Reklama

pondělí 27. března 2017

Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa!

Admin
27. 3. 2017 AENews 

Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa! Procesory INTEL mají na úrovni hardwaru backdoor instalovaný přímo výrobcem ve spolupráci se CIA. Firewally i antiviry jsou ze hry ven. Kauza větší než Pizza Gate?


Organizace Wikileaks včera (23.3.2017) uveřejnila novou sérii uniklých dokumentů Vault 7 a nově s názvem Dark Matter. O kauze Vault 7 jsme na AE News psali zde a toto je pokračování postupného publikování dokumentů, které odhalují praktiky CIA. Média si všímají hlavně toho, že CIA infikovala přímo ve výrobní továrně v Číně firmwary telefonů iPhone, a to již od roku 2008 a pokračuje to dodnes [1]. Přímo z továrny odcházejí iPhony infikované malwarem a nelze jej z telefonu smazat ani aktualizací novou verzí iOS. Koupíte rovnou iPhone s předinstalovaným špionážním malwarem od CIA. No, nekupte to!

Mně ovšem zaujalo něco úplně jiného. V dokumentech se objevila zmínka o programu Odin’s Eye [2] a všimli si jí lidé na boardu 4Chan, který stojí i za odhalením kauzy Pizza Gate, o které psal pan VK zde. V odkazech na Wikileaks vyhledávači už je projekt Odin’s Eye uveden u operativců CIA shromažďujících data ze špionáže [3], takže se dá očekávat, že za pár týdnů Wikileaks odhalí další bombu. V samotných dokumentech Wikileaks zatím podrobnosti o Odin’s Eye nejsou, ale odkazy na osoby a Odin’s Eye se již na Wikileaks nachází.

O systému IME se psalo už minulý rok, že je to velmi podivná součást procesorů INTEL [4]. Tohoto článku jsem se osobně ujal já, protože v roce 2015 jsem zde na AE News publikoval analýzu [5] o komunikaci Windows 10 s mateřskými servery Microsoftu a dalšími 27 organizacemi, které s Microsoftem spolupracují na úrovní služeb. V článku jsem uvedl, že Windows 10 v podstatě představují spíše terminál na sběr dat, než že by to byl operační systém a český mainstream tento můj článek se snažil bagatelizovat a zpochybnit. Jsem velmi rád, že díky 4Chan a Wikileaks mohu nyní již bez obav promluvit a přiblížit čtenářům bližší systém komunikace a zranitelností nejen Windows 10 z pohledu procesorové funkcionality.

Procesory INTEL Core „i“ jsou nejrozšířenějšími procesory na světě.


Nejprve teorie. Procesory Intel používají vnitřní instrukční řadič, který se chová jako pseudointerpretr, který je nezávislý na vyšším operačním systému. Každá instrukce a stream package ze sběrnice je zdánlivě vykonán tak, jak je napsaný zkompilovaný program. Ve skutečnosti tomu tak není. Procesory Intel architektury Core „i“ používají na úrovni procesoru vlastní operační systém umístěný na chipsetu. Nepředstavujte si ho jako operační systém Windows, spíše se podobá velmi ořezanému Linuxu a slouží k řízení chodu procesoru, svým založením je to řadič s programovací vrstvou a vlastním API sběrnice (microcontroller), slouží pro ovládání I/O prvků, můstků, ale hlavně se stará o vnitřní přerušení a zpracovávaní běžících programů. Nazývá se Intel Management Engine a je to nejnižší programovací vrstva, která běží na počítači platformy Intel. Vrstva je umístěna ještě níže, než leží BIOS, resp. BIOS běží právě přímo na vrstvě IME. Inženýří Intelu označují IME za „deep root“, barebone root, nebo také „ring -255“. Z hlediska fungování IME se jedná o „hluboký pseudointerpretr“ v roli řadiče instrukcí, který je programovatelný. Zde se dostáváme k Windows 10 a k jistému odhalení, o které veřejnost žádala.

