Reklama

.

.

pondělí 13. března 2017

Oficiální: Avakov dal "souhlas" ke střílení do "veteránů ATO", kteří blokují Donbas (dokument). Spěšné: Kyjev začal násilně rozhánět blokádu Donbasu, na "pevnůstky" veteránů ATO útočí obrněná technika.

13. 3. 2017    zdroj a zdroj
Russkaja vesna publikuje nařízení náčelníka Ministerstva vnitra Ukrajiny na okupovaných územích DLR, V. V. Abroskina, nově jmenovaného náměstka Avakova, k rozehnání a silovému zadržení, s použitím zbraní, účastníků "blokády Donbasu".
Publikujeme překlad nejdůležitějších částí tohoto dokumentu.

1. Zástupcům náčelníků odborů a policejních oddělení, náčelníkům odborů vyšetřování a oddělení Hlavní správy Národní policie v Doněcké oblasti:

Do 10. března 2017 připravit materiály o případech narušení běžného provozu železniční dopravy.

2. Zástupcům náčelníků odborů a oddělení, náčelníkům útvarů zvláštního určení Hlavní správy Národní policie zajistit:

2.1. Do 10. března 2017 zpracování plánu zadržení účastníků blokování provozu železniční dopravy;

2.2. Do 20. března 2017 spolu s vyšetřovací správou Hlavní správy Národní policie zadržet a vzít do vazby účastníky blokování provozu železniční dopravy.

3. Během zadržení účastníků blokování, za předpokladu, že mohou mít střelnou zbraň, v případě jejich odporu schvaluji použítí proti nim zbraní a dalších speciálních prostředků.

Přichází zprávy, že na kontrolní stanoviště 16. dobrovolnického praporu v Krivom Torce (Ukrajinou dočasně obsazené území DLR - pozn. Russkoj vesny) útočí zvláštní síly SBU.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Jednou ty banderovce budou muset postřílet, tak snad už začali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen jestli na to mají, neměli by si pozvat ruskou armádu?

   Vymazat
 2. Vtip je v tom, že to není o tom, že banderovci budou teď, a to podtrhuji,teď střílet banderovce, zatím se totiž budou střílet a v to doufám jen banderovci mezi banderovci ,a až později nastoupí to pravé z východu, kdy budou banderovce střílet slušní lidé z východu. Snad už to začalo a zdali ještě ne, tak snad už brzy . V to doufám a zdar Novorusku , nebo jak se to bude jmenovat po pádu Ukrů

  OdpovědětVymazat
 3. Nebude to tak horké. Soudím podle informace ze štábu "blokádistů":
  https://www.facebook.com/shtab.blokady/posts/1814910092168137
  Tam píší, že údajně záměrně přerušené spojení s Redutou 16 už bylo obnoveno a že se přerušilo "samo od sebe". Ten "útok" provedl oddíl speciálních sil SBU (ukrajinská kontrarozvědka) s jedním obrněným transportérem a několika mikrobusy. "Útok" spočíval v kontrole dokumentů a fotografování účastníků blokády, prý v rámci ATO. Dále informují, že byl podniknut také obdobný "útok" na redutu Záporoží v Bachmatě, tentokrát oddílem policie.

  Podivné je, že štáb blokádistů dnes svolával na Majdan ve 21:00 "Akci na podporu účastníků blokády, kteří utrpěli násilným rozehnáním ochránci práva". Píší, že právě na Redutě 16 byli blokádisté "krutě zbiti a uvězněni". Moc to neodpovídá té předchozí (novější) zprávě, ale od takových pomatenců se pravda asi nedá čekat.

  OdpovědětVymazat
 4. Celkově to chápu jako projev postupného převádění působení Obamovy administrativy na působení administrativy Trumpovy. Snad to bude pokračovat. Děda.

  OdpovědětVymazat
 5. Vážený pane, dík za Váš příspěvek, tak nějak si představuji jak dostávat informace mimo meinstreimn. A teď k věci, jasně nikdo nic neví ohledně blokády, ale všem je jasné, že Ukrajina trpí. Tak a co teď teď? Když ustoupí Azov tak kam. A když Poroš, tak kam, no ohledně Porošenka si myslím, že nemá opravdu kam a já říkám, zaplať bůh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:07 Střízlivě odhadnuto mohla být ta dnešní akce bezpečnostních sil zatím jen upozorněním pro účastníky blokády, že vláda je rozhodnutá jí do 20.3.ukončit. Tak, jak je uvedeno v rozhodnutí Abroskina. Pokud na to budou blokádisti reagovat svoláváním nových Majdanů, tak se může konečně jasně ukázat, jaké je rozložení sil. Jestli dokáže vláda zajistit alespoň minimální prosazování práva, nebo jestli dojde k novému, bohužel ještě horšímu, převratu. Protože blokádisti jsou bezohlední "uvědomělí vlastenci" z řad Banderovců.

   Vymazat
  2. Pakáž se střílí s verbeží vzájemně, aspoň toho xindlu bude míň, žádná škoda, ale veřejně prospěšná práce, člověk v tísni by měl všem dodat dost munice.

   Vymazat
 6. No nedělejme z toho bůhví co. Kdyby mi byla zima a můj kamarád moji rodině nedomyšleně blokoval přísun paliva, tak ho snad zastřelím. Rozumím tomu, že když je tato blokáda, tak neprojde nic ani tam ani tam.

  OdpovědětVymazat
 7. bude se točit snímek uloupený donbas?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:49 Ne, bude se točit snímek "Uloupený rozum". A vy se múžete přihlásit do konkursu na hlavní roli. Máte velkou šanci vyhrát.

