Reklama

čtvrtek 2. března 2017

Když je na válku, není na důchody

Jiří Jírovec
2. 3. 2017
U Václava Moravce se debatovalo o důchodech. Několik lidí, včetně předsedy důchodové komise Potůčka doslova žvanilo o tom, jak si lidé mají šetřit na svůj důchod. Profesor Potůček se před nějakým časem vyjádřil, že má pro práci komise politické zadání. To je typická obezlička, tedy mechanismus, jak vést komisi bez rizika, že se ničeho nedosáhne. Bez mravnosti a vlastního rozumu se taková podmínka neobmítá. Nu což, přidá do svého prasátka nějaký ten penízek, Sobotkova vláda bude z obliga a vše se po volbách vrátí tam, kde to bylo.


A přijde další expert a bude mít na pár let vystaráno.

Zmíněný Potůček by měl při svém vzdělání vědět, že v každé společnosti jsou chudí pracující. Podle Jiřího Dědečka "lidi, kteří dřou jako volové a jejich životní úroveň tomu odpovídá". Nemají dost veliké příjmy na to, aby si cokoli mohli ušetřit na stáří, nemají sobotkovské náhrady, aby se zmohli na nákup bytu či nemovitosti. Nemají Grossovy milióny a známé, kteří je obratem ztrojnásobí.

Jsou i lidé, kteří nemají schopnost čímkoli přispět společnosti. Lze říct, že je dokonce lépe, když nepracují. Sem možná patří mnozí politici a možná i profesor cimrmanovských slepých uliček: tudy přátelé cesta nevede, řekne nakonec svému politickému zadavateli.

Před časem jsem profesorovi poslal nabídku, že mu zadarmo povím o důchodovém systému, který by se jeho komisi mohl hodit (kdyby svou práci brala vážně). Neodpověděl - nějaký Jírovec mu je ukradený.

A tak se oslovený profesor nedozvěděl, že Kanada, země ryze kapitalistická, přišla na to, že každý občan potřebuje mít určitý příjem, aby pokud možno udržel střechu nad hlavou a nechcípal na ulici hladem.

Kanadský systém je založen na třech prvcích:

(1) Stanovení příjmoveho standardu, tedy částky, která zaručuje přiměřenou životní úroveň po 65 roce života občana;
(2) Přerozdělování bohatství prostřednictvím dvou nezásluhových (!) pilířů; a
(3) Přerozdělování bohatství prostřednictvím vládou vládou podporovaných zásluhových pilířů.

Upozornění: Dolarové částky, které jsou v tomto textu uvedeny nelze mechanicky přepočítávat na koruny. To je hloupý český zvyk.

V současné době je příjem podle (1) asi $ 16,500 ročně. Je to pod hranicí chudoby, ale dá se z toho přežít.

Tato částka je podle (2) dosažena kombinací Old Age Security (OAS) a Guaranteed Income Supplement (GIS). OAS, zabezpečení ve stáří, představuje částku asi $ 9600. GIS, na zmíněných zaručený doplněk příjmu, ji doplňuje zmíněných $16,500.

OAS je valorizována podle inflace. Její skutečná výše je závislá na počtu let odžitých po 18 roce v Kanadě. Snižuje se podle výše zdanitelného příjmu po 65. roce.

V Kanadě existuje universální zásluhový pilíř, který se nazývá Canada Pension (CP). To je obdoba českého průběžného pilíře. Zaměstnanec do něj odvádí určité procento příjmu a od 60 let věku může pobírat pensi, která je ale silně zastropovaná, takže celková vyplácená částka je nízká.

Vláda podporuje další zásluhové pilíře prostřednictvím daňové politiky. V principu jde o to, že občan, pokud má dostatečně vysoký příjem, může spořit na stáří v různých fondech. Vložené příspěvky snižují základ daně a výnosy jsou daněny až v okamžiku, kdy jsou vybírány.

Protože v Kanadě je progresivní daňový systém, existuje velká pravděpodobnost, že průměrný občan je v produktivním věku ve vyšší daňové kategorii než později v důchodové věku. To, samo o sobě zvyšuje hodnotu úspor.

Roční limit pro celkový příspěvek do vládou povolených programů, obecně známých jako Registered Retirement Saving Plan (RRSP) pro představuje 18% příjmu (nebo maximálně $ 26,000)  ZDE.

Vedle individuálních RRSP existují i kolektivní pensijní plány. Do nich přispívá zaměstnavatel

i zaměstnanec. Obecně zaručují pensi ve výši 2% z průměru nejlepších pěti let za každý odpracovaný rok. Započítatelné maximum je 35 let, takže pense může dosáhnout 70% zmíněného průměru.

Zajímavý je pensijní plán učitelů v Ontariu. Mají vlastní investiční společnost, která pracuje jen pro ně a podléhá striktním pravidlům ohledně investování vkladů. Informace o platech učitelů je například ZDE .

Lze odhadnout, že učitel s odpracovanými 35 roky má pensi kolem $ 65,000, tedy na úrovni typické dvoupříjmové rodiny.

Je třeba dodat, že k těmto pensijním plánům má přístup jen asi 60% Kanaďanů a že některé podnikové pensijní plány mohou zaniknout, když podnik zkrachuje.

V Česku existuje odpor ke stanovení a hlavně dodržování jakýchkoli standardů. Je to tím, že moc drží politici postrádající jakoukoli soudnost.

Jak nesnesitelná je lehkost, s níž herec Stropnický žvaní o závazku, který máme k NATO. Media pasivně přijímají, že bychom měli utrácet o 50 miliard korun ročně víc na armádu. Nikdo se herce neptá na to, jak asi dojde k příští válce a jak bude vypadat. Herec to neví, protože mu takový monolog ještě nikdo nenapsal.

