Reklama

středa 1. března 2017

Každá lež vyžaduje pravdivou odpověď!

J. Skalský
1.3.2017  České národní listy

Pokud delší dobu stále opakovanou lež necháme bez odpovědi, pak časem se může přeměnit, ne-li zcela, pak alespoň částečně, v myslích řady lidí v „pravdu“. 
 
Lež sice i nadále zůstane lží, ale lidé nebudou znát pravdu a tak lež budou považovat za pravdu. A v ní budou žít. Čím déle budou žít ve lži, tím bude lež silněji ovládat jejich mysl. Pokud média souhlasně budou lhát, pak hlasy pravdy v alternativních médií, budou přijímány jen částečně s důvěrou, aby následně však byly přehlušeny proudem dalších lží.

Aby k takovému politováníhodnému stavu myslí lidí nedošlo, snažíme se opakovat některé pravdy, jež jsou tak nežádoucí pro celé společenské skupiny. Víme, že náš hlas je slabý, dolehne jen k nepočetným adresátům. Víme je oním pověstným hlasem volajícího na poušti. Přesto se dále snažíme. Věříme pevně, že pravda nakonec musí vyhrát, i když to dá, jak říkal Jan Masaryk, fušku.

Z uvedených důvodů se zabýváme, samozřejmě kromě dalšího, i česko-německo-„sudetskými“ vztahy. V současnosti sudeti se snaží ukázat svou vstřícnou tvář. A tak již dlouho se vzdávají práva na vlast a na odškodnění, aniž by se jich dosud vzdali. Sobotkovci a bělobrádkoci jim za to tleskají. Honorují je a nám neříkají pravdu. A to nám vadí mnohem více než posedlost sudetů jejich právy. Je pravděpodobné, že někteří jejich „osvícení“ přední funkcionáři znají pravdu o „sudetských“ právech, ale přesto mluví dále o právech, která si sami vymysleli a dali do svých dokumentů, do programu a stanov. Začínám  věřit, že obětí mnoho desetiletí trvající lživé propagandy jsou mnozí prostí členové SL. Když čtu jejich diskusní příspěvky v Sudetenpost, či některé jejich články, kloním se zčásti k názoru, že oni již skutečně neznají pravdu a lež řadu let opakovaná, aniž by jí v rámci SL bylo nějak čeleno, považují za pravdu. Takových lidí je mi upřímně líto. I oni jsou však součástí entity, která na nás silně doléhá. Nemůžeme čekat od SL, že nám začne říkat pravdu. Pokud by to někdo z vedoucích činitelů zkusil, byl by odstraněn a skandalizován.

Proto musíme požadovat, aby nám pravdu říkali především ústavní činitelé ČR, poslanci, členové vlády, vrcholní politici. To se zatím zásadně neděje. Sxvýjimkami se můžeme setkat. Vypadá to, že spíše hrají hru společně se sudety, jistě ne všichni a jistě ne všichni stejně důrazně, proti nám. Média hlavního proudu, ČT, rozhlas tuto jejich linii následují. A proto je tak přetěžké, aby v myslích lidí se lež stala lží a pravda pravdou. Jak to vidím, není to ani na „pořadu dne“. Pokud nám ze stolu dnešních mocných spadne nějaký drobek pravdy, stojí nás to velké úsilí. Takovým pravdivým soustem byla informace z MZV ČR, že práva sudetů, o kterých neustále mluví, se nezakládají na mezinárodním právu.

Dvojakost role SL vyplývá i z jejich stálé kritiky projevů nacionalismu. Jsou pro federalizovanou Evropu. To na jedné straně. Na druhé pak usilují o přeměnu „sudetoněmecké“ národnostní skupiny na národ, který by se stal v republice druhým státotvorným národem, s kterým by pak sudeti jako samostatný národ vytvořili třeba federaci. Nevím o žádné další národnostní skupině, která by se chtěla transformovat v národ.*) V mezinárodním právu platí zásada, že národ má právo na sebeurčení, nikoliv tedy národnostní skupina, jíž sudeti jsou. 
 
