Reklama

sobota 18. března 2017

Koalice vedená USA záměrně zabíjí civilisty a ničí syrskou infrastrukturu / US-led Coalition Deliberately Kills Civilians and Destroys Syrian Infrastructure

Anna Jaunger (Inside Syria Media Center)
18. 3. 2017 Letectvo koalice vedené USA pokračuje v ničení infrastruktury v Sýrii pod záminkou boje proti terorismu, čímž nejen zbavuje civilní obyvatelstvo základních životních podmínek, ale také ohrožuje životy tisíců lidí. V poslední době oficiální Damašek vyzval OSN, aby se koalice vedená USA přestala zaměřovat na  přehradu Tishrin na Eufratu a její okolí, aby se předešlo hrozící katastrofě. Syrský zástupce v OSN Mounzer Mounzer to napsal v dopise zveřejněném  ve čtvrtek a adresovaném generálnímu tajemníkovi Antonio Guterresovi a Radě bezpečnosti.


V oficiálním dopise bylo také napsáno, že úplné zničení těchto přehrad, které jsou terčem náletů smyje povodní města a vesnice v oblastech Aleppo, Raqqa a Deir-ez-Zor, ohrožuje životy statisíců lidí žijících v těchto oblastech. Kromě toho Mounzer Mounzer varoval, že pokud by byly poškozeny přehrady, jediný zdroj poskytující pitnou vodu pro obyvatele okolních provincií, a dál by se vážně poškodila výroba a distribuce elektrické energie v Sýrii (byla by praktiucky paralyzována), která již byla vážně poškozena v důsledku útoků spáchaných ozbrojenými teroristickými skupinami.

Mělo by být zmíněno, že toto není jediný případ, kdy se syrská občanská infrastruktura proměnila v  cíl leteckých sil koalice vedené USA. Dne 16. března, v průběhu večerní modlitby, která byla tradičně za účasti stovky obyvatel vesnice al-Gina v syrské provincii Aleppo koaliční letectvo provedlo smrtící letecký úder na mešitu a zabilo víc než 40 lidí. Úředník civilní obrany Yahya Jawad řekl, že během náletu bylo v měšitě více než 200 lidí.

Ve svém stanovisku to Ústřední velitelství Spojených států (CENTCOM) nepopřelo a uznalo, že letecký úder byl proveden pomocí vojenského letectva mezinárodní koalice. Plk. John J. Thomas, mluvčí CENTCOM, si pospíšil s ospravedlněním akce koalice, a nepravdivě prohlásil, že letecký úder byl zaměřen na velké shromáždění členů al-Káidy v budově přes ulici od mešity.

Kromě trestné činnosti v Sýrii letectvo koalice provádí často nevybíravé útoky na irácké území. Tisíce uprchlíků a humanitární katastrofa - to je to, co se teď děje v iráckém Mosulu. Koalice pokračuje v bombardování obytných čtvrtí v západních čtvrtích Mosulu a nebere v úvahu skutečnost, že desítky civilistů mohou zemřít v důsledku jeho akcí.

Shrneme-li výše uvedené, je zřejmé, že taktika a strategie USA se nezabývá uznávanými normami válčení. Namísto boje proti terorismu, koalice přináší především zkázu a smrt. Analyzujeme-li akce syrských vzdušných sil a jejich spojenců, které jsou neustále obviňované z nevybíravých útoků, můžete vidět, že jejich útoky vydou pouze proti cílům teroristů a snaží se zabránit obětem mezi civilisty.

Takže čí boj proti terorismu je účinnější? Srovnáme-li následky útoků mezinárodní koalice a syrského letectva a jejích spojenců, je zřejmé, že USA užívá barbarské metody a nebere v úvahu skutečnost, že civilní obyvatelé jsou unavení z války.

US-led Coalition Deliberately Kills Civilians and Destroys Syrian Infrastructure

Under the pretense of fighting terrorism, the US-led coalition Air Force continues to destroy infrastructure facilities in Syria, thereby not only depriving the civilian population of basic living conditions, but also endangering the lives of thousands people.

Recently, the official Damascus has called on the UN to make the US-led coalition stop targeting the Euphrates and Tishrin dams and surrounding areas to forestall a looming catastrophe. Syria's Deputy U.N. Ambassador Mounzer Mounzer wrote this in a letter to U.N. Secretary-General Antonio Guterres and the Security Council, released on Thursday.