EU vydává spolu s USA ročně na zbrojení kolem 800 miliard dolarů. To je desetkrát víc než Rusko. Když se v ČT poslanec za KSČM zeptal, jak dlouho takové šílenství má pokračovat, napadla ho jistá blondýna z ODS. Prý to je komunistický přístup a zažvanila cosi o dohodách a závazcích dát na 2% HDP do armády.

Nejsou peníze na penze a pro chudé? Suspendujte členství v NATO a přidejte se k neutrálnímu Rakousku nebo Švýcarsku a hned budou. Stačí k tomu trocha mravnosti. Jenže kde ji mezi českými politiky najít.

76 komentářů :

 1. A co neziskovky ? To je pořádně nafouklá žába na prameni ! Kdyby se přidalo na důchod tolik, kolik se vydává na čmoudy a z z toho tyjící pijavice typu Šimonů Pánků a všelijakých Hate free, to by bylo peněz a nejen na důchody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pánka se nedotýkej, ten je řízený agenturou CIA, která dbá na šíření vlivu vlády USA a tím šíří americkou "demokracii" bez ohledu na ztráty civilního obyvatelstva ! Pánek již jako student věděl, že v americké zadnici mu bude nejlépe a tak ani školu nedodělal !!

   Vymazat
  2. Pánové, to si dovolujete dost. Otírat se o "Člověka v tísni" s rozpočtem skoro 1,5 MILIARDY by se vám nemuselo vyplatit. Takové peníze představují velkou moc. Takže pššššt, nerušit jejich klid na práci.

   Vymazat
  3. Člověk v tísni je špionážní agentura.Proto
   má v některých státech zakázánu činnost a
   tváří se jak neviňátko,že neví proč.Další
   "neziskovky"vynášejí svým provozovatelům
   vysoké zisky.Paraziti jsou životaschopní,
   ale jak se postaví hostitel proti nim,
   jejich život končí.A neziskovky jsou jen
   parazité,nic jiného.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Z projevu amerického prezidenta Trumpa: " Vyžadujeme po naších spojencích v NATO, aby plnili své závazky ( myšleno 2% HDP na obranu ) a věřte, že peníze už přicházejí". Jinými slovy v překladu to znamená, že 2% z HDP je výpalné USA od spojenců, tedy podřízených států v NATO. A to, že peníze už přicházejí znamená, že 99% výdajů na zbrojení ve výši 2% HDP každého státu jdou směrem do USA odkud musí všechny členské státy v NATO nakupovat zbraně, zbraňové systémy, technologie a podobně. A co se týče důchodů. Od roku 1989 Česká republika systematicky okrádá důchodce v bilionech korun ročně a to tím, že jim, pod různými záminkami nedává důchod který si tito lidé u státu zaplatili. Navíc důchodce se nemůžou bránit. Ale přiznejme si taky, že to byli hlavně ti co na Václaváku cinkali klíči, že to byli ti kteří se zdůvodněním aby se jejich děti měly lépe volili pravici, že to bili oni, kteří se nechali přemluvit v rámci akce "přemluv babku přemluv dědka" tak aby pravice zvítězila, která je hned obratem okradla, že to jsou oni kteří rázně nevystoupí proti vlastnímu ožebračování a celá řada z nich do úmoru neustále nadává za každou díru na silnici, že za to můžou komunisti i když již 27 let tady vládne pravicová demokracie a máme tady ráj na zemi. Tedy, můžou si za to sami.

   Vymazat
  5. Kdyby veškerý zisk putoval do státní kasy a nikoli do soukromých kapes, bylo by nejen na důchody. T

   Vymazat
 2. Je zbytečné pořád něco vymýšlet , průběžný důchodový systém , jak ho známe desítky let , je nejlepší , pouze na něm soukromé peněžní ústavy nic nevydělají !!!! Proto je pořád předmětem útoků ze strany kapitalistů !!

  OdpovědětVymazat
 3. On ten herec je prostě debil,který má v hlavě nasráno.
  V historii národů byli škůdci,kteří byli zastřeleni bez soudu-Mussolini nebo takoví jako Hitler a skončili tak jak skončili,třeba tak dopadnou alespoň někteří čeští nebo evropští váleční idioti.Já osobně bych je postavil před popravčí četu nebo do první linie možná se jim v makovicích rozsvítí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Válka je třeba. Kvůli nezdegenerování. Dokud Řím vedl války, ty skutečné, ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jako ta s Pyrrhem, s Jugurthou či Mithridatem a hlavně s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování!
   Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen válčičky, tu s Germány kdesi, tu s primitivními Dáky či Svéby zase jinde, nastal úpadek! Množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla zkorumpovanost,letargie, tupost,blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme?

   Vymazat
  2. Komediant je to především poskok oligarchy Babiše z ANOfertu !!

   Vymazat
  3. Ty jsi taky pěkně blbej válečnej trotl 17.14 i se svejma římanama. Obyčejným, ničeho vinným lidem je úplný hovno do pederastů,pedofilů a kurev -proč by kvůli zkažené společnosti musela být válka? Stačilo by postavit všechny ty hnusný a úchylný parchanty ke zdi a odprásknout je jako škodnou. Proč kvůli hnusným prasákům zabíjet nevinné lidi - jen proto, že se některým úchylným poklopcům líbí válečné vřeštění, výbuchy bomb a zabíjení? Taky čumíš na zasraný americký zabijácký filmy? Tak si na ně čum a neotravuj tady s válčením. Já už tenhle tvůj příspěvek čtu nejméně podruhý - nezabaluj to do historie - ty jsi taky pěkně ujetej duševní mrzák. Skoč pod vlak magore - budeš to mít stejný jako slast z válčení.

   Vymazat
  4. 20:48 - á, zas nějaký "pamětník"! Války být musí proto, že kult války a boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se u každého rozdíl ně potlačený. U zdegenrovanců tvýho typu se podařilo ho potlačit víc, u zdravých jedinců méně. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jeedince mého tpu a potalčuje a vyhání z času přebytečný kompars tvýho ražení, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou odejiti v podobně kolaterálních ztrát ...

