Reklama

.

.

úterý 14. března 2017

Politické školení mužstva ve Finsku: Jak čelit ruské propagandě

J. Loudil
14. 3. 2017
Několik set finských politiků se nedávno školilo na jakési místní vojenské základně, jak úspěšně čelit - "ruské propagandě". Prý k tomu v podstatě stačí několik maličkostí = vymýtit doma korupci, tvářit se, že jsme silní v kramflecích, neustále vždy a všude se plácat po zádech jak jsme dobří a prostě pořád lidem prodávat jenom samá pozitiva. No, opravdu nevím, zda je to obecně použitelný recept! Pokud by si totiž Finové "servírovali" o svých současných spojencích opravdu - "nezkalenou pravdu" , pak by tam probírali třeba toto :

1. Bílý Dům v USA byl postaven černými otroky, kteří byli na tuto práci pronajímáni jižanskými otrokáři za pár dolarů ročně .

2. Prezident Washigton také vlastnil otroky, občas je vyměňoval za pár beden rumu.

3. Až do roku 1895 byli v USA masově vyvražďováni Indiáni. Celkem jich v Severní Americe zavraždili kolem 7 milionů.

4. Socha Svobody byla v New Yorku vztyčena roku 1886, tedy v době, kdy stále probíhalo vraždění místního obyvatelstva = Indiánů. Tedy ta -"svoboda" - poněkud smrdí!!

5. Až někdy do roku 1962 platily v USA protičernošské rasové zákony. Černoši nesměli do divadel, muzeí ani kin pro bílé. Pokud do autobusu MHD nastoupil běloch a nebylo tam místo k sezení, musela i těhotná černoška vyskočit a bílému muži nabídnout své místo.

6. V roce 1964 připravily USA tzv. "tonkinský incident", aby jejich žoldáci mohli vtrhnout do Vietnamu. USA pak ve Vietnamu zavraždily 2 miliony lidí. Než byly poraženy.

7. Začátkem roku 2003 USA rozšířily do světa lež jednoho iráckého emigranta, že prý Saddám vyrábí chemické zbraně. Američtí ministři tuto lež prolhaného emigranta přednášeli i na jednáních OSN jako - "ověřenou pravdu". Důvod?? Připravit světovou veřejnost na vpád invazních žoldáků USA do Iráku. Ke vpádu žoldnéřů USA pak skutečně došlo. Výsledek? 300 000 mrtvých Iráčanů, 3xmiliony emigrantů, stát v rozvalinách.

8. NATO roku 2011 napadlo leteckým útokem Lybii. Z údajně - "bezletové zóny" - nad Lybií se postupně vyvinula regulérní válka proti Kaddáfímu. Dnes je Lybie v rozvalinách a přes Lybii proudí do Evropy statisíce běženců.

9. Roku 2001 USA přepadly Afghánistán. Dodnes asi 100 000 mrtvých civilistů, policistů i vojáků. US Army nedokázala Talibán porazit ani za 16 let. Talibán ovládá polovinu Afghánistánu, zůstal neporažen.

10. Ve středu 25. dubna 1945 / 5 dní před sebevraždou Hitlera, armáda USA byla už v Chebu/ odstartovalo z Británie 307 amerických bombardérů B-17. Cíl?? Rozmlátit plzeňskou Škodovku. Bomby zasáhly i obydlené čtvrti. Škoda na fabrice = 12 miliard Korun, zabito 65 občanů Plzně. Důvod bombardování?? Zničit vojenský průmysl v zemi, jež byla určena k "poválečnému pobytu " v sovětské zóně vlivu.

11. 16. března 1968 poručík US Army Caley vyvraždil vietnamskou vesnici My-Lai. Šlo o děti a ženy, minimálně 347 osob bylo mučeno, znásilněno a pak zavražděno. Caley sám ranou z pistole "dorazil" asi dvouleté dítě, které vylézalo z pod hromady mrtvol. V USA byl pak omilostněn, otevřel si zlatnictví a napsal knihu: "Byl jsem rád ve Vietnamu:" Jako národní US hrdina dostával mnoho nabídek k sňatku od vdavekchtivých Američanek.