In the official letter it was also written that the total destruction of these dams that are being targeted by the air strikes will wash away and flood cities and villages in Aleppo, Raqqa and Deir-ez-Zor, endangering the lives of hundreds of thousands of people living in those areas. In addition, Mounzer Mounzer warned that if dams were damaged, the only source providing drinking water to residents of nearby provinces would be shut off, and Syria's electric grid, which had already been severely damaged because of the attacks and crimes committed by armed terrorist groups, would be paralyzed.

It should be mentioned that that this is not the only case when facilities of Syrian civil infrastructure turned into targets for the coalition Air Force. On March 16, during the evening prayer that was traditionally attended by hundreds of residents of the village of al-Gina in the Syrian province of Aleppo the coalition Air Force carried out a deadly air strike on the mosque, killing more than 40 people. Civil defense official Yahya Jawad said that during the air strike there were more than 200 people in the mosque.

In its turn, the United States Central Command (CENTCOM) did not deny it, and recognized that the air strike was carried out by the Air Force of the international coalition. Col. John J. Thomas, a spokesman for the Central Command, hastened to justify the actions of the coalition, making a false statement that the air strike targeted a large gathering of al-Qaeda members meeting in a building across the street from the mosque.

In addition to criminal actions in Syria, the coalition Air Force often conducts indiscriminate attacks on the Iraqi territory. Thousands of refugees and a humanitarian disaster - this is what the Iraqi Mosul is now. The coalition continues to bomb residential areas in the western districts of Mosul, not taking into account the fact that dozens of civilians may die as a result of its actions.

Summarizing the above, it became obvious that the U.S. tactical strategy conflicts with the accepted norms of warfare. Instead of fighting terrorism, the coalition brings only ruin and death. Analyzing the actions of the Syrian Air Forces and its allies, which are constantly accused of indiscriminate strikes, you can see that their command strikes only against the targets of terrorists and seeks to prevent casualties among civilians.

So whose fight against terrorism is more effective? Comparing the consequences of the attacks of the international coalition and the Syrian Air Force and its allies, it becomes obvious that the U.S. command is guided exclusively by barbarous methods and does not take into account the fact that ordinary people are tired of the war.

26 komentářů :

 1. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči a mezinárodní teroristé v dějinách lidstva. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy byla na Zemi. Zima a mráz přichází z Bílé chatrče ve Washingtonu! Zavřete dveře! USA po zásluze končí na smetišti dějin ve věčném zapomnění.
  Aktuální varování: "Se Spojenými státy do věčných lovišť!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Den před skončením II. sv. války přilétli demokratické bombardéry z USA a vybombardovali demokraticky a mírovými bombami celou Plzeň. Dnes toto bombardování věhlasně oslavujeme každý rok v květnu a jsme strašně vděční naším osvoboditelům z USA, že nás vybombardovali a to ne jenom Plzeň, ale i Bohumín, Klatovy, Liberec a dokonce i Prahu. Za toto bombardování jsme naším demokratickým přátelům s jejich mírovými bombami dodnes vděčni. USA po celém světě rozsévá svou demokracii a to hlavně pomocí mírových bomb.

   Smazat
 2. Stydím se za Tebe Ameriko.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musíme to dát vědět v květnu na demonstraci!Podporují se války,fašismus,chtějí,abychom se pářili jako psy ,rasa nerasa!Několik málo lidí si hýbe světem,jak chce!Musíme se zachránit!Pokud se nezačneme bránit,zahyneme!

   Smazat
  2. 2:14 - směšný, tam ti příjde pár lidí, různí floutkové - prodavači "di do snykrs" apod. apkáž odredovaná budou mít milionkrát větší účast:) Bojuješ dávno projetej zápas! - https://www.youtube.com/watch?v=utviTooRdR4

   Smazat
 3. To samé se odehrávalo na konci druhé světové války u nás.Vybombardovali strojírny a vůbec ničili infrastruktůru v Zemi.Jsou to bandité a neurvalci.Potomci kaubojů, grázlové s vymytými mozky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadlo mě totéž už při čtení nadpisu....

