Reklama

čtvrtek 30. března 2017

Jak mocnou Ruskou říši během 150 roků prošustrovali za dolary, vlastní blbost a s pomatenou perestrojkovou glasností postupně car Alexandr II., Nikita Chruščov a Michail Gorbačov s Borisem Jelcinem…

Břetislav Olšer
30.3. 2017   Rukojmí
Možná to byla právě Aljaška, která vytvořila precedent pro budoucí rozpad Svazu sovětských socialistických republik. Podívejme se nyní přes prizma té doby. Napřed ruský car Alexandr II. Nikolajevič prodal USA ruskou Aljašku za mizerných 7,2 mil. dolarů, tj. 5 centů za hektar.
V době prodeje Aljašky, dnes největšího státu USA, uplynulo více jak 200 let od chvíle, kdy se podle oficiální historie jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy. A uplynulo 126 let od chvíle, kdy při hledání nejkratší mořské cesty k americkému kontinentu zemřel Vitus Bering, Dán ve službách Ruska, vyslaný z Petrohradu. Od tohoto roku pak bylo aljašské území chápáno jako součást Ruského impéria.Aljaška znamenala pro Rusko mj. kožešiny, zlato, stříbro, uran a ropu. Důvodů k výše uvedené transakci byla řada, od tíživé prázdnoty ruské carské pokladny až po vědomí, že je Aljaška dlouhodobě neudržitelná kvůli vzdálenosti a blízkosti britského Kanady… Dluh Ruska tehdy činil 2,5 miliardy rublů a na jeho splácení bylo třeba sehnat pro nejbližší roky 45 milionů rublů. V rozsahu takových sum byla částka 7 milionů dolarů z případného prodeje Aljašky maličkostí, kvůli které nestálo za to mrhat zeměmi.

K podpisu dohody došlo 30. března 1867 ve Washingtonu. Peníze za Aljašku byly převedeny až v roce 1868. Tehdy prodávané území o rozloze 1.519.000 km2 bylo prodáno za výše již uvedených 7,2 milionů dolarů ve zlatě, to znamenalo tehdy 0,0474 dolarů za hektar. No, nekup to… Ještě předtím však dílem prozřetelnosti vzniklo zásadní memento, ani nejlepší věštci by to nevymysleli líp: 18. října 1867, v 15 hodin 30 minut, se chystal obřad výměny vlajky na stožáru před domem hlavního řízení Aljašky.

Američtí a ruští vojáci nastoupili u vlajkového stožáru. Na povel začali spouštět vlajku Rusko-Americké společnosti. Ceremoniál neztratil na důstojnosti do chvíle, kdy se vlajka zachytila do provazu na samotném vrchu a roztrhla se. Na rozkaz ruského komisaře jeden z námořníků vylezl nahoru, aby vlajku, která na stožáru visela v cárech, uvolnil.

Než na něj však stačili zavolat, aby ji neházel dolů, ale slezl spolu s ní, a tak ji nešťastník shodil na zem... Vlajka se snesla přímo na bajonety vojáků ruských a amerických vojáků… Že by už tenkrát předzvěst o pár století později vzniklé „studené války“, memento jako vyšité krvavou nití do hvězd a pruhů na vlajce USA…?

Spojené státy ve své zkrátka jen něco přes dvou set let trvající historii dokázaly, jak umí bránit své americké zájmy; anektovaly cizí území, kde se dalo, hlavně při krvavém válečném konfliktu mezi Spojenými státy a Mexikem v letech 1846 – 48, jenž byl vyvolaný americkou anexí Texaské republiky. Žádné mírumilovné referendum jako na Krymu. Mexiko prostě neuznávalo odštěpení a následné vojenské vítězství Texasu a po celou dobu existence Texaské republiky považovalo Texas za svoji vzbouřenou provincii.

Mexiko tím přišlo o více než polovinu svého území, na němž vznikly postupně i bez referenda americké státy Kalifornie, Nové Mexiko, Arizona, Nevada a Utah, i odstoupení Alta California a Santa Fe de Nuevo México ve prospěch Spojených států.

(Když začal krach SSSR, který v prosinci 1991 přišel o 15 svých států, zatímco Spojené státy se naopak svojí agresivní politikou územně napakovaly a rozrostly se z původních 13 států při vyhlášení Deklarace nezávislosti v roce 1776 o další teritoria, jež se k Unii připojila během osmnáctého a devatenáctého století. Jako poslední pak v minulém století kromě Havaje a Aljašky přibyla Oklahoma (1907), Nové Mexiko (1912) a Arizona (1912)...)

Avšak nyní se vraťme do časů po „pronájmu“ Aljašky do následujícího období ponuré minulosti země amerického snu a neomezených možností; ve svém dalším státním převratu, kdy 17. ledna 1893 svrhli povstalci složení převážně z občanů Spojených států s královnu Havajského království. Moci se chopil „Výbor občanské bezpečnosti“ a požadoval připojení k USA. V roce 1897 americký prezident McKinley souhlasil se smlouvou o anexi Havajských ostrovů, která byla sepsána kongresmanem Francisem Newlandsem.

Japonci vyslali válečné lodě na Havaj na protest proti anexi. McKinley podepsal tuto rezoluci 7. července 1898 a ostrovy byly anektovány ve prospěch USA. Status státu získaly ostrovy v roce 1959; 21. srpna 1959 se rodiště minulého amerického prezidenta Obamy připojilo k americké Unii a doplnilo tak poslední, padesátou a hvězdu na vlajce USA. Mezitím ruská říše probendila svá území za dolary, vlastní blbostí a exhibicionistickou perestrojkovou glasností postupně carem Alexandrem II., Nikitou Chruščovem a Michailem Gorbačove s Borisem Jelcinem…

Dnes mají USA 50 států, plus federální území s hlavním městem a sídlem vlády včetně přidružených států s vnitřní samosprávou Portoriko, Severní Mariany a samosprávných území Spojených států Guam, Panenské ostrov a Americká Samoa, kde je i vojenská základna USA. V roce 1950 došlo v městě Ponce k rebelii usilující o osamostatnění Portorika, ale ta byla pohotovou americkou armádní akcí rychle potlačena.

(Když jsem byl v Kanadě, chtěl jsem si z rozmaru zaletět na Aljašku do Anchorage, ale v Torontu bylo zaváté letiště s mínus dvaceti, lety byly zrušeny. Tak jsem se vydal k Niagarským vodopádům...)

A do hry vstupuje s odstupem několika století po ruském caru Alexandru II. další prznitel ruské moci jménem Nitita Chruščov, jenž během své vlády v roce 1954 daroval Ukrajině poloostrov Krym, při příležitosti 300 let od připojení Ukrajiny k Ruskému impériu.

Tento poloostrov patřil od roku 1783 Rusku, kdy jej připojila ke své říši carevna Kateřina Veliká, jelikož měl důležitou roli v omezování osmanského vlivu v regionu východní Evropy, což bylo až do poloviny 20. století. Tehdy „totalitní praktiky Sovětského svazu vedly k začlenění Autonomní republiky Krym do Ukrajinské SSR“.

(Až někdy mezi červencem 1957 a březnem 1958 se Nikita Chruščov stal jediným vůdcem Sovětského svazu, který by si mohl dovolit „darovat“ Krym Ukrajině. V únoru 1954 jím ještě nebyl a SSSR vládla sedmičlenná skupina mocných – Chruščov, Malenkov, Molotov, Bulganin, Vorošilov, Kaganovič a Žukov…)

Jednalo se o svévolný akt Chruščova bez opory v tehdejší sovětské ústavě; měl k tomu údajně správní, ekonomické a kulturní důvody. Nebo spíš jen v opilosti nepočítal s tím, že by se Sovětský svaz mohl někdy rozpadnout. Naštěstí přišel Putin, který vrátil Krym zpět tam, kam patřil; odjakživa k - Rusku… Valéry Giscard d’Estaing – Krym…

Definitivní korunu všemu zlému nasadilo v pořadí druhé setkání Reagana s Gorbačovem, jež se uskutečnilo 11. – 12. října 1986 v Reykjavíku. A pak dostaly události prudký spád; 12. června 1991 byl Boris Jelcin zvolen v přímých prezidentských volbách prezidentem a hlavou výkonné moci Ruské federace. A přišel státní převrat, Jelcin převzal velení nad armádou na území Ruska; na mimořádném zasedání se sešel ruský parlament, kterému Jelcin oznámil, že převrat byl neúspěšný a 22. srpna v noci se Gorbačov vrátil do Moskvy, aby se zřekl postu generálního tajemníka KSSS, ale zůstal prezidentem SSSR.