- - -
 
*) pozn.redakce Nové republiky: Obětí mezinárodního práva v tomto ohledu např. je tvrzení některých západních diplomatů, novinářů či politiků o existenci  "Kosovarů" čili "Kosovců" na Kosovu či "Muslimů" čili "Bosňáků" v Bosně. V prvním případě jde o Albánce, žijící v jihosrbské provincii Kosovo a Metochija. Pojem "Kosovar" byl vymyšlen, aby v očích západní ne příliš zasvěcené veřejnosti mohla být ospravedlněna okupace jižního Srbska armádami NATO a posléze tam vyhlášen umělý stát, poskytující území pro jednu z největších amerických základen mimo území Spojených států. V případě Bosňáků (dříve za Titovy Jugoslávie "Muslimů") jde o uměle vytvořený národ čítající Srby, kteří v minulých stoletích přijali sunnitskou formu islámu a kteří v 90. letech minulého století posloužili státům NATO při krvavém rozbití Jugoslávie. Dodnes jsou jak "Republika Kosova" tak i Federace Bosna a Hercegovina nesvéprávnými a hospodářsky neúspěšnými protektoráty států NATO resp. EU. 
V. D.


38 komentářů :

 1. Kdo jednou zalže,musí lhát i podruhé a pak mu nedělá problém lhát pořád.Nakonec se dostane do situace,že už neví co je pravda a co lež

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluvite o panu Skalskem, predpokladam

   Smazat
  2. 13.33 Předpokládáte chybně a hloupě

   Smazat
 2. Kdo lhal byl opilec Havel!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Venda lhal uslechtile,ani mu pritom nebylo cejtit z huby.Ja to vim nebot jsem s nim valel sudy v pivovare v Trutnove.No teda valel....ja jsem valel a von jenom ,jak rikam,uslechtile lhal.Jo,jo ja bych votom moh vypravet.....

   Smazat
  2. Lže se všude a furt! I tady se lže a pekelně! Když jsem psal,že Káťa Velká nepřevzala od Vysoký porty žádnej "Krym", objevili se různí Herouti a jiní komouši a začali cosi vykřikovat o tom, že "máme tu obhájce Tauridy" "jakési Tauridy obhájce"! No a minule jsem hledal oponenturu zas k havlidnímu plku o tom, že prý Rusky na Donbas zatáh Stalin a srovnával jsem strukturu obyvatel Jekatěrinoslavské gubernie z roku 1897 - no něco pravdy měl, ale to je nyní vedlejší. Já při tom totiž hledal hranice té gubernie a zjistil jsem, že do ní bohužel pro kozáky z Donbasu patřila i Juzovka a Luhansk. Až za Mariupolem začínala Oblast vojska donského, čili současná frotna odpovídá původním hranicím pouze u tohoto přístavu. Nicméně to také nyní vynechme. Já při dalším hledání narazil na mapu z roku 1792!! Tedy ještě než vůbec nějaká Jěkatěrinoslavská gubernie vznikla a už na ní je jasně vymezená oblast Tavridy, kterou Káťa převzala od osmánskýho kalifa! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   Smazat
 3. Fakt je,že muslimové nejsou národ ať už jsou kdekoliv.

  OdpovědětSmazat
 4. No a není heslo "Lež vítězí" krásné. Ale pro svojí pravdivost v našich současných podmínkách prostě nepřijatelné. To by se každému pak zachtělo! Odsun sudetoněmeckých nacistů byl rozhodnut na návrh Churchilla v Postupimi Velkou trojkou. Kdyby nebyl Mnichov, na kterém se mj. také sudetoněmečtí nacisté významně podíleli, nebyla by zřejmě 2. světová válka, nebylo by 60 milionů povražděných a nebyl by odsun nacistů z ČSR. Nelze ovšem přehlédnout, že sudetoněmečtí nacisté byli povzbuzování diplomacií Francie a zejména Velké Britanie k odbojnému chování vůči ČSR a vznášení nacionalistických požadavků, (Runcimanova mise aj.) Takže tyto státy se také nemohou vyvinit z odpovědnosti za vyvolání 2. světové války a za její oběti. Nakonec by bylo správné, aby se nacisté obrátili se svými nároky na Francii a Anglii, které jejich osud spoluzavinily.
  Ústavní činitelé za diktatury kapitálu? To je sbírka poskoků velkokapitálu, který ji má korupným na provázku, jako osly. Ti nemohou nic změnit, co by nesloužilo kapitálu a jeho moci. Takové šakárny, jako je výroba "národních parků" z hospodářských lesů, jen aby se zalepila pusa několika zeleným mozkům a vybílila se mysl těch, kteří tonou ve smogu a odpadcích naší nejcivilizace a úspěšně spějí k předčasné smrti. Bože, pro kapitál to je přeci jen lidský odpad a navíc českého podnároda. Ústavní činitelé? Pokud se objeví někdo na straně občanů je štván jako divé zvíře kavárenskými čokly.

