Reklama

pondělí 6. března 2017

Pentagon chce vrhnout pravidelné jednotky Ozbrojených sil USA do útoku na Rakku

6. 3. 2017   zdroj
Po pádu Mosulu bude Rakka posledním "hnízdem" teroristické organizace DAEŠ.
Pentagon trvá na podstatném zvýšení sil USA při útoku na syrské město Rakka, které je "hlavním městem" teroristické organizace DAEŠ v Syrské arabské republice. Napsal o tom 5. března The Washington Post s odvoláním se na zdroj na Ministerstvu obrany USA.

Uvádí se, že Ministerstvo obrany USA již vypracovalo plán nástupu a útoku na Rakku, "hlavní město" DAEŠ v Sýrii. Tento plán předpokládá vydatnou účast přímo amerických vojenských jednotek.

Je upřesněno, že plán předpokládá odeslání do oblasti Rakky sil amerických speciálních jednotek, útočných vrtulníků a dělostřelectva. Budou také zvýšeny dodávky zbraní hlavním silám Kurdů a Arabů, kteří bojují v Sýrii proti DAEŠ. Pod Araby jsou chápáni takzvaní bojovníci syrské opozice.

Připomeňme, že dříve prezident USA Donald Trump nařídil Pentagonu, aby vypracoval plán na zničení teroristické skupiny DAEŠ v Sýrii a Iráku. Nyní je známo, že dokument již byl prezidentovi USA předán k posouzení.

Podle sdělení amerických médií úředníci, kteří byli zapojeni do vypracování plánu, navrhují zrušení omezení počtu amerických vojáků v Sýrii. V současnosti je v Sýrii 500 amerických vojáků. Nejedná se ale o americké vojenské instruktory, kteří pracují jak pro opozici, tak pro teroristy.

Záměr USA na zvýšení své vojenské přítomnosti v Sýrii způsobí další nárůst napětí na Blízkém východě, píše list. Jde o to, že syrská legitimní vláda ne bezdůvodně viní USA z podpory terorismu. Američtí vojenští instruktoři pracují jak v řadách teroristů, tak i v řadách bojovníků "opozice".

Navíc jsou dodávány americké zbraně prostřednictvím satelitů USA na Blízkém východě teroristickým skupinám v Sýrii, včetně DAEŠ.

Přítomnost i těch 500 amerických vojáků v Sýrii (převážně to jsou speciální jednotky) je nezákonná, protože neexistuje příslušná rezoluce Rady bezpečnosti OSN a protože Sýrie americké vojáky nepozvala, na rozdíl od Rusů.

Pokud se Washington vážně rozhodne zaútočit na Rakku s pomocí svých vojsk a také s kurdskými oddíly a bojovníky syrské opozice, nevyhnutelně to povede ke zvýšené konfrontaci mezi syrskými vládními silami a opozičními bojovníky a také Kurdy. Křehké příměří mezi těmito stranami syrské války se může zhroutit.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

53 komentářů :

 1. to jsem zvědavý...
  jak se US ARMY vypořádá s bezletovou zónou, kterou vyhlásili Rusové v dohodě s Assadem v Sýrii?
  To bude mazec!
  Věřím, že ale nebude!

  Věřím, že ale Američané již pochopili, co si mohou dovolit a co nikoliv!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První zkouška. Odhaduji, že Putin překvapí tahem jinde.

   Smazat
  2. Teď jsem četla článek na Rusvesna, že americké ozbrojené síly v Evropě budou stavět vojenské základny na Slovensku, už to vyvěsili na internetu, hledají stavitele, projektanty, budou se stavět letiště, kasárna, autodromy, infrastrura atd. což je zcela nová a dosud neznámá informace. Co na to slovenský národ?

   Smazat
  3. A pozemky na tu lumpárnu jim prodal "pán prezident Kiska" - ten pobožný úžerník. Leo

   Smazat
  4. UTECOU.
   Usa je ovsem specialni zeme nad jine.
   Americti zajatci v Koreji ti silnejsi , okradali sve spoluvojaky. Kdyz tito umirali, vyhodili je ven z baraku...
   Velmi malo se jich dozilo konce valky.

