Reklama

.

.

středa 15. března 2017

Kurgiňan: "Rusko je kost v krku liberálního světového řádu"

15. 3. 2017     zdroj
Rusko není nyní pro Západ o nic méně nebezpečné, než byl Sovětský svaz, řekl vůdce hnutí Podstata času Sergej Kurgiňan 12. března ve vysílání programu "Nedělní večer s Vladimírem Solovjovem".  "Když se říká, že "Sovětský svaz ohrožoval Ameriku a že Rusko neohrožuje, není to pravda. ... Amerika jako nikdy potřebuje globální světový řád, nikdy nebyla tak slabá a neobejde se bez něj, a Rusko je jako kost v krku na cestě k tomuto světovému řádu", prohlásil politolog.

Ba co víc, Rusko se v osobě prezidenta Vladimíra Putina zformovalo jako vůdce konzervativních a modernistických sil, zdůraznil Kurgiňan. Právě tento konzervativní přístup proti liberálnímu globalismu se stal sjednocujícím pro ruského a amerického prezidenta. "Proč Trump řekl, že mu Putin imponuje? Protože konzervativec pozná konzervativce", konstatoval Sergej Kurgiňan. "Totéž se děje v jiných zemích. Pro liberální establishment není nic horšího, než vidět mezinárodní koalici konzervativců, skutečně není pro ně nic horšího".

Když hovořil o nutné taktice chování Ruska v podmínkách neomccarthyismu v provedení amerických demokratů, politolog zdůraznil, že žádné pokusy na sblížení se Západem situaci Ruska nezlepší: "Přechodný závěr je následující: nesnažte se zalíbit se! ... Čím bližší budete, tím víc budou nenávidět a tím víc se bude provádět rusofobní politika. A když se zalíbíte? Zavěste si kámen na krk a utopte se! [Pouze potom] vám budou tleskat".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. To potvrzuje, že ani Putin ani Trump nejsou východisko ..., ale jen a jen spolu s Čínou jistý prostor

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pornoherci a hérečky se činí... nedají a nedají pokoj s trollováním

   Vymazat
  2. Jak Putin tak Trump jsou lidi co pracuji na PRECHODU sveho a svetoveho systemu do jine figurace, zvladnutelnejsi a zda se mi v souladu s potrebou Velkeho Prediktora ( ci Noveho Svetoveho Radu).

   Jsou zde SILY co se brani!!! kdo to jsou ?? at mne nekdo vysvetli ??? Ale neni to Amerika, ta ma jine problemy dneska.

   Ale co se deje je nutne : aby se mohla dostat 'nebezpecna' VEDA do rukou lidi a mohli se delat velke MEGA projekty!!

   Rusko i Amerika se staly podobnymi systemy jen se podivejte: podobne nabozenstvi ( temer FUNDAMENTALISMUS v obou zemich), stejny politicky systemy, co vic chcete jsou pripraveny se integrovat!!
   Clanek je psany nesmyslne proc ho prekladaji do NR?? Lidi co to pisou museji tahat drogy ci neco jim spadlo na frontalni cellebrum!!!

   BroukPytlik

   Vymazat
 2. Kapitalismus je korystnicky,parazitni a dnes jiz zahnivajici,proto potrebije NWO,aby bylo mozny zit na nekoho ucet.Vyrobu,si prodali do asie v domneni,ze peceny holuby budou padat rovnou do huby,zel RF jim nejako skrizila jejich plany!Rusko je tady nedaleko a usa je v prdeli.At si tam zustanou,ale za sve!

  OdpovědětVymazat
 3. Výborný a podnětný článek, nutí k hlubšímu zamyšlení i k poučení.

  OdpovědětVymazat
 4. Liberálové? Co to je? Svobodomyslné vraždění lidí ve válkách ve prospěch uzoulinké vrstvičky nenasytný oligarchů? Nový pojem pro sofistikovaný otrokářský řád euroatlantické "civilizace"? Čí liberalismus a pro koho? A co to může jedině napravit a přiblížit "náš" svět o krůček k demokracii? O ní stále se povídá, ale ještě nikdo ji zatím neviděl.
  Jen stupňující se krutosti, tedy terorismus těch bohatých vůči chudým.

  OdpovědětVymazat
 5. Robert Troška: Liberální socialisté a neomarxisté, postupný rozklad hodnot v přímém přenosu
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Robert-Troska-Liberalni-socialiste-a-neomarxiste-postupny-rozklad-hodnot-v-primem-prenosu-479550

  OdpovědětVymazat
 6. liberalismus si můžou strčit někam to nikdy nepodpořím
  Anonymní15. března 2017 9:31 dobře napsáno

  OdpovědětVymazat
 7. Demokracie je dáma plachá,
  že ji viděl kdekdo tlachá.

  OdpovědětVymazat
 8. Všimněte si,prosím,závěru článku.Cituji:čím více
  se snažíte zalíbit,tím více vás nenávidí!Politická
  reprezentace ČR se snaží zalíbit a ČR je všem jen
  pro smích a pohrdání.To je česká politika.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat