Reklama

úterý 28. března 2017

Možná jste si nevšimli, ale Trump a Putin obnovují silnou vojenskou alianci

Lawrenc Solomon
28.3. 2017   Zvědavec
 Západní tisk je zaneprázdněn démonizováním Ruska. Je nám říkáno, že Rusko, prostřednictvím svého nástroje Wikileaks, může u Hillary Clinton za prohrání voleb; že Rusko napadlo americké servery, účinně dosadilo za prezidenta Donalda Trumpa; že Rusko vydírá Trumpa přes sexuální skandály a tajné obchodní dohody; že Trump neuveřejňuje svá daňová přiznání, protože ta ukazují příjmy z Ruska; že Rusko a jeho ďábelští spojenci, Írán a Sýrie, jsou nepřáteli Západu na smrt; že Putin chce opětovně obnovit sovětskou říši; že Putin dělá z Trumpa blbce, v krátkosti, že Rusko je historickým nepřítelem USA, kterého je třeba si vždy držet od těla zbraněmi.


Některé z těchto dohadů by mohly být snad dokonce i pravdivé. Ale dohadem není, že v současnosti dochází k dramatickému oteplování vztahů, k vzájemnému respektu a k vytváření vojenské aliance, kterou Rusko a Amerika neviděly desítky let.

[Prezident ...]
Prezident Donald Trump mluví po telefonu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Oválné pracovně Bílého domu. 18. leden 2017. Na obrázku jsou rovněž, zleva, personální šéf Bílého domu Reince Priebus, vice-prezident Mike Pence, hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon, tiskový mluvčí Sean Spicer a poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn.
Jedním z mnoha šokových překvapení je, že americké jednotky dnes bojují v Sýrii, v rámci společné věci a za koordinace s Ruskem. Oteplování vztahů mezi dvěma vojenskými velmocemi začalo téměř bezprostředně po Trumpově inauguraci, kdy se ministr zahraničí Rex Tillerson – který dostal od Putina ruský Řád přátelství – setkal se svým ruským protějškem, ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, 16. února v Bonnu. „Tillerson potvrzuje, že USA jsou ochotny řešit své problémy s Ruskem – Lavrov“, to je titulek s TASS, ruské tiskové agentury. "Zdůraznili jsme, že máme společné shodné zájmy, především co se týká rozhodného boje proti terorismu“, řekl Lavrov, který si stěžoval, že vztahy mezi Ruskem a USA „byly za Obamovy vlády vážně podkopány“.

Toto diplomatické setkání na nejvyšší úrovni doplňovalo vojenské setkání na nejvyšší úrovni téhož dne v Baku v Ázerbájdžánu, kde se sešel generál Joe Dunford, náčelník amerického generálního štábu, a generál Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu. Pak se tito dva generálové setkali opět 7. března, tentokrát v turecké Antalii, spolu s tureckým náčelníkem generálního štábu.
Kulbisn, sobota 14. března 2016, fotografie páru, který se líbá před graffiti s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, vlevo, a republikánským prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem, na zdi baru ve starém městě litevského Vilniusu.

Tato setkání demonstrovala kompetentnosti Trumpovy vlády a nekompetentnost jeho předchůdce. V říjnu, během syrské krize v Aleppu, došlo k prvnímu vážnému střetu mezi USA a Ruskem od Kubánské krize v r. 1962, kdy se Rusko postavilo proti Obamově rozhodnutí zaútočit na syrskou armádu a kdy řeklo, že sestřelí jakékoliv americké letadlo, které bude ohrožovat ruský personál v Sýrii. Obama pak ponižujícím způsobem ustoupil – nedokázal položit základy pro rusko-americkou vojenskou spolupráci, aby se předešlo náhodným úmrtím, a to navzdory četným prosbám znepokojeného Dunforda, který usiloval o svolení setkat se s Rusy, aby se vyhnul vysoce rizikovým konfrontacím, pokud by tyto dvě země byly aktivní ve stejných válečných zónách.

Obama nikdy toto svolení nedal, ale Trumpova vláda velmi briskně, což vedlo ke spolupráci, ke které nyní mezi těmito dvěma silami na zemi v Sýrii dochází
.
Druhé vojenské setkání, svolané, aby se probralo, jakým způsobem budou v Sýrii probíhat operace, bylo ještě důležitější, avšak tentokrát kvůli tomu, kdo byl a kdo nebyl pozván. Přítomno bylo vrchní velení turecké armády, coby regionální mocnosti, a vrchní velení z USA a Ruska, ze dvou globálních velmocí. Írán, spojenec Sýrie, a dle názorů i spojenec Ruska, pozván nebyl. Trumpova vláda během několika týdnů zatlačila Írán do pozadí a oslabila, ne-li zcela rozbila, rusko-íránskou alianci.

