Reklama

pondělí 6. března 2017

Poučení z ukrajinské krize


Václav Umlauf


6.3.2017  e-republika

Daně se na Ukrajině prakticky nevybírají, tisknou se nekryté peníze a stát skončí rozpadem. Takže je na čase projít trojí poučení z ukrajinské krize.


Porošenko už údajně stěhuje cennosti ze země a vládě se dává několik měsíců, protože kromě 600 miliónů eur z EU tato neofašistická vláda už nedostala další úvěr ani z USA ani z MMF. Každý věřitel kromě EU ví, že Porošenkova vláda bude prohlášena za zločinnou a své peníze by už nikdy neuviděl. Daně se na Ukrajině prakticky nevybírají, tisknou se nekryté peníze a stát skončí rozpadem. Takže je na čase projít trojí poučení z ukrajinské krize.

 

Pomáhej nacionalistům a fašistům k moci a po svém se ti odmění


Management Majdanu směrem k provedení státního puče byl jistě vtipný tah USA a EU, jak vyjmout Ukrajinu z moci Ruska. Jenže pokud chcete založit Nulandistán na způsob vojenských diktatur Jižní Ameriky, pak musíte proti sobě mít buď občany-ovce anebo vzbouřené indiány v pralese, jejichž vyvraždění si nikdo nevšimne. Nulandistán vznikl za cenu, že ukrajinská nacionalistická soldateska vzala obrněné vozy a s nimi šla vraždit lidi ve městech, jako byl Doněck. Horník a ocelář žije se smrtí každý den od okamžiku, kdy nastoupí na šichtu. Takže zdejší vraždění skončilo porážkou nacionalistické Ukrajiny, protože horníci a oceláři s tříletou až pětiletou službou v ruské armádě nejsou a nikdy nebudou ovce.

Ukrajina se ekonomicky rozpadla mimo jiné proto, že zdejší lidé byli příliš svobodní, hrdí a nezávislí na to, aby se nechali zotročit v Nulandistánu vedeném USA, EU a nacionalistickými pravoseky, jejich otcové bojovali v SS Galizien. Poražení fašisté se normálním občanů Ukrajiny odvděčili tím, že je blokádou Donbasu odřízli od uhlí, tepla, oceli. Fašisté zničili blokádou státní infrastrukturu a způsobili zničením podniků výpadek v platbě daní asi 1,5 miliardy dolarů. Takže pomoc EU a USA neofašistům skončila vítězstvím nové formy nacionálního fašismu. Výsledkem je rozpad Ukrajiny. Poučení po nás:     Nechme v zemi zvítězit fašisty a dostaneme za odměnu občanskou válku, rozvrácenou zemi, zločiny proti lidskosti, mučírny, koncentráky a hromadné hroby.
 

Hrabivost oligarchů je připravila málem o všechno


Doněck nyní znárodnil oligarchům jako Achmetov hutě, koksárny a doly a dal je pod tzv. "vnější zprávu". Firtaše honí Američané pochybnými zatykači, které Rakousko prozatím nechalo padnout pod stůl, protože jsou úplně nevěrohodné. Kolomojskij na Ukrajině vykradl kompletně všechno, k čemu se dostal, a odjel do své druhé otčiny, čili do Izraele. Ostatním ukrajinským oligarchům klesá majetek k nule, protože fabriky přestávají vyrábět, když z Donbasu nedostávají speciální ocel a jiné suroviny. Hrabivost je iracionální vlastnost, což je krásně vidět na příkladu Ukrajiny ovládané zcela iracionálními silami. Nejprve měli oligarchové všechno, pak chtěli majetek svých ruských kolegů, pak udělali Majdan, válku, nechali fašisty dělat hospodářskou blokádu ruských regionů, a tím způsobili rozpad hospodářské infrastruktury.