  OdpovědětSmazat
 5. Stačí si prostudovat materiál Prof. Dr. George E. Glose J.S.D. (Yale) na http://www.lidice/obec/historie/komentar.html
  K tomu přečíst článek na CFP!
  Německo nám stále ještě dluží válečné reparace!
  Blogy / Ladislav Kašuka |5. srpen 2014 |Ladislav Kašuka |

  Jak vystoupit z EU? V podstatě to je snadné!
  i to na CFP! najdete a věřte, že nám v tom nemůže nikdo zabránit. Zajímavé by to bylo zejména ve chvíli, kdy Češi najdou odvahu k uzavření Mírové smlouvy s Německem, namísto sepisování podlézavých a nic neznamenajících, lživých a zavádějících deklarací! Zaplacením válečných reparací Němci včetně úroků, úroků z prodlení a započtením inflačního znehodnocení za 72 roků, co nám a Slovákům dluží (360 mld. prvorepublikových korun) na základě určení Mezinárodního tribunálu, bychom se dozajista zbavili velké porce dluhů a mohli svobodně rozhodovat o své budoucnosti za zcela jiné situace, než je tomu nyní.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano souhlasím základem je skutečně dobré vypořádání dlužníka a potom může být navázána dobrá spolupráce. Jak se říká pořádek dělá přátele. Také jsem pro vypořádání dle knížete Václava a můžeme Germánům poslat asi půl milionu volů a to bezúplatně.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 7. Souhlasím s výše uvedenými příspěvky.Jenže celá
  věc má malý zádrhel a to na české straně.Tím je
  pátá kolona sudeťáků,kterou tvoří Češi!Na druhou
  stranu,pokud by Němci byli nuceni zaplati válečné
  reparace všem,byli by na tom hůř,než je Řecko.
  Mimo to je třeba si všimnout,že vývoj v Německu
  kopíruje vývoj v třicátých letech,který skončil
  nástupem Hitlera.Také nemuseli platit všechny
  reparace první světové války.Také změnili ústavu
  ohledně budování a nasazení armády stejně,jako
  dnes.Podřizovámím se Německu vytváříme společně
  mechanismus na spuštění další války.Češi si musí
  svoji historii prožít znovu,protože se nepoučili.
  Jak už jsem psal:Cesi mít kratka pamjet,ony už
  sapomenout nemecký uniforma!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. 20:30 - Jenže Československo bylo uměle vytvořeným státem na Pařížské mírové konferenci po první světové válce. Obyvatelstvo se skládalo z několika vzájemně nekompatibilních a rozhašteřených národností, včetně Čechů, Němců, Maďarů, Slováků, Rusínů a Židů. Díky tomu bylo od začátku nestabilní. Hlavní město Praha bylo domovem pro 118 000 Židů, z nichž byla většina komunistů nebo jejich sympatizantů. Pražští Židé byli dobře organizováni a otevřeně sympatizovali s bolševickým Ruskem. Komunistická strana Československa (v čele s Klementem Gottwaldem, Rudolfem Slánským, Josefem Guttmannem a jinými, většinou Židy) byla členem komunistické internacionály (Kominterny) a byla připravena spustit v Československu komunistickou revoluci při první příležitosti. Po německé anexi Sudet v září 1938 se Československo rozpadlo podle etnických hranic a velké části území s množstvím obyvatelstva se připojilo k okolním zemím. Zbytek bývalého Československa - Čechy a Morava - s hlavním městem Prahou, se stal zcela bezbranným a náchylným k převzetí moci komunisty. I proto, aby zabránil takové pohromě, Hitler udělal z Čech a Moravy německý protektorát. Váleční štváči v Británii, Francii a Spojených státech prezentovali tento krok Hitlera jako další důkaz jeho ambicí ovládnout celou Evropu a dokonce i celý svět namísto toho, že to bylo nezbytné opatření, které udrželo komunismus v šachu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obhajujes hitlerismus, ale redakce te nemaze, ta maze ty co obhajuji US Ustavu

   A proc tedy podle tebe Hitler napad a vrazdil v dalsich 50 zemich?