   Vymazat
  5. Jak praví klasik:
   „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
  6. 7:20 preventivní zásah je především třeba vést proti tobě ty "zdravý, nezdegenerovaný" s vlastní pamětí. To bude správné opatření od zdravých organismů proti hnisavým vředům.

   Vymazat
  7. 9:36 - to je právě na co degenerante nemáš - v tom je podstata! My určujem dějiny! My likvidujem materiál. Vy jste masa - tedy jste oním likvidovaným či k použití (tedy k likvidaci) určený materiál. Kapiš? Vy žvaníte (tedy jako např. to ono "je třeba" - už to směšný slůvko! Prej "Třeba" chycht! No a my - konáme! Nietzche tomu říká "vůle k moci!".

   Vymazat
  8. oprava: ... jste oněmi likvidovanými ... čili k použití (tedy likvidaci) určeným materiálem.

   Vymazat
  9. Anebo řečeno stručně páč nevím nakolik tvý IQ je schopno zvládnout složitá souvětí): "Jste příliš slabí a neschopní,než aby jste měli právo na existenci v dějinách!"

   Vymazat
  10. Ano - operuje tady blbej chycht - to se hned pozná. Doufejme že bude mezi prvníma obětovanýma. Magory házeli už kdysi dávno do rokle, protože bylo škoda je živit.

   Vymazat
  11. 11:35 -to nebyli magoři:) Ty moc dobře víš, o kohopak se jednalo, viď:)) Tak k těm k tvý smůle ovšem napatřím. Já jsem potomkem naopak těch co ty smutné vopejzelce dotý rokle za Kyjevem v tomparným létě 41 házeli -chycht! Počkej jak vono se to jmenovalo ... Babský jaro, nebo tak nějak. Hele kolipak tam máš příbuznejch - přinej se:)))

   Vymazat
  12. oprava: přiznej

   Vymazat
 4. Jirko, už dlouho si myslím, který politik řekne:: My musíme mít na důchody, jinak se nám stát postupně zhroutí. Proto nám nezbývá na válku.
  Zdena Radičová

  OdpovědětVymazat
 5. Panove, je to tak, jak popisuje pan Jirovec.
  Oni ti dedci v Torontu jsou rozmazleni vsichni !
  Maji se dobre ! A kdyz prijde v Kanade zima, tak jich mame zde na Floride na kazdem parkovisti sto.

  Pozname je snadno podle nekterych veci.
  1) Jsou to VAPENICI ! (Neopaleni bili)
  2) Jsou to MARNOTRATNICI ! (Napr. nakuluji ovoce v Publixu , misto je aby nakupovali ve Walmartu.)
  3) Ctou mapu Floridy vzuru nohama.
  4) Maji radi severni stravu misto jizni a potom stenaji a narikaji.

  V tom Torontu, tam je to moc pekny ! Ale pouze v lete.
  Kanadska zima je opravdu neprijemna, takze neni divu ze dedci z Kanady jezdi k nam . V dubnu se zacnou vracet na sever. Proto jim Floridane rikaji
  snowbird (sneznej ftak.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a uz je tady uz je tu je tu doma z vyletu

   Vymazat
  2. Nepsal jsi Jiří Večereku z Floridy ( Honolulu) že máš zablokovaný počítač a do pátku se na diskuzích neobjevíš? Copak -on už je pátek? Nebo jsi si prostřílel cestu k odblokování počítače? Vyjdi si ven na procházku - českým problémům už dávno nerozumíš.

   Vymazat
 6. Duchodci v Cesku maji tezky zivot a t.j. nespravedlive !
  Musi se organizovat a ovlivnit volby tak, jak to delaji americti duchodci.

  Stropnickej - ty krkoune lakomej, pridej duchodcum , nebo o tobe napisi negativni dopis nasem u presidentovi.
  nick HONOLULU  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co takhle zalézt někam do své Floridské nory a přestat tady otravovat? Nebo o tobě napíšeme negativní dopis vašemu prezidentovi. Ten tě dodá do blázince -platíš si nemocenské pojištění? Tam to budeš potřebovat.

   Vymazat
 7. skúste trocha pozrieť ako je to na Slovensku - tu je garantovaný istý minimálny dôchodok

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kolko? A aj pre cigánov ktorí v životě nerobili?

   Vymazat
  2. 18:25-proč ne? Není věcí státu zajistit práci nebo i nutit jinak ekonomicky aktivní lidi v produktivním věku? Důchodci se nestřílejí, ani cikánští!

   Vymazat
 8. Idiot Jírovec zase perlí.
  Jediná podstatná funkce státu a důvod proč státy vlastně vznikaly je obrana před vnějším nebezpečím. Nic jiného.
  Výdaj 1% HDP na tuto funkci oproti cca 10% na důchody je naprosto směšný.
  Švýcarsko a Rakousko jsou v bezpečnostním rámci Evropy černými pasažéry kteří zneužívají toho že jsou obklopeni státy NATO přes které se k nim nikdo nedostane pokud nechce rozpoutat konflikt s NATO.
  Díky tomu že jsme vstoupili do NATO jsme nejen mnohem bezpečnější, ale mohli jsme si navíc dovolit snížit výdaje na obranu z předrevolučních 6% HDP na dnešní jedno procento. A ještě okolo roku 2000 to byly 2 %.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kontrarevoluční puč organizovaný STB a Gorbačovem může nazývat revolucí jen dement ! A že vy preferujete válku a chcete přispívat na agrese USA, tak si plaťte ze svého kobližkáři !!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 18:24 S tou "jedinou funkcí státu" se mýlíte, jako ostatně ve všem. Švýcarsko a Rakousko jsou stejnými "černými pasažéry" jako ten, kdo si zaplatí jízdenku. Jejich zárukou bezpečnosti není to, že jsou obklopeni NATO (to jsme ostatně my také), ale hlavně jejich vlastní armáda. Tu na rozdíl od nás neposílají do zahraničí provokovat a účastnit se konfliktů na druhém konci světa, ale je budována pro jejich skutečnou obranu. Proto jim také stačí menší podíl HDP, než je požadováno na nás.
   Jestli bylo při naší 200 tisícové armádě vynakládáno 6% HDP, pak při dnešní 20 tisícové by mělo 1% bohatě stačit. Porovnejte si tehdejší a dnešní počty tanků, letadel a jiné techniky.
   Ještě prosím upřesněte, kdo se k nám "chce dostat", jak píšete.

   Vymazat
  4. 18:58

   Jejich armády nejsou samy o sobě vůbec k ničemu a ubránily by se přinejlepším útoku naší armády. Afektivně nás i je ubráni jenom spojennectví více zemí.
   Další nezanedbatelnou věcí jě, že když jsou země ve společné alianci tak je skoro vyloučené, že by proti sobě sami nějak útočily.
   Zcela v historii nevídané 3/4 století míru v Evropě je toho důkazem.
   Lidi jako vy toto ale z neznámého důvodu zřejmě strašně sere a mocinky si přejí fungující věci rozdrbat a nás oslabit.
   A kdo se k nám chce dostat? No díky tomu že jsme v NATO tak nikdo.

   Vymazat
  5. 19:31 Aha, takže my jsme 3/4 století v jedné alianci a žádné války v Evropě stejnou dobu nebyly. No při takových znalostech se nedivím vašim pitomým názorům. S tím se opravdu nedá polemizovat. To je jako vyvracet tvrzení, že vůl mňouká.

   Vymazat
  6. Co Řecko a Turecko , válka o Kypr ??

   Vymazat
  7. 19:53

   Nepolemizujte, stejně je vám vaše vlastizrádné blábolení leda k hovnu.
   Vystoupit z NATO a ještě jako bonus snížit výdaje na obranu. To je ale vůl.

   Vymazat
  8. A co Jugoslávie - to nebyla válka v Evropě? Ten 19:31 má ale měkký mozek. Co nám to sem za blbečky leze do diskuze.

   Vymazat
  9. Petr Herout2. března 2017 18:35 moc dobře nasáno

   Vymazat
  10. Svět se stal mnohem nebezpečnějším díky vzniku živočichů jako ten v 18:24. T

   Vymazat
  11. 19:59 Máte opravdu zvláštní logiku. Na jednu stranu tvrdíte:
   "Díky alianci jsme 3/4 století v bezpečí, nikdo se k nám nechce dostat, nikdo si netroufne ani na nečleny NATO v Evropě."
   A na druhou stranu v takovémto bezpečí obhajujete téměř zdvojnásobení výdajů na obranu. Kdo je tedy vůl?

   Vymazat
 9. 17:57 Dekuji za privitani ! Jsem si vedom toho, ze jsem hvezda ceske emigrace s krasnou povahou - podtrzenou zjevem a povazuji to za samozrejmost. Take jsem daleko chytrejsi nez "PROFESOR" Potucek.

  Panove ! Tento otitulovany OSEL nevi, ze lide z platu v Cesku NEmohou setrit na duchod a ja turista , ktery nezije v Cesku pomalu 50 let jsem to poznal hned , kdezto "profesor" to nepoznal a zije tam zely zivot.
  S temi profesory by se melo neco delat, nebot je to semeniste degenerace, ktera nema pomer k realite. Mezi nimi jsou dokonce i VITACI. Coz je narodni tragedie.
  Potucku ! Zorganizuj ozdravovnu pro duchodce na Floride !
  Kdyz sem jezdi dedci z Kanady a Nemcouri, tak cesky duchodne by mel mit stejne moznosti !
  Florida uzdravuje a omlazuje a v dnesni dobe uz vedci vi proc ! To usetri penize za sracky z lekaren.
  nick HONOLULU - SVETLONOS !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt Večereku z Floridy -přestaň tady otravovat! Copak ty nemáš nic jinýho, čím by ses zabavil? Musíš mocí mermo denně lézt na české servery a psát tady ty věčně pitomý hovadiny? Jsi na to dost starej - ne, abys psal že jsi světlonoš, a přitom možná ani neudržíš moč. Jsi starej dětinskej trotl.

   Vymazat
  2. Honolulu
   pište, nenechte se vyvést z míry místními zakrslými idioty!
   Držím palce, a těším se na další příspěvky!

   Vymazat
 10. Dráždí mne každá zmínka o spoření na důchod. Neexistuje efektivnější důchodový systém, než průběžný. Všechny ostatní "pilíře" slouží pouze k obohacení jejich majitelů. Nikdo neví, zda se dožiju šedesátky, nebo stovky. Pokud půjdu do penze po šedesátce, můžu se dožít třeba devadesátky. Pokud pracuji a spořím dejme tomu 40 let, musel bych si vydělávat nejméně 40 tisíc čistého. Třináct si uložím a ze sedmadvaceti budu žít. Nyní si položme otázku, kolik lidí takové peníze pravidelně bere, nota bene v době, kdy by si teprve buduje kariéru a zpravidla vychovává děti. A to hlavní, co mi s úsporami udělá inflace.
  Místo, aby se podporovala porodnost u pracovité části populace, podporujeme socky a zachraňujeme národy dovozem Arabů.

