Reklama

pondělí 27. března 2017

Ministerstvo zahraničí RF: Moskva nebude skládat účty v souvislosti s Iskandery v Kaliningradské oblasti


27. 3. 2017   zdroj
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace uvedlo, že ruské úřady nemají v úmyslu skládat účty vojenskému bloku NATO ohledně rozmísťování taktických raket Iskander v Kaliningradské oblasti. Toto prohlášení dnes učinil ředitel odboru pro evropskou spolupráci Ministerstva zahraničních věcí Ruska Andrej Kelin.


Dříve německá média uvedla, že představitelé Severoatlantické aliance mají v úmyslu na nadcházejícím zasedání Rady Rusko - NATO požadovat od ruské strany vysvětlení o přesunu Iskanderů ke Kaliningradu.

Kelin oznámil, že Rusko nebude nikomu skládat účty o vnitřních přesunech svých vojsk. "Žádná zpráva nebude, o tom se nebude diskutovat", řekl představitel ministerstva zahraničí RF v reakci na žádost o komentář ke zprávě německých médií.

Připomněl, že Rusko je znepokojeno rozmísťováním rotačních praporů NATO v Polsku a pobaltských zemích, a Severoatlantická aliance manévry, které provádí Rusko: Západ, Kavkaz a manévry na Krymu.

Kelin řekl, že v souvislosti s tímto vzájemným znepokojením se na nadcházejícím zasedání Rady Rusko - NATO bude projednávat transparentnost. Strany si vymění názory a pokusit se odstranit stávající obavy. Uvedl také, že zasedání Rady proběhne na úrovni stálých zástupců a velvyslanců.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Co je idiotům z NATO do toho, co si suverénní stát dělá na svém výsostném území? Rusové mají právo na adekvátní obrannou odpověď a jakékoli žádosti o vysvětlení přítomnosti iskanderů v Kaliningradské oblasti je to samé, jako chtít při zápasu v házené po jedné straně, aby vysvětlila, proč má brankáře. Ale říkejte to těm sráčům z NATO!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:13 nemáš až tak docela pravdu. Srovnatelné zbraně NATO s podobným doletem jsou v několikanásobně větší vzdálenosti od ruských hranic, než je to naopak u Iskanderů v Kaliningradě.
   Takže je to trochu krok , který narušuje určitou rovnováhu.
   Rusko tedy zřejmě provokuje - jinak se to nedá vysvětlit.

   Smazat
  2. Je nám (NATO) do toho, ty rusácký kolaborante a vlastizrádče to, že mezi Ruskem a USA je v platnosti smlouva o zákazu rozmisťování raket s doletem 500 až 5000 km v Evropě.

   Smazat
  3. 1713
   Tebe se na něco někdo ptal ty milovníku ussackej agresorů?!!!!
   Ani náhodou!!!!!
   Tak zavři tu havlobanderovskou žumpu a zalez zpátky na nočník!!!

   Smazat
  4. 17.18 Není ten chlápek sekretářka Langšádlové? Dolet Iskanderů měřili s Langšádlovou pásmem, nebo tachometry na svých košťatech?

   Smazat
  5. 17:25

   Zdravím dalšího ruského kolaboranta a vlastizrádce.
   Nic víc se od tvých Rusáčků nechtělo než aby to vysvětlili, uvedli podezření na pravou míru. Tím že nic vysvětlovat nebudou domněnku jen potvrdili.
   Jako revanš bych tedy umístnil rakety podobného doletu podél celých Ruských hranic od Estonska až po Ukrajinu a zamířil na Moskvu a Petrohrad.

   Smazat
  6. 17:38Ty ussacká havlobanderovská vlastizrádná lihová nádobo,vysvetlili střílení do vlastních lidí ve Fuckingtownu????
   Leda kulový!!!!!
   Ty agresoři si """"myslí""""",že jen ten jejich podřadnej debilokracismus je to pravý a jejich pravda je jediná na světě!!!!!
   Seš duteleb stejně jako udavač Havel!!!!

   Smazat
  7. 17.13..medzi Ruskom a USA,plati zmluva,ze sa NATO nebude rozsirovat smerom na vychod...tiez to neplati,tak ako zmluvy?Zapad,nikdy nedodrzal ziadne zmluvy !!Ak RF neudre na USA jadrom,urobi to skor,alebo neskor USA !

   Smazat
  8. 17.38 Zdravím dalšího obětavého amerického aktivistu, ochotného pro hebreomajitele USA a FEDu obětovat i vlastní otčinu a vlastní národ - jenom když nebudou žít Rusové. Jistě vám UNCLE SAMUEL OF IZRAL poslal PROTIATOMOVOU HELMU A VĚČNOU GÁZMASKU. Nebo vás poslal do předsálí protiatomového krytu v Apalačských horách? Už máte medaili Kongresu "V Evropě vymřeli atomem běloši"? Prý se uděluje jenom zasloužilým gójským trollům...

   Vysvětlili USAci, proč v NORFOLKU přesunuli atomovou raketovou ponorku k jinému molu?

   Smazat
  9. 17:13 17:38 už jsou Ruské hranice u vašich základen v litvě až vás Rusové poženou zpátky tak se s vámy mazat nebudou

   Smazat
  10. 16:13 jen tak pro zajimavost,kde bydlíte?
   Jestli na západě Čech,tak jste v pohodě a Iskandery v Kaliningradu vám můžou být prý šumafuk.Dosah a účinky rachejtliček podle
   zveřejněných map k demargační čářer.45.:-)
   Jinak ti podle vás idioti z NATO chtěji jen aby se dodržovala mezinárodni smlouva
   ze dne 22.12 2011.

   Smazat
  11. A NATO ty kretene nekdy neco dodrzovalo?

   Smazat
  12. USA jsou a vždy budou nebezpečím pro celý svět.Myšlení jejich farizejských chazarsko-židovských neokonzervativců jde pouze jedním směrem : my jsme vyvolení na této planetě,a všichni ostatní nás budete poslouchat a budete nám sloužit!!!A když ne,tak vám zatopíme a zkorutíme vám ruce tak,že se už nenarovnají,jak nás už loni ubezpečil černý magor z bílé fašingtonské chalupy Barackismus Ohambamakiss.RF a Čína jsou americkým válečným plánovačům a magorům velkým trnem v oku,protože je nehodlají poslouchat a tancovat tak,jak zlodějské elity z USA poručí.Proto v posledních letech provokují,proto lžou a tlačí i své evropské vazaly do vyvolávání napětí v Evropě,aby jejich 100x opakovaná lež pro některé zaslepené hlupáky v zemích EU se přetavila ve falešné rozhořčení proti Rusku,zemi, která se v normálně do r.2014 snažila o smysluplnou spolupráci s Evropou i o rozvíjené normálních mezinárodních a ekonomicko-obchodních vztahů.Jenom si vzpomeňte,co provedli ti odporní US neokons (m.j.Nulandová,Kagan,Kerry,zmrd McCain,CIA a další) na jaře 2014 v Kyjevě,jak pak začali ostře provokovat a napadat Rusko,jak dosadili loutkovou fašistickou sebranku na Ukrajině k veslu,která postřílela vlastní lidi,jak dodnes podněcují zabíjené a občanskou válku na výchoě Ukrajiny.USA jsou největším nepřítelem lidstva,na to nesmíme nikdy zapomenout,a všichni ti vítači a poskoci těchto US šmejdů dostanou právě později od svých páníčků pořádnou lekci,ze které se vzpamatují asi až na druhém břehu řeky Styx, pokud tedy vůbec....POZOR na US válečné nenasytné štváče!!!!

   Smazat
  13. Treba kdyz se jde rus naveceret uz se to hodi naramne jako zdroj protiruske propagandu...
   /treba se napise ,ze nema poradne co jist/. ATD.

   Smazat
 2. Ale máš pravdu, ten placený trol se jen snaží vzbudit ve váhajících pochybnost. Což se mu samozřejmě nepodaří Hahaha...

  OdpovědětSmazat
 3. Iskander má dolet 480 kilometrů tak smlouva o rozřížení taktickich rakwt v Europě se Iskanderú netýka.A co delají armády NATO a USA v Pobaltí,to je snad také provokace?tak odpověz Jando.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Střela Iskander-M s bojovou hlavici o hmotnosti 700 kg má dolet 520 km. Při použití lehčí bojové hlavice o hmotnosti 480 kg, nebo jaderné hlavice o hmotnosti 400 kg (např. SS-23, síla 100 kt) je dolet 600 km s méně kvalitním raketovým palivem a cca 750 km s pokročilejším raketovým palivem. Podle Forsse to odpovídá americkému odhadu 700 km o doletu raket Iskander-M. S kvalitnějším tuhým raketovým palivem, jaké je pravděpodobně použito v ruských mezikontinentálních střelách Topol-M a Bulava, lze zvýšit dostřel raket Iskander-M až na 1000 km."
   Zdroj: http://technet.idnes.cz/zarazovani-do-vyzbroje-iskander-m-drw-/vojenstvi.aspx?c=A161125_091405_vojenstvi_erp

   Co dělají brigády NATO u členů NATO? Tak pitomý snad nemůžeš být, kolaborante.

