Reklama

středa 22. března 2017

Jak šlape český korporátní fašismus

Petr Umlauf 
22.03.2017 e-republika

Česko přechází od korporátního kapitalismu na korporátní fašismus. Když jde o pouhé jedno promile vyvolených, kterému se selektivním způsobem upravuje výkon spravedlnosti a státní správy, pak jsme v korporátním fašismu.


Na setkání přátel spolku a čtenářů webu jsme měli velkou přednášku filosofa a malou krabici domácího štrůdlu. Protože šlo především o hlubokomyslné debaty mimo jiné i nad tématem: Co tvoří podstatu současné politické krize v Česku danou pomalým, ale jistým přechodem z korporátního kapitalismu na korporátní fašismus? Velké a hlubokomyslné téma, takže na ten štrůdl došlo až na úplný závěr. Společně jsme vysvětlovali přechod od mafiánského kapitalismu ke korporátnímu kapitalismu. Nakonec se popisoval systém korporátního fašismu na příkladech z Hitlerova Německa před 2. světovou válkou. Obecenstvo bylo nedůvěřivé k naší argumentaci, tak to zpětně doložím na praktickém příkladu.

 

Krapet české osobité cesty ke kapitalismu


Česká balkánská cesta ke kapitalismu je už historií a píší se o ní odborné práce. Zatím spíše historické, těch ekonomických je jako šafránu. Ale podívejte se na článek Vyznání národohospodáře, kde je první vlaštovka.

Mafiánský kapitalismus ukončila Amnestie vyhlášená Václavem Klausem. Prezident ani jeho kancelář amnestii nezdůvodnili, platila od 2. ledna 2013. Veřejnost z 80 % soudila, že amnestie byla dárkem Klausovým privatizačním přátelům. Byl to vrchol pokrytectví a cynismu. Václav Klaus nikdy neuznal sílu nezávislé justice a řádného trestního procesu. Tento bývalý bankovní nomenklaturní a pak oligarchický kádr nikdy nevyznával princip rovnosti všech před zákonem. Jenže tento princip tvoří hlavní pilíř právního státu. Komunisté dobře věděli, proč Klause protežovali, tedy mimo jiná a asi mnohem důležitější fakta.

Korporátní kapitalismus začal viditelným projevem Emise korporátních dluhopisů emitovaných v CZK, registrovaných v centrálním depozitáři cenných papírů. Z předložené tabulky lze považovat rok 2011 za první korporátně kapitalistický finanční rok. Jenže korporace vlastní jedno promile občanů, takže zbytek musí mlčet, anebo je někdo musí vydatně vodit za nos. Když bojujete o kontrolu hospodářské politiky státu, musíte mít své zázemí v podobě silné mediální podpory. A k tomu slouží korporátní média, která musí oligarchie spolehlivě kontrolovat. Ten, kdo si čte seriál o agentu Novákovi, tak už o tom leccos ví. Viz například díl Chovanci na vnitru už vědí, komu sloužit.

 

Kontrola médií zahájila přechod ke korporátnímu fašismu

 

Efektivní kontrole zajištění kapitálových výnosů pro jedno promile předcházel přesun vlastnických práv k médiím. Aktuální stav z roku 2016 podle mediaguru.cz najdete zde. V srpnu 2015 koupila skupina Penta vydavatelství Vltava-Labe-Press. Tímto okamžikem z Česka odešel poslední německý vlastník českých novin. Skončila éra mediálních vydavatelských domů se značným know-how v této oblasti i nepřímé vazby na ideologické kruhy a politické struktury. Přelomové období je ohraničeno léty 2006–2013. Zdeněk Bakala v roce 2006 koupil vlivové médium Respekt, následovala Economia a.s. a poté kupovali i další podnikatelé. Andrej Babiš je od konce roku 2013 nejvlivnějších osobou v českých médiích - AGF Media, Mafra, Impuls. Na případu akvizice mediální skupiny MAFRA je podrobně popsán vliv změny vlastnictví médií na obsah vybraných deníků. U ostatních nových vlastníků došlo k podobné proměně.

