Reklama

sobota 4. března 2017

OSN je "znepokojena": poprvé ve světě zahlédla lež a propagandu


4. 3. 2017    zdroj
"Falešné zprávy" jsou "globálním tématem znepokojení" OSN. Což znamená, že toto znepokojení je pro někoho výhodné. Organizace spojených národů konstatuje ve světových médiích nárůst "falešných zpráv" a "propagandy", informovala agentura Associated Press. Ve společném prohlášení experti OSN, zabývající se monitorováním svobody projevu, uvádějí, že "falešné zprávy" jsou "globálním tématem znepokojení". O nic menší obavy ale vyvolává u OSN úsilí států, které se pod záminkou boje s "falešnými zprávami" zabývají potlačováním odlišného názoru.


Experti upozorňují, že "úsilí v boji (s falešnými zprávami - pozn. IA REGNUM) může vést k cenzuře, potlačení kritického myšlení a jiným postupům, které porušují lidská práva".

Jak je známo, na konci dvacátého století představoval stav pracovníků hlavních světových zpravodajských agentur desítky tisíc novinářů ve všech částech světa, kteří se snažili poskytovat prověřené informace "z první ruky", nehledě na to, že veškerá činnost největších agentur a médií oponujících stran byla ve světových válkách věnována propagandě, dezinformaci, informační válce a "vymývání mozků". Totéž lze říci o odpůrcích v poválečné "studené válce". Po tak bohaté, několik desetiletí trvající, zkušenosti lží a propagandy ve 20. století, mohou hovořit o svém "znepokojení" lží a propagandou jen ti "experti OSN", kterým není více než 25 let a kteří z nějakého důvodu propásli jasnou lež nejvyšších úředníků USA a Velké Británie o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku, která se stala základem pro agresi proti Iráku a popravy jeho vůdce.

Dnes jsou zdrojem podstatné části zpráv v lepším případě oficiální sdělení státních orgánů, v horším - nepotvrzené důkazy očitých svědků nebo sdělení na Twitteru.

Takže pro zpracování zpráv o Sýrii považují největší světové zpravodajské agentury za zcela adekvátní takové zdroje, jako je například Syrská observatoř pro lidská práva, což je organizace, kterou představuje jediná osoba - uprchlík ze Sýrie Rami Abdurrahman, který žije v Londýně.

A jedním z hlavních zdrojů světových zpráv o americké politice je dnes Twitter prezidenta USA Donalda Trumpa.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

46 komentářů :

 1. také osn je k ničemu žádnou zemi neochranily

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano... ukládejte je, ať každý vidí, co jsou ti trollové za vemena. Jejich trollí názory jsou imbecilní jak oni sami.

   Smazat
 2. Taky je Trumpuv twitter jediny co ma cenu cist
  Nr maze jak silena, i slusne prizpevky, jen aby mazala

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:16 Neměl bys tolik chlastat. Leze ti to na mozek.

   Smazat
  2. 7.34 Šešeljův případ byl přeci projednán před soudem.

   Smazat
 3. A kde máte zprávy ze Polsko odmita Tuska. To vyžaduje analyzu

  OdpovědětSmazat
 4. Zrudna organizace hleda cesty jak by se ZAVDECILA. Neni mozne aby se parasiti poradne podivali na KONKRETNI PRIKLADY. Americkych medii...Treba.
  To by jejich znepokojeni razem ustalo.
  Tato banda falesnych zkorumpovanych a zbytecnych svini se zabyva a vydava Falesnymi Zpravami kazdy den.
  Aby neprisli o svoje koryta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano . Pravda nejen znepokojuje uz od pocatku a prinasi strach nejvice tem co nemaji ciste svedomi.
   Tedy zradcum a zlocincum vseho druhu ...
   Predevsim. Jen se to stale opakuje.
   Integrace Hitleru a Stalinu se vraci..

   Smazat
  2. 1:18
   Nestavte vedle sebe Hitlera a Stalina. Je to hloupé.

   Smazat
 5. Jak se rodila EU? ... a jakou roli v tom hraje papež?
  http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/ANO_Evrope_znamena_NE_Maastrichtu.pdf
  http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=25321

  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADmsk%C3%A9_smlouvy

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dej něco do éteru .... kde máš nějaké zdroje . S .

   Smazat
  2. Jistě víte ,kde bych se mohl přihlásit do nějakých placených služeb, které organizuje Putin. Docela by se mi nějaký rubl hodil.

   Smazat
  3. Zdroje maže komouš Dvořák i oslizlý David a tenhle jeho spolek lhavých rudých mršin je placený Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Smazat
 7. OSN má kredit zkorumpovaných politiků.
  Obávám se že tuto partu nelze brát za autoritu*

  OdpovědětSmazat
 8. A která z významnějších mezinárodních organizací tu autoritu ještě má? Podívejte se, co předvádí na Ukrajině OBSE? Nebo jak zazářil Mezinárodní olympijský výbor v Riu? Jak soudí soud v Haagu? Už se tomu všemu nedokážu ani smát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. I mnohé "věhlasné" neziskovky se časem odvařily: Člověk v tísni - filiálka CIA, "Lékaři bez hranic" - generují např. protektory a kamarády zločinců (Kuchner v Kosovu) ...

   Smazat
 9. CENZORE ! Ty lenochu, jak to, ze neni zapnuta cenzura - masinka ? Hmmm ?
  Celou noc chrapes a ted jdes znovu chrapat, ty parazite a vsichni jini Cesi jdou do prace za malo penez !

  CENZORE ty osli hlavo, hned jak bude obsazen tvuj prdelakov nasim hrdinnym regimentem, tak ja z tebe udelam vykonneho pracovnika. Budes makat jako Tvoje obet - pan STACHANOVEC !

  Panove zaznmenali jste, jakou ten parazit ma TRAFIKU ?
  Dela hovno a bere velke penize.
  To proto, ze jeho nestastna matka, byla po vuli opicakovi.

  Pssst ! Cesi vim o nem vsechno. Tento parazit ma v komine povesenou ponozku plnou zlatych KRUGER RANDU.
  Vlezte mu, do jeho chliva se presvedcit - s kramlou na nose nebo se zalknete smradem.
  nick HONOLULU - bystrozraky detektiv !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní "HONOLULU" 5.března 2017 6:42

   Co je účelem tohoto výkřiku ?

   Smazat
  2. Pro "Nika" Honolulu :
   Také nevím na co svým příspěvkem narážíte, pokud bylo něco smazané a není to zde uvedené, buďte konkrétní, aby se s tím dalo něco dělat.
   Ale píšu z jiného důvodu :
   Máte-li kontakty na lidi z okolí Trumpa (či na lidi, co znají lidi..), tak ať mu řeknou, že okamžitě potřebuje vyměnit své poradce za někoho, kdo NEMÁ V HLAVĚ SENO (byť podnikatelské!), protože si nechal nasadit "kroužek do nosu a teď ho vedou na kastraci!"
   Politika není "business"! (Ten, co se realizuje do úrovně běžných miliardářů.) Politika je houba, co raší z důkladně a dlouho rostoucího podhoubí!
   Chce to léčbu šokem, vědět, že domácí politika se zahraniční, jsou spojené nádoby, mít jasnou vizi, o které nemluvím a tu rychle realizovat.
   Už měl mít "vlastní" (= hovořící za něj) internetovou televizi, vlastní reportéry a odměny pro odhalování "politické korupce", atd., atd. ..
   Obvinit Obamu, pokud nepůjde před soud, je plácnutí do vody.
   Ještě chvilku a bude vykastrovaný!
   Pavel p

   Smazat
 10. Tri veci: 1. V rámci zachovania duševného zdravia sa vyhýbajte internetovým správam a diskusiám. Mesiac som čítal len beletriu a je mi fajn. 2. Aj nechcete mať zmazené komemtáre, tak ich nepíšte. Píšte si svoje názory len tak na papier, pretože v skutočnosti vôbec nikoho nezaujímajú. 3. OSN, NATO a EU boli dobré projekty, akurvát sa zvrhli a momentálne stoja za prd. Môžme o tom čítať, písať, rozprávať. ... a to je asi tak všetko, čo môžme. Náš vplyv na svetovú politiku je porovnateľný s vplyvom môjho ranného prdu na globálne otepľovanie. jul

  OdpovědětSmazat
 11. Pravdu díš, anonyme v 8:51... akorát jsi si opět ubral na duševním zdraví. No, nicméně tělo má jít do hrobu zhuntované, takže nelituj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsi náhodou totalitní člen agresivní sekty přátel Srbů, která místo diskuze nad snadno ověřitelnými událostmi a pojmy upřednosťnuje cenzuru novorepublikovou propagandou jinak než mazáním těžko zpochybnitelných faktů a fanatickou slepou víru ve svého guru - jaký smysl by jinak mělo tvé pokrytecké napomínání druhých z trollování, když tady sám jak je vidět přispíváš anonymně?

   Smazat
  2. Náhodou není. Ale zato vy jste mimo. Copak má článek, pod který píšete, něco společného se Srby?

