Reklama

úterý 28. března 2017

Přední britský list otevírá čtenářům oči a poukazuje na dvojité standardy Západu a rusofobii


28. 3. 2017   zdroj (kráceno)
Britský deník The Guardian, nejčtenější britský list na internetu, postupně začíná vracet své čtenáře k realitě, a kupodivu, i prostřednictvím odhalení západní rusofobie a dvojích standardů, zejména aktivně šířených v posledních měsících Obamovy vlády. Ve včerejším článku "Západ odsoudil ruské bomby - nyní koalice zabíjí civilisty v Mosulu", který se stal jedním z nejčtenějších sobotních materiálů na internetové stránce předního britského listu, píšou noviny o tom, že tíž světoví vůdci, kteří odsuzovali Putina za smrtící nálety v Sýrii, si houževnatě odmítají všimnout, že USA se s podporou britského letectva dopouštějí krutostí proti civilistům v Mosulu.


V září, při vystoupení v Radě bezpečnosti OSN, britský velvyslanec prohlásil, že Rusko "rozpoutalo další peklo" v Aleppu. USA obvinily Putina z "barbarství". Theresa May při každé možné příležitosti ostře kritizuje Rusko za způsobení humanitární katastrofy, "která se odehrává před našima očima".

A v Mosulu, na severu Iráku, americké letecké údery zapříčinily minulý týden masovou smrt civilistů, zahynulo nejméně 150 civilistů, kteří se ukrývali ve sklepě. Přičemž Američané říkají, že mířili na teroristy DAEŠ. Američtí představitelé nepopírají, že tyto americké nálety zasáhly oblast Mosulu, ale o tom, kdo by měl být odpovědný za oběti mezi civilisty, "v tomto okamžiku odpověď neznáme", řekl americký plukovník John Thomas.

Minulé úterý bylo nejméně 30 syrských civilistů zabito při jiném americkém leteckém úderu, v Mansouře, v provincii Rakka. Americká letadla se trefila do školy. Útok byl jednou z 19 misí koalice ten den.

Ano, Trump přísahal, že všechmi prostředky zničí DAEŠ; je to jeden z jeho mála jasně stanovených cílů zahraniční politiky. Ale skutečnosti, že americký vůdce nebere v úvahu ztráty mezi civilním obyvatelstvem, si Západ raději nevšímá a odsuzuje při tom pouze Rusko a vždy Putina osobně, píše The Guardian.

Oficiální představitelka ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová se domnívá, že západní média nevěnují dostatečnou pozornost tématu humanitární katastrofy v iráckém Mosulu. Nikde nejsou uváděna konkrétní fakta o situaci uprchlíků. Podle ní se novináři tragédii "pečlivě vyhýbají".

"Tragédii v Mosulu se globální informační prostor pečlivě vyhýbá. Vyhýbá se natolik, nakolik je to technicky možné vzhledem k rozsahu katastrofy. Další hrůzný příklad informačního klamu, uspořádaný mediálním mainstreamem", zdůraznila oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF.

Zacharová, stejně jako to učinil britský list, srovnala situací s osvětlováním syrských událostí.

"Je s podivem, že se až dosud neobjevil na Twitteru v angličtině účet děvčátka, trpícího v Mosulu. Že se Christiane Amanpourová neptá každý týden na to, kolik lidí zemřelo v důsledku akcí sil mezinárodní koalice v tomto městě. Že na nejdůležitejších tiskových konferencí ve světových metropolích, v klíčových novinách a na titulních stránkách časopisů nejsou záběry, hashtagy, výrazné titulky o humanitární katastrofě v Mosulu", napsala na své stránce na Facebooku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Článek byl opublikován 26.3.2017

47 komentářů :

 1. taky nejvíce lžou demokrati podporovatelé terorismu a fašizmu

  OdpovědětSmazat
 2. na jednom konci se islám bombarduje, na druhém se mu staví nové mešity

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:08
   Dovolím si drobnou opravu: rakety, bomby a granáty nedopadají na Islám, ale na lidi.

   Smazat
  2. na lidi, ano, ale proč? ..protože vyznávají islám

   Smazat
  3. 17:10
   Vážně?! - anebo třeba proto, že mají pod prdelí ropu?
   Pročpak se nebombarduje Indonésie?

