Reklama

čtvrtek 9. března 2017

P.C.Roberts: Umírat za tak málo?

10. 3. 2017    PaulCraigRoberts
Pár týdnů Trumpova prezidenství uběhlo a vidíme, že ani tentokrát se žádná změna konat nebude. Normální vztahy s Ruskem se ocitly až na nejzadnějším hořáku – ne-li už úplně mimo sporák. Materiální potřeba vojenskobezpečnostního komplexu mít nepřítele, aby se tak dal ospravedlnit vysoký vojenský rozpočet a náležitá moc policejního státu, byla prostě shledána důležitější, než hledání důvěry mezi thermonukleárními mocnostmi. A pokud jde o liberálně-progesivní levici, ta zkrátka a dobře považuje snahy zachovat mír a život na Zemi za pouhou záminku, za kterou se neskrývá nic než snaha o měkký postoj k Rusku, ne-li pak přímo zrada na Americe.

Trumpovi vládní nominanti a jinak známí rusofobové, jako jsou McMaster, Mattis a Fiona Hillová, jsou ještě horší volbou, než bylyVictoria Nulandová, Samantha Powerová či Susan Riceová. A stejně tak, jak Hillary a Nulandová přivodily změnu vlády na Ukrajině, Tillerson na ministerstvu zahraničí už ohlašuje změny demokratických režimů ve Venezuele, Ekvádoru a Bolivii. A též Marine Le Pen, kandidátka prezidenství ve Francii, jelikož se nevešla na seznam Washingtonem schválených osob, se v současnosti nalézá v procesu své politické likvidace.

Důvody?

Marine stojí za zájmy Francie a nikoliv za zájmy Washingtonu či EU.

Staví se proti trans-atlantickému partnerství, které poskytuje americkým korporacím imunitu vůči francouzským zákonům proti používání GMOs, vůči ochraně francouzské pracovní síly, vůči francouzským bezpečnostním standartům a vůči standartům v nakládání se životním prostředím.

Vyznává francouzský názor, že Francouzi jsou Francouzy a nikoliv „Evropany“, a vyžaduje vystoupení Francie z EU.

Chce, aby Francie vystoupila i z NATO, využívající ji jen jako nástroj americké agrese.

Washington zahájil svůj útok na Marine kampaní ve sbratřeném francouzském tisku i ve vládě a podařilo se mu přivést její parlamentní imunitu až k nule. A když už měl tohle tzv. pod střechou, obvinil ji ze „zneužití fondů EU“.

Jde samozřejmě o smyšlenku. Avšak jestliže se toto obvinění u veřejnosti i tak ujme, bude Washington co neusilovněji dál pracovat i na vykreslení Marine Le Pen jako obyčejné fašistky. Dnes totiž, jestliže je kdokoli loajální vůči své vlasti a nikoliv vůči Washingtonu či EU, je prostě fašista.

Marine Le Pen přišla o parlamentní imunitu, když do Twitteru poslala fotografie obětí Islamského státu (IS). Ty fotografie byly zcela věcné – jedním slovem pravda. Její obvinění však spočívá v tom, že říkat pravdu o IS znamená, že jste protimuslimský, což je dnes totéž, jako být protižidovský, protičernošský nebo protihomosexuální.

Všeobecný názor dnes je, že stát se francouzskou prezidentkou CIA Le Penové nikdy nedovolí. A to proto, že se stala hrozbou washingtonského impéria. Jestliže se nepodaří likvidovat ji skandálem a falešnými obviněními, bude zavražděna.

