Reklama

úterý 7. března 2017

Jak a kam šlapal sněm ANO 2017

Pavel Letko
7.3.2017 e-republika

Babiš netrpí na falešné kamarádství. Kdo chce používat Babišovo kolo, ten musí šlapat, až se z něj bude kouřit. Kdo nešlape, ten musí mezi lid obecný, koblihama obdarovaný.


Sněm hnutí Ano na Chodově skončil bez překvapení, včetně reakcí na něj. Babišovi odpůrci se shodli na tom, že „Babiš si zvolil, Babiš se zvolil“, případně „Babiš si odhlasoval“. Všichni píší o tom, že hnutí ANO je Babišovo, a že to není žádná demokracie. Demokracie se totiž vyznačuje různým velrybařením, vůdcovstvím regionálních kmotrů, sponzorstvím Pepů z Honkongu a Lájošů z Uher. Umělci v takovém úžasném světě žijí z grantů a novináři z reklam. Každý tedy má svůj podíl, všichni jsou spokojeni. Politický podnikatel Babiš děsí politiky a kulturní frontu podobně jako liška plaší slepice v kurníku. Jejich vyděšené kvokání je instinktivní, na hlubší úvahy není čas. Farma zvířat je v pohybu, dravec je na obzoru.

Všichni pomíjejí, že hnutí Ano je Babišovo, jen když se vítězí. Je to stejné, jako když byla ODS Klause, ČSSD Zemana a Věci veřejné Bárty. Klesají-li preference, hrozí-li ztráta korýtka, sjednocování pod jedním vůdcem dostane obrácený směr, po přílivu nastává zcela zákonitý odliv. Nebezpečí tak spočívá především ve způsobu získání a udržování moci. Dosavadní způsob spočíval v rozsáhlé korupci, která prorostla celou společností. Prorostla dokonce tak, že korupce už přestávala být nazývána korupcí. Mnohamilionové úplatky mířící k předsedovi vlády jsou v takové společnosti nazývány jen jakousi aférou kabelek a používání vojenské tajné služby k dehonestaci nepohodlné manželky premiéra jen jakýmsi nepodstatným nedopatřením. Desetimilionové odměny z představenstev různých státních a polostátních organizací se političtí vůdci nestydí představit jako řádné odměny za vykonanou práci.

A vlastně se už ani nelegální provize nevyplácejí. Když patříte k hochům, co spolu mluví, tak prostě dostanete další zakázku, další úlevu, další výhodný podíl v tom či onom. A ty stamiliony a miliardy mířící z Čech do daňových rájů vlastně nikoho příliš nezajímají. Jedou v tom všichni, tak co. Tramvaják Pepa a bezdomovec Karel sice ne, ale o ty pochopitelně nejde. Ti totiž sice možná tu a tam skáčou jako Češi, ale nemažou jako Češi, a tak zákonitě také nejedou. Tedy mimo jízdu tramvají, což stejně patří akorát na jejich úroveň "socek".

A čím bude udržována moc budoucího premiéra Babiše? Úspěchem. Kdo má úspěch, jede, kdo nemá, jde z kola moci ven. Babiš netrpí na falešné kamarádství. Nedrží profláklé politiky, jako tomu bylo v případě tzv. "tradičních stran". Ten komu je a bude dovoleno používat Babišovo kolo, musí šlapat, až se z něj bude kouřit. Musí makat. Kdo nemaká, kdo nešlape, ten musí z kola dolů. Pak jde z kola ven mezi lid obecný, obdarovaný koblihami jednou za volební období.

Nebezpečí pro dolních deset milionů tak spočívá především v tom, jak bude vypadat Babišovo loučení s mocí. Zda bude sametové, mírové, dobrovolné, demokratické a nevím jaké, jen ne násilné. Zda se ukázněně stáhne z politiky a Českou republiku začne řídit třeba z Monaka nebo z Floridy jako každý jiný správný Čech tohoto typu. Samozřejmě skrze placené politiky napříč politickým spektrem, vpravo i vlevo, padni komu padni. A také hodně záleží na tom, zda Babiš bude či nebude užívat "Chovancovo centrum" k účelům, pro které bylo zřízeno, tedy k držení moci a fízlování vlastních spoluobčanů. Zda nás nezatáhne do militarizace a vojenského dobrodružství, do kterého nás vehementně táhnou sociální demokraté ruku v ruce s konzervativci. Zda neskončíme v ještě větším hnoji, než jsme teď.