   Smazat
  4. Indonésie má také ropu "pod prdelí". Tím to nebude. Spíš je to tím, že Indonésie nesousedí s Izrálií.

   Smazat
  5. Škoda, že jste neposlouchali páteční interview s panem VK na Svobodném rádiu, tam by se vám dostalo vysvětlení, že americké útoky na svatby a nemocnice mají za cíl vyvolat nenávist k Izraeli a touhu po jeho zničení, což právě sionističtí loutkovodiči potřebují k naplnění svého Talmudu. I pro druhou světovou válku je charakteristický boj mezi těmito jednotlivými skupinami Židů - židovští bankéři, průmyslníci a farmakomafie Hitlera podporovali a vědomě tak rukou nacistů vraždili své souvěrce - z čehož si ovšem pokrytecky udělali dokonalou propagandistickou zbraň - proto ta urputná snaha nepřiznat holokaust /genocidu/ ostatním možná ještě více postiženým národnostem.

   Smazat
 3. když si na jednu stranu postavíte muslima a na druhou nemuslima a tu rovnici proškrtáte, tak vám zbyde, že muslim nemuslimovi chtě nechtě bude muset uříznout hlavu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbější kravinu už jsem dlouho nikde nečetl - ještě že máme tu NR vedle novinek se zde slejzá senilní smečka závisláků. To co napsaly senilní hyeny na novinkách k článku o tom, jak se nešťastnou náhodou zabil chlapec na sjezdovce, už není normálně stravitelné. Všem senilním hyenám bych přál, aby se jim pozabíjely jejich děti a vnuci a další hyeny aby se jim v nějakých diskuzích pošklebovaly. A tady -když proškrtám rovnici, zůstane mi starej senilní páprda, závislej na každodenním žvanění jak na hracím automatu - jejich "uříznutý hlavy" a další jejich ble ble ble už je na průjem.

   Smazat
  2. Zato vy s vaším slovníkem čtvrté cenové opravdu nemáte právo nikoho kritizovat....

   Smazat
  3. Jasně - všechny práva tady máš ty turisto z novinek. Máš právo na rozum a tvoje cenová je eňo meňo. Co je tak sprostýho na mým slovníku? Snad slovo starej senilní páprda? Jak bych to mohl říci jinak, když je to navíc pravda? Potrefenej housere.

   Smazat
 4. Mosul není v Sýrii, aby měl SOHR zprávy "z první ruky". Je v Iráku, kde nevládne diktátor Asad, ale laskaví protektoři z USA. Americké bomby jsou humanitární, civilní oběti nejsou barbarstvím jako v Aleppu, ale jen kolaterálními ztrátami. Ještě pořád jste se nenaučili, že někteří hajzlové jsou hrdinové, protože jsou to "naši" hazlové. A naopak, že někteří hrdinové jsou hajzlové, protože jsou "cizí". Chybí vám správné vlastenecké nadšení. Potřebujete instruktáž od Pepka Vyskoč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ta změna informování mainstreamu nesouvisí více s nástupem Trumpa do funkce prezidenta a snahou ho jakkoliv poškodit. Já se ptám, proč tytéž britské noviny nekritizovaly totéž za Obamy, jenž navíc celou krizi na BV záměrně vyvolal, zatímco D. Trump hasí následky, přičemž je nejasné, jak velký vliv na tajné služby a armádu má. Takže se stále jede ve stejné politické linii proti Rusku a Zacharovová to nepochopila. Odstranění Trumpa od moci totiž vždy bude znamenat zhoršení pozice Ruska. Takže Marie, někdy je lépe mlčet a vyčkávat, aby jste si nepodřezávala větev sama pod sebou, tedy Ruskem, pokud je vůbec pravda, že jste dané vyslovila a v této době.

   Smazat
 5. některé věci se zkrátka neříkají, jsou tabu

  sem tam se někdo pokusí nalomit mlčení, ale zatím je to vše víceméně jen v rovině nesmělých náznaků

  protože kdo by říkal věci naplno, ztratil by všechen kredit, ve společnosti uctívající pokrytectví jako nejvyšší božstvo a hlavní tmelící princip

  OdpovědětSmazat
 6. celé je to jedno klubko bláznovství, kdyby měli v sýrii, turecku, iráku, odvahu a rozum zahodit islám a jít příkladem tak zvaným islamistům, tak by bylo po válce raz dva

  tak zvaní islamisté jsou svědomití muslimové, kteří se příkře drží litery koránu, to si však ti méně svědomití nechtějí přiznat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:29
   Jeden člověk už se o to, s částečným úspěchem pokusil: Mustafa Kemal (Atatürk).
   Druhý odstavec je sporný, přinejmenším v tom ohledu, že přijímáte pojetí islámu fanatiků. Tím jím, aniž to chápete, prokazujete službu: přesně to chtějí.

