Reklama

.

.

neděle 12. března 2017

Krym byl připravován pro základnu námořnictva USA ještě za Janukoviče


12. 3. 2017       zdroj
Krym byl už za moci prezidenta Viktora Janukoviče připravován pro americkou námořní základnu a počítalo se s vyhoštěním Černomořské flotily Ruské federace z poloostrova. Ve vysílání UkrLife to řekl politolog Michail Pogrebinský. Podle něj jsou řeči o proruskosti Janukoviče směšné, protože byl zastáncem odchodu Černomořské flotily z Krymu.


"Bylo by odmítnuto prodloužení pobytu Černomořské flotily a bylo by tam americké námořnictvo. Představte si vůdce ruského státu, kteří by v hrůzném snu připustili, že by to nastalo. Ne Putin, každý jiný by na jeho místě pomáhal zorganizovat situaci k přechodu Krymu do struktury Ruska ... Už jenom samotné téma, jež opakovaně nastolovali lidé, kteří se dostali k moci, že Černomořská flotila musí odejít ... Přece jsme si vědomi toho, co by to znamenalo pro Rusko, nemůžeme to nebrát v úvahu. Věděl jsem přesně, že ti, kteří přišli k moci, mluvili o tom, že je vyhostíme. Ba co víc, mluvilo se o tom, že ... nemám listinné důkazy, ale s velmi vysokou pravděpodobností mohu říci, že ještě za Janukoviče se na území Krymu vytvářel prototyp americké základny. Proto je mně prostě směšné, když slyším mluvit o proruském Janukovičovi", řekl Pogrebinský.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

46 komentářů :

 1. Logické a věrohodné. Je k neuvěření, že by se USA o takový tah nepokusily. Vidíme, co a s jakou podporou se odehrálo a odehrává nejen na Ukrajině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na rozdil od autora, jsem (na vlastni oci) videl i dukaz. V te dobe dala totiz jedna blogerka (tusim ze to byla Lea Vojtekova, ale po tech letech?!?!..) na iDnes, do diskuse odkaz do registru vladnich pobidek na zakazku na rekonstrukci nejake skoly kadetu na Krymu. Dokonce tam bylo datum zahajeni rekonstrukce podmineno urovnanim politicke situace ...ono to bylo totiz zadano us "pred Majdanem". :-)

   Vymazat
 2. NIC nového,
  nejméně 4 roky starý fakt.
  A proto ta zuřivá reakce, že se jim holt něco nepovedlo.

  OdpovědětVymazat
 3. To je neuvěřitelné -taková zrada ve vlastních řadách.Dodnes spoustu sprosťáren nemohu
  prostě pochopit ..možná,že tento pocit má více lidí ,proto jsme z toho tak nemile překvapení a smutní.
  je to hnus
  j.

  OdpovědětVymazat
 4. Samosebou, že to vše připravovali již dlouho předtím.
  Janukovič se tím jako politik úplně odkopal. Nejen svým selháním při kyjevském "mejdanu" té štětinoidní internacionály.
  A to pro tohoto jidáše ještě Putin nechal vyslat na poslední chvíli komando, aby mu zachránil život. Mající cenu snad jen svědka toho puče režírovaného US ambasádou s Nulandovou a jejími EU loutkovými fülemi, schwarzenbergy aj. zaorálky.
  Hořkost z toho, že Krym byl pro ty huny až tak na dosah, tak ta jim bude na jazyku zůstávat ještě hodně dlouho.
  Oni prohrávají k smrti neradi.
  A teď toto! A země v občanské válce, zadlužená po uši, lidi odtud utíkají po statisících ..., a ruský Krym žije.
  Tak nechť jako opět ruský jen vzkvétá! A přitom i hájí jižní část Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hlúposť - žiadne komando Putin neposlal, bolo uverejnené video, na ktorom zo starého žigulíka vystupuje na colnici Janukovič a prechádza do Ruska, popravde ho Rusko a Putin osobne privítali s kyslou tvárou, milší by bol ako nebožtík, je v podstate nepoužiteľná persóna ...