Takto to viděl i Írán. „Role Íránu v oblasti vývoje v Sýrii je eliminována,“ napsala íránská diplomatická stránka o čtyři dny později a poznamenala, že Američané a Rusové koordinují, a hořce komentovala, že ruský spojenec je opustil. „Ruské přísloví říká: „Když nesedíte u stolu, jste u stolu požíráni“. Írán u stolu v Antalii nebyl.“To, že Rusko staví své zájmy více k USA, než k Íránu, není žádným překvapením. Rusko je přirozeným spojencem Spojených států, bez ohledu na temná desetiletí 20. století, kdy upadlo pod komunistickou diktaturu. Ruští carové se identifikovali se Západem a byli spojenci Západu; Západ obdivuje ruskou literaturu, ruskou hudbu a ruské umění. Rusko sdílí se Západem žido-křesťanský odkaz, a, spolu s dalšími západními zeměmi, ochraňovalo posvátnou zemi. Írán, v kontrastu s tím, je přirozeným nepřítelem Ruska – tyto dvě země vedly v minulosti řadu válek a íránští šíité byli historickými nepřáteli mnoha sunitských muslimů Ruska, stejně jako křesťanů.

Prezident Obama slavně doufal v „ruský reset“ s Amerikou, ale místo toho, během osmi let, obnovil mezi těmito dvěma velmocemi nepřátelství. Prezident Trump, během svého prvního měsíce v úřadu, tento reset dokončil a během druhého měsíce oddělil Írán od Ruska. Jeho Ruskem posedlí kritici by možná měli přidat tato fakta o Rusku na seznam, který vytváří.
You Probably Didn’t Notice, but Trump and Putin are Rebuilding a Mighty Military Alliance

128 komentářů :

 1. to by bylo dobré kdyby jse domluvily pro celý svět

  OdpovědětSmazat
 2. Já myslím, že ten žid je hlupák...

  OdpovědětSmazat
 3. "Ruští carové se identifikovali se Západem a byli spojenci Západu."
  Vida, jaké inovativní výklady dějin se mohou zrodit v Torontu.
  http://news.nationalpost.com/full-comment/lawrence-solomon-you-probably-didnt-notice-but-trump-and-putin-are-rebuilding-a-mighty-military-alliance

  OdpovědětSmazat
 4. Rus by neměl házet Íránce přes palubu,a to za žádnou cenu...

  OdpovědětSmazat
 5. Vypada to ze Amerika zapomela par vojaku na strajjerech v Evrope

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JÁ to věděl než si se narodil ty zrádce ,nepotřebují tvou komentář .

   Smazat
  2. Usaci ale zaroven utoci sami na sebe a na sVoje UDESNE NESCHOPNOSTI NECO UDELAT !!

   Smazat
 6. Psal jsem vam to nekolikrat a dlouho pred ukoncenim voleb, ze presidentem bude Trump !
  Mel jsem pravdu a vy NEEE !

  Rikam vam ted, ze zlepseni vztahu s Ruskem je politicka NEZBYTNOST ! Jinak si obe velmoci ublizi ve svych zajmech a president Trump stejne, jako president Putin to vi.

  Oba dva jsou velmi inteligentni. Mluvi spolu casto telefonem, ale muj nazor je ten, ze by bylo daleko lepsi kdyby se setkali ! Snad k tomu brzy prijde...

  Iran NEbude hozen pres palubu ! Duvody proc se dovite casem.
  Vse je zatim v nejlepsim poradku. President ted resi reformu SKOLSTVI. Duporucuji vsem ucitelem v Cesku, aby sledovali pozorne co president chce a co rika, protoze to prijde casem i do Ceska.
  Bude se klast duraz na REALITU, vice nez na utopisticke reseni problemu, at uz na jakekoliv thema.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americké školství jako vzor pro Evropu? No to je k popukání (nebo spíš k pláči)!

   Smazat
  2. 16:36
   No to by nám chybělo!!!!!
   I ve zvláštní škole toho za komárů věděli žáci víc,než ta ussacká verbež na jejích střední!!!!!

   Smazat
  3. Ja zas podle medii vim ze Brexit prohral a USA vladne Hillary

   Smazat
  4. 16:36 co ty o tom vis, zapecniku, byl jsi v Americkych skolach?
   Americke university jsou uznavane v Cesku, ceske v Americe ne

   Smazat
  5. 16:47 a proto cesi pracuji za 1/3 nemeckych platu? O jake to vzdelani

   Smazat
  6. 17:45 17:47
   Nauč se česky ty hromado ussackej výkalů!!!!
   A nějak jsi zapoměl říct,jaký střední ussacký školy jsou v ČR uznávaný...????
   To totiž ty magore nesvéprávnej nejsou ŽÁDNÝ UNIVERZITY!!!!!

   Smazat
  7. 18:09 zavistiva hromado cesky zavisti a malosti, protektoratni otroku nemecka, nevolniku montoceska
   Pavian vresti lip nez ty
   Co je stredni skola v Americe nevim, o tom tu vrestis ty, paviane s ruzovou prdeli
   Stredni skoly v Americe nejsou
   Ministri v Americe nejsou
   Amerika nastesti neni Evropica

   Smazat
  8. 18:19
   Ty malomocnej potrate opičí kurvy,seš hromada hnoje vniklá ve stoce zvaný Fuckingtown....jdi s tou ussackou lejnolahvárenskou pakáží do hajzlu a raději začni žebrat na ten ussackej biliardovej dluh ty otroku čokovopice!!!!!!

