Reklama

čtvrtek 9. března 2017

Mezinárodní den žen: opravdu „malé, slabé a hloupé“?

Ingrid Puskajlerová
9. 3. 2017   e-republika

Podívejte se na pohádku o ženách podanou zcela oficiálně a pod parlamentní imunitou. Zápletkou je trio vlastností, které způsobily v Evropě pořádnou bouři.
My ale nebudeme řešit, proč to jeden polský dědeček (možná již duševně nemocen) řekl, nebo jaké tresty mu za tyto nepěkná slova hrozí. Polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke už má něco za sebou. V roce 2014 nafackoval svému oponentovi, v roce 2015 hajloval, loni zase srážel migranty svými hanlivými výroky. Nyní jsou těmi pronásledovanými samozřejmě ženy.

Ženy neumí hrát šachy
Zlý vlk s berličkou v ruce honí ženy a křičí: "Jakápak nerovnost mezi muži a ženami, vždyť neumí hrát ani šachy." Jenomže všichni muži nehrají šachy. Takže co? Podle logiky pana poslance by tedy tito handicapovaní muži měli vydělávat stejně mizerně jako ženy. Jenže to nemůže připustit handicapovaný myslitel s berlí, tak za nimi křičí, jací zlí jste to vy migranti. První argument je tedy opravdu hodný parlamentního pána tvorstva z Polska.

Ženy malé
Příkladem malé ženy je Matka Tereza, svatořečena papežem Františkem v roce 2016. Ano, svým vzrůstem je malá, ale její jméno zná snad každý. A politikové ho používají k zesměšnění svých protivníků. Ruský zástupce v OSN Vitalij Čurkin, který podezřele rychle zemřel v USA, poradil své kolegyni Samanthě Powerové, aby si vzpomněla na akce své vlastní země: „Za zvlášť podivné považuji vystoupení zástupkyně Spojených států, která postavila své vystoupení, jako by byla Matka Tereza", řekl. Malá neohrožená žena, která celý život pomáhala těm nejchudším, se dostala až do debaty OSN, protože "být jako Matka Tereza" se už stalo světovým příslovím.

Ženy slabé
Která žena není slabší od muže silného, vytrénovaného s bicesy a tricepsy? To jsou zákony přírody, jež měnit není zapotřebí. I ženy slabé jsou silné a nepotřebují si nesmyslně dokazovat, jak svojí silou přemohou stokilového chlapa. Nemají na takové nesmysly čas myslet, nenápadně totiž budují dějiny lidstva. A pokud jste v Africe, vezměte si dva kanystry s vodou a choďte každý den od studny vzdálené 10 km s vodou pro rodinu na celý den. To by chlapa s bicepsy hned přestalo bavit, ale tyto ženy to musí nenápadně dělat celý život.

Německá židovka
Příkladem je Anne Franková, která se dožila pouhých 16 let (1929-1945) a my známe její osud díky jejímu deníku, který si psala sama pro sebe. Německá židovka, chytré děvče s mozartovským literárním talentem, jež i když bylo slabé, věřilo, psalo, doufalo. A i když zemřela v koncentračním táboře na tyfus, její deník nezemřel a oslovuje lidi po celém světě. Svými zápisky v deníku připomíná i nenápadné každodenní zlo nacismu: všichni židé musí odevzdat jízdní kola, nesmí jezdit autem ani sedět na své vlastní zahradě. A její smrt připomíná hrůzu koncentračních táborů dodnes.

Božena Němcová
Zná ji téměř každý. A ještě více čarovnou Babičku. Nebyla silnou ženou, neuměla krav-maga ani kung-fu. Prostě šla a říkala, co si myslí, a také to psala pro ostatní, i když její muž byl státní úředník. Dnes tomu říkáme svoboda projevu. Říkala svůj názor na opravdové vlastenectví a máme se od ní co učit v dnešním populismu. Odměnou jí bylo po nástupu Bachova absolutismu sledování tajnou policií. Žila chudě, musela přežít své dítě, synka Hynka, v manželství šťastná nebyla. Přesto se nezabývala svou slabostí. Její silou byla literární tvorba, jež se stala po staletí tradicí a moudrostí českého lidu, který ona tak milovala.

