Reklama

středa 1. března 2017

Na ukrajinských podnicích na Donbasu byla zavedena vnější správa. Kyjev zapomněl, že na Donbasu jsou soustředěny přední podniky


1. 3. 2017    zdroj a zdroj
Ultimátum orgánů DLR a LLR vstoupilo v platnost. 1. března byla orgány DLR a LLR zavedena vnější správa na všech zařízeních, působících na Donbasu podle ukrajinské jurisdikce. Bylo upřesněno, že režim vnější správy začal působit po uplynutí ultimáta, předloženého Kyjevu donbaskými republikami. Jak dříve informovala agentura Regnum, 27. února představitelé LLR a DLR Igor Plotnický a Alexandr Zacharčenko požadovali do 1. března odblokování jednotlivých oblastí Donbasu.


Ve společném prohlášení uvedli, že Kyjevem organizovaná blokáda dodávek uhlí se mění v katastrofu. Bylo zdůrazněno, že tyto kroky jsou zásadně v rozporu s Minskými dohodami.

"Mnoho podniků bylo nuceno ukončit svůj provoz v důsledku trestné činnosti kyjevských orgánů", je řečeno v dokumentu.

Připomeňme, že blokáda, o níž se hovoří v prohlášení, začala koncem ledna. Takzvaní ukrajinští radikálové zablokovali železnici, spojující Donbas a Ukrajinu.

Na Ukrajinu není dodáváno uhlí, které je nezbytné i pro fungování hutních podniků. Od 16. února zavedl Kyjev mimořádná opatření na trhu s elektřinou. Kyjev zřejmě zapomněl, že na Donbasu je soustředěno velké množství předních podniků, na nichž závisí ekonomika nejen tohoto regionu. Jako informoval korespondent IA Regnum , 1. března to konstatoval člen výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Sergej Železňak (Jednotné Rusko).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 


4 komentáře :

 1. Na co Kyjev zapoměl je známo.Za tuto situaci ale
  nemůže Porošenko,aspoň ne přímo.Blokáda nebude
  příliš účinná a dolehne na Ukrajinu víc,než na
  Donbas.Kyjev se spoléhá,že jim EU zase zaplatí
  to,co z Donbasu potřebují.Poznáme.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 2. Ta "vnější správa" znamená něco jako znárodnění? Jestli ano, tak to si Ukrajinští oligarchové svými "uvědomělými vlastenci" pěkně nadělali do bot.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak ono je na to možné nazerať rôzne. Napr. bane na Donbase vlastní Achmetov. Elektrárne na UA kam sa vozí uhlia tiež. Batalióny ktoré blokujú prechod sponzoruje Kolomojský. Zjavne neschopnosť Porošenka zabezpečiť poriadok. Ďalej čo sa stane..uhlie z donbasu sa bude voziť do Ruska a nejakými inými prechodmi na UA už samozrejme drahšie.

  OdpovědětSmazat
 4. 21.2. 2017, blisty: Uprchlíci jsou důležitější než novorozenci dýchající benzopyren v Radvanicích?

  "Jako exportér bych mohl nad kroky ČNB jásat, jako občan jsem zděšen."

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.