   Smazat
  2. První akce Američanů proti bojovníkům Islámského státu bylo, že vybombardovali ropná naleziště a rafinerie na území Syrie, prý aby se islamisté nedostali k ropě a neměli naftu do své těžké bojové techniky. I kdyby to byla pravda,ale kde by tito teroristé tak narychlo ty tanky a pod. vzali? A kolik ty techniky mají a měli a by to stálo za způsobení miliardových škod v Syrii

   Smazat
 4. Atlantičtí ýbrmenči nezvládají leccos.
  A také ani roli poražených.
  Jsou mstiví a zákeřní. Ale to víme již hodně dlouho.

  OdpovědětSmazat
 5. A celej svět už desítky let před USA dřepí na zadku! Všichni politici -vlády - skoro všech zemí jim do zadků lezou. Kultura ve všech zemích napodobuje tu americkou blbou,a omezenou, plnou ponižování, vulgarit a násilí. Pornosvinstvo, prosazování teploušů, a všechno další svinstvo se z USA rozlezlo po celém světě jak štěnice, a zničilo to tradiční kulturu a vkus všech vyspělých národů - všechny celebrity dnes napodobují americké pablby, totéž platí o modelkách a dalším póvlu - tak proč? Proč? Proč se jim tak leze do zadku? Proč se svět - všechny země - od USA nedistancují? Proč nezaujaly ani pasivní resistenci? Nechápal jsem to, nechápu to, a nikdy to nepochopím. Kdy a jak to skončí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, nebuďte tak skeptický. Dle nějaké studie téměř 75% světa nesnáčí USA. Spousta zemí se osamostatňuje od vlivu Ameriky. Jihoamerické státy ruší jejich vojenské základny na svých územích, nemají ustláno v řadě Afrických zemí, díky Číně a Indii ztrácí vliv v Asii, Balkán se taky kymácí, prozřela i řada postsovětských, nyní samostatných republik, kde se okamžitě vrhli na spolupráci s Amerikou. Protože to jsou víceméně ,,demokraticko" diktátorské země, o to více se tam nesnáší, když se jim někdo matlá do jejich záležitostí, navíc když jim tam chystá Majdany. Velmi se tam omezuje činnost americké armády a jejich ,,charitativních" organizací. (Chcete li dostat na hubu, vychvalte tam i našeho amerického Člověka v plísni, který tam do řady zemí vůbec nesmí). Věřte, bude pro Ameriku hůř a hůř.

   Smazat
  2. Anonymni 21:14
   Proc je svet tak proamericky zameren? Protoze US ovladaji zidi kompletne ve vsem (media, finance,obchod,ekonomiku,prava,kulturu, skolstvi atd.) a vsechny zapadni zeme take, Cesko nevyjimaje. V Americe naprseli hlupaci, kteri se dobre ovladaji stinovou vladou. Tu "smetanku" inteligence jsme meli moznost sledovat v plne krase ve volebni kampani.
   At se podivam, kam se podivam, na dulezitych postech sedi zidi, kteri sami sebe propagujou. Ku pomoci jsou jim vybrani tzv., sabesgojove, (jako napriklad Zeman), kteri jsou ochotni za krvavy Izrael vypustit dusi a kteri poslusne vykonavaji prikazy svych nadrizenych. Jinak by tam samozrejme ti slouhove nebyli. Takova je bohuzel situace v celem zapadnim svete. Proto v nadchazejicich volbach v zadnem pripade nevolte zidy nebo udelate dalsi kozly zahradniky. Predevsim si prostudujte jejich volebni programy.

   Smazat
 6. A co myslíte bylo v Iráku? nebo v jugoslávii? zničené přehrady, elektrárny, čističky vod, sklady obilí, mosty, školy, letiště, nemocnice, vysílače. jelikož čím víc se toho zničí tím víc se toho může postavit. A jak výroba zbraní tak výstavba infrastruktury patří do stejného konsorcia. Cílem agrese je vždy zisk a to dvojí jak ze zničení tak z obnovy.

  OdpovědětSmazat
 7. USAci přeci také v roce 1945 ničili infrastrukturu a zabíjeli civilisty i u nás... Pracují prostě podle nařízení Starého zákona a Talmudů...

  OdpovědětSmazat
 8. Oni zničili i plzeňské Škodovy závody a plzeňáci
  jim za to dodnes děkují.Dělají to i jinde a rádi.
  Vždyť to není jejich.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 9. v sýríí nemaj co dělat nikdo je nezval tak trump je jen menší zlo chěj dobít rakku

  OdpovědětSmazat
 10. Člen sněmovny reprezentantů ze stát Massachussets Seth Moulton prohlásil, že jaderná válka mezi USA a Ruskem „je zcela reálná“, a že Bílý dům si musí promyslet předem plán „odvetných akcí“, píše The Hill.