   Vymazat
  2. to není žádná hlúposť. Bolo uverejnené video, na ktorom samotný Putin hovorí ako pomáhali Rusi dostať Janukoviča z Ukrajiny lebo mu išlo o život.

   Vymazat
 5. Opět je hromada rusáckých, vůbec ničím nepodložených lží. smlouva s Ruskem o pronajmutí základny byla až do roku 2042.

  A ruští užiteční idoti v diskusi opět nadšeně kvákají jak na povel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený, běžte si vypláchnout pusu a nekafrejte o něčem, čemu vůbec nerozumíte. Jemine, jako by nějaká smlouva něco znamenala, vždyť ušáci a jejich slouhové nedodržují vůbec nic. Rusko to udělalo dobře, fandím mu a nechápu, že Slovani nedrží při sobě a za každou cenu se snaží zalézt do zadku západu, který je nenávidí a bere max. za otroky - viz např. naše republika je toho příkladem. Co pro nás kdy udělali, vždycky nás jen zradili a dnes jsme pro ten slavný Západ a EU jen ubožáci, kterým diktují své požadavky. Chci ven z EU a NATO.

   Vymazat
  2. Nějak si se zasekl jandův robote, pořád kvákáš kolem dokola ty samé nesmysly, Janda by tě měl nechat opravit.

   Vymazat
  3. 21:18 Když mluvíte o tom, že nás západ bere jen za otroky, tak se podívejte, jak se "čirou náhodou" podobají anglická a německá slova pro "otrok" a "Slovan". Je to tak odjakživa, tak proč by najednou měli být našimi příteli? Na to naletí jen idioti a kolaboranti, jako je ten 20:06.

   Vymazat
  4. Anonymní12. března 2017 20:06 tady ti to nikdo žrát nebude karla spáče slouho

   Vymazat
 6. Mazej si vylejvat alkoholickeh bezmozek k JandoPutnovi,ty to určitě ocení!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. Pindosácký magor nezná základní pojmy.Nechápe,že
  každá smlouva se dá vypovědět,protože v té smlouvě
  je na to pamatováno.Jeho mozeček není schopen
  uvažování a mele jen to,co má předepsáno.Ten jeho
  šéf si myslí,že jsou všichni stejně hloupí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to vypovězení bylo tak jednoduchý, tak by žádnou smlouvu nemuseli podepisovat, debile.

   Vymazat
  2. 21:19 to je pravda, nemuseli podepisovat, debile.

   Vymazat
  3. 21:19 - to debil promluvil do zrcadla.

   Vymazat
 8. Doposud jsem Janukoviče litoval a považoval za slabocha. Odteď jej považuji za zrádce a gaunera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jako -proč? Z článku je jasné, že nejsou listinné důkazy, takže je to jen blábol. Jakýsi pan domácí povídal... a diskuzní pavlačové drbny se mohou zbláznit. Media -pavlačové drby - diskuzní fórum - pavlačové drbny. A ještě horší. Přečtěte si diskuze na novinkách k článku, že byl nalezen zastřelený člověk uprostřed areálu Bohnické léčebny. Najděte si to a přečtěte si diskuze - a pak přemýšlejte nad tím, jestli lidi, kteří mají potřebu denně blábolit ty neuvěřitelně blbé bláboly, na diskuzích, můžou být normální. Jestli lidé, kteří píšou takové zhovadilosti, mohou ještě býti považováni za normální. Protože i na NR je těchto diskutérů z novinek spousta. Je to šílené - na zvracení.

   Vymazat
  2. 20:55

   Přesně tak. Nejsou vůbec žádné důkazy. Jediný rusácký "důkaz" je, že US Ministerstvo obrany vypsalo soutěž na opravu jedné školy. Toť vše.
   Ale ruští užiteční idioti se jak známo s důkazy nijak netrápí.

