Reklama

.

.

čtvrtek 23. března 2017

Pokus o vymývání mozků nemůže být úspěšný

Václav Marek
23. 3. 2017    DOPLNĚNO
Manažeři Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se snaží za peníze zákazníků vymývat mozky svobodným, sebevědomým a odpovědným členkám a členům našeho spolku Maloodběratelé elektrické energie z. s. 


Jednoduše řečeno, se snaží nás přesvědčit, že zelená je vlastně modrá. Jejich motivace je jednoduchá, přestože absolutní většinu financí na činnost ERÚ poskytují po zavedení diskriminačního principu maloodběratelé, tak na jejich posty je nominují úplně jiní lidé, a těm by se znovuzavedení spravedlivého principu do regulovaných plateb za elektrickou energii vůbec, ale vůbec nelíbilo.

Ta naše „modrá“ o kterou usilují členové našeho spolku podporováni členy spolku Sdružení nájemníků ČR z. s. je spravedlivý princip účtování nákladů za regulovanou část platby za dodávku elektrické energie. Základem je správně přiřazený způsob určitému druhu nákladů, respektování skutečného svobodného požadavku zákazníka, který nejlépe vyjadřuje jeho pravidelná roční spotřeba v kWh a respektování maximálního příkonu, který zákazník může odebírat v době, kdy všichni spoluzákazníci napojení na stejné jištění třetího stupně směrem od spotřebiče odebírají také maximum. Všechny tyto tři podmínky spravedlivého principu splňoval způsob účtování za dodávku elektrické energie v ČR do 1. 7. 2001. Největší chybou tohoto principu byla jeho spravedlnost.

Ta jejich „zelená“ o jejíž zachování usilují úředníci ERÚ, MPO (Ministerstva průmyslu a obchodu), velkoodběratelé a manažeři energetiky je diskriminační princip účtování nákladů za regulovanou část platby za dodávku elektrické energie. Důvod je transparentní. Pro všechny výše uvedené skupiny je tento princip výhodný. Základem je přiřadit každému druhu nákladu takový způsob platby, aby 95% platili maloodběratelé. Požadavek zákazníka určili dne 1. 7. 2001 úředníci ERÚ a rozhodli (na všechno mají nekontrolované kompetence), že to bude velikost jističe před elektroměrem, ale pouze u maloodběratelů. Jako maximální příkon určili úředníci ERÚ „Teoretickou možnost za podmínky, že spoluzákazníci nebudou odebírat maximální příkon“. Ideální pro výše uvedené skupiny, pouze několik milionů maloodběratelů je diskriminováno.

V současnosti obnáší tato diskriminace pouze několik stokorun ročně. Ale zkuste vysvětlit důchodci, že ještě několik stokorun za nemocnici, pak ještě několik stokorun za vodu a když jste u padesáté položky, tak jsou to ročně desetitisíce. Všichni výše uvedení úředníci zneužívají skutečnost, že 99% maloodběratelů této problematice nerozumí. A většina poslanců, kteří by mohli tuto situaci změnit také ne. Obrátili jsme se proto alespoň na členy HV (Hospodářského výboru) Poslanecké sněmovny a Podvýboru pro energetiku, u nichž je předpoklad, že o tom něco ví. Informací je tolik, že se na ně musíme obracet v několika vlnách a když nám na 26 elektronických zpráv potvrdí příjem 6 poslanců (3 z hnutí ANO, 2 z KSČM, 1 z KDU-ČSL, Úsvit a SPD zde poslance nemají) a ani ze strany, která veřejně deklaruje podporu občanům nikdo, tak u nás převládá názor, že stranické půtky a hon na Babiše jsou jim přednější než problémy občanů.

Máte-li někdo kritická slova k našemu snažení nebo nám chcete vyjádřit podporu, můžete použít naši spolkovou e-mailovou adresu smaee2016@gmail.com.

18 komentářů :

 1. Sdělení je příliš stručné. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stala se chyba. Větší část chybí.

   Vymazat
  2. A v Kremlu zase slavili a chlastali...
   Protoze .
   SETKANI S TRUMPEM BYLO PRO MERKEL VIDITELNE NEUSPESNE A NEZDARENE.
   NEDOSTALA ANI PRES VELKOU OCHOTU A SNAHU.. POVOLENI ...VLEZT TRUMPOVI DO PRDELE.
   Ze zivota dnesnich politiku a ze zivota dnesnich feministek a ze to zivot asi neni. Ani se to nepodoba normalnimu zivotu.
   A TAK ODJELA ZKLAMANA A FRUSTROVANA A ODKOPNUTA OD SAMY PRDELE...
   pokracovani snad jindy...

   Vymazat
 2. Diletanství a podlomený charakter našich porevolučních vůdců snad nejlépe dokumentuje stav naší energetiky. Jestli bych zprivatizoval zbytek průmyslu, tak energetiku, ale třeba i zásobování obyvatelstva pitnou vodou, si měl stát ponechat ve svých rukou. Kdysi jsem se naivně domníval, že nás kapitalisté naučí ekonomice a hospodárnosti. Dnes máme většinu vodárenských společností v soukromých rukou a ty ruce, místo aby se o majetek staraly způsobem řádného hospodáře, nás dřou na kost, aniž by vyměnili jedinou vodovodní trubku nad rámec havárií.
  A s energetikou je to hodně podobné.

