Reklama

sobota 11. března 2017

Podvod s hranicí chudoby a co to je ta střední třídaJosef Mrázek
11. 3. 2017
Kolonizátoři, kteří nás okrádají, vymysleli výpočet, podle kterého je v České republice méně chudých, než v nejbohatších státech Evropy. Je založen na definici chudého občana, to má být ten, který má menší čistý příjem, než 50% až 70% mediánu mezd po odvodech a zdanění a s přihlédnutím k tomu, zda je to pracovník nebo důchodce a podobně. Statistici došli k tomu, že nedostečný příjem má jen asi 10% Čechů, takže jsme bohatější než Rakušani, kteří jsou chudí, i když berou třikrát tolik, o Dánech a skoro všech dalších ani nemluvě.


Tento výsledek je umožněn tím, že český zaměstnanec dostává za svou práci v průměru jen tři pětiny odpovídající mzdy a úměrně tomu je menší i medián mezd. Měnové ztráty špatnými kurzy do toho nepletu. Výkonu ekonomiky odpovídající medián mezd by tedy měl být o 67% vyšší, a v této výši by měl být použit při posuzování dostatečnosti příjmu. Potom by vyšlo, že podle uvedené metodiky je nedostatečností příjmu v ČR ohrožena více než polovina obyvatel a rázem bychom se jevili jako nejhorší, nevíce okrádaní. To už vypadá mnohem věrohodněji.

A když jsme u vysvětlování, dovolte ještě pár slov o střední třídě. Zmiňuje se o ní kde kdo, také premiér, a tváří se, že mu máme rozumět. Tak jsem si k tomu udělal výklad.

Rozdělil jsem občany do tří tříd. Ta první jsou lidé, kteří produkují málo, nebo nic a jsou odkázáni na pomoc. Ta třetí, vyšší třída, jsou majitelé všeho možného, jako hmotných a duševních statků, peněz, držitelé smluv, funkcí a moci a produkovat nemusí nic užitečného, jsou to naši páni. A zbývá ta střední třída. Ta je moc důležitá pro obě zbývající třídy, protože ona produkuje to, co udržuje tu první třídu při životě a hlavně to, čeho se zmocňuje ta vyšší třída. Proto se každý člen vyšší třídy zajímá o zdraví střední třídy a občas ji i hýčká, tak jako se naši předkové starali o dobrou dojnici.

25 komentářů :

 1. Idiot Mrázek který sežral Šalamounovo hovno a "fundovaně" se vyjadřuje naprosto ke všemu, zdravotnictvím počínaje a centrálním bankovnictvím konče, opět jak je jeho dobrým zvykem blábolí hovadiny, nezná nejzákladnější pojmy a pácá pátý přes devátý.

  Aniž by měl potuchy co to je, tak píše o "relativní míře chudoby" což je pojem znamenající jaké procento obyvatel dané země má příjmy nižší než 60% mediánu příjmů v dané zemi.

  Jedině tak se dá něco porovnávat. Protože jinak by ten blbec musel použít absolutní míru chudoby, která je pro všechny země příjem nižší než 2 dolary na den a zjistil by potom že u nás není chudých 10% obyvatel, ale 0.1%.

  Jaká je vlastně kvalifikace pro to aby sem člověk mohl psát?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:38 fajn, zahajujete „idiotem“, pokračujete „hovnem“ a argumenty se opíráte o parametry stanovené bůhvíkým, nejspíš tak, aby co nejlíbivěji překryly realitu. Pokud bych chtěl měřit „chudobu“ věrohodně, musel bych vzít cosi jako spotřební koš určitého „kulturního“ okruhu – základní životní potřeby: strava, oblečení, bydlení, zdravotnictví, vzdělání, kultura – tyto náklady v dané ekonomice a tamtéž reálné příjmy na hlavu. Tak nějak. To současné měření rozdíly mezi jednotlivými ekonomikami ignoruje, takže pokud něco vůbec charakterizuje, tak snad sociální sratifikaci. Nebo co. Chytráku.

   Smazat
  2. Na rozdíl od tebe tomu pan Mrázek ale rozumí.

   Smazat
  3. No a jakou bys doporučoval kvalifikaci k tomu, aby člověk byl způsobilý psát diskuzní příspěvky? Asi v první řadě je to slušná výchova - která tobě zásadně chybí anonyme 19.38. Poučuješ autora článku, ale sám jsi ubohé,sprosté, nevychované prase. Hnusný sprosťák, jehož argumenty jsou urážky a nadávky.Není jasné, jestli jsi sežral Šalamounovo hovno, ale je evidentní, že sám jsi hovno - nevychované a sprosté. Ty nejsi vůbec způsobilý psát do diskuzí -o kvalifikaci autorů článků ty se nestarej.

   Smazat
  4. 19:38 Vy jste opravdu veselá kopa. Tvrdíte, že pan Mrázek něco nezná a dokazujete to tím, co on tvrdí hned v úvodu článku. Jste buď komik nebo vůl, můžete si vybrat. Pokud vám nesedí úvaha pana Mrázka tak se podívejte na tento článek "Češi chudí teprve budou, a brzy...":
   http://blisty.cz/art/85913.html

   Máte rád statistiky. Speciálně pro vás přidávám tyto grafy Eurostatu. Tam uvidíte, kam jsme se za 27 let svobody, demokracie, kapitalismu a řízení státu profesionály vypracovali.
   http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/e/ed/Estimated_hourly_labour_costs%2C_2015_%28EUR%29_V4.png

   http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Annual_net_earnings,_2015_(EUR)_V2.png

   Smazat
  5. to 19:38
   Milý pane ptáte se:
   Jaká je vlastně kvalifikace pro to aby sem člověk mohl psát?
   a hned si sám sobě jako pisatel do NR odpovídáte:
   Idiot který sežral Šalamounovo hovno a "fundovaně" se vyjadřuje naprosto ke všemu.
   GRATULUJI VÁM, právě jste velice výstižně označil sám sebe. Takovou sebereflexi hned tak nevidíme.

   Smazat
  6. Provokatere, nevidim jediny prispevek, kde bys byl dotazovan na hodnoceni autora, to zaprve. A tvuj prispevek k veci nic nerika, to zadruhe. Od dubna jsme zarazeni mezi rozvojove zeme a prave na zaklade nizkych prijmu. My ale uz mezi rozvojove zeme jsme zarazeni davno, viz kurz koruny. A podivejme se treba na kurz ceska koruna a mexi peso a budete hned vedet, ktera bije. Na treti pricce od konce je CR s duchody v EU.
   Cesky narod je v likvidaci, to je zaver. A jestli se nechteji nechat zlikvidovat, musej zlikvidovat oni ty, kteri ji zapocali ( zakon akce a reakce ).

   Smazat
 2. kolik šalamounových hoven si sežral, tolikrát jsi čechem

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Mrázku, i pokud by jste neměl na 100% pravdu, tak ji určitě máte na 99,9% !!! Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 4. skutečnost se mění podle nasazených brýlí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:16 skutečnost - objektivní realita ne, pouze její popis...

   Smazat
 5. Za sebe musím konstatovat,že jsem docela dost
  bohatý.Bohatý jsem životními zkušenostmi,což
  také není k zahození.Co se týká hmotných statků,
  jsem majitelem věčného oného.Ale to mi zase
  nemůže nikdo odcizit a o onen hmotný zase nikdo
  nestojí.Tak jsem v poklidu.Můj život se skládá
  už jen z čekání na smrt,tak jsem spokojen.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. pan mrázek má pravdu proč nás zařadily do rozvojových zemí protože máme nízké mzdy

  OdpovědětSmazat
 7. 10% predstavuje 1 milion lidi. Za socialismu nebyl NIKDO na hranici chudoby. Udelali jsme velky pokrok a kazdym rokem bude vetsi a vetsi. Jak to byva v kapitalismu .... zmenit by se to mohlo jedine, kdyby Kelner a Babis a jim podobni meli kazdym mene a mene rokem - tim, ze by sve zvysene zisky rozdavali chudym. Zajimave je pro mne to, ze socialismus jsme volili jako jedinou moznost, jak lidi mohou zit stastne, my, emigranti do USA, ja a Albert Einsten. On po 9 letech v USA, ja po 4. Jeste se k nam pridal - podle toho, ze se z USA vratil a co vlastne rika ve vsech knihach - Jan Werich. Problem je jen v tom, ze az na nas 3 - vsichni ostatni lidi jsou daleko chytrejsi nez my.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za komunistů byla přece jen alespoň nějaká "spravedlnost" v mzdové politice! Horník v letech 1967-70 měl cca od 2000 po 3500kč. Ředitel na pobočném závodě dolu měl cca 5000kč. Je to údaj, který je přímo od tohoto ředitele. Kolik měl na ředitel celé šachty, sloužit nemohu, protože jsem se to nedověděl. Zaměstnanec v "opravárenské základně revíru" OKD měl v letech 1975 cca 2300-3000, na šachtách výdělky stouply až na cca4-6000KČ. Závodní lékař v té "opravárenské základně" měl cca 4500kč.
   Nic nedodávám, nic nekomentuji. Jsou ro údaje přímo od konkretních zdrojů, kterých se výdělky týkaly. To jen pro dokreslení "komunistické nespravedlivé chudoby". Stačí so porovnat dnešního "produktivního a manuálně pracujícího" člověka a dnešního lékaře a nebo ředitele, pardon, managera státního podniku.

   Smazat
 8. nízké příjmy nás uchránily před zájmem uprchlíků

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakých uprchlíků ? Myslíte ty parazity organizovaně přesouvané do Evropy ? Skuteční uprchlíci žijí bídným způsobem v utečeneckých táborech v oblastech sousedících s místy, odkud museli prchnout, a rozhodně nemají prostředky na to, aby se vydali parazitovat a škodit do Německa či Švédska. Až se tyto cílové země vyčerpají, tak budeme na řadě i my, je to jen otázka blízké budoucnosti. Mysleme na to při volbách a připravujme se na přežití.