  OdpovědětSmazat
 11. Ja jen nevim jak pisatelka clanku vi na 100% ze to bylo Americke letadlo.
  Pres ulici nahodou meli schuzi pohlavari ISIS a Americani se netrefili??? a jako nahodou se trefili do meshity ktera byla nahodou plna lidi!!
  Proc to nebylo na priklad letadlo Iranu, Turecka, Israele , Ruska z duvodu vyvolat mezinarodni konfrontace , intriky.

  Jak vi ze onen plukovnik co to priznal je skutecny plukovnik?? USA armady.

  Ja uz vubec nemohu nicemu uz verit od doby kdy'kdosi' vletel v New Yorku do 3 mrakodrapu , ktere se sly k zemi, mezi nima jeden do ktereho letadlo se vubec netrefilo, veskere trosky z mrakodrapu rychle zmizely takze nikdo nemohl vzit z toho vzorky na rozbory co se vlastne stalo, jaky byl duvod katastrofy.
  Pritom se Americani vyhybaji jako cert krizi utocit na mesity. Pro mne ty veci jaksi ztraceji smysl , neb lidi nesiri fakta ale paniky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:24 máte asi pravdu, vždyť i na Novinkách psali že to bylo Rusko. A na Novinkách mají vždycky pravdu !

   Smazat
  2. 7:45 nedíváte se asi na nejdůvěryhodnější ČT. Na teletextu 130 zprávy ze zahraničí byste se dověděl pravdu, že USA se již omluvili za nálet...

   Smazat
  3. Jak jsem rekl ' NICEMU UZ NEVERIM' , ani Novinkam, ani CT, ani ABC, FOX news, Washington POST atd ...

   Novinky, CT a pod opakuji jen informace z druhe ruky !!!! a tudiz jejich slovo je bez cenne!!

   Smazat
 12. Kde to náhodou nebombardují USA bombami,tak to rozbombardují ekonomicky a teď si to přímo řekl Trump,více na zbrojení.

  OdpovědětSmazat
 13. Ano to je přesně politika USA ničit hlavně infrastrukturu, Srbsko nebo Libye cítí následky dodnes. Jasně tím dokumentují jejich hlavní snahu max. uškodit současnému syrskému režimu, ale vlastně jakémukoliv i do budoucna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Clovek nemuze myslet staticky, ale musi byt schopen videt zmenu.

   Jste schopni videt zmeny v politice USA , jak se meni lidi co ovladaji USA.
   Ja to vidim takovou zmenu jako v Rusku presun Gorbacev -> Putin, v Americe Obama->Trump. Proc by se melo menit pouze Rusko a ne taky Amerika.

   Panove nebudte nemyslici!!!!!!!
   Co mne prekvapuje jak vas NEOCONi byli schopni psychologicky zpracovat na nemyslici jednoduchy nastroje. Co takle jit stavet Pyramidy!!!
   BroukPytlik

   Smazat
 14. Čo je to NATO ? NATO = NORD ATLANTIC TERRORIST ORGANIZATION. Za posledné dve dekády vybombardovali i zničili vela predovšetkým Arabskych štátov kde bboli pre nich neposlušné režimy s milionmi zabitych,zavraždených .Hanbím sa za to že i moje Slovensko je členom tejto Medzinárodnej terroristickej skupiny NATO. Zatahuje nas do vojen a vraždenia proti krajinám s ktorými sme udržovali priatelské styky. Napr. do Lýbie chodoili lekáry,zdrav. sestry ,kvalifikovaní pracovníci,inžinieri. Teraz sa tam môžete podívat iba na rujny čo ostalo po zabíjaní a vraždeni po tzv. šírení demokracie Západom i USA v mene NATO. Bol som zastancom vzniku EU ,ale ked sa nezruší NATO nechcem byt v spolku s týmito Medzinárodnými teroristami a uvítal by som i zrušenie a pád EU i NATO . EU = NATO !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohu zel, clovek nema pocit , ze by NATO prospelo civilisaci , i kdyz clovek vidi jasne plany na kontrolu sveta o co se snazi uz 200 let.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.