Pak přišel Jelcinův zákaz činnosti KSSS a 8. prosince1991 podepsali prezidenti Ruska, Ukrajiny a Běloruska v Brestu dokument o ukončení existence SSSR a Gorbačov odstoupil z funkce sovětského prezidenta. Nad Kremlem vzápětí zavlála vlajka Ruské federace, která se stala nástupnickým státem SSSR. Důsledky se projevují do současnosti, byť něco optimismu vnesl do této válečnické šarády 45. prezident USA Donald Trump…

Nejtragičtější předehra Gorbačovova osudu začala již 8. ledna 1991, kdy se ve Vilniusu pod záminkou zajištění nástupu litevských branců do sovětské armády objevily sovětské zvláštní jednotky a Michail Gorbačov požadoval obnovení účinnosti sovětské ústavy v Litvě. Ostře proti tomu protestovala v Litvě Jelena Bonnerová, manželka sovětského disidenta akademika Sacharova a mírová aktivistka… Na snímku Břetislava Olšera

Nedávno se na stránkách americké vlády se objevila petice, která požaduje "návrat" Aljašky do Ruska. Petice, která je psaná lámanou angličtinou a možná má být pouhou recesí, během několika dní přesto nasbírala třetinu podpisů potřebných k tomu, aby se k ní vláda musela vyjádřit. Petice se na vládním webu objevila jen pět dní po krymském referendu o připojení poloostrova k Rusku.

Text petice lámanými formulacemi popisuje osídlení Aljašky Rusy a ruskou expedici v letech 1729-1735. "Hlasujte pro odtržení Aljašky od Spojených států a připojení k Rusku," stojí v závěru petice, pod níž nechybí ani iniciály psané azbukou. Je možné, že petice ani nebyla míněna vážně, k čemuž se přiklání například renomovaný německý deník Frankfurter Allgemeine.

Jiná média tohoto aktu využila příležitosti pro vlastní vtipy: "Není známo, jestli jsou signatáři občané Aljašky, kteří se chtějí odtrhnout, nebo zbytek Ameriky, který se chce zbavit 49. státu a jeho nejslavnější dcery, Sarah Palinové," rýpl si zpravodajský server Huffington Post do kontroverzní republikánské političky a někdejší kandidátku na viceprezidentku, která se patrně snadným terčem pro americkou satiru.Vysílání televizní stanice CNN uvedli jedno video, jež doprovázela po teroristickém útoku na bostonský maraton vysvětlení čečensko-českých reálií i mapka, na níž méně zeměpisně zběhlé čtenáře upozorňují šipky na polohu jihoruského Čečenska a České republiky. Proč tento potupný polopatismus?

Protože jistý muž označený v popisu klipu jako bývalý agent CIA, v něm však mluvil o tom, že mladší z útočníků Džochar se jmenuje „po prvním prezidentu České republiky, islámské republiky“. Narážel přitom na Džochara Dudajeva, který stál v čele Čečenské republiky Ičkerie, která vznikla v roce 1991 jako pokus Čečenců o nezávislost na Rusku.

A opět nezaváhal satiricky laděný server The Daily Current, který přinesl fiktivní rozhovor s již citovanou političkou spojenou s konzervativním hnutím Tea Party. Palinovou, známou nepříliš promyšleným vystupováním, její odpůrci ji proto s oblibou obviňují z prostoduchosti. Vhodný terč pro mediální satiru... Bývalá guvernérka státu Aljaška měla prohlásit, že ačkoliv vyšetřovatelé ještě nedokončili svou práci, přišel čas k akci.

"Nevíme zatím vše o těch podezřelých, ale víme, že to byli muslimové z České republiky. Zajisté budu mluvit za hodně Američanů, když řeknu, že tam chci jít (myšleno vojensky zasáhnout) hned teď a uštědřit tomuto národu lekci. A neskončeme jen v České republice, pojďme po všech arabských zemích! Arabové se musí naučit, že sem nemohou jen tak přijet a začít odpalovat věci. Shoďme pár atomovek na Islámábád, spalme Prahu vybombardujme Teherán. Musíme jim ukázat, že to myslíme vážně."

Smyšlený moderátor se snažil Palinovou opravit. Poukazoval, že Teherán, ani Islámábád nejsou arabská města a Česká republika není muslimskou zemí. Palinová měla pohotově kontrovat: "...to je zřejmě jedna z nejvíc ignorantských věcí, jakou jsem kdy slyšela. Jak by Česká republika nemohla být islámskou zemí? Viděl jste ty bratry, byli muslimové a byli Čečenci."

Na moderátorovo upozornění, že obyvatelé České republiky nejsou Čečenci a Čečensko je součástí Ruska, pak Palinová ve fiktivním rozhovoru reagovala: "V čem je rozdíl? Není snad Česká republika oblast v Rusku?" Zda se tomu Palinová smála, to se neví, ale asi moc ne, prskat prý umí líp...

Naopak mně v Torontu pokaženou náladu ze zrušení mého letu na Aljašku kvůli počasí spravil v rozverném tónu a v žertovné nadsázce píšící Eric Margolis, kanadský novinář, jenž má zřejmě za ušima, když v listu The Toronto Sun po vítězství Obamy v amerických volbách konstatoval:

„Pro zaplacení svých dluhů ve výší cca 18 bilionů USD tak navrhuji, aby věřitelé Washingtonu, místa, kde sídlí vláda USA, prodali Louisianu zpátky Francouzům. Kanada, jejíž bankovní systém vypadá solidně, a to díky tomu, že je, jak Američané říkají, „nudný a fádní“, by si mohla vybrat Floridu. Kanaďané by totiž za slunce dali snad cokoli.

Mexiko bude chtít koupit Texas, Arizonu a Nové Mexiko, Rusko si samozřejmě znovu koupí Aljašku a stát Washington. Čína si vyfasuje za své směnky Kalifornii, díky čemuž se San Francisco promění v „Nový Peking“. Japonci koupí Oregon, Montanu a Havajské ostrovy, Nizozemci se vrátí do státu New York, jeho Manhattan kdysi koupili jako Nieuw Amsterdam od indiánů za 60 florinů, dnes přibližně 24 USD, tedy asi za láhev skotské whisky, a Německo si koupí Pensylvánii a Minnesotu…“

Jak to v tedy USA fungovalo s demokracií a svobodou? Následující příklad řekne vše; stalo se dávno předávno před Donaldem Trumpem, kdy více než sto tisíc lidí podepsalo petici za odtržení Texasu. Washington se k ní podstavil jednoznačně zamítavě. "Naši otcové-zakladatelé sepsali Ústavu Spojených států 'za účelem zformování dokonalejší unie'," uvedl Bílý dům a dodal. "V tom dokumentu zaručili právo na změnu vlády pomocí hlasování - práva, za které bojovaly generace Američanů. Ale nezaručili právo odejít..." Že by EU opisovala...?

Inu, dnes už můžeme jen smutně povzdechnout nad ponurou skutečností, jak mocnou Ruskou říši během 150 roků prošustrovali za dolary, také s přispěním notné dávky politické blbost a s exhibicionistickou perestrojkovou glasností - postupně se o to podělili ruský car Alexandr II. Nikolajvič, zemřel 13, března 1981, když byl na něho spáchán atentát krajně levicovou organizací Narodnaja volja (Vůle lidu), po něm kukuřicový Nikita Chruščov a patologicky submisivní Michail Gorbačov s opilcem Borisem Jelcinem…

32 komentářů :

 1. nám stačil havel a je vše pryč z těch Rusu je gorbačov nejhorší

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je pryč?

   Gorbačov udělal co bylo nutné pokud nechtěl dopustit aby se Rusko stalo něčím podobným jako je dnes Severní Korea.

   Smazat
  2. Tak, tak, vše je pryč.

   Smazat
  3. 21:40 zemědělství státní podniky samostatnost

   Smazat
  4. Gorbačov byl především frázista, mluvka, nebyl zodpovědným hospodářem a tak to taky dopadlo. Ostatně o té partě kolem Havla a o Klausově kamarile se dá říci totéž.

   Smazat
 2. Myslím,že se mýlíte.Gorbačov byl prostoduchý a
  poněkud hloupý.Nejhorší byl Jelcin,který ve svém
  alkoholovém opojení prodával Rusko za ohnivou
  vodu,jako kdysi indiáni svou zem.Jmenovat Putina
  nástupcem byl nápad jeho kompliců,který se poněkud
  těmto lidem vymkl z ručiček a nastala postupná
  záchrana ruské samostatnosti.S tím nepočítali.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Bla bla bla bla. Rusko nemohlo Aljašku udržet protože nebylo schopno vybudovat funkční administrativu z důvodu, který autor uvádí: No many not funy! To ostaní raději nekomentuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bla,bla,bla. USA si dolary natiskli a tisknou dal. Podle potreby nejakou zemi okupovat,vymlatit a podrobit.

   Smazat
  2. Administrativa by jim byla hovno platná! Potřebovali by bývali flotilu srovnatelnou s tou britskou! Ukázalo se to při britském obléhání Petropavlovsku Kamčatského za Krymské války! Zkrátka USA byli spojenci Ruska, které jediné podpořilo diplomaticky i vojenskou akcí (vyslání flotu do kalifornských vod) Unii ve válce s Konfederací proti anglo-francouzským zájmům. Pro ruskéu vládu bylo noční můro jediné, že by se Aljašky mohli zmocnit Britové - hlavní globání soupeři v tzv. Velké hře. Proto její prodej spřáteleným tehdy USA bylo logickým krokem jak tomu předejít! I proto ta láce ...

   Smazat
 4. Nalejme si čisteho vína do EU mozu vstupovat nove staty napr .č.Hora Madarsko atd. a do Ruskej Federácie nie?Ak sa moze rozsirovat eu tak sa moze rozsirovat aj r.Federácia

  OdpovědětSmazat
 5. K prodeji Aljašky došlo po Krymské válce a opravdu od té doby do přičlenění Krymu k Ukrajině v 50 letech neuplynulo několik století, dokonce ani od předání Aljašky USA do začátku studené války neuplynulo ani jedno století. Autor hodně požil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Břéťa požil určitě, páč má rudý nos mimo jiné a také o sto let popletl úmrtí cara Alexandra II. Nicméně tobě taky nehovím. O jakých stoletích to tu meleš?

   Smazat
 6. V ČT 24 sdělili, že v USA bylo oznámeno, že Rusko bude ovlivňovat volby ve Francii a v SRN, tak jak ovlivňovalo volby v USA, což se Rusku povedlo, protože vyhral Trump. Jinými slovy toto zní tak: "Když u nás nevyhrají havloidi bude řečeno, že vyhrály strany, které podpořil Putin. A ještě jinými slovy to zní tak: "všichni, kdo volí jinak, než chtějí havloidi a sluničkáři, je spolčen s Putinem. Celou dobu nám byla předkládaná, jako vzor, západní demokracie, kde když v demokratických volbách někdo vyhraje, ti poražení to uznají. USA je příkladem toho, že západní demokracie je jedna velká lež, kde když vyhrál Trump, tedy někdo koho demokraté a Clintonová nechtějí, oni to neuznají a dál pudou podkopávat výsledky demokratických voleb žvastama jak volby ovlivnil Putin, což když se nad tím zamyslí i obyčejné dítě, tak musí příjít na to, že to je úplný nesmysl. Sluničkářům teče po celém světě do bot a kecama o tom, že když prohrají, ovlivnil to Putin chtějí říct, že ne oni jsou uplní blbci, ale tu jejich blbost zavinil Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že se stal prezidentem Trump, navzdory předpovědím konspitačních idiotů o falšování a manipulaci voleb, je právě důkazem že demokracie perfektně funguje.
   Dtto Brexit, Zeman, Orbán atd atd.
   Zkus vymyslet něco lepšího, demente.

   Smazat
  2. To je ale nepříjemné, že musíš od rána do večera šmírovat na webu, kde to nenávidíš. Vlastně těmi afektovanými výkřiky toho o sobě hodně prozrazuješ.

   Smazat
  3. 23:34 Stačí si ujasnit, v čem to "ovlivňování voleb" spočívalo. Málo se připomíná, že volby byly ovlivněny špinavostmi, které se provalily na Clintonovou a Obamu. A je nepodstatné, kdo je vytáhl na světlo. Je jasné, že totéž se může stát v evropských volbách. Přitom případ "Kubiceho zprávy" ukazuje, že to celé může být vykonstruované a záměrně připravené. To ale po volbách nebude nikoho zajímat. Samozřejmě se toho "ti jedině správní" evropští politici bojí, protože každý z nich má kostlivců plnou skříň.

   0:30 Je to jen důkazem, že demokracie funguje nikoliv díky, ale navzdory systému. Kdopak z těch jmenovaných měl podporu vládnoucích "elit", sdělovadel a těch, kdo mají demokracie plná ústa? Kdo z nich se smířil s demokratickým rozhodnutím lidí?

