Reklama

neděle 5. března 2017

Může nás Duka mistrovat?

5.3.2017   Vaše věc

Dominik Duka se po dlouhé době zase začíná objevovat na stránkách denního tisku. Samozřejmě u témat na hony vzdálených církevním restitucím. 

 


Naposledy navštívil Dominik Duka s médii v patách kriminalisty vojenské policie, kteří mu na památku sejmuli otisky prstů. Svou návštěvu vojenské policie okomentoval slovy: „Za prvé se tu při takových návštěvách poučím, za druhé chci demonstrovat, že práce člověka v nejrůznějších profesích je třeba si vážit.“

D. Duka si jistě také váží práce soudců, které bude hrabivost katolické církve zaměstnávat ještě dlouhá léta, kdy bude více než padesát okresních, obvodních i městských soudů, všech sedm soudů krajských i dva vrchní a Nejvyšší soud v Brně řešit stovky sporů týkajících se církevních restitucí.

Některá biskupství a některé farnosti své žaloby sice stáhly, ale řády a kongregace se s obcemi, kraji i různými soukromými institucemi soudí dál. Kdyby chtěl Dominik Duka ukázat, že katolická církev je také něčím jiným než rukou shrabující do svého pytle vše, co jí přijde do cesty, veřejně a velmi jasně vyzve své kolegy, aby veškeré své žaloby o vydání majetku či nemovitostí stáhli. To on ale neudělá.

Místo toho, aby se Duka nechal fotit s kriminalisty z vojenské policie, mohl například také zajít do školy pro sluchově postižené v Ječné ulici v Praze (gymnázium, střední odborná škola, základní i mateřská škola v jedné budově), aby žákům sdělil, že se možná budou muset stěhovat někam jinam, protože Kongregace Školských sester de Notre Dame se zkrátka rozhodla, že městu, které si tuto budovu pronajímá, navýší roční nájemné ze současných 2 753 866 korun na osm milionů korun ročně, tedy téměř na trojnásobek. A to přesto, že i Kongregace Školských sester de Notre Dame si v rámci restitucí poněkud vylepšila svůj rozpočet a své nemovitostní portfolio. To ovšem Kongregaci evidentně nepudilo k tomu, aby tím více, čím prostředků má, ukazovala, že hlavním posláním katolické církve je pomoc potřebným, ale naopak k tomu, že si uvědomila, že větší peníze může vylámat i odjinud než z církevních restitucí… Dominik Duka mohl svůj mediální obraz vylepšit tím, že by buď Kongregaci „domluvil“ nebo by řekl, že katolická církev za město vyšší nájemné za školu uhradí. Ovšem poblíž těchto problémů není o D. Dukovi ani vidu, ani slechu.

Pokud Dominik Duka svou návštěvou vojenské policie demonstruje, že je potřeba vážit si práce lidí v nejrůznějších profesích, dění okolo církevních restitucí stále dokola ukazuje, že vůbec není proč si vážit Dominika Duky. Ten svou osobou v čele katolické církve jen charakterizuje naprostou bezpáteřnost, nemorálnost a nenažranost české katolické církve (a všech jejích řádů a kongregací).

43 komentářů :

 1. Jaký pán, takový krám.
  To platilo vždy a platí to i dnes. I na katolickou církev a její představitele. Papežem počínaje (dnes jsem si se zájmem přečetl, jak vyzývá Evropany k politice jednoho dítěte po vzoru Číny. Zřejmě chce tu vzniklou díru potom ucpat doktory a inženýry z Afriky).

  Děda 2

  OdpovědětSmazat
 2. No vo tom žádná, to každý o Dukovi a jeho ansámblu ví. Církve a zejména ta katolická, jsou dnes mnohem více podnikatelské subjekty, než duchovní. A že nasazují lichvářské ceny a nájmy, to už ani nepřekvapí, s tím se dalo počítat. Přála bych jim pusto-prázdné kostely, ale ono by je to stejně nejspíš netrápilo, oni už své ovečky nepotřebují, už si zajistili své "nekřesťanské" živobytí... Uličku hanby a ne státní vyznamenání Dukátovi! Fakt Absurdistán s hlavním městem Kocourkov je ten náš stát.