P.S. Finové, vaše "PRAVDA" už je na světě. Nezávidím vám tuhle břečku plnou: vraždění, okupací, lhaní a podvodů, které byly USA bez skrupulí schopny !https://cs.wikipedia.org/wiki/Masakr_v_My_Lai

http://zpravy.idnes.cz/finsko-obrana-ruska-propaganda-dmc-/zahranicni.aspx?c=A170306_114446_zahranicni_jw

43 komentářů :

 1. A jak čelit tomuhle nešváru..?
  Muslimové odhalují pravou tvář: V jejich škole učí děti zabíjet ,,nevěřící“ a homosexuály (video
  http://pravyprostor.cz/muslimove-odhaluji-pravou-tvar-v-jejich-skole-uci-deti-zabijet-neverici-a-homosexualy-video/

  OdpovědětVymazat
 2. No jo. Je to k vzteku, že si Finové s tou vaší rusáckou propagandou vytírají prdel. Finové se mají dobře, jsou vzdělaní, s rusákama mají velmi neblahé historické zkušenosti a nenechali si k sobě nasrat ruskou menšinu.

  My tu máme bohužel mnoho komoušských pohrobků, ruských kolaborantů, vlastizrádců, ruskou pátou kolonu slastně vzpomínajících na minulý totalitní režim na diktaturu pod dohledem Sovětského svazu. Tito vlastizrádci z duše nenávidí porevoluční svobodu, demokracii, prosperitu s dostatkem všeho a jsou pro rusáckou protisystémovou propagandu ideálním a snadným cílem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:46-jo jo,škoda, že nejsme jako Finové a nechali jsme si sem "nasrat" vícero menšin!

   Vymazat
  2. 22:46 hlavně tu prosperitu a navrch ještě pokud možno "nasrat" si sem muslimskou menšinu. Pod dohledem USA a EU. Z bláta do louře nebo z louže do bláta, leda o tom lze diskutovat, synku.

   Vymazat
  3. Kolego 0:44 - kolik muslimů, co sem přišli pod dohledem USA, jsi už potkal?

   Vymazat
  4. Sice potkal, ovšem pořád visí ve vzduchu, kolik jich potkám v budoucnu - kdybys uměl číst, napsáno je "ještě si sem "nasrat"" což je čas budoucí a končím otázkou. Toť vše. Zas jeden, co nechápe psaný text, zřejmě odkojenec to televize...

   Vymazat
  5. Pod vladou zlocincu trumana a Eisenhowera a dalsich, pak se v Usa rozvinulo podivne zakonodarstvi na vyber a na boj proti zlocinum KOMUNISMU.
   Dnes pro nedostatek nepratel to nahradili Ruskem ,protoze nenavist pro kariery musi byty !!!
   Obzalovani po 1948-54 ze spoluprace a podpory komunismu a tim velmi nebezpecnych pro USA a cely zapad se octli pak ve vezeni i s zalobcem Parnellem. Vlastenec , vlast silne podvadel a okradal. Ve vezeni pak mel strach a zebral na bacharich aby ho nedavali dohromady s temi ktere nechal vsadit do vezeni !
   Cim vetsi nenavist komunismu tim vetsi kariera. bez toho by idioti a zlocinci se nedostali do nejvyssich pozic.
   Kennedyove 3-4, Nixon, Johanson, Ford , Casey,TRuman, Eisenhover , Dulesove 2x atd..
   Co vam vsak zadny historik a expert nepovi.
   Obzalovani a uvezneni pracovali po dlopuhou dobu ve filmovem prumyslu a byli velmi stedre placeni.2-10 tisic tydne a jejich filmy sledovalo miliony divaku tydne.Vcetne politiku a presidentu. Nikdo nenasel nic zavadneho, zadnou propagandu atd. Akorat se stykali nebo byli na kratky cas cleny kom.strany.
   Dostavali od filmovych korporaci miliardy aby mohli vyrabet velke mnozstvi filmu.
   Nikdo ale nikdy neobvinil tyto korporace se spoluprace s komunisty , kteri porusovali zakony dlouhou dobu. Bez tech miliard by nikdo nevyrobil ani 1 metr filmu... /Film je draha zalezitost/.
   Ovsem v obvineni a pouziti zakonu proti Korporacim zadna kariera nebyla..
   Zadny zakon nikdo nehledal za spolupraci a napomahani komunistickym zlocincum... !!!
   Divny , diktatorsky rezim , ktery popuziva zakony tak jak se hodi elitam.
   A ticho o tom v mediich...Navzdy.

   Vymazat
  6. 2:31-mám tomu rozumět, že USA jsou prolezlé komunizmem? Nepletete si to s "levicovým korporátním kapitalizmem"?

   Vymazat
  7. Jandovo havloidní filcka s vypucovaným mozkem už to zase rozjíždí.

