Reklama

úterý 28. března 2017

Koaliční letecké údery vraždfí civilisty v Sýrii a Iráku / Coalition Air Strikes Kill Civilians in Syria and Iraq

Anna Jaunger
28. 3. 2017
 V poslední době se dozvídáme častěji a častěji o ničivých důsledcích leteckých úderů koalice vedené USA, které zabíjejí civilisty. Neziskové organizace Airwars, která sleduje a vyhodnocuje zprávy o civilních obětech,  obvinila koalici, že údajně usmrtila téměř 1000 civilních osob po celém Iráku a Sýrii jen v průběhu března 2017. To je rekordní výše ztrát za celou dobu „protiteroristické“ operace v Iráku a Sýrii.Po zprávách o obětech, které se objevilo v médiích, Pentagon urychleně rozhodl zahájit formální vyšetřování uvedeného počtu civilních obětí. Avšak západní média nadále vyvíjejí veškeré úsilí o přesunutí odpovědnosti za smrt civilistů na teroristy z ISIL.

Airwars identifikovala tři hlavní události, k nimž došlo v krátké době, a vedly ke smrti několika stovek civilistů. Tak, dne 17. března, US Air Force provedly letecké údery na mešitu poblíž Aleppa v Sýrii. Podle turecké Haberyirmi, útok zabil nejméně 70 civilistů. Je třeba zmínit se Pentagon nepřijal žádnou odpovědnost za útok, tvrdí, že útočil na pozice teroristů. Druhý útok, který byl proveden dne 20. března 2017 zasáhl školu v Al-Badia Al-Ad Dakhiliyah v jižní části Al-Mansur (u Rakka). V důsledku útoku byly zabity a zraněny desítky civilistů, většina z nich byly ženy a děti. 

Navíc turecký Anadolu oznámil, že letecký úder vedl k „téměř úplnému  zničení školy“, která sloužila jako azyl pro 50 rodin z Aleppa, Rakka a Homsu. Třetí útok, který proveden dne 23. března, kdy koalice letecky udeřila na irácký Mosul. Je známo, že se koalice zaměřila na tři budovy, v nichž byli ve sklepích ukryti lidé. Iráčtí vojenští představitelé prohlásili, že útoky zabily více než 200 lidí.

The New York Times oznámil, že v současné době je obtížné odpovědět, zda k masové smrti lidí v Mosulu vedly shozené bomby nebo výbušná zařízení teroristů z ISIL. Ovšem generálmajor Maan al-Saadi z irácké elitní protiteroristické služby  prohlásil, že tito lidé byli zabiti v důsledku útoku USA. Je třeba poznamenat, že iráčtí představitelé se rozhodli pozastavit účast na operaci v Mosulu, kvůli rostoucímu počtu civilních obětí. 

Nicméně i navzdory tomu, že se tyto incidenty objevily v krátké době a vedly k tolika obětem, koalice otevřeně prohlásila, že americká armáda se nevzdá své taktiky, i když to ohrožuje civilní obyvatelstvo. Je těžké říci, jak dlouho bude Washington prodlužovat krvavou kampaň na Středním východě. Je zřejmé, že zaštiťování se „antiteroristickou“ operací povede k dalším civilním obětem.
Coalition Air Strikes Kill Civilians in Syria and Iraq
Recently, it is reported more and more often about devastating consequences of the US-led coalition air strikes, which kill civilians.

According to Airwars, a non-profit organization, that monitors and assesses reports of civilian casualties allegedly caused by the Coalition, almost 1,000 civilian non-combatant deaths have already been alleged from coalition actions across Iraq and Syria in March, 2017. It is also stressed that it is a record high level of losses for the whole time of the "anti-terrorist" operation in Iraq and Syria.

After the reports about the casualties appeared in the mass media, the Pentagon urgently decided to launch a formal investigation into the stated number of civilian casualties. However, the Western media continues to exert every effort to shift responsibility for the death of civilians to ISIL terrorists.

In its turn, Airwars identified three major events, which have been occurred in a short period of time, and led to the death of several hundred civilians. Thus, on March 17, the U.S. Air Force carried out air strikes on a mosque near Aleppo in Syria. According to the Turkish Haberyirmi, the attack killed at least 70 civilians. It should be mentioned that the Pentagon hasn't taken any responsibility for the attack, saying that it was carried out against the positions of the terrorists.