  OdpovědětSmazat
 3. Vřed jenž šíří zkázu naší vlasti*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dva vředy! On i jeho hradní kamarád ...

   Smazat
  2. Kdyby to v dějinách i současnosti bylo tak jednoduché, že se protivníci rozdělí na dvě strany! Jsou i "obojetní, nerozhodní, vypočítaví". V tom je lidská nedokonalost.

   Smazat
 4. nam stači když nam požehna naše zbraně a zaveli po husitsku hr na ně ne žeby se učastnil ale podpoři každeho kdo pošle čechy do valky s tim koho označi vatikan za nepřitele to s tim kropitkem bych mu dal nejraději přestu jeho prolhanou hubu co straši nevinne a chude duchem -viz bohoušek či jeneral stropnicki -bohem ktereho krom duky v čezku nikdo neviděl a to nemluvim o nasranosti z cirkevnich restituci v režii černoprdelniku ktere jak čete a čro musim ze sveho živyt to už je lepši piavice či štětka z d5než černa bestie duka a vlk z čete

  OdpovědětSmazat
 5. Jak se začíná ten Duka v poslední době projevovat a vystupovat. Někdo by mu měl připomenout , že jsme sekulární stát, takže ať se raději připravuje na kázání, stará se o charitu a to je vše.

  OdpovědětSmazat
 6. Pažravá kat. církev natahuje své chamtivé drápy a okrádá nás, kde jen může!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano. Není lepší, než islámští vyžírkové. Přitom i Hitler a Gottwald byli pokřtěnými orgány jeho církve... A tohle namyšlené vykrmené "asketično" nás chce poučovat. Je chucpe - drzý jako kněz!

   Smazat
 7. Přátelé, uvědomte si, že podnikatelského ducha katolické církve v čele se svojí hlavou Dukou vyznamenal náš milovaný prezident řádem. Autoři, kteří budete Zemana na stránkách NR chválit, vzpomeňte prosím tuto skutečnost. Zeman si váží chytrých podnikatelů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Katolická církev, realitní kancelář, s.r.o. s přidruženým oborem finančnictví.

   Smazat
 8. Ježíš nezaložil žádnou církev, neměl nic, jen ten kus
  plátna kolem těla a sandále na nohou. Církev založili
  uctívači mamonu, peněz, zlata a nacpaného panděra.
  Dominik Duka-vlastním jménem Jebavý je falešný křesťan, jako uctívač mamonu je mamonář a služebník
  ďábla. Církev je už asi 1700 let zabnormalizovaná,
  jsou to až na malé výjimky formalisti, frázisti,
  farizejové a kšeftmani s každým druhem majetku. Fuj!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dukův zlatý pravý katolický Otčenáš:
   Mamone,Mamone-ty Příteli už náš jediný,kterýž stále jsi věky okolo nás a vždy s námi byl. Posvěť se Mamone jméno tvé a Přijď do ruky mé i budiž množství tvé co největší, hlavně Českého zlata mnoho dej nám dnes a nezkoušej Nás- hamižný Katolický klér prostým lidem, nasranou to lůzou, tak jak my ohrožujeme český luzný lid a jeho socky.A také Mamone, Otče náš vezdejší, neuveď nás do chudoby a zbav nás všech odporných ateistů; ó Mamone nedopusť, by křesťan Mareček Bendůj zchytřel !! Oslavné Halelúja tobě-všemocný Mamone,pospěš si,ať nám lůza nenakope prdel !!! Ve jménu dluhu, zisku i úroku svatého (jen vatikánská banka)Ámen.

   Smazat
 9. Katolická církev se v posledních 20 letech podílela
  na znesvěcení chrámu sv.Víta, když tam točili porno
  s tím poďobaným doktorem a též i kostela, v němž
  kázal kdysi Jan Hus. Jana Žižku na ty zrůdy!!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Katolická církev má za sebou miliony mrtvých !!

  OdpovědětSmazat
 11. Není jakás korelace mezi současnými kvalitami některých a těmi, které svého času komunisté zavírali? Nebručel Jeho Eminence Duka za totáče taky?

