Reklama

pondělí 27. března 2017

Jan Campbell: Moc a bezmocnost Putina a Trumpa


trump putin
Jan Campbell
26.3.2017  Vaše věc

Vzrušující a u mnohých strach vzbuzující zprávy masových médií, ke kterým patří požár v Charkovské oblasti, volání Ukrajinské chunty o zvláštní status s USA vně NATO, smrt oportunisty, bezvýznamného politika, za to významného korupčníka, ex-poslance ruské Dumy Voroněnkova, to vše nevěští nic dobrého, především pro Ukrajinu. Přidám li k tomu bouře, nebo ticho před bouřemi jinde ve světě, a v příspěvku nepopisovaná rizika v bezprostředním sousedství ČR v podobě představitelné sabotáže ukrajinských atomových elektráren, nevěští to nic dobrého pro EU.


Její představitelé budou slavit v jarním Římě, jako by věděli, že strach je špatným rádcem, ale nevěděli o vodě ve strojovně EU a o následcích falešné lásky ukrajinské chunty k EU. Tu neustále hodnotí jako aktiv a přítele, i když bezmocná EU hodnotí Ukrajinu jako výdaj a riziko. Prezident Putin zatím přihlíží, jak si prezident Porošenko bere Sběrbank a šéfa Gréfa jako rukojmí, jak se transformuje scéna Eurovise do novodobého bojiště s pomocí ruské zpěvačky – invalidky, Julie Samojlové.

Příležitostný zpěvák a částečný invalida, předseda EK Jean-Claude Juncker varoval ve FT hledajícího politickou cestu, prezidenta Trumpa: nová válka na Balkáně je možná. Přitom se nezmínil o Ukrajině, o Turecku, jako klíči k energetické bezpečnosti Evropy, a částech světa, kde se nedá vyloučit jiný druh válek, majících vliv na růst a vývoj protikladů v EU. Nebudu popisovat tyto války a protiklady, kazit radost v EU z očekávané vojenské porážky IS, při současném ignorování transformačního procesu IS do nové podoby s pomocí USA. Ty aktivně pomáhají Kurdům, aby je mohly brzo zklamat, a vědí, že transformace IS dovoluje návrat zakalených bojovníků – teroristů do zemí, které znají: EU a Rusko.

V tomto kontextu je možné vidět moc a bezmocnost mocných, EU a prezidentů Putina a Trumpa. Celá řada úmrtí ruských diplomatů, leteckých havárií apod. za podivných okolností, včetně teroristického útoku na posádku Ruské národní gardy (RNG) v Čečensku, to potvrzují. Prezident Putin označil útok na RNG jako těžkou událost po té, co navštívil Malé divadlo. Tam shlédnul část komedie, napsané 1877, autora Alexandra Ostrovského (1823 – 1886), Poslední oběť (Последняя жертва). Jednalo se o odloženou návštěvu, která se měla uskutečnit 19. prosince 2016. V prosinci měl Putin navštívit divadlo v rámci znovuotevření po tříleté rekonstrukci a shlédnout hru ruského diplomata, překladatele a dramatika, Alexandra Gribojedova (1795 – 1829), Hoře z rozumu. Tato veršovaná komedie představuje krutou, smutnou a hořkou satiru na mravně devastovanou a podlézavou společnost bez pevného vnitřního přesvědčení a postoje. Putinovi nebylo přáno shlédnout jednu z nejvýznamnějších her světového, evropského a ruského dramatu 19. století. Mocný se ukázal být bezmocným. Proč? Téhož dne byl totiž zastřelen ruský velvyslanec v Turecku, Andrej Karlov. Ironií je, že hra Hoře rozumu je aktuální, podobně jako smrt autora hry. Alexander Gribojedov byl totiž zavražděn, jako Andrej Karlov, během výkonu své funkce velvyslance. Byl zavražděn 11. února 1829 v Teheránu s celým personálem ruského velvyslanectví zfanatizovaným davem. Zmiňuji se o těchto skutečnostech, protože mír mezi národy je závislý na míru v lidech samých (Josef Čapek). Politici a politika by měly občanům - voličům pomáhat budovat a udržovat mír v sobě samých, protože víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí (Albert Einstein).