   Smazat
  2. Islám v ČR nechceme.

   Smazat
  3. I za mě, islám do ČR nepatří....

   Smazat
 7. Aspoň na nějaké hajzly se rísuje spravedlnost,na Arsenia Jaceňuka vidala Ruská federace mezinárodní zatikač za váleční zločiny v Čečensku na Ruskích zajatcích a to za mučení.Nepsal bi sem o tom,jenže to dávali ve správach o 08:00 v Slovenském rozhlasu-1 a to patrí maistrenu,no klobouk dolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty se - ty debile - nauč česky, než začneš žvanit na českých diskuzích. Tolik hrubých chyb a hovadin jako je jich v tvých žvástech, se jinde hned tak nevidí ty blbče fuj fuj hujere.

   Smazat
  2. Raději hrubky než sprostota...

   Smazat
  3. Jen se šmajchluj senilní žvanile! To se ukazuje vaše inteligence jen co je pravda. Nic sprostýho jsem samozřejmě nenapsal, sprostot je tady kolikrát hodně, ale žádnýmu páprdovi to nevadí. Zato když se napíše "páprda" - jsou hned všichni ti sedmdesátníci auf! Máš raději hrubý chyby ty pologramote? No bodejť ne, možná máš sám tři ročníky pomocný školy, tak ti to ani nepřijde. Hnus - co se tady za pokrytce! Staří, hnusní pokrytci z novinek - odporná smečka.

   Smazat
 8. Nebylo by problémů, kdyby se státy nechali na pokoji a nevnucovala se jim nějaká jim cizí kultura. Dnes je to tak r...né že už to nikdo asi nedá dopořádku. Bohužel odnesou to ti kteří za nastolení tohoto problému mají nejmenší vinu.

  OdpovědětSmazat
 9. A teď k témě,pokud padají Americké demokratické bombi na lidi v nemocnicích v Iráku a v Sýriji na lidi v nemocnicích tak je to humáni.Ale když začnú padat Ruské bombi na skuteční teroristy s Islámskeho státu v Sýriji yak je to nehumáni,je to tenhle svět i tak obrácení dolu hlavov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bombi.... ty debile - to děláš schválně? Nebo sázíš na to, že tu diskuzní debiliádu stejně nikdo nečte? Každej tady vyblije to svoje, zvratky ostatních se nečtou.

   Smazat
 10. 28. března 2017 16:44

  jo, pokusil a chvíli to vydrželo, dneska už jeho odkaz znovu zpochybňují

  není žádné _pojetí_

  je jen islám a jeho výroky

  výroky se nepojímají, výrok buďto platí nebo neplatí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08
   To si to ale zatraceně zjednodušujete. Navíc ty "výroky" máte z druhé nebo třetí ruky.

   Sám odmítám jakékoli náboženství, islám možná nejvíc, ale uznávám, že na světě jsou pořád ještě mraky lidí, kteří tuto berličku potřebují. Ne všichni z nich jsou proto hned neschopni myslet.

   Smazat
  2. to _je_ jednoduché

   Smazat
  3. 17:22 Naprostá většina muslimů je neschopná samostatně myslet, proto to v těchto zemích vypadá tak, jak to vypadá. I když mají zdroje, nic nevyrábí, netvoří, nevyvíjí. Vše kupují ze zahraničí.

   Smazat
 11. kdo říká pravdu, ukažte mi na někoho

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:18- s tímto jménem bych souhlasil- a zkuste si přečíst Husitskou epopej od pana Vondrušky.Není to literatura faktu, ale autor velmi dobře a jako historik věřím, že věrohodně popisuje, jak se dá čistá myšlenka pokřivit.

   Smazat
  2. efpe 19:11

   To jo, to už tak s myšlenkama chodí. Ono už v bibli (a čertví odkud to tam opsali!) stojí, že "podle skutků...." nebo "podle ovoce...".
   Znám jen dva živé husity:
   Ilona Švihlíková a
   Jiří Paroubek
   Ale věřím, že nejsou jediní.