  OdpovědětSmazat
 12. Anonymní a negativně laděné komentáře ukazují na nedostatek vzdělání a chybnou výchovu jejich autorů, i na to, že tito veleduchové vůbec nemají představu jak, a jestli vůbec, se lze bez církevní asistence ubránit škodlivému vlivu multi-kulty, muslimské ideologie a vyhnout se kulturním koncům dnešního Německa, Francie..
  Nic to ovšem neznamená! Uprázdněné místo po křesťanské ideologii se snadno vyplní, nikoliv podle přání našich agilních komentátorů - svobodou, demokracií a spravedlností, ale zákonem šária! Jak se tomu již děje na západ od nás. Potom soukromý církevní majetek již vůbec nebude bolet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vvenc 18:04 - vy jste použil té nejprimitivnější katolické "výmluvy" proč krást se společného majetek, který nikdy církvi nepatřil!!! Tzv. církevní restituce, to je lumpárna církví, pravicových politiků (včetně ČSSD) a zkorumpovaných médií. Diktát bez veřejné diskuse, pokus o opětné nastolení středověkých poměrů. Hanba vám, papeženci, hanba i ostatním církvím, které z přirozené své hamižnosti se nechali katolíky zkorumpovat! Boží i lidský hněv na vás dolehne a budete vracet!!!

   Smazat
  2. 18:04 a s dostatkem vzdělání budeme ďábla vyhánět čertem. Prohnané, že?

   Smazat
  3. vvenc-Nedostatek vzdělání a tu špatnou
   výchovu máte právě Vy.Církev sama vítá
   migranty a přesvědčuje,že je nutno jim
   pomáhat.Multikulti církev podporovala
   v případě,že z toho měla nějaký zisk.Jen
   do doby,pokud ten zisk trval.Tím,že tady
   obhajujete církevní loupež poukazováním
   na zákon šaria a pak nebude loupež ničím
   důležitým.Po navrácení církevních budov
   církvi prohlásil tehdejší šéf katolické
   církve v ČR,František-kardinál Tomášek,že
   tím církevní nároky končí.Vlk i Duka potom
   v roli kardinálů začali s novými požadavky
   katolické církve.Tito pánové byli také
   kardinály.Takže někteří z těch kardinálů
   lhal.Protože jsem kardinála Tomáška znal
   jako spravedlivého člověka,jsou těmi,kdo
   lžou kardinálové Vlk a Duka.Jste jenom
   katolický zaprodanec.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Ad Majevský: Pokud víte o někom, že mu církev majetek ukradla, tak je potřeba se postarat soudní cestou o nápravu! Stejným způsobem.jak to udělala církev.
   Jak mohl stařičký kardinál vědět, jak se budou po převratu vyvíjet majetkové poměry ve společnosti?? Pokud byste kardinála opravdu znal, tak byste nemohl použít takový hloupoučký argument..

   Smazat
  5. 23:09 vvenc-problémem je nemožnost "důkazního břemene" pro "promlčení právní a skartaci důkazů"!

   Smazat
  6. 23.09 Totéž lidé jako vy radili v obdobi 1935 až 1944 v Německu a v zemích pod říšskou správou ŽIDŮM... Se stejnou nadějí na spravedlnost.

   Smazat
 13. Znáte někoho, kdo má hodně, že by nechtěl více? A církve svaté/nesvaté se to týká historicky. Svůj majetek získala po vyhnání evangelíků ze země po porážce Čechů a Moravanů na Bílé Hoře - v době nejtemnějšího Temna - kdy, jak píše Ernest Denis, se církev drala do útrob národa, že ten málem na to zhynul. Proč si myslíte, že se v něčem církev od té doby zlidštila? A pak ty desátky robotujícího národa, železné krávy a jako i dnes na úřadech - za vše plať, to vymáhání peněz kostelníků na každém obřadu - kdy na to Babiš zavede EET???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.20 dovolím se oponovat, na Bílé Hoře bojovali jen Moravané ,takže Čecháčci zalezli do děr a zradili. Okrem jsou zrádci do dnes !

   Smazat
  2. Tyhle vaše povídačky mají cenu bzdiny. Jiná, asi pravdivější legenda o Bílé Hoře praví, že Moravané byli tak ožralí, že nezvládli ani přelézt zeď do obory Hvězda a tak tam všichni skapali. Taurus

   Smazat
  3. Jsou to zednáři a dávno to mají schváleno co se ve světě bude dít.