Výsledkem oligarchické iracionality jsou jejich vlastní zničené majetky. Fašismus končí válkou a kompletním zbídačením všech. A dokonce i snížením majetku jednoho procenta, což byl případ vývoje po první i druhé světové válce. Ze zničené fabriky nemáte nic, a to zničení si zdejší mocipáni způsobili vlastní pitomostí. Poučení pro nás: Pokud necháme v zemi vládnout zkorumpované politiky s iracionálními oligarchy, pak je dobré se podívat na sousedy, jak nyní dopadli. 
 

Jak EU a Spojené státy do Ukrajiny volají, tak jim Rusové odpovídají


Cílem puče a převratu řízeného z USA a EU bylo získání Ukrajiny jako nástupního prostoru pro přímé vojenské ohrožení Ruska. Nyní mají Rusové kompletně Krym, jako ho měli víceméně vždy, patří jim nárazníkový pás Novoruska, mají na své straně jako sympatizanty už polovinu Ukrajiny. Bývalí ukrajinští politikové přijeli z Ruska do Kyjeva a vyjednávají přechodnou vládu, aby to neskočilo občanskou válkou všech proti všem a výbuchem jaderných elektráren. Teď už jen chybí další barevná revoluce, až nezaměstnaní, vyhladovělí a promrzlí Ukrajinci vylezou z paneláků a rozeberou na vidlích Porošenkovu pučistickou vládu.

Takže se ptejme, k čemu bylo zničení Ukrajiny dobré. Co na tom vydělaly EU a USA? Vládu v zemi nemají, zničily stát, ohrozily bezpečnost jaderných reaktorů, zanechaly za sebou stovky mrtvých, protože nepřímo podporovaly vraždění v Novorusku a mlčely k vraždám ukrajinských fašistů, kteří zabíjeli v zemi politické oponenty a novináře. K čemu byl Nulandistán dobrý? Spojeným státům možná pomohl v tom, že rozvrátil strukturu ukrajinského vojenského průmyslu a zdržel na rok nebo dva ruské vyzbrojovací plány. Jenže to už je minulost, protože od příštího roku se všechny nové vojenské technologie dělají kompletně v Rusku a kompletně s ruskými součástkami. Takže ruský medvěd měl jít na kolena tím, že se zničila celá sousední země. Výsledkem je zničená země a obnovený vojenský průmysl v Rusku, který po vítězné syrské kampani nestačí plnit zahraniční objednávky. Spojeným státům je možná jedno, že zničily Ukrajinu. Nestálo to skoro nic, koblihy a horkou polévku Nulandové na Majdanu, nějakých pár miliard natisknutých dolarů na půjčky. Zbytek jako obvykle platila a bude platit politicky nemyslící EU, včetně následné vlny ukrajinských uprchlíků. Poučení pro nás: Když probudíme medvěda ze zimního spánku, zjistíme, že to není žádné neohrabané dobračisko, ale nesmírně silná a přitom rychlá šelma.

 

Jak na Ukrajině, tak v EU


Příklad Ukrajiny ukazuje, že rozpad eurozóny není náhodný. Rozval státu zvnějšku i za pomoci EU zavinil myšlenkový marasmus, rozpad základních hodnot, politické diletantství, aktivní spolupráce na akcích zločinného charakteru spojených s nástupem fašismu, politických vražd a občanské války. Ukrajina varuje, protože rozpad této země je asi už nezadržitelný po zločinech, loupežích a nepotrestaných zvěrstvech všeho druhu. Zato rozpad EU teprve začal.
 - - -Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

48 komentářů :

 1. Zatím si to nedokážu úplně představit, ale i já si už myslím, že Ukrajinu čeká balkanizace. A nyní nemám na mysli Donbas, nebo Krym, protože ty považuji za uzavřené kapitoly. Na stole leží budoucnost zbytku. Celý východ sympatizuje s Ruskem. Na západ si začínají brousit zuby Poláci a co zbyde, nebude už stát za řeč.
  Kdo chce moc, nemá nic.