Ghost mode v procesorech INTEL


Uvnitř zkompilovaných kódů a programů Windows 10 jsou zdánlivě liché segmenty se zdánlivě zakryptovaným obsahem. Pokud si program spustíte v debuggeru a budete sledovat jeho práci, program tato místa přeskakuje. Zdánlivě jde o smetí. Vstupní body do programů jsou nastavené tak, že programy spuštěné zevnitř Windows 10 přeskakují zakryptované úseky, které se nikdy nedostanou do výkonného cyklu. Když ale program běží na úrovni procesoru, IME detekuje nefunkční zakryptované části v paměti přes full DMA, provede vnitřní přerušení, dekryptuje úseky, vykoná úsek a poté vrátí řízení běhu původnímu úseku programu poslaného do mateřského CPU z vyšší vrstvy (WinAPI/HAL). Debuggerem ve Windows nemá analytik šanci nic poznat, protože IME pracuje ve vnitřním přerušení a běží na odděleném vnitřním procesoru chipsetu IME mimo mateřský procesor CPU bez asistence OS Windows. Tomuto skrytému běhu se mezi programátory říká „ghost mode“ a za normálních okolností takový běh umí virtuální stroj s interpreterem vlastních zakódovaných instrukcí, což používají např. počítačové ochrany VM Protect nebo Denuvo, ovšem ty běží transparentně na CPU. IME však běží mimo režii mateřského CPU. Nedá se debugovat, protože neexistuje pro vyšší vrstvy systému.

IME na obrázku od Intelu není zobrazeno přesně. Intel Management Engine je hardwarový úsek přímo na chipsetu (on-die module).


Rozhraní IME kontroluje nejen CPU, ale veškeré periférie v počítači a běží dokonce i během hibernace stroje. Velmi zákeřné je zpracovávání datových paketů pro síťovou kartu. IME má full access k TCP/IP stacku a dokáže detekovat síťový debugging, např. pokud si nastavíte vlastní SSL certifikát na lokálním stroji v LAN síti a simulujete cizí doménu nebo server, IME nemůže být obelháno, protože používá vlastní ověřování certifikátů a pevné IP adresy. Windows 10 odesílají nasbíraná data pouze ve chvíli, kdy je bezpečné spojení na originální servery Microsoftu a partnerů. Pokud do cesty nastavím sniffer pro zachytávání paketů (MITM simulace + podvržený certifikát), přenosy okamžitě poklesnou, jejich objem se sníží. To ukazuje na implementaci IME a mechanismů pro tichá spojení. IME tudíž umí vytvářet „kerberizované spojení“ s vybranými servery, na což běžné prostředky pro sledování síťového provozu už nestačí.

Výkonné kódy jsou definovány v zakryptovaných částech programů a rutin Windows 10. Dopředu musím všechny zájemce o tooly a podrobnosti upozornit, že tato úmyslná technologie v procesorech Intel (nenazývám ji zranitelností nebo chybou) je natolik silná a mocná, že teoreticky zcela nuluje veškerou softwarovou ochranu dnešních počítačů a nebudu zde poskytovat nástroje nebo poradenství pro uživatelské programování IME enginu. Tento článek má za úkol pouze upozornit a varovat před pocitem „false security“, kterou dnes razí marketingové společnosti různých výrobců softwarových produktů na zabezpečení počítačů.

Cokoliv za data vložíte do počítače, může IME na povel odeslat pryč


Nezáleží na operačním systému, jestli jedete na Windows, Linuxu, Mac OS X nebo něčem jiném. Rozhraní IME je nezávislé na nadřazeném operačním systému, běží na chipsetu základní desky a dokáže spouštět zakryptované programy v jakémkoliv kódu a musím zdůraznit, že nejen ve výkonném kódu, ale i při zobrazení fotografie, obrázku nebo přehrání hudebního souboru. Pokud otevřete v počítači obrázek, který má v sobě zakódovanou sekvenci, tak proces otevření obrázku spustí na úrovni IME event a následně proces vnitřního přerušení, IME CPU získá přístup přes DMA do paměti bez asistence mateřského CPU, alokuje si kopii grafického bufferu, proskenuje obrázek a pokud najde spouštěcí značku, dekryptuje úsek a spustí ho na úrovni IME. To všechno proběhne v rámci zamknutého cyklu odděleného CPU chipsetu ve vnitřním přerušení, kdy celý operační systém Windows (nebo jakýkoliv jiný) běží v jiném cyklu mateřské CPU fronty. Dá se to přirovnat k situaci, že byste měřili rychlost volnoběžných otáček nastartovaného motoru v autě sledováním otáček kol zaparkovaného auta. Kola se netočí, ale motor ano. Ghost mode je na tom stejně, běží skrytě, zatímco vy v debuggeru ve Windows nic nevidíte, že by se provádělo něco za operace.