Demokracie nemůže fungovat bez poctivých a pravdivých médií. Avšak nikde v západním světě na taková média nenarazíte. Existuje jen relativně malý počet webů na internetu, jakým je např. i tento, který je nezávislý na vládnoucích elitách a mluví pravdu až do toho rozsahu, do jakého je schopen tuto pravdu zjistit. Avšak velmi temný web PropOrNot, pravděpodobně produkt CIA či George Sorose, vyhlásil všechny, kteří si uvědomují, že dobré vztahy mezi thermonukleárními mocnostmi mají svou důležitost, za ruské agenty. A to v situaci, kdy jeden tucet ruských Satanů 2 dokáže zničit Spojené státy, a jeden jediný Satan 2 zničí Francii, Britanii či Texas.

Tím, že na Západě pospojoval „rusofobii“ do jednoho hrozivého mraku, uvrhl Washington lidstvo do obrovského rizika. Když dnes čtete New York Times, Washington Post, či sledujete CNN, NPR či MS NBC anebo jakákoli britská, kanadská, německá, francouzská či australská média, jste válkou s Ruskem dokonale indokrinováni a takto jste připravováni i na váš vlastní pohřeb.

Protože jsme si už zvykli pátrat po naději z hloubi své vlastní země, dává situace v USA lidem naději jen velmi skromnou. Americká oligarchie je totiž příliš silná, aby podlehla zvratu, avšak lidé v Evropě mohou do budoucna hledět s větší nadějí. EU je totiž souborem států, které toho nemají mnoho společného. Britové už rozhodli, že nořit svou identitu do něčeho tak upírského, jako je Evropa, není v jejím zájmu. A další země – Maďarsko, Česká republika, Řecko a Portugalsko - si stále více uvědomují, že kapitalisté jsou ještě dravější než komisaři, a mohly by proto hledat záchranu v obnově své suverenity.

Rozklížit by se pod pohledem Evropanů, dobře si vědomých toho, že skutečnou hrozbou pro ně není Rusko, ale Washington, mohlo i NATO. A Washington, který neustále tlačí Evropu do konfliktu s Ruskem, kterým Evropa nemůže nic získat – kromě své smrti ovšem - plodí stále rostoucí počet Evropanů, kteří se ptají: „To opravdu máme umírat za tak málo, jako je světová hegemonie Washingtonu?“

Vybral a přeložil Lubomír Man

28 komentářů :

 1. jestli bude válka tak to usa nepřežijí to jsi jen naivkové myslí že v evropě se bude bojovat a oni se budou za oceánem chechtat

  OdpovědětSmazat
 2. Tohoto pana z Atlanty rad ctu ! On je zahorkly, jako kazdy jizan. Ja se mu ani nedivim ! I jejich prapor jim Nikki Haley zakazala. (Zenska popletena !)

  Uz jsem se o tom zminil nekolikrat. Po vlade obamovi administrace, armada je zdevastovana i s generali a president Trump musi armadu dostat na bojeschopnou uroven. Zmodernizovat ji. Chybi nam regimenty, divize a lode a a jine "hracky", ale nevim co ! (Pro me byla v armade nejdulezitejsi polni kuchyn. Jihoafricka varila lepe nez ta z Atlanty.)
  Ani zdaleka jsem jeste nezkoncil.
  nick HONOLULU

  General Mattis, aby nedopadl jako general Flynn, musi cvrlikat tak, jako to 1/2 kongresu chce slyset, ale to je pouze docasne.

  OdpovědětSmazat
 3. Pokracovani 1:20 !
  Ze svsech jmenovanych osob v clanku je nejnebezpecnejsi pani Nulandova, ktera dokazala udelat puc na Ukrajine za pytel oplatku.
  Ale ona je nemocna ! (Rikal americky internet.) V Cesku se tomu rika mozkova prihoda.
  Fiona Hill nebude mit zadny vliv. (Nemohu napsat proc. Ale vim , ze nebude.)