   Smazat
  9. 18:43 co to pouzivas za divny slova, omezena uhrovita smazko, vzdyt ty neumis ani cesky
   no ale mas odvahu vystavovat tvoji hloupost takhle verejne
   Co tvoje matka behna, uz ji zase ohnul nakej nemec za valuty? Tak si se vylihnul ty

   Smazat
  10. 21:10
   Na tu kurvu co tě vyprdla by nevlez dobrovolně ani AIDS ty splaško fekální!!!!:-)))

   Smazat
  11. U nás byla universita , a o Americe nebyla ještě ani zmínka blbečku!!!

   Smazat
 7. Chtel bych imformovat vsechny ceske autority, ktere prijdou do styku s vysokou spoleceneskou tridou v Americe o necem cemu se rika RIGHT APPROACH ! (Spravny pristup.)

  Ono to vubec neni jednoduche, protoze Amerika ma ruzny kulturni zaklad, ktery neni kompaktni. (Napr. Irove a Italove.)

  Celkove se vsak vysoka americka spolecnost deli na dve skupiny, ktere jsou odlisne svoji psychologii !

  Jsou to tak zv. OLD MONEY a NEW MONEY, (stare a nove penize.) Spolecenska trida starych penez se casem a generacemi zdegenerovala a dokaze se bavit o poleve na salat hodinu a pul a ma inklinace k isolovanosti..

  Nove penize, je drava a schopna spolecenska trida, ktera vyzaduje rozhovor na thema rychle, vystizne - mluvit k veci, bez "omacek" a slovnich hricek. (Je technicka jako americti ingenyri a architekti.)

  K tomu vsemu si jeste pripocitejte skutecnost, ze president Trump (new money) vyrustal v New Yorku a tam se nikdo s nikym nepare.. Je to drava a schopna - realisticka spolecnost, rychle myslici a reagujici.

  Oni si nepotrpi na ty slovni hricky, jako Old Money, nebo na vzajemne psychologicke oklepavani jake je napr. zvykem v Anglii. Tak o tom popremyslejte vsichni, protoze nemuzete nikdy vedet s kym se setkate v letadle cestou na vylet do Ameriky, nebo s kym prijdete do styku na ceske vystave v New Yorku..
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:10
   Jaká strašná škoda, že "české autority" (kdo to asi je?) si tvé úžasné rady nepřečtou.

   Smazat
  2. 17:18 no a proto je v nevzdelanem cesku polovina lidi v bide a platy jsou 1/3 tech nemeckych.

   Smazat
 8. 16:36... Jako obvykle, znate pouze jednu stranu thematu !
  Americke verejne skoly a hlavne ty v gethech, jsou hluboce pod urovni v Cesku , ale americke specializovane skoly, jsou daleko HODNOTNEJSI nez vse, co v Cesku mate.

  Prusvih je v tom, ze nekteri nadani studenti z verejnych skol si nemohou dovolit skolne ve specializovanych skolach.
  Moje kamaradka je prof. jazyku a skola na ktere uci, ma mesicni poplatek $ 1400. Studenti jsou vyborni a vyhravaji souteze. V jine casti mesta je skola zdarma a je v ni takovy BORDEL , ze tam musi byt stala skolni "policie".

  President Trump chce tuto nerovnomernost nejak opravit.
  Zatim jsem necetl detaily a take to neni thema, ktere by me nejak moc zajimalo, ale vy kteri mate deti, nebo ucite, by jste se o to meli zajimat. Ovlivni to vase rodiny a budoucnost !
  Skolni mezi rasova integrace NEfunguje..
  Nejcennejsi ucitel je ucitel HISTORIE, protoze nas uci, jak jsme my, lidi hloupi a jak delame stale stejne chyby..

  Panove musim z domu. NADAVEJTE mi, az se vratim vecer.
  nick HONOLULU - supporter of president Trump !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honoluku to rekl lip nez ja

   Smazat
  2. protoze to je nase spasa a nadeje ten pan Honolulu -Fucik pise skvele a vse vedi takze nase informace je dostatecna a vyborna cos je pro nas dulezite pro to aby sme bily ve vobraze

   Smazat
  3. Pozdravuj Trumpa a jeho rodinu z Hercegoviny

   Smazat
 9. 17:18..Oni to ctou a zadaji, ty zakomplexovana a zavistliva NULO. A podepisuj se, ty prehlizeny nevolniku - prdimuziku
  nick HONOLULU - svetlonos !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesko je na odpis, vykradena zeme, zhorsuje se chudoba, platy ted 1/3 nemeckych, brzo 1/5
   Ale co Cechum zbyva je si sam sobe nalhavat

   Smazat
  2. a neco co jsem zapomnel "ve sluzbe jsem kurva a ve sluzbe sem furt"

   Hovnocuc -Fucik

   Smazat
  3. 18:32 ty jsi akorat tak furt blbej, ale alespon odlehcujes diskuzi
   Oni kdyby si cesi vazne pripustili jak to s ceskem je tak by si to hodili

   Smazat
 10. 17:45
  Co si to namlouváš? Že na takovýho přitroublíka jako ty je někdo zvědavej?
  Oni = kdo?
  Tisíce děkovných dopisů bys tam neměl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja jsem na Honolulovy psani zvedavej, tak jeden
   Zato na tebe je zvedavej nikdo, nula

   Smazat
  2. Anonymní28. března 2017 17:55

   Aha, takže to Vy jste ta "česká autorita"?
   A ta skvěle vybroušená čeština!
   Teď už to konečně chápu!