  OdpovědětSmazat
 2. Perfektní článek!
  -----------------
  Chudáci obyčejní lidičkové na Ukrajině... jsou to lidi docela jako my... Ty Chazarojevreje za Ukrajince nepočítám ovšem. Ti by měli být přísně potrestáni hned, nečekat na spravedlivost boží... hned ty obludy nelidské, obřezané rozvěšet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsou to lidi jako my, jsou asi naivnější a důvěřivější, než my. Jinak by tohle nikdy nemohli dopustit, hlavně ale nemají presidenta který, jak řekl František Ringo Čech rozděluje národ na ty normální a na ty debily. Když i po masakru v Domu odborů mlčeli a nedokázali se vzbouřit to byla obrovská chyba. Jinak si ani náhodou nemyslím, že my bychom se nemohli stát figurkami (pióny) na cizí šachovnivci. Nakročíno na to již máme, víte že se říká, jaký je rozdíl mezi námi a Ukrajinou? Prý asi 10 roků. Z toho až zamrazí. Jedenácté přikázání zní "Nebudeš nečinně přihlížet" ...

   Smazat
  2. 8:23 Pane, z celého srdce fandím normálním Ukrajincům, ale myslím si, že my jsme ještě horší. Necháváme si srát na hlavu, jsme jednoduše ovce. A ti šmejdi to ví, jakmile někdo vybočí z řady, okamžitě jdou po něm. A my kecáme jen na netu, jak by bylo, kdyby bylo atd. Ale z druhé strany, kdyby to bouchlo, vím kde je moje místo.

   Smazat
  3. 8:23
   V čem jsou naivnější a důvěřivější, než my...?
   Když tu USSA nalije peníze za účelem vlastního zájmu a těm radikálnějším zaručí, že jejich činy nebudou vyšetřovány, zatímco opak bude nazván terorismem, pak lze jen těžko nést vlastní kůži na trh.
   Oni to přesto udělali. Ne všude, ale udělali. A co jsme udělali my, když nás tato zaprodaná individua protiprávně a protiústavně rozdělovala, co jsme udělali, když nám rozkradli a rozebrali průmysl, vzali nám práci, sociální jistoty aj. A co bychom udělali, když by tu pár fanatiků vypálilo dům odborů a pozabíjelo několik jinak smýšlejících lidí? Nic. Nic bychom neudělali. Opravdu nejsou jako my. Jsou lepší...

   Smazat
 3. Největší zločin |Gorbačova a jeho obřezané kliky v politbyru ÚV KSSS byl rozval SSSR a hlavně oddělení Běloruska a Ukrajiny od Ruské federace a to bez referenda a v rozporu s platnou ústavou za pomocí agentury CIA, která pečuje o šíření "demokracie" v celém širém světě ! Gorbačov a jeho klika řídila i puče v ostatních státech východní Evropy !!

  OdpovědětSmazat
 4. Rozdíl v tištěných papírcích pro normální ukrajince a tištěních dolarech pro vyvolené ukrouše není tak velký. Obojí se tiskne ve velkém a stojí za dvě věci.
  Proto je snaha zavést bezhotovostní platby. Tam se odbourají zbytečné platby za papírky a transport. A pokud budete nepohodlní, tak vám elektronicky konto vygumují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o problém bezhotovostních plateb, ale o problém celého finančního systému, který mění ekonomickareforma.cz na takový, kde nevadí plná elektronizace všech plateb. My, Češi, ještě umíme vymyslet, otestovat a zavést to nejlepší, co si naše vlast zasluhuje.

   Smazat
  2. Tak jako Iraq s US CHALIPHATNI 'demokracii", tak Gruzie , ktera na pozadani od USA dostala pres drzku ,tak se i Ukrajina poucila co dostanou od USA. pres drzku cele jejich armady od domobrany...A vsecko daleko drazsi.
   Na rade je je Polsko , ktery se nemuze spratelit s Ruskem a je jako mys schovana ,co rve za US okupacnima tankama a pobaltsky republiky..
   Silenstvi je to , kdyz nekdo opakuje to same stale a stale a ocekava jiny vysledek...
   Mimo totalni zesmesneni...

   Smazat
  3. Česku se taky tryskem tisknou peníze ,tak co z toho bude ,občanská válka.

   Smazat
 5. Největší zločin bylo cinkání klíči a poslouchání komediantů na náměstích. Prostě lidě mají rádi loutkové divadlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O klíčích to není ale o těch co vládli ,do pekel ať se propadnou i z rodinami!

   Smazat
 6. Ano jsou najivní a pohodlný. Ty co jsou jiní to mají v hlavě srovnané pracují po celém světě posílají peníze domu a díky tomu to tak dlouho vydrželo. Je to na kvalifikovaný rozbor proč je nejhorší ta část která byla často pod Polskou vládou. Jsem Volyňský Čech a moje rodina si to vykládá tím že je Poláci držely v hrozné zaostalosti, protože když jsme tam přišly v roce 1872 ta se nám smáli že dáváme na pole hnůj, že nám budou brambory smrdět. Číst a psát tam uměl málo kdo. MŠ.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak aké s Ukrajinské krizi zbíva ponaučení?Kdo neskáče není Ukrajinec hop hop hop,a ti co na majdanech skáču hop hop hop,tak v občánske válce naskákají do hrobú ako kanonefuter hop hop hop,teď mi to už musíte dát za pravdu co sem napsal,jen tá moje Čeština,s ní mám težkosti.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsou nepoučitelní, naposledy s otevřenou pusou poslouchali bláboly Bartošky, chudáka Bradyho a Hermana na Staroměstském náměstí 17.listopadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovce rádi poslouchají kdiž jim pastíři na píšťale nejaké písnički hrají,myslim komedianty před volbamy.

   Smazat
  2. Přiteplený Mikuláš Bartoška, sudetoněmecký ministr a přítel Posselta Herman, jeho adoptovaný strejda Brady a Pornojanda - to jsou ti zachránci české kultury !

   Smazat
 9. Kdo je v EU odpovědný za to, že vyhazuje peníze a kdo ty peníze dostal, kde jsou?

  OdpovědětSmazat
 10. Ruský užitečný idiot Umlauf je opět v ráži:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A naprosto a zcela neužitečný český idiot anonym 10.42 opět žvaní z pohodlí svého doupěte. Kde je nějaký váš článek, který by byl hodný zveřejnění? Obohaťte nás tady, abyste byl alespoň trochu užitečný český idiot.

   Smazat
  2. 10:47

   Já žádné články psát nemusím. Za mě píše diverzant Strelkov.

   http://www.denik.cz/ze_sveta/strelkov-valku-na-ukrajine-jsem-rozpoutal-ja-20141120.html

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ja-jsem-zacal-valku-na-Ukrajine-pronesl-hrde-Igor-Strelkov-ze-sveho-bunkru-A-jel-dal-Donbas-jsme-ocistili-Ted-je-cas-udelat-poradek-v-Kremlu-366940

   http://zpravy.idnes.cz/strelkov-a-popravy-v-donbasu-diq-/zahranicni.aspx?c=A160125_104244_zahranicni_ert

   http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/302228/prorusky-rebel-strelkov-priznal-barvu-na-krymu-jsme-prinutili-lidi-volit.html