  Rezimy v jizni Americe se meni neustale a pravidelne, protoze tam chce byt kazdy presidentem, tak se musi vsichni vystridat. . Takze Venezuela, Bolivie, Ekvador se chovani presne podle kostelniho radu. Mimoto mezi Ekvadorem a Peru je valka. Nejakou politickou hodnotu to nema... Nejschopnejsi zeme je Chile to ostatni je kopec srandy.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 4. Psssst ! PRISNE TAJNE ! Kdyz uz jsme u te jizni Ameriky.
  Videli jste dr. Ivana Davida v radionce ?
  On je jako dvojnik CHE GUEVARI ! (To byl take doktor.)

  A plukovnik Slachta, ten je zase dvojnikem
  revolucionare , ktery se jmenoval PANCHO VILLA.

  Pssst a president Zeman ma kamose z Moravy, ten zase vypada jako Curt Jurgens.

  To jsou zajimave veci na svete a vite koho mi pripomina premier Sobotka ? To je cely Benny Hill v akci, ale zjevem byl Benny Hill hezci.
  To jen na zamysleni.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 5. Nas oblibeny presidet Trump NEMUZE odvolat nic z toho co rekl a my jeho stoupenci si pamatujem kazde jeho slovo !

  On bojuje jak nejlepe umi a Kongres - 1/2 mu sabotuje jeho usili.

  Zatim se nedeje nic, co by svedcilo oa sejiti ze smeru, ktery president Trump zvolil.

  To chce pouze trpelivost. Vy v Evrope nemate predstavu o tom bordelu zdedenem po Obamovi. To asi nepujde napravit ani do konce roku ! Stejne jako danovy system.

  Nemuze nikdo ocekavat, ze to, co Obama pokazil za 8 roku Trump zmeni za 8 mesicu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. babababababa

   Smazat
  2. Držíme panu prezidentovi Trumpovi pěsti, ať tam ten svinčík vymete!!!!!!!!!

   Smazat
  3. ..teda,ak správne čítam,tiež očakávate,že sa vojenskopriemyselný komplex tentokrát zahojí na lat. Amerike - iba nízke vedľajšie škody
   - solventnosť "zákazníkov"= zbrane za ropu
   -žiadne nebezpečenstvo náboženského terorizmu
   .. no kto by do toho nešiel? Ja teda od D.J.T presne niečo takéto očakávam..

   Smazat
 6. Pro bezneho Americana je tezke prehodit mozek , kdyz byl 50 let pod tlakem, ze Rusko je nebezpecna zeme pro Ameriku. Mozna i byla!!
  Proletari vsech zemi spojte se!! je nebezpeci pro elitu, neco jako ruda barva pro bejka.

  Ci premier Chruzcev se svym :At chcete ci ne!!! nova generace bude zit v komunismu.
  Vypada, ze mel pravdu ale s vyjimkou v komunismu ci kapitalismu!!
  .Co horsiho je pro Americkou elitu , nezli aby jim se spojilo Rusko s jejich proletariatem a pomahali jim.

  To nebyl pouze Obama, to byl hlavne Clinton, ktery mozna udelal horsi skody nezli Obama. Ale oba jen delali co jm predepsali, presidentska moc je dosti ilusorni v USA, kdyz zlikvidovali Kennedy, Cartera, Nixona...tak jaka moc presidenta??? Tezko rici koho zachranuje Trump , jestli Ameriku ci Americke elity.

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 7. A uz je zase jede probral se z opice a mele a mele a mele

  OdpovědětSmazat
 8. nikto vám nedá viac, než ja vám môžem sľúbiť - že Honolulu ? - vo vašom prípade - veriť je viac, než vedieť - alebo aj - viera hory prenáša, ale nikoho nenakŕmila .

  OdpovědětSmazat
 9. Pan P.C.Roberts je škarohlíd. Má pravdu v tom, že politická voda je silně zakalena a Trump to jenom zhoršuje. Svoje ryby najde jenom nejlepší rybář.
  Sázím na V.V.Putina.
  Sebevražedná válka nebude. U příslušných knoflíků nejsou všichni sebevrazi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.C.Roberts je především realista. A pokud se člověk dívá na běh věcí realisticky, často jej pak nazýváme škarohlídem. A pro nicka HONOLULU - probuď se, s tím Trumpem se toho moc nezmění. Finance, zloději a lháři vládnou světu.