   Smazat
  3. 18:01 podle ceho meris cestinu, polovzdelance

   Smazat
  4. Cestina neni dulezita dulezita je mojeho mislenky

   Smazat
  5. 18:34 nepis, ty mislenko, ty mislis od misi? Mislenka a misicka pro tebe jedno jest

   Smazat
  6. Placeného Provokátéra prosím ignorovat.

   Smazat
 11. Informace a dezinformace. To je to, oč tu běží. Jednostranný výklad, který se nám tady - pravděpodobně sionistický autor - snaží podsunout, nebude úplně "košer ani ba ani halal". :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:03
   Netuším sice, na co a na koho tu reagujete, ale směl bych přesto, prosím pěkně, znát vysvětlení rozdílu mezi informací a dezinformací?

   Smazat
  2. 18:11
   Měl jste si zakoupit dnešní vydání Respektu....ty noviny nelze použít ani na WC,natož ty alkoholický havlobanderovskoussacký lži číst!!!!

   Smazat
  3. 18:14
   A proč to tedy kupovat?
   To jako bylo to vysvětlení rozdílu?

   Smazat
  4. 18:17 ty polovzdelance stejne rozdil nepochopis
   Nepis na diskuze ktere jsou za tvymi humny, zapecniku

   Smazat
  5. 18:24
   A nebyl by poctivější, kdybyste místo těch upocených nadávek prostě napsal, že to nevíte? To přece není žádná ostuda.

   Smazat
  6. 18:24
   Ty nevzdělanej retardovanej ussackej exkremente,ty máš v kedlubně leda Mozkomora a kedlubnu na krku,aby ti do ní nepršelo ty genetickej ussackej omyle přírody!!!!!

   Smazat
  7. 18:49 no a predstav si, cesky zavistniku, ze i tak mam vyssi vzdelani nez ty, zapecniku zavistiva ceska nevolnicka

   Smazat
  8. 20:59
   Ty a vzdělání????
   No to jsi mně pobavil ty dutolebe ussacký stoky z Fuckingtownu....ty podělanej dlouho čokovopice Onany!!!!
   Ani psát ses za půl roku ve zvláštní škole nenaučil Vygume!!!!:-D

   Smazat
 12. Hádáte se sice hezky,ale naprosto zbytečně.
  O úrovni školství mám zprávy,které zrovna
  nepodporují příspěvek Honolulu.Nutno dodat,
  že české školství značně upadlo poté,co se
  vzorem stalo školství v USA.Tím nemám na mysli
  žádné univerzity.I když je tam značná část
  takystudentů,kteří jsou na univerzitách pro
  svoje sportovní výkony.Zase se musí uznat,že
  systém amerického školství je zaměřen na celkový
  rozhled s možnostmi,které tady nemáme.Co však
  absolventi amerických univerzit nedokáží,je
  řídit podnik k jeho prospěchu.Předvedli to v
  Tatře Kopřivnice a Aeru Vodochody.Není možno
  je použít k samostatnému vedení podniků.Jsou
  zvyklí na postupný rozvoj.Tady se snažili nějak
  předvést a při odchodu prosili,aby to na ně
  neprozradili v USA,že by byli definitivně na
  slepé koleji a k pořádné práci by se už nedostali.
  Trpí nadměrným sebevědomím,které nemají nijak
  podloženo schopnostmli.To je problém i u nás.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mas velmi limitovany prehled o Americe

   Smazat
 13. 17:52... a jak si muzes myslet ty prehlizena zavistliva, neuspesna NULO, ze ti na tvoje sondovani predlozim list lidi, kteri me ctou ?

  Ty jsi opravdu BLBEC a ja to nerikam proto, abych se te dotkl urazkou. To je realita zavinena tvojimi sudickami.

  Officialni indoktrinace polomozku jako je tvuj, je znicena vyvazenymi informacemi, ktere predkladam JA a ne ty a tvoje parta osizena prirodou.

  Jsi poplatna politicka steka, ktera ve sve kratkozrakosti a prizdisracstvi NEMA proti me sanci.

  Patris k tem kteri prohrali informacni valku a nikdo je nevnima - proto sypes pouze nadavky. Protiargument nemas zadny, ty neschopne nemehlo.

  Co se tyce nove snahy presidenta Trumpa o revizi skolstvi - podivam se na to vecer. Bude-li tam neco proti krecovite politicky "korektnim" stetkam tveho druhu, tak s RADOSTI to zde vse VYSLEPICIM vsem, kteri maji o toto thema zajem.
  Tvuj druh je zarazen ke skudcum teto kresne planety a my to nad vami VYHRAJEME i kdyz vypneme polovinu naseho superiorniho mozku.
  nick HONOLULU - SVETLONOS - OSVETAR a chlouba ceske posrpnove emigrace.

