Reklama

úterý 7. března 2017

Ljaško objevil Ameriku: USA se vměšují do vnitřních záležitostí Ukrajiny!


7. 3. 2017     zdroj
Nová americká velvyslankyně na Ukrajině se rozhodla, že nebude jednat v rukavičkách.
Vůdce Radikální strany Ukrajiny Oleg Ljaško obvinil americkou vládu ze zasahování do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Napsal to na své stránce na Facebooku 6. března. Ljaška pobouřilo prohlášení velvyslanectví USA o nutnosti zřídit protikorupční soud na Ukrajině co nejdříve.


"Velvyslanectví USA trvá na vytvoření protikorupčního soudu na Ukrajině. Velvyslanectví USA navrhuje kandidáta na auditora činnosti NABU (Národní protikorupční úřad). To je bezohledné vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny", napsal Ljaško.

Poslanec Rady si náhle vzpomněl, že žádný suverénní stát, který si váží sama sebe, by nikdy nedovolil něco takového zahraničnímu velvyslanectví nebo vládě. V případě, že ukrajinské orgány souhlasí s tímto vměšováním, ponižují Ukrajince, domnívá se Ljaško.

Dále se vůdce Radikální strany vyjádřil ve prospěch výstavby "pevné vertikály moci" na Ukrajině, která musí mít vůči občanům odpovědnost.

Připomeňme, že velvyslanectví USA v Kyjevě dříve vyzvalo ukrajinské orgány, aby se zabývaly otázkou zřízení nezávislého protikorupčního soudu v zemi.

Stojí za zmínku, že orgány USA již po mnoho let bezostyšně zasahují do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Státní převrat v únoru 2014 na Ukrajině byl proveden za přímé účasti a pod tlakem amerického velvyslanectví a také řady evropských zemí.

Po státním převratu se zvláštní služby USA ještě silněji upevnily na ukrajinském území.

Nehledě na tyto okolnosti, jsou Američané velmi nespokojeni, že "reformy" na Ukrajině jsou velmi pomalé a že jsou v podstatě sabotovány kyjevskými úřady, přičemž míra korupce závratně narůstá a neunese jakékoliv srovnání s dobou Viktora Janukovyče.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

19 komentářů :

 1. to je jak u nás ten teplouš shapiro též tu intrikoval

  OdpovědětSmazat
 2. U každého "demokratického" státu se počítá, že hlavní rozhodovací pravomoc má Americký Protektor, u nás také čeká netrpělivě státní prezident Zeman na příjezd protektora z USA, proslýchá se, že to bude stejná "sláva" jako když přijel Reinhard Heydrich !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě se mýlíte, zapomněl jste na "turisty" z Číny.

   Smazat
 3. Třeba ten nový Heydrich bude také houpat na kolenou nějakého toho Vaška, který se za x let stane z notorického ožraly prezidentem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venca Flaška napomohl zničit a rozložit ČR.

   Smazat
 4. Ljaško má asi delší vedení,když nepochopil velvyslankyni.Ona žádá vytvoření protikorupčního soudu,ale nežádá potrestat korupčníky.Vždyť to známe a máme i u nás,něco podobného,ale korupčníci nesedí ani jeden,jen několik bílých koní.A když to náhodou hrozila,zasáhla vyšší moc s amnestií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak vidno, protektor Schapiro by se jako velvyslanec UK,velice hodil.

   Smazat
  2. 13:36 Co vás nemá. Na Ukrajině by Schapiro se svými červenými kartami, pochody bukvic, tibetskými vlajkami, Hermanovým strýčkem, trucoslavami a týdny neklidu byl jen slabým čajíčkem. Tamní banderovská kavárna potřebuje onačejší instrumenty pro své tanečky.

   Smazat
 5. Ljaško výjimečně nemá pravdu. Američané mají právo se vměšovat do ukrajinských záležitostí. A to z pozice věřitele. To si měli Ukrajinci rozmyslet dřív, než si od Američanů začali půjčovat.
  Vidím to, jako normální vztah mezi dlužníkem a věřitelem. Pokud pošle soud firmu do insolvence, také přestane být majitel skutečným majitelem. A Ukrajina už v insolvenci je.

  OdpovědětSmazat
 6. Ljaško nemá samozřejmě pravdu a kdyby USA a Západ vyvinul větší tlak na administratívu v Kyjevě, tak bude jenom dobře.
  Docela se mi líbí, jak obecně Západ donutil takové ty půvoidně zdivočelé východní země postupně snížit a nebo vymýtit korupci a korupční prostředí - a mám na mysli třeba ČR, Slovensko, Bulharsko atd .. Není to ideální. ale podstatně lepší, než před vstupem těchto států do EU.
  Například po dlouhých tahanicích v ČR konečně před časem vstoupil do účinnosti "Služební zákon" = to je přesně to, co potřebuje i Ukrajina.
  Nadávat na nějaké vměšování - je falešné a poplatné tomuto plátku. Tady i kdyby Rusko vypustilo atomovou bombu třeba na Bangladéš, tak jim tady budete tleskat. A nebo kdyby USA darovaly Rusku polovinu svého HDP, tak i tak budete Ameriku kritizovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:35-Píšete hlouposti.USA nemají lidi rádi
   ze stejného důvodu,jako dříve SSSR.Podíl na
   tom máte i Vy svým vlezlým štvaním,jak jsou
   USA dokonalé.Snížit korupci se nepodařilo už
   z toho důvodu,že v USA je na ještě větší
   úrovni.Takže se Vám líbí něco,co neexistuje.
   Jinak má Ljaško poněkud delší vedení.Ovšem
   na rozdíl od českých "politiků"na to přišel.
   Ti se k tomuto poznání ještě nepropracovali.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. oprava času - pro 0:57!

   Smazat
 7. Prostě a jednoduše, Ukrajina si Majdanem naběhla. Teď, když máme, co jsme chtěli...!? I EU je věřitel, exekuce Ukrajinu nemine. Ukrajinci nebudou pány jen na východě ale v celé zemi. Plynovody mimo tuto zemi mají zelenou. Už ani krast nebudou moci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:43 pravda je taková, že Ukrajina se už nikdy k Rusku nevrátí. Možná někdy za dlouho, až se v Rusku změní poměry a přestane být tak imperialistické.
   To je velká prohra ruské politiky, protože ztratili na dlouho velkého a docela loajálního spojence.
   O Ukrajinu se nemusíte bát - ona nakonec dojde k Západu a bude se tam dobře žít. Ta potřebná změna je v tamní společnosti ale velmi hluboká, po skoro 80 letech bolševismu to není jednoduché.
   My jsme měli za sebou jen 40 let a navíc jsme nebyli nikdy tak izolovaní od běžného svobodného světa, jako SSSR - a přesto dodnes bojujeme s pohrobky minulosti.
   Ti se vyskytují velmi často i tady na portálu NR.

   Smazat
  2. 7:44 je typický nácek, který vidí budoucnost Evropy a la dnešní Ukrajina. Toho bohdá nebude!

   Smazat
  3. 7.44
   Carda Retarda v akci!!!!!

   Smazat
  4. Nicméně je to tak, že jsi duchem prostý 7:44 a 8:13. I omezenec tu může hníkat, tak si posluž.

   Smazat
  5. 7:44 boží prostoto, dětino, naivko ...

   Smazat
 8. To je osvobozeni k demokracii a k lidskym pravum. Nezbyde kamen na kameni jako v Iraku..

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.