Reklama

čtvrtek 2. března 2017

Nový bezpečnostní poradce generál McMaster: papouškující přisluhovač válečného komplexu


Generál McMaster
Tony Cartalucci
2.3.2017 Zvědavec

Nedávno se objevilo oznámení, že prezident USA Donald Trump si za poradce pro otázky národní bezpečnosti zvolil generálporučíka armády Spojených států Herberta Raymonda McMastera.


New York Times o této změně ve svém článku „Trump si jako poradce pro národní bezpečnost vybral H.R. McMastera“ informovaly takto:

Prezident Trump v pondělí jmenoval svým novým národně bezpečnostním poradcem gen. por. H. R. McMastera, čímž si zvolil široce uznávaného vojenského stratéga, známého svým zpochybňováním konvenčního uvažování a podílem na zvrácení průběhu války v Iráku v jejích nejtemnějších dnech.

Ve skutečnosti si prezident Trump vybral muže, který do své funkce vnese jen málo vlastních myšlenek. Naopak – bude slovo od slova papouškovat témata, propagovat agendu a sloužit zájmům pohánějícím soubor think tanků financovaných korporátně-finančnickým sektorem. Právě tyto think tanky přitom už několik desítek let určují podobu americko-evropské zahraniční politiky.

 

Co představuje generál McMaster


V projevu, který generál McMaster pronesl v jednom takovém think tanku, v Centru strategických a mezinárodních studií (CSIS) – financovaném takovými společnostmi, jako jsou ExxonMobil, Hess, Chevron a Boeing za předsednictví jedinců typu Trumpova ministra zahraničí Rexe Tillersona a zástupců společností Lockheed Martin, Raytheon a Betchel – předvedl dokonale nacvičenou prezentaci nejen pohledu na svět uznávaného samotným CSIS, ale nepochybně i světonázoru a cílů Brookings Institution, Rady pro zahraniční vztahy a myriády dalších podobných institucí, za jejichž činností stojí zvláštní zájmy.

Projev zveřejnil CSIS na svém YouTube kanálu v květnu 2016. Uniformovaný generál McMaster v něm obviňuje Rusko z „napadení Ukrajiny“ a Čínu ze „zpochybňování zájmů Spojených států v nejzazších oblastech jejich vlivu“. Při popisu tohoto „zpochybňování zájmů USA“ ukazuje posluchačům mapu Číny a Jihočínského moře – což je vcelku jednoznačně dosti daleko od Spojených států a nejedná se o žádnou logickou či legitimní oblast vlivu, jejíž udržování by mohl Washington nějak obhájit.

Generál McMaster vznáší nepodložená obvinění, podle nichž Rusko a Čína představují hrozbu „zájmům USA“ v zahraničí – nikoli tedy samotné národní bezpečnosti – tím, že zpochybňují mezinárodní uspořádání, jehož bylo dosaženo po 2. světové válce – uspořádání, které bylo popravdě vytvořeno Spojenými státy a jejich evropskými spojenci k jejich prospěchu a zaručuje jim vojenskou, sociopolitickou a finanční unipolární hegemonii nad celou planetou.

Jak se dalo předvídat, řadí generál McMaster mezi hrozby Spojeným státům i Severní Koreu a Írán navzdory tomu, že žádná z těchto zemí na USA nikdy nezaútočila a nemá ani chuť ani praktické možnosti, aby tak učinila. Obzvlášť Írán se z jeho strany dočkal obvinění, že „od roku 1979 s USA válčí v zastoupení“, čímž McMaster míní definitivní a úspěšné svržení brutální diktatury Muhammada Rezá Šáha Pahlavího, jehož režim se opíral o podporu Spojených států, které mu rovněž pomohly k pozici v čele Íránu. Sesadit jeho vládu se Íráncům podařilo právě v roce 1979. Generál McMaster obviňuje Írán z „tvorby milic“, které jsou mimo kontrolu blízkovýchodních vlád a lze jich využít jak k jejich podpoře, tak k nátlaku na ně – což není nijak nepodobné tomu, co USA provozují v oblasti severní Afriky a Blízkého Východu – od Iráku přes Jemen a Sýrii po Libanon - pomocí okupačních sil, rozmístěných po regionu, a státem sponzorovaných teroristických uskupení, vyzbrojených, financovaných, vycvičených a řízených Spojenými státy a jejich spojenci v Perském zálivu.