  OdpovědětSmazat
 14. Ty seš jen ubohej kokot nad hrobem,kterej by se měl každou hodinu sypat pytlem hlíny....už se ti to blíží kolaborantskej ussackej mamrde!!!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:35 tohle by si pred AARP nerek, zbabely nevolniku
   Otazka je jestli se dozijes veku jako Honolulu, smazko

   Smazat
  2. Honolulu by te porazil, smazko uhrovita, kdyby mel mozek svazany za zady

   Smazat
  3. 20:49
   Pokud jde o užvaněnost, prázdné tlachy a hloupou samochválu, "porazil" by jistě každého. Jemu podobných blbů se moc nenajde.

   Smazat
  4. 20:49
   Buďto se nauč psát česky a nebo sem tu havlobanderovskoussackou alkoholickou hatmatilku netahej ty lokaji čokovopice Onany!!!!

   Smazat
  5. 21:02 obama je poslan na smetiste dejin, ale ty potrate prostitutky jsi nadale bruselsky nevolnik

   Smazat
  6. 21:02 hlupacku, nevolnicku, ty neumis ani cesky, ani zadny jazyk
   I kdyz sice chybne ale prece pouzivas diakritiku

   Smazat
  7. 21:15
   A víš ty, že s inteligentním chlapem jako je Obama bych si na takovým smetišti dějin docela lebedil? Navíc tam bude docela havaj.

   Smazat
  8. Jinak si te znamenam, az si te najde AARP aby vedela proc te umlatit

   Smazat
  9. 21:19
   Vyliž si prdel ty nesvéprávný debilní ussacký hovno ze syfilitický kurvy!!!!:-))))
   A udělej si uzel na pindíku,Alzheimerovo chorobo!!!!

   Smazat
  10. 21:33 vsechno co pises se ti vrati, v quantanamu ti to vysvelej, skrz mrize

   Smazat
  11. 21:45
   Nevyhrožuj ty ussackej nesvéprávnej potrate opičí kurvy!!!!
   Ten si lahvičku Venci Havla a Matej chrápat zpátky do kanálu!!!!:-)

   Smazat
 15. V srandocesku kandiduje na presidenta nakej Drahos, lidi s blbym jmenem by nemeli kandidovat

  OdpovědětSmazat
 16. 20:44
  Hlavně že v USSA můžou kandidovat Hitlery a Onan(a)!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:47 no prave, jsem rad ze ti to doslo

   Smazat
  2. 21:14
   Dutolebovi něco došlo????
   Dobrej fór!!!:-)

   Smazat
 17. Pane Majevsky, americka spolecnost je tridni spolecnost a americka stredni trida, sama o sobe se dely na 3 skupiny...
  Takze nektere skoly jsou vysoke urovni a jine na velmi nizke urovni... To stejne plati i o ctvrtich ve kterych Americane bydli. Cim lepsi prostredi, tim vetsi dane, pojisteni a skolne pro deti a ruzne jine poplatky.

  Tento system o kterem lide v Cesku mnoho nevi je ovlivnovan i zemepisem. Napr. pojisteni domu, nebo conda blizko more je daleko drazsi, nez 15 mil od more, a to kvuli hurikanum.
  Skolne pro deti je tim ovlivnovano take...

  Americane maji take jine hodnoty a priority nez Evropane. Napr. dejiny Ameriky a zemepis Ameriky znaji perfektne ! Dejiny Evropy malo a dejiny Ruska vubec... Presto na jejich specializovanych skolach se student dovi hodnotne a krasne veci napr. z antiky.

  Generalizovat nad Amerikou se neda. Tak jako nikdo nedokaze najit neco spolecneho napr. s Coloradem, nebo Floridou vzajemne. To jsou dva ruzne svety.
  Pane Majevsky doporucuji vam to zde projet od rohu k rohu. Amerika je moc fain a ted diky presidentu Trumpovi je plna optimismu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak, takze Majevsky, nejdriv projet Ameriku a az po tom o Americe mluvit, aby ta kritika za neco stala
   I kdyz par let po projeti Ameriky zrejme nebudete schooen vydat ze sebe slova, ohledne udivu, ono je to jine nez za peci

   Smazat
  2. 21:23
   Majevského příspěvky já zrovna nemusím, ale to co tu dnes píše, je dost dobré. Přinejmenším to souhlasí se vším, co mi po léta vyprávěli lidé, kteří na amerických školách studovali nebo vyučovali. I s tím, co jsem pozoroval na Američanech, kteří přijeli sem.

   Smazat
  3. 21:29 co se takhle nejdriv do Ameriky podivat a az pak mluvit

   Smazat
  4. 21:43
   Ty drž tu špinavou ussackou držku Hownere bez mozku!!!!

   Smazat
 18. 20:35..Vole, jsem to, cemu se rika v Americe TIMELESS !
  Na me neplati cas ! Znam tajemstvi vecneho mladi.
  Budu mlady do posledniho dne na teto planete.
  FOREVER YOUNG - HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ta uhrovita smazka nemuze pochopit, ten ne starej uz ted

   Smazat
 19. 21:01
  Takže koukám,že drogy a chlast ti osobně posílá E.T. z Mléčné dráhy....no ty seš dobře vymaštěná snažka!!!!
  Forever!!!!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:09 snazka jsi leda ty, jak se snazne snazis ponizene vetrit mezi velky, cesky trpajzliku zapecny

   Smazat
  2. 21:26
   Tebe už ta syfilida trápí víc,než Edgara Howera zaříznutý žůžový šatičky!!!!:-)))

   Smazat
  3. 21:37 zase zkousis nakou SNAZKU? SNAZKU se vtirat?