  OdpovědětVymazat
 11. Těch, co sají u prsu státní kasy, aniž by do ní cokoliv vložili, je hodně. A žijí si vesele na úkor plátců. Ovšem nutno říci, že je chybou ostatních, že nejsou stejnými vykuky a že si nedovedou vydundat pěkné dávky, příplatky na kdeco a obvykle k tomu dokáží předvést slzavé údolí a hlavně berle. Že mu doma stojí na dvoře 4 auta, to nikoho nezajímá. A ZCELA SE ZAPOMNĚNLO NA STARODŮCHODCE, TEDY TY S VÝMĚREM PŘED R. 1995. Ti už totiž zřejmě pro důchodový úřad měli dávno zemřít. Co to bylo slibů soc. dem., že důchody dorovnají s novými výpočty. Haha. Dnes důchodci ve stejné pozici a za stejnou práci a dokonce bez práce na % berou dvakrát tolik a to je znát. To i ubozí rentiéři - statkáři berou od 55 roků dvojnásobek - za to, že přestanou pracovat.

  OdpovědětVymazat
 12. 18:24 ... Jenze, ono se to NATO posledni dobou jevi jako organizace, ktera se sape na Rusko a nas oblibeny president Trump jasne rekl, ze NECHCE valku s Ruskem.(Rekl to 10 x !)

  Planuje ceska armada hajit zajmy republiky, nebo se ji planuje pouzit za zajmy Berlina ci Bruselu, nebo dokonce za zajmy pucisticke vlady v Kijeve ?

  Proc ceska armada nestavi plot po vzoru madarske armady, nebo Israele ?
  President Trump jasne rekl, ze nas nepritel je ISLAM.
  nick HONOLULU - si mysli, ze Kanadan Jirovec ma pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale odkdy je česká armáda a české poměry tvůj problém? Starej se o americký problémy - naše problémy neřeš denně na diskuzi. Zabav se něčím jiným.

   Vymazat
  2. Jeste ze Vas mame radi Vam zazpivame.
   Parkanova+ Vycital
   Zazpivame vam od serdce, risi rozsirime velice
   Zdravime svetlonose Jakehosi Hulu

   Vymazat
  3. Honolulu
   jsem rád za vaše hodnotné příspěvky!
   Pište, a nenechte se otrávit místními zapšklými a zamindrákovanými otrapy.
   Držím palce!

   Vymazat
  4. Máš to dobrý Večereku z Floridy - další magor ti tady drží palce, ani nemusíš čekat na Horní Dolní a jiný světlonoše. Tenhle blb je zastane všechny. Tak si můžete pak hoši ty diskuze, který vytrvale mrzačíte, pronajmout pro sebe. Proč si nezaložíte vlastní web emigrantských blbin a proč otravujete na NR?

   Vymazat
 13. Ještě k těm důchodům. Odvody i penze se měly dávno zastropovat. Státní důchod, bez ohledu na výši příjmů v produktivním věku, by měl sloužit k důstojnému dožití a ne k životu v luxusu a radovánkách. Bereš půl mega měsíčně? Do důchodového fondu odvedeš maximálně tolik, aby tvoje penze byla plus, mínus dvacet tisíc. Zbytek si můžeš spořit ve druhém, třetím, nebo třeba desátém pilíři.
  Průběžný důchodový systém má ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Neslouží k vytváření zisku a jeho provozní náklady se pohybují někde kolem třech procent z obratu. Další je pak kopírování inflační křivky. Jediná jeho nevýhoda je jeho závislost na dostatečné porodnosti a zaměstnanosti. Jenomže od toho jsou politici, aby vytvářeli podmínky pro tvorbu pracovních míst a dostatečně stimulovali porodnost u té části populace, která pracuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně Vladimíre, průběžný důchodový systém byl koncipován pro "dolní miliony" aby "nechcípali" na ulici.Vyřadil bych ze systému zbytečné vyžírky, které se nažraly ze systému a měly možnost si "uspořit". Je někde k mání původní Bismarkův koncept?

   Vymazat
  2. Povolný, opět jste jen potvrdil že jste korunovaný blb.
   Bismarck zavedl důchod po dosažení 70 let věku, přičemž průměrná doba dožití byla v té době 55 let.
   Opravdu "geniální systém pro dolní miliony", vole.

   Vymazat
  3. 20:05-blbe nápodobně. Neadoruji Bismarkův systém, snažím se najít vývoj důchodového systému od počátku,debile.

   Vymazat
  4. Akorát zapomínáte pane Hricáku na to, že i kdyby byla porodnost obrovská,dnes se rodí děti, které nikdy nejspíš pracovat nebudou. Budou všechno možný studovat do třicítky, a pak půjdou prostě někam dělat manažery, i kdyby na sůl nebylo.Za pár let bude děsná spousta všelijakých poradců, manažerů,šmejdů a vykuků s uměle vytvořenými pozicemi - všechno s vyhryzovým platem - že na důchody můžeme tak jako tak zapomenout. Nemůžu se zbavit dojmu, že ekonomika tady je cosi jako po nás potopa, nebo že je to jedno, vono to potom nějak dopadne. Třeba nás pojme do své ekonomiky jiná země a postará se - ale to už dnešní političtí paraziti budou dřepět ve svých luxusních sídlech a pořádat párty vzpomínající na staré slavné časy, každej ten parchant s padesátitisícovým důchodem. To by musel někdo odtroubit měnu a znehodnotit vyhryzům jejich peníze -přepočet jedna ku padesáti? Jako už to tady bylo? Tak to jo, tomu bych rozuměl.Ale že budou současný český dětičky někdy pracovat, to je science fiction.