 

Kdy začíná korporátní fašismus


Kolega Pavel Letko publikoval článek Hysterie demokratů na mafiánský způsob, kde přesně ukázal licoměrnost celého útoku na Babiše, který souvisí s degradací práce státní správy. A korporátní kapitalismus je přesně o tom. Vyšší úředníci dostanou posty za partajní a mafiánské služby a pak selektivně vykonávají spravedlnost pro jedno promile vyvolených. Pozor, nikoliv pro jedno procento, protože to by byl pouhý korporátní kapitalismus, který se u nás postupně přežil. Když jde o pouhé jedno promile vyvolených, kterému se selektivním způsobem upravuje výkon spravedlnosti a státní správy, pak jsme v korporátním fašismu. Na příkladu USA jsme v sériích článků vysvětlovali Rozdíl mezi korporátním fašismem a kapitalismem.

Rozdíl tkví v tom, zda kapitalismus v dané zemi řídí politická reprezentace, nebo bankovní či průmyslové korporace. Pokud platí, jako v Číně a v Rusku, že korporace podléhají politické moci a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky, pak jsme v korporátním kapitalismu. Pokud ale platí, že korporace si uplatí volby a vybírají kandidáty a přitom neplatí prakticky žádné daně v daném státě, pak jsme v modelu korporátního fašismu.
  

Krize ve Sněmovně ukazuje vznik korporátního systému

 

Současný ministr financí, který vlastnil koncern Agrofert, využil mezery v zákoně a nakoupil jednokorunové cenné papíry vlastní firmy za 1,25 mld Kč. Výnosy ve výši 6 % se splatností emise 10 let díky mezeře v zákoně nepodléhají zdanění. Andrej Babiš nakoupil dluhopisy své vlastní firmy jako soukromá osoba v letech 2013 a 2014. Dluhopisy nakupoval za peníze získané z prodeje svého majetku do vlastnictví koncernu Agrofert. Obchod byl pro něho jako prodávající soukromou osobu velmi výhodný a my jsme mu zisk částečně platili z našich daní.

Na počátku roku přišlo na ministra a jeho firmu trestní oznámení. Oznamovatel zpochybňuje celou transakci. Podle oznámení bylo jediným účelem jeho transakce obcházení daní. Součástí je i podezření, že Andrej Babiš neměl dostatek peněz na tak obří nákup.

Poslanecká sněmovna se na jednání rozpočtového výboru zabývala problematikou korunových dluhopisů. Poslanec Václav Votava jako předseda rozpočtového výboru navrhl usnesení č. 579 z 52. schůze z 8. března 2017. Je o postoji daňových orgánů k problematice zdanění výnosů korunových dluhopisů. Pro toto usnesení hlasovalo 13 ze 16 členů rozpočtového výboru bez ohledu na stranická trička. Na toto usnesení Rozpočtového výboru reagoval osobním dopisem předsedovi výboru, poslanci Václavu Votavovi, Ing. Martin Janeček, generální ředitel Generálního finančního ředitelství. Jeho prohlášení ukazuje výše uvedené znaky nové státní administrativy.

Orgán Poslanecké sněmovny může požadovat po členu vlády nebo vedoucím správního úřadu informace a vysvětlení vztahující se k jejich činnosti, ovšem tuto pravomoc nelze vykládat tak, že je možné ukládat členu vlády nebo vedoucímu správního úřadu úkoly týkající se výkonu působnosti jím řízeného správního orgánu nebo správních orgánů jemu podřízených, resp. provedení určitých úkolů závazně požadovat.

Jinými slovy, poslanci si nemohou vynutit nestranné a úplné plnění dohledu a šetření v konkrétní věci. Pokud správní orgán nezahájí šetření, tak je to legální postup v jeho výlučné kompetenci a nikomu jinému do toho nic není. Poslanci mají právo politického dohledu přes předsedu vlády, jenom ten má pravomoc odvolat ministra.

