Reklama

neděle 26. března 2017

Jak přitlačit: Analýzy a komentáře aktuálnĺho děnĺ před řĺjnovými volbami do PS z hlediska vytvořenĺ předpokladů pro skutečné reformy

Radim Valenčík 
26. 3. 2017       RadimValencikPise
Na úvod této série stručná poznámka: Článek vychází z toho, co jsem napsal před několika dny. Včera jsem byl na velmi zajímavé akci. Čech, starší pán, padesát let žijící, pracující a podnikající v Nizozemí hovořil o této zemi, migraci, nedávných volbách. Kromě jiného řekl, že pokud by Wilders měl aspoň nějaký rozumný program, kromě brojení proti uprchlíkům, (resp. cizincům) na jednu stránku formátu A4, mohl volby vyhrát s takovou převahou, že by sestavil vládu.


Poučení pro nás. Do voleb je stále ještě daleko. Politické strany se sice zatím vzpírají tomu, aby předložily program vycházející z identifikování současných problémů a ukazující cestu jejich řešení. Tentokrát však má volič příležitost výsledek voleb ovlivnit nejen tím, že bude bezradně stát s volebními lístky a bude mít před sebou nechutné, nestravitelné a nevolitelné menu prázdných slibů. Máme spoustu příležitostí, jak přitlačit politické strany (jejich reprezentace) k tomu, aby vyjevily to:

1. Jak politické strany (jejich reprezentace, ti, co chtějí být zvoleni) vidí příčinu současných problémů, příčinu jejich neřešení a příčinu jejich narůstání.

2. Jak politické strany (jejich reprezentace, ti, co chtějí být zvoleni) vidí mechanismy fungování současné moci a jejich selhávání (což je svým způsobem konkretizace předešlého).

3. Jak politické strany (jejich reprezentace, ti, co chtějí být zvoleni) vidí cestu řešení těchto problémů.

Ptejme se politických stran (jejich reprezentací, těch, co chtějí být zvoleni) při každé příležitosti – prostřednictvím medií, při jejich setkáních s veřejností, na půdě vlastních stran, pokud jsme jejich členy. Pořádejme odborná fóra a prezentujme jejich závěry s ohledem na výše uvedené. Trpělivě, ale neúnavně a důrazně.

V době, kdy jsou příčiny problémů celkem zřejmé, kdy je společnost stabilizována, lze předložit program v podobě definování priorit (slibů). Dnes ovšem taková doba není. Globální moc selhává. Stává se stále nebezpečnější. V USA zuří mocenský boj, ve kterém se projevuje zkaženost současné moci opřené o globální špiclování. I u nás v EU vidíme, jak je "naše" euroreprezentace vydíratelná a vydírána. Místo toho, aby nás chránila, vtahuje země EU do stále větších rizik. Požadujme od politických stran (jejich reprezentací, těch, co chtějí být zvoleni), odpověď na otázku, co s tím chtějí dělat, jaká vidí východiska ze současné situace. A pokud nejsou schopny dát dostatečnou odpověď, pokud se odpovědi vyhýbají, tak je prostě nevolme. Nevolme slouhy slouhů současné globální moci.

Vrátím se ještě ke včerejší diskusi. Přednášející uvedl, že bohužel nikdo dnes nemá dostatečně konkrétní program toho, jak současné problémy řešit. Ozval jsem se. Náš tým při VŠFS na obecném konceptu toho, jak současné problémy řešit, již více než tři roky intenzivně pracuje. Výsledkem jsou tři odborné monografie a další publikace (včetně významné studie o možnosti reformy penzijního systému ve sborníku z Potůčkovy komise).

V monografiích jsme velmi konkrétní. V té třetí (nejnovější) například uveřejňujeme hned na začátku požadavky na program strany, která bude chtít být úspěšná v podzimních volbách v roce 2017 (s. 7-8). Na konci (s. 92-96) pak hovoříme o krizi programů politických stran a o prvních krocích, kterými by každá strana, která chce současné problémy řešit, mohla otevřít cestu nezbytným reformám.

Zde najdete odkazy na všechny tři monografie:

http://radimvalencik.pise.cz/4161-r2017-046-m-monografie-cely-text-ke-stazeni.html

Na řadu otázek mohou být odlišné názory. Nikdo nemá patent na rozum. Demokracie je mj. i diskuse. Ale odmítněme programovou prázdnotu, požadujme od politických stran, od všech politických stran, aby daly na stůl alespoň něco použitelného. Využijme čas, který zbývá a nenechme se vydírat hrou na "menší zlo".

45 komentářů :

 1. Pavel Sklenář26. března 2017 20:17

  Nelze volit parlamentní strany! Snad to naši ovčané pochopí dokud je čas?!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po přečtení článku, bude jasnější, kdo co preferuje a koho volit:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Velmi-temna-predpoved-Evrope-od-experta-na-islam-Mezi-muslimy-existuji-dva-proudy-Jeden-specha-dela-atentaty-Ale-ten-druhy-481093

   Smazat
  2. Pan Valenčík nechce pochopit,že není koho volit.Namisto aby podporoval vznikající organizace voličů a jejich Desatero voliče nadále sepisuje traktáty,které nepovedou k ničemu.

   Smazat
  3. Na prý lidovém webu nwoo se pokusili aktivisté organizace voličů o formulaci požadavků voličů OSV do Desatera voliče,.

   UZ PRI PRVNIM PRIKAZANI BYLI VYGUMOVANI.JAKA ASI TO BYLA SILA PROTI SILE SI TADY PAN VALENCIK ODMITA VSJMNOUT A VYRABI ZE SEBE TAK IGNORANTA.

   Smazat
  4. Pan docent podléhá stihomamu.ze to vyřeší polít strany Smejdu.

   TO SE NESTALO CELE CTVRTSTOLETI A NIKDY SE TO NESTANE.RESENI JE VZNIK VLASTNICH HNUTI VOLICU,JAKO TO NAVRHUJE OSV.

   VOLICI SAMI MUSI VYTVORIT PROGRAM DNES UZ MA NAZEV DESATERO VOLICE A POLIT.STRANY DNESNICH SMEJDU SE BUDOU MUSET CHTIT K NEMU MODLIT.

   Jinak je voličů volit nemusejí.Vznika již tzv Dzopuv dynamický návod jak začít budovat sílu proti síle a to hned.

   Smazat
 2. Pěkné, Radime. Dokonce bych si rád přečetl „monografie“ jenže: Musel bych vypnout blokování reklam. Ty nemám rád natolik, že se „monografií“ vzdám. Nazdar

  OdpovědětSmazat
 3. Píši to pořád,nevolit parlamentní partaje.Jenže
  je to pořád stejné.Slovák má podle průzkumu přes
  30% hlasů.V takovém případě je jakákoliv volba
  naprosto zbytečná.Těch 30% Babišovi,20% Sobotka
  a jsou opět všichni vysmátí.Kdo z občanů bude
  vysmátý je v celku jednoznačné.Zkrátka to bude
  hloupý český volič,kdo tento stát povede k těm
  lepším zítřkům,co nám politici už téměř 30 let
  slibují.Díky hloupým českým voličům nás povedou
  zase stejné vlastizrádné firmy typu ČSSD a ANO.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, nezbývá než prosazovat "nevolit ANO". Jeho voliči k Socdem asi nepřejdou. Nevím co lepšího lze dělat.

   Smazat
  2. Aleto borec Majevský prosazuje všude! Nevolit "slovačisko" - nenávidí Babiše -proč asi? Musí konečně začít platit daně? Takoví nenávidí Babiše nejvíc. A myslí si, že když bude ministrem financí někdo jinej, hned zase přestanou platit daně? Že může být ještě někdo tak blbej.