   Vymazat
  8. Ten článek je blábol! Finové jsou neutrální země a proto nemohou čerpat, jak tam smolí ten zoufalec "o svých současných spojencích opravdu - "nezkalenou pravdu", páč jejich "spojenci" čili garanty neutrality jsou všechny státu, které tvořily poválečný systém. Asi nejbližším jejich spojencem dnes je sousední také neutrální Švédsko. A co o něm maj jako učit? Že loupili a vraždili vc Německu a v Čechách ejména, že tu uradli Rudofovy sbírky umění a odvezli je do Švédska? Že Karlik Dvanáctej byl psychopat toužící po světovládě a že chtěl zničit Rusko? Myslím že se bez těhle starožitností docela dobře obejdou. Jen by stačilo, kdyby si zapamatovali, že mnozí jejich předkové se k Rusku obraceli o pomoc právě proti Švédům! A že se jim kamarádšoft s Němci po WWI. krutě nevyplaitl, když odmítli s panem Stalinem vyměnit ubohý poloostůvek Hanko ve Finským zálivu a pusté zemí okolo Vyborgu za na lesy bohaté Petsamo v Karélii! Místo toho vedli se SSSR zločinnou válku v zájmu Němců, Angličanů a žabožravých Frantíků a po zásluze na to dojeli! Maj hovno! Ztratili jak ono Hanko a Vyborg, tak nezískali žádný Petsamo a ještě ztratili přístup k nezamrzajícímu Barensovu moři! A nad tím by měli hloubat! Koho příště poslouchat a koho radši za jeho rady nakopat do prdele ....

   Vymazat
  9. Az se rozlozi cesky zlodejakov tak bude na stare komunisticke casy vzpominat vetsina obyvatel, a tebe antikomunisto obesi

   Vymazat
  10. Anonymní14. března 2017 22:46 vlastizrádce jsi ty anglosaskej evropane

   Vymazat
  11. to 22:46
   Samé bláboly a to co se do Evropy z Finska blíží - reforma školství, tak to přeji vašim dětem a vnukům, nic horšího už není.

   Vymazat
  12. M.Povolny , kdyz Usaci rozjizdeli imperialistickej antikomunismus v USA po vzoru Hitlera , potrebovali a zajistili si toho sameho nepritele.
   TEN BYL VSUDE od r.45. Zavladla obrovska hysterie , panika a strach v mediich za ucelem MANIPULACE , protoze SSSR nebylo schopne temer niceho , zeme znicena valkou a vydrancovana.
   Monstr procesy v televizi atd.

   Vymazat
 3. Pane autore článku, co to, s prominutím, melete? Co má stavba Bílého domu, prezident Washington nebo Socha Svobody společného se snahou Finů bojovat proti ruské propagandě?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:24-Je to takové "jedenáctero" americké demokracie, abychom věděli, co nás čeká.

   Vymazat
  2. Tak co vás teda čeká, Povolný?
   A co jako čeká Finy? Já bych řek, že se Finům v té americké demokracii daří už mnoho desetiletí docela dobře. O ruskou verzi "demokracie" a ruskou verzi "prosperity" tam evidentně nikdo nestojí a ani nikdy nestál.

   Vymazat
  3. Washington se stal hned po revoluci nejvetsim vyrobcem alkoholu..
   Dale obrovske budovani zeleznic , kdy mely korporace vse od vlady zadarmo , budovali nikoliv americane ale cinsti KULI za zebracke mzdy , bez lekarskeho osetreni atd. Po skonceni je z USA VYHNALI. Jako vse.
   Vysoke mrakodrapy take nebudovali americane , ale kmen indianu , ktery nejak zapomneli vyvrazdit.
   Tito indiani netrpeli zavratemi.

   Vymazat
  4. 0:35 .. a s Finama to souvisí jak? ...

   Vymazat
  5. 0:34 alespoň poněkud znalý, zná pojem „Finlandizace“, což za existence SSSR znamenalo politický status na pomezí bloků, obdobu neutrality Rakouska, což oběma těmto státům umožňovalo těžit hospodářsky, obchodně, politicky i diplomaticky možnosti na obou stranách, tedy možnosti rozvoje obdobné např. Švýcarsku. Na Finsku je dobře vidět, že se ztrátou této pozice ztratilo i rozvojový impulz. Na Rakousku to tak patrné není, zde zřejmě jistou roli hraje geografická poloha a EU. Malinko se prosím vzdělávejte.

   Vymazat
  6. 1:02- nečekal jsem, že ten blb 0:34 odpoví tak debilně, tak děkuji za "zastoupení", možná bych byl hrubší ale argumentačně stejně, díky.