The second attack was conducted on March 20, 2017. That time the coalition aviation hit a school in Al-Badia Al-Ad Dakhiliyah in the south of Al-Mansur (near Raqqa). As a result of the attack, dozens of civilians were killed and injured, most of them were women and children. In addition, the Turkish Anadolu noted that the air strike led to the "almost complete destruction of the school", which was serving as a home for 50 families from Aleppo, Raqqa, and Homs.

The third attack was conducted on March 23, when the coalition aviation struck at the Iraqi Mosul. It is known that the Coalition targeted three buildings, in the cellars of which were people. Iraqi military officials claimed that the air strikes killed more than 200 people.

The New York Times reported that nowadays for the Coalition command it is difficult to answer whether dropped bombs or explosive devices of ISIL terrorists led to the mass death of people in Mosul. However, Major-General Maan al-Saadi of Iraq's elite Counter-Terrorism Service claimed that people were killed as a result of the U.S. attack. It also should be mentioned that the Iraqi authorities decided to suspend the operation in Mosul because of the increasing number of victims among the civilians.

However, despite the fact that these incidents occurred in such a short period of time and led to so many casualties, the Coalition command openly declares that the US military will not give up its tactics, even if it threatens the civilian population. It is difficult to say, how long Washington's bloody campaign in the Middle East will be conducted. Obviously, using an "anti-terrorist" operation as cover, the Coalition again and again conducts indiscriminate attacks against civilians.

16 komentářů :

 1. teroristi používají civilisty jako živé štíty nic nového

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piš česky, bažante. Jistě, otázka ovšem je, kolem kterých civiních obětích je propangandický poprask a o kterých udržované ticho.

   Smazat
  2. 23:26 chtěl bych být bažant o obětech v mosulu masírovat nebudou nebo to jsou humanitární bomby aleppo to byla jiná propaganda proti assadovi rusku

   Smazat
  3. Jaképak vraždili! Koaliční bombardéry zásadně rozsévají mír a demokracii a to už říkal náš alkoholový génius, náš nedostižný V. Chavel.

   Smazat
 2. Je nepochopitelne,za akym ucelom bombarduje zapadna koalicia v Syrii,ked ich o to nik neziadal!Tu je vidno,ze svet nie je schopny urobit poriadky s agresormi.NATO a USA su na Blizkom vychode nenavidene a RF je vitana.Asadove vojsko uzko spolupracuje s Ruskom,preto Rusko presne vie,kde-kto je.A ak su straty na civilistoch,jedna sa aj o rodiny islamistov a tie musia byt odstranene,ako dalsie podhubie islamismu.Tak si to prial allah,oni to vedia a nerobia z toho tragediu,ako Sohr,Hrw,ci Osn= sro Usa.

  OdpovědětSmazat
 3. Joo, zvykejte si, pindostánské zmrdstvo lepší nebude. Spíš naopak. Demokracii se začali učit uplatňovat na Indiánech a jelikož v tom byli výteční,rozhodli se svou demokracií obšťastňovat celý svět. Jen si přeji, aby za to byli spravedlivě oceněni.

  OdpovědětSmazat
 4. Zial,potom to dopada tak,ze obcania zapadnych krajin si nebudu nikde isti zivotom...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tak je to správné a tak to má být.

   Smazat
 5. Letecké údery zavraždili 200 civilistů,ale ani jednoho ISisáka a o to přeci jde.

  OdpovědětSmazat
 6. nechapu proc cesky preklad davate i v inglish??? abychom si mohli zkontrolovat kvalitu prekladu ze?

  OdpovědětSmazat
 7. 6e koalice "omylem" bombarduje civilisty, tak na to jsme už dlouhodobě trénováni (minimálně od vybombardování nemocnice v Afghánistánu). Ale pokud už se už koalice nově pokouší bombardovat přehradu na Eufratu, tak tady už jdou žerty stranou. Jsou to obyčejný zvířata, tady jim už ani prodejní novináři nikde ve světě nepomohou!

  OdpovědětSmazat
 8. podobne jako izrael v palestine odstreloval delostreleckymi granaty nemocnice a skoly a zabil pres 2000 civilistu a 500 deti s oduvodnenim ze se tam ukryvaji teroristi a civilsty pouzivaji jako stit

  OdpovědětSmazat
 9. A kde je ten jandův olizovač z cthh...co ten na to není to fake news...

  OdpovědětSmazat
 10. Je zřejmé, že Američani jsou nasraní a přestává jim asi záležet na tom, co si o nich ostatní myslí.