   Vymazat
  3. A vy se něčím trápíte 21.55? Hromadě idiotů stačí napsat blábol, že se něco takového připravovalo už dávno - a výsledek vidíte sám. Ale proč musíte hned nadávat a urážet? Proč jsou Rusové pro vás užiteční idioti - taky vám někdo nadává, že jste neužitečný český idiot? A přitom - co jsou ti lidé, kteří píší denně hromady diskuzí a na internetu slejzají kde jakou hovadinu - vám připadají jako užiteční? Plácat hromady kravin ke každému blábolu, který někdo napíše, jako se dnes vyrábí zaručená zpravodajství, včetně fotek na zakázku? A co je nejzajímavější - kdykoliv se zde objeví článek o proradnosti a zpotvořenosti všech medií napříč mediálním spektrem, a v zrovna v téhle diskuzní řadě je jich několik - všichni unisono souhlasně hýkají. Ano, všichni víme, že media jsou hnus, vyrábějí mediální prefabrikáty .. a bla bla bla.... A pak někdo napíše mediální prefabrikát a mohou strhat klávesnici. Zas přizvukujou - všemu věří.

   Vymazat
  4. 21:22 Dutá hlavo, rozhodně se vykašli na to, cokoliv komentovat, ničemu nerozumíš a nebo tvůj životní sen je, aby svět byl jedna USA vojenská základna.

   Vymazat
  5. Stavbu své vojenské základny Bondsteel na Kosovu poptávali američtí ženisté půl roku (!) před bombardovací kampaní proti Jugoslávii. Takže žádná "jedna paní povídala" ale běžná americká praxe.

   Vymazat
  6. 21:22 co je to "rusácký", marně jsme pátral. Jo definici blba nebo debila na netu najdu,Lojzo. Rusové si vzali zpátky Krym a někteří fanatičtí debílci z toho nemůžou spát a mají z toho osypky. Avšak každému Rusovi i Rusce jsou tyto existence u prdele a to tak, že velmi. :o))

   Vymazat
 9. Pjakin už něco takového naznačoval pěkně dávno. Putin potřebuje Janukoviče stejně jako Savčenkovou na další akce. Od samého začátku byla Ukrajina v bryndě a Putin chtěl dostat tuto Achilovu patu Ruska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co to znamená "naznačoval" a od jakého dávna 21.02? Nic takového jsem nikde nečetl. A Janukovič byl vyštván ze země, protože se opovážil vzdorovat EU, a dokonce nesměl bránit svoje obyvatelstvo před začátkem mordování a vraždění.Musel strpět bez odporu povraždění několika nevinných policistů od zhovadilé sběře. Pak začali vzývat Banderu a upálili řadové občany v Oděse. Nic z toho pro vás nic neznamená? Ten hloupý blábol je významnější? Proč? Protože to ladí s vašim zcestným myšlením, jednoznačně zaměřeným proti Putinovi? A proč? Co vám konkretně Putin udělal? Nezná vás - vy jeho ano? Ovšem - z mediálních blábolů. Nemůžete žít bez denní dávky mediálních blábolů. Jediný, kdo byl z těch šmejdů trochu soudný, a prohlédl všechno to svinstvo, byl Jaceňuk - proto taky se odpráskl. A co Porošenko? Už se pomalu stěhuje do Španělska. A ty bláboly o té Savčenkové -to se vám někdy v poslední době zdálo? Nechte se prohlédnout odborníkem, jestli nemáte zahájit nějakou léčbu - možná už je nejvyšší čas než totálně zmagoříte. Možná by pro začátek stačilo naordinovat si distanc od internetu a žvanění všeho druhu. TV -noviny - všechno škrtnout.Choďte ven se psem, a povídejte si s ostatními důchodci na lavičce o vnoučatech. To vás přivede na jiné myšlénky. Než plácat takové hovadiny!

   Vymazat
  2. Pane Jiří, závěšáka 21:24 si nevšímejte, je to místní neoblíbený grafoman s počínajícími projevy demence - z aprílové zprávy o zastřelení Jaceňuka kalašnikovem si jako naši statistiku falšující vyšetřovatelé vyrobil sebevraždu.

   Vymazat
  3. Sympatizant? Proč se zmízáš kolem "Jiřího?" Typická novinková sebranka. Ti to tak dělají. Navzájem se povzbuzují, nebo popouzejí proti někomu dalšímu. Jak blbečkové ve škole - kamarádi se navzájem podporovali proti jiným, pak se servali - ale co se tím vzrušuji. Idiotská novinková diskuzní sebranka ovládla diskuze k NR - jeden větší blbec než druhej, žvaní krávoviny, navzájem povzbudivě hýkají - starci, kteří už neudrží moč. Hlavně dřepět a psát diskuzní sračky. Ti u toho psaní jednou zhebnou. Že se Jaceňuk zastřelil jsem se dočetl - a ty ses dočetl o kalašnikovu? Kdyby to tak bylo, psalo by se o tom půl roku ( nejméně) a vyšetřovalo by se to. Ale - co se bavit s novinkovým impotentním diskuzním troubou - jen urážet druhé lidi, to by to šlo dědku plesnivej!

   Vymazat
  4. Pane Jiří, nebohý závěšák 20:08 nepoznal, že je ignorován - lidmi neoblíbený místní troll typu grafoman patrně není schopen porozumět ani tomu, že sedl na lep novinářské kachně a z aprílové zprávy o zastřelení Jaceňuka kalašnikovem si jako naši statistiku falšující vyšetřovatelé vyrobil sebevraždu. Berme to tak, že jeho nekontrolované chování - záchvaty vzteku a nekonečný proud nadávek je projevem nervové choroby. Sousedé tohoto psychopata si jeho připojením k internetu sice oddechli, ale je to na úkor čtenářů Nové republiky.

   Vymazat
 10. Ukrajinci ještě nepochopili, že je demokratický západ bude jenom využívat a vykořisťovat. Ceny potravin na Ukrajině jsou na úrovni cen u nás, tedy jsou srovnatelné jako například v Německu. A teď to hlavní. V Německu je průměrný plat 89 tisíc, u nás v ČR je průměrný plat 28 tisíc a na Ukrajině je průměrný plat 3 tisíce. Všichni jsme dohnali okamžitě po barevných revolucích jak u nás v 1989 roku tak Ukrajina v roce 2014 demokratický západ v cenách potravin a ostatního zboží. Úroveň platů nikdy nedoženeme, protože kolonista nikdy nedopustí aby ho kolonie dohnala a pořad bude říkat jak jsme my na východ zaostalí a musíme se učit a máme pořád nízkou produktivitu práce ale například u nás máme nejvyšší ceny za internet, za mobilní telefonování, nevyšší ceny vody v EU. A když se západu podaří vyvolat s Ruskem válku, kterou západ tak vehementně připravuje, půjdeme tam my jako kanonfuter v prvních řadách.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych dodal, že naše banky-dceřiné západních odvezou na západ 100 miliard zisků a zahraniční podniky u nás dalších 300 miliard zisků odvezou. Ani ta voda není naše. Jen to cizáci zkoupili a pouze inkasují, nic neinvestují. To jsme kolonie co?????????

   Vymazat
 11. Ukrajinci mají na výběr. Můžou jít dělat otroky do EU nebo můžou jít dělat rovnocenné pracovníky, techniky do Ruska. Kdo uvěří blábolům demokratického západu půjde na západ, kde s ním budou neustále opovrhovat. Ale rozhodl se každý sám a demokraticky.

  OdpovědětVymazat
 12. No, naštěstí to dobře dopadlo.

  OdpovědětVymazat
 13. Náhodou, myslím si, že Západ Ukrajině určitě pomůže. Nám v osmatřicátém taky pomohl.