   Vymazat
  7. Jak to souvisí s Finy? Jak tady neustále "někdo" připomíná?
   Finové si svojí zem neuhlídali a díky multi-kulti politice jsou nyní přes svou zdánlivou neutralitu povolný "ocásek" amíků, tzn. NATO (společná vojenská doktrína, cvičení, politika, apd.) a EU.
   Např. to jejich "inkluzivní" školství a výchova ve spolupráci s Nory (Barnevernet,"Norské fondy") a švédskými "multi-kulti", je ve skutečnosti nemoc společnosti, kterou šíří směrem k nám!
   Že u nás "zatím" nic není, je naprosto logické.
   "Multi-kulti myšlení" se plíživě šíří už 50 let a teprve v současnosti nese "trpké ovoce"!

   Pane Povolný, ti co vládnou amíkům, jsou již hodně dlouho fikaní!
   Kdekoliv je to pro ně výhodné, tak používají metody, postupy ale i reálné průmyslové výrobky svých "ideologických nepřátel" vnitřních i vnějších. Např. ruské raketové motory, či dlouhodobý zákaz fyzického vlastnictví zlata pro Američany, komunistické prvky "Nového údělu", plánování hospodářství, používání "komunistických" uměleckých tvůrců, interpretů (viz. členové Komunistické strany USA v Hollywoodu - doporučuji pro bližší seznámení film "Trambo", r. J.Roach, USA 2015) a vědců - tvůrci atomová bomby, aj.
   ( Že jsou to "ideologičtí nepřátelé", říkají stále i dnes, když už se ztratila "nepřátelská ideologie" v propadlišti dějin. Pro ně stále platí: Rusko = SSSR!)
   Dá se říct, že celá Amerika je vystavěná a udržovaná pomocí práce a snahy cizích z donucení, či za peníze!
   Od kultury :
   Hudba - Afričani, Židi, Dvořák, atd.
   Film - zahraniční tvůrci, Chaplinem počínaje, současnými asijskými režiséry konče.
   Výtvarné umění - jen epigonství.
   Architektura - epigonství, či cizí tvůrci, velké stavby jak tu bylo zmíněno, realizují otroci, porobení, či díky moci peněz cizinci (totéž je dnes v Dubaji).
   Sport - převážně kradení elit jiným národům.
   Věda - totéž.
   Je to koupená práce imigrantů, dřív hlavně z SSSR a ostatních socialistických zemí,, dnes ze všech chudých a ještě chudších zemí, včetně vysávání bohatství celého světa. Opředená spoustou propagandistických keců o "demokracii".
   Co je onen nosný pilíř dlouhodobého, dnes již bývalého blahobytu USA!

   Pro A z 15.3. v 11:42h : Zastupitelské systémy (delegující moc od lidu daného státního útvaru = parlamentní systém) existují nejméně již od starých Řeků!
   Dále, r. 1789 byla přijata Deklarace lidských práv (odsuzující otroctví jako zločin proti přirozené lidské existenci!) ke které se hlásí současná Deklarace lidských práv.
   "Liberální demokracie" neznamená nic jiného než "zastupitelská vláda lidu" = "zastupitelské systémy" - viz. o dvě věty výše!
   Všeobecně uznávaný odhad počtů žijících indiánů v Severní Americe je 5 až 10 mil. (Druhý nejrozšířenější je 10 až 20 mil. Stále se ale jedná o odhady!) Skutečně velké množství (možná až 90%) jich vyhubily evropské choroby, ale často úmyslně šířené již od dob anglických obchodních stanic (styčných míst bělochů s indiány), včetně šířeného alkoholismu. Historie bělošské Severní Ameriky se začala výrazně utvářet až 200 let po Kolumbovi.
   Asi by jste se měl opravdu navrátit do nějaké "kvalitnější" školy, či lépe studovat.

   Pro A z 15.3. v 14:17h :
   Vadí Vám to proto, protože jste člověk a jako každý člověk jste tvořen lidskou societou ( = společností). To znamená, že podvědomě tušíte, že když "společnost" bude nemocná, že budete trpět. Též, že děti Vašich dětí, třeba již díky tomu, nebudou moct alespoň trochu normálně žít.
   Pavel p

   Vymazat
 4. světu vládne paradigma zastřel nebo budeš zastřelen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak, na tebe někdo míří?

   Vymazat
  2. může to zkusit

   Vymazat
  3. Podľa najnovších bruselských príkazov máme len 10 odpovedí. Vidím to na Benelli - 10x širokospektrálna odpoveď. Zbohom buď glock, cz75, zbohom buďte moji verní kamaráti h&k, vzor 58...

