Reklama

sobota 11. března 2017

NATO bude investovat do militarizace Lotyšska asi 71 milionů eur


11. 3. 2017      zdroj
Na Ministerstvu obrany Lotyšska bylo řečeno, že do roku 2021 plánuje NATO investovat do obrany Lotyšska zhruba 71 milionů eur. Oznámila to informační agentura LETA. Finanční prostředky budou vynaloženy na rozvoj infrastruktury Národních ozbrojených sil Lotyšska, zajištění příjetí a rozmístění spojenců.


Podle nařízení, publikovaného na konci února 2017 kabinetem ministrů, bude moci Ministerstvo obrany Lotyšska v letech 2017- 2021 přijímat dlouhodobé závazky a uzavírat smlouvy s využíváním finančních prostředků programu NATO na investice do bezpečnosti v rozsahu až 71 milionů...Financování programu NATO na investice v oblasti bezpečnosti bude vynaloženo na rozvoj infrastruktury školení a logistické infrastruktury.

Jak IA REGNUM dříve informovala, prapor NATO, vedený Kanadou o počtu více než 1000 vojáků, přicestuje v plné sestavě do Lotyšska do června 2017.

Nyní se v armádních objektech intenzivně rozvíjí infrastruktura, potřebná pro přijetí praporu - kasárna, údržbářské dílny. Celkově budou v nejbližších letech náklady na tyto účely činit asi 50 milionů eur.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

22 komentářů :

 1. Vedle Lotyšska máme Litvu a Estonsko, vypadá to, že na jejich vojenské povznesení, nebudou stačit ani ty 2% z našeho rozpočtu, tak naléhavě vyžadovaná na „obranu“.
  Nejsem ani tak proti těm 2%, pokud budou využity na zajištění bezpečnosti našeho území a obyvatel. Ale nikoliv, aby se tím stupňoval vojenský nátlak na Rusko a nás tu hlídala německá policie. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych do nich investoval tak 71 kalibrů nebo iskanderů.

   Smazat
 2. ZLOČINECKÉ USA
  USA ještě za černouška Obamy byly největší říše zla, zločinecké váleční štváči a mezinárodní teroristé v dějinách lidstva. Vláda USA byla nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zima a mráz přicházely z Bílé chatrče ve Washingtonu! Proto zavřete dveře! USA po zásluze pomalu končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení.
  Starý nápis prohlašoval: ‚Se Sovětským svazem na věčné časy!‘. Dnes je aktuální varování: ‚Se Spojenými státy do věčných lovišť!‘“

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fake News. Nikoliv NATO ale populace EU to vsechno zaplati , a ktere to bude ukradeno bez SOUHLASU !!

   Smazat
 3. Jen abyste se komunisticka luzo nepodelali.
  Lotyssko je clenem NATO a my ho proti vam vlastizradnym zrudam a Putlerovym vlezdoprdelkum ubranime.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - jsi odporné hovado. Všichni to víme. Musíš občas svoji zhovadilost vyzvracet - jinak bys nenávistí chcípnul. K tomu budeš vlastizrádná zrůda a proti komu chceš bránit Lotyšsko není jasné. Neznám takové nepřátele o nichž žvaníš, znám jen smradlavé tchoře a filcky - jako jsi ty.Diskuzní lůza a hajzl. Duševní mrzák. Ulevilo se ti, když jsi vyzvracel ty hleny?

   Smazat
  2. Ty neubráníš ani sám sebe demente 20:16 až na tebe přijde řada. Přestaň fantazírovat a běž si šlehnout. To tě uklidní.

   Smazat
  3. Od kdy si říkáš "my", Jandovo filcko. A ty něco ubráníš, degeneráte?

   Smazat
  4. Ty smrade mizernej z 20:16 jestli je někdo vlastizrádná zrůda ,tak jsi to pouze a jenom ty a tobě podobní,kokote!
   já kupř.žádná komunistka nejsem a nikdy jsem nebyla ,ale tlačit k Rusku na hranici šíře vlasu statisíce
   žoldáků a plechárnu ,která nás stojí miliardy;
   na to nemusí nikdo žádným komunistou být -
   stačí,že máš mozek v kebuli a víš , kam to
   vyeskalíruje..
   kdybys měl ,gumo,rád svojí vlast ,chtěl bys dát peníze jinam - na jiné účely totiž..(vzdělání ,rodiny,děti ,parky ,městská historická dlažba,stromy -pablbe koukej se okolo..
   všechno je to účelový nesmysl ,který mà jen
   jeden důvod - rozdmychat válku.
   j.

   Smazat
  5. 20:16 Jen jestli budeš mít koho bránit. Od samostatnosti Lotyšska z něj už emigrovala třetina obyvatel. Ze zbývajících 2 miliónů jich je třetina Rusů a ti o tvou pomoc nejspíš nestojí. Hlavně o ní budou stát místní oligarchové, kteří doufají, že se na těch investicích z veřejných peněz a peněz EU "do obrany" dobře napakují. To je také jediný důvod hlásání "strachu z Ruska". Rusko stojí o vybydlené Lotyšsko asi jako Most stojí o Chanov.

