Reklama

pátek 10. března 2017

Ne pouze Donbas bude součástí Ruska ...


Aurora Zorina
10. 3. 2017     zdroj
Ve vědomí přesvědčených opozičníků probíhají někdy kardinální zvraty - z přesvědčených rusofobů se někdy mění na patrioty, kteří jsou připraveni bojovat za ideály "ruského světa". Tyto změny například proběhly s novinářem Andrejem Babickým, známým vojenským reportérem 90-tých, pracoval pro americké Radio Svoboda a nadával na ruskou vládu... V roce 2000 odešel Babický z Ruska do Prahy, bál se pronásledování. O několik let později přiznává: 16 let, prožitých v České republice, bylo "utraceno" na prázdno. "Omezovaly mě zdi toho ghetta, které se nazývalo Radio "Svoboda". Teď, když pracuji pro ruská média, jsem svobodný", konstatoval novinář .... Nyní je korespondent v řadách domobranců na Donbasu. V rozhovoru pro Lidové noviny hovořil o kořenech války a také předpověděl, čím skončí pro Ukrajinu.

Podle Babického je hlavní příčinou občanského povstání na Donbasu ukrajinský nacionalismus. Připomněl, že už v roce 2014 přinutili "bandité z Majdanu" Nejvyšší radu, aby zrušila zákon o regionálních jazycích, což přinutilo obyvatele ruskojazyčných regionů bránit svá práva.

"Donbas se musel sklánět před ukrajinským nacionalismem. Ukrajinci pomalu, ale jistě vytlačovali z veřejného prostoru ruskou kulturu a jazyk. A pak už překročili všechny přípustné meze. Vždyť jazyk je hlavním kulturním bohatstvím", vysvětluje novinář.

Důsledkem násilného státního převratu a omezení ruského jazyka bylo referendum na Krymu. Podle Babického Krymčané nikdy "nebyli nadšeni" existencí ve struktuře Ukrajiny, ale mnohá léta to "snášeli". Majdan se však stal "startovacím výstřelem, odrazovým můstkem, který pomohl krymským Rusům, aby se oddělili od ukrajinského státu a vrátili se do Ruska". "V Kyjevě měli počítat s tím, že Krym se vzepře ukrajinskému nacionalismu. Jeho radikální podoba má již povahu nacismu. Nechápu, proč si toho Evropa nevšimá", cituje jeho slova InoSMI.

Babický je přesvědčen, že Ukrajina nebude schopna vrátit republiky Donbasu pod svou kontrolu. Osud regionu budou podle domobrance řešit samotní jeho obyvatelé, kteří "již učinili historickou volbu ve prospěch své identity a kultury". Ba co víc, takovou volbu mohou učinit i další oblasti "Nezávislé", domnívá se: "Donbas již existuje jako součást ruské hroudy, jako součást ruské historie. Může být zásobován z Ruska a má před sebou otevřený ruský trh. Koneckonců, jednou Donbas bude nedílnou součástí Ruska. A nejen on. Jak se lidé na Ukrajině budou "vzpamatovávat", budou se k Rusku připojovat stále další ukrajinské regiony".

Přičemž se novinář domnívá, že Rusko nebude muset nic odebírat silou, protože to stojí spoustu peněz a úsilí. Rozpad Ukrajiny podle jeho názoru postrčí zhoršená situace v zemi. V evropskou budoucnost "Nezávislé" Babický nevěří. Je přesvědčen, že Evropská unie jednoduše nepotřebuje "chudou, agresivní, zblázněnou, zkorumpovanou a nestabilní" zemi "s fanaticky mrzkou kulturou politického života" a jasným sklonem k rasismu.

"Ukrajina se zničila sama. Tento stát byl zničen státním převratem...Dnes Ukrajina přechází z křehké stability kvazistátu do fáze, kdy je země rozdělena na gangy banditů. Donbas se tomu vzepřel a teď je obklopen mořem šílenství. Ukrajinci si musí napravit mozek, ale neexistují pro to žádné účinné nástroje", konstatuje novinář.

Když mluvil o rozsahu ruského vměšování se do konfliktu na Donbasu, Babický řekl, že Moskva pomáhá regionu v sociálních a ekonomických otázkách a také je nápomocná vzniku armády DLR a LLR, ale "na bojišti ruská armáda není". Přičemž domobranec soudí, že tyto činnosti jsou zcela spravedlivé a dokonce by uvítal, kdyby Rusko rozšířilo svou přítomnost v regionu, jelikož "to je ruská země".