   Smazat
 4. Problém je v tom, že strany na výše uvedené otázky odpoví, naslibují cokoliv, slibem jistě nezarmoutí a pak si udělají stejně co budou chtít. Nikdo je neodvolá, nepožene k odpovědnosti, nikdo je za nesplněné sliby nepotrestá. Budou se nám opět smát v televizi do ksichtu, jak s námi zase vyjebali. Jedině program pana Okamury nabízí alternativu a alespoň nějakou naději, že se tahle "hra" s občany, kterou s námi politici hrají od sameťáku, vrátí k něčemu, co se alespoň podobá trochu demokracii. Navíc se konečně přestanou cpát do politiky prospěcháři, mafiáni, bývalí veksláci, zkrachovaní herci a podivní studenti různých práv. Trestní odpovědnost za sviňárny, které se chystají udělat a následný postih za ně je totiž odradí. Minimálně po několika exemplárních procesech. Do politiky konečně budou moci přijít odpovědní lidé především hledící na prospěch celé společnosti, celého státu. Že bude tento proces vyžadovat minimálně transformaci policie a justice je nabíledni a že bude tato cesta nelehká je také jasné.(J)Elitám totiž ten jejich smrádeček tady vyhovuje a rozbít všechny ty klientelistické a mafiánské vazby nebude rozhodně lehké a bude potřebovat maximální podporu společnosti. Myslím, že je za 5 minut 12 situaci řešit a běda našemu národu zda-li i v nadcházejících volbách nechají svůj mozek odpočívat a místo toho se vrhnou na nabízené koblihy, či sliby a zatlučou tak poslední hřebíček do rakve naší státnosti, svobody a bezpečné budoucnosti pro nás a naše děti.

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím, že poptávka po polit. straně, která plus/mínus odpovídá představě doc. Valenčíka, zdaleka není jen v Nizozemí.
  Je i u nás, a asi se nebudu příliš mýlit, kdy to zobecním na polovinu Evropy.
  Jenže, kde takovou (např. i u nás) vzít!?
  Místo toho zde totiž bureš a spol. podle předvol. průzkumů veř. mínění trhají další rekordy, přičemž jsou na hony vzdáleni jakékoliv změně ve směru Valenčíkových tezí.
  Spíš naopak!, protože podle analýz publikovaných jinými autory (Letko, Umlauf aj.) směřuje politika těch babušovců ke korporátnímu fašismu, z čehož snad žádný člověk, který si ještě dovoluje i myslet, mnoho radosti nemá.
  Myšlenkový potenciál zde však je!, zdá se ale, jakoby ta odvaha - jít do toho - vyprchala.

  OdpovědětSmazat
 6. Máme 27 let zkušeností s "novou dobou".
  A mě ty zkušenosti říkají jednoznačně, že kompletní obsáhlý předvolební program znamená jediné. Stávající zkorumpované "bohaté" strany jakmile vytvoří povolební vládní koalici, vyzobou si do plnění programových slibů jenom to nejtriviálnější a nejzbytečnější, zatímco všechno to skutečně potřebné, to, kvůli čemu je voliči volili, obětují na konto koaličních kompromisů.

  Říká se, že lidé jsou nepoučitelní a když si nepamatují historické lekce, musejí si je zopakovat. Ale nepoučitelní nejsou voliči(!), nepoučitelný je establišment! Vládnoucí moc (to nejsou jenom státní instituce!) bude tak dlouho ostrakizovat a označovat za radikály takové strany a hnutí, které jenom požadují obrácení politiky směrem zpět k občanům, až tady najednou najde odezvu nějaké skutečné radikální hnutí, které pak zákonitě bude vylévat vaničku i s dítětem, tzn. demokracií.

  Kromě komunistů (ti jenom do jisté míry a třeba já je volit nikdy nebudu) jsou všechny ostatní strany současného parlamentu naprosto nevolitelné!!

  Jedinou cestou teď je aktivizovat voliče ve prospěch mimoparlamentních stran.
  Výhodou některých z nich taky je, že jasně říkají jednoduchá hesla a proto z nich budou moci hůře uhýbat.

  Ještě "maličkost", jednoduchý program, heslovitý, to zdaleka není nějaký příklon k fašismus, rozhodně ne. Je to jenom jediná cesta, jak nutit moc pracovat ve prospěch lidu. I když, samo o sobě, ani to nestačí.
  Ale je to přesný opak toho, co zdůrazňuje autor článku, proto to vypichuji.