Socket a procesor Intel Core i7


Je mi jasné, že tento článek může vyvolat určitou a zcela oprávněnou obavu, ale nabídnu Vám zároveň i řešení. Výkonný zakryptovaný kód tajných služeb se dostává do programu pouze s komerčními programy, ke kterým výrobci neposkytují zdrojové kódy. Pokud si zkompilujete sami operační systém (Linux) a budete instalovat jen open source programy, které si sami budete u sebe doma kompilovat, měli byste být v bezpečí. Ovšem budete se muset obejít bez připojení na síť internet. Protože IME je plnohodnotný OS a umí komunikovat přes síťové karty, je reálná hrozba zatažení programů do Vašeho počítače bez Vašeho vědomí. CPU si samo skrze IME stáhne do počítače malware ze serverů CIA a NSA. Kvůli IME není bezpečný ani TOR Browser, ani Tails! Interpretr IME je přítomný v procesorech INTEL až od platformy Intel Core „i“, starší procesory Core 2 (Duo/Quad) nemají programovatelný manager na úrovni CPU, ale to neznamená, že nemají v sobě backdoor jiného typu. Wikileaks zatím neuveřejnili všechno, na to si dejte bacha.

Odinovo oko nedohlédne snad jedině na Elbrus


Jediným řešením bezpečnosti je nepoužívat hw platformu INTEL a s největší pravděpodobností ani AMD, protože to je také americká firma a procesory AMD také používají v procesorech vlastní programovou vrstvu. Stojí za to uvažovat o ruských procesorech třídy Elbrus [6], ale to je exotika, to uznávám. Na závěr tohoto článku připojím překlad z dokumentu z 4Chanu, kde pracovník INTELu popisuje spolupráci se CIA na programu ODIN’S EYE, jehož součástí byla spolupráci CIA a INTELu na vytvoření zranitelností a backdoorů v čipu IME, skrze které byl podle tohoto svědka odposloucháván i Donald Trump.

Inženýr INTELu odhaluje zákulisí práce pro CIA 

Informace o projektu CIA Odin’s Eye na 4Chanu.


Začátek překladu:
Pracuji v Intelu již 15 let jako elektroinženýr. Před 3 lety mně začala práce nudit a rozhodl jsem se přesunout do jiného oddělení. INTEL je docela fajn, že nechává zaměstnance v rámci společnosti přecházet mezi odděleními. Otevřelo se místo v týmu Management Engine, a protože jsem měl zkušenosti s mikroovladači, rozhodl jsem se, že to zkusím. Rozhovor proběhl skvěle a chtěli mně do týmu, ale posledním krokem bylo získat bezpečnostní prověrku.

Zeptal jsem se jich, na co k sakru potřebuji prověrku a řekli mi, že mi to nemůžou říct, dokud nebudu součástí týmu. A tak začal můj 3-letý výlet do králičí nory.

Předstupuji dnes kvůli zprávám, že špehovali Donalda Trumpa. Vím přesně, jak to udělali, protože jsem strávil poslední 3 roky přidáváním backdoorů do Management Enginu. Pro ty z vás, kteří to neví, IME běží na odděleném procesoru a nelze ho vypnout a existuje na úrovni pod operačním systémem (pozn. deep root, ring -255). INTEL pracuje dlouhá léta s lidmi ze špionáže, aby dostali do fyzického hardwaru zadní vrátka, aby se nemuseli starat o hledání zranitelností v operačních systémech. Pokud je kompromitovaný hardware, celý stroj je kompromitovaný.

Spolupráce Intelu a CIA nikoho nepřekvapí.