   Smazat
 10. 3:52 - to je prispevek svedcici o tve "velikosti" ducha, zviratko !
  Kdyz nemas co rici, TAK DRZ HUBU. T.j. americke
  prislovi !

  4:58 - Az se stane neco, co neni podle planu , tak budu prvni, kdo zacne narikat, jako Viktorka nad splavem.

  Ze Sorosem je konec do 6 mesicu. Kdyz ne, reknu zdroj informace.
  Je zajimave, ze hodne veci, ktere se deji nikdo v Cesku nepostrehne.
  President Trump a president Putin spolu mluvili hodinu. Pred nekolika hodinami. Hadejte o cem !
  To vam take uslo !
  Pri projevu ke kongresu 28.2. - dodnes se nikdo nezminil o nejdulezitejsi veci. Namahejte si makuvky !
  nick HONOLULU


  OdpovědětSmazat
 11. 5:26... Kanadane jak muzes neco posuzovat, kdyz je u vas tak tvrda canzura, jako byla v radikalnich rezimech v Evrope ?
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Censurované zprávy mají logická pravidla.
   Například: CIA trvala na vlámání do počítačů podle "ruského klíče".
   Závěr: Tím se přiznává, že zná ruský klíč - tedy ho může užít, hodí-li se to.

   Smazat
 12. 3:49 - konci ti sluzba ! Prace pro idioty ! Tak bez chrapat ty ostudo naroda !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 13. Toto je posledni prispevek pro tento den, tak popremyslejte nad taktikou Georga Sorose !

  Kdyz probihala volebni kampan, tak Soros ztratil
  pres $ 1000 x million (billion) a prohral.

  Ted ma neomezene mnozstvi penez, nebot t.zv. "elita", ktera ztraci moc, mu je dava za ucelem vytvoreni chaosu v ulicich americkych mest a blokovani dopravy na nejdulezitesich dalnicich.

  Ta "elita" vi, ze Soros padne, ze je nastrcena figurka, ale jemu je to jedno v jeho veku, nebo to nevidi..Kazdy demonstrator je placen podle toho, jaky bordel nadela v ulicich. Ucelem teto taktiky je vyhlaseni staneho prava, na jehoz zaklade by padla Trumpova administrace. Tim by "elita" byla znovu u moci...

  To co pisi neni nic noveho , pro ty lidi, kteri znaji dejiny.

  Tak pracovali Naciste v dobe Weimarske republiky a Komuniste v Rusku ! A stejne tak i v Bavorsku po roce 1918.

  Situace je o to slozitejsi, ze Madia maji v rukou
  "elity" !

  Jak toto dopadne vi jenom certi a nick honolulu.

  Jedna strana dostane nakopano do trusniku a bude to Sorosova "elita"...Jako pri hre, ktera se jmenuje strategie me MATEMATICKY po zhodnoceni sil stale vychazi, ze na strane Trumpa jsou lepsi lide a vetsi mnozstvi !

  Take zde vznikaji polotajne militantni organizace. Jejich jmena se dovite pozdej. Jedna z nich ma uz 1/2 millionu clenu.
  To o cem pisi zamezuje Trumpovi delat ty zmeny, ktere slibil, napr. zmenu zdravotniho systemu atd.
  (Me to pripomina boj Caesara s rimskym senatem.)