Během svého projevu v CSIS se McMaster dostal i k samozvanému „Islámskému státu“ (ISIS). Posluchačům prezentoval diapozitiv oblastí ovládaných Islámským státem s jasně vyznačenými zásobovacími trasami, vedoucími přímo z členské země NATO, Turecka, a mířících hluboko do území Sýrie a Iráku; jedna tenčí linie vedla z Jordánska, spojenecké země USA. Nijak se nezmínil o zdrojích bojové kapacity ISIS a konflikt vylíčil podobně komiksovým stylem, jak ho americká a evropská média předkládají široké veřejnosti.

Generál McMaster svému publiku nastínil obrannou strategii, založenou na „zastrašování odpíráním a zastrašování na hranicích, čímž se vystupňuje cena, kterou budou muset zaplatit potenciální protivníci“, čímž měl na mysli oblasti této planety, které se nacházejí tisíce mil od amerických břehů a kde se USA snaží buď o udržení a upevnění své moci, nebo o její rozšíření do míst, která jsou prozatím nezávislá na vlivu Wall Street a Washingtonu.

 

Hladké pokračování agendy zajištěno


Rozhodnutí prezidenta Trumpa jmenovat generála McMastera národně bezpečnostním poradcem zajistilo, že národní bezpečnosti budou nadále dominovat think tanky placené korporátně-finančním sektorem, které určují a ovládají zahraniční politiku USA desítky let. Policy papery, z nichž generál McMaster opakovaně cituje při každém svém projevu v té či oné instituci, pocházejí přesně z těchto think tanků.

To, že generál McMaster označuje Rusko, Čínu a Írán za „hrozbu“ Spojeným státům, a to ne kvůli tomu, že by se snad snažily uškodit Spojeným státům na jejich území nebo v nějaké logické, blízké sféře jejich vlivu, ale prostě proto, že se pokoušejí zajistit si své vlastní oblasti vlivu na geograficky blízkých územích a chránit se před systematickou a nezastíranou podvratnou činností provozovanou Spojenými státy, před vlivem USA a před americkým obkličováním, znamená, že destruktivní válečná činnost celoplanetárního rozsahu, jejímiž svědky jsme byli za vlády četných jiných prezidentů včetně Obamy, Bushe, Clintona, Bushe staršího, Reagana a dokonce i Cartera, bude nerušeně pokračovat.

Spojené státy sice předstírají, že jsou „demokratickou“ zemí, řízenou na základě zájmů svých občanů, ale je zjevné, že zvláštní zájmy působící na Wall Street a ve Washingtonu mají svoji vlastní agendu, která přesahuje možnosti jak prezidenta, kterého si lidé „volí“, tak politiky, kterou má tento prezident podle jejich očekávání realizovat. Pokud prezidentovi příznivci žijí v klamu, že prezident Trump omezí americkou agresi a zastaví vnucené změny režimů po celém světě, a on přitom jako svého národně bezpečnostního poradce jmenuje generála McMastera – muže, který otevřeně a opakovaně podporuje americké snahy o globální hegemonii – značí to, že lid byl opět podveden a že tato speciální agenda bude dál pokračovat s nezmenšenou silou.


National Security Adviser General McMaster: The War Complex’ Resident Parrot vyšel 22. února 2017 na journal-neo.org. Překlad v ceně 367 Kč Zvědavec.

47 komentářů :

 1. To, že Trump jmenoval gen. McMastera, zaťal blbou sekeru. Začínám o něm pochybovat.
  Objektivní občan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:59- Zkuste HD spolu s honolulu pohlídat Trumpa, ať vám globalisté neukradnou revoluci!

   Smazat
  2. Mirecku, ja jsem rad kdyz uhlidam stolici

   Smazat
  3. Ti poradci jsou vesměs exponenti toho establishmentu proti kterému chtěl Trump bojovat. Ale ten systém ho uzemní, nebo se ho zbaví, V Evropě jsme spoléhali hlavně na to, že zmírní mezinárodní napětí a hrozbu konfliktu s Ruskem, který Obama s Clintonovou připravovali a který by ohrozil i nás. Protiruská hysterie a fóbie, která v USA vládne, ho však uzemní také - viz ty absurdnosti vyšetřování, rezignací a zbavování funkcí když se někdo setká s ruským velvyslancem. Jak by asi ječeli, kdyby v Rusku stíhali každého, kdo se setká s americkým velvyslancem.

   Smazat
 2. Haha ha ha to je legrace jak to funguje a jak to lidi consumuji.