Z tohoto hlediska se mi jeví, že EU a NATO lídři nejsou lepší než ti ukrajinští. Pavučina spojující téměř všechny státy světa a udržující je při životě, nedovolí proto EU, NATO, a v intrikách zkušené Velké Británii, vyhrát válku proti Rusku. V nastávajících volebních kampaních se nabízí voličům možnost, se ptát: Proč nejednat hned, když každá válka skončí jednáním? Proč nahánět lidem strach z války, když strach je horší než válka? Proč nepřipomenout Kyjevu unijní zkušenost Buenos Aires získanou během Falklandského konfliktu v roce 1982? USA tehdy nepomohly Argentině, ačkoliv Meziamerická smlouva o vzájemné pomoci předpokládala americkou vojenskou pomoc. Proč?

Pro USA byly, jsou i dnes a budou i zítra, nejdůležitějším vlastní národní zájmy. Po té asi zájmy Velké Británie. V žádném případě ale ne zájmy EU a asociovaných států. Proč si v Římě a ve volebních kampaních nepřipomenout vystoupení tzv. Bolivarianské aliance národů Ameriky (ALBA) z Meziamerické dohody? Proč slepě kopírovat nové protiruské sankce? Proč podporovat zvyšování vojenské přítomnosti ve Východní Evropě, neobdělávané zahradě EU, kterou Rusko nepotřebuje ke své existenci? Proč podporujeme zveřejňování informace o vyslání vojsk na Ukrajinu, která může každou chvíli vybuchnout jako sklad v Balakliji? Bude konat EU a NATO v zájmu občanů EU v případě, že USA vyhoví Ukrajině ohledně poskytnutí statusu hlavního spojence USA? Veřejnost pravděpodobně neví, že status hlavního spojence nevyžaduje souhlas zemí NATO. Rozhodnutí totiž spadá do suverénního práva USA. Podobných otázek je mnoho. Žádná ale nebude zodpovězena na sobotních oslavách 60 let od podepsání smlouvy o vytvoření EHS a Euratom v Římě.

To dokazuje dnes podepsaná deklarace, zavazující k: 

1) bezpečné, 
2) prosperující a dlouhodobě životaschopné, 
3) sociální a 
4) silnější ve světě, Evropě. 

 
Vystrašení vůdci EU se zavázali naslouchat obavám občanů a reagovat na ně, být v kontaktu s vnitrostátními parlamenty. Jak chtějí dosáhnout splnění slibů a závazků – aby Evropa mohla být naší budoucností – ale nesdělili. A nesdělí ani po ukončení oslav, přestože všem oslavujícím by mělo být známo, že loď se potápí, že to, co před časem psal Forbes, stále platí: Ukrajina a Gruzie nemohou přinést NATO žádnou výhodu, vztahy s Ruskem budou ohroženy a Washington nemusí znepokojovat osud těchto zemí. Stále platí i význam čínského přísloví: Snadno se naverbuje deset tisíc vojínů, obtížně se hledá jeden vojevůdce. Washington potvrzuje, že vůdce Trump slábne, může odejít po prvním neštěstí v rodině, bez impeachmentu, a Řím potvrzuje, že máme slibující vůdce, ale žádné vojevůdce. Jsem proto skeptický, co se týče splnění závazků současnými vůdci EU, protože tito dovolili stát se závislými na moci a bezmocnosti militaristů a prezidentů Putina a Trumpa. 
 
Souhlasu netřeba.

50 komentářů :

 1. Proc je ve vasem clanku veta, ze Trump "slabne" ? ?
  My sledujeme kazdy jeho krok a zadny neuspech ci oslabeni, krome Obama Care nemel.
  Tento neuspech vsak zarucuje zkolabovani celeho zdravotniho systemu a vinni jsou ti, co sabotovali snahu presidenta o napravu. Jim se to vrati jako bumerang a nekteri to uz ted vedi. Bude je to stat pozice a sladky zivot ve Washingtonu.

  Oni vinici dostanou nakopnuti do vyfuku a poleti na pracak, jako Kolibrici do jizni Ameriky. System by mel zkolabovat do 6 mesicu podle odhadu americke ulice. Diky Bohu jsem zdravy a s doktory nemluvim, takze jejich odhad kolapsu NEvim...