   Vymazat
  5. 21,12
   Ale to jsem zmínil v závěru svého příspěvku. Zaměstnanost i porodnost musejí správným způsobem řídit politici. V zásadě jsem proti výplatě všech dlouhodobých sociálních dávek. Místo nich bych zavedl umělou zaměstnanost. Pokud se pro dlouhodobě nepracující nenajde jiná, smysluplnější činnost, měl by každý pracák mít nějaký plac, kde budou dlouhodobě nezaměstnaní přehazovat lopatou hromadu hlíny z bodu A na bod B. Každý pracovní den, osm hodin denně. Za minimální mzdu plus dětské přídavky. Za bolševika jsme neměli zdravotní a sociální pojištění, ale pouze daň. Přitom přídavky na dvě děti mi vyrovnaly tuto daň. Kdyby se tyto přídavky nastavily tak, aby dětské přídavky vyrovnaly součet zdravotního a sociálního pojištění, plus daň, ze státem udávané průměrné mzdy a tyto byly vypláceny pouze pracujícím (s vyjímkou nemocných a důchodců), mohly by se zrušit všechny ostatní typy sociálních dávek. Tím by se podpořila porodnost u pracující části populace a děti by přestali sloužit, coby výrobní prostředek u socek všeho druhu. Pracuješ, dostaneš. Nepracuješ, nedostaneš ani korunu.

   Vymazat
  6. No -přesně jako to fungovalo za totáče. Umělá zaměstnanost úřadama počínaje, fabrikama konče. Dnes je jen na úřadech, v politice, státních trafikách, bankách, pojišťovnách - prostě si ji mohou dovolit všude tam, kam tečou peníze z obratu státu, ( z daní) a nedovolí si to tam, kde se opravdu cosi vyrábí a prodejem toho cosi se živí. Nebo u služeb.

   Vymazat
 14. 18:24 bych doporučil si přečíst odborný právní výklad Washingtonské smlouvy na svobodném vysílači 2015-05-21 Miroslav Polreich_NATO – Washingtonská smlouva, či v časopise Svědomí na netu: Washingtonskou smlouvu citujeme, ale neznáme. Málokodo totiž ví, k čemu se 4. dubna 1949 ve Washingtonu D.C. členské státy upsaly. Prostudujte zejména výklad k článku č. 5!
  Co se týká výdajů na armádu před r. 1989. Nezapomínejme rovněž na rozprodávání tzv. NZ (nedotknutelných zásob) tehdejším vedením armády za intenzívní výkonné účasti dnešního předsedy TOP 09...

  OdpovědětVymazat
 15. JÍROVEC je kanón, správný pohled na věc. Doufám že bude kandidovat na prezidenta, mám koho volit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepíšete diskuze na novinky pod nickem Singer Strakonice? Silně mi to připomíná jeho provokativní žvásty.Ale ten je tam na to instalovanej, aby torpedoval diskuze něčím extra nasrávacím, aby přibývaly. Něco jako roztleskávačka diskuzí.

   Vymazat
 16. Začal jsem si spořit na důchod hned jak se ta možnost vyskytla. Po pěti letech jsem spoření zrušil, protože vzhledem k inflaci by byl zisk od státu minimální. Měl jsem lukrativní zaměstnání tak jsem to vyřešil, tím, že jsem si bez dluhu a hypotéky postavil svůj dům. Důchod mám kolem dvanácti tisíc. Na vesnici, ještě když máte zahradu, tak je život snazší. Nekouřím a téměř nepiji. Ale co má dělat důchodkyně, která celý život pracovala, bydlí v paneláku a má důchod deset tisíc?. V létě jsem brigádně vypomáhal jako poštovní doručovatel, tak vím kolik jsem nosil důchodu. Ani u důchodců, mužů jsem nikdy nenesl víc jak třináct tisíc. Jedou, ještě za Kalouska se jeden pitomec, poslanec za ODS, nepamatuji si již jméno. V televizi chlubil, že zkoušel vyjít měsíčně s deseti tisíci. Po tom měsíci znovu někde vystoupil a řekl, že skutečně se tím dá vyžít. Našel jsem si na internetu na něj kontakt a napsal mu, že je idiot. Za prvé kolik on platí na poslanecké ubytovně, nebo kolik platí za jídlo v poslaneckém bufetu nebo jídelně. A to není jen o jídle. Kolik ta důchodkyně s deseti tisíci zaplatí za léky, za dopravu. Samozřejmě nájem a taky si občas musí něco koupit co já vím...nový kabát nebo boty. A nebo knížku, zajít si divadla nebo s přítelkyněmi do kavárny. Neodepsal a nereagoval ani na toho idiota. Tihle paraziti jsou totálně mimo s představou o životě obyčejných lidí. A to nejsou jenom důchodci.Ženy samoživitelky, invalidé, pokladní v těch různých supermarketech a pod.
  A perličku na závěr...Vzpomínal jsem tu babi s tím desetitisícovým důchodem. Bylo období vyplácení sociálních dávek. Nesl jsem zrovna v té samé vesnici asi padesátileté cikánce složenky. Šest. Nevím na co byly, protože to bylo v kódech, ale bylo tam ČSSZ. Nedalo mi to a se zvědavosti jsem v autě spočítal celkovou částku. A teď se podržte. Svině , která nikdy neděla brala celkově za nic dvacet jedna tisíc! Další měsíc jsem měl pěší rajón, město. Nesu zase ty složenky. Už na mně čekali. Dva, mohlo jim být kolem pětadvaceti. Tak tomu jednomu předávám tu složenku. Jsem už ve vratech, když za zády slyším toho jednoho jak povídá druhému tím jejich přízvukem :,, No konečně mi ta bílá mrdka donesla ty peníze." Tedy já myslel... Měl jediné štěstí, že dnes už pošťáci nenosí pistoli. Tak já vstávám ve čtyři, abych byl v pět u autobusu. Denně..., měl jsem velký rajon. Krokoměrem to bylo změřeno na šestnáct kilometrů, když to bylo od schránky ke schránce. Za každého počasí a to vše za jedenáct a půl čistého. A já jsem bílá mrdka. Domů jsem se vracel čtyřkou.
  Tohle by měli taky politici řešit. Jedinou jejich starostí je, aby si přidali sami a v řádu tisíců. A ten druhý případ, dneska to řekl Zeman dobře, ať se seberou podpory a různé dávky těm co nikdy nepracovali a pracovat nechtějí. Těch jednadvacet tisíc mohly dostat rozděleno tři zdravotní sestry, nebo učitelky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jáznám důchodkyně s osmi, osmi a půl tisíci důchodu měsíčně. Když si přivydělávají,tak do dvou tří tisíc na měsíc, padla na ně EET.