   Smazat
 2. Putin jim asi ledacos vrátí, a kluci to vědí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stanislav Kaluza ano je třeba usa zatrhnout tipec

   Smazat
 3. 21.17.kedy bola vyhlasena bezletova zona ruskom v syrii?nepostrehol som to.dik.

  OdpovědětSmazat
 4. Nesmysl, Amíci se v Sýrii neodváží oficiálně fyzicky angažovat pozemní armádou.
  Nepůjdou proti Rusům a Assadovi.
  Budou jen dodávat zbraně a nějaký specnaz v roli koordinátorů, který tam je dávno.
  Kdyby nasadili armádu, bylo by to ve finále totální fiasko. Rakku by nejspíš společně s Kurdy dobyli, ale kdo ví, chápe že s místníma se nedá normálně domluvit. Vesnice od vesnice jsou lokální náčelníci, kteří se nedomluví ani mezi sebou. Jen Kurdové měli loni 700!!!!! frakcí. Ve chvíli, kdy padne společný nepřítel, začnou se řezat mezi sebou. Na ně platí jen Assad, protože je v Sýrii doma. Stejně jako na Iráčany platil Husajn, což bylo Amíkům jedno, stejně jako jim byly jedno vlastní ztráty. Jenže s růstem ztrát, rostla v USA nespokojenost rodin obětí, což může ve finále stát kretény typu McCain, koryta. Takže asi tak. Čtvrtý Vietnam po Afghánu a Iráku, si ani USA nemůžou dovolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američania nemôžu odísť z vojny s ISIL a stratiť tvár, ako stále pripomínaný "stvoriteľ" teroristických oddielov. Preto je nanajvýš pravdepodobné, že údermi v Mosulu a Rakke sa bude môcť označiť za víťaza. Rozumný Putin im to dovolí. Assad bude spoločne Ruskom, USA a Tureckom nakoniec prinútený akceptovať Rusmi vypracovanú Ústavu. Svoje územia na úkor Sýrie a Iraku dostanú Kurdi, protiassadovská opozícia. Rusom ostanú základne. "Etická"politika nie je vždy realistickou politikou. V oblasti nebude kľud a ľudia v nej nebudú môcť žiť, dokiaľ súbor vyvážených kompromisov nebude presadený - prijatý. Netreba preto Rusov obviňovať z podrazu. Samozrejme, Assad a jeho generáli sú teraz urazení, majú pocit, že víťazia, že zvrátili nepriaznivý vývoj konfliktu svojimi obeťami, ale nakoniec "pochopia". V skutočnosti nemajú lepšie riešenie a to isté platí platí pre Kurdov, "opozíciu" i Turecko.

   Smazat
 5. :-D To jsem se nasmál. Američani mi připadají jako ti naši ,,hrdinové" co vylezli ze sklepů s červenými páskami na rukávech, když už sovětské, nebo americké tanky byly v ulicích našich měst, aby se pustili do boje proti fašistům.
  Když to Syřané za pomoci Rusů dotahují do konce, tak se rychle musí přidat, aby se mohli prsit, že na tom mají taky podíl a hlavně si urvali nějakou tu kost. Škoda, že jim Rusové nepomohli v Jemenu. Nemuseli by odtud zbaběle utéct.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O povstání v roce 1945 evidentně nevíte nic. Urážíte hrdiny. Jste omezený psychopat, který se musí jen předvádět. Ale přitom předvádíte jen svoji duševní a mravní nedostatečnost! Leo

   Smazat
  2. USA pod vedením prezidenta Trumpa za pomoci ruských ozbrojených sil porazila nejsilnější
   světové teroristické uskupení.
   Zpráva z tisku,jak za Napoleona.
   Falešné ledy rozpuštěny falší.
   Už jste slyšeli o Chazarech?Já ne.   Smazat
 6. Dobytí Rakky Syrskou armádou je už jen otázka času. Hlavní důvod proč se Pentagon konečně probudil a chce být v Rakce první je, aby zahladil stopy po své podpoře Daeše. Daeš hlavní úkol nesplnil, bude hozen přes palubu, případně nejbojeschopnější jádro bude převezeno do bezpečí aby mohlo plnit americké zadání jinde, třeba v Libyi.
  Mik