  A druhá "maličkost", v těchto volbách půjde o víc než kdy v minulém čtvrstoletí. Půjde o udržení demokracie jako prostoru pro alternativní názorová hnutí.

  OdpovědětSmazat
 7. Řešení je prosté. nevolit současné parlamentní strany, které se vystřídaly u moci. Volit KSČM, protože mají jasný a srozumitelný program. Kdo odmítá komunisty ať volí Okamuru, protože nemá tolik másla na hlavě jako zbytek parlamentu A kdo nechce tyhle dva, ať volí Alianci národních sil. To je sdružení mimoparlamentních stan s programem a vizí skutečně slušné a poctivé společnosti. Jen se nesmíme bát dát najevo svůj skutečný názor, něco každý jeden pro tu budoucnost udělat a ne pořád brečet, že není koho volit... JB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KSČM bych volil a propagoval až potom, kdy by kliku Filip, Kováčik, Dolejš nahradili blízcí J. Skálovi a vrátil se, pokud je ještě jakž takž v kondici, Grebeníček. Ti tři vyjmenovaní králové F+K+D už mají do komunistického étosu sakra daleko.

   Smazat
 8. SPD pro referendum na vystoupení z eu a přímou demokracii aby si politici nedělaly co chtěj

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Valenčík má monografie a studie a ve svých třech příspěvcích požaduje, aby občané volili jen toho, kdo je má také. No, v tomto posledním příspěvku už trochu brzdí a doporučuje : "požadujme … od všech politických stran, aby daly na stůl alespoň něco použitelného.“
  Nechci zlehčovat jeho monografie a studie, naopak si myslím, že odvedl hodně odborné práce, avšak domnívám se, že problém je někde jinde.
  Z mnoha volebních období víme, že strany jdou do voleb s nějakým programem. Po volbách vytvoří nějakou koalici, která by mohla mít šanci vydržet do dalších voleb a v rámci té koalice vytvoří nějaký koaliční program. Ten bývá dosti vzdálen, od původních volebních slibů stran.
  A zde jsem u jádra té záležitosti. Půjdou-li strany do voleb s precizním, do detailu vypilovaným programem, tak my voliči již stejně víme, že po koaličních jednáních, z něj s největší pravděpodobností, zůstanou pouze nějaké části.
  Nyní poučení. My voliči, volíme toho, komu důvěřujeme, u koho předpokládáme, že svůj program nezradí, ale že půjde jen do takové koalice, kde ho bude moci z velké míry prosadit. A nepožadujeme, aby měl ten program vypilovaný do detailů, nýbrž je třeba, aby nám byl jasný a srozumitelný. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, do programu si socan dá, že zruší restituce a pak to nechává vyjednávat Gajdůškovou, ze které má srandu i její pravnuk. Program je hezké čtení, ale ta praxe.....

   Smazat
 10. Obávám se, že diskutujícím vesměs uniká, že politická strana bez určitého intelektuálního a technicko organizačního zázemí, možná i jisté členské základny a jednoznačně dané politicko ideové orientace, nemá ty nezbytné předpoklady k tomu, aby ve vládní úloze jakkoli obstála. Takovou ne dost vybavenou „politickou stranou“ je to cosi, co představuje zde často propagovaný T. Okamura a byly to už i obdobné Věci veřejné. Ty s p. Okamurovi podobným Radkem Johnem. A nakonec, p. Okamurovi, narozdíl od „veverek“ se strana rozpadla dřív, než se dotkla moci. Opravdu, těžko vybírat jiné, než bolestný kompromis. Radim V. by měl to kyselé jablko polknout a do problému realisticky říznout. Má na to. Nebo ne, Radime?

