co můžeme očekávat od sjezdu ČSSD?
  http://denikreferendum.cz/clanek/24817-anketa-co-muzeme-ocekavat-od-sjezdu-cssd

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeme tradičně očekávat pohoštění delegátů ,obložené chlebíčky ,pivo, možná řízek a tím to skončí.

   Smazat
  2. A na důkaz levicovosti ČSSD POTVRZENÍ PLATNOSTI BOHUMÍNSKÉHO USNESENÍ A NEROZBORNÉ JEDNOTY S "KŘESŤANSKÝMI" STRANAMI. Možná ještě nové volební heslo: "SVÉ VOLEBNÍ SLIBY, DANÉ NAŠIM VOLIČŮM, JAKO OBVYKLE BEZEZBYTKU SPLNÍME. K TOMU NÁM DOPOMOŽ BŮH, A SVATÁ CÍRKEV KATOLICKÁ".

   Smazat
 2. Očekávám, že se oranžáda připojí k velikosti stran modrých ptáků a ožraleho kraďouska.

  OdpovědětSmazat
 3. Sjezd socanů nic nového nepřinese.V celé partaji
  není nikdo,kdo by měl nějakou představu o dalším
  vývoji ve straně.Takže stále po staru.Předvolební
  sliby,povolební zapomenutí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petře!, copak ve straně! Na budování svých bratrstev hájících partajní koryta pro vyvolené, to oni ještě i stačí.
   Mnohem horší je to, že nemají představu o dalším smysluplném vývoji společnosti (republiky).
   To je to, co jim nelze odpustit.

   Smazat
  2. Celá ČSSD je totiž jenom VIDKUNÍ MRENCÁRNA!!!

   Smazat
 4. Mám rád tu (až sžíravou) ironii, se kterou Ivan David častuje Boh. Sobotku i tu soc.-dem. partaj.
  Ne proto, že bych se radoval z toho, že má pravdu. Nýbrž proto, že těm, kteří se snad i mají za zastánce dolních milionů, nastavuje zrcadlo.
  Potřebují jej totiž jako to prase drbání. Snad alespoň někdo z nich do něj dokáže pohlédnout a neodvracet zrak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Davidovy žvásty jsou pouze žárlivým blábolením neúspěšného politika který vlastní neschopností ztratil vliv na to cokoli změnit.

   Smazat
  2. 21:29 A co jste dokázal v životě Vy, že máte tu drzost o druhém tvrdit, že "blábolí" ?!
   Zřejmě patříte mezi ty "šťastné" duchem ...

   Smazat
  3. 21:37

   Co bych měl jako dokazovat?
   V ČSSD zjevně o Davidovy myšlenky a vize, jsou li vůbec nějaké, evidentně nikdo nestojí. Nikoho o nich nedokázal přesvědčit, nedokázal si vyjednat podporu. David prostě v politice neuspěl, je neschopný. Co na tomto faktu chcete rozporovat?

   Naopak, "neschopný" Sobotka toto na rozdíl od Davida dokázal a toto je pro Davida hořká pilulka, žárlivost na Sobotku kape z každého jeho slova.
   ČSSD už dávno není Davidovou stranou. Ten má daleko blíž ke kumunistům a zemanovcům.

   Smazat
  4. Jakou má cenu dozvědět se, že anonym je hlupák?

   Smazat
  5. Jasně Davide. Všichni jsou hlupáci jen vy jste letadlo.
   V ČSSD jste uspěl, strhl jste svými myšlenkami členy a voliče na svou stranu, neschopného Sobotku jste si dal k snídani.
   Ve vašem virtuálním světě jste prostě jednička.