  Trump neslabne, ale svoji chytrou strategii znici vsechny zradce mezi republikany, kteri se nemohou smirit s tim, ze "ONI" nebyli zvoleni presidentem.
  Sledujte jak hori koudel u vyfuku Paulu Ryanovi a jeho tlupe !

  A vite co ted dela nas oblibeny president ? VETRA Bily Dum po Obamovi a dela novou dekoraci s interior architekty..Take leta pravidelne do Palm Beach, ale zacinaji horka, takze asi zustene ve Washingtone.

  My o nicem jinem nemluvime nez o presidentovi ! On je uplne jiny nez ti predesli ! Je daleko lepsi a schopnejsi nez politik. On je BYZNYSMEN /stavitel/ budovatel !
  Velmi pracovity ! On budi ve Washingtone zavist svymi schopnosti.
  nick HONOLULU - supporter of president Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, Honoluláčku, ty se stále zastáváš Trumpa, ač ten neplní své volební sliby! Kdy pochopíš, že buržoazní volební systém v Emerike je nedemokratický (demokrati, republikáni), protilidový a je nastavený jen pro bohaté?! Myslím, že by si měl přestat oblbovat čtenáře svýma slinty!!!
   emeritní plukovník v záloze

   Smazat
  2. HONOLULU co tady dělá ten váš vojenskej šrot co táhne na východ přes ČR psal jsi před vašima volbama že se bude obchodovat ale takhle vopravdu ne

   Smazat
  3. Ja podle medii v Cesku pochopil ze vyhrala Hillary.
   Rikitan

   Smazat
  4. 18:48 ktery volebni sliby Trump neplni, dokazes, plukovniku, vyjmenovat jeden takovy slib?
   Rikitan

   Smazat
  5. 22:31 srot doufam jede setrvacnosti
   Je cas na schuzi na Icelandu

   Smazat
  6. Tomu střetnutí nevěřím. Emeričtí presidenti jsou řízení víc než Ruští a jsou ve svém rozhodování slabí jak čaj.

   Smazat
 2. Snad proto, ze jste v Evrope, tak casto pisete o Krymu ci o Ukrajine...
  Krym je Americanum uplne LHOSTEJNY a Ukrajina ma NElegalni a nezvolenou vladu...Jejich problemy nejsou nase problemy.
  Invaze barbaru do Evropy nas strasi deleko vice, nez nejake problemy v zone vlivu Moskvy... At si tam vsichni delaji co chteji...

  Clanek ZVETSUJE dulezitost toho, co se ve vychodni Evrope deje. Nas nepritel je expanzivni Islam. Tak mysli a mluvi kazdy American. O Krymu ci Ukrajine nemluvi NIKDO !
  Budete se s tim muset smirit pani novinari.
  nick HONOLULU - supporter of president Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, Honoluláčku, kecáš, jako když tiskne. Tak proč měla Emerika eminentní zájem vybudovat na Krymu další svou základnu?! A už si tam kolíkovala kasárny? Jenže šikovní ruští kluci jí to včas vyfoukli! A Emerika si může své bábovičky vyrábět v perdeli!
   emeritní plukovník v záloze

   Smazat
  2. 18:56 opatrne na hubu, plukovniku, drz si hubu na uzde a neurazej
   Venuj se konstruktivni kritice abys nebyl za zelenyho mozka
   Amerika pochopitelne zakladnu chtela, co te tak prekvapuje

   Smazat
  3. Koho tady chceš napomínat demente. Ty sám si tady za bezmozka.

   Smazat
 3. blahoslavený chudobný duchom -

  OdpovědětSmazat
 4. Každá funkce má svá úskalí.Úspěšný je potom ten,
  kdo ta úskalí zvládne.Rozhodně je zvládají lépe
  Putin a Trump,než stařeckou demencí postižení
  elitní pitomci ve vedení EU.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevsky,zial aj ty patris ku geriatrickemu postihnutiu...ten slovacisko Babis sa tesi ze vyhra a prinesie Vam Cechom uspech.Dajet mu lacnejsiu naftu,je to farmar,ako kazdy iny cesky!Nebudte skrblici,odvadza dane do CR,nie v danovom raji !Jozka ze slovenska.