   Vymazat
 17. Hlas z lidu jasne prikazal, ze Vy dva jste
  IDIOTI, 20:53 & 20:57 a ze mam psat dal !

  Cesi nenechte se sidit ! Za benefit, ktery jste svoji celozivotni praci prinesli republice si zaslouzite dovolenou na Floride, tak jako Kanadane, ci Nemcouri a Anglicane a Rakusani atd.

  Ja je potkavam kazdou chvili, kdyz jdu nakoupit ovoce.
  Nekdo vas STRASNE SIDI, ale ja nevim, kdo to v Cesku je.

  Take jsou zde Cesi z Ceska, kteri si zde kupuji nemovitosti, asi za penize usetrene na duchodcich.

  Vase feudalni panstvo prerozdeluje to, co patri vam - vselijakym parazitum, a to je duvod proc nejedete na Hawaii, ci na Floridu. Kanadan Jirovec zde byl 1/2 roku nedavno.

  A nejaky vas minister si zde koupil CONDO na A1A v Miami, coz je lepsi ctvrt.
  Ono to melo hodnotu pod $ 300 000, ale on za to dal
  $ 800 000... HUUuu, ha, ha, ha, ha. To je srandy kopec.
  nick HONOLULU - duchodce ! (Ale u nas se to jmenuje - MAN OF LEISURE !)
  Tam na Waikiki (Oahu - Hawaii) oni tam maji nejlepsi ananasove dorty na svete a piji k tomu Coffee, ktere se jmenuje KONA. Jim to tam roste na sopecne pude.
  Domorodci stale jen tanci a zpivaji, ci vriskaji a jejich zensky nedaji pokoj nikomu kdo ma svetle vlasy a modre oci. Oni jsou asi rasistky. Jsou v prumeru velmi hezke.

  A vas duchodce o takove samozrejme veci nekdo sidi, ale ja nevim kdo.
  Duchodci NEDEJTE SE !
  ALOHA OE - HAWAIIAN GUITAR. (youtube)
  Tribun lidu nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano - blbý americký predátor a prznitel českých diskuzí napsal opět svůj žvást.

   Vymazat
 18. Duchodci !
  Florida je zazracna zeme, ktera uzdravuje a prodluzuje zivot. (Pokud nevjedete autem do vody mezi Alligatory.)
  Florida ma pro kazdeho z vas FOLIC ACID, vitamin "D" + mineraly ve vzduchu a ve vode.. More je teple a bohate na velke mnozstvi zouzele - velmi lahodne, kdyz je na taliri. Florida je barevne krasna a stale proslunena.
  Florida to neni pouze poloostrov t.j. ZIVOTNI STYL - nejprijemnejsi co existuje.

  Zabavi je zde velke mnozstvi, pokud na ni mate energii.

  Florida ma take zabavne Thema parky ! Je jich 9 a kazdy je pro jiny druh povahy. Nejznamejsi na svete je EPCOT a Magic Kingdom.
  Florida je stale zelena a roste zde mnoho kvetu velmi krasnych barev. Na Floride ziji i ptaci navstevnici z jizni Ameriky - papousci.
  (To, ze umi nadavat je moje zasluha.)
  Na Floride take letaji KOLIBRICI
  a more v nekterych mistech vyvrhuje skeble a nusle (Captiva, Sanibel) a umelci to sbiraji.
  Na Bahamas je prima linka z Miami a do jizni Ameriky z Fort Myers.
  Takze kdyz jsou zde duchodci z Nemecka a Kanady, tak to musi byt umozneno i pro kazdeho z vas.

  A nyni nick HONOLULU zaspiva oslavnou pisen : " Do Ameriky jezdej tam parniky, kdyz prijedes pripada ti vsechno veliky.. (T.j. pravda !) V Americe maj slepice co snasi vejce jak cepice.. (To neni pravda.)
  Duchodci NEDEJTE SE ! To co je na Floride nejlepsi je vsachno zdarma !
  nick HONOLULU - zastance duchodcu !
  Stropnicky zvednete duchodcum duchod !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně -američtí šašci ničí a przní z bezpečí své země celý svět, bezvýznamný hovínko, kdysi Čech, dnes českej emigrant na Floridě Večerek Jiří, z bezpečí svého pelechu przní a ničí alespoň české diskuze.

   Vymazat
 19. Vše lze vyřešit jedním "šmahem", stačí v každé válce postavit do přední linie ty co války vyvolali nebo se jí dožadovali a hned bude klid. Všimněte si, že ti vyvolávači válek nikdy nebojovali a jejich rodiny nikdy nestrádaly.Takže když chtějí válčit tak ať si válčí sami a netahají do toho normální lidi.

  OdpovědětVymazat
 20. Z projevu amerického prezidenta Trumpa: " Vyžadujeme po naších spojencích v NATO, aby plnili své závazky výpalné ( myšleno 2% HDP na obranu ) a věřte, že peníze už přicházejí". Jinými slovy v překladu to znamená, že 2% z HDP je výpalné USA od spojenců, tedy podřízených států v NATO. A to, že peníze už přicházejí znamená, že 99% výdajů těchto států na zbrojení ve výši 2% HDP jdou směrem do USA, odkud musí všechny členské státy v NATO nakupovat zbraně, zbraňové systémy, technologie a podobně. A co se týče důchodů. Od roku 1989 Česká republika systematicky okrádá důchodce v bilionech korun ročně a to tím, že jim, pod různými záminkami nedává důchod,který si tito lidé u státu zaplatili. Navíc důchodci se nemůžou bránit. Ale přiznejme si taky, že to byli hlavně tito dnešní důchodci, kteří na Václaváku cinkali klíči, že to byli tito důchodci, kteří se zdůvodněním, aby se jejich děti měly lépe, volili pravici, že to bili oni, kteří se nechali přemluvit v rámci akce "přemluv babku - přemluv dědka" tak aby pravice zvítězila, která je hned obratem okradla, že to jsou oni kteří rázně nevystoupí proti vlastnímu ožebračování a celá řada z nich do úmoru neustále nadává za každou dnešní díru na silnici, že za to můžou komunisti i když již 27 let tady vládne kapitalistická pravicová demokracie a máme tady ráj na zemi. Tedy, můžou si za to sami.