   Smazat
  6. Podle toho soc.dem hovada 21:59 je )úspěšný ten, který drží hubu a krok, když strana zrazuje své voliče a mlaská u koryta plného spařených odpadků, které mu tam sypou oligarchové. Soc.dem. vždy zradila své voliče a neumí dělat nic jiného, než zrazovat, zrazovat a znovu zrazovat. V roce 1914, když šla do války s Rakouskem, v roce 1920, když zradila své voliče za zbytkové statky, v roce 1948, když se nechala spolknout komunisty a ani se necukala a v tomto období - nejdřív exponent CIA Horák, pak paka jako Gros, psychopat Špidla a nyní Sobotka a jeho kamarila, která otáčí kolo ještě víc doprava a do bezpáteřna. Jak znám Ivana Davida, má konkrétní vizi, levicově sociálně demokratickou. Na rozdíl od dnešní sociální demokracie, která žádnou vizi nemá, jen americký marketing a PR. A to jí ve volbách stačit nebude. By by česká sociální demokracie. Ferro

   Smazat
  7. 0:23

   Právě naopak, troubo. Jak jsem zcela jasně napsal, úspěšný je právě ten který nedrží hubu a krok a dokáže o svým myšlenkách a názorech přesvědčit ostatní, strhnout je na svou stranu. David to nedokázal, Sobotka ano. A nedokázat porazit slabého Sobotku je opravdu na pováženou.

   Když vám nevoní socani tak je prostě nevolte. Proč David tedy nezaložil nějakou jinou stranu přesně podle jeho gusta? Nebo proč nezačal působit v nějaké jiné straně která je mu bližší? No protože je neschopný a bojí se dalšího neúspěchu. Tak zvolil mnohem snadnější cestu plivání, pomlouvání, okopávání kotníků jiným ze zákrytu. Cestu která ale nikam moc nevede.

   Smazat
  8. Milý sociálně demokratický pitomče 0:34 - David není vůdcovský typ, jako např Zeman nebo Paroubek. Ale jak se říká, nemusím umět snášet vejce, abych poznal pukavce. A to je ten případ. Jako strana zaměstnaných lidí jste skončili. Pápá, blbečku.

   Smazat
  9. Pro 23:37 a podobné. To, ře Ivan David má pravdu může být hlavním důvodem proč nezvítězil. Je tak složité uvědomit si tuto možnost?

   Smazat
  10. 0:38
   A jak jsi ty debílku došel na to, že já jsem sociální demokrat nebo dokonce Sobotkovec?

   Smazat
  11. Nevím, kdo jsi, ale podle toho co píšeš a k čemu se hlásíš o tobě valné mínění nemám.

   Smazat
  12. 1:11
   K ničemu jsem se zde nepřihlásil, asi máš nějaké halucinace. Jen prostě nemám rád žvatlání toho neschopného hňupa Davida, který místo boje utekl a teď jen ze závětří zbaběle pomlouvá a okopává kotníky.
   A na tvé mínění z vysoka víš co...

   Smazat
  13. O:34 Jste velice nevzdělaný,proto nevíte,že pan David byl uštván mediálními a politickými kreaturami,jelikož s nimi nechtěl tahat basu!Kéž by jste měl alespoň třetinu jeho inteligence a cti.Dá se bojovat proti přesile zlodějů s mocí?Sám voják v poli nic nezmůže.Nebo ty ano?

   Smazat
  14. "O:34 Jste velice nevzdělaný" --- Taky jsem nevzdělaný, ale občas něco si pamatuju. Třeba "KDO SE DAL NA VOJNU, MUSÍ BOJOVAT!" Dr. Davida jsem vždy obdivoval a uznávám jeho intelektuální výkony, jenže např. v hokeji se dnes dávají krosčeky hokejkou rovnou do zubů a píská se to až od tří vyražených zubů vejš, takže už jsou v této mužné hře i mrtví! A v politice se mrtví ani nevyšetřujou, nedivím se tedy, že v této branži není pro jemné lékařské povahy místo. Kontrolní otázka, soudruzi: Odpíská soudce, kterého ovládá Pelikán, jmenovaný Babišem, tomuto skvělému dribblerovi s dotacemi mezi zákony, někdy nějaký FAUL? ZÁKON NENÍ PRO AMATÉRY - na tuhle PELIKÁNOVU PECKU(!), 9:01, vzdělání máte? Možná si kupuju blbý noviny, ale zatím jsem v nich nečetl "Rath chce vypovídat o Čapím hnízdě, co na to ištváni?!" To titulky "Slabý premiér Sobotka" a pod. jsou tam furt. Přitom Sobotka KONÁ A NÉ ŽE NÉ! sck

   Smazat
  15. "Sobotka koná a ...!" --- Bohuš donutil Andreja uveřejnit pozoruhodné potvrzení dvou managerů UnionCreditBanky, že uhradili nákup oných dluhopisů z jeho účtu a to na sv. Dyndy. Nikdo totiž neví, kdy má tento světec svátek a proto UnionCreditBank datum uhrazení na onom potvrzení neuvedla. Andrej, řečený Bartoš-Vocílka, předložil Švandům - dudákům vysvědčení poctivosti bez data! (Poslouchej Vocílko, seš ty vůbec poctivej?)