   Smazat
 20. Nekde v
  Praze je nejaka skola, a tam pani reditelka, ktera je oddana ceskemu narodu a kulture se postavila proti barbarce z Afriky a zakazala zahalovani do Africke mody.

  Pani reditelka byla pranyrovana, ale nevim kvuli cemu.

  Vazena pani ministrine skolstvi, ja zil v Africe, kde jsem zacinal posrpnovou emgraci. Chtel bych se vas zeptat jestli kvuli kulturnimu obohaceni planujete take zavest na ceskych skolach vytirani zadku takovym zpusobem , jaky je bezny na Sahare ? (Tam jsem take byl !)

  Uz se tesim pani ministrine az k tomu donutite ceske studenty a jejich ucitele v zajmu kulturniho obohacovani. (To se zase zasmeji !)

  S tim vytiranim zadku, to neni az tak drasticke, jako v jinych vecech o kterych bych rad napsal, ale bojim se dr. Davida a Dvoraka z NR, ze by na me zanevreli a zase me vyhodili, jako vzdy vsude v Cesku.

  Tim by mi vzali radost privadet politicke prizdisrace k zoufalstvi. Tak radej MLCIM. Cesi postavte se za pani reditelku, ktera je ceska vlastenka.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesi se neumi postavit ani za sebe

   Smazat
  2. 21:41 Ty musíš sedět i při vykonávání malý potřeby ty ussacký zblblo JandoPutny!!!;-D

   Smazat
  3. 21:41 zato ty si nemuzes sednout po setkani s Jandou

   Smazat
 21. Kdyz uz jsme u te Afriky, tak bych vam chtel napsat neco o velkem kouzlu s kterym si veda nevi rady.

  V roce 68-69 do Afriky (JAR) emigrovalo 25 000 Cechu.
  Samozrejme, ze mezi emigranty byla i ceska devcata, ktera se zacala silne menit DO KRASY v tomto novem prostredi.

  Mela nadhernou zlatou plet, zvyraznene rysy obliceje, tezke bohate vlasy a nadherne provokativne sexy postavy.
  Byla take stehlejsi... Afrika davala EVROPANKAM krasu. Barevnou krasu a tim velkou moc nad svym novym okolim.

  Existovalo mnoho theorii, proc se to stalo a co se vlastne deje.
  Vsechny theorie vsak byly k nicemu a devcatum to bylo uplne jedno !

  Nakonec na to prisly ASI vedci z Francie a Johannesburg to nazval "africka kosmetika" !

  HURVINCI, hned jak u vas vycitim intelektualni vzestup tak vam napisi z ceho se ta "kosmetika" sklada. Do te doby je v poradku , kdyz budete mit stejny zjev, jako jsou vase povahy.
  ahoj Frankensteini - coffee break.
  nick HONOLULU - s prikladnou povahou podtrzenou zjevem.

  OdpovědětSmazat
 22. Zjev bych moc nepodtrhovala a vylizany mozecek velikosti orisku liskoveho bych vubec ani nezminovala.Perverte ,jak jsem cetla tak behas v sustaku bez kalhot no to je parada to bych ani necekala ty hnuse Fuciku- Hovnocuce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sam si nestacis, jsi tedy jen odlesk od Honolulu, jen jeho spatny imitator

   Smazat
 23. Vlastovko ja nejsem hovnocucu ani fucik ja jsem honolulu opravdovy .To je jenom prezdivka me jmeno je Nick Honolulu znamy krasavec a zen obet

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi jen zavistivec zavidici Honolulovi

   Smazat
 24. Nicku, školství je v US průser. Samozřejmě jsou tam špičkové univerzity, s několika z nich jsem spolupracoval. Jenže školné na nich je malér- třeba přes 40 000$ ročně v Bostonu a maxima jsou i 3x vyšší. Moje diplomantka učila na kansaské universitě, podle ní se zoufalý průměr absolventů high school v posledních letech zlepšil. Amerika supluje vzdělání dovozem odborníků, jenže kvůli šíleným nákladům v nemoci si to hodně z nich rozmyslí a zbývají jen opravdu rozvojové země. jogín

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neodpovídejte té mu usackymu zmetku .

   Smazat
  2. 0:08 ty smesny cesky nevolniku chces bojkotovat Americana Honolulu? O jak jsi smesny, zizalo blokujici orla.

   Smazat
  3. 0:08 tebe tak ceska zizalko bude nekdo poslouchat, jsi jak hloupe dite na piskovisti "nemluvte s nim"

   Smazat
  4. 9:56
   Ten tvůj vysněnej orel půjde do hajzlu stejně,jako Hitlerovo ORLICE,ty ussáckej mamrde!!!!!

   Smazat
 25. Prispevek 22:40... nenapsal nick honolulu, ale podradne prase, ktere krade identitu. Blbecek si mysli, ze je vtipny.

  22:37..Pane Povolny , kdyby jste videl zivocichy z doby prvotne pospolne, tak by jste nemyslel na sex i kdyby to Apartheid nezakazoval.

  Apartheid byl oddeleny vyvoj mezi kulturami na velmi rozdilnem stupni civilizace.

  23:28 t.j. tak zarizeno, aby se penize (prijem) drzely jen v urcite spolecenske tride, ale da se to OBEJIT a s timto systemem vycurat.
  Je na to potreba orientace, kterou ti co prijdou nemaji.

  Zdravotni system KRACHNE, diky nepratelum presidenta Trumpa.

  Nemoci a urazy musi byt kryte pojistovnou, ktera diky Obama Care, je ted pro mnoho lidi nedostupna. (Prerozdelovani.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HONOLULU 0:17

   Jestli krachne, tak proto, že Republikáni nebyli schopni připravit lepší zákon. Měli na to SEDM LET! Výsledek = velké hovno. Mají v kongresu většinu, ale nedokážou se shodnout.
   Tak tu nekecej blbosti o nepřátelích presidenta Trumpa, hloupej strejdo ze Zapadákova.

   Smazat
  2. 9:45 vzdyt si protirecis, burane
   Pred sedmi ale i dvema lety Trump jeste v politice nebyl
   A zradni NEVER TRUMP republikani jsou svoloc
   A vypada to ze Obamacare znici rozpocet

   Smazat
 26. 8:08... oni te nejenze NEPOSLECHNOU, ale oni ti uz nikdy nebudou verit, (pravem) i kdyby jsi nekdy rekl neco hodnotneho.

  Je mi pozitkem ti pripomenout, ze jste prohrali infomacni valku a svet bude dopravat sluch nam, kteri jsme na strane presidenta Trumpa a vy jste uz zbytecni, do poslednich dnu vasi existence. Ted budete najiti a vziti do cistirny. (Ale ty stejne nevis co mam na mysli, jelikoz jsi (cenzurovano).
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:31
   Co to furt dokola meleš o informační válce, ty pablbe? Ty si to asi mumláš, i když sedíš na míse a máš zácpu?

   Smazat
  2. 0:41 ty jsi jedna z obeti lzivych medii, umis jen nadavat, ceska zizalko, hloupa, zapecnicka,
   Ty jsi lhar i kdyz mluvis pravdu

   Smazat
  3. 10:04
   Ty zdegenerovanej alkoliku z Fuckingtownu,zalez zpátky do kanálu ty zmetku ussácký syfilitický nesvéprávný kurvy!!!!!

   Smazat
  4. 19:37 za urazku matky rozparat bricho

   Smazat
 27. 0:41... tim je diskuze ukoncena. Jsi primitivni tupan ty vykale z opice, ktery nevi co se kolem neho deje.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nick, I just love your comments, specielně když vidím, jak dokážou vytočit ty různé závistivé, omezené, havloidní tupany, kteří v pr.eli byli a ho.no tam viděli. A ten idiot, co tady krade tvoji identitu je obzvlášť chudák. Ale že je tu veselo!

   Smazat
 28. apsolutne ty jeden vedatore zivota by nebylo nebyt tebe Honolulu-Fuciku alias Juliusi Jsi nas zdroj zivota a vrat se (hlavne zasli ten balicek) jsem jiz hodne horny a take poterebuji ty neprusstrelne kalhotky jak rikas nelikovatelne
  Diky vrana alias v..ka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaslu prave lestim ,rekneme kliku tak nezdrzuj Vl..ko
   Fucik alias

   Smazat
  2. Zkus to dekódovat do srozumitelné a spisovné češtiny, lingvistiku.

   Smazat
  3. Tady ti Jandove jen ukazuji zavist, inu cesti zapecnici

   Smazat
  4. Čeští buránci

   Smazat
  5. 10:05
   A ty seš dementní ussáckej lejnosrk bez mozku!!!!!

   Smazat
  6. 10:39 ceska nicko bez vzdelani, jen se zavisti

   Smazat
 29. Americane maji Trumpa
  Cesi protezuji Drahose, to je snad vtip, na humor byli cesi vzdy machri, skoda ze jen na humor
  No a ted se v cesku chystaji volby, ha ha, dalsi dil komedie se smutnym koncem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drahoš, Dluhoš, to se Česko nestydí?

   Smazat
  2. 10.18
   nech si ty svoje ranní poluce pro tu nesvéprávnou kurvu,která tě má na svědomí....a neobtěžuj tady ty smardlavá sračko z USSA!!!!

   Smazat
  3. 10:40 zaslouzis zabit

   Smazat
  4. 10:40 do ceska neni tak daleko, tuk tuk

   Smazat
  5. 10:40 za takovyhle urazky se rozparuje bricho

   Smazat
 30. Při pohledu na úžasnou "diskusi" pod tímto článkem, a pod naprostou většinou článků ostatních jsem si chtěnechtě znovu vzpomněl na krátký dialog o anonymitě s panem Václavem Dvořákem minulý týden:

  1) Václav Dvořák 23.března 2017 20:25:
  Anonyme 20:22 - Redakce z počtu příspěvků nemá žádné peníze. Kolikrát vám to mám opakovat?

  2) Jan Kopecký 23.března 2017 20:32
  Václav Dvořák 23.března 2017 20:25
  V tom případě nevidím jediný rozumný důvod, proč připustit anonymní příspěvky. Vy snad ano?
  JK

  3) Václav Dvořák 23.března 2017 20:38
  Samozřejmě.

  4) Jan Kopecký 23.března 2017 20:45
  Václav Dvořák 23.března 2017 20:38
  A ten důvod je jaký - pokud to není tajné?

  -------------------

  Tím to bohužel skončilo.

  Pane Dvořáku, ještě o tom důvodu přemýšlíte - nebo už jste to nechal plavat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kopecku, proc by ti mel Dvorak odpovidat na blby otazky
   Divim se spis ze se s tebou vubec bavi

   Smazat
 31. From honolulu to Jan Kopecky...

  Kopecky, ty ultra (cenzurovano) ty nemas pravo - vrede na tvari Vidne - urcovat nekomu nejaky standart, kdyz patris do skupiny s tim nejhorsim standartem na svete.

  Ty nemas kravo byt kritikem "NARODNIHO DIVADLA", kdyz jsi poulicni uklizec kobylencu, kilometr od divadla.

  Pro tvoji mentalni tezkopadnost, pro vlezprdelkovani k "vyvolenym" jsi bezcenny s jakymkoliv nazorem, ty politicky poplatna socialni korouhvicko.

  Uvedom si orientalni bublino , ze Cesi jsou kulturne z rodicu rimskych a reckych a nepotrebuji NACISTICKOU, nebo KOMUNISTICKOU cenzuru myslenek, nebo dokonce kmenove mysleni, typicke pro primitivni kmeny v Africe, nebo na Middle East.... To vubec nevadi, ze nadavaji ! Tomu se rika BRAIN STORMING ACTIVITIES. Na tom stoji Amerika a jeji svata Constituce.
  --------------------------------------------------------
  Pane Dvorak, nenechte si radit o blbecku, jak ridit
  byznys ! V pripade, ze na jejich prani znicite FORUM ROMANUM, tak dopadnete tak blbe, jako
  Aktualne CZ, ktera je tankem predepsaneho mysleni a nebo tak hloupe, jako Denik CZ, ktery koupili Nemcouri z Pasova , kteri jsou karikaturou Hejtmana z Kopniku.
  nick HONOLULU - At zije svoboda slova ! At zije prvni Amendment.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Potrefená husa se tady strachuje o "svobodu slova" pro anonymní sprosťáky?
   Žádné překvapení...

   Smazat
  2. Honolulu neni nikdy sprosty, jen se brani proti malym zavistivcum a podvodnikum padelatelum co mu kradou identitu
   Za kradeni identity padaji v USA tezke tresty

   Smazat
  3. 17:48

   "...není nikdy sprostý, jen se brání..."
   Chachacha!

   Takže ta přezdívka, to je jeho "identita"? Zajímavá myšlenka!

   Vidíte, Vy šťastný člověče - VÁM (ani mně) tedy v takovém případě nikdo identitu ukrást nemůže.

   Smazat
  4. 17:53 oslovujes me, ty hulvate
   Ano jeho prezdivka je jeho, ti co mu ji kradou jsou zavistiva svoloc
   Hlupaci co se chteji prizivit na Honolulove slave
   No a ja se podepisoval ale byl jsem za to nespravedlive a protipravne napaden
   Jak to mas ty s podpisem nevim, to by si se musel pochlubit sam

   Smazat
  5. 17:58

   Takže identita spočívá v tom, že si někdo dá přezdívku nebo připíchne na klopu placku?! To myslíte opravdu vážně?

   A proč mi tykáte a nadáváte do hulvátú? Napsal jsem něco nezdvořilého? Jestli ano - ukažte mi to laskavě -

   Smazat
  6. 17:58-máte pravdu, "Honolulu" je sice přezdívka, jedna a poznatelná mezi všemi imitátory. "Jiní" užívají několik nicků včetně seriozně vypadajících a jsou také poznatelní mezi všemi stylem "jednoho autora".

   Smazat
  7. Jiste pane Povolny jste ciman toho jsem si vsiml jiz davno.Vase vecne a chytre trefne poznamky mne vzdy nadchnou neb jsem stejneho pohlavi a take stejne IQ.Diky za podporu at zije Trump a jeho rodina Nepodepisuji se jiste poznate muj rukopis vy jeden cimane

   Smazat
  8. Diky pane honolulu mam Vas radeji a radeji ,kolik vam je roku??Mam nejradeji do 50 ti potom to ji zneni ono zdar vasemu pocinani v oblasti sexu D..k

   Smazat
 32. S honolulu na vecne casy Vlastovka- Vrana letava Nicku Honolulu jiz jsi odeslal ten balicek s dildem??

  OdpovědětSmazat
 33. Dvorak maze a maze a maze , cemu za to vdecime? Asi za to ze mijeme Trumpa a jeho rodinuTak je to nejinak
  Nyni jedu do Amazonie na vylet z aprateli
  Hovnocuc Fucik

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.