   Smazat
  3. Správná připomínka, ale mimo jste zřejmě Vy. Vidím totiž, že se tady řeší vojvoda Šešelj a ten určitě má co společného se srbskými nacionalisty. Anonymní5. března 2017 8:50
   7.34 Šešeljův případ byl přeci projednán před soudem.

   Smazat
  4. Tady se žádný Šešelj neřeší. Ta anonymní poznámka diskutujícího je mimo téma článku, nepatří sem.

   Smazat
  5. No a tam, kde se pod Duginovým článkem řeší sjednocení srbských území, kde to tématicky zapadá, mažete zvídavou otázku na rozdíl mezi ruskými Černosotněnci a srbskými Četniky a v článku o připravovaném útěku válečného zločince Waltzman Porošenka jste mi vygumoval podklady k jeho obžalobě. To jsou fakta.

   Smazat
 12. Všiml jsem si, že redakce cíleně odstraňuje slušné příspěvky do diskuze, avšak pro někoho zřejmě ideologicky závadné, ale o to mi v tuto chvíli nejde. Potvrdil jsem si tak, že diskuze je redaktory pečlivě monitorována a naskýtá se otázka, jaká je právní odpovědnost a spojitost s účelově ponechaným vyhrožováním smrtí čtenářům Nové republiky a dlouhodobým vyháněním a hanobením skupin obyvatel, v tomto případě zejména emigrantů a důchodců?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, uveďte konkrétní případy (den a hodinu případně pod kterým článkem se inkriminované texty nacházejí), aby redakce mohla posoudit jejich obsah a případně odstranit. Velmi nám tím pomůžete. Děkuji.

   Smazat
  2. 14:42
   Všiml jsem si, že
   1) fantazírujete a - co je horší -
   2) neumíte se ani podepsat

   Smazat
  3. 14:48 Pane Dvořáku, poslední dobou opravdu mizí i hodně věcných, slušných příspěvků. Na rozdíl od jiných to nepovažuji za zásah redakce, ale za technický problém použité platformy. Tím ovšem neříkám, že by zde nebylo třeba tvrdě uplatňovat "Upozornění pro diskutující", uvedené v záhlaví. Za to se naopak vřele přimlouvám. JL

   Smazat
  4. Pro A z 14:42h a jeho "spolupracovníky" :
   Řeknu to obrazně, aby to bylo dostatečně zřejmé.
   Opět zkoušíte novou, přesto opět primitivní strategii, určenou k "diskreditaci" ( k znevěrohodnění) NR.
   Podstrkujete "kukaččí vajíčka", na které pak ukazujete jako na jejich "vlastní snůšku"!
   Chápu, že ti, kteří permanentně lžou, moc možností nemají, ale nedělá Vám to již "trochu" psychické problémy?
   Pavel p

   Smazat
  5. 15:16 Nejde o žádné technické výpadky, jak se snažíte zahrát do autu, ale cenzuru toho nejhrubšího zrna. Ostatně můžete si v prohlížeči také uložit publikovanou stránku a pak se po příchodu admina do práce podívat co zmizelo.

   K 15:19 Nedělá Vám ta paranoia, Pájo, již "trochu" psychické problémy, kde vidíte jaké mé spolupracovníky? Myslíte ty šikanované jedince, kterých se zde zastávám? Lhář je ten, kdo lživě obviňuje ze lhaní - považujete se za lháře a budete si od teď sypat popel na hlavu nebo budete dělat jako by se nechumelilo, odvracet pozornost od zla a držet dál basu s podvraťákem vyhánějícím svými nenávistnými výpady a výhrůžkami na adresu emigrantů a důchodců všechny čtenáře s režimu nepohodlnými názory? Považujete za paranoidního i dopisovatele a redakčního spolupracovníka Pavla Ďoubalíka, který si těchto nekalostí všiml již před více než půl rokem?

   14:49 1) Zatkoukat, zatkoukat, zatkoukat. Jenom slepý by to neviděl, co se zde děje. 2) Ze zásady nezveřejňuji své osobní údaje veřejně na internetu a když jsem si na těchto stránkách vyplnil záhlaví, tak jsem byl rozvracečem napadán i kvůli politické satiře a přezdívce stejně jako ostatní postižení, takže tak.

   Smazat
  6. Anonymní 5.března 2017 16:15

   To jsou jenom výmluvy. Celý rozdíl je v tom, chcete-li vystupovat jako občan nebo - což jste si zvolil - jako anonymní rozčilený křikloun, který osočuje ostatní.