Ženy hloupé

To je úplně nejhloupější výplod toho postiženého pána tvorstva. Logika je opravdu neotřesitelná: když jsou ženy malé, slabé, tak jsou v jeho logice nutně i hloupé. Přeji mu hodně štěstí v parlamentní práci pro velké, silné a neuvěřitelně chytré muže zejména v Polsku, které tak schopně politicky zastupuje. Vůbec nezávidím těm polským voličkám-ženám, které tohoto experta na ženskou otázku poslali vydělávat peníze v politice.

Přání k MDŽ
Přejme ženám k Mezinárodnímu dni žen, ať nejsou všechny velké a silné. Ať stvoří díla větší než celý vesmír, ať jejich cudnost a pokora pohltí les se zlým parlamentním vlkem a jeho berličkou. Ale milé ženy, i když je Mezinárodní den žen a váš svátek je středobodem vesmíru, nebuďte kvůli tomu pyšné. Ať nemusíme povolávat do boje pohádku o Pyšné princezně a shánět krále Miroslava. A naším politikům dejme na závěr příklad jiného civilizovaného politika, který ví, o čem tento svátek je. Na kremelské zdi vyobrazili ruskou vlajku z květin a nápis: “Vám, milované!” A Putin jako prezident měl k MDŽ hlavní projev v televizi, tady ho máte i s českými titulky. Zdůraznil, že muži věnovali po staletí ženám hudbu a verše, a citoval ruského básníka Konstantina Balmonta.

Žena je s námi, když přicházíme na svět, 
žena je s námi v naší poslední chvíli, 
žena je prapor, když bojujeme, 
žena je radost otevřených očí.

Čeští političtí páni tvorstva nečtou básně, protože musí dělat jiné věci, které jim vydělají více peněz než recitace poezie. Čeští politici mají jiné starosti a možná si v duchu myslí to, co jejich polský kolega řekl nahlas. A česká masová média žvanila na MDŽ jen o feminismu, jako by jiné ženy ani neexistovaly. Je ale dobré vědět, že na východ od nás ještě existuje slušná lidská společnost a důstojní političtí reprezentanti, kteří vědí, co je MDŽ, a jakou hodnotu má žena pro politicky myslícího muže.

- - -


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

22 komentářů :

 1. Bohužel,musím potvrdit,že ženy jsou hloupé.Dá
  se to poznat podle toho,že si dokáží vzít za
  svého manžela totálního bl-hlupáka.Potom se jen
  diví,co se děje.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tvá manželka si tě proč vzala, chitrolíne?!
   75 ročný borec

   Smazat
  2. majevský je tak inteligentní,
   že od něj stará už před léty uprchla,

   neboť s blbem nelze žít, viz jeho příspěvky...

   Smazat
 2. Pokud je ten bl-hlupák movitý, tak už je to ženská lest. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ovšem není případ Majevského.

   Smazat
 3. Anonyme 21:09-Když se chceš do někoho navážet,tak
  se nesmíš bát podepsat.To je totiž něco,co Vám nic
  neříká.Je to slušné chování.Máte sice pravdu,že to
  není můj případ,ale byl jsem ženatý dvakrát a po
  prvním manželství jsem se staral o dvě děti.Ve
  věku 68 let mám nárok na nadhled.Obzvlášť,když už
  20 let ženu k ničemu nepotřebuji.Dík za názor.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský jak nepotřebuji kdo uvaří vypere mám kámoše žena mu utekla a on hákoval a staral se o 2 děti tak potom klobouk dolu je to záhul

   Smazat
 4. Pořád mi není jasné, proč se matka příroda, vesměs u vyšších organismů orientovala na dvoupohlavnost. Jako laik se domnívám, že se ukázalo málo funkčním do jediného organismu slučovat všechny funkce, potřebné k tomu, aby daný druh obstál v přírodním výběru. Tím je nutně dáno, že muži, pokud jsou muži, mají vyvinutější jisté vlastnosti a ženy, pokud jsou ženami, zase poněkud jiné. Tím jsou ovšem dány i předpoklady pro různé role. Mou životní zkušeností je, že málokterá z žen měla předpoklady pro a zájem o elektroniku. Zajisté, světlou výjimkou je spoluobčanka Dana Drábová. Možná ovšem, že na druhé straně ji do ženy cosi chybí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drábové především chybí empatie. Proto se dala do spolku s tzv. Starosty, naprostými asociály Kalouskova ražení. Navíc je v silném střetu zájmů a ta blbaňa s tím odmítá cokoli dělat. Jak je malá vzrůstem, tak je malá i duší. Volte Starosty - budete za idioty bez vkusu.