   Smazat
  4. 0:30 - žvaníš nesmysle. Trum prohrál! Hillary získala o několik milionů hlasů víc! Jenže systém je nastaven ve pprospěch bývalé vládnoucí třídy WASP! A tak jim stačí méně voličů - páč mají ve státech klde převažují více volitelů na méně obyvatel. Jenže mezitím zvítězilineomarxisti a stali se vládnoucí třídou v USA, ale volební frašku - její pravidla zapoměli poupravit. Toť vše, ty "fungující demokrate":))) Jééé .. pane šeditelíííí! Ach jo.

   Smazat
 7. Nechce se věřit,že takové nesmysle napsal p.Olšer.Nemá cenu v dnešní době "řešit",krom jiného,tehdejši prodej Aljašky za 11 mil.$.Americe,V té době to byl dobrý obchod,ale s Krymem je to jinač než zde psáno.Chruščov nemohl nic darovat,když k moci se dostal až v roce'58!
  Rusko přenechalo Krym Ukrajině v r.54.Důvodem byl dluh nesplacený z r.1929 USA,jelikož nevznikla Židovská autonomní republika na Krymu jak bylo ujednáno se Stalinem a splatnost dluhu končila rokem 1954.Nakonec president Trump,v řeči o navráceni Krymu Ukrajině neprojevil zbožné přání jak n3která média spekulovala.
  To jen se připomenulo,že RF po anexi Krymu"něco" Americe dluží!

  OdpovědětSmazat
 8. Jewrej Olšer, sionista, nám zapoměl povědět že
  "Nikita Chruščov a Michail Gorbačov s Borisem Jelcinem… "
  tzn že tito pravými jmény:
  "Pearlmutter, Kohn s Elzmannem"
  to byli všichni chazarští židi - to oni zaprodali Rusko, ne Rusové...

  OdpovědětSmazat
 9. Nejsem si jisty , jestli Rusko mohlo vojensky kontrolovat celou oblast vcetne Aljasky.

  Gorbachev musel udelat reformu v dusledku socialniho tlaku z Ciny. V okamziku , kdyz USA resunulo veskery !! vyrobni kapital do Ciny, Rusko nemohlo soutezit financne s zivotni urovni v Cine a bylo na kolenou a prosilo USA o mirovou dohodu.
  Za jakoukoliv cenu!!!! jinak by meli doma revoluci!! a Rusko by se rozpadlo jeste vice.

  USA melo Rusko tak v hrsti , ze odmitli sepsat dohodu o NATO a rozsirovani vlivu na uzemi ...to vse bylo ustne!!! a pod stolem.
  Neco si o tom prectete naivkove!!

  Ovsem USA se necha nahradit spise Velkym Prediktorem!!! A tak Cina spise polozila Rusko nezli USA, ve spolupraci s Velkym Prediktorem. Ty pohadky o Zidech jsou smesne !!!! to jsou jen umyslne falesne cile .

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 10. Olser je masochista ! On chtel letet na Alasku, kdyz bylo v Torontu - 20 stupnu Celsius. HUUU, ha, ha, ha,...

  Panove, dedecek presidenta Trumpa patril k pionyrum, kteri prezili pokus o zavedeni civilizace do jmenovane pustiny. Ta zeme je prazdna jeste dnes.

  Pani Prazska vlastovko, 1:14, Vy znate dobre dejiny.
  To o cem se zminujete je popsano v mnoha knihach - volne k dostani po zdejsich knihkupectvich... V Canade je to zakazana literatura. Oni tam maji cenzuru !
  T.j. sice krasna zeme , ale pouze v lete.. Alaska to stejne. Canadane maji namrzle mozky. Zivocistvo na Aljasce je chytrejsi.

  Cafe Central ve Vidni bylo oblibene misto Stalina, Lenina a Trockeho. Theodor Herzl (Otec Zionismu), tam chodil besedovat take.

  Hitler , kdyz zil ve Vidni, tak se radej zdrzoval kolem zapadniho nadrazi.

  Kazde misto, kde zili ve Vidni osobnosti s vlivem na evropske dejiny a kulturu je ZMAPOVANO a zhodnoceno occultisty z NEW AGE.
  (Gustav Mahler, Frederich Kalman, Oscar Kokoska, Gustav Klimt, Adolf Loss + 50 dalsich - kazdy jejich krok je analyzovan v pomeru k Vidni !) Viden je plna duchu a zdilnych. Berlin NEE ! Viden je take analyzovana rasove. (Evropane pouze.)
  Ja se ted trapim vedeckou otazkou kolik tun kobylencu, muselo byt ve Vidni denne uklizeno v dobe, kdy tam zil TQM, nebo Trocky.
  Uz jsem vymyslel matematickou formulu.