   Smazat
 9. je to spravedlive vovar na hradě ma pětset tisic měsičněa žadny arbajt do sve portmone o vydajich netřeba kometaře no a ja mam dvacet hrubeho a tvrdy arbajt spolu je to pětset dvacet děleno dvěma rouvna se dvěstě šedesat tisic čista ruka mesačně kdo znas by s toho nevižil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vovar na hrade se jeste navic lidem vysmiva, kdyz rekne, ze duchodci mohou platit stovku denne v nemocnici, ze jim jeste 8 tisic na mesic zbude! Pritom se jezdi predvadet po republice a moc dobre vi, ze na Morave je prumerny duchod 8 tisic. Zmetek. A lidi ho jeste pujdou volit znovu... zaslouzi potrestat za vlastizradu...

   Smazat
 10. Vážený pane Mrázku, jak blaze se to českému člověku poslouchá: nemáme chudé lidi, máme miliardáře, mněli jsem nejlepšho ministra finamcí (a tento ani nepotřeboval ekonomické vzdělání pouze rychlostudium v parlamentu). No není naše vlast zemí neomezených možností?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 8:41 copak „vovar na hradě“ s 500 tisíci. Nevím přesně jakou nominální hodnotu má prezidentská apanáž, ale vím, že je prvním prezidentem republiky, který byl zvolen přímo a vím, že všichni jeho předchůdci, volení pouze politiky, byli ekonomicky zajištěni obdobně. Tuším také, že významnou část této apanáže všnuje nějakému fondu, že v předchozích politických funkcích nezbohatnul, ale co je podstatné, apanáž jako např. poslanci si zákonem neurčuje a zdaleka neinkasuje tolik, kolik všelijací „manageři“ včetně těch na vrcholu podniků se státní účastí. Možná by stálo za to, všimnout si i některých státních úředníků. Hlavně, 8:41, že pro tebe je prezident republiky „Ovar“. Není těžké uhodnout kdes‘ to vzal a jaký mindrák tě nutí sem to psát. Omezenče.

   Smazat
  2. Anonymní12. března 2017 14:14

   Ovar je vystizne oznaceni, nejde jen o vzhled. On se vysmiva okradanym lidem, a hraje si na lidumila.
   Jestli to nevidite, mate omezene schopnosti Vy...

   Smazat
 11. Abych mohl reagovat na vzdělance 8:41 a 14:45 musel bych se nejdříve upravit na jejich mentální vlnu a to
  je asi 3,5 promile.

  OdpovědětSmazat
 12. Žiji na pomezí Polska, Slovenska a Česka a do všech tří zemí často jezdím. Pozitivně tvrdím, bez všelikých složitých statistik, že v okolí trojmezí těchto tří států, tak do vzdálenosti 200km, jsme my nejchudší zemí. A tečka. Co se týká střední třídy, tak je to s ní, jako s každým středem. Nemá sociální základnu. Je pohyblivý. Takže je to sociology vyagregovaný pojem, sloužící pouze k tomu, aby tito mudrcové popírali sociální, neřku-li dokonce třídní boj. Čímž od samého počátku vznikání tohoto pojmu bojovali s Marxem.

  OdpovědětSmazat
 13. Hezké jak se tam na hoře někdo ohání Rakouskem a západem vůbec,že jsou bohatí a mají trojnásobný plat.Dodal bych že Češi vůbec netuší jak dobře se mají,jelikož v Rakousku jsem prožil 10let. Náš průměrný plat je 28000kč,-hrubého-kdo ho má? V Rakousku je to 2300eur,-hrubého,to je dvojnásobek,to hodí slabých 1600,-čistého. 35% lidí dělá za 850,-hrubého. Byty stojí až 3x víc než u nás,pojištění za auto,či jiné poplatky a služby stojí až 10x tolik. Zkuste doktora,pokud se vůbec k nějakému,kromě praktického dostanete a počítejte že pojišťovna zdaleka neplatí co u nás a péče té naší nesahá ani po kotníky. Školství je podobné,polovina Rakušanů sotva prolezlo základní školu. Pozor nemají zvláštní,je to integrováno,proto se nemůžete divit,že běžný občan ani neví,že máme společné hranice. Kvalita potravin je ve skutečnosti hrozná,pocítil jsem to na zdraví,které se mi vrátilo po užívání českých potravin. Cena je také o dost vyšší,pokud nenakupujete v socka obchodech,jako je Lidl nebo Hofer. Proč to na první pohled vypadá že tam je vše paráda,že oni mají lepší silnice? Protože to je kapitalismus,z benzínu má stát víc peněz než z alkoholu a cigaret ale musí se lidem umožnit ten benzín projezdit a příroda tím vezme za své,stačí se pořádně rozhlédnou a zjistíte že platí hláška z filmu Osmy-slyšíš to ticho,tak o tom si kapitalista může nechat jenom zdát......

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.