  New York Times byl hlavnim podporovatelem Hillary Clintonove!!! proti Trumpovi absolutne v rukou Super Mocnych!!!
  Jestli se jim nelibi McMaster to znamena , ze je slusny clovek a plne qualifikovany pro funkci poradce Trumpa. Ten cely clanek je jaksi podivny??

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brouku, co píše NYT o McMasterovi je jen krátký odstavec nahoře. Vše ostatní je o tom, jak se globalisté nevzdávají a snaží se Trumpa ovládnout. Sám to předvídáte, tak lépe čtěte.

   Smazat
  2. Sanderovec promluvil

   Smazat
  3. Snad sandinista, ne?

   Smazat
  4. Cože? Srandista?

   Smazat
 3. Komentář autora trefně analyzuje právě probíhající procitnutí prezidenta Trumpa do reálného světa a jasný odklon od linie, kterou prezentoval v předvolební kampani. Nemám z toho vůbec dobrý pocit, svět opět nabírá kurz hlouběji do sraček.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to jen poradce, ani president USA není úplně svobodný ve svém rozhodování a nakonec pes který štěká zpravidla nekouše.

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím na co psát,když odešlu múj inteligentní příspevěk tak se mi omluví že nalezená stránka není,i když zadlovbam na smartfonu do hystorie,asi nebudu zde psát ba ani psát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty inteligentne psat neumis, dve chyby v kazdem slove, radsi mlc

   Smazat
 6. Poradce ale má spoustu metálů.Tak do toho musí
  vidět.Vzhledem k jejich množství se pohyboval
  pouze tam,jde se rozdávají,ne tam,kde se o ně
  bojuje.Z toho vyplývá jeho zaměření.Poradce asi
  bude stejně chytrý,jako náš komediant ve funkci
  ministra války.Takové už známe a unás je jich
  dost a dost.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poradcu ma Trump prehrsle a jsou tucet za korunu
   Falesny zpravy zacinaji uz jen ve vyberu informaci k tisteni
   Jedine spravne informace jsou primo od Trumpa
   Real Trump Twitter

   Smazat
  2. Prosim neurazet ja taky byla nejlepsi svetlonoska (jako kuku kuku hulu) ministryne obrany v historii Slozila jsem pisen na oslavu Boha Bushe jez zachranil civilisaci napadenim Iraku a dalsich Kazdy to vi ze Jane ?

   Smazat
  3. Zda se ,ze si USAci rozdavaji metaly a povyseni za prohrany a velice amatersky prohrany valky a s prohranejma miliardama. /Srovnej s Ruskou Armadou v Syrii.
   Ted si Poridily Zbrane Hromadneho Zbidaceni, obecneho zbidaceni nejen co se tyce penez, ale ocividneho CELKOVEHO UPADKU ,
   na misto objeveni WND.
   Slibovali velkou demokracii ,ze zavedou v Iraku a na misto toho poridili bidu, masakry zniceni Iraku a OBJEVILY CHALIPHAT. Prave v Iraku.
   Neuveritelne ..Nekdo by si takovych veci povsiml.
   Ale jim porad nic nedochazi..Nejsou ani schopni vsimnout a uvedomit jejich PRAVY STAV a vyvoj v celem svete...
   Kteremu se rychle vzdaluji...
   A pres nekonecne zvaneni ,OSLEPILY SE a nevidi...nic. VUBEC NIC...

   Smazat
  4. Vymyslet si vojenska tazeni delat plany a vykrikovat o napadeni jinych , kriceni o zvyseni zbrojeni je ovsem neskutecne jednoduche a snrdi to kancelarskou zbabelosti.
   Ovesenou medajlemi za Statecnost.
   Ovsem k vyreseni velmi kritickych problemu uvnitr USA , opravdu velmi slozitych a zavaznych
   , je nanejvys zajimave, ze se do nich ,
   zadny ANI TEN NEJVZTEKLEJSI PES Pentagonskych generalu nehrne.
   Zrejme tam je treba mit profesionalni schopnosti a neco dokazat.
   Suterenni inteligence , neschopnosti k zodpovednosti kazdeho druhu a schovavani za jine tam nefunguje..

   Smazat
 7. Josefe Volny (20:18) PRESTANTE ZDE LHAT vy nateraci !