  Pujdeme spolu do kavarny Central a ja vam ukazi, kde hraval Trocky shachy. (On byl vrazedny cetr !)
  nick HONOLULU - pruskumnik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulův neutuchající zájem o výkaly je nepřehlédnutelný. Patrně proto ve svém výčtu obezřetně vynechal Sigmunda Freuda.

   Smazat
  2. Vyzýváme všechny arijské vlastenecké Čechy, aby se připojili k naší zdravici. Důkaz o arijském původu lze nahradit čestným prohlášením.

   HONOLULU

   Náš Velikáne!
   Naše slunéčko!
   Náš průskumníku!
   Naše naděje!

   Spolek přátel a obdivovatelů si dovoluje zaslati Ti zdravici a poděkování za každodenní vyčerpávající zprávy o stavu Tvé superiorní stolice.

   Takovou stolici, jak zjistili přední odborníci, prokazatelně neměl ani sám veliký 김일성 (Kim Ir Sen aka Kim Il-song původním jménem Kim Song-džu) ani jeho syn 김정일 (Kim Čong Il aka Kim Jong-il aka Jurij Irsenovič Kim) a nemá ji, podle posledních informací, ani jeho vnuk 김정은 (hanča aka Kim Čong-un aka Kim Jong-un).

   Naše laxativní revoluce zvítězí!

   Dovolujeme si Tě na závěr naší zdravice zdvořile požádat, Ztepilý Velikáne, o uchování vzorku stolice, abychom tento mohli uložiti do mauzolea o jehož zřízení právě jednáme. Věříme, že věren své kamarádské povaze nám zašleš jedno ze svých nejzdařilejší hoven, nejlépe pak nějaké zhotovené za úplňku.

   S revolučním pozdravem "Kdo nesere s námi, sere proti nám, ale nás nenasere!"

   za předsednictvo:
   Pepa
   za kontrolní komisi:
   Pražska Vlaštovka

   Smazat
 11. Rusko přenechalo Krym Ukrajině v r.54.Důvodem byl dluh nesplacený z r.1929 USA,jelikož nevznikla Židovská autonomní republika na Krymu jak bylo ujednáno se Stalinem a splatnost dluhu končila rokem 1954 - toto je fakt pravda, ale predtým vznikla UCCP JUDE na Ďalekom východe, takže Stalin jednal, a zbedačené chazarské obyvateľstvo vyhnal k čínským hraniciam, kto má možnosť dostať sa k mapám CCCP z rokov 1960 tak tam vyznačená je - lenže zmluva platná bola, doláre neboli, a tak bol Chruščov - vďaka Komenskému poznáme mäkčeň, že? - bol nútený urobiť čo urobil, popritom Izrael už pomoc od sovietov odmietol, a tak ďalej ... popritom už vtedy bol do ústavy Ukrainskej CCP včlenený článok 3,5 a tuším 135 ... neviem presne, ktorý hovoril to, že Krymská ACCP je vlastne samostatným útvarom - kvôli požiadavkam chazarov - majúcim svoj parlament, ústavu, a aj prezidenta - nikto vtedy nevedel o stave dnešných dní, že ? - takže koncipovanie samastatnej repuliky Krym bolo nie pre ruských občanov, ale pre chazarov, a na toto sa odvolávali v dnešných dňoch - potichu, s tým, že sa pre nich stáva Izrael malým a nebezpečným, pre toto vypukol Majdan a aj pre toto sa ďalej drží vojnový stav na Ukraine, tam smerovala činnosť USA a preto sa chystali základne na Kryme, kde by bol vyhlásený samostatný štát -a oporu v ústave Ukrainy toto vyhlásenie malo, s tým, že by sa začalo so sťahovaním Tatárov a aj chazarov, s vytláčaním ruského obyvateľstva, viď Odesu, do roku 1941 obyvateľstvo Odesy tvorili na 50% chazari - ďalej si všimnite to, že ktorá jazyky sú povolené a úradné v Izraeli - aj ruština - Netanjahu - či ako sa volá vie perfektne po rusky - a prehlásenie Savčenkovej dáva za tým všetkým bodku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..mapám CCCP z rokov 1960 tak tam vyznačená.
   Je to tak, na tu mapu vyvěšenou v hodině zeměpisu si vzpomínám. Toto nelze popřít.