 

Závěr


Takže si to shrňme. Úředník prohlásil, že v systémové věci týkající se jeho resortu nebude konat. Přesněji řečeno, nikdo mu nebude mluvit do toho, zda bude konat nebo ne. Tím ale vznikl nový typ "úředníka", zcela typický pro korporátní kapitalismus jednoho promile. Tento člověk už není odpovědný exekutivě. Ta se zase odmítá skrze poslance Babiše bavit se Sněmovnou, nebo jí dělá jasné obstrukce. Takže nový systém lidovlády jednoho promile bude pro naše peněženky jistě nesmírným přínosem. A ještě větším přínosem bude pro českou demokracii, která konečně dosáhla posledního stádia kapitalismu. To se komunistům v případě vrcholného stadia socialismu fakt nepodařilo.

- - -Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč . Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

16 komentářů :

 1. fasismus je vrcholne stadium socialismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prejde se k nemu za pomoci cinkani Havlovi

   A Cesi uz plati, chudobou, rozkladem, a brzo smrti

   Smazat
  2. Ad 16:00 Proboha, nežvaň pitomosti, evidentně o tom nevíš absolutně nic!

   Smazat
 2. Milý 15.20
  pleteš si Dalmacii s decimálkou. Fašismus a nacismus ( nacionalismus a autoritářské zřízení) není totéž, Příště zkus strejdu Gůgla nebo tetinu Wiki

  Slávek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slávečku, tak si tu svou wiki skus vygooglovat sám

   "Typickými rysy fašistických ideologií jsou zejména rovnostářský kolektivismus, autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu"

   To jsi ale hloupej, viď?

   Smazat
  2. 16:52
   Jsem přesvědčen, že absolutní hlupák jsi ty
   pleteš páté přes deváté a jsi úplně mimi mísu.

   Smazat
  3. Nacismus je extrémní forma fašismu, nevzdělanče! Nacismus je fašismus s akcentem na rasovou otázku! Jak prosté, votroubku!

   Smazat
  4. Co je to fašismus?, nedostali byste přiměřenou vědeckou odpověď. Dostali byste jen odpovědi propagandistického charakteru. Představte si, že takový je stav nyní, po 50 letech od konce fašismu. Největší historik, který se v Itálii zabýval fašismem, byl přesvědčený antifašista a profesor na univerzitě v Jeruzalémě: Renzo de Felice. Ten se nedávno v jednom rozhovoru vyjádřil, že nacistický fašismus nikdy neexistoval a je to jen čistý výmysl propagandy. Ze strachu, že se může stát to, co se stalo v Rusku, se spojili liberálové a katolíci s národními socialisty Mussoliniho, aby stáli proti komunistům.
   Nešlo tu o spojení na ideologickém základě, ale o spojení praktické, které mělo zabránit vítězství komunismu. Mussolini napsal, že skutek předběhl ideje. Tato věta je klíčem k pochopení fašismu. Je to výraz, který nám umožňuje sestrojit takový model: Vždy, když nějakému národu hrozí nebezpečí komunismu, všichni ti, kteří nejsou komunisté, se sjednotí, aby čelili tomuto nebezpečí. Nesjednotí se proto, že by stejně přemýšleli, ale proto, že mají společného nepřítele. Protože to je nepřítel, před kterým mají všichni stejný strach. Tento typ politického fenoménu nevzniká na základě jedné ideologie, ale proto, aby byl reakcí na historickou nezbytnost. Tváří v tvář možnosti vítězství komunismu, vzniká v jisté sociální skupině jistá reakce. Tato reakce bude o to homogennější, o co bude homogennější daná sociální skupina. Tato definice je klíčová pro pochopení fašismu. Fenomén fašismu je pojem bez obsahu, fenomén formální. Určitě i ve slovenštině existuje fráze „v jednotě je síla“. Je to fráze, která nemá obsah. Nepopisuje důvod, proč třeba mít sílu, proč by měl každý mít sílu, jen technicky říká, že když se více osob spojí, mají větší sílu. Čili, říci italsky jednota a fašismus znamená totéž. Fare il fascio znamená svazovat. Technicky výraz fašismus pochází z toho, že římští konzulové mívali svazek prutů na bičování, který se nazýval fascio. Fašismus vyjadřuje to, že svázáním prutů získáme více síly. Ale vůbec nehovoří o tom, jaké by to měly být síly. Přítomnost fašismu a spojování ukazuje jen na to, že je tu jisté společenské nebezpečí.
   Pojem fašismu nemá obsah. Podívejme se na problém obsahu. Zkusme začít odpovědí na otázku: Je fašismus dobrý, nebo špatný? Proveďme srovnání s komunismem. Položme si otázku: Je komunismus dobrý, nebo špatný? I kdyby byli všichni komunisté dobří, komunismus je věc špatná. Jak odpovědět na otázku o fašismu? Řekl jsem, že fašismus je spojení sil.