   Smazat
  7. 16:15 To, že něco zmizelo není důkazem, že se nejedná o technický problém. Vaše řeči o cenzuře jsou slabomyslné. NR je soukromý web, něco jako diskusní kroužek, a proto má jeho vlastník plné právo vykázat každého, kdo se nechová podle představ hostitele. Musíte být hodně nechápavý, když vám tento jednoduchý fakt pořád nedochází. Pokud se vám to nelíbí, nechoďte sem nebo si založte vlastní web s vlastními pravidly. JL

   Smazat
  8. Pro 16:15 - váš Pavel Ďoubalík se jmenuje PETR!

   Smazat
  9. 16:24 Čím jsem se Vás osobně dotkl, pane Kopecký, že mě osočujete z fantazírování a křiklounství? Buď sem nechodíte pravidelně, a pak byste se měl zdržet a přestat na mě dorážet v případě snadno prokazatelného a Václavem Dvořákem dokonce přiznaného mazání proskribovaných, nebo máte posunuté morální hodnoty a nenávistné útoky na ty co se mohou nejméně bránit Vám nevadí, vyberte si.

   17:13 Chápu, že byste pro sebe rád zavedenou značku NR nikoli slabomysleně, ale vychytrale vlastnicky zprivatizoval, stejně jako si chtěli přisvojit diskuzi přátelé Srbů na Kosovu, ale Nová republika byla od začátku prezentovaná jako veřejná politická iniciativa a nikoli soukromý podnik a zopakuji to pokolikáté už i pro Vás, res_publika znamená věci veřejné nikoli soukromé. Musíte být hodně nechápavý, když vám tento jednoduchý fakt pořád nedochází a nerozlišujete mezi demokratickými postupy a absolutistickým chováním vlastníka. Doufám, že nevadí nastavení zrcadla nesnášenlivosti a panovačnosti výpůjčkou Vašich vlastních útočných slov. Přestaňte laskavě vyhánět čtenáře a poškozovat tak pověst a příjmy Nové republiky a své šikanózní rady, když se vám to nelíbí .... si spolu s přednáškami a tlačením do internetovém podnikání strčte do kapsy, děkuji.

   Smazat
  10. Anonymní 5.března 2017 19:10

   Napsal jsem Vám svůj názor na anonymní vystupování. Netuším, proč máte potřebu hledat v tom něco osobního.

   Kdo si chce hrát na obránce morálky nebo pravidel, má to dělat otevřeně a ne zpoza rohu.

   Smazat
  11. 18:41 Alespoň na tom přehlédnutí je vidět, že se nejedná o žádného mého nebo něčí druhé strany stoupence. Panu Ďoubalíkovi se za přebiřmování omlouvám, už jsem také napůl slepý. Nerad bych totiž, abychom se dostali do stavu nějaké občanské války. Osobně se domnívám, že se tady s námi hraje nějaký výzkumný experiment nebo se nás tady někdo sprostými urážkami a používáním někomu podobných obratů snaží rozhádat, např. včera jsem odhalil a neutralizoval onoho arogantního trolla vmetením do tváře jeho vlastního příspěvku, ve kterém si přál něčí smrt, den předtím mi také vyhrožoval. Vypařil se jak pára nad hrncem, což je neobvyklé. Já se z toho nepicnu, ale nevymýšlím si, když mi byl smazán příspěvek na téma důkazů k obžalobě válečného zločince Porošenka (roz. Waltzman, jeho otec údajně seděl za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví) a dotaz na rozdíl mezi jakousi ruskou Černou sotní a srbskými Četniky. Myslím, že bychom se spíše než na značkování čtenářů novinkářstvím a extremismem měli soustředit, zda-li daná politická strana byla řádně zaregistrovaná a dodržuje zákony.

   Smazat
  12. To ale onen anonym nemůže, protože by si uřízl ostudu. Napadá bez důkazů, jen frfňá, podjebává, nic konkrétního nenapíše. Ale především odvádí od tématu. Typický troll-chovanec.

   Smazat
  13. Ale může a může to udělat každý, zálohovat si celou webovou stránku a po příchodu admina do práce si zkontrolovat co zmizelo. Jak prosté, Watsone. Právěže když něco konkrétního napíšete, tak Vám to smažou, takže používáte falešný argument. A shromažďovat nějaké důkazy, proč bych to proboha dělal, chystáte snad nějaký monstrproces s lidmi označenými za Černosotněnce, kulaky, kacíře, extremisty, emigranty či novinkáře? O tohle Vám 19:47 jde?

   19:47 Jaký smysl, krom krytí lumpáren a trestné činnosti, což jistě nebezpečné vyhrožování a hanobení skupiny obyvatel, má tvé pokrytecké napomínání druhých z trollování, když tady sám jak je vidět právě přispíváš anonymně?