   Smazat
  3. Vaše prameny, milý anonyme 10:53 jsou směšné. Co chcete za informace čerpat z cinknutých deníků, iděsů, blesků? To přece nemyslíte vážně? PL jsou zase politický bulvár, sami to o sobě píší. Kdo sleduje události na Ukrajině od začátku, tak ví, že válku začala Kyjevská z Majdanu vzešlá banderovská junta. Stačí se podívat na sled událostí a zpráv, které jsou uloženy na Kose zostra. Strelkov trpí komplexem a tím, že byl od velení, byť dílčího, odstaven. Tak se vytahuje. Mně v paměti zůstanou videa z Mariupolu, na kterých jsou zachyceni ukrajinští občané jak s holýma rukama se staví proti obrněncům junty a jak je náckové z Pravého sektoru střílejí. Mně to připomnělo srpen 68 v Praze, kde jsme taky takhle stáli proti tankům. Od té chvíle vím, na které straně sporu mám být. Vy to zjevně nevíte, pokoušíte se neustále vnucovat blbiny a překroucené informace a ani si neuvědomujete, že stojíte na straně zmaru, fašismu, vraždění a gangsterů. Až prozříte, bude vám stydno.

   Smazat
  4. Dvořáku,
   dávám odkazy z českých deníků prostě proto, že jsou psány česky. Girkinovích vyjádření v ruštině je plný internet.
   Odstaven byl proto, že byl radikálnější než sám Putin.
   Bez Putina a přímé intervence jeho diverzních jednotek by dnes byl na východní Ukrajině klid a mír. Stejně tak jako je klid a mír například v Charkově kde žije třetina Rusů.

   Stydět byste se měl za vaši ruskou zcela fanatickou a nekritickou propagandu vy.

   Smazat
  5. 11:45
   Vladimír Putin není radikální, nanejvýš radikálně pragmatický (podobně jako Miloš Zeman).
   Co je to "RUSKÁ propaganda"? O JAKÉ Rusko se v ní jedná? Máte v tom jasno - nebo jenom všechno primitivně házíte do šuplíků s nápisy "proruské" a "protiruské"?

   Považujete se snad za bojovníka v "informační válce", která údajně kolem nás "zuří"?

   Smazat
  6. Hele pantáto, jak tak lozíte po zajímavostech napříč celým internetem ( a jeden bulvárovitější bulvár než druhej) nechte pana Dvořáka na pokoji. Co je to dnes české deníky? Jeden mediální prefabrikát vedle druhého. Samozřejmě se měl nechat prezident Janukovič od zdivočelých parchantů na Ukrajině zabít - máte úplnou pravdu. A ten Putin lump ho zachránil. Samozřejmě že je správné, když hned propustili tu zkorumpovanou nánu Tymošenkovou z vězení - a i za to může Putin. Samozřejmě že to byl Putin kdo nasměroval ty lumpy aby stříleli ze střech do lidí, kteří chránili svého prezidenta - protože něco takového se dnes nesmí! Kdo chrání svého prezidenta před hrdlořezy a šmejdy, je dnes chápán jako lump a vrah. Z těch mediálních prefabrikátů to máte v makovici pěkně pomotaný. Zkuste si přečíst Ferdu mravence, ať přijdete na jiný myšlénky. A pak nám tady napite něco o berušce. To bude lepší než denně podobnej vřískot internetových závisláků.

   Smazat
  7. 11.45 takže si dáme i něco z různých stran, aby to nebyla propaganda: stanovisko náčelníka generálního štábu Muženka - nebojujeme s armádou Ruské federace (proneseno přímo v době porážky u Debalceva)
   stanoviska morálních autorit majdanu - osob, které navštívily obě strany fronty Skrjabin, Ruslana, Buzina, Ruban - jednotky armády RF jsme neviděli,
   Stanovisko - OBSE - na východní Ukrajině nebyly zjištěny pravidelné jednotky armády Ruské federace
   Stanovisko OSN - Navi Pillay - na východní Ukrajině nejsou pravidelné jednotky armády Ruské federace... atd.