   Smazat
  2. Tak panáček věří technetu a iDěs... tak se nechte děsit dál. Nebo to vaše trollí vědma stopovala na polygonu tachometrem svého koštěte? Z Prahy do Kaliningradu (Královec) je po A1 (tedy cik-cak) 1000,2 km. Vzdušnou čarou po orthodromě méně, to dá rozum... Tak pitomí jistě Rusové nejsou, aby vaši multikultihlavinku vynechali. Možná na Technetu uveřejní fotku Iskanderu s VAŠÍM JMÉNEM napsaným křídou... Ale nebojte se. Vaši smrt ruskou zbraní NATO nedopustí! To vás raději zabije samo o něco dříve, multikulti-kolaborante, sudetská pátá kolono! Majitelé NGO přeci nemohou dopustit, aby VAŠE DĚTI ZEMŘELY DOMA SEŠLOSTÍ VĚKEM... TAK NEDEMOKRATICKY! Prý PLATÍ: DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA USA MORI...Hlavně když nejste Američan a jste hodně daleko od Ameriky, že?

   Smazat
 4. NATO má povinnost se rozpustit jako protiváha waršavské smlouvě ta již neexistuje a je to velká chyba současných loutkových vlád východu když takhle zradili za falešný dolar -zasraný usáky je nutné vypakovat i s ambasádami z evropy !!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, konečně se objevil někdo, kdo má rozumný pohled na politiku NATA a na obrovskou zodpovědnost protektorátních vlád v bývalé socialistické Evropě za udržení míru ! Náš Zeman se také najednou nehlásí k tomu, že podvodem na voličích nás v rozporu se svými sliby zatáhl do toho zločineckého spolku !!

   Smazat
 5. Já bych to, zdali být či nebýt v NATO, nechal na všelidovém referendu, o které usiluje SPD Okamura. Volte SPD a dočkáte se možnosti vyjádřit se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu si děláte iluze, že vaše SPD získá více než 101, nebo dokonce více než 120 křesel ve sněmovně? Jenom tak by vaše hláška NEBYLA PIUM DESIDERIUM...

   Smazat
 6. Pane Jando 18:06,Rusko delá adekvátne opatření na svoji obranu,to znamená že kdiž budu na vás mířit takety a budú mít dolet že se trefí do vaši centrály propagandy,tak prejde vás chuť štvát naše lidi do války proti Rusku.Se to volá rovnovaha sil a za hlubokého míru co bil do roku 1989 se tomu říkalo rovnováha teroru pane Jando.

  OdpovědětSmazat
 7. Co je komu do toho, když si na zahradu pořídím rotvajlera, místo čivavy, protože mi soused chce otrhat jahody. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napadnou vás pro rasismus! Mezi rasami prý není rozdílu - přesto DISKRIMINUJETE ČIVAVU a POZITIVNĚ DISKRIMINUJETE ROTTWEILERA! To se Evropské komisi ale vůbec nebude líbit! Žádné z vašich plemen nepochází z Afriky...

   Smazat
 8. dobře dělá Rusko žádný západní šmejd jim nebude rozkazovat to platí jen na naši kolonii

  OdpovědětSmazat
 9. Není ani příliš zajímavé, že rusofobové ignorují otázku na jaký akt "západu" Ruská federace Iskandery reaguje. Vždyť, kdo si soustavně udržuje přehled a má přiměřenou paměť ví, že Ruská Federace varovala: když NATO bude pokračovat v jistých aktivitách, rozmístí Iskandery v prostoru enklávy Kaliningrad. Stalo se a pitomci žasnou. To by nevadilo, jenže, i oni chodí k volbám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si to přeložme.
   Když budete dělat věci na které máte plné právo a žádné smlouvy tím neporušujete, jen se nám prostě nelíbí, tak my začneme vzájemné platné smlouvy a dohody porušovat.
   Také žasnu že primitivové s takovým právním (ne)vědomím chodíte k volbám.
   A takoví blbci se pak diví, že jim na dveře bouchá exekutor.

   Smazat
 10. Nechápu proč se "demokraté" vztekají pro pár ruských Iskánderů? Vždyť jsou to přeci podle nich naprosté sračky jako veškerá ruská bojová technika, kterou přeci US ochranné síly hravě zlikvidují. Takže rozmístění Iskanderů nejen v Kaliningradu a na Krymu je přeci bezvýznamná záležitost o níž netřeba vůbec jednat. Navíc bych být prezidentem Ruska vydal osobně rozkaz k umístění raket i na Kamčatce, Kurilských ostrovech a pořádal bych pravidelná cvičení v Mexickém zálivu, poblíž Kalifornie, u Havaje a samozřejmě rovněž u Kanady a v mezinárodních vodách podél celé Aljašky. Určitě by se rádi přidali i Číňani a další země jako v USA milovaný Irán. No uznejte cvičit se musí, zvlášť když parneři cvičí v Černém moři, v Čínském moři, na Baltu, u Severní Koreje atd. Možná by se rádi přidali, ale ostýchají se to říci. takhle se přeci tvoří ta správná partnerství a zastavuje ruská hrozba. Nebo né "demokrati"?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.