IME má plný přístup k paměti (pozn. unrestricted full DMA), aniž by o tom vědělo mateřské CPU. Má plný přístup k TCP/IP stacku a plný přístup ke každému perifernímu zařízení připojenému k počítači. IME běží, i když počítač je v hibernačním módu. Nezáleží na tom, jestli používáte Windows, Linux, Mac OS X, Whonix, Tails, Qubes nebo Subgraph. Pokud máte procesor řady INTEL i3, i5 nebo i7, tajné služby vás mají.

Přidali jsme podobnou funkcionalitu do projektu Samsung WEEPING ANGEL s výjimkou toho, že lidi ze špionáže nazývají náš program ODIN’S EYE. Skrze IME umíme aktivovat mikrofon a kameru, přestože se počítač tváří, že je uspaný, nebo vypnutý.

Důkazy o sledování Trumpa, jeho rodiny a klíčových lidí jeho kampaně se jednou objeví. Vím, že sledování (Trumpa) se fakticky stalo. Další leaky jsou na cestě, sledujte ODIN’S EYE. (Konec překladu).

 

Debata o terorismu v Londýně a přednáška o historii sionismu


Protože tento článek vychází na pátek, tak automaticky tímto za pana VK zvu všechny čtenáře AE News k poslechu jeho pravidelného pořadu na Svobodném rádiu od 19:00 hodin. Bude se tam mluvit o zásadních věcech a událostech tohoto týdne.

Záznam pořadu pana VK na SvR:


 Administrator.

33 komentářů :

 1. Opět falešný vymyšlená zpráva z dílny ruské propagandy. Hledal jsem jakoukoli zmínku o "Odins eye" na všemožných stránkách zabývajících se počítačovou tematikou u nás i v zahraničí a nikde o tom není ani ťuk.

  Ale ano. Doporučuji všem soudruhům aby zahodili své počítače s Intelovským procesorem a přešli na ten ruský Elbrus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co tady sereš za hovna, debile. Neumíš snad ani gůglit ty experte.

   http://www.ricolahnews.com/2017/03/24/project-odins-eye-intel-whistleblower-describes-adding-backdoors-to-the-intel-management-engine-compromising-every-intel-machine/

   Smazat
  2. 11:29
   To jsou stránky zabývající se počítačovou tematikou? Zdrojem tohoto blafu je navíc jen jakási diskuse kdesi:
   http://boards.4chan.org/pol/thread/117886401

   Jen jsi dokázal jaký jsi dement.

   Smazat
  3. bezmozku, je to top secret!!! Jak by se tím ofiko stránky s počítačovou tematikou mohly/směly zabývat? Okamžitě by je zabanovali. Vylezlo to jenom přes WIKIleaks jestli víš co to je? Ale ty víš hovno, jenom rozesíráš diskuze. Dnes už zmizni, máš vyděláno

   Smazat
  4. Opět vypatlaný psychopat 10:44 musel uslintnout jedovantý plivanec. Hlupák, který neumí hledat informace, neumí přemýšlet, ani se chovat. Ubožák.

   Smazat
 2. Může být kdo ještě překvapen?
  Asi ne nadarmo ty procesory nesou jméno INTEL (od angl. intelligence ~ výzvědná služba, mimo jiné) ...
  Není totiž oblasti, kam US tajná nestrkala své pracky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Re (10:48):
   Nemám potřebu skrývat své myšlenky, intelligente!

   Smazat
  3. Nemazte clanky k nametu, i kdyby by byly jineho nazoru!

   Smazat
  4. Re (09:08):
   Oni ale fakt nemažou diskusní příspěvky, jen duševní sračky a vulgární nálepky.
   A v tom je ten (vele)jemný rozdíl. Snad to časem i pochopíte ...

   Smazat
 3. No, reakce zdejších Jandů a Putnů jen dosvědčuje, že mají zásadní problém, a tím je porozumění psanému textu, že 10:44 a 10:48?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 11:10
   Chápu, Einsteine, ale tvoje světové "btw" pořád nedokazuje, že jsi pochopil o čem je podstata článku.

   Smazat
  3. 11:15

   Žádné "btw" jsem nikde nenapsal. Už ti ten Elbrus v palici asi trochu zkratuje.