   Smazat
  2. Zalez hnusný vražedný nácku 21:14!

   Smazat
  3. 21:14 ano, vzdyt ten ce!y bolsevismus je zidovsky vymysl!! staci kouknout kdo byl potomek od henricha karl mordechei levy marx anebo cumte na slozeni vlady po viteznem puci v petrohradu-z 10 clenu je 8 zidu!!!

   Smazat
  4. Rudolfom Saltzmanom - alias Slánskym -

   Smazat
  5. 22:52 - Pozor! Nepapouškuj Roosveltovy lži, stal by si se terčem smíchu celýho Říšskýho sněmu,jako se jím stal kancléř sám, když jim ho předčíta! (tam se totiž psal o těch x- zemích, jejichž seznam je tamtéž přečten, jinak jde o čirý nesmysl!) - https://www.youtube.com/watch?v=SjD9v9H2UrU

   Smazat
  6. 0:20 - co se tu rozkřikuješ ty židovská tlamo! Co ty víš o našem boji proti vašim švéčkám trvajícím už 1300 let ty dobytku vrahonskej! 1300 let vám vy zkurvysyni obřezaný čelíme a ty si tu troufáš tu svou vopejzelou tlamu votírat o naší rasu? Kde bys ty hovado páslo kozy, nebejt nás a našich objevů a vynálezů! To my jsme stvořili to čemu se říká civilizace! Neskutečný ...

   Smazat
 9. Jsi Hitlerovec!
  A jak se omluvis Hašlerovi?
  Batličkovi? A jinym ktere Hitleristi umucili?
  Opletalovi?
  Ma diskuze s tebou smysl?
  Redakce tvoji jasnou propagaci hycka a nemaze, zatimco obranu Americje Ustavy maze
  Zaznamenano

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyli ty osoby třeba pomýlené? Fašista Opletal mohl teba sympatizovat s Indy! Jako Strasser - zakladatel nacionálně socialistického hnutí a tím se stal rasozrádcem! Ti přečtu jeho dopis, dyž odcházel z partaje:
   "Čtenáři, soudruzi, přátelé! S hlubokým znepokojením jsme celé měsíce sledovali vývoj NSDAP, se stále rostoucími vnitřními problémy, které jsou v rozporu s myšlenkou národního socialismu.

   V mnoha otázkách zahraniční politiky, domácí politiky a zejména v hospodářské politice strana začala vystupovat stále více v rozporu se svým deklarovaným 25 - bodovým programem, ke kterému se zavázala. S velikým zklamáním a rozčarováním nyní pozorujeme, jak rychle se zájmy stranického aparátu dostaly nad zájem programových požadavků a našich idejí.

   Jako národní socialisté, jako vědomě antiimperialistické hnutí, jehož nacionalismus je zaměřen na zachování, ochranu života a růstu německého národa, bez tendencí vládnout nad ostatními národy a zeměmi, plně odmítáme mezinárodní kapitalismus a imperialismus, který nás žene do války s Ruskem. Proto jsme vznesli přirozený požadavek na změnění stranických požadavků a z toho vyplívající zahraniční politiky. Proto veřejně oznamujeme náš odmítavý postoj k válečnému konfliktu, ke kterému dojde pokuď strana nezmění své zahraniční škodlivé postoje.

   Byl a je pro nás souhlas s bojem indického národa za nezávislost a svobodu od britského poručnictví a kapitalistického vykořisťování nutností, což je naprosto v souladu s bojem za osvobozením Německa z náručí Versailles a každého boje, jejž vedou národy proti svým utlačitelům. K tomu nás vede idea našeho nacionalismu. Právo na národní charakter, které Německo samo požaduje, má každý národ. Proto pociťujeme politiku strany, která otevřeně podporuje britský imperialismus proti boji za svobodu indického národa, který je stejný jaký vede Německo, za odporující předpokladům národního socialismu.