  OdpovědětSmazat
 11. Anonymní26. března 2017 22:43
  „Takovou ne dost vybavenou „politickou stranou“ je to cosi, co představuje zde často propagovaný T. Okamura“
  Když se podíváte na programové body SPD Tomio Okamura (http://spd.cz/program/), tak zjistíte, že není „ne dost vybavená“. Jednotlivé body tam jsou dále rozepsány a včas bude jistě připraven i volební program. Pro informaci, alespoň ty programové body:

  1. Chceme radikální změnu politického systému, chceme přímou demokracii, referendum a odvolatelnost politiků
  2. Osobní, hmotná a trestní odpovědnost politiků
  3. Chceme zákon o prokázání původu majetku
  4. Konec zvyšování daní
  5. Budeme vytvářet nová pracovní místa – podpoříme proto podnikatele a živnostníky
  6. Nedovolme další okrádání občanů lichvářskou a exekutorskou mafií
  7. Chceme právo a spravedlnost. Chceme stát sloužící občanům
  8. Nechceme drahý a nefunkční sociální systém, chceme systém podporující všechny slušné lidi
  9. Chceme budoucnost bez dluhů
  10. Nechceme být provincií EU, chceme rozvíjet a bránit suverénní Českou republiku
  P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura snil ten program na kolene na pr.v bodě 8 si protireci.

   ODKUD VI,ZE SOCIALNI STAT JE DRAHY.TADY VUBEC NECHAPE ZE JE ZAKLADEM VZNIKU STREDNI TRIDY.

   Ktera je u nás drcená korporátní fašistickou oligarchii k smrti.

   Smazat
  2. Kdesi prý OKAMURA pronesl že vše dělá pro peníze.TA

   Tak to vysvětluje proč na svém stranickém. Webu má zablokované diskuze a posílá své voliče do lamparny to je na zprofanovany a cenzurovaný FAcebook

   Smazat
  3. Anonymní27. března 2017 1:54
   Sociální stát může být drahý, nebo nemusí být drahý. Záleží na jeho realizaci a efektivnosti. Okamura nechce drahý a nefunkční sociální systém. Tím není řečeno, že nechce žádný sociální systém. P.K.

   Smazat
  4. Ad Anonym 2:18
   "Kdesi prý" - na to se s prominutím vyserte.
   Tenhle blábol tady Anonym tapetuje už pár dní bez jakéhokoliv odkazu, je to trapné trapné trapné.

   Uznávám, že podobné metody dehonestace někdy mohou být účinné. To ale nemění nic na tom, že jste gauner, a je jedno jestli z fanatismu nebo pro pár stříbrných.

   Podle míry použití těchto metod proti Okamurovi to jenom potvrzuje, že jeho stoupající preference začínají stávající moc děsit.
   A pro mě to znamená jasné zvýšení jeho důvěryhodnosti.

   Smazat
  5. Vlado vám nepomůže tady prskat jako krecek.Faktem zustáva že Okamura má zablokoval And diskuzní rubriky na svém webu a tedy se ho nelze zeptat přímo proč neprosazuje do prvního článku naší Ústa svým chybějící slovo SOCIALNI STAT a taky by mohl odpovědět protože to dela

   Smazat
  6. Okamura tyhle věci míní řešit referendy.
   Mimochodem, právě "Sociální stát" je typické heslo, jakým se všichni před volbami zaštiťují, aby se po volbách na ně vykašlali. A dokud se to nevyřeší systémově, např. právě institutem referenda, tak to lepší nebude.

   Mimochodem, tady se asi vyskytuje hodně zhrzených sociálních demokratů, já mezi ně patřím. Vám nestačilo poučení z toho, jaké šílené anti-referendum zařídil Dienstbier?

   Smazat
  7. PK NELAVIRUJTE TADY POD NEDOSTATECNYM PROGRAMEM OKAMURY.SOCIALNI STAT JE TERMINUS TECHNIKUS

   A je podmínkou vzniku Střední třídy.Opakuji vám sdělte tomu Okamurovi že má otevřít jim zablokované diskuzni rubriky na svém voliči zaplaceneném webu pak ho tam budou podporovat ocane a bude vypadat jako NR a bude mu vysvětleno ne co chce on ale volici

   Smazat
  8. Pane 11:02, s větou "na svém voliči zaplaceneném webu", to opravdu perlíte :-D.
   A čo také si predstavujete pod pojmom „sociální stát“ Vy, Kefalín?

   Rozhodně vám doporučuji volit strany, které svůj program vytvářejí jedině na základě otevřených internetových diskusních fór.
   Přeji hodně úspěchů.

   Smazat
  9. Anonymní27. března 2017 11:02
   Chcete-li T. Okamurovi něco sdělit, já nejsem vhodný prostředník. Zvolte raději možnost, uvedenou na http://spd.cz/kontakt/
   Jinak se domnívám, že věci se mají trochu jinak, než jak Vy razíte. Tomio Okamura nás již roky na svém blogu seznamoval se svým viděním světa a na základě těchto jeho sdělovaných názorů, získal mnoho stoupenců a příznivců.
   Nemyslím si, že by nedokázal s vývojem politické situace aktualizovat své postoje, ale pochybuji, že bude měnit své postoje na základě nějakých neurvalých internetových diskuzí. P.K.

   Smazat
  10. Neurvale diskuze jsou diskuze voličů.Vite že jste napsal politici pohrdají voliči a zpupné budou vytvářet své dubové programy dale.A to se mi bude dál líbit. Je

   Smazat
  11. Vlado některé a i jedna polít strana nemá v programu doplnění Ústavy v prvním článku o SOCiALNI stát.Politici vědí co to znamená.Povazuji peníze pro tento stát za svoje a proto je vykrádají.Proc jste se nezeptal bývalého presidenta cože to prosazuje za kapitalismus bez přívlastků.Ani jeden člověk včetně docentu to zda se neví.

   Smazat
  12. Vlado co je to ten OSV prosazovaný Sociální stát můžete vidět u sousedů kteří s ním začali v troskách měst,tak se tam podívejte ti to to v ZZ maji a proto je tam střední třída která u nás v důsledku miserie politiku NIKDy Nemůže existovat

   Smazat
  13. Majore Terazky přeco si myslíte že ty weby z mojich podílu v rozpočtu neplatim JA

   Smazat
  14. Anonymní27. března 2017 14:10
   Mrzí mě, že s Vámi nechce Okamura kamarádit, ale snad se Vám podaří pochopit, že on komunikuje s voliči na svých vystoupeních, po celé republice. Ještě mimo to i normálně žije, takže se stýká s velkým množstvím lidí i takto. Potom má několik FB stránek, kam můžete napsat jakoukoliv připomínku a nakonec má i mail. Takže to Vaše hrocení je docela umanutost. P.K.

   Smazat
  15. To se musí smát Okamura se mnou nekamarádí,no to je jeho věc.Potvrzujete tím,že stále ničemu nerozumíte.

   OKamura a všechny polít strana voliče potřebují jenom k volbám,aby jim ukryli hlasy a tedy i moc.Pak už na ně kašlou,ale Okamura je ještě hloupější on na ně kašle už před volbami a navíc sestrojil SROT program.I když se dostane do prdlamentu bude tam dělat Saska jako doposud

   NA VIC JEHO ODBORNOST NESTACI

   Smazat
  16. Anonymní27. března 2017 23:19
   Vidím, že máme rozdílné názory a vzájemně si je nevyvrátíme. Není to ni c neobvyklého, žádnou stranu nevolí 100% občanů, vždy je nějaká skupina, která je proti.
   Jenom bych se zastavil u té Vámi vyzdvihované odbornosti. Nemůžeme říci, že v parlamentu a ve vládě nejsou odborníci. Jsou tam právníci, ekonomové, lékaři, vědečtí pracovníci, manažeři z vrcholné ekonomiky. A v jaké stavu je náš stát? Rozprodané podniky a ohromný státní dluh, každoročně se zvětšující. Nízké mzdy, odliv kapitálu ze země. Myslíte, že je na vině, jejich stále ještě nízká odbornost? Nikoliv, na vině je jejich nízká morálka. Ale podle Vás, to je nejspíš elita s vysokou důstojností. Prostě se nedohodneme ani v tomto. P.K.

   Smazat
  17. NIKDE JSEM NENYPSAL ZE NYNEJSI ELITY JSOU V PORADKU

   Naopak ukradením hlasů při volbách a tedy i moci občanů je u moci politická třída Šmejdů.
   Neskutečná vlna terorizování obcanu-nase počítače jsou poškozovány a příspěvky mazány ukazuje že tento režim chce znova ukrást voličům hlasy a to za každou cenu.