   Smazat
 4. 11:10
  To říká ten pravej nesvéprávnej havlobanderovskej lejnolahvárenskej bezmozek!!!!:-)))
  Skvěle ze sebe děláš vohona Hownere!!!!!:-D

  OdpovědětSmazat
 5. A je to tu černé na bílém. Chytře vymyšleno, ale ve skutečnosti z dlouhodobého hlediska naprosto hloupé. Dnes se nic neutají a může být zneužito, kýmkoliv.
  Marná snaha vše ovládnout.

  Poznámka:
  Slepé výkřiky do tmy od těch, kteří netuší jaký rozdíl je mezi termíny bit a byte nelze brát vážně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keců plnou hubu, ale na Elbrus jsi stále nepřešel. A víš, že i tyhle dezinformační stránky běží na platformě Googlu? Co telefon? Jaký používáš? Taky nějaký s Elbrusem?

   Smazat
  2. Redakce Nové republiky od svého počátku ví, že bude zajímat tuzemské i zahraniční fízly ve služně NATO a proto pracuje adresně, její členové se pod články podepisují. Chceme jim práci zjednodušit, aby mlěi víc času na to, čemu se mají věnovat: honit podněcovatele teroru a válečných příprav. Oboje je u nás trestné a lidí je v rozvědkách a u policie málo. ;-D) Redakce NR

   Smazat
  3. Soudruhu z NR,
   krom vašich oveček vaše dezinformační blábolení nezajímá vůbec nikoho. Na vámi pořádaných demonstracích, protestních akcích a diskusních setkácních se schází cca 20 důchodců. Jste leda pro smích :-D
   A když ze sebe začnete dělat disidenty pronásledované fízly a tajnými službaami tak se mohu smíchy potrhat :-D

   Jen pro zajímavost, kdy přestanete pro své dezinformace a propagandu používat (zcela jistě profízlovanou :-D) službu Blogger od US megakorporace Google? Nepřipadáte si jako pokrytci kteří si pořádně serou do huby?

   Smazat
  4. Hlavně, že každý článek a diskuze na Nové republice zajímá polistopadového normalizačního Čambora a když pokrytecky říká, že jej nezajímá, tak si pořádně nasral do huby. Hotový Ernst Röhm Chovancovo gestapa, admirál Canalis Sobotkovy duhové rozvědky a rakovinotvorný agent geneticky modifikovaného Monsanto Bureše se ukájí sledováním domácností, kde se na smart lcd televizorech spouští Svobodný vysílač.

   Smazat
  5. 15:08 jednotlivec nema prava, jando?

   Smazat
 6. Prezident Trump dobře věděl o čem mluví!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak, obama a hilary by meli masirovat do vezeni za tenhle watergate

   Smazat
 7. a win 10 zdarma to dorazil to je jejich demokracie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeš zcela demokraticky používat ruské procesory Elbrus, ruský operační systém místo Windows, ruský vyhledávač namísto Google, VKontakte namísto facebooku, ruský smartphone namísto Samsungu či iPhone.
   Pokud to neděláš tak to není "jejich demokracií", ale proto že jsi nesvéprávný idiot nebo prachsprostý propagandista.

   Smazat
  2. 11:57 - promiňte, tady je nějaká soutěž o nejhloupější diskusní příspěvek?

   Smazat
  3. 11:57 hele když někoho šmírujou tak to není v pořádku nadáváte na socialismus a vy jste daleko horší tupoune americkej

   Smazat
 8. Není to až tak dávno, co přinesl server novinky.cz článek o malwaru nainstalovaném do přístrojů HP. Doporučuji dohledat! Šokující!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bacha na 11:57, aby tě nesetřel s tou ruskou propagandou!

   Smazat
 9. Komunisti učte se od amíkůůů ..... http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/american-thinker-navrhl-mediim-jak-usetrit-na-tema-trump-a-rusko/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A může i církevní zlodějina a sadismu věřící inkvizitoři?

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. "Pokud do cesty nastavím sniffer pro zachytávání paketů (MITM simulace + podvržený certifikát), přenosy okamžitě poklesnou, jejich objem se sníží." - Předpokládám že to ale neumí rozpoznat že je v cestě obyčejný ethernet hub...? Úplně vyloučeno je, aby to rozpoznalo prostou odbočku z konektorů, takže odposlechnout se to dá, teď je jen otázkou času kdy to někdo rozklíčuje.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.