   Smazat
 5. Co tato strana říkající si sociálně demokratická tak zásadně sociálně demokraticky udělala, nebo alespoň napravila. Vrátila odcizené byty těm udřeným ostravským horníkům, nebo napravila nespravedlivé tzv. restituce církvím odsouhlasené poslancem který měl jít do lochu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš rech! Neudělala nic, fakt vůbec nic!!! Jen socany oblbovali český lid pospolitý! Ať jdou do háje a na smetiště dějin!

   Smazat
  2. Anonymní9. března 2017 21:23 21:33 ano pryč s nima na smetiště dějin

   Smazat
 6. Sobotka v čele strany zůstane. Za svou éru premiéra napáchal tolik zla, nesplněných slibů, církevní restituce, podrazů, Merkelce koukají z prdele jen jeho boty. To vše napáchal s vědomím celé ČSSD. Nikdo proti tomu nic neměl a mlčení je souhlas. Dnes je jasné, že ČSSD končí. A kdo by chtěl stát v čele strany ve chvíli jejího největšího krachu v dějinách? Kdyby Sobotku teď někdo nahradil, vina za krach by padla na něho a Sobotka by byl mimo a v klidu by se dral do EU parlamentu. Sobotka ví, že prohrál a proto dělá takové kraviny. Slibuje nesplnitelné. Doufá, že řeči o komunistech mu zajistí nasranost delegátů a jeho nezvolení. Všichni to vědí a nechají mu to vyžrat do samého konce. Takový idiot, který by chtěl na sebe vzít všechny Sobotkovy průsery se mezi nimi asi nenajde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krásně napsáno. Se vším musím souhlasit.

   Smazat
  2. 22:04Se vším souhlas,jenom malá oprava-všichni to vědí a nechají TO NÁM VYŽRAT DO SAMÉHO KONCE!Ptám se,kde bude mít ten konec konec?Ty průsery jsou tak zásadní a my takové ovce,že těžko konce dohlédneme!

   Smazat
 7. Tak se ještě naposledy nacpou chlebíčkama a řízkem a příští sjezd bude u Haška na chatě. Je s podivem, kolik členů ČSSD čeká, že když budou držet hubu a krok, tak se budou zase flákat pár let v parlamentu, ale to je hrubá chyba v odhadu stavu.

  OdpovědětSmazat
 8. Stojí za pozornost že je jedno, jestli volíte TOP, KDU, nebo ČSAD, ta verbež je rozlezlá všude. Poslouchal jsem Kalouska jak řval a napadal Babiše za to, co sami léta dělali a už jenom proto to tam Babišovi hodím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To bys udělal velkou chybu. Oligarchu zajímá jen on sám a jeho zisk. Sleduj, co dělají a říkají jeho ministři a ta kr.va Jourová v EP. To je pravý obraz Bureše Koblihy. Když ho zvolíš, zvolíš radar a americkou základnu, válku s Ruskem, koloniální područí, korupci a opak blahobytu! Ale jestli jsi chabrus na hlavu, tak si dělej co chceš. Máme demokracii, sice okleštěnou, ale aspoň její zbytky, tak jí svým hlasem pohřbi docela.

   Smazat
  2. Naprostá pravda, ale obávám se, že takových jako je 23:26 je zde hodně.

   Smazat
 9. Jak jste přišli na to, že Bohouš svou řečí o spolupráci s KSČM myslel, že ČSSD půjde do leva??? Spíše bych řekl, že ohodnotil KSČM tak, že má s levicí stejně málo společného jako ČSSD a že jediný rozdíl spočívá pouze v jiných prdelích stranických korytářů, takže si mohou padnout do náruče. Tam i tam jsou prostě BIStří hoši, znalí více než jen mírného pokroku v mezích zàkona, kteří si ochotně vyhoví. Vždyť jak všichni víme, bojuje se pouze o koryto!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A až budou mít koryto, tak svorně českým naivkům zazpívají z not mutti Merkel!