   Národní socialismus považujeme zejména za protiklad mezinárodního kapitalismu, který marxizmem zohavil ideu socialismu sloužícího společnému hospodářství národa ve prospěch vlády byrokracie a peněz, která rozvoji národního ducha a národní pospolitosti zabraňuje."

   Smazat
  2. A pokračuje:
   "Pro nás socialismus znamená potřebu národního hospodářství za účasti všech pracujících na vedení a zisku celého národního hospodářství, tím by byl zničen monopol kapitalismu a především vládců, kteří jsou jeho vazaly. Proto pociťujeme v rozporu s naším 25. bodovým programem, nastávající neurčité a několikrát oslabené socialistické požadavky našeho programu - například bod 17 (Požadující pozemkovou reformu, přizpůsobenou národním potřebám - vytvoření zákona o vyvlastnění půdy pro veřejně prospěšné účely bez náhrady a požadující odstranění pozemkové daně a zabránění spekulacím s půdou. Pozn. redakce), jako zrazení duchu a programu národního socialismu, po jehož socialistických požadavcích jsme řadu let silně volali.

   Odjakživa jsme s lítosti a nelibostí sledovali, jak Adolf Hitler často hovoří s velkopodnikatelskými kruhy a kapitalisty o cestě a cílech národního socialismu, ale nikdy nevyužil toho mluvit s vedoucími představiteli dělníků a rolníků. Z toho nám vždy vyšel výslední pocit, zda není národní socialismus blíže těmto kruhům, naše socialistická poctivost nám však neumožňuje uzavřít dohodu s těmito kruhy, které hají kapitalistická práva, protože socialismus je předpokladem k realizování národních cílů.

   Základním principem revolučního charakteru pro nás bylo a je odmítnout jakékoliv kompromisy a koaliční politiku vůbec, protože každé koalice slouží k zachování stávajícího systému, jež je systémem národního útlaku a kapitalistického vykořisťování.

   Adolf Hitler dopisem z 30. 6. vyzval berlínského gauleitera aby stranu “bezohledně vyčistil“ od “salónních bolševiků“. V souvislosti s touto výzvou byli někteří revoluční socialisté vyloučeni anebo jim bylo vyhrožováno.

   Jako pevní a neoblomní národní socialisté, jako planoucí bojovníci německé revoluce, potírající její zrazení, usilující o socialistické a nacionalistické zásady národního socialismu, opouštíme NSDAP a zůstáváme tím, čím jsme vždy byli: národně socialističtí revolucionáři!"

   Smazat
  3. Jistě uznáš, že toto by se v zásadě líbilo kdejakému komoušovi. Ale od toho se Hitler nepustil do boje s židovským marxismem, aby mu konkuroval, ale aby ho překonal! Zásadní rozkol Otto Strassera s Adolfem Hitlerem nastal v roce 1930, kdy strana na severu deklarovala podporu stávce odborů v Sasku. Hitlerovi bylo vyhrožováno zastavením toku peněz do strany od Federace zaměstnavatelů, pokud nezasáhne a strana stávku podpoří. Otto Strasser na to zareagoval ve stranickém tisku článkem o Hitlerovi, který nesl název Revoluce nebo křeslo kancléře? Hitler s ním tedy iniciuje soukromou schůzku, kde se jej snaží přimět k tomu, aby se podrobil jeho vůdcovské autoritě a podporu stávce ukončil. Během vzrušené debaty obviňoval Hitler Strassera z utopického idealismu a neposlušnosti vůdci, jehož si nechtěl vzít za Boha.

   Otto Strasser obvinil Hitlera z pokusu zníčit sociálni revoluci v zájmu spolupráce s kapitalisty. Hitler to rozzlobeně popřel a snažil se ospravedlnit to, co dnešní kapitalisté s oblibou nazývají „svobodné podnikání“, jenž je však v kapitalistické společnosti plné monopolů nemožné. Podle Otto Strassera Hitler přímo řekl „že nejslabší členové společnosti musí jít ke zdi“, jenom kvůli tomu, že jsou nemajetní dělníci, kteří nikdy v nerovné kapitalistické soutěži nemohou dokázat své skutečné schopnosti, což je základním ekonomickým pilířem ortodoxního kapitalismu. Také pokračoval v obhajobě kapitalistických filozofií, že „moc je právo“.

   Hitler chtěl znát Strasserovu představu na přerozdělení majetku v Německu, v moderním průmyslovém státě. Strasserova odpověď byla v kolektivizaci - současní majitelé velkých průmyslových podniků by si měly udržet 49 % kapitálu a zisků, státu by jako zástupci národa připadlo 41 % a mezi pracovníky by bylo přerozdělováno 10 % zisku. S tím, že vliv na chod podniku by byl rozdělen mezi tyto tři stavy (majitelé, dělníci a stát), přičemž stát by měl nejmenší slovo a zasahoval pouze ve výjimečných situacích. Podnikatelé by tedy nebyli oloupeni o svůj majetek na úkor nemajetných mas, ale chod podniku by byl směřován směrem k plánovanému národnímu hospodářství, s tím, že dělnici by převzali část odpovědnosti. V malých soukromých podnikách by zůstali pány majitelé, pod podmínkou, že podnikání bude směřovat národním zájmem. Hitler tuto průmyslovou demokracii zavrhl.

   Smazat
  4. A kdo byli ti popravení fašisté? - http://revolta114.blogspot.cz/2013/11/vzpominame.html

   Jak vidíš, mysleli to sice dobře, odsuzovali zednářskou ČSR, nicméně stejně odsuzovali i Říši a tím bezděčně psloužili mezinrodnímu židovstvu, usilujícímu o zničení - ba vyhlazení naší rsy!O tom snd už dnes není třeba nikoho krom pár komoušských či havloidních zdegenerovanců přsvědčovat, či snad ano?

   Smazat
  5. oprava: posloužili ... mezinárodnímu .. rasy ... přesvědčovat (omlouvám se, mám novou klávesnici a zatím jde s tuha a některé litery jsou proto nedoklepnuté).

   Smazat
  6. 22:44 - takže ano i ne! V otázkách geopolitiky jsem eurazijec jako kancléř Hitler, který ovšem byl v tom velice kolísavým a proto nakonec podlehl atlantické lobby. V ekonomických otázkách jsem více strasserovec! Nejlepší program pro dělníky a rolníky měli ale stejně fašisté v sociální Republice Salo - http://revolta114.blogspot.cz/2012/04/historie-italskeho-fasismu-druha-cast.html

   Smazat
  7. Poslouchejme Dugina, jednho z největších současných ruských myslitelů! Ve své knize Velká válka kontintentů píše mimo jiné toto:
   "Hitlerovo převzetí moci neobyčejně posílilo pozice kontinentální lobby. Od r. 1934 agentura GRU začíná připravovat německo-ruský strategický svazek, kulminující v paktu MolotovRibbentrop.
   Stalin definitivně prokazuje náklonnost k eurasijské orientaci v domnění, že atlantistické tendence nacionálního socialismu odpoutají pozornost anglosaských mocností a že v takové situaci lze nakonec učinit krok k likvidaci mocné atlantistické lobby uvnitř SSSR. Začíná se likvidace leninské gardy. Všechny stalinské procesy, vypadající někdy jako absurdní a naprosto bezdůvodné, byly ve skutečnosti hluboce zdůvodněny na geopolitické úrovni. Všechna pravá a levá spiknutí jsou nepochybnou reálností, třebaže se
   Stalin neodhodlal přímo pojmenovat a obvinit celou atlantistickou lobby, již odedávna činnou v sovětském vedení. Byl nucen maskovat své výhrady k té či oné skupině vysoce postavených kádrů do náznakových obvinění a alegorických nálepek.
   Stalin likvidoval agenty vlivu nového Kartága jednoho za druhým, ale i opačná reakce byla n nezvratná. Obzvlášť vážným úderem proti eurasijské lobby byla likvidace představitele polární lóže v lůně Rudé armády – maršála Tuchačevského. Byť v tomto případě msta atlantistů na Tuchačevském i všechny námitky proti němu byly plně oprávněné, šlo v perspektivě o čistě atlantistickou a v kontextu pak antieurasijskou diverzi.

   Po „vítězství“
   Hitlerův vpád do SSSR byl velkou eurasijskou katastrofou. Po strašné válce dvou geopoliticky, duchovně a metafyzicky blízkých, příbuzných národů, dvou protiatlanticky orientovaných režimů, Stalinova Ruska a Hitlerova Německa, vítězství SSSR se de facto rovnalo strategické prohře. Celá historická zkušenost ukazuje, že se Německo nikdy nesmiřuje s porážkou, a vítěz tudíž v samém faktu svého vítězství zauzluje nový konflikt, zasévá semena budoucí války."

   Konec citátu.

   A dějiny to plně potvrzují!

   Smazat
 10. Tady se nehovoří o tisicileté říši. Dohadujeme se o náhradách za újmy států které byly uznány v r. 1918.
  MEZINÁRODNĚ. Takže germáni plaťe nebo se zdraťe!!!
  Ale už navěky. Jste pracovití jako včelky, ale veliký svině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mnozí havloidi a jiné plechové tlamy stále vykřikují cosi o mizerných platech dnes a srovnávají nás s První republikou! Prý zatímco tehdy jsme byli "světoví"! Nebyli, dosahovali jsem pouze na 2/3 německého HDP a příjmů! - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html



   Ovšem dnes dosahujem pouze na 1/3 německých reálných příjmů! Tito mamlasové nechápou že polovinu HDP zednářské ČSR tvořili čeští, moravští či slovenští a zakarpatští Němci! A ty tu už nemáme! Tak na co chtěj "dotahovat"?

   Smazat
  2. Platy v Německu a v Rakousku byly ve druhé polovině 20. let vyšší než v ČSR, v Německu cca 1,5 až 2,2krát při těchto relacích: kg chleba stál v ČSR 2 Kč, v Německu 3,10 Kč; kilo brambor 70 haléřů v ČSR, v Německu 51 haléřů; kilogram cukru byl v ČSR k mání za 6,30, v Německu za 4,57 Kč. Nájemné za byt bylo v ČSR vyšší než v Německu, taktéž ceny elektřiny a plynu.

   Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko. V roce 1932 byla úrovní cen vůbec nejdražším státem světa. Byly-li ceny v českých zemích v roce 1913 přepočtené na zlato rovny 100, pak koncem roku 1932 v ČSR byly 102, zatímco v USA 92, ve Francii 80, v Belgii 74, v Japonsku 67. Laicky řečeno: za určitý obnos bylo v ČSR ke koupi méně zboží než v zahraničí. Domácí výroba byla drahá vlivem kurzu koruny (Rašínova měnová politika) i nedostatečnou technickou úrovní výroby, což podlamovalo export. O technologické vyspělosti svědčí i tento údaj: v roce 1937 tvořil podíl strojírenských výrobků v čs. exportu pouhá 3 %; dovoz stejné komodity byl značně vyšší.

   Vyspělost státu se posuzuje také podle neekonomických kritérií. Počet negramotných obyvatel klesl ze 7,39 % v roce 1921 na 4,06 % v roce 1930, v Podkarpatské Rusi za stejné období z 50,16 na 30,88 %. Kojenecká úmrtnost klesala, v roce 1936 činila 123,54 (počet úmrtí dětí do jednoho roku na tisíc narozených dětí), kdežto v sousedním Německu a Rakousku byla již o dva roky dříve 66, resp. 80. Horší byla v Evropě jen v Bulharsku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Lotyšsku.

   V roce 1932 bylo v ČSR na tisíc obyvatel 25,1 posluchačů rozhlasu, v Rakousku 69,9, v Německu 61,6, v Maďarsku 37,2. V roce 1935 dosahovala průmyslová výroba jen 70,1 % své úrovně z roku 1929, obdobně se těžilo jen 68 % uhlí, vyrábělo se 44 % železa a 54 % oceli, vývoz celkově dosahoval jen 29 % objemu z roku 1929. Ostatní země se hospodářsky z následků světové hospodářské krize již vzpamatovaly.

   Daňové příjmy např. v prvním pololetí roku 1938 pocházely z 61 % od Němců českých zemí a z 39 % od osob národnosti československé.

   Smazat
  3. Pro 18:14 zajímavé informace z ekonomické sféry tehdejší doby. Jednu připomínku bych k tomu měl. A to autentickou. Babička říkala, že když Němci v roce 1939 okupovali zbytek Československa, jejich vojáci při první příležitosti vykupovali všechny potraviny v obchodech a posílali domů, protože u nich byl hlad. Dokonce říkala příhodu, že přišli do obchodu a ptali se prodavače, zda ve výkladní skříni obchodu jsou atrapy, nebo je tam vystavený skutečný salám. Výše uvedené, ale nezpochybňuje čísla o tom, že ČSR, tedy První republika, nebyl žádný ráj na zemi a lidé hlavně na venkově, který byl ovládaný statkáři, dřel tvrdě bídu až to praštělo. Rozdíl v bydlení a životní úrovní mezi Prahou a venkovem byl nebetyčný. Proto také v roce 1948 lidé při projevu Gottwalda se slovy: "přišel jsem z hradu" na Staroměstském náměstí, jásali a je to vidět i na dokumentárních filmech z té doby. Nastupující socialismus řekl že všichni lidi jsou si rovni a to se statkářů silně nelíbilo.

   Smazat
  4. 11:14 - vojáci byli zavření v kasárnách a nic neměli, aby žádnej nevyzradil den D! Tak proto měli hlad. Moje babčka jim vařila teplej čaj, páč vyprávěla (děda byl řidicí v Obecný škole u Turnova, na samý hranici Protektorátu) že měli na sobě jen takový letní "kacafráčky" a venku se čerti ženili! Dokonce toho dne i chumelilo! Kdyby jim Blaskovitz vydal zimní doplňky,mohlo to upozornit pařížský a londýnský nosatce že se něco kuje ...

   Smazat
 11. Homogénnym národnostne nebol v tých časoch žiaden štát, problémom bývalej ČSR bola česká - a aj doteraz - nátura, o Slovákoch hovoria že sme nacionalisti, ale ani Maďarov sme nevyhnali, len kolaborantov a aj tých odškodnili na majetku, vlastne to bola výmena obyvateľstva, a až teraz sa po roku 1993 uskutočnil sen havlistov o čisto českom národe, o potomkoch Přemyslovcov, žiaden bača na Hrade, a tak ten strach pred návratom nemeckého elementu späť, neviem, na Slovensko sa vrátilo pár ľudí z Nemecka, vrátili im ich zanedbané domy, a nič, podvihli okolie a priniesli myšlienku a kapitál, a aj tu žijú, a to je dobre , nie?

  OdpovědětSmazat
 12. Vždyť už před první světovou válkou jednalo o rozbití Rakouska-Uherska a to se povedlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel - http://www.rozhlas.cz/leonardo/historie/_zprava/650173

   Smazat
  2. Anonymní 9:49
   Díky,to jsem nevěděl,takže mocenské zájmy těch silnějších vyhrávají.

   Smazat
 13. Je potřeba znát minulost , protože pochopíte budoucnost a netápete v přítomnosti . Anglie vystoupila z EU , bude následovat Francie , potom Itálie , EU v dnešní podobě padne. Představte si potom ty hranice EU . Jednoduše , třetí říše za Hitlera . Pomalu jste na to připravováni . NE ? Vojenská základní služba je ve vzduch , otázka bude , komu naši vojáci budou skládat přísahu . Máte pocit že prezidentovi ČR . Máte pocit že je to FIKCE ,KONSPIRAČNÍ TEORIE ? Pak jste naivní troubové . Tak nazdar v třetí říši . Dějiny jsou neúprosné soudruzi.Jsme národ zaprodanců a naivistů , dostat tento lid , stačí makoví rohlík .

  OdpovědětSmazat
 14. Anonymní 12:43
  Máte hodně pravdy,že to zase směruje jinam než jsme čekaly.Je to pořád o lidech,ale tak se to děje,jak i píšete v celé historii lidstva.Snad Vám neuniká,kdo to všechno má zase na svědomí,když dostane prostor to zrealizovat.Už bylo řečeno,nebo napsáno,čeká se na Mesiáše.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.