   Smazat
  8. Pro hluchého a slepého v 11.45. Tak ten klid v Charkově je opravdu fajn. Nejspíše plácáte nesmysly, protože jste si ani tento článek nepřečetl.Dnes možná je skutečně ještě relativní klid, ale dokdy? A o tom je řeč, Ukrajina chcípá a možná se ty mrtví budou počítat ne na tisíce jako dosud ale na statisíce. A čí to bude také vina? No právětakových chytráků jako v Charkově. Klid , smrádeček a teplíčko. Jenže po Oděse již nikdy nemůže být vše jako před tímto masakrem a zmrdi jako jsi ty budou platit a hodně.Dnes již v Charkově zaručeně žádný klid ani teplíčko nepanuje a tak snad jen ten smrádeček. Ale ten je opravdu nanic, když není na žrádlo, na teplo a už vůbec né na takovou základní věc jako je právo navlastní názor. Takže hňupe, jestli máš ještě trochu rozumu začni jej používat , ale nejspíš jsi Janda nebo nějakej jemu podobnej magor a tak je vše zbytečné. Rád si tě přečtu až to na UK bouchne.

   Smazat
  9. 12:25-Vesnický buran z 19tého století se
   opět ozývá.Opět mu slušné chování nic neříká.
   Petr Majevský

   Smazat
  10. 11:45 - přesně! Na sotni je přehršel článků k aktuálním událostem, který místní rudouni úmyslně pomíjej a věnujou se namísto toho bulvárním hoaxovým žvástům z putlerwebů typu Eurazia! Na té jejich NR vyšel jedinej článek od bojovníků za Kyjevskou Rus! Proč tu není nikde jediný překlad pana Igora Iványče? Nebo kozáka Babaje? Tohle je jediný co přeložili tihle rudí hajzlové! - http://www.novarepublika.cz/2016/10/donbas-to-je-rusko.html

   Přitom tam se řeší věci zásadního charakteru! Dějiny jaké byly doopravdy! Články o únorovém zednářském puči v Petrohradu, o Parvusovi s Zederblumem-Leninem, o Trockým a jeh bandě z Brooklynu, o povstání ruských rolníků proti židovládě - od machnovštiny po Tambov (antonovština), o hrdinech z Kronštadu - nyní aktuální věc! O zlodějinách Putlera a jeho židočekistické bandy! Prostě spousta úžasných článků! A tu není z toho NIC!

   Smazat
  11. Nebo tu je vidět jaký xindl vládne v tom Kremlu, to se ovšem místním komoušům zveřejňovat nehodí! - http://iks2010.info/?p=112380

   Smazat
 11. Je legrační jak tu každý druhý v diskusi kvičí cosi o "obřezancích". Pod článkem který odsuzuje údajný fašismus na Ukrajině. Není vám ani trochu trapné tak si srát do huby? Jste obyčejná fašounská hovada, nic víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé to mají popletené a vlastně já také, míchají do sebe Chazary a Semity.

   Smazat
  2. A co očekáváte od dlouhodobě duševně mrzačených lidí u počítačů mediálními prefabrikáty? Co očekáváte od závisláků, kteří už nemají jiné aktivity, než denně sedět u těch v podstatě stále stejných žvástů, a psát v podstatě stále stejné diskuzní příspěvky? Kteří všechny ostatní aktivity již opustili, a sedí u počítačů od rána do večera, jako playeři, kteří dřepí až do rána v herně a čumí na citronky a sluníčka?Je to stejný syndrom závislosti. Ano, mají všechno popletené, do všeho míchají islám a znásilňování - diskuze k jakémukoliv článku se vždycky stočí někam úplně jinam, zvrhne, a následně skončí. Pak se objeví další článek a smečka ratlíků hrrrr - na nový článek a zas to samé.Žádnou inovaci v tomto rádoby informačním žánru čekat nelze.