  OdpovědětSmazat
 7. Nejsem si jist,že to bude pro USA jednoduché.
  Vzpomeňte na Ukrajinu letos v zimě.Ukrajinci
  útočili podle americké vojenské doktríny a měli
  veliké ztráty.Teroristé taky nejsou ořezávátka
  a zamýšlený útok nebude procházka.Zajímaly by
  mne skutečné ztráty assadovy armády při bojích
  v Aleppu a Palmýře.O těch se mlčí.Darebáci jsou
  vyzbrojeni moderními zbraněmi americké výroby,
  včetně protitankových a protileteckých.A budou
  je proti USArmě používat.Nevím,zda jsou tanky
  americké armády tak dokonalé,aby je neničili ti
  vousatí kriplové ve větším množství.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle informací z ruských zdrojů při osvobozování Palmyry padlo nebo bylo zraněno cca 200 vojáků Asadovi armády a přes 1000 teroristů ISIL a apol.

   Smazat
  2. pane Majevský,vousatí nejsou kriplové,oni mají vždy brýle,jak správně říká reklama na každém oku i kroku,tudíž jsou inteligentní.
   To,že přepadávali tu a tam nějaké tanky,než
   přijeli k nám na dovolenou,návštěvu,nebo za kulturou,nehraje roli.
   T.N.

   Smazat
 8. ...opravdu esteticky a morálně vysoká úroveň ilustračního obrázku.
  Zřejmě tyto zrůdnosti šíří sadistický onanista a nepřipadá mu to za hranou *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl jsem dříve podobné názory, jako vy. Ale pak jsem si uvědomil, že tyto zrůdnosti nezmizí ze světa, když o nich přestaneme mluvit a ukazovat je světu.
   Tyhle zrůdnosti nedělal jenom IS, ale i velká část syrské "umírněné" opozice. A já si moc dobře pamatuji, jak francouzský prezident volal po její vojenské podpoře v době, kdy na you tube kolovalo bezpočet videí, na kterých tito syrští demokraté řežou hlavy Asadovo vojákům. V jednom případě dokonce pojídají jejich vnitřnosti.
   Kdyby neexistovaly tyto, dle vašeho názoru, sadistické záběry, žila by většina Evropanů ve víře, že jsou Asadovo odpůrci skutečnými demokraty a Holland dělal správnou věc. Tak že jakkoliv se vám (i mně) nemusejí líbit, jsou zveřejňovány i pro naše dobro.

   Smazat
  2. Již chápu.
   Věřím že jste příznivcem i zrůdných obrázků na cigaretových krabičkách.
   Je to váš způsob boje...tytyty nebo budeš platiti :))
   Vaše uvědomění je šíření zrůdností všemi dostupnými prostředky*

   Smazat
  3. Ach jo, je lepší, aby se o tom lidi dozvěděli a něco proti tomu dělali, než aby tam trčely jejich hlavy. Přiblblý sluníčkář, který nechce raději nic slyšet, natož vidět!!!!! Chápeš prd nebo vlastně nechceš chápat a tvoje ironie není k smíchu, ale k pláči.

   Smazat
  4. Jan Petr 7. března 2017 8:20

   človíčku,čím ty přemejšlíš,hlava to určitě není,jinak bys takovou blbinu nemohl napsat,anebo jsi obdivovatel těch zrůd a amíků

   Smazat
  5. Pane Petře, pan Hricák Vám to srozumitelně vysvětlil. Zkuste to pochopit.
   Ani on, ani kdokoliv jiný, kdo je normální, nemá rád zrůdnosti. Ale když se to občas neukáže "černé na bílém", tak taková informace, že se dnes dělají takové (a ještě horší) zrůdnosti, bude mít pro běžného člověka důvěryhodnost na úrovni "..jedna paní povídala.."!
   Pavel p

   Smazat
  6. P.S.:
   A s "protikuřáckou kampaní", která v skrytém plánu má opravdu snížit vnímavost ke krutosti ( o což též velmi silně usiluje již přes 30 let hollywoodská (a obecně "západní")filmová produkce to nemá nic společného. Má se to vůči sobě jako "jako čert a kříž". Tuto fotografii můžete přiřadit k zveřejňovaným dokumentům o nacistických zrůdnostech po II. sv. válce. Včetně exponátů v muzeích v koncentrácích.
   Nebo ty se také, podle Vás, nemají navštěvovat?!
   Pavel p

   Smazat
  7. :))
   ¨pro koho si myslíte že ten model pózuje ?
   Není náhodou chtěné abychom na to koukali...
   ...?
   Kdo čí vůli podporuje ???
   Mimochodem podobné obrázky se šířili i z Větnamu nebo Filipín.
   Myslím že fotograf má americký pas a patří na extrémní weby...*

   Smazat
  8. Jéžiši, to je zbytečný.

   Smazat
  9. nejen Pjakin - objektivně -
   terorismus bez kamer je práce pro kriminalisty.Teroristé - tedy ti Svatí Teroristé, nepotřebují výkoné kriminalisty,ale kamery.Všude.
   Samej uzel a meč nikde.

   Smazat
  10. Jan Petr- po 2.SV Němci říkali- ale to my jsme nevěděli, že v těch táborech ty lidi likvidovali... možná chcete mít také takové alibi- to já jsem nevěděl, že oni jim tam řezali hlavy... Nebo to je jinak? Q.

   Smazat
 9. Netroufám si odhadnout, zda Američané do Sýrie skutečně půjdou, ale troufnu si odhadnout výsledek, pokud se tak rozhodnou. Krom tisíců dalších mrtvých tam nastane další chaos. Kamkoliv přišli, tam nastalo bezvládí, teror a zmatek. Sýrie nebude vyjímkou. Většina Arabů Američany nenávidí a navíc si uvědomují, že DAEŠ je jejich dítětem. Jak to asi může dopadnout?

  OdpovědětSmazat
 10. Zase budou chtít Američané slíznout smetanu z vítězství,co přece známe z obou světových válek.Jak i píše Jaroslav Vinduška,USA se bude chtít udržet na BV za každou cenu.Pokud by opustily Irák,můžou se rozloučit nejen ze Sýrii,ale i s Afghánistánem.Pak by to šlo šupem i v dalších státech Afriky.

  OdpovědětSmazat
 11. Žiadny úmysel Pentagonu nie je seriózny. Za tým sa niečo skrýva. Neverím im ani pol slova.

  OdpovědětSmazat
 12. Američani to ve své drzosti klidně zkusí a pošlou tam své speciální jednotky. Rusové naoko nesouhlasící je tam klidně nechají působit a krvácet. Ono jim to tak rychle a dobře nepůjde viz uvíznutí u Mosulu. Tam také plánovali jak do 14 dnů islamisty vyženou. Přitom důkladně prostudují jejich taktiku, techniku a vojenské možnosti. Nakonec proč je nenechat ať si zaplatí likvidaci svých banditů. Po zničení IS pak budou všichni v patové situaci a budou jednat co dál a jak si rozdělit Sýrii. To že ji rozdělí je naprosto jisté. Podobně jako Sýrie dopadne i Ukrajina akorát, že tu nikdo nebude chtít financovat. Rusové potřebují jen nárazníkové pásmo mezi sebou a NATO a živit ukroušské nácky také nebudou chtít. zbyde to na blahobytné a hloupé EU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. března 2017 8:43
   Ono to není tak idylické. Amerika pod zástěrkou boje proti ISIS, tyto hordy naopak zásobuje a vyzbrojuje. Takže americká účast prodlouží dobu krveprolití. P.K.

   Smazat
 13. Kdo tam ty zkurvené zasrané hajzly zval???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo, to už platí po desetiletí, že ti US huni někam vtrhnou a neobtěžují se ani klepáním na vrata. Natožpak aby vyčkali na pozvání ke vstupu.
   Tyto zmetky zve snad jen jejich vnitřní hlas predátora.
   Ten, co navenek (pro ohlupování světa) blábolí o šíření civilizačních hodnot, aby ve skutečnosti sytil své nenasytné touhy po bohatství cizích zemí.
   A je mu zcela jedno, kolik lidí padne za oběť šíření těch "hodnot".

   Smazat
  2. Asad proti americkým vojenským zásahům protestuje ? Najděte prosím nějaký link na tuto informaci.
   Nenajdete nic, protože Asad není schopen kontrolovat ani 1/3 Syrie a tudíž tam nevládne.
   Už si to konečně všichni uvědomte a neopakujte mantry o nějakém "zvacím dopisu" (co mi to jenom připomíná ?).
   Syrie není normální stát, ale rozvrácená společnost mnoha - asi 15-ti různých kmenů a ozbrojených/neozbrojených skupin, které na tomto území mezi sebou a různě spolu bojují.
   Asad a jeho nájemná armáda je pouze jeden z nich. Asi je nejsilnější, má i letadla a Rusové mu pomáhají s likvidací především jeho politických oponentů. Které donedávna podporovali zase na oplátku Američané.
   Podle statistik na IS dopadaly ruské bomby pouze asi v 5% případů (údaj z 10/2016), ostatní mířily na opozici - která v mnoha případech bojovala také proti IS. Americké a západní zásahy proti IS vykazují napropsto odlišnoou a opačnou situaci. Převážná většina úderů byla namířena proti IS.

   Smazat
  3. Re (15:19):
   Patrně jen kouzlem nechtěného vlastně potvrzujete, že US huni, kteří v Sýrii skutečně podpořili a i dnes podporují ozbrojenou opozici (dříve to byl totiž i IS(IL), jenže ten se jim vymknul), tak tímto porušují základní zásady mezinárodního práva vepsané do Charty OSN.
   Od samého počátku jejich syrské "kampaně" usilovali o násilné svržení režimu té země, vč. legitimního prezidenta.
   Okecávat tuto podstatu hrubého porušování mezinár.-práv. norem tím, že porovnáváte jakési statistiky úderů, je úsměvné.
   Rusko je v Sýrii legitimní silou, protože podle oficiální mezistátní smlouvy. A nikoliv proto, aby v Sýrii šířilo jakési (domnělé či pokrytecké) hodnoty.
   USA ani jejich regionální lokajové (vč. aliančních spojenců) v Sýrii neměli a nemají co pohledávat. Neměli a nemají tam podporovat nájemní zmetky, protože tím zcela záměrně vyvolali válku mající povahu jak vnitřního, tak i vnějšího konfliktu. Nesou tudíž odpovědnost na rozval té země, jejího státu, její ekonomiky a její lidské oběti.

   Smazat
  4. Pro A z 7.3.17 v 15:19h :
   Píšete tu neskutečné bludy.
   Odkazů na realitu je dostatek, když budete hledat pod heslem "postoje Syrské vládydy", ne jen tyto dva :
   https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/asad-odkazuje-usa-americki-vojaci-su-syrii-vitani-ak-budu-bojovat-nami.html
   http://www.securitymagazin.cz/zpravy/rusko-varuje-usa-neutocte-na-asada-1404053000.html
   Pavel p

   Smazat
  5. Oprava : "..vlády..."
   A Vaše definice legální vlády - uznávaného člena OSN je legrační.
   Pavel p

   Smazat
 14. S tou úvodní fotkou je to dost za hranu. Málem jsem se pozvracela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona i videa jsou drastická. Vydržím se dívat tak minutu, dvě. Ale jak psáno, vidět to musí být, protože by to byla jenom " špinavá propaganda" a nejspíš toho prolhaného Rusa co si dovolí psát pravdu

   Smazat
 15. Anonymní 11:04
  Jen aby editora nehnali k soudu jako Le-Penovou.

  OdpovědětSmazat
 16. Amerika si chce zřejmě vykolíkovat část syrského území jenom pro sebe. Asi tam někde bude sídlit další camp typu Bond Steel jako na srbském území v Kosovu. Prostě heslo "rozděl a panuj" v americké praxi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Když vychcaný Trump neuspěl s americkými tzv. bezpečnostními zónami, pochopil, že si musí svůj díl kořisti vybojovat. Taky si může vylámat zuby, předchozí "úspěchy" US Army o něčem nasvědčují...

   Smazat
 17. Tak co Trumpofilové?
  Ještě máte iluze, nebo jste už vystřízlivěli?
  Je vcelku jedno která loutka je zrovna nájemníkem v Bílém domě....

  OdpovědětSmazat
 18. 11:17 Irák už je roze..aný na věčné časy, tak proč totéž nezařídit i v Sýrii, kde bylo zničeno příliš mnoho nájemních bojovníků pod názvem Islámský stát a je jim třeba pomoci se vzpamatovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano,rozesrané v původní podobě se nevrátí.
   ale pořád probíhá boj a nikdy neskončí.
   názorná ukázka:v době nekonečných válečných
   hrůz se jeden umyl vzal na sebe bílé stoupl
   si a řekl: ne.nebudu vraždit.je to špatné.
   Normálních lidí se zvedlo více a říkali si Křesťané.A byli vražděni.To se nelíbilo křesťanům a začali mydlit nekřesťany.A v době
   nekonečných válečných hrůz

   Smazat
  2. "...řekni, kde ty kytky jsou,..." Q.