  OdpovědětVymazat
 3. čez je proto rozdělen na polo statni a soukromou firmu aby se lepe kradlo a dojilo bez kontroly no a v zuper kancelařich a bouracich vybavenych podle verneovych snu sedi sami komunisti svazaci a estebaci kteři si to hodovani uživaji na plne pecky - vaš byvali zaměstnanec

  OdpovědětVymazat
 4. Poslední informace,ČEZu klesl zisk,prý bude méně dividend,to je první,co zajímá soukromé majitelé akcii ČEZu.ČEZ si rozparcelovali ti největší mafiáni ve státě.ČEZ prodej s.r.o.Topolánkova společnost.ČEZ jako celek,všechno jde přes Kellnerovu banku a když vidím Kellnera,tak ten stín ukazuje Klause.

  OdpovědětVymazat
 5. V rozkradenym cesku je vsechno mozny

  OdpovědětVymazat
 6. V poslední době docházím k přesvědčení, že naším největším problémem jsou veřejno-právní média tj. ČR a ČT, které nejenže neobjektivně informují občany, ale o co horší dělají propagandu a manipulaci.Kromě toho se rády zúčastňují různých "štvanic a kampaní" jaké snad byly jen v padesátých létech.

  OdpovědětVymazat
 7. Dle mého názoru je příspěvek pana Marka tak nekonkrétní,že na něj nejde reagovat.Já osobně vím jedno po odstranění paní Vitáskové-cca srpen 2017- bude nahrazena tzv.radou,která bude složena ze zástupců energobaronů a ti zavedou na druhý pokus tzv.platbu za velikost jističe před elektroměrem a to bude pro 99 % maloodběratelů bytů,domů,garáží,chatek apod.znamenat platbu tisíců korun do kapes těchto energogaunerů ČEZ,Eon a podobně,takže pokud chcete tomu zabránit tak nevolte žádnou stranu zastoupenou v parlamentu a senátu,protože tyto strany jsou s těmito gaunery propojeny finančně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omouvám se za chybu, doufám, že zbytek textu bude co nejdříve dodán. Po odchodu Vitáskové nás skutečně nic dobrého nečeká.

   Vymazat
 8. Myslím, že předchozí příspěvek to vystihl velice dobře. Nicméně se domnívám, že ta změna proběhne až po volbách, zejména, když se znovu svěříme do péče ČSSD, TOP 09, lidovců, ODS. Proto by občané měli vyzkoušet neopotřebované strany a dát oddechový čas těm partajím, které 27 roků vodí občany na vodítku a zejména tahají za nos.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na ANO bude hůř. Oligarcha oligarchy nepodrazí.

   Vymazat
 9. Horší je to,že celá vláda,které posílám maily včetně eru mlčí a hraje mrtvého brouka.ČT a ČRo melou něco o tarifech za volání,ale o podvodu platby za velikost jističe před elektroměrem je ticho po pěšině.Ty kurvy ,to mají dobře vymyšlené jen čekají po volbách.Takže občané vzpamatujte se a do parlamentu nevolte žádnou stranu,která tam nyní je včetně ANO.

  OdpovědětVymazat
 10. Prosím vás, vždyť je úplně zbytečné si stěžovat. V kapitalismu a demokracii jsou přece na špici "podnikatelé" a ti přece podnikají pro svůj zisk. Vše ostatní je jim doslova "ukradeno". A kdyby náhodou nebylo, byli by to ještě podnikatelé pro zisk? Vždyť i ti námi zvolení žijí pouze ve svém světě viz https://www.youtube.com/watch?v=SLTYQC8yZu0.....to stojí za opakovaný poslech...

  OdpovědětVymazat
 11. Pochopili ? Já ne. něco proběhlo v televizi ? Nemám TV.

  OdpovědětVymazat
 12. Lidi to nebudou, tu elektriku, kupovat. Soběstačnost není drahá. Dnes panely klesly na 15 % ceny před 10 lety,....https://www.youtube.com/watch?v=TtVAa9cK8zg&t=95s

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy Anonymní23. března 2017 20:39 jste se patrně pomátl.To celé vymyslili velkobaroni v energetice v čele s Urbanem,Mládkem a spol.aby z nás vyždímali další prachy,přece se musíme jako lidé bránit a těchto kurev se musíme zbavit jakýmkoliv způsobem.

   Vymazat
 13. MPO vedl Miroslav Grégr
  ministr průmyslu a obchodu
  22. 7. 1998 - 12. 7. 2002
  ERU byl předseda Pavel Brychta 22. března 2001 – 31. srpna 2004
  a předtím krátce Pavel Prouza 8. února 2001 – 21. března 2001
  kdo tuto prasárnu a podvod na občanech ČR zorgaizoval to ví oni sami a jejich pacholci.

  OdpovědětVymazat