  OdpovědětSmazat
 11. 10.35
  O USSA si nikdo normální nemyslí od konce II.světové války NIC SLUŠNÝHO!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Odmítnete jet na akci Člověka v tísni a už vás ženou! Václav Klaus mladší vyprávěl příběhy o nesvobodě
  29. 3. 2017 13:38

  REPORTÁŽ „Marxismus-leninismus, pak byl chvíli klid a teď je to tu znovu.“ Václav Klaus ml. diskutoval s veřejností v Havířově nejen o školství. Jak daleko jsme od situace, kdy začneme říkat: Ve škole to neříkej? Klaus jasně mluví o tom, že tu máme novou ideologii: „Původní komunismus mířil na výrobní prostředky, sebrali vám hotel, mlýn, činžák. Ale tato ideologie neomarxistická je nová a míří přesně na tyto věci – nesnáší klasické rodiny, nesnáší národy, proto jásá, když jde milion běženců do Evropy, má ráda všechny nadnárodní subjekty a nesnáší klasické vzdělávání.“
  Odmítnete jet na akci Člověka v tísni a už vás ženou! Václav Klaus mladší vyprávěl příběhy o nesvobodě
  Foto: Foto: Daniela Černá
  Popisek: Václav Klaus ml. na debatě v Havířově

  „Není náhoda, že normální učitelé z masa a kostí, ředitelé, kteří ještě nerezignovali a snaží se udržet svou školu jako maják vzdělanosti – znejistěli, že přestává záležet na tom, co studenti a žáci umějí, ale daleko více záleží na projektech a komunitních cvičeních,“ uvedl na začátek diskuse s veřejností v Havířově Václav Klaus ml. Zdůraznil, že školy jsou o lidech a prioritou posledních vlád bohužel nejsou kantoři a ředitelé.

  Popsal různé toky peněz a důvody, proč peníze nekončí v peněženkách učitelů, a upozornil na zbytečnou byrokracii, kterou musí strpět. „Četl někdo z vás nějaký rámcový vzdělávací program více než na stranu dvě?“ položil otázku publiku. „Nikdy jsem to nečetl. To snad není ani česky,“ poznamenal Klaus s tím, že úspěch jeho školy byl i v tom, že dotyčný materiál měli „jen v trezoru.“

  Věnoval se také ideologiím. „Ve školách se má učit, ale hustit do dětí něco jako, jestli tahle půlka sálu zásadně nesouhlasí s druhou půlkou sálu, je špatně,“ podotkl Klaus. „Zažívali jsme to, měli jsme nějaký marxismus-leninismus, pak byl chvíli klid a teď je to tu znovu. Do škol míří ideologičtí komisaři – multikulturní, evropští, ekologičtí, kteří mají za úkol dohlížet na to, že se nějaká látka v dějepisu a dalších předmětech zohlední a správně dětem podá,“ popisoval situaci.
  í zprávy

  Takový začátek rozhovoru redaktor Spiegelu ještě nezažil. Polský ministr si to vyřídil i s Merkelovou a EU
  Takový začátek rozhovoru redaktor Spiegelu ještě nezažil. Polský ministr si to vyřídil i s Merkelovou a EU
  VIDEO Redaktorka položila otázku k Rusku a Marine Le Penová vybuchla. Podívejte se sami
  Žádní uprchlíci, řízená migrace, říkal Chovancův úředník. Vyhoďte ho, žádala Táňa Fischerová. A takto nakonec dopadl

  Aktivní profil
  Popularita:

  1,81
  Jan Birke
  Jan Birke

  ČSSD
  poslanec

  Tiskové zprávy

  TA ČR usiluje o vyšší kvalitu hodnocení, učí se z chyb i od kolegů v Evropě
  TA ČR usiluje o vyšší kvalitu hodnocení, učí se z chyb i od kolegů v Evropě
  Vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihomoravského kraje se blíží
  Občanská demokratická aliance: Bankrot Westinghouse by měl být pod kontrolou vlády
  Národní divadlo: Žádný člověk – světová premiéra na Nové scéně
  Povodí Moravy zahájilo boj se suchem v soutokové oblasti

  Náhodné profily
  Ing. Jaroslav Klaška, arch.
  Ing. Jaroslav Klaška, arch.
  JUDr. Petr Hulinský, Ph.D.
  JUDr. Petr Hulinský, Ph.D.
  Poslední příspěvky z profilů

  Vše
  Fotogalerie
  Video
  Odpovědi

  Jan Birke
  Jan Birke odpověděl na dotaz
  Bohumínské usnesení
  Jan Birke
  Jan Birke odpověděl na dotaz
  Pane Birke,

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.