   Smazat
  2. No, a na druhé straně se důvodně obávám, že Babišouc ANO je ještě horší. Všiněme si.

   Smazat
 10. Kdybych věděl že džihádisti najisto nebudou stínat hlavy členům ČSSD, tak bych možná podal přihlášku. Děda.

  OdpovědětSmazat
 11. Dalo by se říct jednou větou, že Sobotka je mistr vnitrostranických machinací.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 12. MAREK ŘEZANKA (předvolební úvahy):
  http://casopisargument.cz/2017/03/10/kazdy-s-kazdym-a-vsichni-proti-vsem/

  OdpovědětSmazat
 13. Sobotka a soc. dem. potřebuje oddechový čas, tak na 2-3 volební období. Že tato strana byla a je celé století ve službách diktatury kapitálu, s tím se ani netají - proto se z ní odštěpila protikapitalistická fronta komunistů. Proto se i zakladatel soc. dem. Karel Marx, poté co uchvátili v ni moc hlasatelé bratrství s kapitálem! A česká soc. dem. je tč. na samém dně zrady všeho, co by zavánělo jak demokracií tak sociálnem. Je po lidi tč. nevolitelná. Ty sliby, sliby a sliby, které nyní před volbami rozdává, jsou jen vějičkou, která bude ihned a za dozoru kapitálu spláchnuta do kanálu. Lidé pozor, tyto volby do parlamentu budou největším velkohubým slaďákem v historii, nenechte se zblbnout? Soustřeďte se na ANO - pokud jste myslí na pravici a pokud jste na levici, povolejte z Blaníku spící soudruhy. Už jen proto, že vystrašíte největší politické hochštaplery a rozkrádače národního majetku, což vám přinese dobré veselí. A kdy jste viděli naposledy v TV slušnou komedii:

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I když zatím "spící" je KSČM jedinou alternativou pro dolních 10 milionů. Kdyby jí volila většina, tak se z toho všichni parazité a zloději národního majetku podělají.

   Smazat
  2. KSČM spí, nic nedělá a mate voliče -na jedné straně zatvrzelá dogmatička Semelová, na druhé Dolejš, převlečený to ódéesák. Nic nedělají, není o nich slyšet. Navíc ta krvavá historie 50.let a čistky a stagnace za tzv. normalizace. V jejich vládě od roku 1969 nic tvořivého nebylo. Nezlobte se, ale to není moje volba a už ani protestní hlas. Leo

   Smazat
  3. "Spící" KSČM má starosti jen o to, aby byla hezky tiše a příliš nevyčnívala. Promrhala svou příležitost, kdy mohla být vůdčí silou všech občanů, kteří už toho mají dost. Je to jako v té písničce o starém pánovi, co poslouchá džez ...a komunisti byli takhle malinký... Jsou to právě takoví přizdisráči, jako Ozubená pleš se svými socany. Jediná možnost volby je SPD.

   Smazat
 14. Už před více než 2 lety poznamenal MARTIN HEKRDLA během diskuse na FFUK jízlivě:

  "My jsme se vraceli do Evropy a tak jsme chtěli mít také sociální demokracii, jako mají všichni, a - TO SE NÁM PODAŘILO."
  https://www.youtube.com/watch?v=7Vv_MlYREZA (v čase 1:42:50)

  Dnes píše o sociální demokracii:
  http://a2larm.cz/2017/03/sjezd-cssd-to-co-se-ma-stat/

  OdpovědětSmazat
 15. Dobrá zpráva - z Bohuslava Sobotky bude levičák:

  "Já jsem dostal mandát pro razantní a jednoznačně levicovou politiku, která bude pro tvrdě pracující lidi. Budu se snažit přesvědčit ty, co mi nedali hlas, že to bude mít výsledky." (Bohuslav Sobotka na sjezdu ČSSD)

  Ti, kdo tvrdě nepracují, se ale radovat nemohou. Pro ně zůstane politika pravicová. Hin sa hukáže!

  OdpovědětSmazat
 16. 9. března 2017 21:59
  NAPROSTÝ SOUHLAS.PRAVDIVĚ NAPSÁNO.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.