  U vas rozhodne o osudu EU pani Marine Le Pen. Je ji ocekavane volebni viteztvi bude zvoni umiracku pro EU a nebo totalni revize EU, ktere nebude fungovat a opozdi jeji rozpad o 2-3 roky.
  nick HONOLULU - good night.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, pokud se urychleně nezmění chod potřebných částí státního aparátu, tak setrvačnost SEMELE PODSTATNÉ snahy Trumpa o změnu.
   Bez ohledu na to jaké zázemí si teď vytváří. (Pokud nesáhne k revoluci.)
   Nařízení, směrnice, zákony a celý "blahobytný byrokratický aparát" je obrovská setrvačná masa! Pokud tohle ti, kteří mu radí nechápou (a zatím to tak vypadá) tak je odsouzen k nemastným, neslaným vítězstvím a hlubokým porážkám!
   Potřebuje o třídu lepší poradce!
   A plácání o tom, že armáda potřebuje získat bojeschopnost je lež!

   Jestli USA nechtějí nikoho napadnout, tak kdo by byl tak nemyslící, že by měl zájem Ameriku napadnout ?!
   Číňané vědí, že je už poráží ekonomicky. Válku nepotřebují!
   Rusové vědí, že je jich málo, aby mohli kohokoliv okupovat (ke stejnému poznání přišli Američani v Iráku!) a protože válka je vždy o dobytí zdrojů, které ani Evropa ani Amerika nemá, tak všichni by se rádi vrhli na Rusko, které má zdrojů víc, než amíci, Evropa i Čína dohromady! Takže oni jediní vědí, že potřebují mít hodně funkční armádu, což díkybohu mají a všem teď ukazují. Proto zatím žádná válka není (kromě proxy a hybridní - a obě jedou naplno!).
   Severní Korea? Irán? - Tomu věří už jen "užiteční idioti"!
   Kdo zbývá? Spojenci v NATO?
   Kteří jsou ještě víc neschopní a pytlíkují to, jak se dá? Britové, Francouzi?
   Možná Němci, kteří si přestali zákonem omezovat svou vojenskou aktivitu, ve spolupráci s Nory, Dány, Litevci a spol., za účelem dalšího fanatického šíření "demokracie" a "multi - kulturalismu" ...
   Ale to bude ještě chvíli trvat (pokud se jim to podaří) a přes oceán to nedolehne.
   Dobré by bylo se zmínit ještě o jednom poučení, které mají "mocipáni a jejich "vojenští vůdci" z I. a II. sv. války, z Koreje, z Vietnamu.
   Války vždy začínají nepřipravené armády!
   Teprve průběhem války se z nich stávají cca z 60% funkční celky.
   Ale válka, která začne - a hned skončí, nedá nikomu možnost se "zdokonalit" natož vyhrát!!!
   Takže nenechte se krmit kecama vojensko - průmyslového komplexu!
   Pavel p

   Smazat
 14. Nahoře pán Jiří 5:26 píše že Roberts je škarohlíd. Napadlo mně: Víte jaký je rozdíl mezi pesimistou a optimistou. Optimista je neinformovaný pesimista. Jinak ještě tak na okraj: domniváme se, že naše jednání, je jednání svobodné, pramenicí ze svobodné vůle. Toto je omyl, který v minulosti řešil třebas Spinosa, Leibniz, Marx a Freud. Svoboda našeho jednání při řešení libovolného problému stručně řečeno záleží na kvalitě a množství informací, kterých se nám dostalo před objevením se tohoto problému. Svoboda se dá přirovnat ke hře na hudební nástroj.Skladbu, kterou jste se nenaučili, nezahrajete. Setkal jsem se s tvrzením: každý člověk má svou pravdu. Opět omyl. Pravda pojímána jako spravné řešení problému se zjevuje pouze lidem, kteří jsou na její přijetí nejlépe připraveni a takoví lidé se odlišují tím že jsou přirozeně schopnější než ti druzí a především mají lepší informace. Když bude 10 lidí řešit určitý problém, správně /stejný kmen slova jako pravda - pochází od pravé ruky/ k němu přistupuje pouze jeden člověk. A toto měl být příměr. Heslo "Každý má svou pravdu" je objev Nové magorské doby, stejně dejme tomu jako inkluze ve školách, přijimání hord migrantů /všech bez žádného rozlišení/ apod. Dalo by se dále pokračovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Mám rád život. K optimismu mi stačí víra, že budoucnost nezničí skupina sebevrahů prvním zničujícím jaderným úderem.
   ZÁRUKOU MÍRU JE MRTVÁ RUKA!!