   Smazat
 13. P.S.:
  To mizení příspěvků, které, předpokládám, redakce na svědomí nemá, je třeba vyřešit, rozhodně to chce platformu, do které se "zvenčí" nedá "beze stop" zasahovat.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:51 Naprosto souhlasím, také přisuzuji stále častější mizení příspěvků použité platformě.
   16:05 Děkuji za ukázku příspěvku, které by redakce měla mazat v každém případě. Omluvou pro nemazání nemůže být ani fakt, že autor je buď namazaný, nebo úplně blbý.

   Smazat
 14. Panove ja vam musim vysvetlit nektere veci !

  Zde jde o to, ze vsude v Americe se vede velmi tvrda INFORMACNI VALKA ! Od posledniho projevu presidenta Trumpa v Kongresu je casto nemozne, se na NR vubec dostat.

  Pres obrovskou presilu - medii bojujici proti Trumpovi je jejich viteztvi v nedohlednu a media reaguji panikou a nervovymi zachvaty.

  Soros otevrene pozaduje cenzuru bez ohledu na poruseni konstituce.
  Tato valka medii proti Trumpovi se prenasi do ulic a v nekterych castech mest prichazi ke rvackam a nasilnostem...
  Cim vice je nasilnosti, tim vice roste tvrdost policie a za zniceni aut, garazi, vyloh obchodu a kavaren je ted 10 let kriminalu a finanacni postih $ 250 000...

  Nekteri autori clanku NR pisi velmi zajimave. Odpoved na diskuze pod clanky je umele sabotovana znemoznenim pristupu na NR..

  Ja za to nadavam cenzorovi, ale mam z toho SRANDU. Me je to celkem jedno. Nekdy me vsak mrzi, kdyz najdu neco hodnotneho pro vasi orientaci a je mi za to nadano do idiotu, protoze vase predstavy jsou jine...Pamatujte si, ze ja NEMAM NIC ze sve hlavy.

  Nenavist proti emigrantum je mi lhostejna. Mam se dobre a ti co mi nadavaji NE... Jejich zavist je velmi srandovni. My jsme se vsichni narodili nazi a vsichni meli stejne moznosti.

  Kdyz neco napisi, tak je to prevzato z informaci na nasem internete a nebo od osobnosti v radiu.
  -pokracovani.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 15. pokracovani 17:15...
  Lide v kabinete Trumpa jsou hodnotni lide a kdyz prispevkar napise, ze by je mel vymenit, tak ja nevim koho a proc. (Hlidam je a studuji vsechny, protoze jsem na strane presidenta Trumpa.)

  Snad proto ze dozivam v nejkrasnejsi casti Floridy jsem prisel do styku s vysokymi dustojniky od policie, kteri sem jezdi nejen z vychodniho pobrezi, (New York, Boston, Washington, ale i z oblasti Chicaga na dovolenou a potom se zase vraci domu.

  Zajimaji se o smysleni lidi v Evrope a ja jim reknu to, co vy napisete. Oni my zase reknou veci z New Yorku, ktere bych nikdy nevedel, protoze uz tam davno neziji.

  Presidenta Trumpa znaji dlouho a jsou mu HLUBOCE ODDANI a on to vi !
  Vsechny ty protesty proti Trumpovi, dokazi udelat bordel a zkazu v ulicich ale nedokazi znicit jeho !
  Dokazi znicit informovanost lidi v Evrope, ale rozhodne ne v Americe.

  Pamatujete si na protestni akce proti policii - BLACK LIVES MATTER ? Kvuli tomu zahynulo nekolik policajtu a oni to nikdy nezapomenou. President Trump je neporazitelny.
  Nebezpeci atentatu od islamistu a Sorocovcu mu vsak hrozi.

  To neni jen policie, ktera stoji verne , pri Trumpovi, ale to je i 300 generalu , ktere Obama vyrazil a Trump znovu ustanovil. To je take mnoha tisicova narodni garda ktera je na jeho strane..
  To je take jizni pohranicni straz, (severni neexistuje) a motorkari, kteri jsou nejvetsi RVACI v Americe a ICE, kteri ted lovi illegalni emigranty.
  I kdyby to Soros z jeho pozadavky cenzury vyhral, tak to nic neznamena.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. Podivejte se na video !

  THE WAR IS HEATING UP : NUMEROUS FIGHT BREAK OUT AT TRUMP RALLY IN BERKELEY CALIFORNIA MARCH 4 2017. (Na youtube)

  Panove trochu srandy neni na skodu ! Bude-li cenzura, tak o tom nebudete vedet.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.