  OdpovědětVymazat
 21. Šetřit si na stáří? Nenechte se vysmát.Obvyklá produktivní věk je asi tak 35-40let. I kdyby měl běžný občánek průběžně takový příjem, aby mohl něco odkládat, tak mi řekněte KTERÝCH 40LET PO SOBĚ JDOUCÍCH SI ČS.KORUNA UDRŽELA SVOJI HODNOTU? A vemte to třeba od roku 1918....

  OdpovědětVymazat
 22. Zarážející je servilita s jakou evropští politici okamžitě navyšují vlastní válečné rozpočty pro blaho USA. Nebezpečí prý S.Korea, Rusko a Irán je i pro placené dezinformátory těžko racionálně doložitelné. OSN je již zřejmě úplně mimo hru. Zbývá nám pokusit se apelovat na "naše" poslance, aby nic takového neschvalovali. Někde někdo musí začít oprašovat zdravý rozum, nebo brzy všichni špatně dopadneme. Co se týká důchodů, zdá se že pan Babiš již připravuje vládu s TOP a ODS. Chtěl by znovu zavádět 3 pilíř. Jistě proto, aby se mohl zrušit ten první, který se musí valorizovat a nepřináší soukromému kapitálu zisky....

  OdpovědětVymazat
 23. Kašlu na stát. Je to banda vychcánků, co vždycky občana okrade. Nejhorší na tom je, že ty kreatury byly zvoleny ve svobodných volbách zhruba 20 procenty ze čtyřicetiprocentního základu, co se dobelhal k volebním urnám.

  OdpovědětVymazat
 24. Pane 10:04 v ramci spravedlnosti nakopte do rite vasim sousedum 11:43 & 11:45 ! Zastavam se zde duchodcu a vysvetluji jim jejich zakladni PRAVA a ti hemeroidi na tele Ceske republiky me napadaji...
  Oni nechteji, aby duchodci o svych zakladnich pravech
  vedeli.

  Nas oblibeny president Trump, rekl nekolikrat, ze valka s Ruskem NEBUDE ! Nepritel kazdeho Evropana, at uz Rusa Cecha nebo Americana je Islam...

  Dale rekl, ze Amerika nebude platit NATO za nikoho ! Kdyby jste poslouchali co rika, tak by jste meli trochu orientace.

  Vy mate v Cesku partu ambicioznich UFOunu , kteri demonizuji Rusko a chteji, aby vy jste jim pomohli Rusko ovladnout a dosadit UFOuny do budouci vlady v Rusku.
  Vy z toho nebudete mit nic.

  Vase armada ma 100 vojaku a 120 generalu, tak by nemela byt politicka ale narodni.
  A Prosazovat zajmy vasi zeme a ne Bruselu, ci Berlina !

  Kdyz vam napisi co nas president rika, tak me zjebete a pritom ja nemam nic ze sve hlavy !
  nick HONOLULU - svedomity pozorovatel

  OdpovědětVymazat
 25. Žiji v Kanadě už přes 35 let. Pan Jírovec popsal kanadský důchodový a sociální stav pravdivě. Ovšem pouze částečně.
  Znehodnocení peněz, slušivě zvané inflace, účinně ničí hodnotu peněžních úspor. Procento na úspory je malý zlomek inflace. Tisíc dolarů odložený před 35 léty má dnes hodnotu méně než čtvrtinovou v potravinách, benzinu, nájemném atd. Pojištění auta se zdražilo 17 krát nejméně.
  Srovnám-li to s tím, co vím o ČR, je to výrazně lepší.
  Ale - stále je tu kapitalismus, jehož konečným cílem je ZISK majitele výrobních prostředků nebo kapitálu. Kdo tohle chápe, tak ví, jak snadno je spadnout až dolů, stejně jako v ČR.
  Dobrým dokladem je skutečnost, že kanadské obyvatelstvo by se bez přistěhovalectví zmenšovalo.

  OdpovědětVymazat
 26. 11:45... Kdo ti dal pravo ty hlavo plna HOVEN urcovat co je hodnotne a co neni. Jsi TUPAN a delas zde literalniho arbitra.
  NEDOMRDKU, ja pisi jak to je, i kdyz je to proti zajmu manipulativniho hemoroida jako jsi ty !

  Ja sem pisi pro radost, abych vam pocural piskoviste, kde placate babovecky z vasich sracek, kterymi krmite narod.
  A kde je tvuj nick ZBABELCE ? Chces byt nepoznan a bezejmeny - krivaku bez patere !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 27. Jirovce - Kanadane !
  Bezohledu na to, co se nekomu libi nebo nelibi, piste to co mate na srdci ! Mate pravo na svuj nazor ! To zajistuje prvni clanek americke konstituce, ktera je svata kazdemu z nas.
  Ta se bude zavadet i v Kanade a Ottawa s tim nic nenadela, protoze v Kanade je pro nas kontrolovane mysleni neunosne.
  Kanada bude osvobozena ! Bloor str. v Torontu, bude prejmenovana na via Honolulu, aby Kanadane meli jizni pomer k zivotu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.