   Smazat
  2. A 19.00
   Neurážaj druhých, teba nik neuráža. A Babiš nie je tvoj problém, ale český. Ty si radšej rieš korupčné pomery na Slovensku, ty maková hlava...a nauč sa slovensky lepšie písať, lebo ani boh ti nerozumie...MK

   Smazat
 5. Vlastovko ,zde Fucik nezapomen na mou nezistnou nabidku ony " No leaks "vzpominas ma pritelkyne ? Ja je uzivam jiz delsi dobu a nemuzu si to vynachvalit ,je to jako neprustrelna vesta Free shipping az do domu a jako bonus sex hracicky ,za priplatek 8(osmirychlostni dildo)+ 3 tri nastavce dle pozadovane velikosti . Mam contact ozvi se
  At zije Trump a jeho rodina-Hercegovina ,Julda

  OdpovědětSmazat
 6. V kazdom pripade,by Putin nemal jednat s Trumpom pod sankciami,lebo nebude rovnocenny partner Trumpovi.Nakoniec sa stane,ze pocas stretnutia,USA,velkodusne zrusi sankcie,ocakavajuc posranie sa Ruska,z vdaky!Rusko je riadnym clenom WHO,a nejake jednostranne sankcie zo strany Juesej su nelegalne,ako vsetko co dnes vo svete robia...

  OdpovědětSmazat
 7. Inu, Trump může to, co chce globální elita. Mnohé chápe, zdaleka ale ne vše, co je třeba k vymanění se z davoelitářských lodivodství. Putin může mnohem více, protože má na rozdíl od Trumpa zemi mnohem stabilnější, a to především zdrojově s mnohem vyšší podporou občanů než ji má Trump. Putin na rozdíl od Trumpa ví jak se řídí stát a tyto vědomosti plně uplatňuje v současné roli nástroje globalistů na stabilizaci světa a roli národního hospodáře, který ví, že elitářství peněžní a majetkové je zlem pro každou společnost (viz klanově korporátní "mafiánské" skupiny). Takže i my musíme mít tyto vědomosti, nechceme-li být otroky cizího nám nesvědčícího řízení. Proto se musíme sjednotit v AlianciNS nebo alespoň v odstřižení dosavadních klanově korporátních partajních exkluzivistických elit. Všechny síly musíme věnovat poctivé práci pro tento národ a vedením státu pověřit výhradně znalce KSB a DVTŘ či alespoň ty, kteří chtějí pochopit více než euroatlantickou ďáblovu kuchařku. Musíme být soběstační, činorodí, mravní a ohleduplní, protože jako jednotlivci tvoříme společnost, bez níž jsme peříčkem na hladině, s níž si proud dělá, co chce...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vidíš svůj vzor v chudém Rusku, kde se navíc nemůže ani protestovat proti korupci politických mafiánů, tak běž z celou svou Aliancí do prdele. Absolutně nevolitelní. 0 procent.

   Smazat
  2. Kdo ničemu nerozumí, ten bez argumentů rozsévá hanu na ty, co tomu rozumí. Nepřekvapivé, pouze od těch hlupáků poněkud sebevražedné. Nakupte si dolary, vy chytráci.

   Smazat
  3. Jak jsem psal, o ruský styl vládnutí, o ruské uspořádání společnosti, o ruskou "demokracii" a o ruské "bohatství" tady nemá nikdo zájem. Že si to nechceš připustit jen svědčí o tom jaký jsi mimoň.
   Nezapomeň se pochlubit po volbách kolik desetin procenta jste od svých rodinných příslušníků dostali.

   Smazat
  4. Dotaz na 21:04 , když o nic ruského nemá nikdo zájem, tak proč sakra, se ty „vyspělé západní demokracie“ na to skutečně momentálně chudší a méně rozvinuté Rusko (Ruskou federaci) tak intenzivně tlačí? Ony ty „vyspělé západní demokracie“ jsou bez problémů a jejich zadlužené ekonomiky bez rizik? Zmizely příčiny hospodářského poklesu (krize) po r. 2008?