Babický přiznává, že v průběhu posledních 15 let jeho vztah k Rusku, zejména k politice vedení země, prodělal citelné změny. Podle něj k tomu přispěla práce v proamerických médiích, kde musel psát o "tyranii" tehdejšího gruzínského prezidenta Michaila Saakašviliho a představovat jej jako vzor demokracie. "Omezovaly mě zdi toho ghetta, které se nazývalo Radio "Svoboda". Teď, když pracuji pro ruská média, jsem svobodný", konstatoval novinář ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

47 komentářů :

 1. Babického články:
  http://ukraina.ru/authors/andrey/

  OdpovědětSmazat
 2. Uvidíme,zda se vize tohoto pána stane pravdou
  a skutečností.Nejsem přesvědčen,že se situace
  vyřeší.Bylo by to ku prospěchu všech,ale je to
  hudba vzdálené budoucnosti.Pokud se mýlím,budu
  jenom rád.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, nacionalisto a antiSlováku! Kdo bude číst té tví žbrndokecy, tupožvásty, sráčkoprdy a bláboly?! Jak hluboce jsi klesl ve své zapšklé nenávisti ke Slovensku?!

   Smazat
  2. 21:44 - nerev bratček,ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
  3. Anonymní 10. března 2017 23:30

   ty jsi mnohem víc než debil připosranej slováčku,jinak Slováky mám rád,ale takoví slováci i češi jako ty, patřej do vápenky

   Smazat
  4. Jediný debil jsi ty mongole 23:30 a dokazuješ to hned ve svých dvou debilních příspěvcích, hodných blba zvláštní školy. Tolik chyb co jsi po sobě zanechal, je vidět havloidní vzdělání, buzno Jando. Slovo "patřej", to je výkvět tupý švéde.

   Smazat
 3. Na světě je málo národů ,které si zaslouží žít ,ostatní si je chtějí porobit jakymkoliv způsobem.Netřeba jmenovat ,je to po staletí ,takové lidí jen jako potrava pro zvířectvo !

  OdpovědětSmazat
 4. Každý člověk má nezdatelé právo změnit svůj světonázor na základě nového poznání a pochopení. Takoví lidé jsou cenní právě tím, že dokázali odolat lžím a začali stranit pravdě, třebaže není ani pohodlná ani výnosná - nebo snad právě proto? Peníze a pohodlí vedou společnost do záhuby.

  OdpovědětSmazat
 5. Další varianty jsou zpravodajské hrátky využití Babického.

  OdpovědětSmazat
 6. Jak je to jen možné, že třeba v tom Charkově 2/3 "Banderovců" stále ne a ne zakroutit krkem té 1/3 Rusů co tam žijí. To je záhada, to je paradox.
  Jó kdyby tam Putin vyslal skupinu diverzantů jako Strelkov tak si tam teď mohli navzájem krásně podřezávat krky. A místní skupina ruských kolaborantů by nadšeně kvičela a oslavovala Putina jak krásně ochránil ruskou menšinu před Banderovci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaň fantazírovat a běž si šlehnout. To tě uklidní.

   Smazat
  2. 21:14

   Žádné fantazie, jen fakta, blbečku.
   Charkov, největší město východní Ukrajiny, milion krvežíznivých banderovců na jedné straně, půl milionu mučených Rusů na straně druhé. A klid a mír.

   Ale chápu, že tento zjevný fakt tvá rusácká kolaborantská fanatická makovice není schopna zpracovat a přijmout.

   Smazat
  3. Dobře a teď zameč a vyskoč, Pepku.

   Smazat
  4. 21:25 No dobře, tak ještě jednou zameč a vyskoč.

   Smazat
  5. 21:33 a 21:37

   Zdá se, že jsi se ty jednozávite trochu zasekl. Měli by tě opravit nebo vyměnit.

   Smazat
  6. Je jasné, že Krym je Ruský.

   Smazat
  7. 21:41 tak jo, můžeš zamečet ještě jednou, Pepku.

   Smazat
  8. 21:25 Tak jako vy vykládali kolaboranti "spokojenost" Čechů s protektorátem. Také tu byl klid a mír a všem se dobře dařilo.

   Smazat
  9. Tak v Charkove a okolí, kdyby bylo referendum o pripojení k Rusku, tak aspon 70% místních obyvatel by hlasovalo pro pripojení k Rusku. A pres 90% místních mluví doma rusky.