  OdpovědětVymazat
 14. Jaký má na tom podíl Janukovič,opravdu nejsou listinné důkazy,ale to všechno nemohl připravovat sám Janukovič,když víme kolik měl zrádců ve své vládě a prakticky byl odstaven od moci o něco dřív.Někde už byla informace,že letělo letadlo s důstojníky USA směr Krym,ale muselo se vrátit,bylo to prozrazeno.

  OdpovědětVymazat
 15. Ještě dávno před banderovským převratem byla na netu zpráva, že Ukrajina chce pronajmout nějaký přístav na Krymu i USA. Určitě to nebyl Sevastopol, ale Jevpatorie nebo Feodosie, už si nevzpomenu. To není podstatné, podstatné je to, že se to mezi místními profláklo a ti odmítli obsluhovat americké poradce, kteří už na Krymu byli v té době ubytovaní. Taxikáři je odmítli vozit, kuchařky jim přestaly vyvařovat, pokojské přestaly uklízet atd. Byla to taková obyčejná pasivní rezistence místních lidí, ale byla neobyčejně účinná, protože nakonec Američané místo opustili. Je to řadu let zpátky, rok si nevzpomenu, ale bylo to v době prezidentování Janukoviče nebo jeho předchůdce. Ukrajina asi chtěla původně pronajmout Krym oběma stranám.

  OdpovědětVymazat
 16. Shrnu to skrátka a jasne,U S maríne chtěla mît na Crime Tomahawoki a ponoeki třídy Los Angeles a Pershing 4 rakety+ F 15 Eagle.  OdpovědětVymazat
 17. Pogrebinský nepřinesl žádný důkaz o pravdivosti svých slov, takže platí, že Janukovyč nic takového neplánoval.
  Není třeba omlouvat zábor Krymu Rusy před světem, ale před kyjevskými Ukroši, proto to Pogrebinský plácl.
  Rusové by nikdy nepřipustili existenci nějaké Ukrajiny bez garance vlastní bezpečnosti.
  Ukrajina stejně končí, je to slepenec nesourodých území, s různou historií a kulturou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. janukovyč sice nic neplánoval, zato usilovně plánovali ti kteří si jej chtěli otočit kolem prstu jako onehdá Jelcina v RF. naštěstí to na sklonku své neudržitelné kariéry trochu přehnali s intenzitou a Janukovyč pod tím tlakem raději dezertoval než by podlehl, což je pochopitelné.

   Vymazat
 18. Vyprovodit Černomořskou flotilu Ruska z Krymu ? No to si mohl myslet je blbec ( pozn. parafráze k výroku ze Švejka)...

  OdpovědětVymazat
 19. Už za Janukoviče byla ve vládě Ukrajiny 5. kolona USA, stejně jako je to dnes v Bělorusku u baťky Lukašenka. Západ nedá Rusku pokoj, dělá vše pro to, aby se stal BREXIT nefunkční a tak začali USA mydlit Rusku schody v Indii. Rusové se musí dát dohromady s Čínou a měli by jím zkomplikovat život, pokud se USA opět nevyzbrojí, i když nevím z jakých finančních prostředků, když ropa i zemní plyn by se měl obchodovat buď v Eurech, nebo ve zlatě.

  OdpovědětVymazat
 20. Pro informované nic nového. Janukovyč má jedinou historickou úlohu - být právně kontinuálním mostem prezidentství poté, co se sama rozebere kyjevská banda a celá ta banderovská a clintonovská parazitická líheň, co drancuje s oligarchy to, co ještě z Ukrajiny zbylo. Letos dojde k řetězu závažných změn všude tam, kde se otisk rypáku USA vryl do krajiny i duší těch, co dříve bývali lidmi. Vládnout si budou poctivé národní státy, jejichž základním principem je mírová a vzájemně výhodná spolupráce se všemi, kdo stojí o totéž.

  OdpovědětVymazat