   Smazat
  5. 18:57 Lze jenom souhlasit.
   A co bych dodal: Trumpovi se nemůže podařit vymanit Ameriku onoho finančního elitářství. Nedovolí mu to její historie.
   Historie Ruska je jiná, a taky proto se Putinovi daří.
   A "nejlíp" je na tom EU. Ta jediná ví jakou cestou jít dál. K sebezničení islamizací. Děda.

   Smazat
 8. Vpád barbarů do Evropy? Evropa se vzdala demokracie a je sama o sobě dosti barbarská, už z podstaty své vlastní diktatury kapitálu. Její chamtivost je porážena jen chamtivostí USA, její "bezpečnostní mechanismy" jsou výlučně zaměřené proti vlastním občanům, její otrocký způsob zaměstnávání, její diskvalifikace všeho, co zavání právem, pravdou a spravedlností, její specifický euroatlantický nacismus - nacismus boháčů. Neznám větší barbarství, než je politika EU a USA. To ony mají na svědomí nejen uprchlíky, ale i jejich nucení do barbarství. Nepleťme si barbarství s primitivismem. Naopak, euroatlantické barbarství svojí sofistikovaností je daleko vpředu před všemi islamisty: ti vraždí po desítkách, my velcí A NEJCIVILIZOVANĚJŠÍ PO TICÍCÍCH. ŽÁDNÉ TROŠKAŘSTVÍ. To je evropská humanita.

  OdpovědětSmazat
 9. Mimochodem, západ se řídí to katastrofy. Argumenty? sledujte nyní kurz US dolaru. Já říkám, že jeho znehodnocení překoná psychologickou desetiprocentní hranici během následujícího měsíce a bude pokračovat až k rovnovážné poloze kolem 15 USD/CZK (bez intervencí na jedné i druhé straně), pokud Trump neprosadí odvolání těch, co to vedou s USA a světem do, však víte kam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už v létě 2008, před 8 lety byl dolar za 14 kaček a ropa za 140 dolarů. Tehdy přitroublíci jako ty všude v diskusích vykřikovali, že bude do roka dolar za 5 kaček a ropa za 200 dolarů. Po 8 letech je dolar za 25 a ropa za 50. Kde jste soudruzi udělali chybu?

   Před 3-4 rokama kolovaly zaručené zprávy, že Putin vydá zlatem krytý Dvouhlavý zlatý orel a definitivně zničí dolar. Výsledek je, že po orlovi není ani památky a rubl není dobrý ani na vytření zadku.
   Už roky blábolíte, že země BRICS mezi sebou začnou obchodovat ve svých měnách a dolar se položí. Výsledek? Hovno.
   Bláboly jak Čína hodí dluhopisy na trh a poloří dolar.

   Bože, vy všichni jste tak pitomí, že tyto blbosti budete jak flašineti blekotat ještě za 10 let na smrtelné posteli.
   Kdyby jste se vy všichni věční předvídači kolapsů USD a USA opravdu řídili těmi svými věštbami a skutečně podle nich investovali, tak už dnes všichni chrápete pod mostem a topíte si tam rublama.

   Smazat
  2. Pro 21:15. Svatá prostoto, Vy jeden investore úspěšnej, investujte do studia historie, neboť právě o ní je řeč.

   Smazat
  3. 21:15 ty jsi legracni

   Smazat
 10. 18:48 & 18:56 ... PLUKOVNIKU z operetni armady !
  Zde je vojin PUCFLEK - honolulu z nejlepsi armady na svete, SADF..

  Tvoje informace plukovniku, stoji totalne za kravenec !
  Pozici Trumpa jsem uz vysvetlil ! Jeho strategii take !

  Ja nemohu psat do nekonecna na stejne thema, pod kazdym clankem ! Musis je (clanky) projit sam a udelat si predstavu o tom, co se deje.

  Ti co chteli zakladny na Krymu jsou GLOBALISTE a Trump je Nacionalista.... Plukovniku ! Doporucuj Ti, je NIKDY nemichat dohromady, nebo se silne naserou obe strany.
  nick HONOLULU

  --------------------------------------------------------

  Pani Prazska vlastovko ! Vsimnete si prispevku 18:50 !
  Tak poznate IMPOTENTA, ktery ma v pytliku meluzinu.
  Necim jste se dotkla krehkeho EGA zivocichu, kteri ted proti vam zahajuji atrocitni kampan.
  Tim padem jste v nasich ocich povysena na ceskou kneznu.