  20:35 Hujere ! Ja se na NR vubec ani nedostanu !
  Oni tam maji, nebo delaji sabotaz. Sam to nepoznam, nerozumim komputrum, ale zitra odpoledne to budu vedet.
  Nekdo ma stejne praktiky, jako meli Hitlercici a Staliniste..
  Pane Vaclave Dvoraku, udelejte tam laskave poradek !
  To vse zacalo ve stejny den, kdyz mel president Trump jeho projev 28.2., Vsechny ostatni veby funguji dobre.
  V pripade, ze zamerne blokujete nevitane informace - nedelejte si nasili, reknete to na rovinu.
  My pujdeme jinam.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na kdy se máme těšit že půjdete jinam? Kdy půjdete obšťastňovat svejma blbinama zase jiné lidi na jiných webech? A vemte sebou Horní Dolní, Hovnolulu,007 i Zarathustru -ať jste odsud pryč komplet celá praštěná sebranka. A co takhle brouk pytlík - není to prekabátěný horní dolní? Vy holt jste smečka starých blbců. Takoví šmejdi berou diskuze k článkům asi tak vážně, jako berou mladí sráči čmárání sprejem po fasádách domů ( taky móda z ameriky - a prý svoboda) nebo kopání do pomníků na hřbitovech. Děláte si u toho přiblblou srandu, blejete kraviny - k čemu to jako má být? Máme žasnout, jak se staří blbečkové producírují?

   Smazat
  2. Ani se nedivím, že se pod to nepodepíše ani značkou, jak je mu stydno. Berme to tak, že nekontrolované záchvaty vzteku a nekončícího proudu sprostých nadávek jsou varovným příznakem počínající demence. Tož nebylo by možné tohoto pána napadajícího čtenáře Nové republiky ze staré známosti přednostně vyšetřit na Vaši klinice, admine?

   Smazat
  3. 1:57 Ten tvůj výron je příklad rozumného psaní?

   Smazat
  4. 3:21 ty zhovadilce, ano, jenze nr smazalo me pojednani na primarnim podlazi a tam jsem pojednaval uzasne
   A ty jsi o to prisel, mohl jsem te povytahnout z blata nevedomosti
   Jenze me smazli
   Hanba nr
   Vas intelektuelni drab

   Smazat
  5. 4:48 -opakuji pořád a pořád marně! Zálohujte si, zálohujte si, zálohujte si!To je jak mluvit do dubů! Když se objeví censorský hovado -nahodíš svou tapetu a nahazuješ, nahazuješ - současně si otevři okénka s jinými diskusemi a střídavě nahazuj do všech! Uvidíš že do 10-ti minut do rudej krypl vzdá a tvá hláška se naopak rozšíří do spousty dalších debat!! Myslete chlapi místo nadávání!

   Smazat
  6. 4:48 - problém je pouze se jedná o reakci na konkrétní příspěvek. Pak s tím censor může vyjebat, jako se to stalo i mě - totiž ten hovad smazal to nač reaguju a tím mi dal v tý diskusi mat. I to se může stát. Ovšem pokud to je obecná všeplatná univerzální myšlenková hláška, neváhej postupovat dle návodu výše!

   Smazat
  7. oprava: když - když se jedná o ....

   Smazat
  8. Čeho se bojíte zhovadilci? O co vám jde? Že se někdo zasadí o to, abychom tady nemuseli číst vaše idiotské a sprosté zhovadilosti? Že jste duševní mrzáci, o tom žádná. Kdybyste psali normální a slušné příspěvky, k článkům, bez toho neustálého napadání dalších lidí, nikdo by vás neodstraňoval, a jestli nejste schopni slušně, normálně a rozumně psát, tak tady vážně nemáte co dělat. Jak vám to lze vysvětlit?

   Smazat
  9. 11:31 - nebo ták! Dá se taky samozřejmě vohnout hřbet a rejt rypákem zemi tak jak jste to dělali celých 40 let před komoušským dobytkem a psát sem proti vlastní srsti rudý sračky a provolávat slávu Putleroj a jiným gaunerům - židočekistům a plít na velké židobijce dějin! Ano, to je taky cesta jak se kurvám zalíbit a zůstat nemazán, ale zato notně umazán:))

   Smazat
 8. Je treba se dohodnout s Ruskem
  To jedine je treba
  Dohoda s Cinou ktera ekonomicky zneuziva dobrotu Ameriky je nemozna
  A podobne je to s ostatnimi staty
  Vcetne nepritele cislo jedna = Nemecka

  OdpovědětSmazat
 9. Muklum ja tykam!