   Smazat
  4. 19.12 Ti vasi "Moravané" byli NĚMECKÝMI ŽOLDNÉŘI, naverbovanými do pluku, který měli platit moravští páni. Byli natlačeni k překážce, kvůli které nedokázali včas ustoupit a tak se snažili uhájit alespoň holé životy.

   Smazat
  5. Kdyby neutekli tak byste byli hrdi,že to nebylo zbytečné .

   Smazat
 14. Ptá se věřící katolík kardinála Duky: Pane kardinále, může se říci kardinálovi, že je vůl? No ,to tedy samozřejmě ne. A může se říci volovi, že je kardinál? No to nakonec, proč by ne? Tak na shledanou, pane kardinále !

  OdpovědětSmazat
 15. Mě zajímá jak církve platí daně z darů od občanů, kteří jim tam přispívají každý týden při příležitosti mše apd. církevních obřadech. Kolik takto odvedla církev na daních státu? Jestliže nic, tak je třeba je trestně stíhat a i finančníky, kteří si neplní svoje povinnosti.

  OdpovědětSmazat
 16. katolicka cirkev to je organizace pro masove vrazdeni lidi
  katolicka cirkev je superzmrd velezlodej ,
  katolicka cirkev nejvetsi zlo na zemekouli
  komousi na ne byli az moc hodny
  tato cirkev jednou skonci hnevem lidu
  napichnout na kuli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne cirkev ale člověk je největší vrah ,zloděj a největší zlo na zeměkouli a bude po zásluze poslán bohem do pekel.

   Smazat
  2. 20;52 buh je nanejvise dobrotivi a milujici a tim padem peklo nedava smysl

   Smazat
 17. Pro 20:55. Bůh je určitě nanejvýše dobrotivý a milující, ale rozhodně NANEJVIŠE DOBROTIVI není. Zopakuj si pomocnou školu, černoprdelníku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jses blbej magore? cti poradne co pisu vole!!! je to reakce na 20;52 blbe

   Smazat
  2. Reakce to být může, ale čeština za pětku s hvězdičkou.

   Smazat
 18. Vícero jasnovidců a proroků (i Čech Zdeněk Fryč) předpovědělo, že katolická církev zanikne a s ní i
  celý Vatikán. Nejrozšířenější vírou bude ruské
  pravosláví. Ruština postupně nahradí angličtinu a bude jazykem vzdělanců na celé planetě. Vatikán
  se má dokonce potopit do moře, ať už zásahem
  Božím, nebo jinak-( je známo jak se to dá udělat).
  Má se to stát kolem roku 2025. Matička Rus ochrání
  všechny Slovany.

  OdpovědětSmazat
 19. všichni svatí ať jdou někam kážou bludy a chlastaj víno

  OdpovědětSmazat
 20. Kde jsou pravé původní České korunovační klenoty?
  Je podezření, že byly zašantročeny (jako české zlato)
  a na Hradě ukazují jen kopie klenotů.
  Pochybnosti mohou být vyvráceny, když budou
  najednou vystaveny pravé klenoty a jejich kopie.
  Za pár let, když budou prezidenti a cirkevníci
  po smrti se bude těžko dokazovat pravda.
  Po tolika zločinech a podvodech našeho panstva
  už občané nevěří nikomu a ničemu.
  Dozvíme se někdy skutečnou pravdu ???

  OdpovědětSmazat
 21. Bájný Přemysl Oráč poznamenal český národ už svým
  jménem. Všichni cizí paraziti mohou na českém
  národě ORATI už po celá staletí. Ptám se DOKDY ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až, bude člověk vlastenec a nebude kur hrabavý ,možná se dovíme pravdu?

   Smazat
 22. chudi duchem od narozeni to je ta prave a ořechove co fladaci jako duka shani pod sva svata křidla pomaha mu stale vydatnějšimy davkami svate propagandy čete a čro a jak tak to sleduji neni pravda že se lidstvo řiti směrem dopředu ale podle mne směrem dozadu pambičkařu timto kazanim zdrogovanych stale přibyva jak přibyvaji chudi duchem co nechtěji pracovat a jen se modlit a čekat jestli si jich ten panbuch všimne a vezmeje na ty svaty nebesa kde je všechno zazraky se ději na počkani a nej nej nejsvatějši a sadarmiko

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.