   Smazat
  5. Tedy dá se říct, že Fašismus je jakýsi "karbanátek“. Karbanátky jsou dobré nebo špatné podle směsi, ze které jsou udělány. Když je směs dobrá, i karbanátky jsou dobré. Když je směs špatná, i karbanátky jsou špatné. Toto je jediný možný způsob jak posuzovat fašismus. Protože fašismus neexistuje. Je to čirý výmysl komunistické propagandy. Mějme homogenní sociální subjekt, ve kterém lidé myslí stejným způsobem. Když tyto osoby reagují na komunistické nebezpečí, vytvoří dobré spojenectví. Směs byla dobrá, karbanátky byly dobré. Ale když by byla směs špatná, i karbanátky by byly špatné.
   Můžeme říci, že čím méně komponentů má fašismus, tím spíše bude dobrý. Uvedu příklad, protože pouze na příkladu si to můžeme vysvětlit. V minulém století neexistovaly (v Itálii, pozn. ed.) katolické politické strany. Od roku 1870 do roku 1903 Svatý stolec zakazoval katolíkům účastnit se politického života. Byla to odpověď katolického světa na okupaci Říma italským vojskem. V důsledku okupace papežského státu italskou armádou v roce 1870 se katolíci zcela vytratili z politického života. Katolíci se vracejí na politickou scénu v roce 1903 s pontifikátem papeže Pia X. Nastává období spolupráce katolíků s konzervativními liberály proti liberálům progresivním, kteří byli spojení se socialisty. Z této spolupráce vzešlo založení Italské lidové strany (PPI) v roce 1919. PPI je předchůdcem dnešní křesťanské demokracie. PPI byla proti fašismu. Svatý stolec zřídil organizaci katolíků, kteří byli pro fašismus; jmenovala se Centro nacionale. Proto spolupráce katolíků s fašistickým režimem nesouvisela s fašismem obecně a nesouvisela ani s organizací strany. Dá se říci, že spolupráce byla spontánní, podporovaná stanovisky Svatého stolce a zejména nebezpečím komunismu. Z tohoto pohledu můžeme říci, že fašistický režim byl režimem s více částmi, ve kterém různé části – katolická, liberálně-konzervativní a národně-socialistická spolupracovaly, přičemž mezi nimi vznikaly i spory na základě různých okolností a různých problémů, které přišly na přetřes. Podobný vývoj byl ve Španělsku, kde v roce 1936 vypukla reakce proti komunistické vládě. Sociální tělo Španělska bylo prakticky zcela tvořeno katolíky. Postupně vznikly tři frakce: katolíci, liberálové a národní socialisté. Přitom katolíci byli přítomní v mnoha společenských organizacích, nesoustředili se v jedné specifické straně. Katolíci tu byli velmi spokojeni s jednáním fašistického režimu. Stejně jako během druhé světové války byly částečně spokojeni s vyhlášením války Sovětskému svazu. Toto byly šťastné momenty spolupráce.
   Celé období fašistického režimu charakterizovala spolupráce různých sil. Spolupráce, která byla vynucena existencí komunistického nebezpečí.