   S pomocí dnešní politické třídy Šmejdů nikdy nedojde k nápravě vzniknou jen velmi bohatí a velmi chudí.Nezbývá než si VYMYSlIT něco noveho

   Smazat
  18. Anonymní28. března 2017 10:31
   „Nezbývá než si VYMYSlIT něco nového“
   To je možné, ale jakou vidíte průchodnější cestu to prosadit, než volbu SPD Tomio Okamura? Jím navrhované zákony o referendu a odvolatelnosti politiků, prokázání původu majetků nad cca 20miliónů a další body jeho programu jsou dost „nové“. Nevím, že by někdo prosazoval něco „novějšího“ P.K.

   Smazat
  19. Okamura nemůže projít naši s ním už mluvili a známe ho jako svoje boty.Jeden z našich návrhů je pokusit se vytvořit za voliče JEJICH program.Ze je to správná cesta potvrzuje reakce Šmejdů kterým už po prvním přikázání prasklý nervy a začali zuřit.Nasilim zastavili tvorbu desatera voliče a zkusili zabít plán inicializace síly proti síle.

   Jistě víte,že se místo diktatury proletariátu,ktera zkrachovala chystá ještě horší věc a ta má název DIKTATURA humanity tzv neomarxismus.Nemohu vám více psát Smějí poškodili naše počítače a škody opravujeme

   Smazat
 12. Sepsat jakoukoli proklamaci je ten nejmenší problém. Dostat ji do povědomí veřejnosti je převážně věc peněz a mediální obratnosti, tedy do jisté míry zase jen peněz, pokud si nenaděláme systémové nepřátele. Ve 22:42 je stručně naznačeno poněkud víc požadavků. Musím samozřejmě připustit, že by pan Okamura všechno mohl zvládnou i bez ve 22:42 uvedených předpokladů. Na to bych ale nesázel.

  OdpovědětSmazat
 13. radikálna zmena systému sa nedá previesť voľbami len silou -

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takto - http://gci-icg.org/czech/teze_diktaturou_proletariatu.htm

   Smazat
  2. Radikální změna systému ve smyslu revoluce vždy znamená rozbourání starých a vybudování nových struktur a v mezičase toho využijí jenom ti nejvíce všeho schopní.

   A příliš nepomůže, ani když to bude revoluce sametová, jak jistě všichni máme v živé paměti.

   Revoluce není vůbec dobré řešení. Na druhou stranu stávající vládnoucí moc právě v to doufá, že my budeme "rozumní" a proto revoluci nebudeme chtít.
   Zatímco oni sami být rozumní nemusí.

   Přesto, tětiva ještě dlouho nebude napnutá k prasknutí.

   Smazat
  3. Anonymní27. března 2017 7:23
   Diktatura čehokoliv, je prostě diktaturou, tedy systémem absolutní moci. A jak se říká, absolutní moc, absolutně korumpuje. Už dost máme korupce v současném systému, kde je blízko absolutní moci, finanční klika. Je třeba se dopracovat k řádné demokracii a tu si politickou aktivitou občanů ohlídat. P.K.

   Smazat
 14. Pan Valenčík popsal celkem dobře situaci. Všechny zavedené strany mají sice programy v rozssahu bible.Ale nemamí zájem tyto programy splnit. Jinak si myslím, že pokud se někdo topí neuvažuji o tom jak ho budu transportovat do nemocnice když jsem ještě nevstoupil do vody abych ho vytáhnul. Tim chci váženým voličům řici, že program pana Okamury je v základě jasný a správný.
  Přímá demokracie
  odvolatelnost politků a jejich zodpovědnost nejenom morální za špatné rozhodnutí
  referrendum o odchodu z NATO a EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Program Tomio Okamury je "založen" na odchodu ČR z EU a NATO.
   Co bude ale dělat když občané v referendech rozhodnout, že chtějí členství v některé z těchto organizací zachovat ? Například z důvodu, že tyto změny nemá SPD, z jejich pohledu" dostatečně zajištěny.
   Kde bere tu "jistotu" ... ?! L.S.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.