   Smazat
  3. Srovnání husitů s Paroubkem je pro husity silně urážlivé. Konkrétně Paroubek se na těchto stránkách prezentoval článkem jako silný propagátor multi-kulti, takže doufám, že se tato politická mrtvola již nikde nevynoří.

   Smazat
  4. 13:37
   Očividně nemáte vůbec tušení, o čem je řeč. Oba jmenovaní patří k Československé církvi husitské.

   Smazat
  5. 18:16 kdo říká pravdu no přece Pravda.ru.Proto bylo přeloženo,to aby se vědělo,vždyť přední britský list otvírá oči Západu.Faktem je,že
   čtvrtý nejčtenější list ruskèho majitele Guardian je ostuda žurnalistiky a už je horší jak Deily Mail.Autora článku M.Chulova by náš president přiřadil k redaktorů z Bakalovin.To vše:-)

   Smazat
 12. Je to v podstatě jedno.Účelu bylo dosaženo,islám
  se v Evropě uhnízdil a na těch,kteří zůstali
  doma nezáleží.Ještě by chtěli znovu postavit
  svůj stát.Je potžeba pomoci muslimům,aby konečně
  ovládli Evropu.Ti pitomci si myslí,že nebudou
  muset dělat.To jsou zvyklí z Afriky a v Asii se
  také příliš nepřetrhnou prací.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme - v závěru každé diskuze přichází pražská lidová moudrost.

   Smazat
  2. Pro A z 10:57h, 11:00h, 11:02h,11:04h a v různých jiných diskuzích :
   Zjevně Vás a Vaše kolegy před nějakým časem opět "doškolili" vaši "nadřízení".
   Asi v tom smyslu, že když ty nadávky a lži včetně polopravd a osobní ch útoků tak málo fungují, že je třeba v tomto "mixu" víc zvýraznit "naše bolavá místa" - nechuť vůči "sobeckým Pražákům" (i závist).
   A v osobní rovině "zdůrazňování chyb, či podsouvání nedostatků" (za které dotyčný někdy ani nemůže, např. česká gramatika a pravopis pro cizince), dále napadání senilitou - protože kritičtí jsou hlavně zkušenější "staří", na rozdíl od méně zkušených "mladých".
   Vaření "pso - kočičích dortů"( = patlání neslučitelných věcí) např. Novinek. cz a NR, atd., aby nikdo nepřemýšlel nad pravdivostí těchto příspěvků.
   No, jako vždy, moc platné Vám to nebude..
   Pavel p

   Smazat
  3. Až na to, že ti kritičtí senilové jsou až moc kritičtí, a hlavně denně, od rána do večera a každej den. A pořád to samé - tomu říkáte kritika? Tomu žvanění? Jsou to závisláci, závislí na tom internetovým žvanění pomalu životem. Denně dřepí u internetu jak u hracího automatu ( na ten by ale neměli) Myslíte si, že je tak obtížné rozeznat, že jsou to pořád ti samí, navíc turisti ze serveru novinky, který je pověstný svojí sprostou a imbecilní diskuzní smečkou - a to jsou prosím sedmdesátníci! Neměli by svoji moudrost vynakládat na jiné činnosti než na žvanění a urážky? Ne - já je nenapadám "senilitou" oni senilní jsou a to je rozdíl. Lidi se zdravým rozumem nedřepí u počítače dnes a denně a nepíší sračky ( někdy i neskutečně blbé sračky) - jaká pravdivost příspěvků prosím vás? Jaká pravdivost? Co ty lidi vědí o mediální politice? Ono je na ní něco pravdivého? Už na tom se ukazuje, jaký jste hňup. Mladí lidé v pravém slova smyslu "mladý" na takové pitomé servery nelezou vůbec, jestli nemáte jako "mladé" na mysli šedesátníky. Ale nikdo mladej se do těchto sraček neplete. A každý dotyčný kdo neumí česky, namísto jednoduchého slova "anonym" používá přiblblý pseudonym, a je podle vás "cizinec" nemusí lézt diskutovat na český server - ne? Myslíte si, že by vás truhlář zaměstnal jako truhláře, kdybyste nerozeznal židli od kredence, jen proto, že jste cizinec? Ať se naučí česky ten pitomec- ne?