  Cas od casu je poradne zdisciplinujte. Nejaka sprosta nadavka je pro ne zacleneni mezi prasata a oni konecne budou nekam patrit.
  nick HONOLULU  OdpovědětSmazat
 11. A nyni panove nick HONOLULU posila plukovniku ceske operetni armady hudebni zdravici.

  Frankischer Chor - Adieu mein Kleiner Gardeofficer. (Youtube) - T.j. jeho armada ! (Fuj tajfl.)

  A predstavuje mu spravnou armadu.
  Whenwe Song a nebo, John Edmond Sweet banana (Rhodesia)
  (Youtube) - T.j. moje armada ! (Glori az do nebe !)
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Magore, nauc se konecne co je copy-paste kdyz jiz chces vysilat do eteru zde jakesi tve idioto popevky co co to ma byt ,jiz nekolikrat jsem te vejre upozornoval ze ani blb zacatecnik neni tak blbej aby snad nekomu napsal koukej na neco a nedal odkaz na co . Jsi proste jen priblbly kotrmrlecnik .Sveho casu zde byl pokoj ale je vidno ze te zase pustili na svobodu a behas po verejnych knihovnach odkud te jiz asi brzy vyzenou a bude konecne pokoj pablbe a nebo te mozna klepne pepka vejre.

   Smazat
  2. 0:42 ha, zavistnik si sem prisel lecit zavist

   Smazat
  3. A pro Vlastovku
   Kdyz dostavas flak (protiketadlova obrana) tak jsi nad cilem.
   Proto zavistni havlisti tak trojci a hysterci
   Tak si z nich nic nedelej, oni jsou min nez hovinka

   Smazat
 12. 0:42.. Ty jsi hnup - a ja mam duvod to delat po svem, ma to ucel.
  Musis to zduraznit jednou stranou mysky a kliknout na zdurazneni pravou stranou mysky, a mas tam hned operetni armadu u ktere slouzi nedonoseni nedomrdci, jako jsi ty.

  Polomozku NIKDY zde pokoj nebyl , ale ty jsi cetl nekde Hustlera pro teplouse, tak jsi me minul, ke tve skode polomozku !

  -------------------------------------------------------

  Plukovniku, ja si na neco vzpomel. Vysla o tom kniha.
  CSSR armada mela funkci, ktere se rikalo POLITRUK.
  Politruk, aby oduvodnil svoji existenci, tak stale hledal tridniho nepritele u regimentu. Toho snadno nasel u 18-19 letych mladych kluku, kteri se neumeli branit narceni i kdyz byli nepoliticti.

  Politruk dostal povyseni a kluk mel zkazeny zivot.
  Nosil jsi uniformu armady CURAKU, hloupejsich nez byli barbari v Africe.
  vojin pucflek - HONOLULU, ale u galatni armady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, Honolulu, ráno v 8hod. se u mně hlas na raport ve věci hanobení Cs. armády a urážky na důstojnické cti! Přines sebou kartáček na zuby a tepláky! Je ti to jasné, Honolulu!
   emeritní plukovník v záloze

   Smazat
  2. Plukovniku, Honolulu pod tvoji pravomoc nepatri. Tak hlasim, plukovniku, aby si si vytah vlastni kartacek a zacal drhnout podlahu

   Smazat
  3. Bože to je úroveň. Je Vám třeba tady reagovat na obecního blázna, kterého tady nikdo nebere vážně? Nevím jak se jmenuje ústav v emerice ze kterého píše, ale u nás jsou to Bohnice. Nechejme ho na pokoji. Takovým se prý nemá odporovat.