   Smazat
  3. Tak proč sem pořád lezete vy komediantský stvůry? Jste horší než tchoř který říká - dokud tu bude smrad, tak nevypadnu.
   Václav

   Smazat
  4. Zrovna tak sprostej, jak jsi hloupej Venco. To je marný, to je marný, to je marný. Jak ti někdo šahne na internetový diskuzní ubožárny, hned by ses posral. Já například si chci občas přečíst co si lidi myslí, ale tohle už se číst nedá - co má znamenat - že někam lezu? Dědku střelenej sprostej! Šašku závislej. Jak ti playeři - ti by se taky do svý herny třeba prostříleli, protože bez toho svinstva už nedokážou žít. Já naopak denně doufám, že alespoň na nějaké diskuzi ten tchoří smrad nebude - ale zatím jsem doufal marně. Protože zpočátku měly diskuze úroveň - než sem začali lézt zkažení staří tchoři z novinek. Stejný jako jsi ty. Vrať se do svý novinkový stoky. Ratlíku ukvičenej, sprostej.

   Smazat
  5. S blbcem který se neumí ani podepsat nemá cenu diskutovat. Hloupý anonyme.

   Smazat
 12. Ukažte mi stát, kde by dovezená demokracie u USA/EU, zapůsobila kladně. Zůstávají za nimi jenom mrtví a velkohubé řeči.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:05 možná máš pravdu, ale dívej se na to opačně: ukaž mi nějaký stát, který po vývozu ruské "demokracie" si žije dobře a lépe než před tím.
   A klidně vyhodnoť období třžeba 50 lůet dozadu a nebo jenom 20 let dozadu.
   Nenajdeš ani jeden pozitivní příklad.

   Smazat
  2. Co myslíš Krym. Nebo si snad myslíš, že se mají lépe na Ukrajině? Nebo snad chceš tvrdit, že je dnes Afgáncům lépe než za Rusů? Jestli ano, tak jsi hlupák. No a nevíš náhodou, proč jsme po 27 letech zařazeni mezi rozvojové země? A znovu, po 27letech!

   Smazat
 13. Na to, že tu je jistá donedávna supervelmoc, která také tiskne nekryté peníze, má zadlužené všechny sektory ekonomiky i občany a produkční kapacity má destruované, je problém UA celkem drobným bebíčkem. Co je napsáno o UA se totiž týká prakticky celého slavného Západu...

  OdpovědětSmazat
 14. Je symptomatické ohánět se jakýmsi jménem s pozadím pevně přirostlým k židli s klávesnicí před sebou. Strelkov je takový průměrný bílý ruský nacionalista, která nepobral ani moc vojenského ani politického rozumu. Kdo na něj takto úporně odkazuje, ten je na tom ještě hůře...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jasně. Takže jakýsi Buffer z proprděné židle v paneláku kdesi v ČR toho ví o tom co a proč se dělo na východní Ukrajině víc než Strelkov.

   Smazat
  2. Správně anonyme 11.39 - já proti Bufferovi ( kouzelné jméno - takové správně české!) nic nemám, ale napsal jsi mu pravdu. Jedni poprdové ze židlí od počítačů nadávají druhým poprdům k počítačům. Jak je to směšné - celá ta česká svoboda slova.

   Smazat
 15. Hitler a Prasečenko - podobnost čistě náhodná !
  Aneb každý svého štěstí strůjcem.

  OdpovědětSmazat
 16. Teď , když máme co jsme chtěli do rachoty zvesela .
  Není cesty zpět, snad jen od buržoasní demokracie k feudalismu a otroctví,
  Svět se přece vyvíjí po spirále.
  Obyčejným lidem zůstává jen držet a krok. Gauneři hledí sami na sebe a nezáleží jin ani na lidech , ani na národu a ani na vlasti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět se vyvíjí jen do té doby, dokud lidé nemají v rukou prostředky k ničení v celoplanetárním rozsahu, pak už je to jen ruleta, navíc nazývaná docela příznačně, ruská.

   Smazat
 17. už aby si ukrajinci vyčistily svoji zemi a eu skončila na smetišti dějin

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.