   Smazat
  4. 15:44
   Dobrá, ale:
   - Jaký máte důvod se rozčilovat nad hloupostí lidí, které neznáte?
   - Oni tím Vám nebo druhým způsobují nějakou škodu?
   (Co když prostě jenom nemají prachy, aby šli do hospody? Nebo špatně chodí a už by se tam nedobelhali?)
   - Nutí Vás snad někdo to číst?
   - Co Vás vede k tomu, mařit u čas, pokud se domníváte, že máte na víc?
   - Na co tu tedy vlastně Vy vynakládáte svou "moudrost"? Co je Vaším cílem?

   Fakt tomu nerozumím...

   Smazat
  5. 16:24 Ani se vám nedivím, že tomu nerozumíte. Nedá se rozumět jednání, postrádajícímu logiku. On kritizuje druhé za to, že něco kritizují. Žvaní a uráží za to, že někdo žvaní a uráží. Sám dřepí v jednom kuse u internetu, aby to mohl vytýkat druhým. Je znechucen tím, čemu sám věnuje spoustu času. Nikdy nediskutuje k problému, jen kritizuje diskusi. Jakou logiku a smysl můžete v jeho konání najít? Nejspíš je to jen jeho způsob odreagování, pěkně od plic si zanadávat, nejlépe na "staré dementní dědky". Třeba ho někdo takový sekýruje v práci, kdo ví.

   Smazat
  6. 18:32
   Jestli ten člověk dřepí v jednom kuse u internetu, to NEMŮŽEME VĚDĚT, protože anonymy nejde rozlišit (mohl jsem to klidně napsat například i já a pak si odpovědět!).

   Přitom to, že tu - řekl bych - většina příspěvků je a) hloupých, b) osobně útočných, a c) (což pisatel kupodivu nezmiňuje!) bez jakékoli souvislosti s tématem článku, je zřejmá pravda.

   Je ale záhadné, čím chce pisatel svým vlastním sprostě útočným příspěvkem proti tomu něčeho dosáhnout.

   (Hloupé nápady má úplně KAŽDÝ, ale moudrý člověk si je nechá pro sebe.)

   Smazat
  7. V podstatě si nerozumím sám - to máte pravdu. Nikdo mne v práci nesekýruje, to bych mohl naopak dělat já, kdybych z toho měl plezír, a potřeboval bych si pohonit ego na někom, kdo se nemůže adekvátně bránit. Ale protože takovými snahami hluboce opovrhuji, nikdy bych tak hluboko neklesl. Také je pravda, že se vymezuji často proti samotným diskuzím, a to právě proto, že nedřepím u internetu denně -když se mi to podaří jednou za týden, jsem rád,ačkoliv jsem vždycky znechucen těmi diskuzními blbinami, často si říkám, že to snad ani není možné.Nikdy se nedostanu první pod článek na diskuzi k vyjádření názoru na článek, ale vždycky se zapletu do polemizace k diskuzím - a to je chyba,to uznávám, protože bych měl umět ty kokotiny ignorovat. Je to proto, že jsem nikdy nevěřil, a nikdy bych nevěřil, že důchodci, a lidé kolem sedmdesátky, kteří na diskuzích všude - nejen zde - zásadně převládají, a mají všichni kvalitní české školy, můžou být tak zoufale primitivní. Primitivní je už jen to, že ti lidé berou za bernou minci všechny ty mediální prefabrikáty, které už jsou na úrovni bulváru, přestože občas - když se to probírá - žvatlají o tom, jak jsou media a ČTV vylhaná - nicméně zas a znova naletí na každej žvást. To nechápu, pochopit to nedovedu, a snažím se tomu přijít na kloub - tomu, co tyhle lidi vede ke každodennímu blábolení na internetu, a pořád totéž v bleděmodrém a pořád dokola. Určitě je to závisláctví, a protože je vědecky dokázáno, že závisláctví propadají z devadesáti procent muži, důkaz je i v tom, že i na diskuzích jsou z více než devadesáti procent muži - ženy o to úplně ztratily zájem.

   Smazat
  8. 22:39

   Že by ale zrovna lidi kolem sedmdesátky používali výrazy jako smažka a podobné? Těch mladších možná zas tak málo nebude?

   Smazat
 13. ...že by v Aleppu došly nemocnice?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.