- - -

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

4 komentáře :

 1. Daňový únik z dluhopisů:
  Jednorázové 225.000.000Kc
  Ročně: 13.500.000Kc
  A to je jen to co je jasně vidět...

  OdpovědětSmazat
 2. Babiš nikdy neměl mít svolení kandidovat.Jenom
  to,že je Slovák,nemá žádný vztah k této zemi a
  tomuto národu.Jde mu jen o jeho osobní prospěch.
  Jeho vize,řídit stát jako firmu,je nereálná a
  on sám se tím zesměšnil.U všech politiků,jako je
  on,je účast v politice střetem zájmů,což je druhý
  důvod k jeho odstranění.EU che kvůli dotacím,ke
  kterým jako vrcholový politik má podstatně blíž.
  Také to v jeho ANO podle toho vypadá!Voliči asi
  také chtějí být Babišovými otroky,jako lidé,které
  zaměstnává.Jeho vize je přibližně takováto:dělejte
  12-14 hodin denně,soboty,neděle,svátky a já vám
  za to dám 13 000.-Kč hrubého.Už aby bylo po mně!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. vítač a euhujer nevolitelný

  OdpovědětSmazat
 4. Vidím jasnovidce, proč si myslí, že únik na daních vůbec byl a pokud byl, že nebyl větší než zadluženost státní kasy a občanů "doholportu". Co hrozí ANO? To co chronicky stranám, že někteří její čelní představitele se dají podplatit konkurencí, že budou tací, kteří budou Babiše jakoby nešťastnou náhodou podrážet. Prostě každá partaj, která vzkvétá, táhne hochštaplery. To byl kdysi osud KSČ po únoru 1948 a následné prznění myšlenky sociální spravedlnosti. To byl osud nově ODS, Věcí veřejných, Zelených, soc. dem. A voliči zůstávají věrni přeběhlíkům ve víře a když ne oni, pak kapitál na ně nezapomene. Babiš sám má jednu výhodu: nikdo nemá na to, aby ho zkorumpoval, což se nedá říci ani o jednom dalším politikovi. Síla jeho kapitálu samozřejmě přitahuje politikáře a jen je jistě obtížné demaskovat prahnoucí po moci, kariéře a penězích. Celkem se asi běžný člověk diví, co je ochoten z osobní a rodinné pohody obětovat pro život v politice. Proč? Kdo by s miliardami v kapse předal jmění jakémusi správcovskému fondu a šel pro prchavou slávu do politiky, plné podrazáků, všehoschopných, hleďvsebů a žvanilů?
  Tak minimálně proto má Babiš můj obdiv - i když jsem politicky na protistraně kapitálu. Když se ukázal obratným ekonomem, třeba by mohl být stejně obratným správcem státu. Aspoň zastavil tunel do státní kasy, i když Česká národní banda a spol. se snaží urputně o opak. Panem Majevským udávaných 13 tisíc od nevidím do nevidím možná jsou v jiných podnicích, ale u Babiše nikoliv. Zeptejte se třeba v Kostelci. Myslím, že když jsme se nebáli politiků, kteří byli a jsou plně ve službách kapitálu, že bychom se neměli bát přímých politických služeb kapitálu. Horší to být určitě nemůže. Vím, že Babiš si hodně pohoršil snahou o zavedení daňové povinnosti i pro podnikatele, dokonce mají platit ze zisku i advokáti, snad také exekutoři, soukromí lékaři, dokonce i banky a pojišťovny by neměly stěhovat ta stovky miliard do zahraničí bez zdanění. Toť děs a hrůza pro postižené, dokonce snad aby platili sociální a zdravotní. Že se nestadí ham oun Babiš takto plnit státní kasu ze zchudlých kapes milionářů, kdo bude udržovat jejich vily, jachty ... A že je Slovák? Proč nemáme stejně schopného Čecha nevím, jsme starý a zřejmě degenerovaný národ, bez modré krve, mámo málo elit a VIP. No a Slováci jako každá mladá národ plodí schopnější lidi. Bude-li Babiš občanům Česka k užitku, co na tom, že se narodil na Slovensku?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.