   Smazat
 3. je to tak, padesátitisícové pokuty za nic na jedné straně a obrovské úniky v pohodě na straně druhé, pěkně vystiženo

  OdpovědětSmazat
 4. Chápu, ty rudý blbečku Umlaufe, že slůvko "fašismus" ti zní velmi sexy a urputně se ho snažíš naroubovat na nenáviděný polistopadový režim.
  Ale marná snaha. Když ti tam zcela chybí nacionalismus a autoritářské řízení, tj 2 nejzákladnější prvky fašismu, tak ti tvůj trapný pokus o hraní se slovíčky může sežrat jenom jiný rudý blbeček.
  ===================================
  Opět Mažeme pravdu?
  Soudruhu Dvořáku, jdi do prdele i se svou trapnou cenzurou.
  Kovaného bolševika se všemi jejich móresy v sobě nezapřeš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč si každý nevzdělaný hlupák myslí, že rozumí politické ekonomii a politologii ! Jen naprostý hňup odkojený štvavou stanicí "Svobodná" Evropa a židoamerickou ČT může dávat rovnítko mezi fašizmus finančních oligarchů a socialismem postaveném na znárodnění bank a průmyslu !

   Smazat
  2. 16+:49-Vypadá to,že nerozumíš napsanému
   textu a jedeš stále po staru.Fašistický
   blbeček,který se bojí podepsat,není tím,
   kdo může někoho kritizovat.Vždy jsem se
   zastával toho,že máš na svůj názor právo.
   Ty jsi však typický blb,který sice ničemu
   nerozumí,ale do všeho kecá.Pravda je jen
   to,co hlásáš ty.Typický jev fašistického
   utřinosa,který nezná rozdíl mezo nacistou
   a fašistou.Fašistu poznáš podle sebe.To
   ostatní nepochopíš,tvoje mozková kapacita
   na to nestačí.Ale nadávky ti jdou skvěle!
   Petr Majevský

   Smazat
  3. 16:49
   Vůbec nechápu , jak může takový blbec jako ty
   poučovat normální lidi. Jdi na hovinky tam si povovídáš se sobě rovnými.

   Smazat
 5. Jsem finanční analfabet. Odmysleme se od Babiše. Někdo, třeba s virtuální firmou, vydá dluhopisy na firmu. Přitom má dostatek financí na to aby je koupil, takže dluhy nemá. Navíc vlastník nezadlužené firmy rozhodne o výši jejich výnosů.
  Jsem laik, nedává mi to smysl.
  Prosím, náš stát má dluhy, vydá dluhopisy, posbírá za ně peníze, uhradí dluhy a s odstupem času splatí i dluhopisy. To má částečnou logiku. Jenže stát ten kolotoč opakuje se stále větší finanční ztrátou, takže i tady logika vázne. Je někdo schopen SROZUMITELNĚ vysvětlit, co jsou to korunové dluhopisy, proč je vydává někdo, kdo netone v dluzích a naopak má finanční přebytky. A proč je vydává stát, když jedněmi dluhopisy hradí dluhy z dluhopisů dřívějších + nově nasekané dluhy?
  Také si myslím, že u nás nejde o čistý fašismus, ale že jde o euroatlantickou podobu nacismu, který, naštěstí zatím marně, bojuje o rozpoutání 3. světové války. Co ale umí naše drahé NATO, to nám představuje Blízký východ, kde se nám NAŠÍ DEMOKRATICKOU VÁLKOU podařilo porodit Islámský stát a jeho formu terorismu-partyzánské války. To tedy byla výhra a nezdá se, že by viníci byli jakkoliv popotahováni. Naopak se hřejí na výsluní s smějí se nám, EU blbečkům, jak se třeseme strachy před muslimským tažením do Evropy. Jak říkává můj děd: kdo chce kam, pomozme mu tam.
  Vím, že je spor o to, co je to či kdy je to terorismu a kdy je to partyzánská válka. Víme z 2. světové války, že to, co my jsme považovali za partyzánský způsob boje, považovalo nacistické Německo za terorismus. No a možná, že je to i dnes tak, že to, co považuje Německo a my za terorismus, to považují muslimové za partyzánskou válku. V každém případě takovýto způsob boje se rodí tehdy, když soupeři mají neporovnatelné možnosti ke zničení protivníka. Jsem odpůrcem válek a zejména pak těch, které mají sloužit k obohacení hrstky lidí na zeměkouli. A zatím jen takové se rozněcují. Nemám rád hromady mrtvol, nemám rád zničená města, nemám rád, když někdo takto vyrábí uprchlíky, aby pak předstíral ronění krokodýlích slz a transportoval je do zemí s protichůdnou kulturou jen proto, že tamní kapitál potřebuje pracovní sílu za babku. Nebo si vylepšit degenerovaný národní genofond? Nevím proč euroatlantičtí civilizovaní s takovou radostí posluhují zvrácenostem diktatury kapitálu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ptáte se, zdaje někdo schopen SROZUMITELNĚ vysvětlit, co jsou to korunové dluhopisy, proč je vydává někdo, kdo netone v dluzích. Nejsem ekonom, ale myslím, že to vysvětlím.
   Dluhopis je zastupitelný cenný papír, s nímž je spojeno právo na splacení určité dlužné částky jeho emitentem a popřípadě i další práva plynoucí ze zákona nebo z emisních podmínek.
   Tzn. Je to vlastně půjčka (firmě) s předem danými pravidly (splatnost, konvertibilita, úrok apod.).
   Firma z toho má peníze na investice a výši emitovaných dluhopisů si odepíše ze základu daně.
   Majitel dluhopisu (věřitel) dostává od emitenta každý rok úroky z dluhopisu. Bývá to v polední době zpravidla kolem pěti až osmi procent.
   Když to srovnáte např. s úroky v bankách, je to slušný bezpracný zisk. Za čím vyšší částku máte
   Hlavní výhodou korunových dluhopisů je skutečnost, že vlivem zaokrouhlení úrokového výnosu (tj. základu daně) na celé koruny dolů je daň z výnosu z korunových dluhopisů nulová.
   Vydání korunových dluhopisů tak představuje možnost, jak z pohledu vlastníka inkasovat nezdaněný* úrokový výnos a z pohledu emitenta vzniklé náklady uplatnit jako daňově uznatelné.
   Co se týká pana Babiše, souhlasím s tím ať vysvětlí, jestli měl hotové peníze na nákup dluhopisů. Je mi to jedno. Ale udivuje mě hroší kůže, pokrytectví a urputnost pana Kalouska, který ho bez skrupulí obviňuje před celým národem z krácení daní. Ale p. Babiš to přece dělal dělal podle zákona.
   Partner oddělení auditorských služeb společnosti PwC Pavel Kříž k tomu říká: Jako teoretická možnost byl korunový dluhopis v zákoně uveden už od roku 1993. Trh o ní věděl, ale nikdo se neodvážil fígl využít. Zdráhavost odboural v roce 2011 právě tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a vydal korunové státní dluhopisy celkem za dvacet miliard. Zdůvodnil to vstřícností vůči drobným nákupčím, podmínkou ovšem bylo, aby si každý nakoupil aspoň za tisícovku. Tím otevřel stavidla, ukázal firmám či bankám, že se jednokorunového triku využít dá. Privátní sektor jásal, pro státní kasu to znamenalo propad v daňových příjmech. „Pokud tak postupoval stát, nejenže postup legalizoval, ale dal tomu dokonce punc jakési morality.“
   „Výše uvedené skutečnosti vedly k tomu, že ve druhé polovině roku 2012 zažívá Česká republika boom korunových dluhopisů. Není se co divit. Jejich emise je výhodná zejména pro společníky obchodních společností, kteří těmto společnostem ze svých zdrojů půjčují finanční prostředky na financování podnikatelské činnosti. Úrokové výnosy z půjček musejí společníci standardně zdanit 15% daní z kapitálových příjmů. Pokud společnost a společníci tyto půjčky nahradí emisí korunových dluhopisů, dosáhnou toho, že úrokové výnosy společníků z dluhopisů nebudou daněny.“
   Podle médií se zdá jakoby se korunové dluhopisy týkaly jen Babiše. Schválně se podívejte kolika firem se tato daňová optimalizace týká. Budete možná překvapen.
   Viz. Emise korunových dluhopisů
   http://akcie-cz.kurzy.cz/emise/dluhopisy/korunove-dluhopisy/
   Dobrou noc.


   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.