   Smazat
 13. Jak vidno blbnost jiz prostoupila mozek a tres rukou je patrny ,zrejme od lesteni saska ,bylo by zajimave videt tve "history" na PC. Pro neznale ,saska lesteni je neustala onanie nekterych jedincu jez nevyndaji ruku z kapsy ,neb tam nemaji latku a stale tudiz drzi sve ohambi v prave ruce coz jim mimo psani zde dodava dostatecne ego ,mimo veleni pralesnim pidimuzikum s malickymi kopimi s velkymi sasky.Dokonce zde nekdo sdelil ze jsi byl viden jak v nohavich na provazku oteviras suj sustak z 1962 zakoupeny v NDR na ceste s vyborem SSM jehoz jsi byl predseda za destivych dnu na stare duchodkyne .Neni to sand pravda??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Se divim ze te tolerujou tady, jandouchyle

   Smazat
 14. 0:42... MUJ VYKAL, ma daleko vyssi I.Q. nez mas ty ve tve degenerovane tupe palici !
  Zde mas libovolny odkaz :

  LANDGRAF MARCH - MILITAR PARADE CHILE.

  Levou stranou mysky ZVYRAZNI a pravou stranou mysky klikni. Ty tezkopadny blbecku ! Jsi degradace kazde uniformi kterou jsi nosil, jestli te vubec nekdy vzali na vratnici ke straznikum..

  Tim ztezujes stopu /tracking, Ale ty jsi stejne kazdemu lhostejny.
  Akorat tvoje naduta, tezkopadna TUPOST je zarazejci.
  TUPOST, kterou hodnotis svet. Nedomrdku chcipni pomuzes svetu..
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten plukovnicek se za plukovnika zrejme jen vydava
   Tak zeleny mozecek snad mit nemuze

   Smazat
 15. Fuciku zaslete mne svou nabidku ,zminenou nahore. Zde Letajici Orlice nove inkognito jako tvoje Julius Zdravim a money no problem zaslu PaPalem na adresu Diky Orlice

  OdpovědětSmazat
 16. 1:30 - T.j. to opozdene pubertalni prase, ktere stale mluvi o "lesteni saska" ! To nestoji za odpoved, ani za sprdaka !
  Perverte zplachni se s hovnem.

  1:31... Rekl jsi zajimavou vetu. Moc rad bych vedel, jestli ti dustojnici v CSSR armade nejakou dustojnickou cest vubec nekdy meli ? Podle literatury od vojaku, kteri slouzili nekde na Morave a v Cechach ji NEmeli.

  Dustojmnici byli poseroutkove. Vzdy politicky korektni - prizdisraci, karieristi s gumovou pateri a s vystrcenym frnakem, kterym stale nasavali a hlidali zmenu vetru. Politickeho vetru - a politruku se bali jako cert krize.

  Proste armada k nicemu a nakonec general JAN SEJNA (hlavni politruk) utekl do statu New York a otevrel si hospodu na Lake George. Dustojnici vy jste s HANBOU jedna ruka.
  Ted je ale vsechno, vsem lhostejne. Odnesl to cas.

  (Kdyby ti "dustojnici" aspon dokazali postavit domobranu nebo Narodni gardu, kdyz uz byla jejich armada vzdy na hovno, tak by to byla uleva pro narod.) - Jo a nekdo vam "dustojnici" ukradl na hrade standartu a povesil tam trenky. 1/2 sveta slzelo smichem... Koncim pod timto clankem. Nikam to nevede.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vede, ja te rad ctu, dekuji za zpravy
   A s temi dustojniky mas pravdu, smutnou pravdu

   Smazat
 17. spinkej sladce ty jeden bejku -lestici.Zde Vrana -Orlice -Vlastovka

  OdpovědětSmazat
 18. honolulu.
  Perfektní.
  Stále dodávej zprávy z USA,kdo chce tak si to přečte,kdo tě chce otrávit víme také.Hlavně ať si udělá Trump pořádek doma,kdo ho chce zlikvidovat,tak vyhodit od žlabu a poslat pracovat do dolů.Jedno je jisté,pokud by sesadili Trumpa,poškodí sobě i USA.K tomu dodám,zlatý rubl jen tak rychle nebude,nestačili by ho razit,všechno by bylo okamžitě vykoupeno a uschováno,takže by stejně nebyl v oběhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump by mohl byt sesazen obcanskou valkou a ta uz v USA jednou byla, a byla nejkrvavejsi ze vsech Americkych valek
   Rikitan

   Smazat
  2. Emeriku je třeba eliminovat jedním mohutným úderem i s tím obecním bláznem co se tady předvádí.

   Smazat
  3. 13:23 jeste chvili takhle mumlej a domumlas na quantanamu

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.