Reklama

sobota 18. března 2017

Kosovo se opět pokouší přivlastnit srbský majetek

Marko Džurič
18. 3. 2017  balkaninsightmessin
 
Kosovští Albánci vymysleli další plán jak ukrást nemovitý majetek registrovaný na Srbsko, Jugoslávii, či starou autonomní oblast Kosovo.
Všechen takto registrovaný majetek chtějí na katastrálním úřadě jednoduše přepsat na nyní nezávislé Kosovo.

Premiér Isa Mustafa řekl 1. března, že je katastrální úřad Kosova povinen registrovat majetek v souladu s kosovskými postupy a neprodleně.

Toto rozhodnutí ihned odmítl šéf srbského vládního úřadu pro Kosovo, Marko Djurič, který ho zároveň označil za nezákonné.

Djurič řekl, že na příštím zasedání požádá srbskou vládu o zrušení
„protiprávního, protiústavního a nezákonného rozhodnutí prozatímních institucí samosprávy v Prištině a separatistického vedení, stejně jako to udělal v případě dolů Trepča.“

V říjnu 2016 Srbsko vystoupilo Srbsko s kritikou a řeklo, že bude ignorovat rozhodnutí kosovské vlády dostat pod svou kontrolu důležitý důlní komplex Trepča. Kosovská vláda tak tehdy učinila navzdory pokračujícímu sporu se Srbskem ohledně vlastnictví a práv.

Djurič také vyzval k reakci mezinárodní společenství a dodal, že Kosovo nic nekonzultovalo ani se Srbskem, ani se zahraničími vládami a pouze „tiše/bázlivě vydalo rozhodnutí na internetových stránkách kosovské vlády.“

Premiér Mustafa se naopak nechal slyšet, že toto rozhodnutí je pro Kosovo velmi důležité.

Rozhodnutí se vztahuje na nemovitosti administrativy, armády a dalších bývalých sociálně-politických organizací SFRJ, Republiky Jugoslávie, Socialistické republiky Srbsko a Socialistické autonomní oblasti Kosovo (za éry Jugoslávie).

K problému se vyjádřil i srbský ministr práce Alexander Vulin, který má na starost také záležitosti veteránů. Podle něj si Priština uvědomila, že její jednání v Bruselu nikam nevedou a dostala strach z rostoucí síly srbské komunity v Kosovu a vlastní srbské pozice tamtéž.

„Politika Prištiny se měří podle toho, jak moc zlého působí srbskému lidu,“ řekl.

V samotném Srbsku mezitím opoziční Demokratická strana Srbska obvinila z opatření vládu v Bělehradu, která dala kosovské vládě důležitá data z katastru nemovitostí.

Organizace zvaná Serbian Restitution Network vyzvala bělehradskou vládu k odporu proti „uchvatitelům (srbského) státního majetku.“

Srbský vicepremiér pro kosovské Srby Branimir Stojanovič mezitím řekl, že srbští zástupci v Kosovu nebyli o sporném rozhodnutí informováni a dozvěděli se to pouze „neoficiální cestou.“

„Není to poprvé, co nechtějí, abychom to viděli, prostě nám to nedali“, stěžoval si Stojanovič.


 - - -

Zdroj: http://www.balkaninsight.com/en/article/kosovo-s-decision-sparks-new-belgrade-pristina-tension-03-15-2017

26 komentářů :

 1. Parchanti potřebují peníze.Ono všem těmhle
  gaunerům pomalu poleze tlustý do tenkých a tak musí dál krást a něco vymyslit.S orgánama už to tak neklape,tak musí zase na Srby z jiné strany.
  Ať žije Srbsko - náš věrný přítel !
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pražska vlaštovka souhlas naši přátelé slované

   Smazat
  2. Moje řeč, taky mám ráda Srby coby slovanské bratry. Rozum mi nebere, jak naše vláda mohla před lety schválit autonomní republiku Kosovo...

   Smazat
 2. Tak to jsem opravdu zvědav, jak se k tomu postaví mezinárodní společenství. Bude to důležitý právní precedens i pro Donbas.

  OdpovědětSmazat
 3. kosovo patri Srbum.

  OdpovědětSmazat
 4. Vidím za tím balkánskou řeznici Krvavou Madlu, velkou kámošku Humanitárního bombarďáka Vency. Zase natahuje své krvavé pazoury.
  Kosovo je Srbsko !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není těm bosenským Poturčencům divné, že mají narozdíl od Turků a Arabů stejnou barvu kůže a vzhled jako Srbové a proč se potom perou se svou vlastní krví?