   Smazat
 5. hovno hovno slavnej soude!!! zeny umeji hrat sachy hahaha dobre se pamatuju jak ten posuk nejlepsi hrac sachu na svete debil sachovej genius prohlasil ze zeny nepatri za sachovnici ale do kuchyne hahahaa potom prohral s madarkou Suzan Polgar hahahah gary kasparov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:26 existuje dostačný počet případů s tolika společnými znaky, aby posloužil ke statistickému zhodnocení s přiměřenou vypovídací schopností? Ptám se bez blbých vulgarismů

   Smazat
 6. 0;55 jsem obycejnej pepik neporozumel jsem vasi otazce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:08 omlouvám se, tím jsem chtěl co nejpřesněji vyjádřit, že jednotlivým případem nelze prokázat platnost či pravdivost nějakého tvzení. To je Váš případ z 0:26. Zdravím

   Smazat
  2. 1;25 no jasne to ja vim,ja totiz hraju sachy a je me lito ze tak skvelej sachysta jako je gary kasparov je takovej lidskej vul.chapete jeho vyboje proti rusku?

   Smazat
  3. 3:08 možná, že chápu. Určitá extrémně vyvinutá schopnost může znamenat zaostání v ostatních. Určitý úspěch může být výsledkem extemní ctižádosti. GK může být takto postižen, třeba omezeným rozhledem a ctižádostí být „světový“. A nakonec – k takovému projevu může být tlačen, jinak by si možná až tolik a snadno, nezahrál, tolik nevydělal. Lidský svět moc fér není.

   Smazat
  4. 13;14 ano tak by to mohlo byt ,pane ja vas mam rad vy pisete dobre.hodne pohody preji

   Smazat
 7. :)) každý bez rozdílu přišel na tenhle svět ze ženy !
  Žena je bránou do tohoto světa.
  Legenda o panně jenž pouhým záměrem se stala rodičkou, jasně dokazuje že ženy tady byli jako první. Jedna panna dokáže zplodit desítky mužů, muž ani jednu ženu...
  Kdo věří že žena je ze žebra Adamova, přiznává že jeho prapůvod je žebro :))) žebráci církevní.

  Naproti tomu kdo si vzpomene na jména Českých bohyň,uzří kdo byl, čím je a kam směřuje*

  OdpovědětSmazat
 8. Základním právem ženy je nemít povinnost pracovat !

  Děláte ze svých matek,manželek,dcer levnou pracovní sílu natolik vytíženou že rodina jde stranou.
  Tím jde stranou i celá společnost na pokraji konce.*

  OdpovědětSmazat
 9. Nic si paní Puskajlerová z těch blbých příspěvkům pod Vaším hezkým článkem nedělejte. Ti rádoby muži jsou babochlapi bez svalů a testosteronu, mužští zmetci. Kdyby to byli totiž chlapi, tak jdou pro své ženy vyházet ty příživnické kurvy z oken a nebudou se omezovat jen na blbé kecy za klávesnicí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato 7:43 je chlap s testosteronem a svaly, z oken vyházel nepočítaně příživnických kurev a mezitím nám o tom píše zprávu, což nejsou blbé kecy z posezu za klávesnicí.

   Smazat
  2. 13:23 Á, potrefená husa zakejhala. Máte však pravdu, týká se to i mě. Ale já se však za to sám před sebou (na rozdíl od Vás) hluboce stydím, i když bych vzhledem ke svému věku asi nemusel. Až se však Vy vážně rozhodnete, že půjdete házet parazitické parchanty z oken, tak se k Vám připojím! Kdy vyrážíte???

   Smazat
 10. Milé ženy, manželky, dcery, vnučky atd., k MDŽ vám zde zpětně přeji vše nejlepší, hlavně štěstí, zdraví a pohodu.
  Těch uhozených příspěvků si nevšímejte, nemá to cenu, jsou to bláboly nevyrovnaných jedinců.
  Muž vás milují, zbožňují a občas i zatracují, ale nakonec se k vám vždycky vracejí. Takový už je život.
  P.s.: (tohle berte jako odlehčení)- celé je to o klasické životní zkušenosti, kterou jsem po mnohaletém manželství nabyl i já: pro normálního chlapa je žádná žena málo a jedna moc :-D

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.