   Smazat
  6. Anonymní11. března 2017 20:16 největši odpad píše o vlastizradě běž někam makrely poskoku

   Smazat
  7. Prosím Vás,nebuďte na toho 20:16 takoví!
   On nemůže za to,že je mdlého rozumu a
   také to vůbec neví.Jinak tam NATO bude
   chránit pochody SS,které se tam pořádají
   každý rok se schválením oficiálních míst
   vlády a parlamentu Lotyšska.
   Petr Majevský

   Smazat
  8. Žádný "Lotyšskoo" či co to dějiny neznaj! Jsou pouze Livonská (správní středisko Riga) a Kuronská gubernie (správní středisko Mitava) - http://ic.pics.livejournal.com/sergei_zhuk/76328500/1761/1761_original.jpg

   Smazat
  9. 20:16 Tady - http://www.hrono.ru/dokum/1700dok/1721nishtadt.php

   jsou černý na bílým jasně podmínky nyštadský smlouvy, tak nesser! ituju: "Швеция признавала присоединение к России завоёванных русским оружием Ингерманландии, части Карелии, всей Эстляндии и Лифляндии с городами Ригой, Ревелем, Дерптом, Нарвой, Выборгом, Кексгольмом, островов Эзель, Даго, Моон и всех других земель от Выборга до курляндской границы. Россия обязывалась возвратить шведам Финляндию и уплатить в качестве компенсации за Лифляндию 2 млн. ефимков (талеров). Остро нуждавшаяся в привозном хлебе и терявшая плодородные районы, Швеция получила право закупать ежегодно в Лифляндии беспошлинно хлеб на 50 тыс. руб."
   Tak čemu nehovíš? Google translator snad najdeš sám!

   Smazat
 4. No oni to musej udělat, aby jim tam zbytek populace neutek do Ruska až budou chcípat hladem.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6285-konec-lotysska.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo.tam je zajímavo.
   dnes jsem si ověřila,že lidé v dávnověku,mlátící do kamenných kláves,v roce
   2009,věděli to,co k čemu jsem se na vlastní kůži musela prokousat sama.ach jo :)

   Smazat
  2. 20:53 Děkuji za odkaz, který do značné míry je i o nás. Výborný článek, který mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. V 80.letech jsme dodávali do Litvy a Lotyšska kompletní, špičkové mlékárny, věechno v nerezu, řízené programovatelnými systémy. Po osamostatnění Lotyši i Litevci vyhnali kvalifikovanou obsluhu a závody rozkradli ve stylu našich "sběračů kovů".

   Smazat
  3. Skvělej článek, skvělej odkaz! Není tam přitom nic než pravda, ta samá za kterou bývám komoušem Dvořákem šikanován! Cituju:

   "Město Rigu spolu s Livonií vykoupila Ruská říše od Švédska na "věčné časy" (!) v roce 1721 po velké Severní válce, což zcela změnilo rovnováhu sil v Baltském moři ve prospěch Ruska. I když naši (ruští) vojáci Rigu obsadili už v roce 1710, v rámci Nishtadtské smlouvy muselo Rusko zaplatit Švédům dva miliony stříbrných tolarů. Bláznivé peníze na tu dobu! Tenkrát se zdálo, že hra stojí za námahu. Pracovití klidní lidé, německý duch pragmatismu (šlechta byla z pobaltských Němců, Lotyši byli hlavně v zemědělství) a co je důležitější, přístup k moři do Evropy. A i když na to v Lotyšsku neradi vzpomínají, pravě Rusku by měl lotyšský národ být vděčný za národní asociaci a obnovu země (pozdější spojení s Latgalií, Kurlandií a Zemgalií).

   V 19. století nastal v Baltiku rychlý vývoj průmyslu. Rusko nešetřilo na rozvoj příhraničních regionů. 1861 - první železnice mezi Rigou a Daugavpilsem. 1862 - otevření Rižské Polytechniky, první v zemi polytechnická univerzita, jejíž cílem bylo poskytnout technicky odborné specialisty pro rychle rostoucí výrobu. 1869 - vytvoření slavného "Russo-Baltu" (rusko-pobaltského závodu kolejových vozidel ), vyrábějícího vagóny, zemědělské stroje, motory, lodě. A co je nejdůležitější, první! ruský automobil "Russo-Balt", který patřil i carovi Nikolaji II. Dokonce i tehdy bylo Lotyšsko považováno za výkladní skříň úspěchů Ruské říše!"


   Zejména prstá pravda vyjádřená větou z textu "Pracovití klidní lidé, německý duch pragmatismu (šlechta byla z pobaltských Němců ..." by samostatně sem kdekoliv vložena stala se zajisté terčem dvořákovsko-bolševické cenzůry!

   Smazat
 5. majitelé "Kanady" na Ukrajině "obchodně"
  majitelé "Kanady" v Lotyšsku "válečně"
  To není dobré,to je hodně špatné.
  Víkendová chaloupka zrůdiček je aktivovaná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. je dobré si porovnat,kdy a jak se zapojila Kanada během druhé světové války.Takový jazýček na vahách.signál.

   Smazat
  2. to zas bude chytrejch od chytrejch.

   Smazat
 6. Okupace Evropy již běží na plné obrátky, vy volové v NATO ! Okupant totiž není jen ten co má maskáče a jede v tanku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.