   Vymazat
  4. Pardon, že se opakuju, ale -
   0:55 .. a s Finama to souvisí jak? ...

   Vymazat
  5. to 1:01
   Byl jste někdy ve Finsku, dle všeho nikdy a možná jste o něm ani nikdy nečetl. Já tam žil více než 10 let, doporučuji každému.

   Vymazat
 5. Jak velký musí být někdo idiot aby takové zjevné kravině uvěřil a zcela nekriticky ji dál šířil...
  http://www.lidovky.cz/senator-doubrava-hoax-pismeno-r-dn4-/zpravy-domov.aspx?c=A170313_141102_ln_domov_rsa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:43 .. a s Finama to souvisí jak? ...

   Vymazat
 6. Komunistu Davida vyhodili za zlodejny z ministerstva i z blazince, tak se msti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On je David komunista, prázdná hlavo?

   Vymazat
  2. Davida vyhodili, protože šlápl farmaceutické mafii na kuří oko. Žádná zlodějina, jak se nám snaží namluvit ten "dobrák" 1:49.

   Vymazat
 7. Vyhodili jej, protože nešel do holportu se šmelináři stejně, jako Kubinyi. A za to se nemusí stydět, naopak. Má kredit.PK2

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že tých mŕtvych v Iraku bolo ďaleko viac ako 300 tis. Keď sa Albrightovej pýtal novinár, či tých 500 tis. zabitých detí stálo za to, jej odpoveď bola "áno".

  OdpovědětVymazat
 9. Cesi, nepsat o Americe, vite o ni hovno

  OdpovědětVymazat
 10. 9:07
  Psát si budeme co chceme ty ussácká agresorská držko....nestrkej sem ten filcoidní rypák,untermensch!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Našel jsem údaj z USA, že od objevení Ameriky Kolumbem bylo zahubeno v Americe před 60 milionů Indiánů a ze stejného pramene údaj kanadských historiků, že to bylo 92 milionů. Jen při lovech černochů jako otroků v Africe a jejich transportech do Ameriky jich zahynulo více jak 5 milionů. Jo, to byly "holokausty" a krásné časy pro vyšší bílou rasu, o které si i Hitler mohl nechat snít.
  Tak taková je ta naše vybájená demokracie - a to nám přece vyhovuje. Proto euroatlantická civilizace se dělí na elity, VIP, modrou krev a sluhy a služky té vyšší rasy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrať se do školy ty imbecile. Liberální demokracie se zastupitelským systémem vznikají až v 19. století. za Columba po něčem takovém nebylo ani památky.
   Odhady početu Indiánů v Sev. Americe pžed příchodem Columba se pohybují v rozmezí 1-18 milionů. 90% z nich vyhubily epidemie.

   Co a debilní ignoranty sem chodí a jaké kokotiny píše, to nemá obdoby.

   Vymazat
  2. 11:42 otázkou je, do které z dnešních škol když, jak se zdá, jejich absolventi vstupují do diskuze tak, že druhého hned první větou označí za imbecila. Ale k věci. Historii USA je nesmysl mistrovat. Lze ovšem odvozovat její důsledky. V tom prostoru slabí nepřežívali, individualismus, průbojnost, schopnost riskovat, jistá nevybíravost, nadsazování schopností a možností jednotlivce i představa o mimořádnosti USA a jejich „poslání“ atd. atd. jako důsledek vývoje v daném prostoru tady prostě je a má predátorskou povahu. My, v podstatě už většinou změkčilí Evropané, pokud nepodléháme propagandě velkokapitálu, vesměs nesené US zdroji, víme své. Hloupé ovšem je, že toto povědomí nemá většinový charakter. Pak společnost vypadá tak, že jedni se honí za prožitky, další za majetkem a zbylí bojují o holou existenci. Mnozí z nich marně. Nevím, proč mi to vadí, když sám se mám nadmíru dobře.

   Vymazat
  3. Pro A z 15.3. v 11:42h :
   Napsal jsem Vám odpověď výše ve vláknu, v čase 15:48h.
   Pavel p

   Vymazat
 12. Proč tolik lidí mluví za Finy?
  Finové vědí, že Američané také lžou.
  Stačí poslouchat CNN.

  OdpovědětVymazat
 13. Finové se s"propagandou" setkávají stále.Jsou už
  z toho tak trochu zpitomělí,že nevědí,která je
  která.Tak se v zájmu sjednocení s EU rozhodli pro
  likvidaci ruské"propagandy",ale nevědí,jak ji lze
  rozeznat od té druhé.Tak to vezmou vše při jednom.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat