Reklama

středa 8. března 2017

O čem se nás to snaží novinářské kurvičky přesvědčit?


V tzv. „seriózních“ médiích se u nás člověk dozví občas přímo neuvěřitelné věci:
Moskva strhne bytovky „chruščovky”, o domov přijde půldruhého miliónu lidí, píše s pěnou u huby novodobý politruk z redakce Novinek.cz nebo ČTK, ale mozek zapomněl zřejmě doma, neboť se mu do textu vloudilo následující:
 „V důsledku stržení chruščovek přijde o bydlení přes půldruhého milionu obyvatel Moskvy. Ty plánuje moskevská radnice přesídlit do nově postavených domů.“

Přesídlit z havarijních paneláků do nově postavených domů znamená „přijít o bydlení“, pane politruk?

V doublethinku novinářských kurviček postmoderní doby nejspíše ano, i když žádný solidní sociologicko-psychologický výzkum na toto téma zřejmě ještě nebyl proveden. Ale co není, může být, a nejspíše bude.

Dost ironie, nyní k tomu jak je to ve skutečnosti. V Moskvě se nachází v havarijním stavu spousta „chruščovek“, paneláků s malometrážními byty, ve kterých bylo utrpení bydlet vždy, jednalo se o „geniální“ plán trockisty Chruščova, jak zlikvidovat možnost velkých rodin v Rusku.

Oficiálně byly tyto byty s plochou do 40m2 plánované jako startovní, dočasné byty pro mladé rodiny a jednotlivce, v reálu tam lidé bydlí i 60 a více let.

Tyto ohyzdné paneláky v dezolátním stavu se nyní rozhodlo vedení Moskvy postupně strhnout, ale až poté, co přestěhuje obyvatele do nově postavených domů, zadarmo a převážně ve stejné oblasti. Přestěhovávání z chruščovek do novostaveb už začalo.

Ve skutečnosti to bylo ještě tak, že Moskva původně plánovala strhnout jen polovinu chruščovek, ale obyvatelé z té druhé poloviny začali rozhořčeně psát „na všechny instance“ včetně prezidenta Putina, že chtějí, aby byly strženy i jejich domy, takže se nakonec rozhodlo strhnout všechny.

Budou se tedy stavět novostavby, ve kterých budou zadarmo dostávat mnohem kvalitnější byty obyvatelé chruščovek, a vyprázdněné chruščovky se budou strhávat.

Reportáž, kde je vidět, jaké domy se budou strhávat a do jakých bytů se budou lidé stěhovat:
84 komentářů :

 1. Mainstreamoví novináři jsou prolhaní, podívejte o jakém převratném výzkumu už dlouho mlčí: http://otevreneoci.wz.cz/pravda-a-lez/demokracie-je-nejmene.demokraticky-system-na-svete.php

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D Doufám, že to je jen pokus o legraci.

   Smazat
  2. 15:13 No, tohle je asi i na českej bulvár trochu moc velkej blábol.

   Smazat
 2. Tenhle nešvar titulkovat zprávy tak, aby to působilo co nejsenzačněji, pozoruji již dvě desetiletí. Zpočátku jsem si říkal, jo opravdu? A následně hledal v článku podrobnosti. Po přečtení několika takových článků jsem zjistil, že hold jsme se stali součástí prohnilého západu, kde image je vším a tvář/titulek/obal má s obsahem pramálo společného.

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě politruk z novinek.cz a ČTK je stejná garda jako psychopat Novotný.Dobrá informace .lidé už nejsou tak blbí ale začínají chápat.

  OdpovědětSmazat
 4. Já nevím na co si pořád tady stěžujete, cinkali jste klíčemi, cinkali, tak se nedivte.To vše věděl člověk používající selský a svůj rozum už dávno před rokem 89. Komunisté o ledečem lhali, ale pravdu hovořili o tom co je to kapitalismus, nebo si to už nechcete pamatovat co jste se všichni učili ve škole ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ničemu se nedivíme, soudruhu. Naopak. Jsme šťastni že komoušská totalita odešla do pekla. Zbytek už záleží na každém z nás.

   Smazat
  2. 15:53 Ano, na každém z nás záleží, jestli bude používat telekomunikační firmu tuzemskou nebo zahraniční, jestli dá peníze do tuzemské nebo zahraniční banky, jestli nakupuje v tuzemském nebo zahraničním supermarketu.... Máme naprostou svobodu, bez možnosti volby. Že vy jste také někde zapoměl mozek?

   Smazat
  3. 17:08

   Jistě že záleží jen na vás.
   Neznáte Fio banku? Neznáte Air banku? Máte kolem sebe málo malých obchodníků a musíte nutně lozit do supermarketu? Jste vůbec svéprávný? No psát umíte. Nebo to někomu diktujete?

   Smazat
  4. Tchuráku 15:53, ty žádný mozek nemáš, jestli si myslíš že ten státní dluh co se stále navišuje je to štěstí o kterém píšeš, tak jsi jasně vedle, havloidní pohrobku.

   Smazat
  5. Cinkal jsem protože jsem byl nezasvěcený, nicméně odevzdání východu bylo naplánováno již dlouho předtím komunistickými špičkami. Mladý nezasvěcený člověk bez internetu se mohl zorientovat jenom velmi obtížně. Nyní již víme, že elity s námi hrají špinavou hru a jsme pro ně pouze samo obnovující se biomasa. Ví se to již dávno je to v přísloví: "když si pán upadne na ledu, chudák si zlomí nohu". Pak další věc, že to začalo budováním spravedlivé společnosti a mnoho věcí se podařilo a ten kdo necestoval na západ, nemohl pochopit prohnilost západu. Začalo to slibně a nějak se to do vývoje společnosti zapsalo a bylo to přes všechny problémy to nejlepší co z dostupné historie znám i když ji bude prezentovat západ. Bohužel začalo to degradovat, protože špičky přestali cokoliv řešit a místo pokračování budování spravedlivé společnosti nastalo pouhé předstírání úspěchů. Mělo to své důvody - chybnost marxismu (Stalin to odhalil) a to, že chvilková snaha o vládu v zájmu většiny byla rychle vystřídána vládou za zájem menšiny (stranických představitelů). Avšak "davo-elitářská společnost" je již na smetišti dějin, ale kopat bude ještě relativně dlouho.

   Smazat
  6. V čem spočívá "chybnost" marxismu? Víte o tom něco? Zatím jsem nezpozoroval, že by toto vědecké učení někdo kriticky vyvrátil.

   Smazat
  7. 17:47 Když se ptáte, tak opravdu nemám v dosahu ani jednoho malého obchodníka. Tedy kromě trafiky a vietnamského krámku s hadry. Zato do jednoho kilometru mám 4 zahraniční supermárkety, do dvou kilometrů jich je 8. Fio banku a Air banku znám jen z reklam v TV. Ale na rozdíl od zahraničních (dříve českých) bank nemá ani jedna z vámi jmenovaných bank v okolí žádnou pobočku. A co ty telekomunikace? Také na ně máte stejně hloupou odpověď?

   Smazat
  8. Pro 20:49 v učebnicích to nenajdete, protože jednou z variant zákulisního vedení je ho restaurovat, ale na internetu se to dá dohledat. Marxismus je náboženství, které mělo založit celosvětovou revoluci a založit NWO na bázi této ideologie. Lenina finanční oligarchie nazývala "Kremelský snílek", protože si nedovedli představit, že nejzaostalejší země se může postavit západnímu světu, zvlášť když revoluce byla financována západem. Pak Stalin naoko byl marxista, ale později vyhlásil "naše socialistická praxe to nepotvrdila". Ovšem velkou roli v tom hrál Ruský civilizační okruh, který funguje na jiném principu než západ (původně Egyptský okruh, který se rozšířil po celém světě, kromě Ruska. S jeho rozděluj a panuj a s otrokářským uspořádáním společnosti)

   Základ je v nevhodném termínu "nadhodnota", který byl cílen na to nízké v nás jako každá ideologoie. On si kapitalista bere něco co je naše a okrádá nás. Jenže termín je zcela nevhodný pro řízení ekonomiky. Protože tu nadhodnotu nelze změřit. Ne všichni vydělají a míra zisku je závislá na mnoha faktorech a tak "nadhodnota" není předem známá a může se měnit v čase. Takových blbostí jako Marx můžu vymyslet tunu za dva dny. Moje osobní zkušenost z výšky, u všech předmětů jsem se chytil a dokázal tam najít logiku, pouze u "Marx-Leninismu" to nešlo, pustá nenaučitelná demagogie.

   Společnost je potřeba řídit na úplně jiném principu (Stalin tak činil) a to vhodným přerozdělováním zdrojů (do vzdělanosti, na seberozvoj, na infrastrukturu apod..), ale to je na úplně jinou diskuzi.

   Smazat
  9. Že nadhodnotu nelze změřit? "Takových blbostí jako Marx můžu vymyslet tunu za dva dny." :))))) Nesuďte ekonomickou teorii podle svých vlastních intelektuálních schopností... a studentského nezájmu o skutečně nezáživný předmět!

   Smazat
 5. 15:53 Komoušská totalita síce odišla, ale máme tu totalitu ich pohrobkov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakou totalitu? O čem to proboha blábolíte? Vždyť si můžete dělat co chcete.

   Smazat
  2. Zkuste něco říci proti zaměstnavateli nebo veřejně chválit Rusko !

   Smazat
  3. 16:28 Kolego, mám pocit, že jste malinko paranoidní. Třeba já to tak nemám. Zaměstnavateli můžu říct všechno, co se mi nelíbí a veřejně chválit Rusko? Za co?

   Smazat
  4. Neptej se blbě a zkus to :oDDD

   Smazat
  5. 16:39
   Pane kolego, znáte to rčení? Sytý hladovému nevěří. Rusko veřejně chválit nemusíte. Nikdo Vás o to nežádá. Rusko není jenom Putin. Žijí tam obyčejní lidé , jako u nás. Stačí, co udělali pro porážku fašismu. Zase je svět bude potřebovat. Nebude to dlouho trvat.


   Smazat
  6. Mám k tomu malou poznámku.Onen anonymní
   chytrák 16:39 skutečně může říct,co se
   mu nelíbí.On totiž žádného zaměstnavatele
   nemá.Chodí si pro dávky na úřad.Takže má
   ve svém tvrzení pravdu.
   Petr Majevský

   Smazat
 6. Já jsem byl jedným z těch, kteří necinkali klíči. A říkal jsem: Uvidíte, že toho budete jednou litovat. Měl jsem, žel, pravdu! Těch cenkáčů s klíči vůbec nelituji! Lituji důchodce, malé děti a matky, které neměli v době převratu udělaného opilcem a agentem Havlem žádnou šanci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je, že o vaši lítost vůbec nikdo nestojí. Nechte si ji pro sebe.
   Lidé cinkání litují tak, že komouši mají pouhých 12% voličů.

   Smazat
  2. Já klíčema cinkal a nelituju toho.

   Smazat
  3. ODS ani to ne !!

   Smazat
  4. 16:18 To není vážený o komančích,to je o dnešní prohnilé době lži,tuposti,ponižování,zmaru,válek,likvidaci republiky,otroctví,vazalství a ponižování nejslabších skupin lidí!

   Smazat
  5. 16:57

   Dnešní doba evropského všeobecného blahobytu, bez válek, bez epidemií, bez hladomorů... je ta nejlepší doba která zatím v celé historii lidstva byla. A vy máte to štěstí že jste se do ní narodil. Tak si toho važte, děkujte za to bohu a nevymýšlejte nesmysly.

   Smazat
  6. 16:18 Problém je, že o váš názor vůbec nikdo nestojí. Nechte si ho pro sebe.
   Lidé si vycinkali OF. Kolik má dneska procent?

   Smazat
  7. 17:21 S tou poznámkou o OF jsi mimo. Když tu bylo OF, zas tu nebyly jiné strany. A za dalších 30 let tu zas nebude ani ANO, ani SPD a přijde někdo nový. Jo, tomu se říká vývoj.

   Smazat
  8. I já tenkrát cinkal klíčema. Byly od bytu od chaty, od auta, od garáže. Ochrnul jsem. Žena mě opustila a obrala o vše. Neměl jsem na právníky.Žiju z milodarů na ulici a navštěvuji charitativní organizace. Přitom nejsem tak blbej, když se někde dostanu k počítači umím naněm. Ale kdo chromajzla z nemobilní rukou a křivou hubou zaměstná?

   Smazat
  9. 17:19 - jako perverzní humor dobrý!

   Smazat
  10. 20:53

   Něco z toho snad neplatí? Co konkrétně?

   Smazat
  11. Všechno !

   Smazat
  12. Anonymní8. března 2017 16:14 též jsem necinkal

   Anonymní8. března 2017 16:20 občanem rozvojové zemně s takovým dluhem:http://www.verejnydluh.cz/

   Smazat
 7. 15:53 Pokud věříte, že komoušská totalita odešla do pekla, budete asi student. Příjměte moji upřímnou, hlubokou soustrast.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nejsem student. Jsem svobodný občan této krásné, svobodné, demokratické a bohaté země.

   Smazat
  2. 16:18 Vy kolegovi vyjadřujete hlubokou soustrast proto, že je student? Rozumíte aspoň sám sobě?

   Smazat
  3. 16:22 Gregory, už nerozumím ani sám sobě.

   Smazat
  4. Anonymní8. března 2017 16:20
   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.Trolle, že si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě. :-)

   Smazat
  5. 16:36 Četl jsi, co napsal A16:20 a na co reagoval? Proto je troll? Proto mu nadáváš?

   Smazat
  6. No vzhledem k tomu, že naše školství jde neustále hlouběji a hlouběji do zádele, tak opravdu rozumím diskutérovi v 16:18. Také by osoby jako v 16:27 měly trochu přemýšlet. Po 27 letech budování kapitalismu jsme vedeni jako rozvojová krajina. Tak to ke školství a hospodářství. No a jestli je něco jiného než bezpráví zavírat za tykadla a nebo uvalovat vazby za vystrčenou prdel na zasraný amíky tak tak jak jinak to pojmenovat? A vážený co myslíte, kdo je u nás rovnější, řadový občan, politik nebo boháč? A co naše zadlužení? Víte o tom, že stáří vozového parku u nás neustále stárne? Nebo co říkáte na takovou "maličkost", že zadlužení osob ve věku do 24 let a jenž nesplácejí svoje závazky strmě stoupá a nemýlím -li se tak dosahuje více jak 40%. Nemáte taky náhodou syna či dceru, která je v této věkové kategorii? Možná, že vás brzy čeká exekuce. No tak to jen na okraj. Proto mnozí z nás již dnes chápou, že za komoušů zas až tak zle nebylo.Já jsem dnes tak nějak opravdu na rozpacích.

   Smazat
  7. Anonymní8. března 2017 16:42
   Jsi provařenej placenej trolle. Nikdo tě tu už nebere vážně. Ty peníze si nezasloužíš ani náhodou. Mušíš se příště víc snažit.

   Smazat
  8. 16:53 O mě neměj obavy, já si svoje peníze obhájím vždycky. Škoda, že ty máš potřebu jen bezdůvodně útočit na druhý.

   Smazat
  9. 16:43

   1) Nejsme nikde vedeni jako rozvojová země. V indexu lidského rozvoje každoročně sestavovaném OSN jsme na 28. místě ze 190 zemí a řadí nás mezi nejrozvinutější země.
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

   2) Smetana nebyl zavřený za tykadla ale za to že odmítl vykonat veřejně prospěšné práce.

   3) Borec který vystrkuje na veřejnosti svou prdel, neposlouchá policajty aby toho nechal, dostane 10 měsíční podmínku? No a?

   4) Stáří vozového parku? Prosimvás, vytáhněte si hlavu ze zadku a srovnejte co a kolik toho u nás jezdilo před revolucí a co a kolik toho jezdí teď.

   5) 40% nesplácených závazků jste si vymyslel, je to nesmysl

   6) Za komoušů tak zle bylo. Proto je dnes nevolí 99.99% lidí ale jen 12%.

   Smazat
  10. 17:15 Najděte si ve Wiki heslo "demagogie" a přidejte tam svá "fakta" jako učebnicový příklad. Tím uděláte alespoň něco užitečného.

   Smazat
  11. 17:25

   Vy jste prostě neodolal a musel jste si aspoň prdnout, když už nemáte kapacitu na to vůbec nic z toho vyvrátit, ubožáku.

   Smazat
  12. Tak mám takový dojem, že sem napsal své vycucané z prstu v 17:15 bývalý politruk, nyní presstitut, něco na způsob pornoherce Jandy. Jeden kec za druhým žvejkem.

   Smazat
  13. 17:44
   Ty seš dvojče toho bezmozka Novotnýho????
   Ten taky pindá ke všemu,genitální Všeználek dobrej tak na pole na strašení ptáků!

   Smazat
  14. Tak demagogu v 17:15, nejspíše moc nečteš ani neposloucháš, což je jasný.Já jsem si ani nic jiného o tobě nemyslel. To, že jsme byly jako republika zařazeni mezi země rozvojové ví tady krom tebe snad všichni.Stačí zadat do vyhledávače. Co se týká Smetany, neřeším celý průběh příšernosti co se zde odehrál, ale věř, že stát se to v Rusku, tak řveš jako pominutej a měl bys pravdu, protože to bylo svinstvo už v prvopočátku ohledně těch prospěšných prací. Na ty bys měl nastoupit ty zmetku.Ta odpověď v pořadí třetí je ze stejného ranku, jen kdyby se to stalo v rusku. Nedávno tam proběhla vojenská přehlídka k výročí osvobození a byla přítomna i vojska jiných států, tak příležitost byla. Jó to bys řval zmrde. Tak ohledně vozovéhom parku to tady právě píšu, Na západě od nás mají stáří vozů 7-8 let my 15 a více. Prostě co němec ojezdí my berem, a ten rozdíl stále narůstá, opět stačí zadat do vyhledávače. Hlavně hňupe nesrovnávej období před bezmála třiceti lety, to i za komoušů rostla životní úroveň a víš jak by jsme se měly, kdyby komouši rozdali v bankovkách co demokraté prožrali.Ohledně těch nesplácených závazků a vyhlídkách mladé generace to je ještě o kousek horší v USA, Španělsku, Itálii a na Slovensku. Vyhlídky jsou mizerné a to u nás stále ještě je školství prakticky zadara.Jinde ve světě ta zadluženost roste závratným tempem a víš proč je u nás ještě tak nízká, no právě proto, že bezplatné školství jako jedna z vymožeností socialistického Československa zatím přežilo Kalouska a ODS.Bod šest se ti nezdařil, nejspíš neumíš počítat a vlastně s tím jsem měl začít. Jseš prostě hňup.

   Smazat
  15. Ten nadšený propagátor toho "nejlepšího, co jsme v historii zažili" mně připomíná svazáky z padesátých let. I jeho čeká "šedesátýosmý",rozplynutí snů a ideálů, konec bezmyšlenkovitého přesvědčení, stejně jako pro naše dědky byl Mnichov. Doufám, že to nebude za tak drastických okolností. Leo

   Smazat
 8. Soudruhu vzpamatuj se, je prostě jiná doba. Musíš se s tím smířit

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lojzo Gregore přestaň proboha diskutovat, nebo tu diskusi Nová republika zruší jako na Krajských listech. Jenom díky tobě debile...

   Smazat
  2. Ano, soudruhu Gragory, je jiná doba. Soudruzi v KSČM se s tím smířili a nedělají nic. Přátelé v ČSSD s tím nedělají nic. Strany, které nás do toho srabu dostaly (ODS, Lidovci, TOP09, Zelení atd. atd.) nedělají nic. BUdeme se muset porozhlédnout po jiných stranách a jiném ekonomickém a společenském systému. Leo

   Smazat
 9. 17:27
  Dneska je Česká republika v hajzlu.....jediný co,tak můžeme debilokraticky mlčet....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč idiote Gregory někoho nazýváš soudruhem? Tím pádem tebe můžeme s tou lopatou 16:20 nazývat zachráněných havloidním potratem.

   Smazat
  2. Nejtypičtějším symptomem demence pisatele je, že někoho nazývá soudruhem, aniž by něco o něm věděl. Takže vážený Gregory, jste učebnicovým příkladem dementa.

   Smazat
  3. O jaké demenci se mnou chcete diskutovat ? Proto, že jsem mladý člověk s akademickým vzděláním a mám poněkud modernější názory na svět ?

   Smazat
  4. Pane Gregory, to že jste "akademicky vzdělán" ještě není zárukou samostatného uvažování a jak vidět, ani slušného vychování. To jste studoval v Plzni či na jiné rychlofakultě. Nebo snad policejní akademii v Údolí dutých hlav? Nebo snad vojenskou ve Vyškově? A ty vaše "modernější názory", co to je? Povyšování se nad ostatní? Nevychovanost? Zaslepenost? Osvobození od logiky? Nebo snad postmoderní odmítnutí kauzality věcí a jevů? Vidíte, stačily dvě vaše věty a už tu máme celou přehršel otazníků, které samovolně po přečtení vašeho textíku vyvstaly. Leo

   Smazat
  5. Pane Leo 12:05.
   Neztrácejte čas s nějakým "Gregory". Jde o nějakého debila, který tak dlouho provokoval na Krajských listech až tu diskusi paní šéfredaktorka Vančová zrušila. Údajně jde o nějakého Aloise Gregora z Lančova u Vranovské přehrady. Čtenáři​ KL toto individuum s "uměleckým" pseudonymem již dávno ignorovali, bohužel teď otravuje a Nové republice...

   Smazat
 10. Termín 'komunistická totalita' je nesmyslný, připadala by do úvahy jedině 'socialistická totalita', což je ovšem protimluv. Stupeň demokracie byl za socialismu mnohonásobně větší, než je dnes. Totalitní zemí jsme se stali až natistickým (natista = zastánce teroristické organizace NATO) převratem v listopadu 1989.
  Co se lhaní týče: Z toho, co tvrdili komunisti, bylo 80% pravda, 10% polopravdy a 10% lži (z nich jen výrazná menšina byly úmyslné lži). Z toho, co tvrdila či tvrdí polistopadová verbež, je 80% úmyslných lží a 20% polopravd. Zlatý komunisti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes je vše založeno na lžích, polopravdách, přetvářce, zlodějně a lezení do řití nadřízených na všech postech. Člověk na vyšším místě se slušným platem si velmi dobře rozmyslí má-li v případě svého nesouhlasu odporovat nadřízenému a stát za svým. Jednou mu bude možná prominuto, podruhé poletí. Ovšem oproti době minulé prý poletí demokraticky. :-))) Ale se stejným výsledkem. Jeden se bojí druhého, jak za totáče. Nezměnilo se nic.

   Smazat
 11. 19:35
  Debil seš jako obvykle ty,havloidní blábole!!!!
  Žádnej komunismu tady nebyl,jen socialismus....jenže to bys nesměl bejt věcně zlitej jako Havel,pak bys možná věděl a chápal psaný text!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. No dostal jsem se na konec odkazů, které vlastně s tím do bylo obsahem článku vůbec nesouvisí. Celkem zbytečně jsem ztratitl 30 minut. Díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak co sem lezeš, když máš takový kvalt, že jsi promeškal drahocenných 30 minut? Nedoběhl jsi na WC? Tvoje chyba.

   Smazat
 13. Já bych to neboural. Přestěhoval bych tam zdejší soudruhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stěhovat jinam chtěli jiní již dříve, nedopadli dobře. V.J.Horák

   Smazat
  2. Jasně Horáku. Jenom s tím rozdílem, že Rusko je váš vzor, vaše země snů, váš ráj s nejmoudřejším vládcem který vás ochrání před zlými kapitalisty, globalisty, USA....
   Není to snad tak? Takže netuším co to melete.

   Smazat
  3. Nevím, proč se nenávistná anonym 21:07 snaží cosi čtenářům podsouvat. Rusko není náš vzor, ale je to naděje pro civilizované lidstvo. Rusko není země našich snů, tu zemi si ccheme pořídit tady doma. Před oligarchy a dalšími parazity se musíme ochránit sami, stejně jako proti násilné globalizaci a la EU a NATO (USA). Ale vám mezi ušima táhnou jen nenávistné hloupé průvany, které vám tam nafoukává mainstream a ČT. Chudáčku. To bude šok, až prozříte. Taurus

   Smazat
  4. 21:15

   No tak to musíte být opravdový ubožák když vidíte jakousi naději právě v Rusku.
   Jenomže tady u nás s rusáckými morésy nepochodíte. Až na pár úchylů vašeho ražení o ně totiž nikdo nestojí. Takže buď tam odejdete nebo se zbytkem života zde už jen protrápíte do smrti.
   Já bejt váma tak bych šel. Jinak bych se musel považovat za nesvéprávného idiota. A to vy jistě nejste. Nebo snad jo?

   Smazat
  5. A co seš ty,neskutečný dutoleb kříženej s havloflaškou????
   Proč nevisíš s čokovopicí ta vocas na palmě třeba na stále okupovaných Havajských ostrovech?!!!!!!

   Smazat
  6. Pro nechápavého diskutéra 21:32. Ten váš "ubožák" to myslí takto: Rusko je nadějí, protože jediné se postavilo ukrajinským nacistům, islámskému fašizmu v Sýrii, imperiálním USA, nenechá se vydírat, trvá na dodržování Chartu OSN, atd. atd. Nejde o "móresy", o kterých nevíte nic, nejde ani o stěhování někam do pryč. Jde o to, že jste netolerantní, nepřemýšlivý, asi i nezkušený a určitě na sebe silně namyšlený. Jendou vám hřebínek spadne. Nechci u toho být. Pro vás to bude silný zážitek, který vám na druhou stranu upřímně přeji. Leo

   Smazat
 14. Ještě, že v Česku máme hrdinného Čunka (kam se na něj hrabe nějakej moskevskej starosta Sobjanin), který dokázal zbourat zděný barák a nájemníky vystěhoval do překrásných plechových kontejnerů. Čunek, vivat, to ti nikdy nezapomeneme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových Čunků je u nás víc. Je jen na voličích, aby je z politiky vyatovali.

   Smazat
  2. 0:17-pokud by Čunek odešel od "lidovců", byl by pro mne volitelný.

   Smazat
  3. Pane Povolný, to snad nemyslíte vážně. Vždyť ten váš Čunek hodil jen problém (cikány) přes plot k sousedům. To přece není řešení. Uvažujte, člověče! Taurus

   Smazat
  4. 12:09-Taurus, Čunek řešil "problém" z pozice starosty. Globál s Romy je věcí státu a stojí hodně peněz.Proto se neřeší,jen se platí ubytovny.

   Smazat
  5. Nemáte pravdu. To tu jen šíříte Čunkův alibismus. O "své" Romy se mají starat obce, kde žijí. Mají na to přidělované i prostředky. Kdyby byl Čunek frajer, což zdaleka není, tak by v rámci města, které spravoval, realizoval program zaměřený na místní Romy. Ale to on nedokázal a šel tou nejhloupější cestou. Můj obdiv v žádném případě nemá. Leo

   Smazat
  6. Jste v přesile, vzdávám se. Čunka jsem slyšel jen jednou v radiu a kromě "pánbíčkářství" jsem s ním souhlasil. Ale jestli jej znáte lépe...

   Smazat
  7. Čunek je super, kdo jiný by dokázal vyzvednout milión z banky, která právě krachovala. A ještě k tomu na pobočce desítky kilometrů daleko od svého domova, kde by to neuniknulo pozornosti závistivých sousedů. Čunek for prezident!

   Smazat
  8. Pane Povolný,
   neklesejte k tomu, že byste lidi hodnotil jen dle jejich slov. Počkejte na činy a pak můžete soudit hned 3 roviny: slova, skutky a soulad slov a skutků.
   Matně vzpomínám - Jiří Čunek, kterýžto tak rázně se vypořádal s příjemci sociálních dávek, také pobíral jeden čas sociální dávky. A pokud mne paměť neklame, otazníky o oprávněnosti čerpání dávek, které jsou spojeny s některými příjemci dávek z řad sociálně slabších, vyvstaly i v případě čerpání dávek panem Čunkem.
   Nezapomeňme také na jeho sekretářku a na manévry s jeho vyšetřováním, resp. dohledem státního zastupitelství.
   "Případ Čunek" by mohl vejit do tuzemských učebnic politologia a občanské nauky nejen kvůli samotnému Jiřímu Čunkovi, jeho slovům a činům, nýbrž - a to pro čtenáře a žáky především - kvůli vývoji postojů (paměti) českých a moravských voličů. Čunek je v čase konzistentní, nezměnil svoji politiku, natož charakter, ovšem vědomí řady občanů pod vlnami dalších událostí vybledlo a do zapomnění odsunulo řadu faktů a úhlů pohledu, které ukazovaly, jak ten k řadě problému se čelem stavějící chlap byl a je křivák a s podobnými křiváky je v jednom ansánblu.
   KR

   Smazat
  9. KR 15:53- Jako voliči jsme často nuceni volit, aniž jsme adepty kdy slyšeli "žbleptnout" slovo. Pana Čunka jsem slyšel několikrát a slova se linula mile, logicky. Naštěstí není můj volební obvod, tak nemám dilema. Proto jsem rád "vyklidil pole", viz výše. Problémem všem voličům zůstává nemožnost se o svých "zástupcích" dovědět vše v předstihu a to i pro ty, co se o volby zajímají. Jak to napravit?

   Smazat
  10. PS. To mi připomíná, proč není ČR jeden volební obvod a nemám možnost si vybrat 10-20 lidí, které skutečně znám nezávisle v které straně jsou?

   Smazat
  11. To je jeden ze základních problémů voleb v ne malých komunitách. Ve městech s více než 5 až 10 tisíci obyvatel už na kandidátkách objevujete lidi, které osobně neznáte, nebo jen povrchně. Ve městech nad 30 až 50 tis. už na kandidátkách většinu lidí přímo neznáte a část ani "z druhé ruky" přes své známé a příbuzné. Takže volíte zprostředkovatele (své) politické moci na základě zprostředkovaných informací, tj. výsledná politika je zprostředkování na druhou...
   Panašování - volba napříč kandidátkami by mohla trochu pomoci, ale pražská zkušenost s tím nutí držet optimismus z panašování při zemi.
   Zavedení jediného obvodu by výrazně zvýhodnilo Pražany, Brňáky a Ostraváky, který mají do médií blíže než ostatní občané, a lidé z jiných měst a venkova by už živého poslance vůbec neviděli, jen jeho médiím určenou tvářičku a řečičky.
   Ideální model sotva existuje, takže třeba zkombinovat přímou a zastupitelskou demokracii: referenda, participativní rozpočty, zastupitelstva. Plus seriozní informační pilíř objektivních, ověřených, nedeformovaných informací o(d) všech kandidujících. A jako základ pořádnou výuku občanské nauky, dějepisu a základů politologie (vč. práce médií), sociologie a ekonomie. Prostě minimalizovat rizika neschopnosti myslet, dezinterpretací, cinknutého informování, nedostatečných, cenzurovaných informací atd. A ani to nedává jistotu ochrany před působivou demagogií, před upřednostněním aktuálních krátkodobých potřeb různých drobností před potřebami a zájmy dlouhodobými, rámujícími celý veřejný život včetně těch prkotin. Třetina až polovina českých občanů ale není ochotna obětovat 15 minut (na zajítí do volební místnosti), které budou rozhodovat o 1500 dnech funkčního období. Tím je zaděláno na tragédii globálního dosahu.
   KR
   KR

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.