   Smazat
 15. Kubice a jeho zpráva - a já myslel, že to byl originál a on už tehdy pilně stvořil plagiát USA praxe, jak likvidovat snadno i lacino kohokoliv, kdo má jiný názor než velení kapitalistické diktatury. Takže ať vládnou kubiciády, demokracie to vzor, pravdě vzdor!

  OdpovědětSmazat
 16. Důvodů proč se eu v této podobě zhroutí, je řada. Jedním z prominentních je ten, že je založena na konfliktu zájmů. Na jednu stranu se mají sejít ti, co nesmí od nikoho doma přijímat pokyny, na druhou stranu mají reflektovat domácí politickou realitu. Na jednu stranu mají upřednosňovat jakýsi evropský zájem, a na druhou stranu nemohou dopustit, aby opatření dopadla tvrdě na domácí aktéry se specifickými odlišnostmi od jiných zemí. Na jednu stranu mají vyslaní jednat nezávisle, na straně druhé demokracie nezávislost na elektorátu nepřipouští. ...A tak by se mohlo pokračovat ještě dlouho a nakonec učinit nutný závěr, že to je celé chiméra, někdo by mohl dokonce říct nebetyčná volovina...To co se teď děje je to, že je lidi definitivně prokoukli, a pokud to nevezme obrat jiným směrem, výsledkem hříchu bude smrt, pomalá nebo rychlá, ale smrt. K smrti to odsoudí lidé, kteří požadují ne méně, ale více demokracie. To je v konfliktu se systémem, který něco takového vylučuje.

  OdpovědětSmazat
 17. 13:15 pane Pavel P,
  kdyby armada nebyla zdevastovana, tak by nebylo 300 generalu v predcasne penzi. President Obama byl postrachem vsech dustojniku a mnozi z nich byli penziovani pro hlouposti. Napr. hral karty, coz je hazard, nebo chodil za milenkou, coz je nemoralnost, atd.
  NAVY, ma nedostatek lodi.
  Takze Trump bude zbrojit a stavet lode.

  To, ze je zde skupina, ktera usiluje o valku s Ruskem nikdo nepopira, ale rozhodne to neni president Trump.

  Kdyz mezi republikany reknu obavu o tom, ze president se malo brani proti klice Sorose, tak mi reknou, ze neni treba zadnych tvrdcich akci, ze je vse pod kontrolou a ze vyhravame.

  Smysleni policie znam velmi dobre, jsou vsude kolem me a vidime se denne.
  Nazor armady NEZNAM vubec. Oni zde nejsou. Ja nevidel dustojnika uz 4 roky.

  Jsem velmi spokojen se svym zivotem a chci, aby to tak zustalo stale ! To je duvod, proc vse, co se deje ve Washingtone sleduji pozorne. Zatim podle meho pozorovani a toho, co rika policie je vse OK.
  Sejdeme se znovu pod Robertsem.
  Jdu ted zjistit co je noveho na severu a chci vedet bude-li president Zeman znovu kandidovat. Fandim mu !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude kandidovat. A těším se na další Vaše info.

   Smazat
  2. Honolulu, co k tomu říct?
   Jen, že za nějakou dobu uvidíme jak to bude dál..
   Pavel p

   Smazat
 18. I Británie už bude do budoucna opatrnější na to, ptát se lidí na jejich názor. Takže referendum bude pomalu v celé Evropě tabu. Možná se ponechá jen na takové případy jako k rozhodnutí jestli postavit sexshop nebo prodejnu potravin.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.