   Smazat
 12. Pani Prazska vlastovko, jeste neco na zasmani, kdyz je zde clanek o severu. Kdyz jsem byl mladsi a jezdil za zabavou do Toronta s nasich severnich statu , tak jsem obdivoval jedno jejich - knihkupectvi - nejvetsi na svete. (Na Edwards Str.).. Oni ho ZBORILI !
  Oni se tam boji knih, ale to nikdo ve svete nevi.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 13. 6:28
  vždyť jich jsou oproti ukr.obyvatelstvu snad
  2 %,tak co pořád chtějí?kolik procent jakéhokoli jiného etnika (kdekoli) neustále kvičí o nějakých upřednostněních a výhodách ,extra buřtech na všechno?Žádné to nedělá,jenom oni.
  Vždyť oni sami jsou v podstatě těmi největšími nadřazenci a rasisti oproti jiným ethn.skupinám .
  Vždyť i ten Kuklux-clan byl jejich dílo..
  známo je též ,že jdou i proti vlastním(palestina)
  a jiné hrůzy ,vše pod jejich vedením.
  j

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono se stačí podívat na vzezření těch Sorošem placených svidomitých a majdanutých "demonstrantů" - metrosexuálů ze ziskových neziskovek. Až se člověku obrací žaludek z perverzních kavárenských povalečů - fašizujích Ukropů a Havloidů hnusících si vlastní slovanský národ.

   Smazat
 14. 22:40: To je anglicky? Co to znamená?

  OdpovědětSmazat
 15. Semjon Děžňov byl také mořeplavcem a Obama se nenarodil na Havaji - policejní vyšetřování potvrdilo, že předložil zfalšovaný rodný list. Úřad amerického prezidenta protiústavně vykonával v cizině narozený a antikristem vychovaný muslimský student Barry Saetoro, to se pak nedivme, že německou kancléřkou je Hitlerovo dcera Klara Mengele. Tihle sionističtí kabalisté mají smysl pro přesmyčky - Mabus je Usama Bush nebo Obama US stejně jako Kabala Bakala.

  http://orgo-net.blogspot.cz/2016/12/nove-nesporne-dukazy-ze-obamuv-rodny.html

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Lukas-Panenka-Obamuv-rodny-list-je-skutecne-podvrh-Media-usilovne-mlci-468285

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Simoni Renee Guerreiro Dias napsal knihu Hitler /aka Adolf Leipzig/ in Brazil - His Life and His Death
   https://www.youtube.com/watch?

   http://natemat.pl/156933,angela-merkel-corka-adolfa-hitlera-jeden-z-najbardziej-absurdalnych-artykulow-ktory-mozna-znalezc-w-sieci

   Obrázky Bush a Skorzeny - operace Paperclip, Reinhard Gehlen a západní zpravodajské služby, Odessa Stille Hilfe

   Smazat
 16. 11:50... prispevkar 22:40 chtel rict -
  "No money no fun" (Nejsou penize, neni sranda).

  To je prevzato z pisne : "Sorry I ain't got money, I'm not trying to by funny.. etc." (Popularni pisen v Ohiu.)
  Oni tu Aljasku museli prodat.

  12:07.. Ptal jsem se na schuzi policajtu, jak to , ze se na to nereaguje a bylo mi receno, ze az se uklidni a stabilizuje situace ve Washingtone , ze se s tim bude neco delat ! Americane nikdy nezapomenou, jak s nimi bylo vycurano ! Obama nakonec vycural i s Zidy, kteri ho dosadili. On jim hodne ublizil... Hillary se bude vysetrovat take !

  Existence hlavnich postav Globalistu je uzitecna proto, ze kolem sebe shromazduje nasledovniky a policie je REGISTRUJE - posledni dobou zacala mlatit, kdyz delaji demonstrace.

  13:06...O Hitlerovi v jizni Americe vyslo nekolik knih a jsou tam i jeho fotografie. On zemrel na nejakou nervovou nemoc (Parkinson) v Argentine v 60-tych letech.
  Operace PAPERCLIP, byla velmi vyhodna pro Ameriku a uspisila budovani raket. America tuto operaci nezatajuje.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.