  Mukl = muz urceny k likvidaci

  OdpovědětSmazat
 10. David Stockman Bývalý ředitel Bílého domu: Americká ekonomika se zhroutí, po 15. březnu 2017.

  http://finview.ru/2017/02/27/stokman-posle-15-marta-vse-zastoporitsya/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ceska se uz zhroutila havlismem klausismem

   Jinak ano, stale opakuji, pripravit se, opustit mesta, ozbrojit se, zasobit se

   Smazat
  2. A ty už se jdi naládovat heroinem nebo co to žereš - nebo do rána zkapeš.

   Smazat
  3. Podívejme, navenek rádoby slušňák, jinak synonymum sprostoty držící basu s pohrobky IG Farben a tahající za jeden provaz s rakovinným průmyslem nadnárodních chemiček, farmakomafie a zbrojařské lobby. Z toho mám opravdu bžundu a zároveň husí kůži, když takový Ernst Röhm Chovancovo gestapa a admirál Canalis Sobotkovy duhové rozvědky dnes jako geneticky modifikovaný Burešův Bretschneider, jedovatě nasycený rakovinotvorným glyfosátem stejně jako jeho dosud nic netušící oběti, dělá vše co uvidí na očích svého zámořského páníčka a šetří čas a peníze na reklamu distributorovi Monsanto.

   Smazat
  4. 23:20 mas pravdu, a je to smutna desiva pravda
   Zereme karcerogeni jedy

   Smazat
  5. 23:20 - pro mě jsi jistým způsobem vítězství! I když jsi asi zelený magor, tvůj styl tě staví u mě vysoko! Konečně další kdo do diskuse malomocných komoušských zdegenerovanců hodil taky vidle! Chycht!

   Smazat
  6. Takže je to tady něco jako vítězný slet magorů? A ty budeš předseda chychte?

   Smazat
  7. Nebude, on je. Hrdě vztyčil prapor a soustředil pod ním výkvět demence v Čechách.

   Smazat
  8. 11:33 - tak už se ti rozsvítilo že to nejsem a nemůžu bejt já? Bych sotva ztratil slovo v boji s kýmsi tak mrňavým jako je Bureš a za agendu tak pochybnou jako je neomarxistický enviromentalismus :) Chycht!

   Smazat
  9. T dám konkrétní příklad: můj známej bojuje proti palmovýmu oleji a já mu dal po projetí obrázkový sekce Google za pravdu. Ale ne proto jak škodí zdraví lidí - těch je jak sraček a když to chtěj, ať to maj! Ať "dou do snykrs"! Co ale ti chudáci orangutáni, kteří za nic nemůžou a kvůli těmhle hovadům přicházej o domov - to je co mi vadí opravdu ...

   Smazat
  10. Chychte, ty jsi malej s malym

   Smazat
 11. tak opět studená válka a zbrojení usa bohužel bez nepřátel neumí žít

  OdpovědětSmazat
 12. Byl jsem prinucen se podivat do knihy :
  ALL IN od P. Broadwell o Afghanskem tazeni generala Petraeuse , po tom kdyz Obama vykopnul generala McCrystala. Dobra kniha doporucuji!!
  Pod Petraesem slouzil McMaster.
  Petraeus je jeden z nejschopnejsich Americkych generalu a pokud si vybral sebou McMastera, vojensky McMaster musi byt pomerne velice slusny .
  Ovsem kazdy general na svete je orientovany na to aby vojensky pokracoval v politice ,
  a kazdy vi co to znamena!!!

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uhni, pytle, a nech mluvit Honolulu

   Smazat
 13. Snad by se mělo říci,že v USA vždy bylo více center moci,co dosvědčují události v posledních letech.Ať je to senát,kongres,tak mají své centra,co nám dosvědčil Kerry,něco dojednal a za několik dní to bylo jinak.Bude záležet na Trumpovi,jestli bude poslouchat některé centrum,nebo bude mít vlastní,vládní centrum.

  OdpovědětSmazat
 14. Nevím, k čemu jsou ty diskuze. Pokud se nejedná o změnu vládnoucího světového společenského systému - kapitalismu - je veškeré snažení o nápravu situace marná. Kapitalismus kdekoli na světě totiž vždy dospěje do stadia degenerace z níž se nevymaní i kdyby v čele velmocí stáli sebeosvícenější vůdci. T

  OdpovědětSmazat
 15. Každý generál, který vede útočné války by mněl být pověšen na kantelábru ne za gule protože ty tito idioti nemají. Dnešní generálové jsou schopni jen hnát své vojáky jak dobytek na porážku. Jsou to hovada.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.