   Vymazat
 8. Situace je nepřehledná a zprávy se nedají nijakým
  způsobem potvrdit či odmítnout.Navzájem si totiž
  naprosto odporují.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. lidstvo vzniklo v okamžiku, kdy první opice praštila jinou klackem aby jí patřil nedojedený banán

  OdpovědětVymazat
 10. v r. 1988 se vyučovalo v hodinách zeměpisu, že dvě největší ložiska uhlí v "sovětském svazu" jsou donbas a zuzbas. jestli je donbas ukrajinskou zásobárnou černého zlata, tak těžko spravedlivě požadovat po ukrajinské vládě, aby se jej vzdala jen z důvodů respektu k národnostnímu sebeurčení ... donbaští sedí na zlaté hroudě, komentář 13:14 míří přímo na jádro pudla

  z pohledu ukrajiny, je to krádež rodinného stříbra, a národnostní otázky jsou podružné ... je to zrada ukrajiny a přivlastnění si společného přírodního bohatství

  OdpovědětVymazat
 11. donbaští už se vidí jako budoucí uhlobaroni, kteří se nebudou dělit s ukrajinou o uhlí, kterého je tam ... asi hodně ... asi víc, než v ostravsku a kladensku a mostecku ...

  takže nakonec vedle všech těch keců, zůstává obyčejná zlodějina

  kdo ji organizuje? nejspíš ruská mafie, oligarchie napojená až na kreml

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tady je česko, ne slovensko

   Vymazat
  2. Mier, porozumenie, láska, rodina nepozná hranice. Študuj chlapče.A Mafia či česká, slovenská, západná či ukrajinská alebo ruská a vo svete všade prítomná tiež. Preto je v celom svete toľko špiny,klamstva,zla,zákernosti a podobne, pretože dobro v ľudskom mozgu stále prehráva.

   Vymazat
  3. že prej se do slováků nemá šťourat

   Vymazat
  4. Pozývam Ťa na Vynikajúce vínko hodíme reč, dáme mastené lokše a ukážeme svetu ako sa v kľude mierovou cestou riešia problémy., Berieš ?

   Vymazat
  5. A ty máš nějaký problém?

   Vymazat
  6. takže do slováka se nemá šťourat

   Vymazat
  7. Vítám Vás jmenovče na NR jako zpestření "portfolia" a zvýšení průměru IQ. Zdá se mi, že bratislavská slovenština je odlišná od té "hoch"? Také mi uniká český výraz pro "chmulo".

   Vymazat
  8. trkvas, tajtrlík,hlupák, vúl,blbej až to praští, dement a podobne

   Vymazat
  9. čiže rozumovo slabý priemer

   Vymazat
 12. někdo chce ukrást uhlí a to, že na donbase většina ukrajinců hovoří rusky, se mu náramně hodí ... z ukrajinců se udělají fašisti, kteří ruské menšině neumožní samosprávu, vytvoří se dva ministáty ovládané vojenskou juntou a těžba bude pod kontrolou jakési šedé eminence

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:30 + 18:48 + 19:05 Když spekulujete o motivaci druhých, tak především odhalujete svůj vlastní způsob myšlení a charakter.
   Kdopak nutil Kyjevskou převratovou vládu nasadit tak ostrý protiruský kurs? Proč místo jednání s Donbasem tam rovnou poslali "kárné" batalióny? Normálně myslící člověk by si domyslel, jaké to bude mít následky pro "rodinné stříbro". Jen idiotští náckové si mohou myslet, že teroristickými činy, jako je ničení obytných domů, odřezávání elektřiny, vody a dopravy zlomí národ, kterému jde o existenci. Proč "vlastenečtí Ukrajinci" okamžitě porušili dohodu s Janukovičem, garantovanou Francií a Německem? Proč neplní nic z Minských dohod? Říkáte, že "z ukrajinců se udělají fašisti, kteří ruské menšině neumožní samosprávu". Určitou samosprávu Ukrajina sama odsouhlasila v Minských dohodách a jak je plní vidíme všichni. Možná i vy, leda že byste byl kromě blbosti i slepý.

   Vymazat
  2. jsou to zrádci, vy by jste jim asi servíroval přesnídávku lžičkou

   Vymazat
  3. 20:05 Zrádci by byli, kdyby nechali svou zem a své rodiny na pospas Banderovcům.
   Hmm, ani jedna odpověď. Jak jsem předpokládal, váš intelekt končí u opakování, na samostatné myšlení už nezbylo.

   Vymazat
  4. Rusové na Ukrajině tvoří většinu!!! Např. podle předloňského průzkum fi. Google přes 85% "Ukrajinců" používá na internetu ruštinu!!! Taurus

   Vymazat
 13. Tak přece jen alespoň jedna blokáda byla odstraněna. Ta, o které se píše výše. A jak je vidět, tak se SBU s blokádisty moc nepárala:
  https://www.youtube.com/watch?v=y6D9IVsBSjc

  OdpovědětVymazat
 14. Podívejte se na video z blokády nějaké silnice s názvem "Nový Majdan! Poslanec parlamentu Parasjuk vyzývá ke střelbě do policie".

  https://www.youtube.com/watch?v=q_K5PibIpHE

  Nějak mi ten poslanec s černorudou vlajkou Banderovců na autě připomíná Kalouska a jeho "akci" za práva Tibetu na Hradčanském náměstí. Stejný zápal, stejný pocit nedotknutelnosti, stejné pohrdání zákony a policií. Prostě stejný idiot.

  OdpovědětVymazat