   Smazat
 19. Anonym 7.3. 10:58
  Přečtěte si ještě jednou můj příspěvek. Já tam přece nepíši o hrdinech kteří bojovali na barikádách. Před těmi mám maximální úctu. Já mám na mysli ,,hrdiny", kteří si natáhli červené pásky s písmeny RG a začali ,,bojovat" proti fašistům až bylo po všem. To jen pro vysvětlení.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pravda je taková že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropští živlové vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků.

   Smazat
  2. Hezké vysvětlení. Němečtí řezníci si prostě jenom přáli mírumilovně pobrat majetek a odejít, zatímco hloupé české ovce, jim to zrádně záviděly. P.K.

   Smazat
  3. Pane Milane, jako vždy, je všechno složitější.
   Za prvé : "Spodina, grázlové a "kariéristi" se VŽDY PŘIDÁVAJÍ ke všem "větším revoltám" (= revolucím, povstáním, apd., ..). Když už pro nic jiného, tak proto, aby si "užili", nakradli, či se zamaskovali.
   Dále platí, že již dlouho všechny nové režimy přebírají od poražených všechny, které mohou použít (ne jen) ve svých represívních orgánech. V nových dějinách to platí od nacistů, přes Američany až po naší "po-podrazovou vládní garnituru".
   Dnes již jen výjimečně, ale před 15 lety jste mohl najít ještě dost očitých svědků ( = aktivních účastníků) kteří se zúčastnili Pražského povstání, kteří by Vám potvrdili, že to byl opravdu spontánní projev šestiletého vzteku, že nám bylo znemožněno se bránit a nadšení, že konečně na ty fašouny můžeme (dost často to byli mladí kluci beze zbraně a zaplatili za to životem).
   Zajímavá perlička : Jeden z vedení Povstání již jako starý pán, mi popisoval, jak byl vyslán do Plzně za generálem Pattonem, aby jel na pomoc Praze a jak jím byl odmítnut (Patton dokonce zakázal asi cca 2 tis. ozbrojených plzeňských Čechů odjet z Plzně na pomoc Praze (víc ve starých Blistech : http://blisty.cz/art/46674.html ).
   Pro A z 8.3.17 v 8:13h : Nejste ten Anonym, co se zde v komentářích snaží prosazovat germanizaci a zánik českého národa?
   Pavel p

   Smazat
 20. Anonyme 8:13...Tedy ono se špatně diskutuje, když nevíte s kým. Ale budiž. Můžete mi vysvětlit co, nebo kdo jsou ti vaši ,,antievropští živlové?" Jestli tím myslíte český národ, nepíši Pražané, protože povstání vypuklo a proběhlo na více místech v protektorátu. Tak podle vaší logiky jejich protivníkem byly ,,proevropští živlové", tedy německá armáda, potažmo III. říše. To snad přece nemůžete myslet vážně!
  Jinak tady mícháte neslučitelné. Vlastence, kteří povstali v konečné fázi války proti německé armádě s lůzou, která vylezla z děr až bylo po všem a svoji ,,hrdinskost" si dokazovala vražděním německých žen, dětí a starců. Pokud jde o to povstání. Je nemyslitelní, aby vypuklo třeba o rok dřív. Skončilo by to totální decimací českého národa. Konečně...snad víte jak dopadlo Varšavské povstání.
  A na závěr. S vašim názorem nesouhlasím, ale máte na něj právo. Nevím jak se jmenujete, kdo byli vaši předkové. Připadá mi, že se tady zastáváte těch vašich ,,proevropských živlů". Kdyby Hitler vyhrál, možná by jste tu nepsal, protože vaši předkové by byli součástí ,,konečného řešení."
  PS: Jinak já mám předky maďarské a děda byl poručík maďarské armády. Padl na východní frontě. To jen pro vysvětlení, aby jste mne nenapadl, že jsem jednostranně zaujatý.

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.