Reklama

.

.

středa 22. března 2017

Není ministr jako ministr: Ministr Chovanec nám dodává světovosti


Jiří Jírovec
22. 3. 2017
V roce 1968 byl ministrem vnitra Josef Pavel. Byl to komunista, ale současně dost moudrý na to, aby vyhlásil, že jeho ministerstvo nebude nadále brát v úvahu anonymní dopisy. Jan Werich to tehdy oznámil jako světodějnou událost: Pavel prý byl jediný ministr v historii, který to kdy svým občanům řekl. Zapomenut je rok 1968. „Mršina socialismu“ se tehdy málem obrodila, jak se později děsil básník Jiří Dědeček v písni "Přišli včas".


S dědictvím minulosti, byť vypadalo mravně, se teď veřejně vyrovnal nepříliš skrupulózní Pavlův následník Chovanec. Pověřil totiž policejního ředitele a Generální inspekci bezpečnostních sborů prošetřením anonymního e-mailu, který směřuje na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD).

"V anonymním e-mailu stojí, že jihočeský hejtman pro komunikaci ohledně aktivit spojených s ovlivňováním tendrů na krajské silnice užívá soukromou poštovní schránku. Do ní mu podle anonymu přišla s pětidenním předstihem i informace o chystaném zásahu policie ve firmě Technická správa komunikací." ZDE.

Na celé věci je zajímavé to, že anonym odrovnává svědka lánské schůzky, který může rozmazávat máslo na Chovancově hlavě.

Celá věc naznačuje, že Sobotkovi a jeho grupě není žádný prostředek cizí, když jde o to, jak se zbavit nepříjemného opozičníka. Do voleb musí jít strana se silným vůdcem a jednotná.

Je zajímavé, že se již i k nám dostala obvinění, že ten který politik používá soukromou schránku pro nepatřičné účely. Možná nám ke světovosti pomáhají američtí poradci na PR.

Lze dodat, že z toho čouhá politika jako sláma z bot. Současný vnitropolitický trend přece žádá, aby se sprostý podezřelý vzdal funkce, prošel očistou a pak se v liliovém stavu vrátil.

18 komentářů :

 1. když v demokracii začne vítězit blbost, je čas sbalit si batůžek a odstěhovat se na jinou planetu, třeba támhletu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi bych se ten náš systém neodvážil nazývat demokracií protože je to směs všeho možného jen ne demokracie, ale tady je zvykem nazývat věci nepravými jmény a tak si všichni myslí, že ta demokracie tady je.
   Lidé ale nejsou hloupí, hloupí jsou jen politici, kteří si myslí, že lidé jsou nesvéprávné děti. Příkladem je Bohouš, který poslední dny předvádí doslova ekamotérské kousky v naději, že se na podzim ještě udrží v křesle.Neudrží a Babiš bude premiér a pak se mají socani a Topka na co těšit, bude to i s bohatýma úrokama, dobře jim tak.

   Vymazat
  2. všechny známé režimy jsou produkty demokracie

   Vymazat
  3. že veškerá moc pochází z lidu je konstatováno, nikoliv konstituováno

   Vymazat
  4. přiznávám, že trpím samomluvou, těšit mě může, že v tom nejsem sám

   Vymazat
  5. 12:52
   Nejste v tom sám. Je v tom s Vámi i ten, s kým mluvíte.

   Vymazat
  6. Nad blbostí nelze zvítězit, ale nesmí se přestat s ní bojovat, protože jinak by blbost zaplavila celý svět.
   Jan Werich

   Vymazat
  7. Kdyby to bylo tak jednoduché. sebrat se a zmizet jinam. jenže to aby jeden uměl jazyky, aby se v tom babylonském světě vůbec domluvil a našel si svou parketu a obživu. Ne každý má doma stružok plný bankovek. Nejhorší je, že i doma můžete zjistit, že jste ještě včera pevně věřil v někoho a něco, co zase nebylo až tak vážně myšleno a že se ten někdo ani nestydí to dnes skrývat a to jste mluvili stejnou rodnou řečí. Jak se potom chcete vyznat v cizině? Když potom zjistíte, že když tomu vlastenci nešlo ani o to rodákovi skutečně pomoci, prostě mu nestál za to. Ale teď se srdnatě bije do prsou a bojuje za občany cizí národnosti, přemýšlíte o co mu k sakru jde, že vlastního nechá klidně na holičkách a za cizáka se otevřeně bije. Fakt je,že president Zeman má spoustu chyb a vad, ale zatím byl to nejlepší, co si mohl národ vybrat. A pokud někomu vadí, že jde Zeman do druhého kola, má přeci šanci nabídnout nám někoho lepšího za kým půjdeme. Pokud to ale neudělá a podporuje jen takové Chovance a spol, pak ať nenaříká nad rozlitým mlékem. A pan Zimola patří k tomu nejlepšímu co v ČSSD mají, pokud o to nestojí, však zájem o pana Zimolu se jistě najde, horší to bude s Chovancem.

   Vymazat
 2. Jenže místo demokracie si občané nastolili právě
  tu blbost.Ta už opanovala celý vesmír.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský není co dodat

   Vymazat
  2. 11:13
   11:35
   Blbost opanovala, ale ne celý vesmír, jen obraz vesmíru v mozečku přitroublého Petra Majevského...

   Vymazat
  3. Nejspíš ano, ale on si tak nepřipadá. Skutečnost, že může denně psát "názory" na diskuzi, z něj dělá důležitého člověka, a není tím postižen jen on. Všichni ( a pokud jde o diskuze tak většinou muži - hrdinové a bojovníci) kolem sedmdesátky, se takhle prezentují, v domnění, že jsou na stará kolena potřební a veřejně prospěšní. Jediné - jediné - co k jeho cti lze napsat je, že že je intelektuálně ve vyšším levelu než ti obvyklí piskoři na diskuzích, a že běžně nepoužívá urážky ani vulgarizmy - ale hysterická posedlost a vymezování se vůči některým osobnostem, ho vždycky vyvede z míry. Pak je sprostý, zlý a hnusný. Viz soustavné urážky Babiše ( posedlý antibabišizmem) a hodně mně překvapily u tohoto starého pražáka nadávky na adresu zesnulého pana Vlka, kterého nazýval sviní apod. Tím ovšem svůj intelekt značně devalvoval. Takže - Majevský přitroublý není, ale občas reaguje jako psychopat, jako člověk postižený epileptickým záchvatem. Stačí slovo "Babiš" a Majevský má záchvat.

   Vymazat
 3. Zimola se provinil tím že mu někdo něco poslal? A ten anonym to ví odkud? Je snad odesilatelem, že to ví? A co Chovanec? Zná toho anonyma, že mu tolik věří? Nebo je jim přímo on?

  OdpovědětVymazat
 4. Jírovče,

  pokud sis stačil všimnout, tak 99 % zdejších příspěvků jsou anonymní. Hádej proč. Lidé nemají důvěru, nejsou chráněni zákonem a nežijeme v demokracii, ale v démonkracii ! Tak přestaň tady blábolit o tom, že anonymy se nemají vyšetřovat.
  Adoraci havloidního slizáka Dědečka si raději příště odpusť ! Nikdo není na něho tady zvědavý.
  Pokud tedy nemáš nějaké zásadní téma, tak prosím raději mlč a zalez do své kanadské prdele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:52
   Obhajoba anonymity, tykání, sprostota - jde to opravdu pěkně dohromady!

   Vymazat
  2. anonymů bude postupně ubývat

   Vymazat
  3. je to sice soutěž, kdo vydrží déle, ale i tak

   Vymazat