   Smazat
 7. Ukrajina je země v rozvratu a velkou měrou se o to také zasloužily instituce EU. Samozřejmě, že s průhledným úmyslem, oslabit a poškodit Rusko. Už bychom měli přestat podporovat ty politiky, kteří nám stále namlouvají, že s Ruskem je třeba bojovat.
  Není to pravda, je to zrada na Evropanech a ekonomické oslabování Evropy. Život v Evropě by byl lepší, kdyby naše firmy nebyly omezovány nějakými přikázanými sankcemi, ale přirozeně s Ruskem rozvíjely obchod.
  Ukrajinu vede zločinný spolek a náprava není možná, bez zapojení Ruska. Měli bychom mu děkovat, pokud se do toho zapojí. Atomové ambice ukrajinského zločinného spolku, by snad mohly být dostatečnou výstrahou. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Vivat Novorusko !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ceny ropy poslední 2 dny padají volným pádem. Zdá se, že opět nebude na důchody. Proto můžeme opět čekat nějakou rozmíšku která odvrátí pozornost Rusů od kolabující ekonomiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš, že v USA nebude na důchody? No je to možný i ta rozmíška je možná, která odvrátí pozornost Rusů od kolabující USA ekonomiky.

   Smazat
  2. 22:39

   Soudruhu, vzpamatuj se. Přestaň hulit tu sračku a porovnávej:

   https://goo.gl/7GXN2T

   Smazat
  3. A nemohl by jsi být slušný? Kdoví co je to sprosťárny ten tvůj odkaz.

   Smazat
  4. Pan hulvát 23:06 promluvil, zajisté i jeho odkaz je v podobném duchu.

   Smazat
  5. Soudruhu23:06, vzpamatuj se. Přestaň hulit tu sračku a porovnávej:http://antiilluminati.net/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek/

   Smazat
 10. Ukrajina vlastní vinou přestane existovat. Něco si vezme Rusko, něco Polsko a o to Zakarpatské se poperou Slováci s Maďary. Osud Hitlera Pornošenka nemine. Jde jen o to, aby to bylo co nejdříve, aby zbytečně neumírali nevinní lidé, ženy, děti, kvůli fašistickým banderovcům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní10. března 2017 21:39 není co dodat

   Smazat
  2. Hloupost. Jestli nejaky okolní stát zabere Ukrajinu, tak jedine Rusko. Jihovychod Ukrajiny by se v refendu pripojil k Rusku uz ted, zbytek se dobrovolne pridá pozdeji. Ukrajina jako stát defakto neexistuje. Jedinnymi právními nástupci Ukrajiny jsou DNR a LNR. Ukrajina je fake stát, stejně jako Moldávie, Ázerbájdžán, Gruzie a Moldávie. Ukrajina do 2 let totálně zbankrotuje a až uvidí, že se na ni EU a USA vykašlou (protože budou mít starosti sami se sebou) tak se většina obyvatel Ukrajiny přikloní k Rusku. Zůstane celá na holičkách a nakonec skončí celá v Rusku, kde se stane jednou z autonomních republik. Podle Gallupova průzkumu veřejného mínění, před 10 lety 83% ukrajinců uvedlo ruštinu jako svůj rodný jazyk. Ještě teď se v 75% ukrajinských domácností mluví doma rusky. http://www.gallup.com/poll/109228/Russian-Language-Enjoying-Boost-PostSoviet-States.aspx

   Smazat
  3. Podobný průzkum si dělal v roce 2013 Google se stejným výsledkem. Nejpoužívanějším jazykem na ukrajinském internetu je ruština (86%)!

   Smazat
 11. http://www.rodon.cz/clanky/Politika/Analyza-Co-se-to-vlastne-se-svetem-deje-Kriticky-bod-Po-jeho-prekroceni-je-system-neriditelny-4147 . Ale chápu, že tento zjevný fakt jandovská kolaborantská fanatická makovice není schopna zpracovat a přijmout.

  OdpovědětSmazat
 12. Ukrajina je okraj Ruska.
  Vzájemná nechuť těch dvou oblastí Ruska je stejně hloupá jako ta česko-slovenská. Všem to překáží v životě a cizinci se posmívají.
  DŘÍVE NĚMCI DNES I AMERIKA TLESKAJÍ.

  OdpovědětSmazat
 13. Ukrajina je fake stát, stejně jako Moldávie, Ázerbájdžán, Gruzie a Moldávie. Podle mně časem zanikne, zvlášť poté co zbankrotuje USA a EU. Ukrajina do 2 let totálně zbankrotuje a až uvidí, že se na ni EU a USA vykašlou (protože budou mít starosti sami se sebou) tak se většina obyvatel Ukrajiny přikloní k Rusku. Zůstane celá na holičkách a nakonec skončí celá v Rusku, kde se stane jednou z autonomních republik. Jihovýchod Ukrajiny by se v referendu připojil k RF už teď. Podle Gallupova průzkumu veřejného mínění, před 10 lety 83% ukrajinců uvedlo ruštinu jako svůj rodný jazyk. Ještě teď se v 75% ukrajinských domácností mluví doma rusky. http://www.gallup.com/poll/109228/Russian-Language-Enjoying-Boost-PostSoviet-States.aspx

  OdpovědětSmazat
 14. Je treba správne poznamenat, ze nejen celá Ukrajina, taky Belorusko a Podnestrí bude casem soucástí RF.

  OdpovědětSmazat
 15. "Líbí" se mi pohoršené a nechápající dotazy typu: Proč si toho západ nevšímá?
  Západ to řídí!
  Západ zařídil renesanci fašismu na Ukrajině. Západ zařídil zrod IS. Západ rozbil Jugoslávii, nebo alespoň odtrhl Kosovo od Srbska.
  Když ničím jiným, tak alespoň svými penězi a tolerancí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jedno jestli jsou to amici ,rusi a nebo jakakoliv verbež ,smutny je že jím lezete do zadku .

   Smazat
  2. Karlovy Vary už co nevidět spadnou celé...nové si můžete už vystavět s genosama.....vol.vé...

   Smazat
 16. Autor píše: "Babický je přesvědčen, že Ukrajina nebude schopna vrátit republiky Donbasu pod svou kontrolu."

  Ale naopak, i když postupně a pomalu, by to postupovat mohlo. Rusi to mají takto v plánu. A učiní vše co bude v jejich silách, aby se Ukrajina nedělila a tvořila dostatečně širokou neutrální oddělující zónou. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, myslím si to samé. ostatně Putin to stále opakuje.Jen celá a neutrální je to správné nárazníkové pásmo, hezky zfinladizované. To je snaha každé kontinentální velmoci, být obklopen jen bezpečnými zeměmi.

   Smazat
 17. stačí si sadnúť vo vlaku k Ukraincovi a počúvať - nie o politike, ale o pomeroch - ako sa dostal von na prácu, koľko zaplatil a aj to, koľko musí odviesť "chlebodarcovi" - koľko ho stojí škola - základná, za výuku sa platí, pre svoje deti, a prečo nemôže vziať zo sebou ženu, a iné poznatky zo všedného života, neklamme sa, život prebieha nie na úrovni parlamentu, ale na úrovni taniera - či je prázdny alebo či je plný, pohľad na deti - čím sa stanú , čo ich čaká, a čo vyrástlo zo synov - vojaci - na toto ich chovali, toto ich bolí, toto sa boja povedať, to je strach !!!! - preto mlčia - doma,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mlčí, protože se bojí abudou se bát tak dlouho, až to rupne a pak už to bude zase jak se říká ode zdi ke zdi. A to bude konec banderistánu a ti Jandové co jim tady teče to semeno po bradě budou zase řvát, že za tím je zase Rus. a vůbec jim nedojde, že právě za tou budoucí tragédií budou oni. A tak jen budu doufat, že si to s nima vyřídíme i my tady tak, že je pošleme na Ukrajinu, aby se zpovídaly ze svých zločinů. Neb co jiného je podpora fašismu, než zločin.

   Smazat
 18. Pěkný článek. Ale "inoSMI" je třeba překádat jako "zahraniční média".

  OdpovědětSmazat
 19. Pokud chce Rusko něco pozitivního pro Ukrajince, ať již Ukrajince či Rusy, udělat, tak je po krachu Ukrajiny a prozření z nacionalistického ošialu v tom nechá, ať se sami proberou, a jen jim bude pomáhat. žádné přičleňování k Rusku, ale pěkně poctivá emancipace vlastními silami pod taktním dohledem a za citlivé ekonomické pomoci, aby vznikla nová samostatná Ukrajina, která bude stát Rusko méně peněz, než by stálo začlenění, ale která přitom bude dostatečným obranným nárazníkem před euroidioty. Občané Ukrajiny si musí uvědomit, že neexistuje žádný jelen se zlatými parohy, který nezbedného, nezodpovědného Smolíčka znovu a znovu zachraňuje, který zaplatí jeho různé eskapády a fracek bude stále frackem. Ukrajina při své obrodě bude potřebovat pomoc (a doufejme, že seriozní pomoc poskytne i ČR a SR, resp. jejich občané, protože vlády mohou být kdoví jaké), ale jen takovou, aby překážky přelézala, nikoli podlézala.
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.