   Smazat
  2. To je jinde! V Kosovu nežijí žádní "poturčenci", ale potomci starověkých Ilyrů, kteří musí čelit jakýmsi pastevcům co tam přitáhli spolu s Bulhary nedávno (asi před 1400 lety) z východoevropských stepí ...

   Smazat
  3. Konečně vidím člověka, který píše Pravdu

   Smazat
 5. OKAMUROVCI BOJUJÍ!!!


  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1344373608977481&id=858027300945450

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura chce zůstat v NATO. Je to jen podvodník a politik bez fištrónu.

   Smazat
  2. Kde to říkal? Podvodník bude někdo jiný.

   Smazat
 6. Když jsem po návratu z Kosova ,ještě nedobytého
  obranným spolkem NATO,prohlásil,že Albánci jsou
  horší jež cikáni,kteří jen kradou,tak mi nikdo
  nechtěl věřit.Tak nyní to ví všichni,koho chrání
  čeští vojáci místo svých občanů.Zatleskejte si,
  jak jste byli pitomí svým cinkáním.Toto je jenom
  následek celého převratu.Albánci chodili po nocích
  vypalovat srbské domy a vraždit Srby,aby dosáhli
  změny v demografii.Povedlo se pomocí USA a NATO.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povedlo se pomocí světového sionismu.

   Smazat
 7. Vidite a svet opet mlci !!! Jinak kuci na ac24.cz je zaknihovany kandidat na ceskeho prezidenta Horacek,ako spolupracovnik STB!!

  OdpovědětSmazat
 8. Kosovo je samostatné asi jako dnes Irák, Afghánistán. Srbské Kosovo je okupováno cizími žoldnéry ve službách US Army. Přijde čas a Kosovo bude vráceno po staletí oprávněným majitelům...

  OdpovědětSmazat
 9. Srbové do tanku v tank a žente ty zlodějské zmrdy až do Tyrany . marcel

  OdpovědětSmazat
 10. 1) Vy píšete, že Albánci spolupracovali s turky, ale pravda to není. Turky byly pozváni od krála Karla Topia aby bojovali proti srbům ve střední Albánii.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Savra

  Co se tyče albánským pašalíkům, oni pachali zločiny na Albánce stejně jako na jiné národy.

  OdpovědětSmazat
 11. Proč nepíšte nic o zločinech proti Námi (katolíkům) v Kosově? Dám Vám jako příklad: otec Shtjefen Gjecovi (celá jeho práce se zmizela), otec Svaté Matky Terezy, svoji bratranci které jsem zminil nahoře (byli zabiti během mše). Oni jistě, že nespolupracovali s Turky. A proč tolik agresivity proti katolíkům v Chorvatsku a v Kosově?

  http://media.gettyimages.com/photos/an-ethnic-albanian-catholic-refugee-from-kosovo-holds-a-crucifix-28-picture-id51400589

  OdpovědětSmazat
 12. Je pravda, že většina zločinů nebyl od srbské armady přimo ale od paramilitarů kteří dríve obchodovali s drogami:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Arkan

  On pravě financoval kněze aby hodili benzin do ohně, stavěl kostel v univerzitním kampusu a další a další.

  Proti teroristickým knězům s e vyjadřili i albánští pravoslaví:

  https://www.youtube.com/watch?v=ON1PJV2pHbU

  OdpovědětSmazat
 13. 5) Podle Váše logiky, pokud Srbové obsadili střední a jižní Albánii(cisář Dušan a několikkrát na záčatku 20. století), proč Albánci by neměli právo obsadit Kosovo? Odpovězte na tuto otázku.

  OdpovědětSmazat
 14. Proč nepišete důvody zabití albánských katolíků: Shtjefen Gjecovi, Nikolla Bojaxhiu(otec matky Terezy), atd.

  OdpovědětSmazat
 15. Proč nepišete o povstání Albánců na Kosovu vedeno Pjetrem Bogdanim, a dále jeho následovníky? On byl katolík a to nesouhlasí se srbskou lži, že jo?

  OdpovědětSmazat
 16. Kosovo je srbské, normálně ho ukradli srbům. Kdybych nebyl čech chtěl bych být srb. Obdivuji je jak dokážou tyhle nespravedlnosti snášet. Je to práce američanů všechno, celá válka byla jejich vůle. A ostatní se můžou stydět že to podporovali. Srbovo držte se a já se modlím že až přijde čas tak srbům pomůžeme a nebudeme jet nečinně přihlížet největší nespravedlnosti. Neobhahuji válečné zlociny, ale ty dělali všichni nejen srbové.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.